Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) nickedez89 válasza dreta (#550) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én 60Mbit/s körüli sebességeket szoktam mérni 4G-n és eddig ez a legjobb vételi-stabilitású telefonom, szóval ott valami nem jó szerintem!:F

Kezdettől fogva ilyen, vagy egyszercsak elkezdte? Más telefonnal rendben van/volt a mobilnet?

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#552) F_Peter válasza dreta (#550) üzenetére


F_Peter
őstag

Ahogy feljebb írtam: Belsőtárhely mindig gyorsabb lesz mint bármelyik SD kártya. Nem ajánlom a kártyát belsőtárhelynek használni, csak ha már valóban tárhely gondok vannak.

Sim gond lesz szerintem. Mikori a sim?
A mobil vodafone alkalmazás az kaki sajna, az mindig lassú és sokat teker. De minden más rendben működik.

(#553) dreta válasza nickedez89 (#551) üzenetére


dreta
tag

Egyszer sikerült ha jól emlékszem 10mbitet mérni, de ami most van az egyenesen szörnyű. Nincs másik vodás készülék itthon, nem tudom megnézni másikban. Wifin nagyon is pattogós a kapcsolat, pedig csak 4/1 mbit a diginek hála. A sim kártya is új, a telefonnal együtt kaptam.
Az előző teló telenoros volt, ott a leggyengébb jellel is atomstabil és gyors volt a 4G. Azért is furcsállom ennél, hogy mennyire pocsék.

(#554) F_Peter válasza dreta (#553) üzenetére


F_Peter
őstag

Szerintem telefonálj be az ügyfélszolgálatra, lehet onnan is megoldják.
Nekem olyan volt 1 éve, hogy rendszeresen megszakadtak hívások. Felhívtam őket, meg ki kellett írnom 10 időpontot amikor ilyen megszakadásom volt és utána elmúlt.

Mondjuk 60-at én sem mértem még.

[ Szerkesztve ]

(#555) nickedez89 válasza F_Peter (#554) üzenetére


nickedez89
senior tag

Pedig a 60 még nem is számít annyira jónak! Csak nem érdemes túl sokat méregetni, mert 100MB körül van egy mérés és azért az nem kevés adatforgalom!:D

Igazából nem is a sebesség a lényeg, hanem hogy mindenhol legyen "térerő"!
A vodának elég jó a hálózata szerintem, de náluk is lehetnek vakfoltok.

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#556) laci_csk válasza nickedez89 (#555) üzenetére


laci_csk
senior tag

nekem a max az 70 volt juli31-en, most mielott irtam 45-ot mutatot, de most nem ott vagyok ahol akkor.

Xperia XZ3

(#557) nickedez89


nickedez89
senior tag

Gondoltam megosztom veletek, hogy a stabilitással szerintem nem nagyon van gond, cirka 1,5 hónapja nem volt újraindítva a teló és egy deka lassulást nem tapasztalok! :D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#558) csakzolcs válasza janeszgol (#53) üzenetére


csakzolcs
tag

i6: 1 giga rammal, köszi nem. Elmúlt már az az idő.
Látszik mennyire értessz hozzá... :D ájfonba 1giga annyi a rendszer miatt mintha 2v3 giga ram lenne androidba :)

(#559) F_Peter válasza csakzolcs (#558) üzenetére


F_Peter
őstag

Megkésve bár, de törve nem. ☺️

(#560) dreta


dreta
tag

Sziasztok!

Egy kérés: ha lesz rá lehetőségetek, a 3DMark-ot telepítsétek fel és azon belül a Sling Shot ES 3.1-et futtassátok. Nagyon kíváncsi vagyok nálatok milyen eredmény születik. Köszi

(#561) F_Peter válasza dreta (#560) üzenetére


F_Peter
őstag

(#562) dreta válasza F_Peter (#561) üzenetére


dreta
tag

Nálam 757, és azt írja, ettől a készüléktől jobb eredmény várható el.
A gfxbench gl-t is futtattam, siralmas eredmény jött ki a végén: 195. Ennyire gyenge lenne az adreno510? Nyugtassatok meg, hogy 2 év múlva is megfelelő teljesítményű ketyere lesz!?

