Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Borrower válasza persil (#946) üzenetére


Borrower
tag

Nekem RR3 alatt töltés nélkül is jól felmelegszik. Nem tudom az normális e?! 😵

Xiaomi 12T

(#952) #35723520 válasza Borrower (#951) üzenetére


#35723520
törölt tag

Mi az az RR3?

(#953) nickedez89 válasza #35723520 (#952) üzenetére


nickedez89
senior tag

Real Racing 3.
Azért az normális mert igen "gépigényes" játék! :)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#954) #35723520 válasza nickedez89 (#953) üzenetére


#35723520
törölt tag

Én nem játszom telefonon, ezért nem ismerem... De én is úgy tudom, hogy az nem egy Angry Birds.

(#955) Robi060423 válasza #35723520 (#954) üzenetére


Robi060423
csendes tag

Sziasztok valaki tudja hogy hol lehet beállítani a hívás tiltást ?

(#956) Borrower válasza Robi060423 (#955) üzenetére


Borrower
tag

Azt szerintem csak alkalmazással tudod. ROOT sikerült valakinek?😉

Xiaomi 12T

(#957) oroszpeter_f válasza Robi060423 (#955) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Telefonkönyv --> névjegy kiválasztása --> fent kis ceruza jel, azaz szerkesztés --> jobb fent 3 pötty --> Bej. hívás a hangpostára opciót ki kell pipálni --> elmented a névjegyet a kis pipával jobb fent.

Ez azt csinálja, hogy nem engedi a hívást az adott számról. Ha ezt kerested.

[ Szerkesztve ]

(#958) Robi060423


Robi060423
csendes tag

Sziasztok köszönöm a segítséget az lenne a kérdés hogy magyarországon belül lehett hozzá rendelni üvegfóliát és tok valahonan ? Vagy ha van valakinek ell fekfőben mind2 akkor meg venném :) Am..nagyon jó a készülék én teljesen meg vagyok vele elégedve :)

(#959) nickedez89 válasza Robi060423 (#958) üzenetére


nickedez89
senior tag

Vodafone-nál lehet kapni hozzá üvegfóliát is meg tokot is, bár a fólia hagy némi kívánni valót maga után mert fekete kerete van hogy ne látszódjon a széleken ahogy nem fekszik fel, mivel sajnos kerekített kijelzője van a telónak, úgynevezett 2.5D üveg.

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#960) Daffni2 válasza Robi060423 (#958) üzenetére


Daffni2
addikt

(#961) oroszpeter_f válasza Robi060423 (#958) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Szerintem inkább keress tokot e-bay-en, aliexpress-en.
Sokkal olcsóbb lesz illetve nagy a kínálat. 1 hónap és megérkezik.

(#962) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

nemrég csatlakoztam hozzátok, a teló eddig tetszik, gyors, pörgős, nagyon jó a fogása, ahhoz képest, hogy az első 5,5 collos telefonom, abszolút nem gáz, már meg is szoktam. Az üzemidő karcsúságára számítottam, de az fájni fog azért, aztán meglátjuk. A felbontás az fáj, teljesen felesleges ekkora kijelzőre, csak az akksit eszi.

Valami strapa tok szerűt nem találtatok véletlenül a telefonhoz?

Kérdés, ha leformázom az sd kártyámat, és hozzáadom a telóéhoz, akkor azt egybe fogja látni teljesen, tehát nem fogom tudni, hogy hol vannak pontosan a képeim, fájljaim, vagy hogy van ez? Igazából elég a 32GB, de nem merek mindent a teló memóriába rakni, a kisördög mindig ott motoszkál bennem, hogy elveszik menden, ha letérdel a telefon.

Köszi előre is!

(#963) F_Peter válasza Cyborg (#962) üzenetére


F_Peter
őstag

Nem érdemes hozzáadni. Az alkalmazások mennek belsőre, a többi cucc (dokumentumok, fotók, stb.) a kártyára. Így a fontos és nem visszaállítható dolgok sd-n lesznek és kiszedhető lesz. Ezen kívül a leggyorsabb sd is lassabb mint a belsőtárhely, szóval ha hozzáadod az lassulást eredményezhet.

