Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) sagem válasza balpeter04 (#450) üzenetére


sagem
addikt

Okok, ahol néztem a kütyü specifikációját,ott úgy látszik valami lebutított verziót árulnak, mert csak ARM6 van benne, ezt többször meg is erősítik:)

Én először egy ZT-180at rendeltem (pont tegnap előtt), de aztán erősen elbizonytalanodtam, plusz a nagy sietségben (fekete péntek áresés volt.. nem vettem észre, hogy a megszokott 2GB beépített helyett csak 180 áll rendelkezésre(?) így az utolsó előtti pillanatban kicseréltettem egy 8" A8 Pad Cortex-A8-re (ez volt jó árban, és bár nem világverő, de ami nekem kell azt tudja..remélem). Remélem jó lesz, ez lesz az első ilyen kütyüm:) Viszont nagyon tetszik a ZT is, Android 2.1 ide vagy oda ár értékben még mindig nagyon jó vétel,:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#452) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Helló , valaki tudna e szolgálni némi infóval hogy Zenithink ZT-180 -hoz lehet e valamilyen formában külső Gps vevőt párosítani ? usb -s pl ... esetleg nem Android szoftverral hanem Windows ce mert a Gps -s vevők jobban szeretik ugygondolom . Van erre valami megoldás ? :U

(#453) balpeter04 válasza INMOTEP (#452) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Nincs, nem lehet csatlakoztatni semmilyen GPS vevőt a ZT-180hoz. :N

(#454) cz.istvan


cz.istvan
tag

No, szép lassan azért sikerült vévig futnom amit eddig irtatok a forumba, ezért is döntöttem ugy hogy megvárom mig elfogad6o áron lesz android 2.2-es gépezet.
Most találtam is egyet, gondoltam megkérdem mi a véleményetek erről:

http://cgi.ebay.com/8-Freescale-IMX-Cortex-A8-Android-2-2-Tablet-MID-4GB-/170566133110?pt=US_Tablets&hash=item27b688a576#shId

Igazándiból 10"-t akartam de egész jonak tünik ez a kütyü, meg az ára is, ha szerintetek is lehet beérem 8"al is :D

(#455) cz.istvan


cz.istvan
tag

itt van még egy link, csak egy másik eladótól, aki szerint egy tesztben ez gyorsabb mint a Samsung Galaxy S. Ha minden igaz abba is valami hasonlo proci müxik.
http://cgi.ebay.com/8-FreescaleA8-Android-2-2-Tablet-1-0Ghz-CPU-512M-4GB-/260680794739?pt=US_Tablets&hash=item3cb1c94273

(#456) sagem válasza cz.istvan (#455) üzenetére


sagem
addikt

Kínai barátaink mondanak mindent, nem kell rájuk figyelni;) Ha kicsit feljebb olvastad, végül én is egy ilyet rendeltem be, ha megjön, akkor valszeg lövök fel róla tesztet is (még kb 2 hét). A fórumok tanulsága szerint egyébként hardveresen nagyon rendben van a cucc, de szoftveresen vannak vele gondok, itt olyasmire is gondolok, hogy az érintőképernyőnél vmit elbabráltak, mert egyeseknél "remeg", pontatlan stb., a nép nem HW problémára gyanakszik, de gyári FW frissítés egyelőre nincs kilátásban. Hivatalos Market nincs rajta gyárilag (ha ez vkinek fájó pont), 3G-t elvileg USBről sem támogat, még annyira sem, mint a ZT.

Egy viszonteladó épp a napokban jelentette be, hogy elkészítettek egy custom fw-t, ami orvosol pár problémát (pl. a marketet, optimatizáltabb flash teljesítményt ad, a képernyő jobb érzékenységgel bír -s talán javítja az egyeseknél előforduló "remegést" is-, de ez pénzbe fog kerülni (nem nagy összegre kell gondolni 5 dollár körül).