[ Szerkesztve ]

(#563) F_Peter válasza dreta (#562) üzenetére


F_Peter
őstag

Én annyira nem adok ezeknek a teszteknek az eredményére, most is csak a hsz.-ed miatt töltöttem le. Viszont a 877 közel Huawei P9 / mate 8 szint. De mindezek nem is számítanak számomra hanem a felhasználói élmény. Ahogy írtam az elején töltöttem le hardwer igényesebb játékokat és pl. az Aspalt 8 észrevehetően beakadt néha a P9-en, míg a platinumon semmi ilyesmi nem volt, pedig ugye a tesztek alapján a P9-nek kellett volna jobbnak lennie.

Kérdés, hogy mit értesz az alatt hogy megfelelő teljesítményű ketyere lesz?
Én maximum azt tudom elképzelni, hogy két év múlva már lesz olyan játék vagy grafikai alkalmazás, ami akadozni fog.

(#564) nickedez89 válasza dreta (#562) üzenetére


nickedez89
senior tag

Megnéztem, nekem 855 így 1050+ óra runtime után, szóval nálad lehet valami gond. Fejlesztői beállításokat nem állítgattad esetleg? Vagy vmi komolyabb app nem ment a háttérben?

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#565) F_Peter válasza nickedez89 (#564) üzenetére


F_Peter
őstag

Esetleg valami takarító, optimalizáló, aksi kímélő program is lehet ami visszafojtja.

(#566) laci_csk válasza nickedez89 (#557) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nekem is tobb mint 1000 ora volt rajta, de ujra kellett inditsam a mult szombaton a haveromnal, hogy ossze tudjam hozni a miracast-ot a TV-jevel.

Ha a telo ujrainditas utan "latja" a haverom TV-jet akkor csakis a teloval van a bibi es nem a TV-vel. Ez valasz volt egy regebbi hozzaszolasra, mar nem tudom kinek, de erteni fogja O.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#567) F_Peter válasza laci_csk (#566) üzenetére


F_Peter
őstag

Nekem szólt! :)

Én rengeteget szenvedtem tv-k és teleofonok / tabletek párosításával és még nem volt olyan hogy a telefon volt a hibás. Vagy a hálózattal volt gond, vagy az alkalmazásokkal (akár tvben akár telefonon), ez alapján írtam amit írtam.

De ha újraindítás után jó, akkor az az egyszerűbb megoldás. :)

(#568) laci_csk válasza F_Peter (#567) üzenetére


laci_csk
senior tag

:R

pedig sajnalom ujrainditani a telot, mert en is szeretem ha az a szam minel nagyobb, csak ugy, de ha muszaj akkor muszaj.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#569) dreta válasza nickedez89 (#564) üzenetére


dreta
tag

Újraindítás után 889. Nincs ezzel gond (: . Természetesen csak kíváncsiságból futtattam le jónéhány benchmarkot. Mint már korábban említettem, a felhasználói élmény kifogástalan. Nem láttam még "elgondolkodni" a telefont. A fejlesztői beállítások rész még nincs megnyitva. Feleslegesen nem szeretnék ott babrálni.

(#570) nickedez89 válasza laci_csk (#568) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én csak tesztelés célzattal szoktam kipróbálni, hogy meddig bírja gond nélkül a folyamatos runtime-ot és szerintem igen jól vizsgázott! :)

Igaz most pont újra kellett indítanom, mert ezután a 3D mark app után nem működött a közelség érzékelőm meg a kamera gombom! Hogy miért passz, de restart után helyrejött egyből!

#569 dreta: Akkor lehet, csak valami beragadt vagy ilyesmi!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#571) dreta


dreta
tag

[link]

Erre érdemes lenne beruházni? Mert amit kaptunk hozzá az gyorstöltő, viszont nem quickcharge 3.0.

(#572) nickedez89 válasza dreta (#571) üzenetére


nickedez89
senior tag

Elméletileg igen, biztos gyorsabban tölti mint amit adtak hozzá, bár nem tudom mennyivel, lehet hogy nem számottevő a különbség!