[ Szerkesztve ]

(#964) Borrower válasza Robi060423 (#958) üzenetére


Borrower
tag

Nekem pont ma jött meg az Ali ról. A tok király az üveg meg persze a széleinél nem simul rá (2.5D), de amúgy jó.

Xiaomi 12T

(#965) nicu71 válasza F_Peter (#963) üzenetére


nicu71
addikt

én is SD re teszem a képeket,zenéket,de mellette felhős mentések is vannak ,OneDrive,Google fotók,valamint használom a Quickpic felhős mentését is.Igy kizárt hogy valami elvesszen :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#966) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

pár nap használat után a következőket tudommondani a telóról:
-Pörgős a rendszer, gyors
- A szoftver viszont elég csupasz, nem vagyok egy nagy nyomkodós gyerek, de még nekem is feltünt, hogy milyen kevés a beállítási lehetőség, se egykezes mód, se semmi. A kimenő e-mailek hangját ki se tudom kapcsolni, nem találom, hol lehet:)
-Ujjlenyomat olvasó marha gyors, és pontos, imádom.
-Az akksi ugye sovány, max 1 nap, 3 óra SOT az én szokásaimmal. Hál isten van egy jó töltőm, ami ugyan QC2.0-ás csak, de azzal is gyorsan tölt.
-Vaku marha gyenge, még mindig a régi Motorola Defym az etalon, pedig azóta elfogyasztottam pár készüléket.
-hangszóró nagy hangerő recseg picit, mintha por ment volna bele, de egyébként szépen szól kihangosítva is. Alig ismertem fel a régi csengőhangomat, mert fura volt, hogy van basszus:)

-Ami nagyon aggaszt, hogy készenlétben is gyorsan merül, óránként 2-3% még akkukímélő módban is, az irgalmatlan sok, egy éjjel 5% azt mondom, hogy elfogadható, a korábbi telóm 3%-ot merült 2500-ös akksival.

Esetleg erre a fent említett két dologra így hirtelen nem tud valaki valami okosat?

Köszi előre is!

...a memória kártyás tippet köszönöm, megfogadom.

(#967) F_Peter válasza Cyborg (#966) üzenetére


F_Peter
őstag

Tegyél fel egy launchert és máris nem lesz csupasz és az egykezes használat is megoldható (pl. Nova-ban).

Van benne egy "hangminőség javítása" rész, nézd meg nem az szórakozik veled?

Sok a merülés nálad. Valami app lesz a bűnös szerintem. Takarító appokat, memória kezelőket tiltsd le és nézd meg mit alkot úgy. Meg az aksikezelőt nézd meg mi fogyaszt sokat.
Nálam éjjel 2—3 % a merülés.(ez nálam 4-5 órát jelent)

[ Szerkesztve ]

(#968) nickedez89 válasza Cyborg (#966) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szerintem is sok a merülés! Nálam éjszaka 4-5%-ot merül 7-8 óra alatt!
3óra SoT is nagyon kevésnek tűnik, játszol? Vagy mit csinálsz?

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#969) Cyborg válasza F_Peter (#967) üzenetére


Cyborg
őstag

Van Novám, de nekem akkor is csupasz, főleg egy Emuihoz képest, ott tényleg lehetett mindent optimalizálni, root nélkül is, az engedélyek is átláthatóbbak voltak, na de mindegy is.

Gsam Battery monitor szerint az android kernel, meg a system eszi a legtöbbet, abból meg nem igen lehet faragni, amit lehet, érteítéseket, ilyesmiket tiltottam, még majd próbálkozok tovább, meg nyomok egy resetet neki, aztán meglátjuk.

nickedez89:
Persze, most játszok is vele kicsit, még egy archery King is melegíti a telót rendesen:), de egyébként semmi extrát nem csinálok vele, csak fent vannak a programok(2 email push, whatsapp, viber), hagyok mindent ahogy van, kezelje a ramot, ahogy akarja, nem rakom repcsibe éjszakára, szóval nem figyelek semmire, csak használom, ahogy elvileg kellene is.

