Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

"nagyon fontos tudni, hogy a Windows 8-as kulccsal nem települ a 8.1-es rendszer, csupán aktiválódik. Ebből következik, hogy Windows (újra)telepítésnél elsőként a Windows 8-at kell telepíteni, majd ezt követően a Windows Áruházból újból letölteni a 8.1-es frissítést."

Erre egy jobb megoldás, hogy "kulcs nélkül" telepítsünk a Win 8.1 telepítővel, majd a feltelepült rendszerbe aktiválás előtt adjuk meg a Win8-as kulcsunkat. Lásd itt a 2. választ.

(#2) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Kíváncsi leszek hogy mikor támadja majd az eu az MS-t, hogy a bing integrálva van és nem lehet a google-t választani. Lásd böngésző választó, mikor tiltva van, akkor is települ hogy ne csak az ie-t használjuk, van más böngésző is.

8.1 valószínűleg a legjobb operációs rendszer, ami Redmondból valaha kikerült.
Ezzel viszont nem értek egyet, mert igen sok panasz van rá, lásd ie11, app bezárás stb. Nekem perpillanat személyes tapasztalatom van, hogy dobnom kellett a 8.1-et mert fagyott játék alatt, holott 8 alatt nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) Wajk


Wajk
addikt

stilszerűen lehetett volna már a pontszám 8,1 ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#4) anulu


anulu
félisten

részemről maximálisan elégedett vagyok a 8.1-el, ez már méltó utódja a 7-nek, "erősen ajánlott". szerintem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) vhunor válasza Wajk (#3) üzenetére


vhunor
őstag

Nem mondom, hogy nem fordult meg a fejünkben :).

(#6) eclipse006 válasza anulu (#4) üzenetére


eclipse006
őstag

+1 :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#7) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálad a 4670-eshez települt 13.1-es Catalyst miatt is gond van, ami még messze nem Windows 8.1 kompatbilis. Szóval speciális eset áll fenn :)

(#3) Wajk Poén lett volna :DDD

(#8) twine


twine
addikt

Dos-tól számítva Microsoft csecseken nevelkedtem,,,
szerettem, használtam(a win majd minden verzióját),,,,alig alig kacsintgattam kifelé (kíváncsiság szintű linux alig-alig kitekintgetések)
A Hetes(7) volt a "csúcspont...",,(számomra tökéletes,kényelmes,stabil)és mikor megjött a 8 láttam, hogy valami olyat kapok amiből már nem kérek... :(
Fel is vetődött bennem, hogy elértem én is azt a kort mint az általam eddig "meg nem értett" emberek,,,hogy nem képesek váltani,,mi lesz velem,,,a hetessel fognak a föld alá kaparni... :Y :DDD
Aztán jött a váltás,,,,,OSX :B :B Meglátjuk... :U
(Már nem b@sztatom fölöslegesen a gépet mint régen,az időm és a családom fontosabb,,, és játszani sem játszom)
Egyelőre kicsit hajléktalannak érzem magam,,,,"Új" Win. már nem,,,,OSx még nem....

Más szóval...:
Engem a hideg ráz az új Windowstól....(bár ha elérkezik az idő, hogy lehet tisztán telepíteni, virtuális térben azért még próbálok vele ismerkedni...) :U :R

[ Szerkesztve ]

(#9) Woodslave válasza twine (#8) üzenetére


Woodslave
nagyúr

bár én egy mezei user vagyok, aki egyikhez se értett igazán, amikor a 8-at elkezdtem használni, pont így éreztem (mindenki annyi amennyinek érzi magát, hát a 8-tól lettem vagy 60 :D ) aztán azóta már eléggé megbarátkoztam vele (hangsúlyozom csak az én szintemen) :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10) Gutenberger


Gutenberger
tag

"Egyszerű" felhasználóként teljesen elégedett vagyok a 8.1-el :C

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#11) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Nagyon jó kis bemutató,nekem gond nélkül frissített a win8,wn8.1-re...
Viszont ez milyen alkalmazás,ez kell nekem:

:R

(#12) PC-rev-RM válasza ScomComputer (#11) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Ez az Aida64.
Összeállítani a panelt ilyen kinézetűre nem 2 perc.