Az viszont igaz, hogy még a telónk dobozán is rajta van hogy QuickCharge 3.0 szóval tudnia kéne a megfelelő töltővel a szabványt.

Kérdés az akkunak mennyire árt hosszútávon?:F (Persze ott a garancia két évig!:) )

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#573) dreta válasza nickedez89 (#572) üzenetére


dreta
tag

1+1 év jótállás van rá. Az akksira csak az első 1 év vonatkozik.

(#574) nickedez89 válasza dreta (#573) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ez tuti?
Én úgy tudom 2 év teljeskörű gari van rá!

Amúgy elég jónak tűnik a töltő!
A támogatott készülékeknél meg ott van a telónk, ami még érdekes, hogy az Alca Idol 4s csak a QuickCharge 2.0 -nál van a felsorolásba! Ezek szerint ebben "is" jobb a miénk?:)

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#575) dreta válasza nickedez89 (#574) üzenetére


dreta
tag

"A legtöbb gyártó a kötelező 1 éves jótálláson felül +1 év korlátozott gyártói jótállás ad a készülékekre. A Samsung és az LG telefonokra viszont csak 1 év jótállás van. A +1 év korlátozott gyártói jótállás csak a készülékre, a tartozékokra nem vonatkozik." - ez az infó jelenleg is a vodafone hazai oldalán olvasható.

Amit kaptam Jótállási jegyet, az meg ellentmond a fenti mondatoknak, ugyanis az LG és a Samsung is meg van jelölve az 1+1 éves résznél.

Ezek után remélem a miénket Alcatelnek veszik, ha esetleg probléma lenne vele a későbbiekben. (Ne legyen!)

(#576) nickedez89 válasza dreta (#575) üzenetére


nickedez89
senior tag

Az Alcatel már nagyon rég meg van jelölve a +1 év garis gyártók között, így a miénk is!

A régi Vodafone Smart II (Alcatel V860) telónkat is úgy a 22. hónapban adtam be jack csatlakozó cserére!:K

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#577) george


george
csendes tag

Jó reggelt. Egy negatív tapasztalat ma reggel. Tegnep este 65-70%-on (nem emlékszem pontosan) volt az aksi mielőttt kikapcsoltam a telót. Reggel nem tudtam bekapcsolni egyáltalán, csak ha töltőre raktam.
Na ez mi lehet? Ilyen még nem volt. Minden este ugyanebben a formában kapcsolom ki a telót semmi extra nem történt tegnap sem. Nem értem... :F

(#578) F_Peter válasza george (#577) üzenetére


F_Peter
őstag

A aksiról való áram felvételt és a töltést igazából az oprendszer irányítja, szóval szerintem ott lehetett valami pillanatnyi zavar; ez a jó eset.
A rossz hogy aksi hiba is benne lehet a pakliban.

Viszont az androidos telefonoknak a minden este kikapcsolás nem tesz jót. Ehelyett inkább érdemes repülőgép módra kapcsolni. Így is max elfogyaszt 1%-ot a töltésből és ugyanúgy nem lehet hívni. És így a fenti eset is szerintem elkerülhető.
A Doze rendszer szintén az éjszakára lett kitalálva. Én az első időszakban nem adtam prioritást a Call+-nak és akkor még a hívásokat is kikapcsolt magától, amikor már aludtam.
A repülőgép módot alkalmazással akár lehet időzíteni is.

[ Szerkesztve ]

(#579) Joke76


Joke76
csendes újonc

Na gyerekek. Új hiba!
Tegnap tök véletlen unalmamban nézegetem a telot...és láss csodát... Felső hangszoro vékony boritása levált. Snassz fel van ragasztva valami vékony lapka vagy nem tudom mi az. Megnézem alul: ott is már valik le de nem vészes. A felső kb. 10x zsebre teszem es el is hagyom.
100 ezres telobál repesek az örömtől!

