Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#302) hcl válasza pushalias (#299) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neked? Minek? Ha a szemed előtt omlana össze, akkor sem írnád le, hogy hát ez egy error.
Különben tudnék. IE11, cégnél, nem lehet meoldani vele, hogy a Citrix appokat ne letölteni akarja először. 10-esig ment, csak a 10-es összehányta magát a kollega gépén, és egy ideig eltartott, mire a 11 bétával legalább annyira össze tudtuk kalapálni, hogy dolgozni tudjon.

De még ha rosszul megírt appok. Akkor is, magával tudja rántani a böngészőt?

Mutogatni való hater díszpinty

(#303) Set-Comment™ válasza hcl (#302) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Production-ven használni két hetes oprendszert ráadásul citrixre... Több mint amatőr:D:D:D:D

"Nem tudok, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy nélkülözhetetlen" - látszik, hogy csak egy user vagy. Gpo-val tilthatod a proxy beállítást pl, igy nem fog adatot lopni ill letiltod az aláíratlan active x-eket amiket munkakerülés közben szeretne letölteni.

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#305) Set-Comment™ válasza kalap12 (#304) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Dehogynem vicces:D:D:D

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#306) hcl válasza Set-Comment™ (#303) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem user vagyok, csak nem szerveroldalon dolgozok, tehát nem sok GPO-t tudok konfigolni.
Proxybeállításra azért biztos hogy van más megoldás - előző melóhelyen csak a céges proxyval lehetett kimenni a net felé, mással nem, minden böngészőből. Különben itt szabadon telepíthetnek legális cuccokat (MS-t meg pláne) sokaknál van már IE11.

Amúgy nem vagyok benne a témában, de [link]
Azért ez már használható.

"Production-ven használni két hetes oprendszert ráadásul citrixre... Több mint amatőr"
A Windóz hét nem 2 hetes :P
Különben meg mit tudtunk csinálni? Gépet újrarakni a szar böngésző miatt?

De arra azért nem tudsz mit mondani, hogy bűn lassú? Márpedig az elég rendesen visszafogja a melót errefelé.

Mutogatni való hater díszpinty

(#308) GeorgeV válasza BiP (#297) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

#297: Köszönöm! Szuper ez a ModernMix. Így már jól használhatóak a csempés appok is. MS helyébe felvenném dolgozni a Stardockos srácokat.

#299: Jobb egérgombra (vagy Win-X) eddig is bejött az a "vánnyadt" Start menü lista, nem kell ahhoz 8.1.

[ Szerkesztve ]

(#311) BiP válasza GeorgeV (#308) üzenetére


BiP
nagyúr

Nagyon jó minőségű és hasznos programokat csinálnak. De ha 20év alatt nem vették fel őket az MS-hez, most sem fogják :)

(#312) #40553216 válasza #41133696 (#279) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem hinném, hogy mutireggel kellene itt lennem, csak azért, hogy ne sértődjetek be a pingvin miatt. Látom, az aláírásig már el sem jutottatok.

(#315) Set-Comment™ válasza hcl (#306) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

A win 8.1 ket hetes, szabadon engedni telepiteni ilyeneket hihetetlen amator dolog....

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#316) Set-Comment™ válasza hcl (#306) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Megneztem a linkedet, tenyleg nem vagy benne. Ez egy vicc.:)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#317) hcl válasza Set-Comment™ (#316) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A usernél win7 volt. IE11-et tettünk rá.
8.1 nálam sincs, gondolom majd lesz...
Mindenesetre, ha a FF feature kikapcsolása vicces is, megoldható távolról :P Meg aztán van ez is, GPO-val.
De ha nem is. A GPO-n kívül ismersz más szavakat is?
Illetve, te is csak Microsoftban tudsz gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#318) Set-Comment™ válasza hcl (#317) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Vallalati IT = Microsoft, aki mast allit ahhoz vagy egy jo sales-es kerult vagy nem ert hozza.

Egyebkent irjal te LDAP kiterjeszteseket firefoxhoz.;) Nalunk az SCCM magatol torli az ilyen szemeteket.