Sub-ZeRo: engem is inkább ez érdekelne, meg a 3D-s teljesítmény. Eddig a gémereknek a win8 nem volt pálya.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#13) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Az a Facebook alkalmazás elég gyatrán néz ki, kb. mint a mobilos. Mobileszközön elmegy, de asztali környezetben kicsit gagyi. Gondolom, reklám is van benne, úgyhogy maradok a Firefox+AdBlock kombónál, úgy érzem.
Dreamspark-on még nem jelent meg a magyar, csak angol+nyelvi csomagok, majd szüzen felrakom, alapból nem kéne újrarakni, de cseréltem alaplapot, meg valamiért örökké tekeri a rendszervinyót a Win8.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) anulu válasza PC-rev-RM (#12) üzenetére


anulu
félisten

amikkel játszom PC-n (gyors lista: BF3, MW3, WoW, ETS2, Civ4) azoknál semmilyen problémát nem tapasztaltam. sem sebességben sem stabilitásban.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) brumi1024 válasza #41133696 (#7) üzenetére


brumi1024
veterán

Az Intel és AMD driverekkel elég sok probléma van laptopfronton, nem ritka a fekete képernyőre bootolás. Pedig nem régi a hardver, Haswell i7+HD4400+AMD 8870m. Hiába próbáltam az elvileg 8.1 kompatibilis drivert nem sokat segített. Mellette van egy-két fagyás is, szerintem a 8 stabilabb. Megy is vissza mert jelenlegi állapotában számomra használhatatlan a 8.1.

(#16) Dilikutya válasza anulu (#14) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megerősítem. Nem teszteltem ugyan, hogy változtak-e az fps értékek A Win7-hez képest, de érzésre lassabb biztosan nem lett semmi. Kompatibilitással sem volt gondom, ami eddig ment, most is megy. 10+ éves programokkal sem volt kompatibilitási gond.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#17) eclipse006 válasza brumi1024 (#15) üzenetére


eclipse006
őstag

Nálam driver terén(HD 3670) az volt a probléma, hogy hiába telepítettem az AMD-s illesztőt, a drivert nem cserélte a Microsoft féle verzióról és a Catalyst sem indult el. Ezt mondjuk megoldottam úgy, hogy az eszközkezelőben újraraktam az AMD mappából kiválasztva a drivert.
Egyelőre más problémát nem észleltem.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#18) anulu válasza Dilikutya (#16) üzenetére


anulu
félisten

ahogyan ismerősöm mondá: "nem fps értékekkel játszol!" :) mindent folyamatosnak látok azokon a beállításokon, amikkel régebben is, nekem pedig ez az, ami számít. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Sub-ZeRo válasza PC-rev-RM (#12) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem 8 alatt nem volt gond a játékkal. Ami 7 alatt nem indult el, az ezen sem. Nem nagy gépem van de amikkel játszottam, azok ugyan olyan szépen futottak a játékok mint 7 alatt. A 8.1 meg a legacy kártya miatt nem volt jó, szóval arról nem tudok nyilatkozni. Vagyis de, fagyott a játék. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20) ScomComputer válasza PC-rev-RM (#12) üzenetére


ScomComputer
veterán

(#21) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

"8.1 valószínűleg a legjobb operációs rendszer, ami Redmondból valaha kikerült."
Ami illeti a legjobb rendszer az a Windows 7 volt, mert ott tényleg hiba és problémák nélkül jött ki.
Win98: Nyomtató rácsatlakoztatásakor kéket halt.
WinME: Ez egy átskinezett 98 hibákkal hemzsegve.
Windows XP: Megjelenésekor tele volt hibákkal, valamint hibajavításig egy kukac támadott, ami miatt kikapcsolt a gép. SP2-vel használható lett.
Windows Vista: Erősebb gép kellett hozzá + mindenbe beleszólt az UAC, amit nem lehetett átállítani.
Windows 7: Nem volt hiba.
Windows 8: Az új felület nem jött be mindenkinek, az asztali gépeken használhatatlan (Notebookon még elmegy).
Windows 8.1 (SP1): Ugyanannyi frissítést hozott mint az XP-nél az SP2. Meglátjuk hogy megváltoztatja-e a felhasználók véleményét a rendszerről.

