Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) sbazsi válasza Meteor2 (#300) üzenetére


sbazsi
veterán

Nem tudok/szeretnék külföldről rendelni, ezért nézelődtem a Vaterán.
ebay-en 200 usd körül meg lehet venni. az kb 40 eft. Vaterán 55-60 körül van. Plusz utóbbi esetben még a hazai postaköltséget is rádverik.
Ami egyébként az általad linket terméknél 5000 Ft, nem tudom figyelted-e. Tehát a 30 az rögtön 35 lesz.
Apropó: leírásban egyedül csak másik felbontás szerepel, de rákérdeztem. Az eladó szerint, ez az az modell.
Aham. És ha ez nem az, amit Te szeretnél, akkor visszavásárolja, vagy sztd széttárja a kezét, és azt mondja: Bocs, elnéztem :F

Szerinted mennyire reális, hogy amit mindenhol ebay-en 200 usd felett árulnak, azt Te itthon egy jólelkű magyar kereskedőtöl megkapod 30eft-ért :F

7vs10" attól függ mire használod, mik a preferenciák.

Nettábláknak van saját topicja.

(#302) sbazsi válasza balpeter04 (#255) üzenetére


sbazsi
veterán

úgy látszik a cikk maradt hibás, és még a fórumban sincs leírás, hogyan kell rá marketet varázsolni. de még egy link sem. :N

(#303) EnoMan


EnoMan
csendes tag

nagyon megtetszett.kíváncsiságból veszek egyet, de a neten olvastam, hogy van már ebből is fake.

(#304) looser


looser
addikt

Ebből létezik egy 1.4GHz-es procival megáldott darab, valaki ismeri, van összehasonlítás valahol? Dobozra ugyanúgy néz ki (IE6 logó + PAD), de ezek szerint van eltérés a különböző Zenithink EPAD-ok között?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#305) looser válasza looser (#304) üzenetére


looser
addikt

Erre gondoltam.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#306) upszilon válasza looser (#305) üzenetére


upszilon
őstag

Latest 1.4GHz processor :F Szerintem ez csak tévedés lehet, inkább 1,04 lesz az csak. Persze jó lenne tisztán látni a dologban!

[ Szerkesztve ]

(#307) upszilon válasza upszilon (#306) üzenetére


upszilon
őstag

Senki? :F

(#308) sbazsi


sbazsi
veterán

ránézésre ez ugyanúgy néz ki mint a többi. a specifikáció viszont 3 pontban tér el: processzor, és a két üzemidő. ennek csak 3 óra a wifis üzemideje, és 3,5 a wifi nélküli. :U
de ha megrendelte valaki, hogy meggyőzödjön róla, hogy mi is az igazság, örömmel vesszük, ha megosztja velünk :K

(#309) csomak


csomak
csendes tag

Hello!
két kérdésem lenne:
a multitouchot támogatja?
a szoftwares keyboardról tudsz screent küldeni?
Köszi :)
grat!

(#310) supercow


supercow
őstag

Nah nekem is megvan a Zenithink, telepítgetek programokat és próbálgatom, elég gyatra az érintőképernyő az iPhoneommal összehasonlítva. Egyébként pofás gép, már csak egy gyorsabb Android kéne mert így elég gáz. Néha alig reagál érintésre, sokszor "félrenyom", pl képernyő húzás helyett elindít valamit, néha másodpercekre megáll gondolkozni. Ehh.
A legtöbb játék a képernyő negyedén fut, gondolom a telefonos natív felbontásban.
ja csomak multitouch nincs.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#313) upszilon válasza Pokica (#312) üzenetére


upszilon
őstag

Ahogy látom, mindenki örül, hogy megszerezte, dicséri, de aztán nagyon örül, hogy el tudta adni. Vajon mi az amit a tulajdonosok elhallgatnak előlünk? :F

(#314) supercow válasza upszilon (#313) üzenetére


supercow
őstag

én nem tervezem eladni, ajándékként szereztem egy gyereknek, filmek, netezés és játékok, majd karácsony után megmondom jó-e.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#315) upszilon válasza supercow (#314) üzenetére


upszilon
őstag

nem tervezem eladni

...még most... ;]

(#316) Meteor2


Meteor2
csendes tag

Nincs valaki, aki most készül rendelni Zenithinket? Csatlakoznák hozzá. Most csúsztam le egy jónak látszó aukcióról...

