Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) benjonino válasza btudos (#1649) üzenetére


benjonino
tag

Ennek örülök. Akkor egy problémával kevesebb. Bár azt nem tudom, hogy mi az, hogy DRM free. Ha én konvertálom akkor az lesz? Vagy nem mindegy, hogy milyen konvertálóval csinálom?

(#1652) btudos válasza benjonino (#1651) üzenetére


btudos
veterán

DRM

Temporary files: A Nokia szoftvere valamennyire működik, a HTC-é egyáltalán nem. Ez a különbség.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1653) benjonino válasza Воланд (#1647) üzenetére


benjonino
tag

Vagyis a Nokia szoftvere jobban orvosolja a problémát, mint a most HTC-re kiadott GDR2-ben a temporary törlési lehetőség? Vagy elviekben most ugyanazt csinálja (csinálná) a két szoftver?

(#1654) benjonino válasza btudos (#1652) üzenetére


benjonino
tag

Oppsz!

Ezek szerint, ha én konvertálom a saját CD lemezemről, akkor az nem lesz DRM free. :F

Akkor erre az a megoldás, hogy az általam kiválasztott számot meg kell vennem mp3-ban, és akkor már beilleszthető csengőhangnak. Ezzel meg az a baj, hogy nem lehet editálni csak egy számrészletet...

No mindegy, ez akkor windows phone probléma, és nem az általam felvetett Nokia-HTX különbség.

(#1655) Thaddius


Thaddius
tag

szegeny HTC telefonom le esett, touchscreen kampec, a telefon csak egy rezgest ad es semmi mas reagalas nincs a bekapcs gomb nyomasara. Mi lehet ?

(#1656) trassher


trassher
addikt

Sziasztok!
Képbe került ez a telefon mint első wp8-as mobil számomra. Sokan írjátok az expansys nevű boltot ahol most igen csak jó áron lehet hozzájutni. Kérdésem az lenne hogy rendelt már valaki az oldalról? Milyen garanciát adnak a telefonra? Erről sajnos semmilyen információt nem találtam. Eddig Lumia 720 volt a befutó de amennyiért megvenném a vodánál annyiért van 8X az expansys-on és ugye a két telefon közül a 8X jóval jobb csak így hogy nem ismerem a garanciális oldalát dolognak inkább kérdezek minthogy valami only china garis telót vegyek.

Redmi Note 7

(#1657) szőröscica válasza trassher (#1656) üzenetére


szőröscica
addikt

Megbízható, gyártói garanciás terméket fogsz kapni. Én náluk vettem.

(#1658) sasNAXO válasza trassher (#1656) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Azt még vedd fontolóra, h. bár a 720 hardveresen gyengébb, de szoftveresen a Nokia (leginkább navigációs) programja(i) miatt lehet, h. bizonyos esetekben jobb választás lehet.

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#1659) trassher válasza szőröscica (#1657) üzenetére


trassher
addikt

Ez jó hír. Másik kérdés az oldallal kapcsolatban hogy ha beírok adószámot akkor nem számol áfá-t. Ez most bug vagy feature? :D Valós adószámot beírva végösszegnek ezt kapom:

sasNAXO: Igen figyelembe vettem de bevallom számomra a jobb kijelző, dupla annyi ram és az erősebb proci többet nyom a latba mint a Drive. Tetszik a L720 de ilyen árban már akkor inkább vennék egy nagyobb tudású készüléket, navigációt meg ha megkívánom akkor veszek hozzá a store-ban de plusz ram-ot és stb-t nem tudok venni ugye később. :)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7

(#1660) sasNAXO válasza trassher (#1659) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Átérzem, pont emiatt lett 8X-em az L620 helyett. Csak gondoltam megemlítem, hátha erre nem gondoltál. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#1661) pzstm válasza trassher (#1659) üzenetére


pzstm
titán

illetve 35EUR-ért teljes HERE Drive-ot kapsz mostmár;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1662) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Valaki tud olyan oldalt ahol tudnék egy sima egyszerű velúr becsúsztatós tokot a 8x-nek? Egyszerűen nem találok sehol.

HTC = Help This Company

(#1663) pzstm válasza Darellus92 (#1662) üzenetére


pzstm
titán

eBay-en tuti van ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1664) benjonino válasza benjonino (#1648) üzenetére


benjonino
tag

#1648-as bejegyzésemet helyesbíteném.

