Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) surgyi válasza tjb007 (#3550) üzenetére


surgyi
senior tag

Köszönöm a gyors infót tjb007. a Készülék x-tab70 gyári ROM-os?
Huhh, nem kicsit ver oda a nálam vendégeskedett Alcor Ace-nek.

Szóval ha jól értelmezem, akkor ICS tabletek várhatóak az 50ezres kategóriában, vagy lehetséges hogy a wayteq is megkapja a frissítést?!

(#3552) tjb007 válasza surgyi (#3551) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, gyári, módosítatlan ROM (mondjuk xPAD, nem xTAB de gyakorlatilag mindegy).
ICS tabletek várhatóak az 50.000 forintos kategóriában meg az alatt is, persze egyelőre itthon biztosan nem, csak Kínában és ott is csak a noname ki tudja milyen hardverrel rendelkező garanciát gyakorlatilag nélkülöző darabok.

Hogy a WayteQ tabletek megkapják e az ICS -t még nem tudni, majd jövőre lesz érdemes ugyanezt megkérdezni.

(#3553) surgyi válasza tjb007 (#3552) üzenetére


surgyi
senior tag

Rendben, azt hiszem egyenlőre kimerítettem kíváncsiságom. Köszönöm a hasznos / segítő hozzászólásokat tjb007!
Még egyszer szép napot mindenkinek!!!!

(#3554) devast válasza tjb007 (#3552) üzenetére


devast
addikt

Azért az rk2918 annyira nem noname, és messze nem számít rossznak kínában (magánvélemény: több szempontból üti az xtab-ban levő aml8726-ot, igaz csak minimálisan). És elvileg pár héten belül lesz ics rajta :) (azt, hogy a chipet alkalmazó gyártók mikor adják ki az fw-t nyilván senki nem tudja)

(#3555) tjb007 válasza devast (#3554) üzenetére


tjb007
nagyúr

Írtam vagy említettem egy szóval is az RK2918 -at ? :)
Amúgy tablet márkára gondoltam, nem chipset gyártóra.
Olyan szempontból valóban üti az RK2918 az AML-8726 -ot, hogy szélesebb körben alkalmazott, nagyobb közössége van és a ROM ellátottság jóval nagyobb, másban nem igazán.
Az ICS dömpingre meg számítani lehetett, Gingerbread -es tabletekkel már nem érdemes elárasztani a piacot.

(#3556) atravel


atravel
tag

érdekes észrevételt tettem, persze nem most először, de most próbáltam mélyebben belemenni.
Leadtam a telefonomat szervizbe és gondoltam egy "butatelefon" meg az xtab majd kiváltja átmenetileg a HTC Bravot, de a kontaktjaim telefonszámát nem tudom előszedni offline. Böngészőben gmail oldalon megvannak, de a net nem mindig garantált. van erre valakinek megoldása? Tehát teljes névjegy offline lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#3557) Apolitosz válasza atravel (#3556) üzenetére


Apolitosz
csendes tag

Ha jól értem a kérdést akkor a megoldás egyszerű:
- tabon szinkronizálod a névjegyeket a google accountoddal és a tabon is meglesznek a kontaktok (szinkronizálás után offline is elérhetőek maradnak)
vagy:
- gmail oldalon exportálod csv-be és akár ki is nyomtathatod

(#3558) devast válasza tjb007 (#3555) üzenetére


devast
addikt

Cpu cache, gyártástechnológia, i/o kezelés stb stb :)
Amivel nehezen barátkozom meg még mindig... microsd-t nagyon lassan írja/olvassa az xtab-om. 6,5mb/sec -el, class10-es microsd-t, ami tud 24/14 -et is. Mondhatnád nem számít annyira... amikor a 32gb-os sd tartalmát szinkronizálom az asztali gépem hdd-jére (foldersync-et mindenkinek ajánlom), akkor érezhetően lassú az i/o. Blade-em class6-os kártyával gyorsabban csinálja :( Amikor 60ezer fájl van az sd-n, számít a sebesség