(#317) Aqwsed12345


Aqwsed12345
csendes tag

Üdv!

Én szeretnék rendelni ilyet kínából.
[EZEN] a linken láttam 142 dollárért.

Minimum 3at kell rendelni, én kettőt szeretnék, szóval jó lenen ha valaki betársulna.

Valaki magyarázza el nekem, hogy a gép árán túl összesen még mit és milyen áron kell ráfizetni (vám, szállítási díj, stb.)

Üdv.

(#318) smile77


smile77
csendes tag

Hát, nemtom, lehet betársulnék, bár vaterán 55ér nyomja valaki és nincs szállítási díj meg nem kell heteket várni szóval még gondolkodom... :W

(#319) domanpeti válasza Aqwsed12345 (#317) üzenetére


domanpeti
csendes tag

Hello

jónak tűnik és ez az eredeti Zenithink-zt180 as

megrendelted már?
lehet betársulnék.

(#320) Keksz válasza GuruZone (#136) üzenetére


Keksz
senior tag

720p-t meg 1080p-t nézzetek fullHD tévén, 42" fölött
Ne egy 10 colos tableten, aminek a fizikai felbontása még a 720p-t sem éri el...

Annak nem sok értelme van!

(#321) KisApám


KisApám
addikt

Én majd decemberben tervezek rendelni az ebay-en egy ZT-180-at.
Remélhetőleg akkor már 2.2 Androiddal lesz, és netán gyorsabb procival, maradva a kb. 200 USD árban.

HA jól tudom, 150 EUR-ig VÁMmentesen lehet behozni cuccokat az EU-n kívülről.
Az a 200 USD meg kb. 140 EUR, szóval belefér :C

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#322) aticom


aticom
csendes tag

Helló!
Hogyan lehet a pc-n használt könyvjelzőket androidra szinkronizálni? :F
Konkrétan egy ZT-180-asra szeretném átvinni a könyvjelzőimet. :W

:R :R :R :R :R

Sony Xperia ION LT28h -> Samsung Galaxy Note 3 Neo DUOS

(#323) klikker


klikker
csendes tag

akkor én már vmi ilyesmire ruháznék be...
http://www.merimobiles.com/M10_Android_2_2_Flash_10_1_1GHz_Capacitive_3G_p/meri0533.htm?Click=2417

Ez most a legjobb, elviekbe jobb mint a ZT-180 picit drágább is de viszont ez támogatja a multitouch-t is... + 512 RAM van benne... és a proci is erösebb elviekbe.. :U :U

(#324) KisApám válasza klikker (#323) üzenetére


KisApám
addikt

Kicsit drágább?
Vámmal meg Áfával DUPLA annyi! (ha jól látom)

Ne feledd, hogy bizonyos értékhatár felett fizetni kell az előzőeket!

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#325) ITechnic válasza KisApám (#321) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Sajnos rosszul tudod. Nekem eddig egyet sem sikerült behozni vámmentesen. A vételáron kívül a szállítási díj is áfanövelő tényező. Az árakkal pedig nem érdemes trükközni, mert ha a vámon feltűnően alacsonynak találják az árat, akkor nem kicsit ütheted meg a bokádat...

A ZT-180-hoz: komolyan nem értem, hogy lehet jókat írni erről a gépről. Volt már néhány tabletem és ez a típus eddig messzemenően alulmúlta az összeset! Persze lehet bennem van a hiba, hogy megszoktam a jót...
Mindenesetre ha tablet ügyben kérdésetek van, zaklassatok nyugodtan PÜ-ben.

Üdv,

ImportTechnic

(#326) ITechnic válasza upszilon (#313) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Azt ne akard tudni...

ImportTechnic

(#327) ITechnic válasza Aqwsed12345 (#317) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Számolj rá kb 150 USD szállítási díjat (DHL-el érdemes, mivel ők megcsinálják a vámkezelést, nem kell neked bíbelődnöd vele, a kiszabott vámot pedig a futárnak fizeted átvételkor).
TIPP: sok gyártó azért adja olcsón a termékeket, mert utána irreális "szállítási" díjjal küldi a kütyüt.
A 3 tablet + a szállítást összeadva kijön az a tétel, ami alapján meghatározzák a vámot. Ez 25% és mindig a legmagasabb dollár árfolyammal számolnak.
Kb ennyi.
Jótanács: csak leellenőrzött cégtől rendelj! Van egy kínai kormányzati oldal, ahonnan pár száz forintért le tudod ellenőrizni a cégek valódiságát.
Tapasztalatom szerint a hirdetők 70%-a !!! scammer.
Remélem tudtam segíteni.

