Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) Marcelldzso válasza kelzsoca (#3600) üzenetére


Marcelldzso
tag

Akkor a néha megkadok játékkal meg kell barátkoznom? :/

(#3602) kelzsoca válasza Marcelldzso (#3601) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mi az hogy néha megakadó játékok, meg milyen játékok ezek, hogy/hol futnak, chainfire-el vagy nélküle stb..

https://vertigostore.eu

(#3603) Marcelldzso válasza kelzsoca (#3602) üzenetére


Marcelldzso
tag

Rosszul fogalmaztam, bocsi!
Szóval, hogy néha megakad a rendszer. Ezzel meg kell barátkoznom?
Játékok nem akadnak meg a filmek sem, csak amikor érintőzök olyan mintha úgy érzékelné, hogy nyomva tartottam.

(#3604) Big_Leslie


Big_Leslie
csendes tag

Sziasztok.

Kéne egy kis help! Tegnap vettem egy xtab-70-est és az vele a gondom, hogy nem nagyon akar bekapcsolni! Le volt teljesen merülve de pár órát töltött és utána amikor levettem a töltőről nem történt semmi! Utána 1x reseteltem elindult azóta semmi! Mindig csak reset után indul el de most párszór próbáltam nekapcsolni de nem volt hajlandó! Felraktam tölteni most tölt de ,hogy mi a baja fogalmam sincs! Ha van valakinek tippje megköszönném :) Illetve ha tudná valaki, hogy milyen billentyű kombinációja van, hogy be tudjak menni a Recoveribe hátha egy gyári beállítás segít neki....

Előre is köszi üdv :)

L.

(#3605) kelzsoca válasza Big_Leslie (#3604) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hangerő FEL+power gomb a recovery.

(#3603) Marcelldzso

Az akadozás lehet a gyári launcher miatt is, ha jól tudom, többen használnak Go launchert a készülékhez.

csak amikor érintőzök olyan mintha úgy érzékelné, hogy nyomva tartottam.

A fólia rajta van még a készüléken?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#3606) Big_Leslie válasza kelzsoca (#3605) üzenetére


Big_Leslie
csendes tag

Szia.

Nem is volt rajta fólia! Speedshop-os. Közbe megtaláltam a funkciókat csináltam rajta egy wipe-ot és most bekapcsolt és szépen tölti. Nem tudom mi lesz ha kikapcsolom remélem visszajön! Hátha a reset-el megoldódott :) Kár lenne érte mert nagyon tetszik :)
Ha van valaki infód szívesen fogadom és előre is köszi :)

üdv L.

(#3607) tjb007


tjb007
nagyúr

A Quadrantot felejtsétek el, sz@r és pontatlan.
Amelyik benchmarknak lehet adni az ereményére azt úgy hívják, hogy Linpack és Antutu. Ezek azok amik valamelyest tükrözik a valóságot. Annyit érdemes még megjegyezni, hogy a Linpack a nyers számítási teljesítményt méri.

Sajnos a Gameloft -os játékok (pár kivételével) nem indulnak el mivel nem kompatibilis a készülékkel. Chainfire3D -vel működésre lehet bírni de mint azt írták is csak úgy ha a minőségből visszaveszel, szóval két lehetőség van, a Gameloft -os játékok elfelejtése vagy a sz@rabb grafika bevállalása.

(#3590) IviSoft

Párszor már le lett írva, hogy nem 256 és nem is 65.000 hanem 2xx.000 színárnyalatot képes megjeleníteni. Az xPAD-70 -nél a v0.39 -es szoftvernél valóban nem volt tökéletes a kép, a színátmenetek rondák voltak de ez már a következő v.054 -es szoftverben javítva lett.
Azért láthatod néha ilyen rondának (leginkább a gyári galériában) mert a kép gyakorlatilag fel van nagyítva, a telefonon is ugyanezt a képet látod csak épp nem 7" -on hanem 3-4-en.

(#3596) frigoo

Ugyanott találod mindkettőt.