[ Szerkesztve ]

(#3559) atravel válasza Apolitosz (#3557) üzenetére


atravel
tag

a kérdést jól érted, de a megoldás mégsem ennyire egyszerű. a kontakt szinkron gmaillel be van kapcsolva, csak kontakt, névjegy egyéb alkalmazás nincs a tabon, amivel meg tudnám nézni az adatokat.
termeszetes az email címeket használja de azojat, akiknek csak telefonszáma van, meg sem jeleníti.
Mivel telefonálni nem lehet vele, logikus is, de mint a mostani helyzetben mégis csak lenne értelme, ha fellelhető lenne a névjegyek összes adata.
a csv export már egyfajta megoldás, de az elegánstól távol áll kereshetőség szempontjából.
Szóval a válszt köszönöm, de ha van még ötlet, akkor szívesen veszem :)

(#3560) Apolitosz válasza atravel (#3559) üzenetére


Apolitosz
csendes tag

azt észre se vettem, hogy az app drawerben nincs kint az ikonja, de én go launchert használok és ott alapértelmezettként van ikon a névjegyekhez, így ugyanazt a névjegyzéket elérem (telefonszámokkal együtt), mint a telefonom

(#3561) atravel válasza Apolitosz (#3560) üzenetére


atravel
tag

ezen felbuzdulva gondoltam, megkeresem, hátha speciális parancsok, vagy egyéb néven sikerül kitennem ADW launcher alatt is, de a névjegyzékekre koppintva nem ad fel szolgáltatást.
Feltettem a Go Launcher Ext. Azt mondja, hogy application not installed ( mármint a contacts ikonra bökve. :(
Természetesen a telefonra ugyanezt írja :s

(#3562) Apolitosz válasza atravel (#3561) üzenetére


Apolitosz
csendes tag

az érdekes, nekem ugyan xTab-om van, lehet csak ezen van névjegyzék? Furcsállanám.
telepített alkalmazások között nekem van "Contacts", 2.3.4-es verzió, 364k mérettel. Vki más tipp?

(#3563) atravel válasza Apolitosz (#3562) üzenetére


atravel
tag

úgy tűnik, ebből valóban kimaradt. Megnéztem az alkalmazások, kezelés, összes alatt is.
Lehet, hogy Kelzsoca szedte ki a a cellakészenlét megszűntetős patchcsel? Bár szerintem korábban sem ment.
Ma visszakapom a telefonomat, megpróbálom kiszedni, és bepakolni a system/apps könyvtárba a contacts alkalmazást. Vagy ez nem ilyen egyszerű?

(#3564) Vince1


Vince1
tag

Sziasztok
Olvastam a fórumon, hogy van akinél 2800-3000 pontos a Quadrant teszt végeredménye. Az én gépemen lefuttatva kb 950 pontos eredményt ad. Mitöl lehet ez nagy eltérés? A grafikai teljesítménnyel tulajdonképpen nincsen bajom, mennek a 3d.-s jàtékok is.
Elöre is köszi a vàlaszt.
Vince1

(#3565) kelzsoca válasza Vince1 (#3564) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem azonos a kèt szoftver, ebből adódóan vannak különbségek.

https://vertigostore.eu

(#3566) devast


devast
addikt

Minden xpad/tab -os feküdjön rá erre: [link]
22ft-ért alkalmazások, pl asphalt 6 hd, és kompatibilis az xtabommal, le tudtam tölteni.

(#3567) tjb007 válasza devast (#3566) üzenetére


tjb007
nagyúr

"asphalt 6 hd, és kompatibilis az xtabommal, le tudtam tölteni."

Papíron az, csak már elindítani nem fogod tudni (Chainfire3D nélkül). Mondjuk 22 forint nem a világ vége.