Üdv,

ImportTechnic

(#328) ITechnic


ITechnic
csendes tag

Hogy írjak valami pozitívumot is: az én ZT-180-am 5-7 órát bírt, ami brutális!

ImportTechnic

(#329) Dancorleone


Dancorleone
csendes tag

Nekem van egy ha valakit érdekel. 45 ért odaadom. Négy napja van nálam és teljesen hibátlan, csak sikerült egy törölgetés alkalmával felpöndörítenem a védőfóliát így kicsit bubis lett. Aki ügyes biztos meg tudja oldani :) Aki pedig tud rá vigyázni annak nem is kell.

Hogy én is hozzászóljak a témához, sok sok igazságot hallottam az előttem szólóktól.

Az én véleményem az, hogy lehetne jobb is ez a tablet, akár még szebb is. Viszont ár/érték arányban szerintem elég jó. Akinek nem gond 160 ezret kiadni egy tabletre az mindenképpen inkább az ipad ot válassza. Mert azzal badarság is összehasonlítani. Egyértelműen az a csúcs, minden más gyártó csak lohol utána egyenlőre.

Viszont ha megnézzük, hogy ezért a pénzért mit kapunk.... tényleg mit is? Esetleg egy nagyon ütős gps -t vagy egy előfizetéses Android mobilt. Vagy egy PDA -t de az sem jobb a ZT nél.
Én hamar hozzászoktam, hogy milyen erővel kell nyomni a képernyőt. Iphone után valóban fura hogy erőt kell kifejteni hozzá, de szerintem abszolut megszokható.
Én is tapasztaltam az időnkénti belassulást. Ez többnyire akkor fordul elő, ha telepítgetek. Ugyanis nem bírok magammal felteszek három-négy alkalmazást. Persze ezeket a netről töltöm le (nem market, nem csak az a világ...) így nyitva marad a böngésző. Kinyitom a file browser -t feltelepítem a progit, persze el is indítom. Eddig három program fut a háttérben. Aztán a nagy gombbal kilépek és telepítem a következőt. Csakhogy a nagy gomb nem állítja le az alkalmazást. máris négy program fut. És még nem beszéltünk a widget ekről, amiből némelyik a netet is használja. Sem az álandóan erőszakoskodó regisztrációról és marketről. (én nem állítottam még be mert ugye eladásra szánom)
Szóval a killert sűrűn kell használni.

A képernyő sokkal jobb, mint amit az android kezel. Például megpróbáltam egy fotóból háttérképet varázsolni. Az alap kép nagy volt ezért felajánlotta, hogy vágjuk le. Így viszont szemcsés, vagy kockás lett a háttér. Azt javaslom, hogy nagy felbontású képet használjatok. Azok sokkal jobbak. Vagy a háttérletöltő programot. Az nagyon szép háttereket talál. Ja és freeware (no market)

A játékok amiket eddig találtam elég gázosak. A logikaiak jók, de ahol sebesség kell ott már előfordul belassulás, szaggatás. Vannak olyanok amik csak a sarokban jelennek meg. Ne felejtsük el, hogy az android egy telefon oprendszer. A legtöbb játék ezért sokkal kisebb felbontásra készült mint a ZT é. Igazából a komolyabb nevek (pl: GAMELOFT) játékait még nem próbáltam idő hiányában. sd re másolgatni megadott mappába... pff
Mondom négy napja van meg :)
Amint lehet megnézem és írok róluk.

A videókat szerintem érdemes 720p ben nézni rajta. Megnéztem jópár formátumot. Egy pendrive ra feltettem vagy 20 sample file -t és a 720p k iszonyat jól néznek ki rajta. Az avik is jók, de érdekes módom némelyik avi file nál tapasztaltam kép arány torzítást, illetve kockásodást. A 720p -ék horzsolnak!

