Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) atravel


atravel
tag

Ma megint teljesen kikapcsot állapotban hagytam itthon az xPADot. Este alapállapot fogadott és a belső memória 0.
már készültem törölni, de gy teljes kikapcsolást, bekapcsolást megtettem és szépen visszaállt a megszokott heyzetbe.
Azért most fut a Titanium backup :)

(#3652) dave666


dave666
aktív tag

Skype melyik verzióját lehet használni az xtab-on?
Köszi,

Dave666

(#3653) tjb007 válasza dave666 (#3652) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akár a legfrissebbet is. DL: [link]

(#3654) dave666 válasza tjb007 (#3653) üzenetére


dave666
aktív tag

Köszönöm :R
Le volt tiltva, hogy ismeretlen forrásokból származó progikat telepítsek.

Dave666

(#3655) Jabby


Jabby
őstag

BT-os GPS vevővel könnyen össze lehet hozni a PAD-70-est?

(#3656) tjb007 válasza Jabby (#3655) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyszerűbben mint negyed óra alatt repülőgépet vezetni megtanulni :)
Gyakorlatilag a menete le van írva lépésről lépésre, elrontani nagyon nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3657) Somi16v válasza tjb007 (#3656) üzenetére


Somi16v
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot próbálgattam információt gyűjteni, de azért csak rákérdezek pár dologra!
Szóval Karácsonyra szeretnék egy ilyen Tabletet venni a páromnak és abban kérnék segítséget, hogy szövegfájlok olvasására mennyire alkalmas a készülék? Amolyan ebook reader funkciónak is lenne használva és ehhez ugye nem árt ha a pdf, doc és egyéb szövegfájlok szépen megjelennek rajta!
Illetve mennyire számít megbízható készüléknek, mert itt elég sokan panaszkodnak, és viszik vissza a szervízbe!
Köszi előre is a válaszokat!

(#3658) tjb007 válasza Somi16v (#3657) üzenetére


tjb007
nagyúr

"szövegfájlok olvasására mennyire alkalmas a készülék?"

Abszolút alkalmas, bár ha csak olvasásra lenne használva akkor érdemesebb lenne egy e-ink kijelzős ebook olvasót venni.

Annyira megbízható mint a többi piacon lévő tablet, ez sem tökéletes és előfordulhatnak hibák, a háromszor ennyibe kerülő modellekkel is van probléma, bármikor ki lehet fogni egy hibás példányt de ez benne van a pakliban.

(#3659) sptkyle válasza Somi16v (#3657) üzenetére


sptkyle
senior tag

Személy szerint én erről tanulok munkába menet, meg hazafelé. Véleményem szerint teljesen használható, nem különösebben fárasztja a szemet. (bár nyilván egy kimondottan ebook reader mégjobb lenne erre a feladatra, de a tabot azért több mindenre lehet használni) A megfelelő programmal eddig nem találkoztam olyan doksival ami problémát okozott volna.
A megbízhatósága meg... hát nézd. Ha egy iPAD topicban kezdtél el volna olvasgatni, ott is sok problémát olvasgatnál (mert a legtöbb ember ilyenkor jön az ilyen topicocba, amikor valami baj van)
Személy szerint nekem a problémáim szoftveres eredetűek voltak, így mind megoldódott hála a topicnak, a segítőkész usereknek, meg kelzsocának.
Nyilván azért egy 35-40k-s tablet gyártósorairól több hibás készülék kerül ki, mint egy 200k-s készülék gyárából. De hálisten a garanciát itthon érvényesíted (ráadásul ahogy hallom elég könnyen cserélik is a rossz készüléket). Így az én véleményem az, hogy ennek a kis kellemetlenségre ez a plusz százaléknyi esélye még mindig vállalható ilyen ár mellett.

szerk.: látom túl bő lére eresztettem, és megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#3660) Bibby válasza icon (#759) üzenetére


Bibby
addikt

Segítsetek lécci, állítanám be a mobilnetet, beírom az APN adatait amit itt írtak, rámegyek a mentésre, és semi nem történik... egyszerűen nem menti el amit beírok. :U :W

Ελευθερια η θανατος

(#3661) Alvin76 válasza Somi16v (#3657) üzenetére


Alvin76
tag

Én is ilyet vettem a páromnak, tökéletes e-book olvasónak, Mi a moon reader+ -t tettük fel, nagyon jó olvasó.
Viszont a Youtube az elég furcsa, sokszor leáll, és nem indítja el a videót, más videót meg lejátszik... erre tud valaki megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#3662) Brutális eb válasza Alvin76 (#3661) üzenetére