(#3608) kelzsoca


kelzsoca
félisten

WayteQ xTAB-70

AnTuTu Benchmark v2.4.3

RAM: 262
CPU integer: 526
CPU float-point: 415
2D graphics: 298
3D graphics: 930
Database IO: 225
SD card write: 0
SD card read: 0
CPU frequency: 800MHz
------------------------
Total score: 2654

Linpack: 30.418 MFLOPS
======================
WayteQ xPAD-70

AnTuTu Benchmark v2.4.3

RAM: 280
CPU integer: 585
CPU float-point: 451
2D graphics: 297
3D graphics: 924
Database IO: 295
SD card write: 0
SD card read: 0
CPU frequency: 1000MHz
------------------------
Total score: 2832

Linpack: 28.868 MFLOPS

Mint látható az xPAD-70-es tablet +200MHz-e nem hoz csak egy kis teljesítménybeli javulást, cserébe jobban beleharap az akksiba, ezáltal a készenléti idő csökken.
A +200MHz a felhasználó számára érezhető gyorsulást nem hoz, az csak szintetikus tesztekben látható.
Illetve érdemes ránézni még a Linpack tesztre is.

ui: Az SD kártya mérést szándékosan vettem ki, hogy a végső pontszámba az SD kártya olvasás/írás ne tudjon beleszólni.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#3609) frigoo válasza tjb007 (#3607) üzenetére


frigoo
aktív tag

Hááát, az xTab-100 fóum 1. hsz-ben találtam egy patch csomagot, abban benne a az "alaphelyzet", gondolom nekem az kell ugye?
Merthogy nekekem xTab 70-em van...... :R

[ Szerkesztve ]

(#3610) kelzsoca válasza frigoo (#3609) üzenetére


kelzsoca
félisten

Onnan SEMMIT NE vegyetek át!!

Az xPAD-70 és az xTAB-70 tablet topicja ez lenne, az itteni 1. hozzászólásra gondolt.

(#3611) tjb007

A 3608-as hsz-ben lévő tesztek bemennek az 1. hsz-be?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#3611) tjb007 válasza frigoo (#3609) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mint mondottam ennek a topiknak az első hozzászólásban is megtalálod.
Ugyanaz vonatkozik az xTAB-70 -re is mint az xPAD-70 -re, magyarán az első hozzászólás tartalma mindkettőre vonatkozik a ROM -okat leszámítva.

(#3612) frigoo válasza tjb007 (#3611) üzenetére


frigoo
aktív tag

Tényleg, minden tiszteletem a Tiétek, de bamba fejemre nem találom a wifi fixet, se az alaphelyzetbe visszaállító patch-et itt a xPad-70 1 hsz.-ben. :W
Belinkelnétek nekem, ha volnátok oly kedvese?

Előre is köszönöm.

(#3613) kelzsoca válasza frigoo (#3612) üzenetére


kelzsoca
félisten

xTAB-70-hez nem is készült ilyen patch, rakd fel a custom romot amit készítettem, ezt biztosan megtalálod az 1. hsz-ben.

https://vertigostore.eu

(#3614) tjb007 válasza frigoo (#3612) üzenetére


tjb007
nagyúr

Külön az xTAB-70 -hez nem készült ilyen.

Látom kelzsoca már válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#3615) frigoo válasza kelzsoca (#3613) üzenetére


frigoo
aktív tag

Odáig rendben is van, de azzal nekem WiFi problémáim voltak................

Oké, megvan, ruter wifi chanell 12-ről autóra megoldotta a problémámat, bocsánat az értetlenkedésért, és köszönet a főzött romért kelzsocának. :R

[ Szerkesztve ]

(#3616) heinci válasza tjb007 (#3607) üzenetére


heinci
tag

Sziasztok!

Eddig read-only módban olvastalak Titeket egy xtab-70 boldog tulajdonosaként.
Köszönöm a sok hasznos információt, segítséget.

Egy dologra viszont kérlek figyeljetek: ne írjátok valótlanul, hogy Chainfire3D-vel a Gameloftos játékokat működésre lehet bírni, mert ez nem igaz. Én kicsengettem 1000 forintot a pro verzióra, de még azzal sem tudom semmiféle beállítási kombinációban működésre bírni őket.

(#3617) devast válasza kelzsoca (#3608) üzenetére


devast
addikt

Kelzsoca, ha már lehetőséged van tesztelni.... engem a dátum érdekelne a build számban, továbba az sd kártya sebességek is. Ha tudsz erre vonatkozóan infót szerezni, megköszönném :)

(#3618) tjb007 válasza heinci (#3616) üzenetére


tjb007
nagyúr

Van amelyik megy Chainfire3D nélkül is és van ami azzal sem. Leginkább a szükséges fájlok letöltésénél, az eszköz beazonosításánál akad meg a dolog. Lehet még szórakozni XY fájl tartalmának módosításával de az eredmény nem garantált sem így, sem sehogyan máshogy.

