Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) haxxika válasza tjb007 (#3750) üzenetére


haxxika
senior tag

2.2 alatt eddig láttam, illetve múltkor ráraktam a pendriveot szintén ment. Nem tudom mit kapott, kb. 3-4 napja próbáltam és tökéletesen működött, újrarakva viszont kb. 2 hete volt. Lehet egy újraindítás is sokat segítene.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#3752) tjb007 válasza haxxika (#3751) üzenetére


tjb007
nagyúr

Minden lehetséges megoldást próbálj ki, valamelyiktől csak helyre fog jönni.

(#3753) winben válasza haxxika (#3749) üzenetére


winben
aktív tag

....én az ilyenkor legalapvetőbb dolgot javaslom:

1. Ha bármi kínja van és nem úgy működik ahogy kéne -> újraindítás
2. Ha az sem oldja meg a problémát ->

megnézed más pendrive-al működik-e
ha (igen) {
pendrive újra(le)formázás
}
ha (nem) {
tablet újratelepítés
}

(#3754) kelzsoca válasza winben (#3753) üzenetére


kelzsoca
félisten

Közben még esetleg mehet egy gyári visszaállítás vagy recoveryből cache törlés is :)

https://vertigostore.eu

(#3755) pr05p3c


pr05p3c
tag

Ma délelőttől kezdve végre én is xtab tulajdonos vagyok, eddig összességében meg is vagyok vele elégedve, de most belefutottam egy idegesítő dologba... Próbáltam lejátszani videa-ról, rtlmost-ról és a youtube asztali változatáról videókat, el is indulnak, de kivétel nélkül szaggatnak a videók, akár a gyári böngészővel, akár opera mobile-al próbáltam(egyébként ha számít valamit, akkor a kelzsoca féle rootolt rom van a gépen). Erre valami megoldás? Ha jól tudom, akkor ezeket simán vinnie kéne...
Még egy dolog ami feltűnt, hogy kicsit furcsa a hangerő szabályzás ha fülhallgatóval használom: minimum hangerőn már megfelelően hangos(talán néhol már túlságosan is), feljebb véve meg már elviselhetetlenül hangos lesz, szóval szabályozni nem nagyon lehet így. Ez másnál is így van, vagy csak nálam nem ok valami?

(#3756) tjb007 válasza pr05p3c (#3755) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az RTL Most! sehogy sem mehet mivel Silverlight -ot használ, olyan meg nincs Androidra.
Videa megy, valóban akad néha, érdemes teljes képernyőre rakni és megvárni míg betölt teljesen a videó.
YouTube -ról volt már szó többször is. Ha a teljes, asztali verziót szeretnéd mindenáron használni akkor 360p -ig okésak a videók, felette már nem de jobban jársz ha a mobil verziót (m.youtube.com) vagy a YouTube alkalmazást használod, azoknál nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#3757) Jabby válasza pr05p3c (#3755) üzenetére


Jabby
őstag

Youtuube app-al próbálva HQ filmek is szaggatásmentesen mentek.
Nem lehet, hogy a hálózatod lassú?

Kipróbáltam a fülest, én teljesen le tudom halkítani a hardwares hangerőszabályzóval.

(#3758) pr05p3c válasza tjb007 (#3756) üzenetére


pr05p3c
tag

"Az RTL Most! sehogy sem mehet mivel Silverlight -ot használ, olyan meg nincs Androidra"
Érdekes, mert sehol nem láttam az oldalon, hogy silverlight kellene és tudtam is nézni a videókat (csak szaggatott...). :Y
A youtube alkalmazással egyébként mennek rendesen a videók, csak én azt hittem, hogy a böngészőben is gond nélkül fognak menni. Főleg az olyan helyek miatt, amiknek nincsen külön, böngészőn kívüli alkalmazásuk.

Jabby: Nem lassú a hálózat, szóval nem az volt a baj(gyors net + itt ülök a router mellett).
Ha a lehalkítás alatt a 0 hangerőt(némítást) érted, akkor én is le tudom halkítani, de a 0% hangerő +1 fokozat már megfelelően hangos(kb. olyan mint az androidos telefonomon a háromnegyed hangerő) és ebből következik, hogy a nagyobb fokozatok már használhatatlanul hangosak fülhallgatóval.

[ Szerkesztve ]

(#3759) tjb007 válasza pr05p3c (#3758) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor te valami teljesen mást néztél.
De aztán lehet, hogy tényleg igazad van viszont ebben az esetben neked van az egyetlen olyan Androidos eszközöd az egész világon amivel bármiféle plugin (ami amúgy nem létezik) telepítése nélkül menne a Silverlight.

