Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) cucka válasza mr.nagy (#395) üzenetére


cucka
addikt

Azonban erre a problémára a legtöbben kapásból szapulják a Microsoftot, holott a gyártók jó előre megkapták a rendszert, hogy elkészíthessék a megfelelő drivereket. Lehet, hogy sáros az MS is benne mert mondjuk menet közben olyan módosítást csinált amit nem jelzett a gyártók fele, de ezt nem tudhatjuk biztosan.
Tök jókat írsz, csakhogy ezek senkit sem érdekelnek.
Nekem, így, hogy elcseszte a gépemet a frissítés, nem olyan dolgok foglalkoztatnak, hogy vajon az Intel, az MS vagy esetleg a Samsung (a noti gyártója) a hibás, hanem olyanok, hogy eladom ezt a szartalicskát minél hamarabb és veszek egy Macbook-ot, ami nagyon drága ugyan, viszont legalább működik.
Ezt a kitételt, hogy működjön, akár az MS is megkövetelhetné a gyártópartnereitől, úgy látszik, lesz*rják, vannak fontosabb dolgok. (Pl. láttátok, hogy a 8.1-nél a metro indulásnál segítséget nyújt? Én MS vezetőként elsüllyednék szégyenemben, amikor úgy indít a gép egy érintőképernyő nélküli eszközön, hogy magyarázza, hol és hogyan húzd az ujjad a képernyőn.)

Júzerként nem érdekes kérdés, hogy ki a hibás. Az az érdekes kérdés, hogy működik-e jól a gép vagy sem. Tőlem aztán lehet az MS, az AMD vagy az indiába outsource-olt fejlesztő hibája is. Az, hogy esetleg értek valamelyest hozzá és sejtem, hogy mi a hiba oka, na az a lényegen k*rvára nem változtat, a Radeon kártyám ettől a plusz információtól nem fog elkezdeni működni.

[ Szerkesztve ]

(#402) mr.nagy válasza brumi1024 (#397) üzenetére


mr.nagy
tag

Az azért el gondolkodtató, hogy ha ez csak egy frissítés, miért kezdték el külön rendszerként árulni - ez a frissítéseknél nem szokás.
A Mac-nél nem volt ennyi gond, de nem is ennyiféle hardverrel kellett számolni és azért ott is voltak problémák. Nem tudom mennyit mozogsz Linux körben minden új verzió kijövetelekor tele vannak a fórumok a problémákkal. Úgy-hogy ez nem Windows sajátosság szerintem, csak ennyi szerettem volna közölni.

HMNote10Pro

(#403) Воланд válasza Tikakukac (#400) üzenetére


Воланд
titán

ha mar ertunk hozza, akkor ne kezeljuk csak azert egy sima frissiteskent, mert az ms azt mondta. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#404) brumi1024 válasza Воланд (#398) üzenetére


brumi1024
veterán

Oké, túlzás az SP1, de akkor is csak egy frissítésről van szó, nincsenek akkora változások, mint egy teljes oprendszerváltásnál, ahol még valamilyen szinten érthető lenne a sok inkompatibilitási probléma.

(#402) mr.nagy: Linuxnál érthető, de ott messze nincs ennyire garantálva a felhasználóbarátság. Tény, a Maceknél nincs ennyi hardver, de pl ott is megvan az összes Intel integrált az utóbbi pár szériából, és mégis megtudják oldani, hogy megjelenésre működjön velük a rendszer. A 8.1-nél többel voltak problémák, pedig szerintem az Intelnek nagyobb piac a PC.