Ott ugyebár azt feszegettem, hogy mik azok a Nokiás alkalmazások, melyek nélkül keserűbb az élet a HTC-vel.

Akkor ezt a 3 dolgot hoztam ki:
1. egyéb mappa telítődik probléma
2 Here Drive+ (megoldva 35 euróért)
3. Bármilyen mp3 csengőhangnak.

Azóta elolvastam az L820-as fórumot is, és arra a következtetésre jutottam, hogy:
1. az egyéb mappa problémára a Nokia sem tud teljes értékű alkalmazást nyújtani.
2. 35 euró
3. itt tévedtem, ugyanis megoldható.

Következtetést levonva eddigi tudásom szerint számszakilag pontosan tudom konkretizálni a szoftveres különbséget: 35 euro. :)

Ezen felül van még valami?
Számomra fontos lenne a válasz, mert nagyon hezitálok az L820 és e között a telefon között, és jó lenne előtte tudnom, hogy miről mondok le, ha ezt a készüléket választom.

(#1665) btudos válasza benjonino (#1664) üzenetére


btudos
veterán

Esetleges wireless charging, a 820-nál megfelelő hátlappal van rá lehetőség.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1666) pzstm válasza benjonino (#1664) üzenetére


pzstm
titán

nagyon jól látod. Esetleg tényleg a Wireless charging kiegészítő hátlappal. Jah és 820 az megy idehaza LTE-n magenta hálózaton, 8X meg nem :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1667) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

Lassan kialakul a kép, most kellene egy jó tanács:

Nokia 720, vagy HTC 8x, esetleg HTC 8s.

(Amire kell: yahoo mail, what's up, viber, skype, vmi térkép (főleg Németország, néha Mo), tömegközléekedési app ha van, pdf reader, fb, mp3 ról zenehallgatás))
előre is köszi!
p.

ui: ide azért posztoltam be, mert kíváncsi lennék, hogy a htc 8x-et miért igen, és miért nem ajánljátok!

#proudfather

(#1668) legiaap válasza papeti01 (#1667) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én a 8X-et választanám a három közül.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1669) savoo válasza papeti01 (#1667) üzenetére


savoo
addikt

8S-t semmiképp nem ajánlom.

(#1670) papeti01


papeti01
senior tag

nagyon a 8x felé hajlik mindenki. :)
és a páromnak is az tetszik a legjobban.

mp3-at erre lehet már simán másolni, ugye?
p.

#proudfather

(#1671) szőröscica válasza papeti01 (#1670) üzenetére


szőröscica
addikt

Persze. :)

(#1672) sasNAXO válasza papeti01 (#1667) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Térkép alatt mit értesz? Tudjon útvonalat tervezni, vagy navigáljon is?
Utóbbi esetén L720, bár abban is csak lokális navigáció van (==Magyarország), a világi verzió fizetős lenne, szóval ez esetben ugyanott vagy mint a 8X-szel, mert arra is elérhető a HERE Drive+ (~10000huf).
(Csöndben megjegyzem L620-hoz alapból a fullos navi jár. ;) )
Sima térképnek és alkalomadtán útvonalterezéshez a beépített térkép is teljesen oké, még le is tudod menteni az országokat, h. offline működjön. (Valaki javítson ki, de mintha beépített térkép alatt is a Nokia-féle térképadatok lennének, nem?)

Bár 8S-em nincs, de mintha sok szoftveres gond lett volna vele, amikor szemezgettem a megvételével...

Ezenkívül, a tömegközlekedési app, mit jelent? :))
Ha csak menetrendet, akkor asszem abból többféle is van az áruházban, de pl. a bkv menetrend amit én találtam, az csapnivaló, már ami a szentendrei hévet és 1-2 másik vonalat illeti. Ha viszont összetettebb tömegközlekedési útvonalat kell összeállítani, na arra pl. ott a HERE Transit, ami (ha jól tudom) L720-on alapból ott van, míg az 8X-re, megint egy vásárlás lesz (~600huf). :)

Összes többi alkalmazás megtalálható minden telón. 8X-nél plusz a nagyon jó hangzás még, és a csodaszép kijelző.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#1673) benjonino válasza sasNAXO (#1672) üzenetére


benjonino
tag

Nekem is lenne még kérdésem.