(#3619) kelzsoca válasza heinci (#3616) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezeket a komolyabb játékokat nem ilyen tabletekre készítik-fejlesztik, többek között a csúcstelefonokra készülnek.

Van hogy meg lehet téveszteni ugyan a szoftvert, de ez sem biztos hogy mindig működik, majd csinálok ehhez is patch-et, hogy a játék a gépet mondjuk HTC eszköznek ismerje fel, és így bizonyos játékok elinduljanak (pl: N.O.V.A stb..)

Illetve nyugodtan éljetek a 15 perces elállás jogával a Marketen, annyi idő alatt általában kiderülnek az ilyen dolgok.

(#3617) devast

Mit szeretnél a szoftver készítés dátumával? :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#3620) devast válasza kelzsoca (#3619) üzenetére


devast
addikt

Amikor 1 óra alatt tölti le az 1gb-nyi adatot az sd kártyámra, akkor az elállás nem opció :)
Azt, hogy az xtab vagy az xpad fw újabb. Illetve miért jobb ~50%-al az xpad-nak az adatbázis i/o-ja. Ez az i/o dolog mozgat mostanság, mikor 80ezer fájlt szinkronizálok sd-ről wifin keresztül samba megosztásra, és nem mindegy hogy 1 óra vagy 3 óra mire végigér.
SD sebesség meg azért érdekel, mert iszonyat lassan olvassa/írja az xtab-om az sd kártyát, a kártya 3-4x gyorsabb működésre is képes lenne, de a cpu kiakad 100%-on és mégis lassú a folyamat. (~6mb/sec)

[ Szerkesztve ]

(#3621) kelzsoca válasza devast (#3620) üzenetére


kelzsoca
félisten

Dátum nélkül is meg tudom mondani, hogy az xTAB a frissebb szoftver, de hát ez logikus is, hiszen ez az utód. :)

https://vertigostore.eu

(#3622) devast válasza kelzsoca (#3621) üzenetére


devast
addikt

Biztos vagy benne ? :D Mert én nem. 2011.10.27-én vált elérhetővel a legutolsó xpad frissítés, az xtab build dátuma 2011.10.09 . Lehet, hogy frissebb az xpad fw 1-2 héttel.

(#3623) kelzsoca válasza devast (#3622) üzenetére


kelzsoca
félisten

A két tabletnek más a szoftvere, tehát a dátumok nem összevethetőek.

https://vertigostore.eu

(#3624) Marcelldzso válasza kelzsoca (#3605) üzenetére


Marcelldzso
tag

Nem, fólia már nincs rajta! Akkor ezek szerint nincs megoldás erre, hogy az 50 nyomásból 30-at kb hosszan nyomásnak érzékel, ha lezárom a kijelzőt és várok egy keveset akkor abbahagyja.

(#3625) kelzsoca válasza Marcelldzso (#3624) üzenetére


kelzsoca
félisten

Másik szoftverrel is nézted?

https://vertigostore.eu

(#3626) devast válasza Marcelldzso (#3624) üzenetére


devast
addikt

Mondom nekem is volt már ilyen problémám.
Ha nem gáz... egy factory reset-et megpróbálhatnál a settings menüben van.
Ha úgy sem jó... garancia szerintem.

(#3627) pbl8608


pbl8608
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy múlthét pénteken vettem egy Xtab 70-et, annak szar volt az akksija, kicseréltettem, semmi gond, most működik ugyan "kábel" nélkül, de azt vettem észre hogy ha sokáig hagyom, "alvó" állapotba, onnan nem kapcsol vissza, csak ha rádugom töltőre.... Nem igazán értem a dolgot... Ma is jöttem hazafele, a töltőről vettem le, olvastam rajta, kb 85%-on fejeztem be, bill. zár be, most meg akarom nyomkodni erre már nem csinál semmit... Gyári szoftver van rajta, csak rootolva van... Ötlet?
(Ennyire szar lenne ez a széria, vagy csak nem van ekkora pechem hogy kifogtam két szar készüléket...)
Üdv

[ Szerkesztve ]

P.B.L.