Viszont..a pandavilles arcok (egyébként ott olcsóbb a cucc mint Ebayen..kb 35 dollárt spórolsz..:) ) épp a napokban jelentették be, hogy körülbelül 10 nap múlva érkezik a felújított változat, hardverileg elvileg nem változik (a képek alapján a cucc burkolata talán egy picit jobb minőségű lesz), de az ígéretek szerint minden másban kicsit jobb lesz, lesz gyárilag hivatalos market elérése is. Szerintem ezt most már érdemes megvárnod, ha előbb tudom én is kivártam volna..így meglátom, remélem jó példányt kapok ki, ráeresztem majd a custom fw-t is..:)

Összességében kicsit barkács tablet (lehet a prociját húzni, 1,2 GHz-ig, bár szerintem elég a gyári teljesítmény is), de én 200 dollárért jó vételnek tartom, ezért is ezt rendeltem be:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#457) cz.istvan


cz.istvan
tag

jolvan, köszi a tippet, végülis még nem sürgős megvennem igy elképzelhető hogy várok vele picit.
Viszon, nagyon még nem mélyedtem bele csak épphogy megnéztem ezt az oldalt amit mondtál, de tényleg joval olcsobb itt a tablet mint az ebaynél. Itt is látni valami feedback pontszámát az eladóknak hogy mennyite megbiz6ó??

(#458) sagem válasza cz.istvan (#457) üzenetére


sagem
addikt

Itt nincsenek eladók, ez az egész oldal egy üzlet, szóval a Pandavill a nagykereskedés, s te közvetlenül tőlük vásárolsz. Megbízhatóságról: elvileg nem linkebbek, mint a többi kínai eladó, fizetni itt is paypallal lehet, nekem személyes tapasztalatom még nincs (már megrendeltem, de még nem ért ide, bár ügyintézés tekintetében eddig pozitív tapasztalatom van velük, már becsomagolták s elküldték a "felvevő" helyükre a csomagomat, amikor jeleztem, hogy cserélni szeretném, feltartoztatták a pakkot, s kicserélték a termékeket), de egy haverom már rendelt tőlük, s neki nem volt gondja. Ha esetleg vissza kellene vmiért küldeni a cumót nekik, az szívatós, mert az oda postát neked kell állnod, bár azt hiszem ez majd mindenhol így van. Futárszolgálatokkal is szállítanak egyébként, emberi áron, ebben az esetben eltűnni ugye nem nagyon fog a cuccod, viszonylag gyorsan meg is kapod, de szinte 100%, hogy vámoltatnod kell. Sima küldeményként érték csökkentve adják fel..:)

szerk: az új Apad 8' támogatja majd a 3G-t is,áráról még nincs infó, de mindent összevetve szerintem tényleg érdemes kivárni:))

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#459) dekac


dekac
tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni a boldog tulajdonosokat és hozzáértőket, hogy mennyire vannak megelégedve a kütyüvel?:)
Szüleimnek szeretném karácsonyra, szerintetek mennyire tudnának rajta kényelmesen böngészni?
Könnyű kezelni?
Mennyire birkózik meg mondjuk flash oldalakkal? Simán kezel pl egy facebookot?
Olvasgattam a témában, megoszlóak a vélemények, ezért kérdeznélek titeket.

Sok félét lehet hallani arról, hogy 2.2 android...esélyes rá egy frissítés?
Szeretnék kérni pár tapasztalati beszámolót, ha lehetséges:) Akár tőmondatokban is jó:)

Köszönettel:

P.

(#460) amanoba


amanoba
őstag

én a tulajoktól kérnék vmit:

a netezést valaki bemutatnás egy jútúb videón nekünk?
mondjuk origo, index, google oldalakon.. nagyon hasznos lenne, megköszönnénk! :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#461) balpeter04 válasza dekac (#459) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Szia!
Nem tudom, hogy szüleid mennyire idősek, ám azt megfigyeltem már hogy az idősebb korosztály nem tud annyira lépést tartani a technikával. Az én szüleim például képtelenek lennének egy 7 colos gépen olvasni, viszont édesapám előszeretettel olvasott az ágyban Origo-s cikkeket a 10 colos gépen.
Olvastam külföldi fórumokon, hogy sokan felszerelték a falra valahogyan a konyhába, és receptkönyvnek illetve filmnézésre használják.
Ha szüleidnek veszed, én azt mondom, hogy ne kényszerítsd őket nagy kompromisszumokba, vedd meg nekik a 10colos gépet.
Flasht nem támogat (kivéve SkyFire - olvass utána), android 2.2 nemhiszem, hogy lesz rá, viszont még mindig azt gondolom, hogy amire használni lehet arra tökéletes (internet, zene, videó, képek, játék).
Böngészés kifejezetten kényelmes, hogy nem kell állandóan zoomolgatni. :)

(#462) GJ70


GJ70
tag

Helló mindenkinek.