(#3760) Brutális eb válasza tjb007 (#3759) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 pár hete próbáltam és silverlight kell.
Lehet azóta átálltak flashre de nem hinném.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3761) tjb007 válasza Brutális eb (#3760) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem álltak, szerintem amíg ki nem hal teljesen a Silverlight addig nem is fognak.

(#3762) pr05p3c válasza tjb007 (#3759) üzenetére


pr05p3c
tag

Tényleg kicsit elnéztem a dolgot, mert nem a rendes műsort próbáltam, hanem a "videók a műsorból" részen a videókat, a full műsor tényleg silverlightos (ugye amikor 1000 féle dolgot akarunk kipróbálni egyszerre és elnézünk 1-2 dolgot... :D)

(#3763) Luissimo válasza tjb007 (#3761) üzenetére


Luissimo
veterán

az asztali gépen az az első dolga, ha ráklikkelsz ott egy filmre, hogy megnézd, hogy figyelmeztet , hogy nincs SilverLight telepítve a gépre és anélkül NEM FOG MŰKÖDNI !!

( és a tableten is ugyanezt üzeni , most próbáltam.)

viszont van letölthető linuxos pluginja (moonlight) Forefoxra és Chrome-ra , de sajna én Operát használok, arra pedig nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#3764) Luissimo válasza pr05p3c (#3762) üzenetére


Luissimo
veterán

no, látom, amíg írtam, megelőztél, rájöttél teis , hogy rosszul mondtad, amit mondtál ;)

(#3765) winben válasza Luissimo (#3763) üzenetére


winben
aktív tag

az androidos firefoxon megy a moonlight? :Y

(#3766) tjb007 válasza winben (#3765) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem megy, Linuxra van Moonlight, nem Androidra.
Amúgy van Androidra is valami nagyon alfa verzió csak épp nem publikus.

[ Szerkesztve ]

(#3767) winben válasza tjb007 (#3766) üzenetére


winben
aktív tag

....jaa, bocs, félreértettem!
Androidos Moonlight-ról olvastam már külföldi fórumokon még régebben, de az talán csak terv volt még. De örülök, hogy a mono-s kollegák ezen is dolgoznak! :)

(#3768) haxxika válasza tjb007 (#3752) üzenetére


haxxika
senior tag

tjb007, winben, kelzsoca

Először újraindítottam, de akkor nem akart beindulni. Fogtam egy tűt, reset. Kivettem a memóriakártyát. Bekapcsoltam, beindult. Bedobom a memkarit, először ugyanez a folyamat lejátszódott, hogy eltávolítva biztonságban, aztán észhez tért és mountolt. Rádobtam a pendriveot és újra ment. Kicsit kacifántos, de hát android és ezért szeretjük :) :D

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#3769) winben válasza haxxika (#3768) üzenetére


winben
aktív tag

hehe... ami elromolhat el is romlik - szóval az Android okosságának hátránya az, hogy simán megbolondulhat... :(

Vasárnap nekem zenélés volt. 5 perccel kezdés előtt készülődés közben nyitottam volna meg a tableten az akordos dalszöveget és se kép se hang... nyomkodtam rajta mindent - semmi. Komolyan mondom kétségbe estem. Utolsó elkeseredettségemben vettem egy tűt és lereseteltem. Power gombot nyomom és voilá, elindult. :C
Szóval le volt fagyva.

Ami viszont bosszant - hidegben alig működik az érintőképernyő vezérlése. Ha már kicsit hűvösebb a levegő (kb 15˙C) tapogatni kell, hogy melegedjen, hogy működjön... :O
Szal érződik itt-ott, hogy occsó... :((

(#3770) kelzsoca válasza winben (#3769) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ami viszont bosszant - hidegben alig működik az érintőképernyő vezérlése.