(#580) nickedez89 válasza Joke76 (#579) üzenetére


nickedez89
senior tag

Képet tudnál róla dobni?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#581) Joke76


Joke76
csendes újonc

http://kepfeltoltes.hu/view/160917/received_1211675405561570_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/160917/received_1211675158894928_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Remélem látszik.

(#582) nickedez89 válasza Joke76 (#581) üzenetére


nickedez89
senior tag

Elég érdekes! Én nem is gondoltam, hogy ki tud jönni a hangszóró kerete!

Elég gáz minden esetre, gariban persze megcsinálják, de a kellemetlenség attól ott van/lesz! :(((

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#583) Joke76


Joke76
csendes újonc

Ezt szerintem leszedik és vissza ragasztják,mert ahogy csuszkál látszik hogy csak ragasztva van. Ilyen genyo nyulik ki alola. Szuper azért!

(#584) Halkow.


Halkow.
senior tag

Egyre több korábbi játékomban veszem észre, hogy a hang bizony hiányzik a játék alól.
Gondolom a sztereó hangszórórra nem optimalizálták a játékot pl: Shadow Fight 2 zene van hang nincs, Hungry Shark evo szintúgy.

(#585) dreta


dreta
tag

Hol tudom beállítani, hogy a screenshotokat a microsd-re mentse?

(#586) nickedez89 válasza dreta (#585) üzenetére


nickedez89
senior tag

Na ez jó kérdés! Lehet, hogy sehol! Persze a fájlkezelővel egy pillanat alatt átmásolhatod az SD-re, de ez csak fél megoldás az igaz! :F

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#587) Halkow.


Halkow.
senior tag

Sikerült valakinek kiprobálni a telfont hangerőgombos headsettel?
Xiaomi Piston 2,3 ?

(#588) F_Peter válasza dreta (#585) üzenetére


F_Peter
őstag

Ha jól tudom androidban fix a helye, de Screenshot appokban lehet állítani.

Joke7ja6: Mióta használod a telót? Nem próbáltad esetleg tisztítani valahogy a hangszórókat? (Csak hogy elkerüljem azt a módszert. :))

Burnkow: Igen, ilyenkor lehet jelezni az app készítőinek, de régebbi játékoknál kevésbé esélyes, hogy javítják.

Az SD kártyával lassú galériára:
Kicsit szórakoztam a dologgal. Egyik régi telefonunkkal (Sony) felvett videók szaggatnak néha, ha az SD kártyán vannak, viszont az LG-vel felvett az nem. A belsőtárhelyen pedig egyik sem.

(#589) laci_csk


laci_csk
senior tag

na fene, nekem is valik le a felso oldalon, biztos a felmelegedes miatt.
na, meg is ragasztottam, nem tudom mennyit fog tartani.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#590) laci_csk


laci_csk
senior tag

nem oldodott meg mert csak mozog, ugy latszik most levalt a femrol. Majd meglatjuk.

Xperia XZ3

(#591) F_Peter válasza laci_csk (#589) üzenetére


F_Peter
őstag

Ha a hőtől jön lefelé (meg van az esélye), akkor viszont vissza kell vinni, mert nem jó ragasztót használtak és cseréljék le megfelelőre ami bírja a hőt.

Egyelőre nálam nincs jele, de lehet én használom kevesebb ideje.

(#592) laci_csk válasza F_Peter (#591) üzenetére


laci_csk
senior tag

nem hiszem hogy visszaviszem meg ha le is jon egeszen, le van tojva, ez ugyis csak atmeneti telefon, plusz aztan tartsa'k emiatt a szervizbe ket hetig, azt nem. Mielott megvettem tobb mint ket honapig jartam egy nokia 220-szal, (smartfone utan ilyet hasznalni... :W ) nem tudnam kibirni megegyszer. :N

Hat ezek a mostani telok kegyetlenul szenvednek a tulmelegedestol, es mindenutt valik el a ragasztas gyartotol fuggetlenul.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#593) nickedez89 válasza laci_csk (#592) üzenetére


nickedez89
senior tag

Adnak a vodában cserekészüléket! Igaz nem pont ilyet, de használhatót!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#594) laci_csk válasza nickedez89 (#593) üzenetére


laci_csk
senior tag

Galaxy S2 plusz-t nem fogadtam el a haveromtol arra a ket honapra, cserekeszulek gyanant, nalam ugy van hogy vagy-vagy, szerinted a vodanal mit adnak? A Nokia 220 is hasznalhato, de nem mint smartphone.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#595) dreta


dreta
tag

Sziasztok!