Ráléptem a magenta szolgáltató honlapjára, hogy megnézzem mennyiért adják ezt a telefont. Megütközve láttam, hogy kifutó modell. Rögtön világossá is vált, hogy miért van most szolgáltatófüggetlenül olyan jó ára. Szóval, van 3 rémisztő félelmem, hogy a HTC nem fogja kiadni a WP8 upgrade-jeit:

1. Kifutó modell
2. Ismerjük a HTC szoftver-nem-követési szokásait
3. Microsoft úgy döntött, hogy az upgrade-jeit nem ő adja ki, hanem továbbpasszolja a készülék-gyártók felé, mint az androidnál.

Valós a félelmem?
Pont azért volt nagyon szimpatikus a WP8 mert abban bíztam, hogy bármilyen telefont veszek, meg fogom kapni a WP8 upgrade-jeit. Ebben most megingott a bizodalmam. (Úgy tudom ez a WP7 esetében így volt.)(Az más kérdés, hogy WP7-t nem lehetett WP8-asítani)

(#1674) Воланд válasza benjonino (#1673) üzenetére


Воланд
titán

nem valos a felelmed.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1675) btudos válasza benjonino (#1673) üzenetére


btudos
veterán

Referenciakészülék a 8X, ami ugyan a gyakorlatban sokat nem jelent, de annyit mindenképp, hogy a frissítéseket mindenképp megkapja.

(Az meg hogy a T-nél mi a kifutó modell.... Még nem találtam logikát benne, volt már hogy hónapokon keresztül kifutó volt 1-1 készülék)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1676) sasNAXO válasza benjonino (#1673) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Nos, nekem két hete van ilyen telóm. :B Viszont ez alatt a két hét alatt az elsők között kaptam meg a WP8-as GDR2 frissítést (L925 nem számít, az már azzal jött ki, ami frissítésben megelőzte a 8X-eket, az a Samu Ativ S volt), és ha jól tudom a korábbi frissítések is hamar érkeztek erre a telóra. Tény, hogy a Nokia-féle támogatás komolyabb (lásd sok extra szoftver), viszont ha csak a sima frissítéseket nézzük, akkor szerintem nagyon is jól áll a teló. És míg a HTC-nek az androidos telóival Dunát lehetne rekeszteni, addig WP8-as készülékekből talán van 3 (8X,8S,8XT?), így valószínűleg könnyebb dolguk van a frissítésekkel, mint az androidoknál; ezen felül pedig nem hiszem, h. az MS megengedné a HTC-nek, h. az egyik csúcs WP8-at ne frissítse. :))

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#1677) benjonino


benjonino
tag

Meggyőztetek.

(#1678) Darellus92 válasza pzstm (#1663) üzenetére


Darellus92
aktív tag

81. oldalig lapoztam

HTC = Help This Company

(#1679) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Mostanaban a telefon gyakran eldobja a halozatot es azt jelzi nincs benne sim. Restart utan jo mindig egy ideig de mi lehet a problema?

HTC = Help This Company

(#1680) btudos válasza Darellus92 (#1679) üzenetére


btudos
veterán

Vedd ki a SIM-et, pucold meg és tedd vissza. Ha utána is csinálja, akkor nincs ötletem. Egyszer nekem is volt ilyen, amióta megpucoltam, nem csinálta.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#1681) papeti01


papeti01
senior tag

a 8x többet tud mint a L920? vagy teljesen egy kategória?
p.

#proudfather

(#1682) legiaap válasza papeti01 (#1681) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ebben a topikban azt mondanám, hogy nagyjából egy szinten van a kettő, a saját topikjában már nem biztos.
Ahol erősebb az egyik ott gyengébb a másik.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1683) papeti01 válasza legiaap (#1682) üzenetére


papeti01
senior tag

köszi, kaphatok példát? a páromnak tutti 8x lesz, de én is váltanék androidról... és az is tetszik, de a 8x volt ma a kezembe és nagyon meggyőző!

ui: csak egy helyen kérdezek, mert múltkor "megmoderáltak" mert több helyre posztoltam egy kérdést... hogy tárgyilagosabb legyen az infom.

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#1684) trassher


trassher
addikt

Milyen tokot érdemes venni a telefonhoz? A gumiszerű hátlap nem kopik vagy fényesedik pl farmerzsebben hordva tok vagy cover nélkül?