A Lemezkarbantartó pedig nem lett okosabb, mivel már a korábbi rendszerben is tudták törölni a korábbi Windows maradványokat (A Vista is tudta). Maximum a frissítéseket tudja törölni, de ezt a 8-as, és a frissítés után a 7-es is tudja.

(#22) barnade95


barnade95
tag

Ez a rohadt win 8.1 egy nagy rakás bugos hulladék. Fujj. Hogy tudok visszaváltani sima 8-ra?
De komolyan, a wifi driverrel hol megy, hol nem, az asztalt mindig átrendezi, az alkalmazásváltó rendszeresen bedöglik, rákattintok egy csempére, nem nyílik meg egy app se, egy csomó ígért dolog nincs is benne, mint pl a search hero, úgy szar az egész ahogy van. Komolyan hogy lehet ilyet kiadni? Hogy? :W

(#23) tdk.112


tdk.112
aktív tag

Redmond el akarta kerülni a Vistához hasonló fiaskót

Olyan cég nincsen, ami a Redmond nevet viseli. Legfeljebb "redmondi vállalat" van. Redmond egy város. Redmond így tehát nem igazán akart elkerülni semmilyen fiaskót a Win8-cal, mivel semmi köze nincsen hozzá. A Google-ra sem hivatkozunk úgy, hogy "Mountain View", és az Apple-re sem úgy, hogy "Cupertino". Ezek rendre "mountain view-i vállalat", "cupertinoi cég", stb.

elmondhatjuk, hogy a Windows 8-cal (és inkább a 8.1-el)

8.1-gyel a helyes toldalékolás. Amikor azt írod, hogy "1-el", akkor az azt jelenti, hogy "egyel".

Tudom, nehéz az újságíró szakma. Van ilyen.

a Windows 8.1 valószínűleg a legjobb operációs rendszer, ami Redmondból valaha kikerült.

Erre meg csak azt tudom mondani, hogy LOL.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#24) #41133696 válasza tdk.112 (#23) üzenetére


#41133696
törölt tag

Redmond is megtévesztőnek vélte a Vista-matricákat - Sg.hu

:DDD

vagy:

"Tény, hogy a Microsoft is tisztában van a Windows 8 kockázataival, hiszen maga Steve Ballmer, a redmondi szoftverkonszern elnök-vezérigazgatója is korábban cége eddigi legrizikósabb termékének nevezte az új Windows-t, amely nyilvánvalóan vagy tényleg forradalmat fog csinálni, és legalább egy újabb teljes évtizedre bebetonozza a Microsoftot az informatikai ipar vezető cégének pozíciójában - vagy óriási bukást, egy második Vista-t, és a vég kezdetét hozhatja majd el Redmond számára."

Totális bukás lesz a Windows 8? - PCforum

[ Szerkesztve ]

(#25) tdk.112 válasza #41133696 (#24) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Most ha ezzel arra akarsz utalni, hogy a magyar médiában a "Redmond" szót a Microsoft szinonimájaként használják, tudok róla, köszönöm. De ez ettől még helytelen.