[ Szerkesztve ]

(#405) hcl válasza cucka (#401) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De az ugye téged is boldoggá tesz, hogy a MS-nak jó az éves mérlege? Az megoldja a dolgokat :D

@brumi1024 : Azért Linuxon (Kubi) edig 1 alkalommal ment el a GUI-m frissítés után, mert valamelyik agyatlan a Canonicalnál elírta a default KDE téma nevét :D Nyilván nagyon sokaknál okozott ilyen problémát, de az iseddig egy alkalom volt, másrészt egy konfigfile átírás után ment tovább a rendszar. A windózt hasonló esetben sokszor gyalulni kell.
Érted, kevésbé felhasználóbarát amikor össze kell pakolni működőre, de ha ewgyszer kész, be van lőve úgy, ahogy az akár képzetlen usernek megfelel, akkor nem nagyon fog lehalni.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#406) Set-Comment™ válasza VIC20 (#388) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Hat hogy lehet vele csatornat valtani!:)

"Oké, túlzás az SP1, de akkor is csak egy frissítésről van szó, nincsenek akkora változások, mint egy teljes oprendszerváltásnál, ahol még valamilyen szinten érthető lenne a sok inkompatibilitási probléma."

Win 7 : 6.1.7600
Win 7 SP1: 6.1.7601
Win 8: 6.2.9200
Win 8.1: 6.3.9600

Azert aranyos volt.

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#407) Glenda válasza Set-Comment™ (#406) üzenetére


Glenda
addikt

Azért ilyenkor látszik, hogy az NT6 milyen brutálisan jól sikerült...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#408) brumi1024 válasza Set-Comment™ (#406) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezek a számok jelenlegi formájukban háttérinformációk nélkül semmit nem mondanak. Annyit lehet biztosan állítani, hogy a 8.1!=8. Konzisztens a számozási rendszer alapja?

Felőlem akár kisnyuszinak és barnamedvének is nevezheti a Microsoft az oprendszerét, amíg ő azt kommunikálja kifelé, hogy ez egy frissítés, addig a user jogosan panaszkodhat, hogy a frissítés a laptopok elég nagy részét használhatatlanná teszi, ergo ez el lett b.szva. De mindent meg lehet magyarázni, de az általános fogadtatás és a vélemények sok mindent elárulnak.

(#409) mr.nagy válasza brumi1024 (#408) üzenetére


mr.nagy
tag

Az általad linkelt oldalon azt magyarázza, hogyan lehet frissíteni az új rendszerre. Ettől még nem feltétlen frissítés!
Ezen az oldalon akkor ha szerinted csak egy frissítés miért nevezi új Windowsnak? De ugye mindent meg lehet magyarázni!

HMNote10Pro

(#410) brumi1024 válasza mr.nagy (#409) üzenetére


brumi1024
veterán

3-as pont: az ingyenes frissítés beszerzése. Végig úgy beszél róla mint egy frissítésről.

Vagy ott a store: minden Windows 8-as számítógépen a 8.1 frissítésként jelenik meg, mutatja is a frissítések közt a számláló. De az is jelent valamit, hogy az online sajtó is frissítésként emlegeti. Fordítva sem igaz, hogyha külön telepítőmédián beszerezhető, az attól még nem jelenti azt, hogy ez egy külön oprendszer.

[ Szerkesztve ]

(#411) hcl válasza mr.nagy (#409) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nagyon nem egyértelműen kommunikálták. Mondjuk már Service Packnek is hívtak olyasmit, ami a fél OS-t lecserélte :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#412) Воланд válasza brumi1024 (#410) üzenetére


Воланд
titán

irtam mar, hogy azert, mert az ms azt mondja, hogy a 8.1 egy frissites, csak azert, hogy az r=1 userek is megertsek, attol meg nem lesz az.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#413) Set-Comment™ válasza Glenda (#407) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Direkt nem irtam oda a Vista-t mert akkor megborulna a vistamekkoraszarvolt elmelet:)

brumi1024: Az altalanos fogadtatas nem egyenlo a hisztizok szavaval ami mindig hangosabb mint az elegedett felhasznaloke. Alapveto emberi viselkedes, hogy szidni valamit kozzossegepito ereju. Nezd meg a macbuzikat, ok se azt mondjak, hogy de fasza a mac ugy magaban, hanem viszonyitasi alapkent szapuljak a tobbi termeket.(Es ez most csak egy pelda volt, auto, tricikli, kavefozo tulajok ugyanezt csinaljak)

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#414) VIC20 válasza Воланд (#412) üzenetére


VIC20
őstag

Nem értem, hogy miért annyira lényeges ez a frissítés-nem frissítés definíció. Nekem úgy rémlik, hogy már a Win95 telepítője is tudta a régebbi rendszert ,,frissíteni", ez aztán általánossá vált a különböző verziók között. (Legalábbis az új és az eggyel régebbi változat között.).