(#3628) pbl8608 válasza Big_Leslie (#3604) üzenetére


pbl8608
csendes tag

Hello!

Nos az enyém is speedshopos, én múlthéten vettem, az elsőnek szar volt az akksija, azt kicserélték, 3 napon belül vittem vissza (ha a tiéd nincs 3 napos, akkor javaslom tedd te is ezt, és ragaszkodj hozzá hogy újat adjanak), kaptam zsír újat, most ez sem működik rendesen, bekapcsolom, nyomkodom, bill. zár be,aztán meg nem jön vissza, csak ha töltőre teszem... Úgyhogy eddig én csak szívtam vele...
"A fólia amit kérdeztek tőled, nem az amit te raksz rá, hanem amikor kiveszed a dobozból és rajta van "védőfólia", hogy a dobozban ne sérüljön...."

Sok sikert hozzá... :)

Üdv

P.B.L.

(#3629) Marcelldzso válasza kelzsoca (#3625) üzenetére


Marcelldzso
tag

Először a gyárin is csinálta, majd a tiedet raktam fel. azzal is ugyan ez a helyzet :(

(#3630) tjb007 válasza Marcelldzso (#3629) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor ez hardver és nem szoftver eredetű hiba.
Irány a szerviz.

(#3631) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy valamely formában OTG-n rá lehetne működőképesen csatolni egy Samsung YP-U3 mp3-at a tabra? Próbálkoztam de eddig sikertelenül, lehet ez azért van, hogy csak médialejátszóként ismeri fel Windows alatt is. Van erre esetleg valami driver, program, vagy hasonló? Nem lenne rossz így rögtön a zenéket oda rakni amit letöltök.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#3632) Marcelldzso válasza tjb007 (#3630) üzenetére


Marcelldzso
tag

karácsonyig szerinted megvalósul? :/

(#3633) dave666


dave666
aktív tag

Sziasztok!
Egy hete én is WayteQ xTAB-70 tulajdonos lettem :R
Nagyon jó kis tablet. Nagyon jó árban van a tudásához képest.
Az érdekes tegnap teljesen fehér lett a képe.
Ma böngésztem vele a Market-ben és elsötétült.
Resettel próbálkoztam, semmi életjel.
Holnap cserélik egy másikra.
Remélem, most már nem lesz probléma :K

Dave666

(#3634) tjb007 válasza haxxika (#3631) üzenetére


tjb007
nagyúr

USB hibakeresés be van kapcsolva ?
Amúgy veszett fejsze nyele.

(#3632) Marcelldzso

Nem tudom. Nagyban függ attól, hogy mi a hiba forrása.

(#3635) Big_Leslie válasza pbl8608 (#3628) üzenetére


Big_Leslie
csendes tag

Szia.

Hát köszi egyenlőre visszaküldtem, hogy pirickázzák meg, hogy működjön aztán meg majd meglátjuk....
Köszi a választ :)

üdv L.

(#3636) Dany007


Dany007
veterán

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Wayteq xTab-70-est összekötöttem a géppel. USB kábelen keresztül, akárcsak egy sima Andro-s telefont.
Viszont a Win7 nem látja. Ahogy néztem az eszközkezelőben, mintha egy HTC Dream-et ismert volna fel. De természetesen semmilyen meghajtó nem jelenik meg.
Próbáltam Win7-es drivert keresni hozzá, de egyenlőre semmi siker.
Itt is rákerestem már pár kulcsszóra, de semmit nem találtam.
Valami ötlet?

(#3637) devast válasza Dany007 (#3636) üzenetére


devast
addikt

Enyém android mid néven ismeri fel, és beadja a 2 csatlakoztatott meghajtót. Mintha sima pendrive lenne. ps: a tableten is benyomtad miután rádugtad, hogy csatlakozzon ugye ?
Esetleg próbáld kikapcsolni az usb debugging-ot.