[ Szerkesztve ]

(#3568) devast válasza tjb007 (#3567) üzenetére


devast
addikt

Van chainfire3d ;)

(#3569) tjb007 válasza devast (#3568) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tudom :)
Ez inkább azoknak szólt (még ha neked is ment a válasz) aki nem használ és nem is terveszi használni a Chainfire -t.

(#3570) Vince1 válasza kelzsoca (#3565) üzenetére


Vince1
tag

Hát hallod ekkora különbség 3X erősségű grafikus magot jelentene.
Más driver esetleg?
X-tab70 ről van amúgy szó.

[ Szerkesztve ]

(#3571) tjb007 válasza Vince1 (#3570) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáltad már a ROM újrahúzást ?

(#3572) haxxika válasza tjb007 (#3567) üzenetére


haxxika
senior tag

Erre melyik plugint kell berakni? Ugyanúgy én is megvettem, a Defy-on tökéletesen megy, a pad meg le se tölti mert nem jó neki...

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#3573) devast válasza Vince1 (#3570) üzenetére


devast
addikt

Nekem olyan 1300 pont körül van... de ez 800mhz-es xtab firmware. Felhúzták 1000-re, és lehet javítottak az i/o / memória teljesítményen (i/o szörnyű) úgy lehet nekik 3000 pont. Kíváncsian várom az xtab fw frissítést (ha lesz egyáltalán...)

(#3574) devast válasza haxxika (#3572) üzenetére


devast
addikt

Szerintem nvidia-val próbáld.
Gameloft-os játékok azt szokták szeretni. Én még nem értem haza, hogy kipróbáljam.
ps: Ha defy-on megy, akkor elvileg a powervr pluginnal is mennie kellene. próbáld ki mindet, egyikkel biztos megy.
sorry a dupláért

[ Szerkesztve ]

(#3575) Vince1 válasza tjb007 (#3571) üzenetére


Vince1
tag

A gyári ROM van fenn 2.3.4 és azzal adja ezt az eredményt.
A játékok nem szaggatnak, mert ami elindul az megy rendesen, ami meg nem indul az ...

Csak érdekel a dolog ennyi.

Vince1

(#3576) IviSoft


IviSoft
csendes tag

Jól veszem ki az eddig leírtakból, hogy az xpad-70-ek a 10.27-ei Gingerbread v1 gyári frissítés óta 3000 feletti quadrant eredményeket kapnak, míg a jelenleg kapható xtab-70-ek csak 900-1000 pont körül? Egy "vacak" ZTE Skate kap 900at sokkal gyengébb hardverrel. Xtab-70 kütyüt terveztem venni a 2,5 éves lányomnak karácsonyra youtuberól, vinyóról mesét nézni,és színezgetős,rajzolós progikkal játszadozni,de ha ennyivel gyengébb, akkor nem ezt veszem.

[ Szerkesztve ]

(#3577) devast válasza IviSoft (#3576) üzenetére


devast
addikt

Nem gyengébb, ugyanaz. A quadrant összpontszám sz*rt sem ér. Csak jó vele villogni.
Ugye Te sem gondoltad komolyan, hogy egy szoftverfrissítéstől 3x gyorsabb lesz a tablet
ps: xtab-on a firmware build dátuma: 2011-10-09

Asphalt6 hd viszont nálam nem megy :( egyik pluginnal sem... azt írja, hogy nem kompatibilis a program a divájszommal :( xpad-on megy ?

[ Szerkesztve ]

(#3578) Apolitosz


Apolitosz
csendes tag

nálam 3 quadrant futás eredménye: 1043-1115-1050 (xtab, gyári beállítás minden, 800 mhz)

nekem inkább a 3e-s eredmény a fura, azt meg tudja vki erősíteni? 200 mhz eltérés nem produkálhat ennyit, a mali driver updatet pedig szerintem mi is megkaptuk, nem csak a xpad frissítés (legalábbis remélem)

(#3579) tjb007 válasza Apolitosz (#3578) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 3000 -es eredményt én mértem de mint láthatod első nekifutásra 2587 -et dobott ki, másodikra 3141 -et, harmadikra pedig 2807 -et.
Ebből jók látszik, hogy a Quadrant sz@rt sem ér, max. benchmarkmatyiknak jó e-penis növelésre.

