Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Csoportos rendelésnél már tutira kellene vámot is fizetni nem?

(#152) DasH_001


DasH_001
tag

Csak ARMv6 proci van benne, ami lassabb is, mint az ARMv7 alapú A8: [link]

(#153) upszilon válasza DasH_001 (#152) üzenetére


upszilon
őstag

Nem tudja lejátszani a flasht? Na-neeeeee....

Most akkor tulajdonképpen milyen proci van benne ténylegesen?

(#154) gaben71 válasza simelon (#146) üzenetére


gaben71
senior tag

ebay.com -on keress rá, elég sok találatot hoz fel.

kb 150$ + 59$ posta

Gaben

(#155) z0d1AK válasza upszilon (#153) üzenetére


z0d1AK
veterán

Android 2.2-ben van Flash támogatási lehetőség.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#156) upszilon válasza z0d1AK (#155) üzenetére


upszilon
őstag

Igen, de állítólag ez a tulajdonság processzorfüggő. Szóval nem látok tisztán ebben a kérdésben.

(#157) R606 válasza balpeter04 (#39) üzenetére


R606
csendes tag

Hali!

Grat a cikkhez!

Tudnál adni linket, ahol leírják ezt az Android Market engedélyezős procedúrát?
És hol tájékozódhatok arról, ha esetleg a gyártó kiadja az új FW-t?

(#158) z0d1AK válasza upszilon (#156) üzenetére


z0d1AK
veterán

Alapból, a 600MHz-s procik nyikorogni fognak a nagy erőforrás igényű Flash alatt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#159) upszilon válasza z0d1AK (#158) üzenetére


upszilon
őstag

Ez az oldal mást állít.

(#160) stevve válasza z0d1AK (#158) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez így van és még 128 MB memóriát tenni egy lassú CPU mellé szinte garancia az akadásra, lomhaságra, stb... Ezért nem éri meg a kínai tabletek többségét megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#161) z0d1AK válasza upszilon (#159) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mit?
Az van odaírva, hogy Cortex A8-as procival lehetséges volna a Flash lejátszás, abban az esetben, ha valaha is lesz rá 2.2-es frissítés.
"The Zenithink tablet was originally advertised as a 10" tablet with an A8 Cortex CPU. The A8 Cortex CPU would have allowed for Adobe Flash playback if the device was ever upgraded to Android 2.2. Previous CPU versions are not only incapable of using Adobe Flash, they are also 30-40% slower and less efficient overall. It was revealed that the CPU specification was in fact faked, and the CPU is the older and slower ARM11 variant. "

De még ha el is jut oda, hogy megvan a megfelelő proci benne, és a 2.2, akkor is élvezhetetlen lesz a flash lejátszás rajta.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#162) danih válasza upszilon (#159) üzenetére


danih
addikt

Szép kis minibotrány... Ráadásul 800Mhz-es, nem 1Ghz ha lehet hinni a leírtaknak...

[ Szerkesztve ]

(#163) upszilon válasza z0d1AK (#161) üzenetére


upszilon
őstag

Jó-jó, ezt értem, de most akkor a Zenithink ZT-180 lejátsza akadás-mentesen a flasht, vagy nem? Itt van például egy filmelőzetes. Ha ezt most én ezt 720pHD-ba rakom és kinyitom teljes képernyőre, akkor az akad, vagy nemakad?

(#164) z0d1AK válasza upszilon (#163) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hogy jön most egy 720p-s film a Flash-hez?
A Flash-t abban az esetben fogja lejátszani, ha Cortex A8 van benne, és lesz rá 2.2-es flash.
De én akkor sem reménykednék abban, hogy akadásmentes lesz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#165) upszilon válasza z0d1AK (#164) üzenetére


upszilon
őstag

Úgyhogy a Youtub-filmek flash alapúak. Vagy nem?

Arról volt szó, hogy ez kütyü lejátssza még a nagy-felbontású filmeket is. Most akkor lejátssza, vagy nem játssza le?

[ Szerkesztve ]

(#166) z0d1AK válasza upszilon (#165) üzenetére


z0d1AK
veterán

De. A youteube nem is megy browser-ben flash nélkül.
Erre van a natív youtube kliens, amiben viszont mennek a youtube-os videók.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#167) upszilon válasza z0d1AK (#166) üzenetére


upszilon
őstag

Légyszíves ezt picit részletezd, mert nemértem.

Végülis tudnál linkelni egy flasht ami tutira nem megy vele?

[ Szerkesztve ]

(#168) z0d1AK válasza upszilon (#167) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egyik 2.1-es sem játszik le flasht, semmilyet sem.
Tehát a flash tartalom kiesett.