Valaki - ha tudja - tegye már közkincsé, hogyan lehet ( pld.: ZT-180-nál ) a hardresetet vagy sofresetet aktiválni, bekapcsolni ....???
Igaz a ZT-n van reset gomb, de az csak csinál egy újraindítást, oszt-GO !

Esetleg szoftveresen megoldható, vagy van valami nyomógomb kombináció ?

A bekapcs+visszagombot egyszerre már próbáltam, de csak egy újraindítás volt az eredmény.

Amúgy semmi gondom nincs vele, pusztán a szakmai kíváncsiság hajt :DDD .

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#463) balpeter04 válasza GJ70 (#462) üzenetére


balpeter04
aktív tag

A ZT-180-on csak az egyetlen, általad is említett, reset lehetőség van. Én fogvájóval reseteltem le, ha firmware-t telepítettem vagy ha esetleg lefagyott.

(#464) GJ70 válasza balpeter04 (#463) üzenetére


GJ70
tag

Ok, köszönöm .

Esetleg nem tudod melyik a legfrissebb stabil firmware most, ami elérhető ?

Ha jól láttam nálam a 10.30 dátummal van fent.

(#465) balpeter04 válasza GJ70 (#464) üzenetére


balpeter04
aktív tag

Igen, igen. A 1030-as a legfrissebb (1030 = 10. hónap 30. napján kiadott firmware). Ebben már mindenféle hackelés nélkül megy a Market + optimalizálták az Angry Birds-t (teljes képernyőn fut), + írtak néhány drivert hogy felismerjen egy-két külső USB-s 3G modemet.

(#466) GJ70 válasza balpeter04 (#465) üzenetére


GJ70
tag

Ok, köszönöm .

Üdv :R .

(#467) dekac válasza balpeter04 (#461) üzenetére


dekac
tag

Köszi!

Anyumnak új lesz, de ő tuti megbirkózik vele, meer rendszeresen netezik a gépemmel (ezért kell ez, hogy ne legyek "kitúrva":D) Apa meg tud mobiltelefont kezelni, akkor ez is menni fog:D

Találtam egy ilyet: [link]

Nem kamu cég, tesztelt,
de fura, hogy : processzor: Processor Zenithink ZT-180 , ARM Cortex-A8,
de majd rákérdezek még a kínai hölgytől:)

(#468) Bumbi0


Bumbi0
csendes tag

Valaki ismeri ezt az oldalt vagy valamelyik gépet?
[link]
[link]

(#469) sagem


sagem
addikt

Mielőtt meghirdetném itt is rákérdezek, hátha.. :)

Hamarosan megérkezik hozzám a ZT 180 hoz rendelt ( de más, 10 colos cucchoz is jó lehet) USB keyboardos táskám/tartóm, ami számomra sajnos feleslegessé vált, mert menet közben váltottam, s nem a ZT-t rendeltem meg, a választott tablet pedig kisebb, így nem fogom tudni használni:( A cucc így persze 0 perces lesz, nyerészkedni sem akarok rajta, beszerzési áron (s szerintem elég jó áron jutottam hozzá) adom tovább, 5 ezer forintért. Ha esetleg valakit érdekelne PM me..

Róla van szó
kép1
kép2

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#470) GJ70 válasza sagem (#469) üzenetére


GJ70
tag

Ment pü, olvasd el.

Üdv.

(#471) madman22


madman22
csendes tag

Hello

érdekelne hogy divx et lejátszik a gép ha pl pendrive-ról akarom nézni?
Illetve hol lehetne venni egy ilyet? Zenithink ZT-180

(#472) GJ70 válasza madman22 (#471) üzenetére


GJ70
tag

Én ajánlanám neked salamaci kollégát, nála érdeklődj ZT után, hátha van neki most, vagy útban felé egy-két db.