[ Szerkesztve ]

(#970) oroszpeter_f válasza Cyborg (#969) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Nem lehet, hogy pont a Gsam Battery monitor eszi? :)
Szerintem is tilts le minden hasonlót, ha nem fut semmi ilyen akkor jó lesz.

(#971) Robi060423 válasza oroszpeter_f (#970) üzenetére


Robi060423
csendes tag

Sziasztok így 3 hét használatt útán mondom a véleményem kezdem azzal hogy nekem független a teló :) Telenoros hálózaton használom és nagyon jó a telefon gyors megbízható és nagyon jó üzemídő éjszaka alvó állapotban 1% merülés állandó wifi használat mellet :) és nap közben hajnal 5-től du-n 3-ig 10% merülés állandó internet mellet telefonálgatások zenehallgatás,fényképezés és egy kis játék . Otthoni használat mellet állandó wifi, játék, messenger és stb... ez az üzemidő mellet nálam bőven elég a 3.-ik nap rá dugni a töltőre ezt úgy értem ell hogy az összes vodafone-s allkalmazást letiltóttam és a gyári launcher helyet én is a novat használom :) Fótok terén szép képekett csinál és a videók is nagyon jó minőségőek, a zene nagyon jól szól :) úgy hogy nagyon jó készülék és jól van össze rakva és akkor a kijelzőről nem is beszélek ami nagyon szépen vissza adja a színeket és még sorolhatnám :) ha majd sikerülne rootólni akkor még bisztos hogy lehetne hosszabítani az üzemidőn de nekem ez így is bőven elég :) :C :DD :))

(#972) JoseGee válasza Robi060423 (#971) üzenetére


JoseGee
tag

"hajnal 5-től du-n 3-ig 10% merülés állandó internet mellet telefonálgatások zenehallgatás,fényképezés és egy kis játék "

Biztos, hogy ugyanolyan telefonunk van? Mert amit leírtál, pontosan nem fedi a valóságot.

Ami késik, az nem jön időben

(#973) thedarkfox válasza JoseGee (#972) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Reggel 5től mostanáig 26% merülés 1x telefonáltam 3percet meg 10perc mobilnet böngészés. Amúgy nap végéig simán kibírja!

(#974) JoseGee válasza thedarkfox (#973) üzenetére


JoseGee
tag

De azért érzed, hogy 10 óra alatt, a mindennel IS használat mellet nem igazán életszerű ez a fogyasztás. Én is mire hazaérek, általában 40-50% között van az akksim úgy, hogy reggel 6-kor leveszem a töltőről és kb. 6 körül érkezem meg a munkából.

Ami késik, az nem jön időben

(#975) Daffni2


Daffni2
addikt

Azért az vegyük már figyelembe,hogy egy ekkora kijelző,és ilyen teljesítményű hardver mellett normál használattal,szinte bármelyik készülék nem nagyon bír egy napot.

De nem mindegy,este töltőre kell tenni és......akkor mi van?

"Aki ad,az nyer"

(#976) thedarkfox válasza JoseGee (#974) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Természetesen értem mire célzol! :R
Én most vagyok 36% nál.

Daffni2 , természetesen mindannyian tisztába vagyunk vele (szerintem), hogy egy 2k-s 5,5colos kijelzővel meg ekkora hardverrel nem kell csodákat várni. Mi azt furcsáltuk az előttünk lévő hozzászólásban milyen q*rva jó értékei vannak üzemidő terén. Nekem pl soha nem volt 2 nap visszafogott használat mellett sem. Nincs letiltva semmi, de nem is bactatom folyton. Max 1,5 nap. :))
Amúgy meg minden este töltőre kell tennem.

[ Szerkesztve ]

(#977) Halkow.


Halkow.
senior tag

Kamera lencsét egy sejem törlökendő is képes totál szétkarcolni hihetetlen...

miért nem zafírból van?

(#978) Borrower válasza Halkow. (#977) üzenetére


Borrower
tag

Ez a megmagyarázhatatlan kategóriába tartozik. Vajon miért nem vágtak oda egy picike GG t???