Ez sajnos más ilyen kapacitív technológiával készült eszköznél is jelentkezik :)

https://vertigostore.eu

(#3771) Luissimo válasza kelzsoca (#3770) üzenetére


Luissimo
veterán

ezekszerint azzal a szar csutkás telefonnal nemlehet 10 fok celsius alatt felhívni valakit a telefonkönyvből ?? :Y
akkor nem is veszek olyat :DD

(#3772) kelzsoca válasza Luissimo (#3771) üzenetére


kelzsoca
félisten

:DDD

https://vertigostore.eu

(#3773) winben válasza kelzsoca (#3770) üzenetére


winben
aktív tag

Összeteszem a két kezem, hogy Nokia N900-ast mobiltelóm van. Használtan vettem fél éve 65 ezer ftért, és ezekszerint nem csak szerintem, hanem egyébként is zsírsárkány cuccom van és nem fogom lecserélni egyhamar ilyen androidos sz...rokra. Működik hidegben, melegben, teljes mértékben megbízható, k...va okos és Linux alapú :C

(#3774) Piwi válasza winben (#3773) üzenetére


Piwi
addikt

Annyiért már telefont is lehet venni :DDD

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#3775) rollins


rollins
őstag

Usb pendrive-ot én sem tudom hibaüzenet nélkül eltávolítani, de auto fel és le csatlakoztatja. (parancssorból talán?) All mass storage manager tudja, de ott marad az üres könyvtár.
Software data cable appal lehet pc és táblagép között wifin ftp-vel másolgatni, elég jó, nem kell kábel.

[ Szerkesztve ]

(#3776) Bibby


Bibby
addikt

Digi move-ot szeretném összelőni a géppel, ha valakinek sikerült vagy van ötlete mit lehetne vele csinálni kérem szóljon.
Telenorral és T-mobile-al is megy simán, csak ezzel nem (ez is telenor...).

Ελευθερια η θανατος

(#3777) Jabby válasza winben (#3773) üzenetére


Jabby
őstag

Motorola Defym van, idén még nem volt olyan hideg, hogy ne tudtam volna használni :DD

Valaki tudna segíteni, hogy a Battery Monitor Widgetben milyen értékeket kell megadni a calibration menüben (capacity total=3200mAh, de mennyi mV a max és a min?)?

(#3778) winben válasza Jabby (#3777) üzenetére


winben
aktív tag

MAJD LESZ!
:DD

(#3779) lbence válasza winben (#3773) üzenetére


lbence
aktív tag

N900 rezisztív kijelzővel van megáldva, teljesen más elven működik. Talán az az egyetlen előnye, hogy nem érzékeny a hidegre. :)

(#3780) winben válasza lbence (#3779) üzenetére


winben
aktív tag

Jaja, épp ezért örülök ennyire?! :R

(#3782) levi.hungary


levi.hungary
tag

Valakinek sikerült már megosztani GPS-t, 3G-t a telefonjáról a készülék felé? Én konkrétan a ZTE Blade First srike és az XPAD-70~2.3v2 duót akarnám használni. Melyik tethering progikkal működik?

(#3783) kelzsoca válasza levi.hungary (#3782) üzenetére


kelzsoca
félisten

Blade-el simán le tudod osztani a mobilnetet wifi-n keresztül (program nélkül is) a gps-es leosztást felejtsd el.

https://vertigostore.eu

(#3784) fa4hu


fa4hu
őstag

Kelzsoca-féle 2.3-as ROM a patch-ekkel együtt felrakva xPAD-re, és hasít a rendszer (a Quadrant 2100 körül első futásra, érzékelhetően gyorsabb, mint a Motorola Defy-n szintén 2.3-as ROM-mal)! Danke süni, Kelzsoca! :R

(#3785) levi.hungary válasza kelzsoca (#3783) üzenetére


levi.hungary
tag

Pedig vannak ilyen GPS tethering szoftverek, azok nem jók? Csak a Bluetooth-os GPS marad?

(#3786) winben válasza Luissimo (#3781) üzenetére


winben
aktív tag

Tedd fel a vaterára!
Én már egy vagon dolgot adtam el meg vettem is!

(#3787) Luissimo válasza winben (#3786) üzenetére


Luissimo
veterán

ja, azlesz a vége.
van 2 elado navim, 3-4 telefon, használt pc, laptop, fényképezőgép, nyomtato, bicikli :-) :-)

teljesértékű zacit nyithatnék:-) (nák)

(#3788) kelzsoca válasza levi.hungary (#3785) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem hinném hogy menni fog, persze ha gondolod végignézheted őket.

https://vertigostore.eu

(#3789) levi.hungary válasza kelzsoca (#3788) üzenetére


levi.hungary
tag

Na szóval: működik a GPS tether mobilról! Holnap foglalkozok vele, most csak a lite-ot próbáltam ki, de működik :D Szóval van videó is a beállításokról: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lRGwd7Cj5WU de a lényeg röviden:

1. TetherGPS 683 Ft, van próba verzió a Lite. Fel kell telepíteni ezt: https://market.android.com/details?id=com.comptonsoft.tgps_lite&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5jb21wdG9uc29mdC50Z3BzX2xpdGUiXQ..