Én is tőle vettem, és azt kell mondjam, hogy a legkorrektebb tag itt a fórumon akivel találkoztam :R !!!

Nálam a divx filmet lejátszotta pendrive-ról .

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#473) simonzé válasza balpeter04 (#445) üzenetére


simonzé
addikt

Abba lehet hagyni a rémhírkeltést a 2.1-es Android meg a Flash viszonyáról. Galaxy3 telefonom van 2.1-androiddal, 667MHz-es procival, és MEGY RAJTA A FLASH!
Egyedül a megfelelő programon műlik, a Skyfire ingyenes böngésző kell rá, és megy a flash.

Még egyszer utóljára elmondom, és remélem minden dilettáns abbahagyja a felesleges észosztást.

AZ ANDROID 2.1-en Skyfire böngészőt használva M E G Y A F L A S H !!!!!

Olyat mondjatok már, amit biztosra tudtok!

I don't fit in. I fit out.

(#474) tesztgeza


tesztgeza
csendes tag

Kedves simonzé!

Van egy rossz hírem számodra 2.1 -en így NEM megy a FLASH!
Huuhhh, ez egy rémhír volt.

Skyfire átkonvertálja HTML5 -re a FLASH videókat, de flash alapú oldalakkal és játékokkal továbbra sem boldogul.
Van rá mód, hogy flash menjen rajta, mivel már megoldották, de azt nem egyszerű felpakolni rá. telepítgetni kell rootként pár dolgot és állítgatni a beállításokban. Legalábbis Samsung Spica-n így működik.

(#475) balpeter04 válasza simonzé (#473) üzenetére


balpeter04
aktív tag

A felesleges észosztást elkerülendő, kérlek olvasd el a 461-es hozzászólásomat!
Mondjuk legalább az utolsó 10-15 hsz-t el kéne olvasni mielőtt elkezdesz itt kötekedni.
Remélem tisztában vagy vele, hogy a Galaxy 3-nak milyen felbontáson kell megbírkóznia a Flash-el. A ZT-180-nak 1024x600px felbontáson!
Ezért tart itt ez az ország, én már bő egy éve olvasom a Slatedroid.com topicjait a ZT-180-ról valamint a jiongtang fórumnak is tagja vagyok. Gondolkodjatok emberek!

(#476) zsolesz33


zsolesz33
csendes tag

Kedves fórumozók !
Én jó 2 hete használok egy zenithink zt-180 -as készüléket !
Elsősorban filmnézésre ,és olvasásra használtam a tapasztalataim elfogadhatóak ,viszont az akumlátor kapacitása borzasztó csalódást okozott (wifi nélkül, közepes fényerőn 3 -max4órát bír, 2 filmet) , pedig itt a fórumba a kevés jó tulajdonsága között a hosszú készenléti időt dicsértétek ! Kérlek titeket írjátok meg a saját tapasztalataitokat kinek mit bír, mennyi ideig töltitek , tippeket ,hogy az aksi minnél tovább bírja ,és minnél hosszabb élettartamú legyen stb...(én kb 4órát szoktam tölteni , vagy amíg a piros töltésjelző led kialszik) Előre is köszönöm a segítséget !

(#477) simonzé válasza balpeter04 (#475) üzenetére


simonzé
addikt

"Ezért tart itt ez az ország" - Ezen nagyon röhögtem, köszi, jó volt.
Egyébként mit is árul el a 461-es hsz a Flashről? Azt hogy "Flasht nem támogat (kivéve SkyFire - olvass utána)"
Tehát nem támogat, kivéve a Skyfire, ami ez alapján igen.
Egyébként elolvastam a megelőző 474 hozzászólást is. (Ezért tart itt ez az ország :)) )

I don't fit in. I fit out.

(#478) balpeter04 válasza simonzé (#477) üzenetére


balpeter04
aktív tag

A SkyFire-nek köze nincs a Flash-ez! A Skyfire a flash-t átkonvertálja HTML5 videóvá, ezért tudja dekódolni... Olvass utána!

