Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #40553216


#40553216
törölt tag

"azokat a vásárlókat igen kellemetlenül érintheti, akiknek a 8.1 nem települ arra a gépre, amire a 8.0 még igen."
Nem szokásom védeni az MS-t vagy a Windowst, de elsőre megnéztem a saját lassan 6 éves, de újkorában is messze elmaradott képességű notebook-om procijának képességeit. A proci egy Intel Celeron M530-as. A Win 8.1 minden nyilvános és "titkolt" rendszerfeltételének megfelel. Akarhat valaki ennél régebbi technológiára telepíteni Win 8-at?

(#152) Sub-ZeRo válasza #40553216 (#151) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem is a procival van többnyire baj, hanem a vga-val, mert úgy nézni, hogy a legacy kártyákkal nincs kibékülve, mint nálam is, mert fagy játékok alatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#153) hklk válasza #41133696 (#150) üzenetére


hklk
csendes tag

Szerintem is jó lett a 8.1, de azért most kényszert nem érzek arra, hogy leváltsam a 7-est. Annyival nem jobb. Más.

// Másrészt, nem értem, hogy miért gond az, ha valaki igényesebb a magyar helyesírás tekintetében (is). Az máris troll... Amúgy meg az itcafe-ra akkor ezentúl hivatkozhatunk "budapestiek"-ként... "Újabb hír jelent meg Budapesten...." vagy "Budapest fórumán"...

(#154) #41133696 válasza hklk (#153) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem azzal van gond, hogy igényes, hanem azzal, ha bunkó stílusban, és az összes hozzászólásában kötekedik. Persze ha egy Google keresést megereszt az ember, akkor kap pár választ: mindjárt Windows 8 témában, csak fikázza a rendszert. Na az ilyenekre mondják, hogy troll, meg amit itt egy másik kolléga jegyzet meg, konkretizálva, hogy annak is melyik típusa:)

[ Szerkesztve ]

(#155) Yeffy válasza #41133696 (#154) üzenetére


Yeffy
veterán

:)

#144-re valaki?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#156) trufa12 válasza tdk.112 (#117) üzenetére


trufa12
addikt

10. A Nyelvtannáci: aki a másik logikai érvelését sem fogadja el, ha abban előfordul egy vesszőhiba

:D

Intelligenciámmal pedig semmi gond, az iq-m is 105 .) szóval azért elég. Attól hogy nem figyelek és elírok valamit, meg nem tagadom ettől függetlenül a magyar saját anyanyelvem nem volt az erősségem a suliba. (szégyen ) de ez van . :R

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#157) #41133696 válasza trufa12 (#156) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hogy on legyen, kipróbáltam a beépített Modern UI-s szkennelést, az általános iskolai bizonyítványomon... szerintem vállalható :)

Persze nem ragadtam meg az általánosban, de felesleges lenne a gimis, meg a többi papírt benyomni... :)

Más:

(#148) CoolBoy323: alátámasztandó, hogy csupán a régebbi AIDA64 számára ismeretlen a dolog ezen a néven, a másik gépemen is megnéztem, hogy pontosan mit ír, mik a támogatottak az X2 esetében.

[ Szerkesztve ]

(#158) Skynet258 válasza #41133696 (#157) üzenetére


Skynet258
veterán

Az eminensek mindig fel voltak mentve tesi alól... ;] :DDD

https://geekpulse.hu

(#159) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Na ezzel a 8.1-el megérett a win 7 a lecserélésle. :K

Finn the human

(#160) VIC20 válasza Matada2.3 (#159) üzenetére


VIC20
őstag

Én megvárom, milyennek ígérkezik a 9-es. (8.2-es?)