Bár ha jól tudom, a Skyfire böngészővel ha valamit megnyitsz, akkor az a szerverén átfordításra kerül HTML5-re, és elérhető a tartalom. Bár lehet tévedek. Mindjárt megnézem, ez megy-e a toshiba netbookon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#169) danih válasza upszilon (#167) üzenetére


danih
addikt

A youtube-on (ha böngészőből nyitod) csak a "kapszula" flash, ami a videók megnyitását, vezérlését végzi. Attól azok még 3gp, mp4 stb médiafájlok a szerveren.

(#170) z0d1AK válasza danih (#169) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, viszont ennek ellenére sem fogja megnyitni a flash nélkül.
A skyfire-n megoldható egyébként, megnéztem, de ott sem az oldalba beágyazva jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#171) upszilon válasza z0d1AK (#170) üzenetére


upszilon
őstag

Hüm-hüm... Youtub-filmek nélkül manapság nem ér semmit sem az internetezés...

Mit nem tud még? Például DOC, XLS, vagy PDF-fájlokat meg tud nyitni?

Kezdem a bizalmamat veszíteni a kütyüke valódi használhatóságában...

[ Szerkesztve ]

(#172) z0d1AK válasza upszilon (#171) üzenetére


z0d1AK
veterán

Documents To Go program, és mind a három irodai alkalmazás olvasható.
Mint írtam, nézhető a youtube, de nem böngészőből, hanem szintén egy natív alkalmazásban, amiből elég sok van, a legtöbb készüléken előre telepítve is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#173) upszilon válasza z0d1AK (#172) üzenetére


upszilon
őstag

Jó-jó, de se szeri-se száma a Youtub-hoz hasonló oldalaknak. nem hiszem, hogy mindegyikhez lenne külön-külön lejátsszó-progi. Ez így nekem már nem is tetszik annyira mint eleinte...

[ Szerkesztve ]

(#174) z0d1AK válasza upszilon (#173) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez van. Akkor nem neked való az Android.
Én azon is max zenét hallgatok, ritka, hogy videót is nézek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#175) upszilon válasza z0d1AK (#174) üzenetére


upszilon
őstag

Ümmmmmmm...... :(

(#176) sagesz93 válasza upszilon (#175) üzenetére


sagesz93
addikt

majd jön rá 2.2 amiben van flash
aztán akkor már nem kellenek ezek.

(#177) sagesz93 válasza upszilon (#175) üzenetére


sagesz93
addikt

dupla :U

[ Szerkesztve ]

(#178) z0d1AK válasza sagesz93 (#176) üzenetére


z0d1AK
veterán

1: Ha lesz rá frissítés.
2: Ha bírja majd a konfig. Azért elég gyilkosak tudnak lenni a flash fájlok. Egy videó még oké is, de egy Honfoglaló, vagy valami durvább, lehet gyilkol.
3: A Froyo nem is optimalizált a táblagépekkel.:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#179) sagesz93 válasza z0d1AK (#178) üzenetére


sagesz93
addikt

mintha olvastam volna, hogy 2.2 lesz rá.
Hát ha egy (pl.)huawei ideos-on van flash, akkor ezen miért ne lenne, és miért ne menne jól?
a harmadikra nem tudok mit mondani :D

[ Szerkesztve ]

(#180) z0d1AK válasza sagesz93 (#179) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor lesz, ha kint van, letölthető, frissíthető. Addig nincs.:)
Azért, mert az Ideos-on van, még nem azt jelenti, hogy azon is megy gond, és szaggatás nélkül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#181) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Nem tudom miről beszéltek a Youtube a Google kezében van komolyan valaki el tudja képzelni a Google csinál egy oprendszert és azon majd nem megy a Youtube. A Youtube-ra minden videóból 2 példány van egy Flash és egy Html5 szabvánnyal kompatibilis.
Ezért lehet Iphone-n is Youtube-ot nézni.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#182) upszilon válasza Feruendios (#181) üzenetére


upszilon
őstag

El. Egyenlőre. De minden változik. Ebben igazad lehet. Itt egy videó ahol látszik, hogyan tud mégis flash-t lejátszani.

(#183) Balinov válasza upszilon (#173) üzenetére


Balinov
félisten

erre ot a skyfire, ami ha jol tudok on-the-fly transzkodolja a videomegosztok fajljait,hogy sajat magan belul lejatszhatoak legyenek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#184) balpeter04 válasza upszilon (#149) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Ugyan úgy mint iPhone-nál. Ha például "á" betűt akarsz írni, akkor nyomva tartod az "a"betűt és a felugró sávból kiválasztod az "á" karaktert.