(#479) szaszabee válasza zsolesz33 (#476) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Nekem is volt én eladtam Na nem azért mert nem volt jó csak nem igen használtam Az aku teljesitmény nekem is kb ennyit bírt Azért az avatart kibirta filmnézés közben

(#480) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Azért annyira nem vészes szerintem a teljsitménye Csak egyedül wifi alatt

(#481) lazsi


lazsi
tag

Hello! Az lenne a kérdésem, hogy tollal jegyzetelésre mennyire használható? Értem ez alatt, hogy nem billeg-e ha lerakom az asztalra, valamint van-e rajta valami program ami windowson és linuxon is emészhető formába menti a jegyzeteimet?
Olyan tabletet keresek amivel tudnék napi 6 órát jegyzetelni egyetemen.

(#482) szaszabee válasza lazsi (#481) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Tollal elég jó lehet használni Viszont az asztalon fektetve nagyon fölé kell hajolnod hogy lásd mit csinálsz Ez inkább állando kézbentartást igényel Egyébként egy idöután elég kényelmetlen bár milyen formában használod De ez értendö a többi ugynevezett két kezes tabra
Ez az én véleményem :R

(#483) lehike


lehike
csendes tag

Azt meg lehetne tudni, hogy melyik honlapról rendelted a gépet? Nagyon megtetszett, és én is vennék magamnak egyet karácsonyra. :)Vagy ha valaki tud egy megbízható oldalt, ahonnan lehet rendelni, kérem ossza meg velem. Köszönöm.

(#484) lehike


lehike
csendes tag

Közben végig olvastam... :U Pandawill-ről még valakinek tapasztalat?

(#485) balpeter04 válasza lehike (#484) üzenetére


balpeter04
aktív tag

A legdrágább hely az interneten. Semmiféleképpen ne rendelj onnan!

(#486) tesztgeza


tesztgeza
csendes tag

Én az Aliexpresstől rendeltem. Ez olyan kínai vatera, de csak új dolgokat árulnak.
És ott tudsz külön keresni free shippingre is.

Már több dolgot is vettem azóta és rendben megjött.
Regisztrálás után még kapsz 5$ kupont is.
Fizetés PayPal. +25 % Áfa a Vámnál.
Ha DHL szállítást választasz, akkor elintézik ingyen a vámolást helyetted.

Szállítási idő most már 3-4 hét. :(

[ Szerkesztve ]

(#487) sagem válasza lehike (#484) üzenetére


sagem
addikt

pandawill módosított ZT-t árul, erre figyelj oda ha onnan rendelnél (nem 2 Gb a belső memó, csak 150MB..), én is majdnem megszívtam.. Tapasztalatom egyébként nem sokára lesz róluk, mert onnan jön a tabletem, igaz nem ZT, ha épségben megjön lesz róla egy teszt, ha valakit érdekel:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#488) aticom


aticom
csendes tag

ZT-180-on hol lehet beállítani azt,hogy mik legyenek a rendszer hangok? :F
Például milyen hang legyen mikor új e-mail jön,vagy mikor bekapcsolom a gépet?
Illetve ezeket a hangokat ki lehet kapcsolni?
:R

Sony Xperia ION LT28h -> Samsung Galaxy Note 3 Neo DUOS

(#489) krtamas69


krtamas69
csendes tag

Hello MINDENKI!

Csak az okulás kedvéért a Kínából történő rendelés kockázata.

Az alábbi levelezést folytattam a kínai kereskedővel, miután a csomag átvételekor kiderült, hogy az hiányos és nem működik a kütyü.

The package was origin, undamaged.

4gb TF card no in the pakage.

Apad ZT-180 doesn't function properly. on the screen NO BACKLIGHT.

刘 建强 denied Róbert Tamás Kocsis's request for a $198.00 USD refund.
11/15/2010 18:54 PST
From Seller - 刘 建强11/15/2010 18:54 PST
We sent 4GB TF card with Apad together,if it's missing,we can send new one for you.there is no enough power,pls charge it,it will work properly.also pls learn how to operate then you will find the backlight.

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/15/2010 23:58 PST
Battery charged all night and today morning I try it. NO BACKLIGHT.. This is not battery problem because when I push on the blue led is OK but the screen BLACK.

I didn't see boot screen. NOTHING.