(#161) #TOTTI


#TOTTI
őstag

Különben az sok szakembert minősít, ha nem tud lépést tartani a fejlődéssel, tart az újtól és nem tud azonnal idomulni, a változás mindig jó, az az aminek a legnagyobb a piaci értéke.
Más: pl.: az a kockaTV-s videó az a készítő szegénységi bizonyítványa. :)

(#162) Tikakukac válasza #TOTTI (#161) üzenetére


Tikakukac
titán

Különben az sok szakembert minősít, ha nem tud lépést tartani a fejlődéssel, tart az újtól és nem tud azonnal idomulni

Ezt hívják nettó baromságnak, mert ezzel azt feltételezed, hogy ami új az egyből csakis jobb, mint a régi. Ami azért elég meredek kijelentés volna.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#163) VIC20 válasza #TOTTI (#161) üzenetére


VIC20
őstag

Hát ezt így, kategorikusan kijelenteni elég nagy marhaság.

(#164) #40553216 válasza #TOTTI (#161) üzenetére


#40553216
törölt tag

A "nem tud" és a "nem akar" valami újdonságot mint a világ megváltásának végső eszközét egyből benyalni messze nem ugyanaz a kategória. Egy szakember sanszos, hogy az utóbbi.

(#165) VIC20 válasza #40553216 (#164) üzenetére


VIC20
őstag

Na, felraktam virtuális gépnek csak, hogy megnézzem ezt a verziót is.
Sikerült eljutnom a ,,gépházba".
Hogyan jövök onnan vissza?

Aszongya:

,,A kezdőképernyő elérése
Pöccintsen befelé a képernyő széléről, és koppintson a Start gombra.

Tipp: Kezdje az ujjmozdulatot a képernyőn kívül."

Hogy mii?!
Hát az anyád pöckét pöccingessed, és kezdjed az ujjmozdulatot a...

Nincs is Start gomb, amire ,,koppintani" kéne. Semmilyen gomb nincs.

A régi, bevált Ctrl+Alt+Del segít, előhozza a feladatkezelőt.
Ez lenne a híres fejlődés, meg felhasználó-barátság?!

[ Szerkesztve ]

(#166) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Sok kritika érte a Microsoftot, amiért csempeméretből csak kettő volt, „kisebb” és „nagyobb”. Most ezt megtoldották újabb kettővel, és az eddig meglévőket is átnevezték, így lett belőlük: kicsi, közepes, széles és nagy."
Nekem itt vágtak :D:D:D Dinamikus méretezés, 2013-ban? :D Netán a 4 mérettel együtt? :D
A user háta meg tollas...

Mutogatni való hater díszpinty

(#167) Set-Comment™ válasza VIC20 (#165) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Virtual gep aztan visszaadja az UX-ot, ha meg nem ismersz alap billkombinaciokat es virtualizalsz az nem az OS hibaja.

Meg kene ismerni elobb az alapveto dolgokat windows alatt, utana fikazhatsz.

Ctrl+Esc mukodik immaron 19 eve;)

"A "nem tud" és a "nem akar" valami újdonságot mint a világ megváltásának végső eszközét egyből benyalni messze nem ugyanaz a kategória. Egy szakember sanszos, hogy az utóbbi." - Aero-t ugyanigy fikaztak a fotelguruk, most meg mindenki sirja vissza. Kovetkezetesseg egyes.

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#168) VIC20 válasza Set-Comment™ (#167) üzenetére


VIC20
őstag

,,Meg kene ismerni elobb az alapveto dolgokat windows alatt, utana fikazhatsz.
Ctrl+Esc mukodik immaron 19 eve;)"

Aha, a Microsoft meg évtizedek óta azt hajtogatja, hogy felejtsd el a billentyűzetet, mert itt a csodás grafikus felület. ,,Kovetkezetesseg egyes."

Szerintem azért a billetyűkombinációk túlnyomó többségben a grafikus oprendszerek esetén a munka segítésére, hatékonyabbá tételére valók, nem ezekkel vezéreljük a rendszert. Ebben a konkrét esetben egy nyomorult, beállításokat tartalmazó képernyőre nem tenni kilépés gombot...

