Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) laci_csk válasza nickedez89 (#496) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nem utalom, ez tevedes.
Nem lenne az alairasomban akkor. De teny hogy nagyon sok dolog hianyzik belole, (amitol sokkal komotosabb es praktikusabb es konnyebb lenne a kezelese) amit nem lehet a playrol csak ugy telepiteni ahogy elkepzeled.

Apropo Play aruhaz, akkor telepits nekem egy jobb kamerat, telepits hangerogombkezelo appot a a fuleshez, telepits egy appot ami tudja hogy Zoomolj a hangositogombokkal a telorol a fotozasnal, telepitsed nekem azokat a jatekokat amik nem mennek, stb.stb. Hagyd mar ezt a suket dumat ezzel a telepitesekkel.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#502) nickedez89 válasza laci_csk (#501) üzenetére


nickedez89
senior tag

Miért én telepítsek neked? Neked van vele problémád nem nekem! A megfelelő topicokban megkérdezed milyen appot ajánlanak és biztos hogy fognak tudni mondani jókat!

Egyébként meg zoomol a kamera a hangerő gombokra!
Menj be a kamera beállításokba és ott van, be lehet állítani!

A játékokra meg már írtam, hogy az számomra is furcsa, de azon kívül amiket te mondtál, már próbáltam több játékot és semmi gond velük, szóval ott az app valamiért nem kompatibilis, vagy nem támogatja a QHD-t vagy fene tudja.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#503) F_Peter válasza laci_csk (#501) üzenetére


F_Peter
őstag

Azt ne mond hogy a két évvel ezelőtti középkategóriás telefonod jobb képeket készít.
A kamera képei teljesen elfogadhatók Sony M3, LG G2 után. De nézzél körül más tesztekben, meg összehasonlításokban, hogy milyen készülékekkel versenyeztetik akár kamera szempontjából. (Nem egy árkategória.) .

Nézd meg az E-robotot, bár nem bátran ajánlom számodra. Azzal akár a gyroszkohoz is rendelheted a hangerőszabályzást.

Mond melyik játék nem megy, megnézem neked. Természetesen előfordulhat inkompatibilitás, de szerintem háromnál több ilyen játék nem fog létezni.

(#504) AS


AS
félisten

Nekem eddig ment minden játék igen szépen. Az más kérdés hogy forro lesz a telo :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#505) nickedez89 válasza AS (#504) üzenetére


nickedez89
senior tag

Most nincs kedvem visszakeresni, de írta már laci_csk, hogy melyik játékoknál van gond, azokat én megnéztem és tényleg szétestek a színek.
De aztán csomó mást próbáltam és hibátlan!

Melegedés: Na igen! Ezek a Snapdragon soc-ok szépen tudnak melegedni terhelés alatt!:D
Viszont érdekes, hogy hiába melegszik nem csökkent órajelet meg ilyesmi, legalábbis nem vettem észre ilyet!
Tehát melegszik, de bírja! :)

A microSD-re: Sajnos nincs róla infóm, hogy milyen sebességű foglalat/vezérlő van a telóban, de általános tapasztalat, hogy nem túl sebes. Valszeg bőven elég a nem Pro verziójú kártya, nem az lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#506) F_Peter válasza nickedez89 (#505) üzenetére


F_Peter
őstag

Visszakerestem.
A neten nem kell sokat kutatni hogy kiderüljön, hogy ezekkel nem csak ezen a telón vannak a gondok, és az sem véletlen hogy mindegyik játék ami hibásan jön be Storm8 fejlesztés. A probléma az hogy többen sírnak miatta, de vagy nem jelentik a fejlesztőnek vagy a fejlesztő tojik rá.

De nehogy már a telefonoknak alkalmazkodjanak az applikációkhoz...

Laci_Csk: A megoldása a játékaidnak a következő. Belépsz a fejlesztői beállításokba ott lemész arra hogy mindig a GPU dolgozzon a 2d-s megjelenéseken, plusz bekapcsolod a legalul is hogy minden esetben a GPU-t használja. Ezután az összes általad felsorolt játék jó lesz. (Ha kell csinálok képeket.)

Igen, nem vitatható a melegedés, sőt! :)
Én azt mondtam az asszonynak, hogy ne kímélje, forrósodjon csak és ha ez hibához vezet akkor jöjjön elő.

[ Szerkesztve ]

(#507) laci_csk válasza nickedez89 (#502) üzenetére


laci_csk
senior tag

Azert mert te csak elmeleti szinten akarod vezetni ezt a topikot es mikor konkretumrol van szo ott elverzel. Ha mondom neked hogy nincs te azt mondod hogy biztos van, de ha kiprobalnad rajonnel hogy nincs igazad,
Szoval jo telo a maga modjan, de en sokkal tobbet vartam volna el tole, ebben a kategoriaban. Napi hasznalatnal jovok ra hogy ezt sem tudja azt sem tudja. Mi rosz van abban ha ezt szova is teszem?
Te nem hasznalod a kamerat? Te nem hasznalod a fulest es meg sok minden amiket irtam? Mindegy, a tapasztalat az tapasztalat.