Megrendeltem a fentebb linkelt quick charge 3.0-s töltőt. Amint megjön, beszámolok róla.

(#596) nickedez89 válasza laci_csk (#594) üzenetére


nickedez89
senior tag

Értelek, de előbb-utóbb úgyis be kell adni, gondolom nem hagyod úgy örökre!

#595 dreta: Az jó lesz, köszi kíváncsi vagyok rá!:K

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#597) laci_csk válasza nickedez89 (#596) üzenetére


laci_csk
senior tag

de igen, nem hiszem hogy csunya lenne anelkul, vagy ha lejon egeszen visszaragasztom pillanatragasztoval.

Xperia XZ3

(#598) dreta


dreta
tag

Sziasztok!

Ma dél körül megkaptam az eustock.eu-ról rendelt Tronsmart WC1T hálózati töltőt, ami QuickCharge 3.0 kompatibilitással hirdeti magát. Nos elsőre hatalmas csalódás, ugyanis nem úgy teszi a dolgát, ahogy mindenhol hirdetik.

[link]

A saját weboldalukon is látszik a Supported Modelnél, hogy a mi telefonunk szerepel a felsorolásban.
A gyári töltőjével, vagyis amit a vodánál kaptunk hozzá, azzal 4%-ról 81%-ra 70 perc alatt töltött fel.
A Tronsmartnak 0ról 63%ra 60 perc kellett.

Ha bárki tudná esetleg a megoldást a problémára, örömmel olvasnám.

Kíváncsi leszek az eustocktól mit reagálnak majd erre a problémámra.

(#599) F_Peter válasza dreta (#598) üzenetére


F_Peter
őstag

Sajnos mivel nem is próbáltam ilyet nincs ötletem.

Annyit azért érdemes megvárni, hogy második töltésre is ennyit produkál csak, mielőtt bedobod a kis baltát. :)

Kíváncsiságból én is megmértem. 40 perc alatt 32%-ról 83% ment a gyári töltővel.

Nem tartom kizártnak hogy majd utólag megpróbálkoznak azzal, hogy tévesen került be a telefonunk a 3.0-ás listában, de ez baromság. Ha 2.0-ás lenne csak (és ugye a töltő kompatibilis a leírásuk alapján) akkor is gyorsabbnak kellene lennie.

Tudósíts majd! Érdekelnek a fejlemények.

Más: sajna nem sikerült megtalálnom megint (a munka helyen néztem inkognitó módban :)), de találtam ma egy angol cikket, amiben azt állították hogy megkérdezték a vodafone-t és a cég garantálja a telefonhoz a nougat frissítést.

(#600) george válasza F_Peter (#578) üzenetére


george
csendes tag

Köszönöm az infót. Azóta nem történt ilyen.

Közben megszeretnék veletek osztani egy hasznos dolgot.
Tegnap a budaőrsi tescoban jártam. Kihelyezett pulton telefon és táblagép kijelzők védelmét csinálják. Szemmel nem látható réteggel bevonják a kijelzőket ami k--va jó és nagyon mutatós ha lehet ezt mondani. Én ezt megcsináltattam ami nagyon jó lett, az üveg fólia után eszement szép lett és sokkal jobban védi a kijelzőt. Ami még jobb, hogy bevonattam a fényképező lencsét is, amit itt fentebb valaki említett, hogy nagyon sérülékeny. Ez semennyire nem befolyásolja a fénykép minőségét. 5000Ft volt ez a játék de egy percet sem gondolkodtam, hogy kérem vagy sem. Az üvegfólia amit itthon vettem a vodánál és rendeltem csájnából is kuka és esztétikailag szemét. Csak ajánlani tudom Mindenkinek! :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.