Hívhatjuk frissítésnek, vagy migrációnak, vagy akárminek, de lényege az, hogy a Microsoft azt vállalta, hogy ,,valami új" (frissítés vagy komplett oprendszer vagy valami öszvér a kettő között) bátran telepíthető meglévő rendszerre az adatok, beállítások megőrzésével. Nem így van?

(#415) #40553216 válasza mr.nagy (#402) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Az azért elgondolkodtató, hogy ha ez csak egy frissítés, miért kezdték el külön rendszerként árulni"
Azért, mert ezzel próbálják "egyszerűsíteni" a későn ébredők életét, hogy ha most vagy ezután akarnak Win8-ra váltani, ne kelljen minimum két full telepítési folyamatot végigfutnia, ahogy a korábbiaknál kell(ett).

"Úgy-hogy ez nem Windows sajátosság"

Linux Foundation non-profit vs Microsoft ~6 milliárd $/negyedév profit
Érzel különbséget? Mondjuk olyat, aminek a nyújtott szolgáltatásokban és minőségben kellene megmutatkozni?

[ Szerkesztve ]

(#416) hcl válasza VIC20 (#414) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az volt a LOL, hogy ha volt egy WINDOWS nevű könyvtár, meg benne egy win.com nevű, 0byte-os file, azt is hibátlanul frissítette :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#417) Set-Comment™ válasza #40553216 (#415) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Es 2014 az asztali Linux eve lesz!

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#418) mr.nagy válasza hcl (#411) üzenetére


mr.nagy
tag

Valóban nem egyértelmű a kommunikációjuk!
Ha nem 8.1-nek hivták volna hanem megkapja a 9-es számot akkor mindenkinek az ugrik be, hogy egy új rendszerről beszélünk, függetlenül attól hogy ugyanúgy lehet frissíteni. A 7-ről is lehetett frissíteni 8-ra mégis mindenkinek egyertélmű volt, hogy egy új rendszere lesz (más követelményekkel).
Viszont ettől eltekintve szerintem aki vette magának a fáradtásgot, hogy utána nézzen, érdeklődjön mielőtt fejest ugrik bele, annak egyértelmű - ez nem egy "egyszerű frissítés".

HMNote10Pro

(#419) hcl válasza mr.nagy (#418) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem mindenki érdeklődik annyira, ráadásul maga az MS is hol frissítésnek hívja, hogy új rencörnek. Sünt nekik!

Mutogatni való hater díszpinty

(#420) mr.nagy válasza #40553216 (#415) üzenetére


mr.nagy
tag

"Azért, mert ezzel próbálják "egyszerűsíteni" a későn ébredők életét, hogy ha most vagy ezután akarnak Win8-ra váltani, ne kelljen minimum két full telepítési folyamatot végigfutnia, ahogy a korábbiaknál kell(ett)."
Ha ez így lenne akkor nem lenne egyszerűbb ha elfogadná a 8-hoz vásárolt kulcsot a 8.1 telepítő és/vagy szervízcsomag ként tennénk elérhetővé az új telepítőt nem pedig külön op. rendszerként?

"Érzel különbséget?"

Nem arról volt szó kell e különbségnek lenni a szolgáltatásokban. (persze egyértleműen kellene, hiszen mást várok el egy ingyenes alkalmazástól és mást attól amiért fizetek) Egyszerűen és tényszerűen csak arra próbáltam utalni, hogy az új rendszerek kijövetelekor mindenütt vannak problémák.

HMNote10Pro

(#421) #40553216 válasza mr.nagy (#420) üzenetére


#40553216
törölt tag

De ha van kulcsod 8-hoz és feltelepített rendszered, akkor frissítesz 8.1-re. Ha meg 8.1-et raksz egyből, akkor ahhoz kapsz kulcsot, és nem kell duplán dolgoznod. Miért nem ez az egyszerűbb szerinted?