A wifit Mc Donalds ban használtam, ott hibátlan volt. A laptopom a kertben is veszi a jelet, ami kb 15-20méter két falon keresztül. A ZT szintén átlát nálam a két falon, kb 7-8m ig de ha ellépek a faltól már elveszíti a jelet. Végülis ugyan azt tudja mint a PDA -m. Próbáltam máshol is, végülis egy lapi felét tudja nagyjából... persze ez is relatív.

A kínaiaktól rendelni művészet. Engem sikerült is behúzniuk egy kisebb összeggel. Nagyon nehéz megbízható partnert találni. Annyi kijavítást engedjetek meg, hogy nem vám amit fizetni kell rá, hanem ÁFA. Viszont az valóban 25% és ezt kiszabják a szállítási költségre is(!)
Tehát ,hogy értsétek miért van ez: nem érdekli őket, hogy a számlán a 60$ a tablet, és 200$ a szállítási költség (ha esetleg valakinek ilyen trükkön árt volna az esze;) ) 260 ra róják ki az adót.

Mindenkinek sok kellemes órát kívánok a tabletjével!
Ha kérdésetek van írjatok, de NE privibe! végülis ez egy fórum :)

(#330) Dancorleone


Dancorleone
csendes tag

Úr Isten hányszor írtam, hogy végül is :D:D:D

(#331) KisApám


KisApám
addikt

Ha azt a 150 EUR-t (kb. 220 USD) szállítási költséggel sem éri el, ÁFA mentesnek kellene lennie.
Hátha lesz a jövő év elején ilyen áron :C

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#332) Aqwsed12345 válasza ITechnic (#327) üzenetére


Aqwsed12345
csendes tag

Öhm, itt fentebb azt írták, hogy kiskínaiak lepapirozzák úgy, hogy nem kell se vámot, se áfát fizetni. Most akkor hogy is van ez?

(#333) ITechnic válasza KisApám (#331) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Ha valahogy belefér a 150€-ba, akkor valóban áfa mentes. Csak ezt nehét kivitelezni pl. ha HK-ból rendelünk.

Ahogy írtam; ha pedig a vámon irreálisan alacsonynak találják a feltüntetett árat... 150.000,-Ft összeghatárig szabálysértési eljárás, a felett pedig csempészetnek minősül, ami bűncselekmény ugyebár...

Részemről inkább fizetgetek áfát :K .

ImportTechnic

(#334) ITechnic válasza Aqwsed12345 (#332) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Régen működött a "gift"-ként küldés (ajándék ergo vámmentes), mostmár ez nincs!

ImportTechnic

(#335) ITechnic válasza Dancorleone (#329) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Nagyrészt megállja a helyét, amit írtál, mégis vitába kell, hogy szálljak vele:
Volt lehetőségem többféle HK tabletet kipróbálni, 7-10 colosakat is, nagyjából hasonló árfekvésben, és pl. 1-2 RK-s lazán lenyomja a ZT-t.
Őszintén szólva azért rendeltem ZT-t, mert többek között a mobilarena-n és több külföldi oldalon is jókat olvastam róla. Én azokra alapozva vártam vmit. Lehet ezért volt csalódás.
De nem akarom ismételni önmagam, nekem nem jött be :N .

ImportTechnic

(#336) GJ70


GJ70
tag

Helló dancorleone

Én azt kérdezném tőled, hogy mi a helyzet az e-könyvekkel , mit tud az e-book olvasója?
Próbáltad-e, esetleg más programot érdemes rátelepíteni, mint ami gyárilag rajta van ?
Nálam ez lenne az egyik legfőbb szempont, hogy az e-book olvasás gördülékenyen menjen.
!
Esetleg a fényerősséget lehet-e állítani rajta ?

A választ köszönve...

Üdv.-

[ Szerkesztve ]

(#337) KisApám válasza ITechnic (#335) üzenetére


KisApám
addikt

Mi az az RK és HK??? Mennyibe kerülnek?

És azok, melyek lazán lenyomják a ZT-t, azok mennyibe kerülnek?

No meg ki az a háborodott, aki 1/5 áron (!!!) olyasmit vár, mint az iPad??? :W

No meg itthon 60 000 ft környékén vannak az e-book olvasók.
Azoktól még mindig jobb választás, szerintem, a 40 000 ft-os ZT! :K

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#338) ITechnic válasza KisApám (#337) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Ja, bocs a rövidítésekért :B .
RK = Rockchip, HK = Hong Kong. Shenzhen jelenleg a világ leggyorsabban iparosodó területe. Itt gyártják pl. az imádott iPadet is, 2 gyártósorral arrébb pedig az ePadeket :D .