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#319) hcl válasza Set-Comment™ (#318) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Vallalati IT = Microsoft"
A MS szerint...
Vagy vállalati IT=használhatatlan szemetekkel dolgozz? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#320) Воланд válasza hcl (#319) üzenetére


Воланд
titán

az ms szerint? nezd mar a legutobbi penzugyi jelenteset az ms-nek....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#321) hcl válasza Воланд (#320) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A MS monopolhelyzetben van, nagy csoda, hogy elterjedt. Mindenesetre nem mindenhol használnak MS cuccokat nagy hálózatokban.
Az viszont elég érdekes, hogy egy olyan színvonalú dologgal, mint egy Lync, vagy egy IE, hogy mernek kijönni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#323) Tamás88 válasza hcl (#321) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az IE megmeri kérdezni, hogy ő lesz-e az alapértelmezett rendszer. A férfiak többsége nem mer leszólítani lányokat. Tehát az IE-ben több a bátorsága, mint nekünk férfiakban.

(#325) hcl válasza Tamás88 (#323) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D
(Bár csak azért kérdezi, mert kötelező neki...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#326) stevve


stevve
nagyúr

Nyugodtabb és offolási hullámoktól mentes topikot szívesebben olvas minden fórumozó. Kérlek titeket, ne keltsen senki feleslegesen hangulatot, lehet megfontoltan is véleményt nyilvánítani.

Köszönöm

(#327) hcl válasza Воланд (#320) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mellesleg a usereim nem pénzügyi jelentéseket használnak, hanem szoftvereket. És azokkal akad gond.

Mutogatni való hater díszpinty

(#328) Cilinder001


Cilinder001
tag

Ezt próbálta már valaki? [link]

(#329) Mikulásbá válasza Cilinder001 (#328) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,működik!

(#330) #41133696 válasza Dilikutya (#13) üzenetére


#41133696
törölt tag

Most megint megnéztem, én nem látok a Facebook alkalmazáson belül hirdetéseket, ellentétben ugye azzal amikor böngészőben jelentkezek be a Facebookomba.

Windows 8.1 Facebook alkalmazás

Amúgy érdekes, igen hasonló, de nem teljesen egyező az Androidos hivatalos Facebook alkalmazás, és a Windows Store Facebook alkalmazásának megjelenése.

Android 4.3 - Facebook alkalmazás, bal oldali sáv nélkül

Nem lényegesek a különbségek, ezért is csak most lőttem róla képet a Nexus 7-ről.

Android 4.3 - Facebook alkalmazás, az oldalsávval

A legfelső sávban van eltérés, illetve, hogy Androidon elő kell csalogatni bal oldalon azt a menüt ami a Windows 8.1 ben debütáló alkalmazásnál már eleve ott van. Persze a felbontás is szerepet játszhat, mert az első generációs Nexus 7 (2012) felbontása 1280 x 800, a másik esetben pedig nyilván PC függő, de az én esetemben Full HD azaz 1920 x 1080 natívan.

[ Szerkesztve ]

(#331) Cilinder001 válasza Mikulásbá (#329) üzenetére


Cilinder001
tag

Köszi! :R

(#332) #41133696 válasza Cilinder001 (#328) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez egy bug, aminek a kihasználásával a felhasználó megkerüli a hivatalos utat. Az ilyet pedig nem nagyon szokták tolerálni, szóval különösen ha tömegesen terjedni kezd, első lépésben befoltozzák, utána esetleg tiltják azokat az eredeti kulcsokat is amelyek részt vettek a szürke zónás műveletben, aztán lehet újat venni… szóval mindenki gondolja át mielőtt elhamarkodottan cselekedne.

A Windows 8.0 esetében is volt már némileg hasonló baki, akkor is befoltozták.