(#422) LordX válasza #40553216 (#421) üzenetére


LordX
veterán

Azért, mert ha 8.1-et raknál egyből, akkor a telepítés elején pofánvágnak, hogy nem jó a Win8-as kulcsod, azért.

(#423) mr.nagy válasza #40553216 (#421) üzenetére


mr.nagy
tag

De ha nincs feltelepített rendszered és csak 8-as kulcsod van akkor már körülményesssé válik a dolog (főleg 2 év múlva), még ha megtalálták is már rá a kis kaput. Ha így nézzük akkor viszont egyszerűsítené a dolgot ha oda vissza elfogadná a kulcsokat a telepítő.
Persze csak ha azt feltételezzük, hogy ez egy rendszer a kettő és a 8.1 verzió csak frissítés. Ugye erről szól a vita egy ideje, hogy most ez akkor csak egy frissítés vagy külön önálló rendszer!

[ Szerkesztve ]

HMNote10Pro

(#424) #40553216 válasza LordX (#422) üzenetére


#40553216
törölt tag

De a 8.1-hez tán nem kapsz kulcsot, ha azt telepíted egyből? Ilyen nincs?

(#423) mr.nagy
Ezt a kérdést az amúgy is skizo állapotban lévő MS-nek tedd fel. De számomra egyértelmű: frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#425) Set-Comment™ válasza mr.nagy (#423) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Szerintem nem erdemes belemenned. Egy ideig a gui miatt volt szar (szokasos szaracsempe), majd jottek a gyartoi driverek ami szinten a win hibaja, majd frissites pedig nem, most meg a kulcsok.

Akarmit mondasz fikazni fogjak. Ez ilyen:)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#426) hcl válasza Set-Comment™ (#425) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha egy cég nagy arccal áll ki, hogy itt az új zzzuppperrrr cucc, akkor férjen is el a hátán a csapás, ha nem jó a zzzzuuuuppperrr cucc.

Meg azért van különbség akozott, hogy csak egyszerűen szid valamit az ember, meg hogy tudja, hogy van más is (amit használok is pl.), ami esetleg egy csomó macerától mentes.

Komoly kritikát, egy eléggé komolytalanul megoldott dologra? :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#427) Set-Comment™ válasza hcl (#426) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

En csak fikazast latok meg vinnyogast, komoly kritikat nem. Szal nem sok mindent kell elviselnie. Plane nem ugy, ha ezt egy forumon tolod.

bill@microsoft.com.;)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#428) Воланд válasza #40553216 (#424) üzenetére


Воланд
titán

de, van. de ehhez kulon meg kell venned.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#429) #40553216 válasza Воланд (#428) üzenetére


#40553216
törölt tag

És tán nem ugyanezt írtam, többször is?

Különben meg ez a policy, ezt kell elviselni. Mást is elviseltetek már, ezzel sem lesz baj. Legfeljebb újrarakjátok a rendszert. Ahogy ez az MS-világban szokás.

Most nem bántásiból, de ha el sem olvasod, amire "válaszolsz", akkor ki is itt a troll?

[ Szerkesztve ]

(#430) Set-Comment™ válasza #40553216 (#429) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

En igazabol nem tudom miket irogatsz itt. Annyi tiszta, hogy utalod a win8-at barmi aron:)

#431: detto

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#431) Воланд válasza #40553216 (#429) üzenetére


Воланд
titán

nem tudom, mar nem szoktam elolvasni, csak neha.

ad1.: 3-4 eve nem raktam ujra wint azert, mert valami baja volt.

ad2.: ebben a topicban meg nem trolloztalak le, mert mar ennyire sem erdekelsz.

ad3.: tanulj meg normalisan forumozni, mert igy nem valaszolunk egy hozzaszolasra.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#432) Tikakukac válasza Set-Comment™ (#425) üzenetére


Tikakukac
titán

Akármit mondanak, te meg védeni fogod ;)

Most arról lehet vitatkozni ki a nagyobb butuska elefánt: aki leírja a hibákat, vagy aki azt mondja mindenkire, hogy idióta mert az nem is úgy van :) Ez tényleg ilyen, ha még fizut sem kapsz akkor főleg nem értem. Nekem még okom lenne rá, mert én tényleg kapok részben fizut onnan is, lám, mégis ki tudom nyitni a csipám.

woland_y2k: Mindegy mit mondd az MS, a szívás az rohadt nagy és nem értem még mindig miért nem buktak ki ezek tesztelésnél. Vagy ha kibukott mit vártak kiadás után.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#433) Set-Comment™ válasza Tikakukac (#432) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Nem vedem, szerintem egyszeruen kurvajo az uj gui es szamomra megvaltas a start menu utan, de egy oldalnyi hulyeseget fel tudok sorolni ami hianyzik belole/szar helyen van.