Brutális eb
addikt

Tedd fel az opera böngészőt annak a beállításaiban a haladó nézet alatt a user agentet állítsd át desktopra.
Ezután Böngésző alatt szépen mennek a vidik.
A dedikált yt kliens a tabunkon sajna egy instabil retek.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3663) Somi16v válasza tjb007 (#3658) üzenetére


Somi16v
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!
Eredetileg én is kimondottam ebook readert akartam, de mivel ez több mindenre használható talán praktikusabb ajándék lenne!
Tegnap megnéztem egy üzletben élőben, igaz bekapcsolva nem tudtam, de legalább kézbe fogtam, szimpatikus volt!
Valaki vásárolt hozzá esetleg bőrtokot már? Szeretnék ezt is mivel hölgynek lenne az ajándék, egy szép piros vagy bézs színű tok feldobná a készüléket!
Köszi még egyszer a hasznos infókat!

(#3664) frigoo válasza Somi16v (#3663) üzenetére


frigoo
aktív tag

Hát fekete, vászontokot adnak hozzá.

(#3665) Brutális eb válasza frigoo (#3664) üzenetére


Brutális eb
addikt

Amit textíl festékkel azonnal batikoltam én is a csajomnak :DDD

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#3666) winben


winben
aktív tag

Egy nagyon bosszantó hibajelenségre lettem figyelmes. Hidegben az érintőképernyős rész előszeretettel göthösködik. Tuti a hidegtől, mert ha a hideg képernyőre ráteszem a kezem egy kicsit melegedik és egyből jobb.
És még egy javaslat - ceruzát ne vegyetek hozzá, nem érdemes...kissé pontatlan a képernyője...

Továbbá egy vicces dologról is még hadd számoljak be!
Megvicceltem az itthon fellelhető két usb-otg készülékemet. Összedugtam a Nokiámat és ezt a tabletet, vajon melyik ismeri fel a másikat, mint meghajtót....
....képzeljétek - semmi nem történt :C
Ezekszerint két otg-s cucc nem tud egymással elboldogulni....
....kár azért... :o

(#3667) Apolitosz válasza Alvin76 (#3661) üzenetére


Apolitosz
csendes tag

(#3662) Brutális eb válasza mellé még egy másik alternatíva: marketen van egy olyan progi hogy Fast Youtube... nekem eddig tökéletes alternatívának bizonyult és kényelmesebbnek találtam mint a böngészős változatot

a moon reader kipróbálom, eddig az aldiko-t használtam, meglátjuk melyik a jobb :)

(#3668) devast válasza winben (#3666) üzenetére


devast
addikt

Nézd meg ezzel. [link]
Az én érintőkijelzőm halálpontos.
Az ADWlauncher ex viszont nem működik jól az xtabon... A drawer-be mintha csak 480 szélesnek érzékelné a a touch panel szélességét... minél közelebb böksz a széléhez annál inkább befele húz...

[ Szerkesztve ]

(#3669) zozyk válasza Apolitosz (#3667) üzenetére


zozyk
addikt

Fast YouTube tényleg jó,köszi a tippet...

:C :R

(#3670) winben válasza devast (#3668) üzenetére


winben
aktív tag

mi ez az adwlauncher?

(#3671) zozyk válasza winben (#3670) üzenetére


zozyk
addikt

(#3672) Kront


Kront
tag

sziasztok!

xtab70-re feltettem a WayteQ_xTAB-70_Gingerbread_kelzsoca (2011.12.01.) -romot.

látszólag minden rendben lefutott, a végén jelezte, hogy újraindul, "elvette" a képernyőt és azóta se kép/se hang. nem tudom bekapcsolni se töltővel, se töltő nélkül, kártyával sem, kártya nélkül sem. resetre sem reagál. van valami ötletetek vagy fogadjam el, hogy van egy fényes levélnehezékem? minden ötletet köszönök.

(#3674) Bibby válasza Bibby (#3660) üzenetére


Bibby
addikt

Odáig jutottam, hogy beállítom, de nem történik semmi. Ha bedugom a modemet (MF110) a LED világít folyamatosan zölden, a térerő ikon kijelzi a hálózatot, de nem vált át 3G módba meg semmi, olyan mintha sima mobiltelefonként működne a cucc.

Ελευθερια η θανατος

(#3675) tjb007 válasza Kront (#3672) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha 2-3 másodpercig nyomva tartod a resetet akkor azt kéne látnod, hogy bekapcsol/világít egy kis ideg (pár másodperc) a kijelző.
Ha ezt nem látod akkor kb. 99% -os valószínűséggel az akku elment vadászni, ott meglőtték és bele is halt a sérüléseibe
Ha ezt látod akkor a reset után amilyen gyorsan tudsz lépj be a recoverybe. Ha a recovery nem jön be akkor nagy valószínűséggel a flash memória szállt el.