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/16/2010 00:08 PST
I try send for you video for this problem. I now working but when I Arrived to home I send.

From Seller - 刘 建强11/16/2010 01:07 PST
Thanks for your reply.

Pls show the video to us and our technical department will provide the suggestions for you.

Pls send it to our support department:support@justeasyorder.com.

Thanks!

Justeasyorder.com

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/16/2010 23:50 PST
I sent video from kocsisroberttamas@hotmail.com

I hope you see what talk about this.

From Seller - 刘 建强11/17/2010 00:12 PST
Dear Kocsis,

Thanks for your reply.

We had replied by update the device from the link:http://www.apadcn.com/post-99.html ,also pls try to translate by google.Any problems,contact us freely.

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/17/2010 01:30 PST
Thanks ! I vill try the update.

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/17/2010 12:11 PST
I was hoping this update will help, but did not improve condition of mini-laptop.

Nothing has changed. I followed the instructions step by step.

Still do not see anything on screen. This seems to send you another video.

I'm very desperate.

Pre-paid $ 198 for nothing. no TF card, mini-laptop is unable to function.

What would you were me?

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/18/2010 00:37 PST
HI!

I called DHL customer service is required to send in your identification number is 95 or 96 starts and nine digits.

If this send it immediately to return the defective unit.

Thanks,

Kocsis, Robert Thomas

From Seller - 刘 建强11/18/2010 01:00 PST
We are sorry to hear that.

Could you send it back to us soon?we will do the replacement for you.pls make freight prepaid in your side.

We will send new one with 4GB TF card to you for free shipping.

Thanks for your cooperation.

Pls find our address:

Rm12C,Shangtian Building,

N0.70, Nanyuan Rd,Futian

District, Shenzhen,

Guangdong, China

T:86-755-83320289

F:86-755-83321089

Post code:518031

Attn:Cathy

Thanks for your help.

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/18/2010 05:26 PST
In summary

Pre-paid for a mini laptop with 4GB Memory Card 198 USD

I trusted you.

I received the package 11/15/2010

There was no memory card included. Laptop not working.

indicated to you paypal 15.11.2010

you have said: the box was a card. Laptop works just updated firmware.

I have done everything.

I made video of the device is not working.

I sent you.

I made video does not work after update

I sent you

you tell me to send back the bad laptop and send you another one.

send me 4gb memory card for free.

I wanted to send a bad laptop.

I sent you TNT, UPS, DHL offers.

Average of 150 USD. Horror

Regardless of the amount:

This is my cost? Why?

You sent the wrong laptop and I will pay for extra costs?

You think I made a mistake?

Put yourself in my situation. 338 dollars will be a 188 dollar laptop?

Where's your responsibility?

This would be a significant loss for me.

Do not get me wrong I do not need 150 USD.

I ordered a new laptop should be without additional costs.

If you can not solve this, please return the money.

Thanks,

Robert

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/22/2010 00:43 PST
What about thing this ? Why don't answer for me?

I trusted yor company. Pre-paid laptop.

You sent me wrong.

China is too far. And you now veery well, i can not return.

This is unfair for me!

Thanks,

Robert

From Seller - 刘 建强11/22/2010 02:49 PST
Dear Robert,

Sorry for reply late.we left message here,but not arreared.

Anyway thanks for your trust to our company,we are always provide good quality and service.we've mentioned before,we only can send new item out after receive old one.you also agreed that firstly,right?only because of high return charge you canceled it,pls try again to find cheap way to send the item back,we will send new one immediately after we got it.

Thanks for your cooperation.

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/26/2010 10:50 PST
Dear Seller!

We agreed to return the faulty unit and replaced. I thought you paid the shipping costs back as well.

This was a big mistake on my part. You do not seem to want it.

You can only talk about the new one you sent me when I returned bad unit.

I am not a rich man, so I can not pay the price of two laptops for one.If so I would rather have ordered another new one.

Would cost me so much.

I suggested to you to destroy the evil before the camera device.

So should not have to pay high transport costs from Hungary to China (almost the price of a new laptop).

However, you insist, send it back.

You know very well what I speak. Also check out the internet and convince you of how high the cost of shipping from Hungary to China.

Why do you want me to cause any additional costs. Maybe I made a mistake?