Ha neked ebbol az jon le, hogy szerintem nincs hibaja, akkor sulyos szovegertelmezesi gondjaid vannak. Ne olvass a sorok kozott ha nem megy.;)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#434) Tikakukac válasza Set-Comment™ (#433) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez szép, de az előbb marhára nem ezt írtad le, amit most állítasz. Magyar tanártól szeretnél tanácsokat kérni, hogy mi nem jött össze az előbb? Van kéznél :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#435) Set-Comment™ válasza Tikakukac (#434) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Kerlek, most teljesen osszezavartal:( Mit irtam?

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#436) Tikakukac válasza Set-Comment™ (#435) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt, hogy mindegy ki mit ír, arról nem az MS tehet, hanem a userek, a gyártók meg mindenki más. A legjobb esetben is korlátozottan igaz.

szerki.: akkor fogalmazz érthetően, ne használj olyan stíluseszközt amit nem tudsz pontosan és lehetőleg konkrét ellenérvekkel cáfold azt, amit a másik állít. Ha ez megvan akkor nem fogom azt hinni, hogy csak bújócskázol a mondatokban és veted virtuális papírra a kb. semmit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#437) Set-Comment™ válasza Tikakukac (#436) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Milyen jol tudsz sarkitani:)

Tenyleg nem megy a sorok kozt olvasas.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#438) VIC20 válasza Tikakukac (#436) üzenetére


VIC20
őstag

Plusz akinek nem jön be az új felület, netalán kevésbé hatékonyan dolgozik vele, az meg reménytelenül maradi, ugye...

Aki meg még virtuális gépet mer használni (vagy legalábbis windowst telepíteni rá), az meg... izé, azt pontosan nem írta le, hogy mit gondol ezekről, csak azt, hogy mást, mint az előtte szóló. De valami köze volta az infravörös diódákhoz, vagy mikhez. :K

,,Tenyleg nem megy a sorok kozt olvasas."

Már elnézést, de miért kéne mennie? Itt egymás sorait olvassuk, nem egymás sora közit.

[ Szerkesztve ]

(#439) Set-Comment™ válasza VIC20 (#438) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Mert belelattok fassagokat masok iromanyaiba.:) De amugy tokre igazatok van, az egesz MS ugy szar ahogy van.

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#440) VIC20 válasza Set-Comment™ (#439) üzenetére


VIC20
őstag

:))

,,Mert belelattok fassagokat masok iromanyaiba."

Hogy belelátunk?! Már megbocsáss, de ezeket te magad írtad le, olvasd vissza saját magadat.

,,De amugy tokre igazatok van, az egesz MS ugy szar ahogy van."

Ez viszont nem emlékszem, hogy elhangzott volna. Én biztosan nem írtam ilyesmit, nem is gondolom, hogy így lenne, de szerintem más se állított ilyet. (Mások gondolatairól meg nem tudok számot adni.)

Bocs, ez két mondatod, így egymás mellett nagyon viccesen hatott! :K

[ Szerkesztve ]

(#441) Set-Comment™ válasza VIC20 (#440) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Epp tanulom a targyalotechnikatokat, ne zavarj.

"Bocs, ez két mondatod, így egymás mellett nagyon viccesen hatott! :K" - wikipedia.hu -> szarkazmus

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#442) VIC20 válasza Set-Comment™ (#441) üzenetére


VIC20
őstag

Most beazonosítgathatod, ha akarod (Szerintem egyébként tévesen, de mit számít ez? Én meg arról a szóról, hogy ,,tárgylástechnikátokat" levonhatom, hogy az meg túlzó általánosítás, és akkor mi van? Boldogabb lesz tőle valaki?)