[ Szerkesztve ]

(#333) Glenda válasza #41133696 (#332) üzenetére


Glenda
addikt

Ez AFAIK nem szürke, teljesen tiszta. Ugye a 8.1 ingyenes frissítés, ha van Windows 8 kulcsod, akkor jogosult vagy rá.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#334) #41133696 válasza Glenda (#333) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor mondjuk úgy, hogy trükkös manőver... de oka van annak, hogy a Microsoft egyelőre legalábbis közvetlenül nem ad módot a 8.1 ISO beszerzésére egyenes úton a 8.0-ról frissítőknek. Tudod most erről eszembe jutott egy 3-4 éves történet. Az egyik nagy magazin is lehozta cikkben, hogyan van rá mód, hogy a Windows 7 telepítőkészletébe a felhasználók házilag integrálják az SP1-et. Most nem írom le a program nevét, de harmadik féltől származó volt, és a módszer működött is. Az egyik külföldi fórumozó rákérdezett a Microsoft hivatalos közösségi oldalán, és azt a választ kapta egy autentikus személytől – MS mérnök volt -, hogy nem vitatja el, hogy működik, de ha ilyen rendszert telepítesz, akkor megszűnik automatikusan a terméktámogatás rá, mert ők nem tudják még mit módosít az általuk nemes egyszerűséggel csak „Hack tool„-nak minősített alkalmazás, meg úgy egyébként is hivatalosan ezt nem szabad és pont. Az persze más kérdés, hogy ez hogyan is derülhet ki… a legvalószínűbb az, hogy maga a gyanútlan felhasználó mondja el…

(#335) Glenda válasza #41133696 (#334) üzenetére


Glenda
addikt

A slipstreaming miatt megszűnt a támogatás? Wow. Ezt nem tudtam.
Egyébként ha valakinek OEM verziója van, azzal alapból nincs support.
Thurrotték is elmondták ezt a megoldást a podcastben, nem úgy ismerem őket, mint akik warezre buzdítnak. ISO pedig van, igaz MSDN előfizetőknek (meg azt hiszem MSDNAA is jogosult).

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#336) #41133696 válasza Glenda (#335) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze ISO van egy igen szűk körnek, de itt a hangsúly a sokkal nagyobb tábort képező otthoni felhasználókon van, akiknek nincs MSDN/TechNet előfizetésük.

Hát nekem van dobozos és OEM verzióm is, de Vistából például csak OEM van. Hivatalosan nem járt volna hozzá támogatás 90 napon túl pláne nem, mégis olyan rendesek voltak, hogy nyújtottak hozzá, sőt engem még vissza is hívtak telefonon, kulcsommal (is) azonosítottam magam, és elég speciális problémám volt. Telefonon, és emailben is nyújtottak támogatást. Sőt a régi gépemen OEM XP fut, amit a szomszédom használ már vagy négy éve... nagyon kezdő volt, írt a Microsoftnak és mindig segítettek neki.

"A slipstreaming miatt megszűnt a támogatás?"

Igen, hivatalosan legalábbis ezt a választ kapta az MS Community fórumán. Persze tudni kell, hogy ez egy nyílt platform, így az egész világon bárki olvashatja...

[ Szerkesztve ]

(#337) LordX válasza #41133696 (#334) üzenetére


LordX
veterán

Azt ugye vágod, hogy slipstreaminget kizárólag MS-től kapott fájlokkal, Win 7 ISO-val és "rendszergazdáknak való" SP1 telepítővel (tehát nem az online változattal, értelemszerűen) is meg lehetett csinálni?

(#338) #41133696 válasza LordX (#337) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, de laikusoknak körülményesen. Olyannyira, hogy inkább bele sem kezdtek...

Így

(#339) Tamás88 válasza #41133696 (#334) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Szóval a WAIK-ra gondolsz. Na ez annyira nem illegális, hogy még a PCWord is leírta, és sok legális letöltő helyen le is tölthető. Ráadásul a WAIK-ot pont maga a MIcrosoft adta ki, hogy mindenki el tudja készíteni a saját telepítőmédiát, ami pl. arra jó, hogy az utolsó SP csomag óta megjelent frissítéseket is bele tudja integrálni, hogy aztán a telepítés után ne kelljen még pluszba letölteni. Persze nem vitatom, hogy nem csak jó célra tudják használni, hanem ugyanúgy, mint ahogy a 3D nyomtatástechnológiánál, itt is rossz célra használhatják fel.