(#185) balpeter04 válasza upszilon (#153) üzenetére


balpeter04
aktív tag

ARM v11 van benne, de a proci 1Ghz-es. A flasht nem játssza le, de ha YouTube-ozni akarsz, arra ottvan a YouTube alkalmazás. Ez is szerepel a cikkben!

[ Szerkesztve ]

(#186) upszilon válasza balpeter04 (#185) üzenetére


upszilon
őstag

Köszönöm a választ! :R

(#187) Peat;) válasza z0d1AK (#137) üzenetére


Peat;)
veterán

"van jelenleg is erősebb tablet, ha csak a Galaxy Tab-ot nézed, mondjuk az ugye még pár hét,mire kereskedelmi forgalomba kerül. Az új Archos 70 és 101 is 1Ghz-s processzorral érkezik, már szeptemberben" magyarul forgalomban baromira nincs, archosnak is valami rockchipes változata rémlik első készülékeként amin akad minden. Ráadásul ez a wits nem mai gép, az android 2.2 és gps változata kb egy hónapja jött ki, de volt elődje is. (az is frissíthető asszem de gps nuku). Én azért irkálom mindenhova ezt a wits-et, mert TI omap proci van benne és ugyanazon gyártó 3d chipje amit apple is használ, jó ideje android 2.2-vel. Azért egy kínai készüléktől ha valami áttörés akkor ezek azok a dolgok és mindezt 200$-ért. Galaxy tabról nem tudok véleményt mondani, ha igazak az árral kapcsolatos pletykák akkor egy kevésbé racionális ajánlat hogy úgy mondjam. Az archos már sokkal érdekesebb lenne, ha lenne market rajtuk...nem tudom változtatnak-e a hozzáálláson.

(#188) z0d1AK válasza Peat;) (#187) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezért várok én még 1 hónapot kb.
Október első hetében jelenik meg a ViewSonic ViewPad 7, a És akkorra már lesz Archos 101, bár az nem a Market hiánya miatt esett ki, hanem mert nincs gps és 3G benne.
Vagy ViewPad, vagy a Commtiva, ami olcsóbb, viszont a teszt meghatározó lesz, ha elkészül róla.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#189) biker


biker
nagyúr

egy ilyen kütyün van-e
ftp, vmi txt-php-css-html szerkesztő, és doc-pdf-xls nézegető?

akkor már elég is lenne nekem is

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#190) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Emberek sztem ez egy tök tuti kis szerkentyű 44k-ért!
Gondoljátok már végig h mit mást kaphatsz annyiért?
Minden amiről itt beszéltetek Galaxy Tab....,iPad jóval 100k fölötti kategóriában van...
Persze 16Gb v több memóval....,de ha ezen akarsz filmet nézni,akkor úgyis egyszerre csak 1-et akarsz nem?
Aztán letörlöd, 10 perc alatt lejön a következő Wifi-n és már mehet is tovább..
Zenére bőven elég ennyi...
Irodai dokokból pedig egy egész könyvelő osztag sem rendelkezik annyi adattal,mint ami erre ráférne....
Innentől tárhely annyira nem kérdés...
Netezni tök mind1 h ez vagy drágább Tablet...

Egyértelmű h iPAD és a többi inged-gatyád rámegy társa többet nyújt tárhelyben és szolgáltásokban,de 3X-4X ennyibe kerül!!!!!!!

U.I:
HOLNAP 1000 NAPOS LESZEK! :D :C :Y

U.I 2.:
A cikk tök jó! Gratula! :R

[ Szerkesztve ]

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#191) sbazsi válasza z0d1AK (#188) üzenetére


sbazsi
veterán

azok milyen árban lesznek? gps annyira nem zavar engem sem, inkább a kapacitív kijelző hiánya. 3g szintén nem zavar, mert ehhez egy külön kártyát fenntartani sztm luxus, telefonnak meg finoman szólva sem ideális :N

melyik a legjobb androidos e-book olvasó, és hol érdemes e-book után kutakodni :F
a kérdés nem csak ezekre a cuccokra érvényes, hanem telefonokra is. :U

(#192) z0d1AK válasza sbazsi (#191) üzenetére


z0d1AK
veterán

A ViewSonic ViewPad-ot eBay-en találtam, itt rendelhető elő, jelenlegi árfolyam szerint 129.577 forint, plusz kb 6500ft szállítás.