A lényeg az lenne, hogy a mondanivalóval is foglalkozz. Csak néha, hébe-hóba.

Az előző hozzászólásomban konkrét érvet hoztam, meg lehet(ne) győződni az igazságtartalmáról, erre te meg azt írod ,,Epp tanulom a targyalotechnikatokat, ne zavarj.": vagyis egy szellemesnek szánt megszólalással kitérsz. Ezt viszont (mármint az érvek ütköztetésének hiányát) - úgy emlékszem, mások is számon kérték rajtad korábban.

Hol az a bajod a fórumtársakkal, hogy nem olvasnak a sorok között, hol az, hogy belemagyaráznak a mondandódba olyat is, amit nem akartál, aztán meg épp te adsz a szájukba olyan állításokat, amiket nem is mondtak. Legutóbb két, egymást követő rövid mondatban, amelyek között - a fentiek miatt - nem kis ellentmondás feszül. Hát, ezen mosolyogtam egyet.

(#443) Set-Comment™ válasza VIC20 (#442) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Tehat sikerult elvennem az elet egy teljesen ertelmetlen parbeszednek ami abbol allt, hogy egyesek utaljak az uj uit, egyesek meg nem.

De azert szep hosszu hsz volt, grat.:)

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#444) edeleny válasza Set-Comment™ (#427) üzenetére


edeleny
őstag

Akkor leírom az én történetemet!

Amit tudni kell, két vinyóm van, a tányérosok közül a gyorsabb fajta. Mindkét "C"-n van op.

Az elvárásom egy gyors, op. ami a háttérben teszi a dolgát, úgy hogy nem is tudok róla, hogy van. Gyorsan boot-ol.

Amikor megjelent a WIN8 legelső változata, feltettem! Majd hasra estem! Látványosan gyorsabb volt minden tekintetben mint a Win7! Voltak betegségei, de nagyon jónak ígérkezett. Aztán jött az RTM és cseréltem. És jöttek a gondok, óránkénti fagyások, az addig is megszokhatatlan csempék, idegbajos rángások az egérrel, ez előtte is meg volt! A Boot jóval lassabb mint a Win7, meg az op is lassabb.
1 nap után legyalultam! Majd a végleges változat.

Az ugyan így járt, fagyott mint az északi sark, szebbek nem lett szebb, de gyorsabb se, semmivel. A következő egy évet csuklással töltse az aki kitalálta, hogy a kikapcsoló gomb jobb oldalt legyen!!

Nyár közepén alaplap-proci-memó lett cserélve! OK akkor a friss ropogós hardvereken nézzük meg mit tud a 8-as. Már nem lehet indok, hogy A8N-E lap AthlonX2 proci.
Gyakorlatilag, semmi változás. Összeomlások, lefagyás, csúnya kinézet, tetű lassú op.

Jött a 8.1, és az ég világon semmi sem változott.
Most SSD-re telepített 8.1-ről vagyok. Ma, még csak 4x omlott össze. nem tudom mi lehet a hiba. Ok mondták máshol, a HD3850 nem új, nincs hozzá megfelelő driver. "Ez is az MS hibája?"
Igazából van hogy tolom full grafikán 4 órát a Civilization5-t, és semmi gond, aztán később bekapcsolom, semmihez nem nyúlok és három perc múlva le van meredve!

Nem is érdekel ki hibája. Nem megy! Ami nem megy meg nem kell erőltetni.

Hogy mit kell elviselnie az MS-nek? Hát nem a fórumot az biztos! Az eladási adatokat annál inkább! Ha az internet valaminek a rossz hírét kelti, az az életben sem számíthat nagy sikerre. Márpedig itt van rossahírkeltés.

Csak egy példa! Szőke Éva ismerősöm megkért, állítsak már neki össze egy gépet. Mondom neki, hogy bemész veszel egyet, az Iwiw, meg a tetrisz megy majd rajta. Nem jó válaszolta mert azon win8 -van, és a neten azt mondták az nem jó olyat ne vegyen, állítsak össze én egyet, és tegyek rá Win7-t.