[ Szerkesztve ]

(#3638) sptkyle válasza Dany007 (#3636) üzenetére


sptkyle
senior tag

Néha nálam is csinál ilyet, bár a készülék restartja meg szokta oldani. Tudtommal nincs külön drivere. A meghajtokat a win automatikusan kellene hogy felismerje. Nem buher esetleg a tab szoftja (tab id-jét modosito patchre gondolok), vagy a win?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3639) Dany007 válasza devast (#3637) üzenetére


Dany007
veterán

Hát a művelet u.a., mint az androidos telefonnál.
Rádugom, Win pittyen egyet. Tableten kijön a kis zöldes képernyő, rányomok, hogy USB adattár használata. Előjön a narancssárga képernyő és kész.
A Win7 valami ABD? interface-ként ismeri fel, mint HTC Dream. És ennyi, nincs új meghajtó, nem lát semmit.
Mondjuk SD kártya nincs ám benne... De gondolom a belső tárhelyet így is illene felismernie.
USB debuggingot hol tudom kikapcsolni? :B Semmilyen menüpontot nem találtam rá.
Lehet az a probléma, hogy nincs SD kártya benne? De attól még a belsőt fel kéne, hogy ismerje...

Egyébként nem lett macerálva a készülék. Tegnap hozta a postás...

(#3640) tjb007 válasza Dany007 (#3639) üzenetére


tjb007
nagyúr

"USB debuggingot hol tudom kikapcsolni?"

Alkalmazások->Alkalmazásfejlesztés-> USB hibakeresés pipa ki/be

Másnak is volt ilyen problémája, Exelsior így oldotta meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3641) Dany007 válasza tjb007 (#3640) üzenetére


Dany007
veterán

Omg, köszönöm! :R
Pár kulcsszóval rákerestem a problémára, de nem találtam meg. Kicsit gáz is, hogy "ennyi idősen" is muszáj volt kérdezősködnöm egy már meglévő válasz után... =/

De ha már itt vagyok, akkor meg kell, hogy mondjam, hogy nem semmi egy masina ez. :)
Teljesen meglepett mikor kipróbáltam.
Hiszen simán fut minden, gördülékeny, zökkenőmentes! Eszméletlen jó érzés használni. Az oldalsó gombokat kicsit szokni kell (telefonhoz képest), de azok is frankón kivannak találva.
A TN panel kicsit zavaró, de alapvetően ez egy egyszemélyes eszköz, így használat közben szinte semmi hátrányát nem érzékeltem.
A képe szép, a felbontás is megfelelő. A kijelző gyorsan, pontosan reagál. A kamera nem egy nagy szám, de videótelefonálni bőven elég.
Szóval összességében egy nagyon komoly kis gép. Szinte minden funkciót ellát amit a "nagyok" is. Mindezt durván 40 ezerért. Szerintem nagyon jó vétel.

(amúgy ez a cucc édesanyámnak lesz ajándék apámtól :) Ugyanis munkájából adódóan napi 5-6 órát vonatozik rendszeresen, minden nap. Így talán könnyebb lesz elviselni azt a pár óra zötykölődést.)

(#3642) devast


devast
addikt

Valaki próbált már ipsec/l2tp vpn-t beüzemelni ? A blade-emen csont nélkül megy, az xtab nem hajlandó felcsatlakozni :(

(#3643) Jabby válasza kelzsoca (#3047) üzenetére


Jabby
őstag

Nem csak névváltozás van, a hardware részen is változtattak?

(#3644) dave666


dave666
aktív tag

Ez érdekes mára meg megjavult.
Így nem megy szervizbe.
Pihentetni kellett és most rendesen működik :R

Dave666

(#3645) tjb007 válasza Jabby (#3643) üzenetére


tjb007
nagyúr

Idézet kelzsocától: "Átdolgozták a belsőt (nem hardveresen) illetve másik touch panelt kapott a gép, ennyi a változás."

(#3646) Piwi


Piwi
addikt

sziasztok.

Képernyővédő fóliát rendelnék ebayről a készülékhez de igazából egyet sem találtam.
esetleg tudna valaki segíteni abban hogy melyik más tablet fóliáját rendelhetné meg rá?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#3647) kelzsoca válasza Piwi (#3646) üzenetére


kelzsoca
félisten

Speedshopba mintha lett volna hozzá való fólia, valaki említette.

https://vertigostore.eu

(#3648) tjb007 válasza Piwi (#3646) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#3649) Piwi


Piwi
addikt

köszönöm a válaszokat

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#3650) Dany007 válasza Dany007 (#3641) üzenetére


Dany007
veterán

Jelentem működik a megoldás. Most sikerült kipróbálni. Már nyomom is fel az első filmet próbának...
Köszönöm mégegyszer! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.