[ Szerkesztve ]

(#3580) devast válasza tjb007 (#3579) üzenetére


devast
addikt

quadrant részletezés ? Ha van advanced verziód :)

(#3581) tjb007 válasza devast (#3580) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez csak a sima Standard változat.

(#3582) IviSoft válasza tjb007 (#3579) üzenetére


IviSoft
csendes tag

2011.10.27-én felfedezett frissítés után írták ezeket.
[#2500]
[#2544]
Devast "Ugye Te sem gondoltad komolyan, hogy egy szoftverfrissítéstől 3x gyorsabb lesz a tablet"
Hát a gyári szoftos ZTE Blade kapott 300 pontot quadranton és használhatatlan szaggatós vacak volt, majd cm7-el meg 900 fölött és teljesen használható lett ezután.
Nem mondom, hogy a benchmarkok mindent hűen tükröznek,de azért ad némi összehasonlítási alapot. Főleg az ha 3-4 szeres különbségek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#3583) devast válasza IviSoft (#3582) üzenetére


devast
addikt

Build number-ben a végén a dátum az érdekes...
Trükközni is lehet a quadrant-al.. a cpu/gpu gyorsabb nem lesz. Az i/o-val lehet játszani, pl más fájlrendszer használva, stb. Én blade-em most 525-öt adott... ha lesz lelki erőm egyszer majd rakok rá cm-et, látom most jött ki 7.1, addig meg marad a 2.2

[ Szerkesztve ]

(#3584) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok guruk!

A minap beszereztem egy xTab-70 tabletet, amire feltettem a legutóbbi custom frimet kelzsocától. Minden ok. volt kivtel a wi-fit. A gyári állapotban egyből látta az itthoni hálózatomat jó térerővel, a frissítés után meg egyáltalán nem látta a táblagép a wi-fi hálózatomat. Visszatettem az eredeti frimet, utána minden ismét jó volt a wifivel. Van erre valami ötletetek?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#3585) sptkyle válasza frigoo (#3584) üzenetére


sptkyle
senior tag

Feltetted a wifi-fixet a a kelzsoca rom telepítés után?

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3586) Vince1 válasza haxxika (#3572) üzenetére


Vince1
tag

Ha Chainfireben kipipálod, hogy vegye vissza a grafikát, úgy elindul, de durván csúnya lesz a kép ....

Olyan mintha nem lenne elég video memória a megjelenítéshez PC-s hasonlattal élve.

(#3587) NightLord válasza tjb007 (#3567) üzenetére


NightLord
tag

Érdekes nekem akkor is device not compatible, ha fenn van a chainfire. mindegyik pluginnal.

(#3588) sgx


sgx
tag

Lefuttattam en is quadrant az xpad-70-esemen, a 2011.10.27-es gyari rom van a gepen es a benchmark ertek 2403.

Viszont wifi-vel olyan problema van, h van egy d-link router amire nem tudok csatlakozni wpa2-psk titkositassal, azt irja ki csatlakozas utan h letiltva...eddig ez mukodott, mi tortent amiert most mar nem? van egy mas tipusu router is, egy tp-link, arra pedig siman csatlakozik...

(#3589) kelzsoca válasza sgx (#3588) üzenetére


kelzsoca
félisten

- Router reset?
- Másik titkosítás beállítása?
- Csatorna váltása vagy auto-ra állítása?

https://vertigostore.eu

(#3590) IviSoft


IviSoft
csendes tag

Össze kéne hasonlítani az xpad/xtab eredményeket valami más benchmarkokban is ,hogy ott is több,mint 3 szoros különbségek vannak e. Ha igen, akkor szerintem valami nem túl kerek az xtab szoftverében/driverében.