Most erre mit mondjak? Az MS elképzelése az volt, hogy aki szereti a PC-s 8-at, az majd ilyen táblagépet vesz! Hát ez a stratégia nem áll fényes jövő előtt.

Nagyapám megmondta: Fiam tudod mire jó az ami mindenre jó? Semmire!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#445) BiP válasza mr.nagy (#402) üzenetére


BiP
nagyúr

"Az azért el gondolkodtató, hogy ha ez csak egy frissítés, miért kezdték el külön rendszerként árulni - ez a frissítéseknél nem szokás."
Pedig szokás volt. A korábbi SP-knél is mindig kiadták a felfrissített változatokat.

Igaz, itt valóban probléma, hogy a kulcsok nem átjárhatók. (bár ki tudja, lehet, hogy korábban sem, pl.Win7, Win7SP1 között sem, nem tudom).

(#446) twine válasza edeleny (#444) üzenetére


twine
addikt

"Nagyapám megmondta: Fiam tudod mire jó az ami mindenre jó? Semmire!!"

Tudott valamit az öreged ;) :R

[ Szerkesztve ]

(#447) hcl válasza edeleny (#444) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Biztos valami felforgató elem vagy te is, és ilyen nincs is ;)

BIOS-t frisültél már? Nekem is random megállt a céges i5-ösön a win8, amíg nem tettem. A 7 problémamentes volt rajta kb.

@BiP : Nem voltak átjárhatók az XP-s kulcsok sem, de oda tényleg ingyenes volt a SP is, ha volt egy SP nélküli winizéd, simán külön letöltötted a SP-t, és feltetted rá. Kiírhattad lemezre is pl.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#448) edeleny válasza hcl (#447) üzenetére


edeleny
őstag

Köszönöm! Akkor ki is készítem a cuccom az ajtóba, ha éjszaka jönne az AVO........ :)

BIOS frissítés? A lapot eleve úgy árulták 1001-es BIOS-al hogy WIN8 kompatibilis.....
Egyébként igen a legújabb 2013.10.15.-i van rajta. Nem ez a gond, bár ilyen egyszerű lenen!!!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#449) BiP válasza hcl (#447) üzenetére


BiP
nagyúr

Annyiban nincs változás most sem, hogy itt is tök ingyen felteheted a store-ból, ha van Win8-ad.
(és írtak módszert arra is, hogy hogyan tudod letölteni iso-ban, de arra mondjuk azt mondták, hogy nem túl szép/etikus módszer, még ha meg is lehet tenni)

(#450) #40553216 válasza Воланд (#431) üzenetére


#40553216
törölt tag

ad1. Tényleg nem olvastad el, mire reagálsz.
ad2. Most sem.
ad3. Értem én, hogy nem tetszik, amikor ezt megemlítem, de ezért ne haragudj rám. Vagy haragudj. De ez rólad szól, nem rólam. Különösen, ha magad is elismered, hogy nem olvastad el, mire válaszolsz. Nem egyszerűbb, ha nem válaszolsz, mint hogy teljesen feleslegesen pattogsz a saját hibád miatt?
ad4. Ki kérte, hogy válaszolj? Leírtam a véleményemet. Nem kell rá reagálni. Különösen, ha nem is neked címeztem a hsz-t.
ad5. Senki nem beszélt arról, hogy azért kell újra rakni, mert valami baja volt. Azt írtam, hogy ad5.a) ha Win 8.1-ről vissza akarsz menni, akkor kell újra rakni; ad5.b) az újrarakásnak amúgy is nagy hagyománya van. Még ha te és sokan nem is rakták újra, attól ez a hagyomány ugyan olyan beégetett tulajdonsága a Windows-világnak, mint az IE a Windowsnak magának.
ad6. A normális fórumozás ott kezdődik, hogy ha már szándékodban áll lebaszni valakit, akkor az OK gomb megnyomása előtt legalább egyszer elolvasod azt, amit ő írt. És utána nem te vagy felháborodva, és még kötöd az ebet a karóhoz. Ezentúl akár úgy is vehetsz, mintha nem lennék itt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.