[ Szerkesztve ]

(#340) #41133696 válasza Tamás88 (#339) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem a WAIK-ra... egy harmadik féltől származó programra, amit nem nevezek meg. Fentebb is írtam, hogy nem Microsoftos cucc.

(#341) TFSi válasza #41133696 (#334) üzenetére


TFSi
őstag

Éppen a minap leveleztem a Campus Hungary-vel, és a válaszlevél alapján a KMS regisztrációhoz kötött Windows 8.1 példányokat november 15-én dedikálják és töltik fel a campus download portálra. Tehát lassan, de biztosan lesz 8.1-es telepítőkészlet, én személy szerint csak annak nem örülök, hogy a munkahelyi gépemet lehet újratelepíteni, hiszen a mennyiségi licenszes kiadások nem frissíthetők közvetlenül 8.1-re... :(((

[ Szerkesztve ]

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#342) Tamás88 válasza TFSi (#341) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Internetről nem, de lemezről igen. Ugyanúgy működik, mint a Vista-ról 7-re való frissítés során, szóval nem kell újra telepíteni, csak lemezről kell telepíteni.

(#343) TFSi válasza Tamás88 (#342) üzenetére


TFSi
őstag

Ilyen esetekben azért szerencsésebb tiszta telepítést csinálni. Kárt nem tesz vele az ember. :) Sosem voltam híve a rátelepítéseknek, csak, ha az automatikusan történik.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#344) #41133696 válasza TFSi (#343) üzenetére


#41133696
törölt tag

De nem muszáj nulláról indítani a dolgot, csak Te így akarod.

(#345) TFSi válasza #41133696 (#344) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, ez így van, ugyanannyi időbe telik, és egyébként sem használok túl sok programot, ezért a visszatelepítés sem igényel sok időt. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#346) GeorgeV


GeorgeV
aktív tag

Korábban már méltattam a Windows 8.1-et, most már van néhány nap tapasztalatom vele, íme: szar.
A Samsung ATIV SmartPC számítógépen a Windows 8 tökéletesen működött, de a Windows 8.1-es frissítés után nehezen lép vissza alvó módból, sokszor üzenget, hogy a képernyő driver nem válaszol, a képernyő elsötétül, ... Szóval várom a frissítéseket. Aki munkára használná a WIndows 8.1-et, az ne frissítsen, kivéve, ha szereti az ősz hajszálakat. Az MS meg szokta oldani ezeket a problémákat, csak még kell nekik néhány hónap.

(#347) Set-Comment™ válasza GeorgeV (#346) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

ez nem a win hanem az intel sara sajnos egy adott gpun.... szal nem az mst kell hibaztatni

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#348) Khan13 válasza Set-Comment™ (#347) üzenetére


Khan13
senior tag

Vagy a Samsungé, ha nem engedik telepíteni az újabb drivert. Engem a Fujitsu szivatott Windows 7 alatt ezzel, hogy az első HD3000 drivert használhattam csak, az újabb nem települt, mert gyártói korlátozás van, aztán Windows 8 alatt nem korlátozták és érezhetően gyorsabb lett a feldolgozás (játék alatt is nagyobb fps, pl. 15 helyett 30). 8.1-ben pedig a beépített nagyon jól teljesít szerencsére. Kezdetekkor volt IE alatt némi grafikus bug, de már javították őket. Egyébként amit írtál teljesen jogos, nem mindenért a Microsoft a hibás.

(#349) Set-Comment™ válasza Khan13 (#348) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

jah csak ez szembemegy a divattal:)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#350) #40553216 válasza Khan13 (#348) üzenetére


#40553216
törölt tag

"mert gyártói korlátozás van, aztán Windows 8 alatt nem korlátozták és érezhetően gyorsabb lett a feldolgozás"
És te még véletlenül sem látsz emögött egy Fujitsu-MS megállapodást? A Fujitsu önnön független döntése miatt nem engedi Win7 alatt az újabb drivert, bezzeg az újabb rendszer alatt már igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.