Xiaomi 12T

(#979) nickedez89 válasza Borrower (#978) üzenetére


nickedez89
senior tag

Igen, ez a legnagyobb gyenge pontja a telefonnak, nekem is katasztrofálisan néz már ki, pedig végig tokban volt/van a teló! :(((

A másik a felső hangszóró rács, egy vékony kis takaró réteg van rajta és többen jelezték már régebben hogy elkezdett lejönni, sajnos már nekem is.

Gariban persze javítanák de nem szeretném ezért nélkülözni a telót min. 1 hétig.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#980) oroszpeter_f


oroszpeter_f
tag

Egy kis akksi idő screenshot.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a wifit az utolsó szakaszban kapcsoltam be ahol látni az éberséget is, előtte hibásan írja működőnek. A GPS viszont végig bekapcsolva volt. Energiatakarékos módban szoktam hagyni, de most nagyon pontosban maradt.

A kameralencse nekem egyáltalán nem karcos, de nekem olyan flip tokom van, ami legalább 2 mm-rel kintebb emelkedik, esélye nincs hozzáérni bármihez.
Egy korábbi szerviz után kaptam vissza karcos lencsével és hibás kamerával (itt írtam róla) a telefont, de panasz és visszaküldés után valamit kezdtek vele, minden bizonnyal üveget cseréltek rajta.

A hangszóró rácsok (is) nekem bírják, de lehet ez is a flip tok előnye, nem éri annyi "inger". A szilikon belső rögzítő keret még egy picit tartja is, ráfordul minimálisan.

Ezt a tokot használom, feketében:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#981) JoseGee


JoseGee
tag

Ejött az idő, hogy le kellett adnom a telefont szervizbe. 3 hónapos és a BT nem igazán akar normálisan működni, a képernyőt még mindig nyitogatja telefonálás közben illetve vízszintes állapotban a görgetés szinte mission impossible. Cserekészüléknek egy Ultrát adtak és meglepődtem, hogy milyen kezes kis jószág, ahhoz képest, hogy fele annyiba kerül, az üzemideje pedig jóval több mint a Platinumé.
Kíváncsian várom, hogy mit kezdenek a szervizben vele, már egy hete ott dekkol. Mennyi szokott lenni a szervizidő, nem tudjátok?

Ami késik, az nem jön időben

(#982) oroszpeter_f válasza JoseGee (#981) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Kb. 2 hét a szerviz, Miskolcról ennyi volt.
Sajnos szerintem első körben csak szoftverfrissítést fogsz kapni, nekem is csak azt csináltak más hibára. Amikor meghalt a telefon teljesen, akkor cseréltek alaplapot.

(#983) Halkow. válasza nickedez89 (#979) üzenetére


Halkow.
senior tag

Kop-kop nekem még egybe vannak a rácsok.

7.0-ról tudtok valamit?

(#984) persil válasza nickedez89 (#979) üzenetére


persil
nagyúr

Ez is pont olyan, mint az összes többi törés/karc/repedés. Vagy bejön, vagy nem. Nekem tok nélkül asztalon, zsebemben, más egyebek mellett sincs egyetlen egy hajszálkarc sem a kamera lencséjénél.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#985) nickedez89 válasza persil (#984) üzenetére


nickedez89
senior tag

Jogos, de azért lehetne zafírüveg! :)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#986) Borrower


Borrower
tag

Miért nem lehet ezt a telefont rootolni? 😞

Xiaomi 12T

(#987) nickedez89


nickedez89
senior tag

Ha valakit érdekel, a rejtett menü előhívható ezzel a kóddal: *#*#2637643#*#*

Tárcsázóba kell beírni természetesen.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#988) #14121216


#14121216
törölt tag

A tesztből egy mondat: "A tálcára nanoSIM és microSD kártya pakolható, dual SIM-lehetőség nincs."
Most akkor micro vagy Nano sim, mert a voda oldalon meg micro van írva. Egyébbként kedden hozom ki a vodától, ha minden jól megy :)

(#989) Daffni2 válasza #14121216 (#988) üzenetére


Daffni2
addikt

Nano SIM kell bele.