(#169) Set-Comment™ válasza VIC20 (#168) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Eger fent, nyomvatart lehuz, ill eger bal also sarok kattint. Virtualizalva ez nehez manover egy ablakban ezert erdemes billenytukombinaciot hasznalni helyette.

Ne a gyartot hibaztasd amiert ostoba modon hasznalod a szoftveret...

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#170) VIC20 válasza Set-Comment™ (#169) üzenetére


VIC20
őstag

Kipróbáltam a ctrl+esc-t. Nem tudom, hogy lehet, de most ott virít a képernyő bal oldalán ez a bazi nagy nyíl a ,,segítő", pöckölgetős szöveggel, asztalon, metrón, levakarhatatlanul...

(#171) Set-Comment™ válasza VIC20 (#170) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Elso inditasnal megjelenik a funkcionalis analfabetak miatt. Nyomd ki.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#172) VIC20 válasza Set-Comment™ (#171) üzenetére


VIC20
őstag

Nem lehet. Ott ragadt.
Mindegy, újraindítottam.

[ Szerkesztve ]

(#173) Set-Comment™ válasza VIC20 (#172) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Ha mar ez gondot okoz, akkor torold a gepet es frocsogj tovabb...

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#174) Glenda válasza VIC20 (#165) üzenetére


Glenda
addikt

A magyar fordítás mindig katasztrófa volt, nincs ebben semmi új. Mindig valami steril nemlétező nyelvet használtak.

A Start gomb pedig ott lakik a bal alsó sarokban.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#175) Set-Comment™ válasza Glenda (#174) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Szerintem ott ragadt valahol a start screen-en.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#176) Glenda válasza Set-Comment™ (#175) üzenetére


Glenda
addikt

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#177) Yeffy válasza Tikakukac (#162) üzenetére


Yeffy
veterán

+5000

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#178) #TOTTI válasza Tikakukac (#162) üzenetére


#TOTTI
őstag

Fejre lehet állni, de ez az új irány, baromság vagy nem, a modern Windows jelenleg ezt nyújtja. Start menü mint klasszikum felejthető. De nem kell egyet érteni ez csak egy vélemény.

(#179) tdk.112 válasza #TOTTI (#178) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Még szerencse.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#180) Tikakukac válasza #TOTTI (#178) üzenetére


Tikakukac
titán

A vélemény és kijelentés között az a különbség, hogy egyik esetben hülyeséget írsz le, másik esetben szubjektív véleményt. Ez a nem mindegy.

A start menüt én is konkrétan már lesz@rom. De mikor már agyérgörcsöt kapok, mert valaki 1-es érdemjeggyel fejezte be a szoftver ergonómia tárgyat és utána nekem akarják megmagyarázni, hogy valójában nekem jó, hogy néha beflippel egy qrva menü meg eltűnik az ablak, na akkor el lehet húzni melegebb égtájakra, gondolok itt a kedves MS kijelentéseire.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#181) Glenda válasza Tikakukac (#180) üzenetére


Glenda
addikt

Ja, hirtelen azt hittem önkritikát gyakorolsz.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#182) Yeffy válasza Yeffy (#144) üzenetére


Yeffy
veterán

... -.-"

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#183) VIC20 válasza Glenda (#174) üzenetére


VIC20
őstag

,,A Start gomb pedig ott lakik a bal alsó sarokban."

Ott lakik persze. Aztán ha megnyomom, akkor előjön vagy a kezdőképernyő, vagy az alkalmazások listája (nálam az utóbbi, mert így állítottam be). Ott is marad (visszavisz az asztalra), amíg az egeret el nem mozdítom, mert akkor eltűnik.
Innentől (pl.) Gépházba bemegy, és onnan nincs (menüpont vagy gomb általi) visszaút. Ha pedig előjött a kedves pöckölgetős jótanács, akkor már aztán lehet nyomni bármit (Windows-gombot, vagy ctrl+esc-t), onnan visszamenni az asztalra akár, de azt a képernyőről le nem tudom vakarni, legyen az asztal, vagy metró, foglalja a képernyő jó részét.