A Commtiva N700-at mi fogjuk várhatóan forgalmazni, egyelőre annyi infót kaptam, hogy várhatóan bruttó 100-120 ezer között. Ez is ugye erősen árfolyam függő.

Az Archos 70-et 275, a 101-et pedig 300 USD-re lőtte be a gyártó, viszont erre még rájönnek ugye a különböző vonzati költségek (adó, stb.).

Ha viszont csak e-book olvasót szeretnél, és minimálisan használnád mellette az Android funkcióit, akkor lehet nem hülyeség tényleg egy ilyen olcsó kínai gépet nézni, mert a jelenleg kapható olvasókhoz képest is töredék áron vannak.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#193) sbazsi válasza z0d1AK (#192) üzenetére


sbazsi
veterán

igazából kellene 1 hét próba, mire eldönteném, hogy mire/hogyan használnám... ;]
de az biztos, hogy 100+eft-ot nem fogok rááldozni, most is 12" gépem van, meg egy netbook. viszont ha ez tenyleg elmegy 5-7 órát, mint ahogy írja a cikk, akkor még érdekes lehet.
amire jól jönne, az filmnézés, netezés, utazáskor mint e-book(ritkán), meg ilyenek. aztán ki tudja, ha nem válik be...

itt mindössze az a kérdés, hogy mennyire válik be a kezelőfelület (andorid telefonom van, az bevált, az nem kérdés, inkább a rezisztiv kijelző a gond. (ha nem jó...)

(#194) upszilon válasza sbazsi (#193) üzenetére


upszilon
őstag

Na-igen, én pont ere jutottam. Ahhoz, hogy megvegyem (amire nagyon hajlok egyébként) kellene egy-két hét próba, de legalább 15-20 perc egy nyugalmas, csendes boltban. Egyébként még az is nagyon jó lenne, ha valahogy GPS-re is rá lehetne venni. Nekem elég lenne magyarország is, csak működne valahogy. Van valami tippetek rá?

(#195) sbazsi válasza Stukker1987 (#190) üzenetére


sbazsi
veterán

Persze 16Gb v több memóval....,de ha ezen akarsz filmet nézni,akkor úgyis egyszerre csak 1-et akarsz nem?
Aztán letörlöd, 10 perc alatt lejön a következő Wifi-n és már mehet is tovább..

Utazáskor kevés lehet a 8-16 gb zenére - filmre. :U

(#196) sbazsi válasza upszilon (#194) üzenetére


sbazsi
veterán

én még gps nélkül is meglennék, bár hátrány nem lenne. Jelenleg hosszabb utazáskor vagy a gyerek néz mesét, vagy navigálok a telefonnal. ;]
szóval olyan luxust, hogy ha nem én vezetek esetleg elolvassam a leveleimet, vagy internetezzek, az kb lehetetlen... :N

(#197) kenand


kenand
veterán

Most már értem hogy lett rá market, mert úgy tudtam ebben a készülékben nincs, lényeg hogy megoldható.

Én is szemeztem vele....de még nem tudtam eldönteni melyik lenne jó
7" Wits Cortex A8-cal, 7" telechippes Apad (van HDMI benne és 1080p tud)
Ebben a 10" 1024-es képernyő tetszik igazán, az már tényleg használható kompromisszumok nélkül...

720p mkv fileoket tényleg lejátszik zökkenőmentesen?
(Jó néhány PMP teszet írtam már ide a Logoutra is, saját tapasztalatom is van, hogy nem mindegyik viszi a 720p-t sem)

Első hírek Cortex A8 prociról szóltak, de sajana csak ARM 11, tény hogy 1 GHz-n.

(#198) kenand válasza balpeter04 (#59) üzenetére


kenand
veterán

Már meg is szűnt a cég :(

(#199) upszilon válasza kenand (#198) üzenetére


upszilon
őstag

Megszűnt? Ezt honnan veszed?

(#200) kenand válasza upszilon (#199) üzenetére


kenand
veterán

Klikkelj a linkre és azt írja nem elérhető.

Ebben a táblában a 10" 1024x600-as képernyő tetszik, a többin csak zoomolva fér el egy normál oldal...
Lehetne ebben egy olyan proci mit a Wits-ben... mert úgy tűnik a normál -Fash-t is tartalmazó böngészéshez kell majd egy CortexA8 minimum (Telechip is csak ARM 11 csak jobb DSP-vel) Bár a 600Mhz-s Coretx A8 is majdnem kevés a Flash-hoz

Lehet, hogy türelmesen kell várni.... 2 hónapja még ezt is 300USD-ért kínálták, most meg 180USD-ért megveheted.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.