A memória kártya a microSD :D

"Aki ad,az nyer"

(#990) #14121216 válasza Daffni2 (#989) üzenetére


#14121216
törölt tag

A microsd-t tudom, a sim zavart meg, mivel a voda micro sim-et ír (amúgy most is micro sim-em van a mostani telómban) Még anno egy sima sim-et szabtam tovább micro sim-é, de gondolom ezt már nem lehet tovább faragni nano sim-é, vagy igen? Félek ha beviszem a vodágoz a farigcsáltat cserélni (mert ha jól tudom ingyen kicserélik) akkor megbüntetnek sim rongálásért :/ Vagy nem veszik ilyen komolyan?

(#991) nickedez89 válasza #14121216 (#990) üzenetére


nickedez89
senior tag

Menj csak be nyugodtan, ki fogják cserélni! Főleg hogy készülékváltás miatt kell!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#992) Daffni2 válasza #14121216 (#990) üzenetére


Daffni2
addikt

A vásárlásnál eleve kérjél hozzá SIM kártyát.
Egyébként meg díjmentesen cserélik.
Online hosszabbítással veszed,vagy személyesen?

"Aki ad,az nyer"

(#993) #14121216 válasza Daffni2 (#992) üzenetére


#14121216
törölt tag

Ez kisé bonyolultabb: nem én veszem, hanem apósomnak van egy családi csomagja 4 előfizetéssel és telefonnal. S az én telefonomnak jár le a 2 évje április 14-én. De a boltban mondták pár napja, hogy nem kell megvárni a lejáratot, 3 hónappal előtte már lehet hozni ki újat. Én pont 24es szolgálatból jövök akkor haza, de lehet h akkor a sim-et odaadom neki cserére :)

(#994) oroszpeter_f válasza #14121216 (#990) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Nekem is micro SIM-em volt amikor megvettem a telefont.
Díjmentesen azonnal beletettek egy nano SIM-et, ami pár óra alatt működésbe is lépett (ezzel egyidejűleg természetesen elvesztette funkcióját a régi micro SIM)

(#995) #14121216 válasza oroszpeter_f (#994) üzenetére


#14121216
törölt tag

Akkor nem is kellett leadni a micro sim-et?

(#996) nickedez89 válasza #14121216 (#995) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nem, azt nekem sem kellett leadni!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#997) #14121216 válasza nickedez89 (#996) üzenetére


#14121216
törölt tag

Na, ez mindent megváltoztat pozitívan, köszönöm :)
Más: Mekkora méretű háttérképet lehet betenni a telefonra (görgethető módban), hogy TÉNYLEGES NATÍV felbontásban látszódjon, tehát a kép 1 pixelje tényleg 1 pixel legyen a telefonon?
2880x2560 tényleges natív? Kérdem én a felső állapotsáv és az alsó virtuális gombok miatt.
Valamint az állapotsáv átlátszóra állítható?

Csak mert Buzz Launcher telefon témákat szoktam gyártani, s erre is szándékozom majd jópárat :)

[ Szerkesztve ]

(#998) george


george
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék. :)

Bekapcs gombbal lezárom a képernyőt. Mikor bekapcsolom kéri a pinkódot. Tudom a pint ugyanis én adtam meg. Hogy a pic--ba tudom ezt kikapcsolni, hogy ne kérje a kódot? Elképesztő de ilyen még nem volt, hogy valamit ne oldjak meg. :) Egyáltalán van olyan, hogy ne automatikus képernyőzár legyen ha nem én zárjam le?

Tud valaki ebben megoldást adni? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#999) george válasza george (#998) üzenetére


george
csendes tag

Ez megoldódott. :)

Következő kérdés: Miért nincs csengőhangom híváskor? Hang nincs levéve semmi némítás. Hívnak és nem csörög.. Ha belépek a beállításokba és hangerő, ott sem hallom ha hangot adok rá..Sms és értesítső hang hallható.

Tippek?

[ Szerkesztve ]

(#1000) george


george
csendes tag

Nem oldódott meg sem pinkódos lószar sem csengőhang..összetöröm komolyan!

Egyszerűen felháborító, hogy a pinkódos szart nem tudom kikpacsolni ha lezáródik a képernyő.

Hívnak és nem csörög a telefon... Sms hang van. Idegölő!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.