(#184) cucka válasza VIC20 (#183) üzenetére


cucka
addikt

Egy metros alkalmazást úgy tudsz bezárni, ha "megfogod egérrel" a képernyő tetejénél, és lehúzod a képernyő aljára. Azt jól vetted észre, hogy nincs bezáró gomb, amire rá lehetne klikkelni.
Írtál már legalább 3 hozzászólást ugyanerről, töredék energia befektetésével akár utána is nézhettél volna.

[ Szerkesztve ]

(#185) Mikulásbá válasza cucka (#184) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ha csak lehúzod,még nem záródik be.Ott lenn kell tartani egérrel még 2 mp-ig,akkor záródik be.A feladatkezelőben lehet ellenőrizni.

(#186) VIC20 válasza cucka (#184) üzenetére


VIC20
őstag

,,Írtál már legalább 3 hozzászólást ugyanerről, töredék energia befektetésével akár utána is nézhettél volna."

Attól tartok, nem sikerült felfognod. [Ez] a probléma:

(#187) #40553216 válasza #TOTTI (#178) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Fejre lehet állni, de ez az új irány"
Nem. EZ csak azért van, mert az MS az asztali pc-k piacán szinte monopól helyzetben volt és van. Emiatt úgy gondolják, hogy a rengeteg ember és cég torkán le tudják nyomni ezt a rendszert. Csakhogy egyrészt az alternatíva, a W7 2020-ig kap támogatást, a Win8 csak a kieső XP-k terét nyeri el. És ilyen agyament skizofrén megoldást semelyik másik gyártó nem bírt magából kipréselni. Az Apple kicsit előbb kezdte a tapis cuccok gyártását, és már nagyjából a Win7 megjelenése idején beszéltek arról, hogy az asztali és a tapis rendszert közelítik egymáshoz. Az MS nyilván egy huszárvágással akarta megelőzni az Apple-t, mérhetetlenül innovatívnak tűnni, és átrugdosni a saját tapimobil platformájra is a júzereket. Hát, k.ra nem jött be semelyik.

(#188) #TOTTI válasza Tikakukac (#180) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én úgy látom neked egyre megy, ha különbözik a tiedől. Oszt pont.

tomtyi: Ettől még ez van. Lehet nem szeretni és nem használni, saját megítélésem szerint innováció.

[ Szerkesztve ]

(#189) Tikakukac válasza #TOTTI (#188) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha még mindig nem érted mi a bajunk azzal amit leírtál akkor tényleg pont.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#190) CoolBoy323 válasza #41133696 (#157) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor nincs más hátra, mint előre: frissíteni kell :) :R

(#191) asvald


asvald
senior tag

maradok a jó öreg win7nél még vagy 2 évig, ha majd kiforrott a leve a 8 akkor lehet cserélem :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#192) #41133696 válasza Skynet258 (#158) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja szép idők voltak azok, a többiek izzadtak, én meg a szertárban labdáztam, vagy a másik pályán :D :)

[ Szerkesztve ]

(#193) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Három gépre is felraktam,igaz nem frissítéssel,hanem "tiszta" telepítéssel.Mindenki igénye a "W7" környezet,használhatóság volt.Három apró progival,start menü,asztalra boot,aero glass,widget,stb könnyen visszahozható,ránézésre laikusnak alig van különbség....amennyivel kevesebb drivert kell telepíteni,mint xp-n,vagy w7-en,még így is sokkal gyorsabb a telepítés.A háromból,egy 1155-ös,egy am3,és egy am3+-os gép volt,semmi problémába nem ütköztem.Jómagam is feltettem,nekem csupán annyi gondom akadt,hogy néhány régebbi "portable"progi nem indul el semmi szín alatt,pedig mindent megpróbáltam.Én használok linux-ot és win.-t is más-más célra,amíg bele nem ástam magam a problémák mélyére sok gondom akadt,de kiismertem őket mint egy házsártos feleséget,azóta tudom mit várhatok,kaphatok azóta vállalható az együtt élésünk. :R

Wasabi...