Redmi Note 7

(#1685) legiaap válasza papeti01 (#1683) üzenetére


legiaap
nagyúr

- A 8X a Beats miatt jobb, mint a 920
- Videózásban a 920 jobb
- Kamerában a 8X jobb
- Fizikai méretben a 8X jobb és kényelmesebb is a zsebben hordása, "pengésebb"
- a 920 tárhelyben jobb, mivel a 8X-ben max. csak 16 giga a plafon
- megbízhatóságban a 8X jobb, itt nagyon nagyon ritka, hogy valaki szar példányt fog
- Nokia a saját programjai miatt előnyösebb, de szinte mindre van már alternatíva a store-ban
- A 8x referencia készülék, ami eddig működött, már ha ez előny
Úgy nagyjából ezek lennének a fontosabbak

trassher: Én ilyet használtam anno

[link]

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1686) papeti01 válasza legiaap (#1685) üzenetére


papeti01
senior tag

köszi. VPN-t tud a wp8 rendszere?

#proudfather

(#1687) Воланд válasza papeti01 (#1686) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1688) KKT-255 válasza trassher (#1684) üzenetére


KKT-255
csendes tag

sajnos feketedik (california blue), tiszta alkohollal minimálisan lehet javítani rajta, de nem sokat.. :(( viszont tokban hordva teljsen más feeling, úgy nem annyira penge meg puha mint maga a készülék..

(#1689) lippije


lippije
tag

Sziasztok! Pár hét használat után nem bántuk meg, hogy a páromnak egy ilyen telefont vettünk, tényleg baromi gyors, egyszerű és jól használható. Ami viszont hiányzik belőle (vagy én nem találtam meg), azok a csengetés/hangprofilok - jól olvastam, hogy erre nincs lehetőség egyéb appal sem?

(#1690) Воланд válasza lippije (#1689) üzenetére


Воланд
titán

igen, jol olvastad.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1691) Ádám16


Ádám16
addikt

Eladási statisztikáról nem lehet tudni valamit? A T-mob-nál kifutó készülék lett. Ennyire kevesen vitték volna?

(#1692) savoo válasza Ádám16 (#1691) üzenetére


savoo
addikt

A Tnél van, hogy hónapokig kifutó modell státuszban van valami, szóval ez nem mérvadó.

(#1693) Ádám16 válasza savoo (#1692) üzenetére


Ádám16
addikt

tudom, de már csak fekete modell kapható, kék és sárga nem, szóval szerintem kb már csak kiseprés van.

(#1694) legiaap válasza Ádám16 (#1693) üzenetére


legiaap
nagyúr

Amúgy talán még a sárgás színű lenne a legjobb arra, hogy ne látszódjon rajta a kopás. Én is olyat akartam anno venni, de nem bírtam várni és feketét vettem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1695) Ádám16 válasza legiaap (#1694) üzenetére


Ádám16
addikt

Arra pályázok, csak sehol se találok értelmes áron, csak feketét, és kéket... :(((

(#1696) csaabz


csaabz
őstag

Vibert használok chatelésre és előfordul, hogy csak 2-3 óra késéssel kapom meg az adott üzenetet. Ez miért van?

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#1697) Воланд válasza csaabz (#1696) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1698) Alexios válasza csaabz (#1696) üzenetére


Alexios
veterán

ilyen a wp

(#1699) Tomeeka28


Tomeeka28
aktív tag

Többen írtátok hogy jobban optimalizált a WP8 a GDR2 óta és ez az aksi teljesítményben is megmutatkozik, gondoltam letesztelem. Most így állok, úgy használtam ahogy eddig (általában frissítés előtt első nap végére merült le ennyire vagy még kicsit jobban). Szóval azért pozitív eredményt is hozott a frissítés (már csak a tárhely app kellene hogy működjön).

HTC 8X / Lumia 1020 / Lumia 930 / HTC One M8 / Lumia 950 / iPhone 6 / LG G4 / iPhone 7 / MacBook Air / iPhone Xs Silver / iPhone Xs Space Gray / iPhone 13 Mini

(#1700) csaabz


csaabz
őstag

A telefonomon magától bekapcsolódott repülő mód (lehet, én nyomtam meg valamit részegen) és most nem bírom ezt a módot kikapcsolni. A beállításokban, ha a csúszkát elhúzom, automatikusan visszaugrik...
:( :((

Szerk: Megoldódott. 2 újraindítással...

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.