Bármelyikkel is van probléma csak hétfőig lesz meg a levélnehezéked amikor is visszaviszed oda ahol vetted és elindítod a garanciális ügyintézés folyamatát.

(#3674) Bibby

A seédlet alapján (is) próbáltad ?

[ Szerkesztve ]

(#3676) Kront válasza tjb007 (#3675) üzenetére


Kront
tag

semmilyen fényjelenséget nem produkál a kijelző reset nyomása közben, akár töltővel, akár nélküle próbálom.
a gyorsboltban vettem, nagyon rossz tapasztalatom van velük garanciális ügyintézében, de azért megpróbálom.
köszönöm a választ.

(#3677) Alvin76 válasza Apolitosz (#3667) üzenetére


Alvin76
tag

Köszönöm ! :R
Valóban a FastYoutube hibamentes alternatíva! :C

(#3678) desigo


desigo
senior tag

Üdv!
Egy ideje azt produkálja az xPad,hogy folyton le-fel csatlakozik a wifi hálózatról.
WiFi beállításoknál Nincs kapcsolatot néha hibát is ír aztán ip cím lekérés és csatlakozik.
Ha csatlakozva van maximális a jelerősség.Ha a kijelző kikapcsol kezdi elölről de néha az sem kell hozzá.

Milyen router beállítást érdemes használni.
Most ezek vannak: (TPlink)

típus -WPA-PSK/WPA2-PSK
security option- auto
Encryption - TKIP
Group Key Update Period - 30 sec
csatorna - 5 (1-től 13-ig választható)
mode - 54 Mbps (802.11g)

(#3679) Piwi válasza desigo (#3678) üzenetére


Piwi
addikt

En a csatornát automatára állítanám, hátha...

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#3680) Nippon válasza Piwi (#3679) üzenetére


Nippon
őstag

Wifi-nél vannak fura dolgok. Utcán simán felment a nyitott hálózatokra de otthon volt egy kis szívás vele.
3db TP Link 1043ND routerrel próbáltam az egyiknél gond nélkül ment (full gyári, régebbi FW) ott nem is volt titkosítás. A másik kettőnél WPA2-PSK és csak úgy ment, ha auto-ról 1-re állítottam a csatornát (FW-től függetlenül). Nem értem...

(#3681) Bibby válasza tjb007 (#3675) üzenetére


Bibby
addikt

Persze próbáltam. Azt elárulnád hogy a 6. pontban amit írnak, azt hol a fenében lehet megtalálni? Nekem semmi ilyen pont nincs az Állapot menüpontban. :U

Ελευθερια η θανατος

(#3682) Piwi válasza Nippon (#3680) üzenetére


Piwi
addikt

Az tényleg érdekes... Nekem full ilyen routerem van, max rakj fel rá egy frissebb gyári fw-t :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#3683) tjb007 válasza Bibby (#3681) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha rá van dugva akkor sem jelenik meg ?
A leírás még a Froyo -hoz készült, lehet, hogy a Gingerbread --nél már nem így van (vagy az is lehet, hogy ez kimaradt).

(#3684) Nippon válasza Piwi (#3682) üzenetére


Nippon
őstag

A legújabb fw van rajta, azzal volt baja amíg a csatornát át nem állítottam auto-ról 1-re.

(#3685) zozyk


zozyk
addikt

Na,pár infó a készülékről (xPAD70,kelzsoca moddol ROM)

Olympus SP-510 UZ simán csatlakoztatható hozzá,a fényképezőhöz adott usb kábellel.

All In 1 Dual HDD dokkolóval bármilyen HDD ráköthető..Gép tetejét nem ér nézni,"kicsit" poros...
Kép1
Kép2 Itt látszik a becsatolt meghajtó!

PES2012 Így fut a gépen:
Menü
Ibrahimovic szabadrúgásgólja (replay)

Itt kaptam pár hsz-el visszább a WiFidobálásra a tippet:
Channel: átállítva auto-ról 1-re,azóta nem dobál le a WiFi...

Remélem találtok benne hasznos infót... :R

[ Szerkesztve ]

(#3686) Piwi válasza zozyk (#3685) üzenetére


Piwi
addikt

Szépen megy a PES :) sógorom örül majd neki :D

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#3687) zozyk


zozyk
addikt

Azt árulja el valaki,hogy hol lehet lecsatolni a külső meghajtókat...
Én mindíg csak kihúzom,mert még nem találtam meg,de kiírja az xPAD,hogy nem megfelelően leválasztva...

(#3688) tjb007 válasza zozyk (#3687) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sehol sem lehet.

(#3689) Grzimek20


Grzimek20
tag

Sziasztok!