2. Mockot engedélyezni az Xpad-en: Beállítások -> Alkalmazások -> Alkalmazásfejlesztés -> Helyutánzatok engedélyezése -> pipa
3. Hotspotot engedélyezni a telefonon.
4. Xpaddel csatlakozni a hotspothoz.
5. Mobil asztalára kitenni a TGPS Host widgetet.
6. Xpad asztalára kitenni a TGPS Client widgetet.
7. Widgeteket elindítani.
8. Google maps, navigation indítása. Örülni!

(#3790) kelzsoca válasza levi.hungary (#3789) üzenetére


kelzsoca
félisten

Majd ha Nálad is menni fog, akkor írd le, hogy mit-hogyan, addig nincs értelme bemásolni ide dolgokat. :)

https://vertigostore.eu

(#3791) levi.hungary válasza levi.hungary (#3789) üzenetére


levi.hungary
tag

Persze innen is letölthető, mivel az xpaddel nem kompatibilisnek mutatja a market. De a fejlesztő is az orkitrat ajánlja, akinek nem kompatibilis a készüléke a tether client (lite) funkcióhoz: http://androiddev.orkitra.com/download/apps/?appid=7165515161143461843

(#3792) levi.hungary válasza kelzsoca (#3790) üzenetére


levi.hungary
tag

Mondom hogy megy! Egyelőre csak a lite-ot próbáltam ki, már az is működik időkorlátosan.

[ Szerkesztve ]

(#3793) zozyk válasza levi.hungary (#3789) üzenetére


zozyk
addikt

Tényleg működik,bár én megszereztem a pro verziót véletlenül... :D

(#3794) zozyk válasza zozyk (#3793) üzenetére


zozyk
addikt

Lejárt a szerkesztési időm,de kipróbáltam még valamit:

Az itthoni WiFire mentem fel mindkét eszközzel,és azon keresztül is átküldte ez a progi a jelet...
Állat. :)

(#3795) levi.hungary válasza zozyk (#3794) üzenetére


levi.hungary
tag

Valami link szerűséget adj már légyszí, hogy élvezhessük a GPS előnyeit :D

(#3796) winben válasza levi.hungary (#3789) üzenetére


winben
aktív tag

....mik vannak... :R

(#3797) janagawa


janagawa
csendes tag

Sziasztok!

Holnap fog megérkezni az xTAB-om elvileg a csoda végre végre.
Mit ajánlatok mivel kezdjem az első lépéseket?
Azon kívül hogy megfogom a kiszállító csávót és együtt megnézzük hogy nem zúzták-e szét véletlen.
Elsőnek gondolom Kelzsoca cuccát feltelepíteni és próbálgatni mindent rajta.
Vannak progik amik arra szolgálnak hogy egy kicsit terheljem? Vagy olyan dolgok amiket tudtok hogy ha ezt telepítem fel akkor ez lesz a baja ha mást akkor más? azért kérdezem mert karácsonyra szánom barátnőmnek a bolt meg nem itt van a közelben ezért szeretném látni minél hamarabb ha valami problémája van hogy minél hamarabb vissza tudjam vinni.

Neki főleg gépelés,olvasás,netezés(facebook),képnézegetés,zene hallgatás,film nézés habár arra nem hiszem hogy lesz esélye ha az egyetemen egész nap menni fog a gép a vonaton haza már tuti lemerül de hát ha nem. Szóval ilyen átlagos dolgokat fog vele csinálni.

Köszi Segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3798) Jabby válasza levi.hungary (#3789) üzenetére


Jabby
őstag

"3. Hotspotot engedélyezni a telefonon."

Milyen hotspotot? Nálam olyan van, hogy 3G mobile Hotspot, de ez a mobile data-t akarja megosztani, nem a bluet :N

(#3799) zozyk válasza Jabby (#3798) üzenetére


zozyk
addikt

Hot-spot azért kell,hogy 1 hálózaton legyen a tablet és a teló...

De nem fontos a hot-spot,akármelyik wifi megteszi,amelyik az autódban van... ;)

(Nálam itthoni wifi-n is simán átküldte a gps jelet...)

[ Szerkesztve ]

(#3800) tjb007


tjb007
nagyúr

Akinek problémája van a Skype videohívás képminőségével az rakja fel a legfrissebb Skype -ot amiben javítva lett (szoftveresen) a képminőség.
Persze csodákra senki se számítson.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.