(#194) hcl válasza Kronos3000 (#193) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"amennyivel kevesebb drivert kell telepíteni,mint xp-n,vagy w7-en,még így is sokkal gyorsabb "
Még. Majd amikor olyan hw-re teszed, amit nem ismer alapból :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#195) #40553216 válasza #TOTTI (#188) üzenetére


#40553216
törölt tag

Arról nem is beszélve, hogy a 8.1-ben már be lehet állítani, hogy a programindításon (és az esetleges ott ragadáson) kívül ne is lásd a metro-t. Akkor mi ez, ha nem visszakozás? Mert a népek azt nem vagy úgy akarják, ahogy az MS-nél egy agyament barom kitalálta. Végül is nem az MS a szolgáltató, aki a termékét el akarj adni, hanem a népek követelik az MS-től, hogy hadd vegyék már meg bármilyen szarjukat. Persze...

(#196) Set-Comment™ válasza #40553216 (#195) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Mar csak virkir hianyzik, egykis szaracsempezessel es teljes a kep.

VIC20: Rakd ki full screenbe a virtualgepet, bal fentre told az egeret es elojon a menu amit nagyon rad akar eroszakolni. Lassan belathatnad hogy virtualboxban kozel sem adja vissza azt az UX-ot amit megalmodtak.

[ Szerkesztve ]

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#197) VIC20 válasza Set-Comment™ (#196) üzenetére


VIC20
őstag

Köszi!

Én belátom. Kirakom majd teljes képernyőre. És visszakapcsolom a két sarkot, mert azt azonnal kikapcsoltam telepítés után. (Elvégre ez volt a 8.1-es egyik ,,naagy újdonsága".)

Azért vicces: ha az ember minél teljesebb desktop-élményt akar, akkor bejön egy ablak négyzet, ami kitakar mindent, eltüntetni meg csak úgy lehet, ha az ember visszakapcsolja az egyébként őt a munkájában zavaró ,,forró sarkokat". Milyen katyvasz ez már?!

[ Szerkesztve ]

(#198) Set-Comment™ válasza VIC20 (#197) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Minden kezdet nehez:) Sajnos kell valami tutorial azoknak akik nem annyira intuitivak. De az termeszetesen nem elnezheto, hogy bent hagyja ezeket a sugokat desktop-on.

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

(#199) BiP válasza VIC20 (#197) üzenetére


BiP
nagyúr

Nekem is első dolgom volt kikapcsolni a hot-corners-t, de úgy emlékszem, hogy amikor bent hagytam, (többször is telepítettem) akkor is eltűntette egy idő után.
Próbáld meg végigcsinálni a tutorialt, amiket javasol, hátha úgy leveszi.

Tényleg, valahol olvastam, hogy ha valaki start menü programot használ, az ottani restart az nem a 8-asban bevezetett gyors, hanem a hagyományos. A gyors restartot a beúszó menükből lehet futtatni.
Tudja valaki, hogy lehet beállítani, hogy akár start menüből is a gyors restart menjen? Vagy esetleg parancsikonból?

[ Szerkesztve ]

(#200) Set-Comment™ válasza BiP (#199) üzenetére


Set-Comment™
senior tag

Gyors restart tudtommal nincs, te a shutdown-ra gondolsz szerintem. Egyebkent ps-bol restart-computer vagy cmdbol shutdown -r

http://itcafe.hu/tema/re_surface_2_vs_lumia_2520/hsz_124-124.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.