Más: Tegnap megtekintettem személyesen is az xtab-70,xtab-100-as kütyüket a Pólus Edigitalban ,és a speedshopban. Edigitalban a 70-es mintha 256 színű lett volna, csúnya volt,akadt és a srcollozás is diavetítés volt (valami nagyon el lehetett állítva rajta). A 100as hasított hozzá képest,és a színek is jók voltak. Speedshopban sajnos csak a 100as volt kirakva,és az ott is jól működött.

Ha valakinek van az ismeretségi körében xtab, és xpad is az megnézhetné,hogy használat közben van e ilyen feltűnő különbség.

[ Szerkesztve ]

(#3591) Marcelldzso


Marcelldzso
tag

Sziasztok!
Megvettem a kis xtab-70-esem de rossz érzés fogadott... nem érzékel rendesen a touch sokszor azthiszi nyomvatartom akad a scrollozás... gondoltam felrakom kelzsoca romját.. azóta restart után nem indul... most próbálom visszatenni a gyárit :(
sajnos nem azt tapasztalom mint amit a videókban láttam :(

(#3592) Marcelldzso válasza Marcelldzso (#3591) üzenetére


Marcelldzso
tag

már nem tudom sajna az előzőt szerkeszteni... msot felélesztettem quadrant standrad... 903 pontot kapott. :O most ez mi? :/// konkrétan a touch jó, csak szaggat néha...

[ Szerkesztve ]

(#3593) devast válasza Marcelldzso (#3592) üzenetére


devast
addikt

Olyasmi nekem is volt mar egyszer. Akad, billentyuzeten lenyomsz egy gombot es felhozza a tobbi lehetoseget mert azt hiszi nyomva tartod... nem a touch gazos, megneztem az erzekeles tokeletes. A szoftverbe fekszik meg valami, nekem az ujrainditas segitett.

(#3594) IviSoft


IviSoft
csendes tag

Egy Antutu-t futtatna valaki xtab-on?Azt össze lehetne vetni ezzel,az xpaddal,bár ez 200mhz-el többön pörög.
[#3550]

(#3595) Apolitosz válasza IviSoft (#3594) üzenetére


Apolitosz
csendes tag

RAM: 264
CPU integer: 532
CPU float-point: 419
2D graphics: 298
3d graphics: 932
Database IO: 240
CPU frequency: 800 MHz
Total score: 2776

(#3596) frigoo válasza sptkyle (#3585) üzenetére


frigoo
aktív tag

Azt nem, kössz az infót. Asszem az 1. hsz-t jobban átnyálazom.
:R

Uh bocsi, azt hol is talállom xTab-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#3597) Marcelldzso válasza devast (#3593) üzenetére


Marcelldzso
tag

de ez normális, hogy quadrant 900 pont? hiába indítottam újra... romcsere is volt már... :(

(#3598) devast válasza Marcelldzso (#3597) üzenetére


devast
addikt

Futtass egy antutu-t, azzal jobban össze tudjuk vetni.

(#3599) Marcelldzso válasza devast (#3598) üzenetére


Marcelldzso
tag

Ram: 248
Cpu integer: 490
cpu float-point: 397
2d: 296
3d: 925
database i/o: 215
sd card write: 0
sd card read: 0
cpu freq: 800mhz
total score 2571

nincs benne sd kártya az baj? :O

(#3600) kelzsoca válasza Marcelldzso (#3599) üzenetére


kelzsoca
félisten

Az antutu pont rendben van, mondjuk ha lenne is SD kártya a gépben, még többet is kaphatott volna.

A quadrant semmit sem ér, akár egy codec aktiválása/deaktiválása során is közel a duplája lehet a pont azonos gépen futtatva is, ami egyébként nem valós szám.

https://vertigostore.eu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.