If there is a solution which does not cause extra expense to me, why can not I choose.

I have no money. But I have my pride. Maybe you do not understand.

Degrading the way you treat me. Have brought in an impossible position.

If I return the defective laptop. I am a new price lose.

That's korrect?

I trusted you. You can not have been attributed to me. You do not want a solution that does not mean extra costs for me.

Keep the memory card.

Does not need anything from you.

You won. You've got the money.

I lost. I got a piece of worthless plastic.

Robert

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/30/2010 08:01 PST
And of course now no answer. Although I am far from me you can do this as well.

From Buyer - Róbert Tamás Kocsis11/30/2010 08:46 PST
This is all hopeless. If I return to the bad, even I lost a new price.

Would have been fair if the seller bears the cost of transport, if you've sent the wrong laptop.

How disappointing to abuse the fact that this distance is not worth the return.

Neither money nor the repayment of which will not be working laptop. Not to mention that the memory card is not sent out.

It's not fair to a seller.

That would be gambling? Order a, receive, extract

glad it works, does not work lose.

I do not think so.

I believe that, regardless of nationality, there is fairness in the world.

In this case, it is not. Now is not the case.

Trust, my money I got nothing.

(#490) lehike válasza krtamas69 (#489) üzenetére


lehike
csendes tag

Ez szívás. Melyik oldalról rendelted? Lehet kéne egy topikot nyitni, ahol az ilyen oldalakat számon tartjuk. Fekete lista. És akkor hátha nem járna így több ember.

(#491) sagem válasza krtamas69 (#489) üzenetére


sagem
addikt

Hali,

Ez Paypalos levelezés, igaz? ha igen, akkor a Paypal hogy döntött az ügyben? Gondolom kérted, hogy ők döntsenek a visszafizetés jogosságáról.

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#492) fateless válasza krtamas69 (#489) üzenetére


fateless
veterán

Én már jópárszor rendeltem kínából, de egyenlőre nem jártam még így - és nem is szeretnék, nem irigyellek.
Azért kínába egy nemzetközi levé lfeladása 2kg-ig 5.000Ft, ami olcsóbb, mint 150 dodó :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#493) sagem válasza fateless (#492) üzenetére


sagem
addikt

IHm, jó hogy írtad ezt a sima leveles dolgot, lehet, hogy nekem is vissza kell küldenem valamit, s tegnap csak a csomagot néztem meg, az meg 12+ ezer forint..a levél, még ajánlottan is csak ennek a fele..

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#494) krtamas69


krtamas69
csendes tag

Sziasztok!

Az oldal neve benne van a levelezésben.
A kínai normál levélre nem is válaszolt csak a Paypal oldalán kezdeményezett párbeszédre volt hajlandó.A Paypal nem tett semmit.
Látszólag a kínai együttműködő volt én meg nem küldtem vissza, hogy kicseréljék.
Ennyi pénzért olcsóbb és gyorsabb egy másikat rendelni és még tartalék alkatrészed is van :W
A postaköltségekről még annyit, 12 eFt ha normál csomagként a postára bízod erre nincs értékbiztosítás semmi. kb. 3 hét amíg odaér ( ha odaér ).
Ha értékbiztosítást kötsz rá máris majd a duplája. Ha pedig gyorsan akarod akkor már 30 eFt-nál olcsóbban nem úszod meg.

Ja és a hiányzó kártyát sem küldték meg. De ez már apróság.

(#495) fateless válasza krtamas69 (#494) üzenetére


fateless
veterán

Erről beszéltem

Gondolkodom egy vásárlásán (vagy egy telefon, még meglátom), de most legalább tudom, hogy melyik eladótól NE vegyek.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#496) sagem válasza krtamas69 (#494) üzenetére


sagem
addikt

(Követeléssé kell alakítanod a párbeszédet, a Paypal csak akkor szól hozzá érdemben a történethez, ez megtörtént?)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#497) cz.istvan


cz.istvan
tag

Pandásokról negativ tapasztalatotok nincs? Nem kizárt hogy hamarosan tőlük rendelek majd. Velük csak nem járom igy meg...