Meg most komolyan az SG-t meg ezt a PC Fórumot tartod etalonnak? Az nem gyenge. :)

[ Szerkesztve ]

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#26) Glenda válasza tdk.112 (#25) üzenetére


Glenda
addikt

Hivatalos Apple anyag:

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#27) MasterDeeJay

Kicsit furcsa ez a processzorkövetelmény leírás. Én konkrétan egy Dothan magos őskövületre raktam fel minden probléma nélkül a 8.1-et. Ez még 2004-ban bemutatott architektúra. Igaz nem a 64bitest raktam fel, de eleve nem is lett volna értelme ha maga a chipset 2gb ramot kezel (i915GM). Az inteles GMA900-al persze szívok.
Nem is tudom van-e olyan proci ami nem támogat SSE2/PAE/NX-et és érdemes lenne rárakni 8.1-et?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#28) #41133696 válasza Glenda (#26) üzenetére


#41133696
törölt tag

:C

(#27) MasterDeeJay: Azt, hogy érdemes lenne e az érdekes kérdés, de több mint tíz éves AMD Athlon XP Thoroughbred 2200+ processzorral szerelt gépen, szomszédom XP mellett Windows 7-et használ. Az ő általános céljaira megfelel. Persze ilyet már tényleg nagyon kevesen használnak.

[ Szerkesztve ]

(#29) tdk.112 válasza Glenda (#26) üzenetére


tdk.112
aktív tag

És most magyarázzam el neked a poént, vagy mit vársz? Lassan mondom, hogy mindenki értse: a Redmond szó NEM szinonimája a Microsoft szónak.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#30) bandras0226


bandras0226
aktív tag

A Windows gombot miért rakták vissza? Rajta van minden billentyűzeten! Vagy az már túl egyszerű?

Még jó hogy nem rakták vissza a régi startmenüt. Akkor abból is lenne kettő.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#31) Glenda válasza tdk.112 (#29) üzenetére


Glenda
addikt

Valóban. Nagyon jól sikerült ez a Win8, ha csak ebbe tudsz belekötni. De gondolom még nem hallottad a Fradit (FTC!) úgy, hogy Ferencváros, az UTE-t Újpestnek, az FC Liverpoolt Liverpoolnak. Az Egyesült Államokat Washingtonnak, Magyarországot Budapestnek.

De ez lényegtelen is igazából.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#32) tdk.112 válasza Glenda (#31) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Örüljünk, hurrá. Biztos nagyon jól sikerült ez a Win8, de az én gépeimre soha nem fog felkerülni ez a metrós hulladék. :)

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#33) #41133696 válasza tdk.112 (#32) üzenetére


#41133696
törölt tag

Már egy ideje Modern UI a neve...

(#34) MasterDeeJay válasza #41133696 (#28) üzenetére

Valami rémlik még hogy volt pár játék aminek kellet az SSE2. Mintha a COD4 vagy 2 lehetett aminél egy file-t kellet kitörölni. Sokáig volt nekem is AthlonMP2600+ agyonhúzva 2,6ghz-re és emlékszem rá hogy már akkor gond volt vele. Netezni jó most is, csak már a win8 is videókártya driverből szigorúan válogat és nem eszi a régieket, valószínű ott is megbukna a mutatvány azaz flash videók hardveres gyorsítás nélkül régi athlon-on...háát

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35) BiP


BiP
nagyúr

Jó kis összegzés. Nálam az Aero Glass hiánya még mindig, ami visszatart :)
Tudom, tudom, csak eye-candy, de akkor is.
Virtuálgépben próbáltam 8-ast, 8.1-est is, azért érezhető a fejlődés. De kicsit Vista-Win7 utánérzésem van. A vistát gyűlölte mindenki, a 7-est mindenki szerette, pedig forradalmi változás nem történt, csak finomhangolás, némi fejlesztés. Itt ugyanezt történt, mégis nagyságrendekkel szimpatikusabb a 8.1 az apró módosításoknak köszönhetően. Persze biztos közrejátszik az is, hogy kezdik megszokni/elfogadni az emberek, ill. a driverek is finomodtak, kevesebb a probléma, mint 1 évvel ezelőtt. És bennem is egyre jobban érik a váltás gondolata.