Itthon sajnos minden horror drága és nem feltétlenük az adók miatt. Egyszerűen mindenki gyorsan akarja megszedni magát. De ebbe sztem ne menjünk bele :N .

Én inkább részesítem előnyben a kicsit kiforrottab 7" tableteket, mint a hiperolcsó ZT szerű dolgokat. Hasonló árfekvésben.

Mindenki maga dönti el, hogy meddig ér a takarója.

ImportTechnic

(#339) KisApám válasza ITechnic (#338) üzenetére


KisApám
addikt

Ahogy elnéztem 1-2 db 7"-es tabletet, azzal az 5-600 MHz-es procival nem vagyok megelégedve...

A ZT-nek az az 1 GHz-e tetszik, poersz a 10" esetében van ez.

Tudsz pár olyan tabletet írni, aminek az ára közelít a ZT-hez, és szerinted OK?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#340) ITechnic válasza KisApám (#339) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Csak 10" jöhet szóba?

ImportTechnic

(#341) ITechnic válasza KisApám (#339) üzenetére


ITechnic
csendes tag

Küld át az igényeidet mailben, és átküldöm, én mit ajánlanék.

Ide nem akarok "esszét" írni.

ImportTechnic

(#342) flexxx2 válasza ITechnic (#341) üzenetére


flexxx2
őstag

Pedig engem is érdekelne az "esszé", privátban elküldenéd?
Meg azon agyalok hogy a 7" nem túl pici olvasáshoz, a 10" meg nem túl nehéz? Kinek mi a véleménye erről?

[ Szerkesztve ]

(#343) KisApám válasza ITechnic (#341) üzenetére


KisApám
addikt

Amilyen "sokan" itt beszélünk, szerintem az esetleges ide való írásod egész jól feldobná az érdeklődést :C

Én örülnék neki, ha itt tennéd közzé a véleményedet akár 7" akár 10" a kijelző.

Kijelző - Gyorsaság - Ár

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#344) GJ70 válasza ITechnic (#341) üzenetére


GJ70
tag

Helló.

Ajánlat nekem is jó lenne olyan 50-55k körül. Nálam is az e-book olvasás lenne a lényeg és egy kis avi nézés, gyors levelezés stb...

A helyzet az, hogy van egy Koobe Classicom -eladó, de szokatlan olvasásra, pedig mindent megeszik-ki is emelkedik a társai közül, de csak kellene egy olyan amin megy az avi és a mail.

Kösz.

Üdv.

(#345) Balinov válasza flexxx2 (#342) üzenetére


Balinov
félisten

Beallnek a sorba en is, jobb ezt igy rendes hozzaszolaskent latni. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#346) KisApám


KisApám
addikt

No, kellett ilyet írnod :C :DD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#347) flexxx2 válasza KisApám (#346) üzenetére


flexxx2
őstag

Még a végén egy cikk lesz belőle, aztán szavazunk :)

(#348) ITechnic


ITechnic
csendes tag

Ha tudnátok hány "esszét" írtam az utóbbi napokban, személyre szabottan :B .
Próbálom mindenkinek az igényeihez legjobban passzoló tabletet ajánlani, az, hogy utána nálam rendel, vagy sem, már más lapra tartozik.

A tesztekkel kapcsolatban; már beszéltem az egyik "Hardverapród"-dal, ha lesz maradék tabletem akkor láthattok itt tesztet ill. cikket tőle. Nekem erre nincs jogosultságom.

Megpróbálok azokból összeollózni 1 kis szösszenetet :) .

[ Szerkesztve ]

ImportTechnic

(#349) ITechnic


ITechnic
csendes tag

Egyébként ha már ekkora az érdeklődés... Hogy tudnék ide feltölteni tesztet a tabletekről?
Elég sok megy át a kezeim között mostanában...

ImportTechnic

(#350) GJ70 válasza ITechnic (#348) üzenetére


GJ70
tag

Hát azért nem fogd vissza magad...... :C !

Várjuk - akár személyre szabottan is a véleményed, tapasztalatod megosztását :R !

Én pld. nem akarok nagy dolgokat, csak amit fentebb írtam.............

Na meg az ár sem elhanyagolható............. :Y

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.