Én most állok xtab-70 vásárlás előtt. Ahogy olvasgatom a fórumot úgy tűnik a gyorsboltos készülékekkel elég sok a probléma. Vagy ez csak nekem tűnik így?
Én majd az edigi-ben vásárolnék? Arról mi a véleményetek?
Egyébként milyen gyakoriak a szoftveres ill. hardveres hibák?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#3690) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Sikerült már valakinek telepítenie a Köpönyeg widgettet?

(#3691) Kront válasza Grzimek20 (#3689) üzenetére


Kront
tag

szerintem minden bolt ugyan onnan kapja, nem hiszem, hogy a gyorsboltba külön kiválogatja a nagyker a rossz gépeket. egyszerűen csak relatíve olcsó és ismert hely, ezért ott sok gépet vesznek, így a nagy számok törvénye alapján több az onnan származó hibás is.
vásárláskor inkább azt nézd, hogy hol jó a garanciális ügyintézés, ha esetleg szükséged lenne rá. (e tekintetben a gyorsboltot én pl. nagyon nem ajánlom, de amikor kerestem a gépet, éppen ott volt raktáron és ráadásul, jó áron.)

haverokkal 3 gépet vettünk 1-2 hét különbséggel. egyikünkét már kétszer cserélték (először wi-fi modul volt halott, a cseregépen meg az érintőpanel hülyült meg), nekem két hétig hibátlanul ment, ma feldobta a talpát, a harmadik gép viszont több mint egy hónapja hibátlanul üzemel.

én úgy látom, hogy vegyesek vele a hardveres problémák, igazi konstrukciós hibája nincs. inkább csak az összeszerelés lehet kissé dzsunka minőség vagy a meo gyenge a gyárban.

ahol dolgozom, ott van vagy 10-12 galaxi tab, mert alkalmazást fejlesztenek rá. azokkal azért nem szoktak hardveres gondok lenni. biztos, hogy igényesebb az összeszerelésük vagy a minőségellenőrzésük. viszont háromszor annyiba kerülnek mint az xtab. nekem pl. nem érne meg annyit.

szoftveres hiba akad bőven, de leginkább abból, hogy az android még elég kiforratlan. programok tekintetében más tableteken se sokkal jobb a helyzet. (nálunk pl. a galaxyk is ki szoktak fagyni.) ha azonban nem "ész nélkül" telepítgetsz, kényelmesen össze lehet szedni azokat a stabil programokat, amik kellenek a mindennapi munkához, szórakozáshoz.

összességében - szerintem - messze nem egy tökéletes gép sőt, megbízhatóságban erősen elmarad az élbolytól, de az árát bőven megéri.

(#3692) tjb007 válasza Grzimek20 (#3689) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez nem boltfüggő, bármelyik üzletben kifoghatsz egy hibás példányt.
Az Edigitalt meg sokan a garnciális ugyintézésük miatt nem ajánlják, ilyen jellegű tapasztalatom szerencsére még nem volt velük.

(#3693) microsd81 válasza Grzimek20 (#3689) üzenetére


microsd81
csendes tag

Szia. Én az editalban vettem, és igazából eddig semmi gond nincs a géppel. Elég sok mindent vettem már náluk és semmi panaszom nincs rájuk. Én nyugodt szívvel tudom ajánlani az editalt. Hdmi kábel éppenséggel náluk volt a legjobb áron ehhez a géphez.

(#3694) rollins


rollins
őstag

Miben különbözik a kelzsoca-féle xtab-70 rom a gyáritól?

(#3695) kelzsoca válasza rollins (#3694) üzenetére


kelzsoca
félisten

Többször is le volt már írva, hibajavítások, optimalizálás, nyelvi javítások, alkalmazás frissítések-eltávolítások stb...

https://vertigostore.eu

(#3696) Zolom89 válasza zozyk (#3685) üzenetére


Zolom89
senior tag

Te hogy tudtad megrendelni a All In 1 Dual HDD dokkot??:O Nekem nem engedi, mert nem szállít az országba..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#3697) microsd81


microsd81
csendes tag

Tudtok ajánlani érintőceruzát ajánlani ehhez a tablethez?

(#3698) rollins válasza kelzsoca (#3695) üzenetére


rollins
őstag

Kösz! Felraktam. Eddig úgy néz ki minden ok. Wifi is van, videóknál hang is. Már csak a szoftgombok kellenek.

(#3699) tjb007 válasza microsd81 (#3697) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerintem teljesen felesleges de ha mindenképpen szeretnél akkor gyakorlatilag bármelyiket megveheted, a lényeg, hogy kapacitív legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3700) rollins válasza rollins (#3698) üzenetére


rollins
őstag

Eddig tényleg remek. Soft gombok is elokerültek. :)
tjb07: a vissza és home gombra gondoltam. Eddig a pdf readert néztem és most már van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.