(#23) tdk.112: "8.1-gyel." :R :R

[ Szerkesztve ]

(#36) #41133696 válasza MasterDeeJay (#34) üzenetére


#41133696
törölt tag

A VGA a gépében 2001-es Abit Siluro GF4 MX440 64MB... szóval... :)

(#37) Tamás88 válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Valahol olvastam, hogy meg lehet buherálni úgy a telepítőt, hogy ne legyen követelménye az SSE2 és társai, de persze utána ne csodálkozzon a felhasználó, hogy ha random hibákat dobálgat.

(#38) petipetya


petipetya
nagyúr

Csak mobilos felületen olvasható a teszt, teljes verzió esetén 404-es hibát ad. Az író nevére is hibát dob a rendszer, így nem tudok neki privit írni.

"nincs rá lezsóidő"

(#39) #41133696


#41133696
törölt tag

Köszi, Khan13 kollégának a linket:

https://khan13.wordpress.com/2013/10/19/uj-windows-update/

Windows 8-as WU kliens verziószáma: 7.8.9200.16715
Windows 8.1-es WU kliens verziószáma: 7.9.9600.16403

(#40) #13260800


#13260800
törölt tag

mind1

[ Szerkesztve ]

(#41) Dilikutya válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére


Dilikutya
félisten

ntel GMA900-hoz Vista driver az utolsó. Én Windows 7-nél találkoztam ezzel a gonddal, ami ott simán megoldható volt. A telepítő ugyan nem támogatott rendszernek jelezte, és nem is volt hajlandó lefutni, de nem is kellett, elég, hogy kicsomagolja magát. Onnan csak Eszközkezelőben simán frissíted a videódrivert manuálisan, egyből elérhető lesz minden videóbeállítás. Nekem fényerő és Google Earth miatt kellett feltenni a drivert, nélküle nem tudtam fényerőt állítani, és az Earth sem működött. Nem tudom, próbáltad-e így, ha nem, egy menetet megér.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) MasterDeeJay válasza Dilikutya (#41) üzenetére

Nem nyert, ezért is szívok vele. (ez még 8.1-es frissítés elött volt, de a lényegen nem változtat.)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#43) pumpa007


pumpa007
tag

Nem tudja valaki hogy a végleges internet explorer 11-et hol lehet letölteni sima win 8-ra?

(#44) Firkavadasz


Firkavadasz
tag

Én már töltöm :)

ezer forintos windows 8 kulccsal is tökéletesen működik :)

A pletykákat az irigyek INDÍTJÁK, az ostobák TERJESZTIK, és a hülyék HISZIK EL.

(#45) HAL-9000


HAL-9000
tag

Nálam 8.0-n működött a DVD olvasóm (látta a rendszer és lehetett is kezelni) 8.1-en nem. 8.0-n nem működött az sfc /scannow és 8.1-en sem :D

Részemről eddig ez 6.5/10 míg az elődje 8/10 volt

Kétféle Apple felhasználó létezik… Aki nem ért a számítógépekhez, és aki nem ért a telefonokhoz.

(#46) razorka777


razorka777
veterán

Nálam a win 7 vált be a legjobban, soha semmilyen gondom nem volt vele.
Amit eddig olvastam a windows 8-ról, az arról győzött meg, hogy nem kell elsietnem a váltást.
Nem is fogom. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#47) Dilikutya válasza HAL-9000 (#45) üzenetére


Dilikutya
félisten

Na neee... nekem az alap Win8 sem látta a DVD írót, a registry-ben kellett valamit átírni (fejből nem tudom, de el van mentve), hogy működjön. Nem egy régi író, másfél éves.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Lényegesen jobb lett a 8.1 mint az előd, de továbbra sem győztek meg arról, hogy a hetesnek mennie kell. :)

(#49) bali93


bali93
tag

Ja, de azt nem mondja senki, hogy vannak olyan régebbi programok, amik Win8-cal tökéletesen működtek, Win8.1-gyel meg megmukkanni sem hajlandóak. Személyes tapasztalat... vissza is raktam a sima 8-ast. :(

(#50) emre33 válasza BiP (#35) üzenetére


emre33
addikt

Aero Glass-ra létezik külső program?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.