[ Szerkesztve ]

(#498) cz.istvan


cz.istvan
tag

Tényleg sagem még mindig nem kaptad meg a megrendelt 8" tableted??
Kiváncsi leszek rá mit tud?

(#499) sagem válasza cz.istvan (#497) üzenetére


sagem
addikt

Pandásokkal óvatosan. A cuccom megjött tőlük rendben, tulajdonképpen jó időt futott (két hét, sima regisztrált mailként), a csomagolás nagyon jó, de maga a z A8 Cortex (Apad stb.) gyártási hibás! Rosszul van összeszerelve vagy isten tudja mi baja van (ezt próbálják kinyomozni a külföldi fórumokon is), mindenesetre a "kurzor", azaz az érintésed "remeg" s így pontatlan és kevésbé jól reagáló a képernyőd. Gyakorlatban úgy kell elképzelni, hogy egyfolytában rázkódik az az item amit megnyomsz..ez így pedig gané, és nem igazán használható. Azt tudni kell, hogy ez a hiba nem csak a pandás A8akra igaz, hanem globálisan előfordulnak igen nagy százalékban! A pandawill már be is szüntette az árusításukat..na persze, miután eladtak belőle egy csomó hibás példányt, gondolom elfogyott a készletük..de legalább már újat nem rendelnek belőle. Nem mindegyik A8 hibás, de amennyien panaszkodnak rá, háromból 1 biztosan az..

Ha ez az ostoba hiba nem lenne (valszeg összeszerelésből adódik, mert én pl. úgy érzem, hogy nem sima a kijelző, olyan, mintha nem tökéletesen illesztették volna) jó kis készülékről beszélhetnék, gyors és rendben teszi a dolgát. Vannak apróbb gondjai, pl. neked kell a hivatalos marketet és egyebeket megcsinálni, de ez elvileg nem nagy feladat, de a hardveres képességeire nem lehet panasz, a képminőség normális, a wifi nem egy bajnok, közelben kell lennie a forrásnak, a kijelző érzékenységéről nem tudok nyilatkozni, mivel nálam ez ugye hibás, de amennyit így megtudok állapítani belőle az az, hogy a hibátlanokon valószínűleg hozza azt amit egy egyszerű rezisztiv képernyőtől elvárhatunk. A videókat szépen viszi, a 3D-s játékokkal szintén megbirkózik. Az aksiját a wifi nagyon zabálja (nem meglepetés), nem túl életerős darab, de ez kalkulálható volt.

Mivel lutri, hogy jó vagy rossz készüléket kapsz, perpill senkinek nem ajánlom az A8 (Apad, A8 Cortex) néven futó tablet vásárlását, elvileg hamarosan jön egy felújított változat belőle, s már most is a piacon van egy hasonló kínai tablet, ami Samsung chipsetes (ezt azért mondom, mertt így könnyű megtalálni), a proci/memo ugyanaz, de van rajta HDMI kimenet, kamera a videohívásokhoz, és támogatja a 3G-t is, ez 220 USD környéki áron jobb vétel lehet:)

A pandásokkal perpill egyezkedem, aki hibás cuccot kapott és kéri, annak ingyen küldenek egy új kijelzőt az A8-hoz (25 dollár értékű), de mivel én egyrészt nem értek hozzá, nem tudom megfelelően szét, és összeszerelni, plusz nem vagyok benne biztos, hogy ez megoldja a remegést, ez számomra opció. Visszafizetik a vételárat, ha visszaküldöm nekik a terméket. Ez kb. 6ezer FTba kerül, a postát kpban nem fizetik, de levásárolható kreditet adnak. Na ettől meg egy kicsit tartok, regisztrált küldeményként adnám fel persze, de mi van ha menet közben eltűnik, eltörik vagy ők átveszik de csesznek fizetni?... Szóval egyelőre csak annyit mondhatok, hogy óvatosan a pandával..remélem jobbat is tudok majd írni:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#500) cz.istvan


cz.istvan
tag

Köszi hogy leirtad a tapasztalatod. Igy inkább szerintem továbbra is várok még nem jön egy jo darab :-D
Még a végén addig várok mig megkapok egy galaxy tabot is ennyiért. Már láttam 415 euroért is, de megy ez még lefele...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.