(#503) F_Peter: igen az Xperia T2 Ultram sokkal jobb kepeket csinalt mint ez, kikerestem oket es osszehasonlitottam, ugyanaz a helyszin, ugyanaz a napszak ugyanaz a kondicio. Viszont EZ JOBBAN FILMEZ, hogy ne mondjatok hogy a jo dolgokat soha nem latom meg. De igen, es meg is emlittettem oket a kello idoben.

A melgedes az nem zavar, ugyhogy azt nem is rovom fel neki.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#508) F_Peter válasza laci_csk (#507) üzenetére


F_Peter
őstag

Tessék. Kb. 10 perc alatt oldottam meg a problémát amit írtál. Kipróbáltam és igazam volt. Az összes többi eset is hidd el hogy ilyen. Ha valóban probléma akkor rá kell szánni egy kis időt és megoldani, de nem lehordani a dolgokat.

(#509) nickedez89 válasza laci_csk (#507) üzenetére


nickedez89
senior tag

1. Nem vezetem a topicot, hanem a topikgazdája vagyok!
Mik vagytok ti, lovak hogy vezetni kelljen?
Nézz utána mi a dolga egy topikgazdának, mielőtt butaságokat beszélsz!
Ráadásul pont te vagy az, akinek már nem egyszer próbáltam/tunk segíteni, de én nem tudom helyetted megtenni a szükséges lépéseket!

2. Konkrétan most miről beszélsz? Gondolod hogy a hasamra ütök vagy mit csinálok, mikor pl. azt mondom hogy zoomol a kamera csak be kell állítani!
Kamera app -> fogaskerék ikon (bal fent) -> "Vezérlés a hangerő-szabályozó gombokkal" -> Nagyít/kicsinyít.

Appot meg had ne én keressek már neked ami az igényeidnek megfelel ha kérhetem!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#510) laci_csk válasza nickedez89 (#502) üzenetére


laci_csk
senior tag

"Egyébként meg zoomol a kamera a hangerő gombokra!"
Esetleg mas telonal igen, mas gyartotol, de itt nincs ilyen opcio, legalabbis az en telomban nem talalom ott ahol irod hogy van. NINCS

fogaskerek>> kepmeret vagy racs, aztan video minoseg, lejebb stabilizalo, lejebb hova mentsem, aztan gps, lejebb a zarhang es az utolso a gyari visszaallitas. ENNYI van a beallitasok menuben nekem.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#511) nickedez89 válasza laci_csk (#510) üzenetére


nickedez89
senior tag


"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#512) laci_csk válasza nickedez89 (#511) üzenetére


laci_csk
senior tag

Azt jelenti hogy az en telom hibas, mert nekem az nincs. Mi okbol? :F Ezt megette a kutya.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#513) nickedez89 válasza laci_csk (#512) üzenetére


nickedez89
senior tag

Frissítést feltetted ami jött rá?

#514 laci_csk: Nem tudom neked miért nincs ott! Lehet kéne egy FR! Igazából nem értem..

#506 F_Peter: Köszi azt infót ezt nem tudtam, hogy ilyen könnyen megoldható!:R

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#514) laci_csk válasza nickedez89 (#513) üzenetére


laci_csk
senior tag

Igen hiszen irtam rola, hogy jott az az uj app a vodatol.

Mindig megkoszontem a segitseget es tovabbra is fogom megkoszonni.

Az en teloimat nem buheraltam soha mert nem volt ra szukseg, es a fejlesztoi dolgokba belemenni nem is tanacsos nem fejlesztonek, szoval ne ilyen szintrol beszeljunk hanem mint atlag user, mert nem hiszem hogy mindenki fejlesztoi szinten all es nem azoknak volt ez a telo gyartva, de most megprobalom.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#515) F_Peter válasza laci_csk (#514) üzenetére


F_Peter
őstag

Akármi történik, neked az első az hogy "szar a teló", meg gyenge és hasonlók, ahelyett hogy elsőnek inkább körülnéznél. Amikor meg javaslunk valamit, akkor meg ki sem próbálod általában. (Lásd feljebb játékaidat, amiket csak azért hogy segítsek megoldani letöltöttem és megnéztem mi a gond. És jó lett. Valószínűleg ezt sem fogod megtenni, hanem keresel egy másik dolgot hogy mire mondhatod hogy nem működik.)

Nem nem hibás a telefonod. Kapcsold ki a fotógombot a Beállítások - Gomboknál és akkor már állítható a phot alkalmazáson belül a hangerő gomb funkciója.

(#516) nickedez89 válasza F_Peter (#515) üzenetére


nickedez89
senior tag

Hoppá te mikre rá nem jössz!! :D
Nekem valóban nem az van a gombra beállítva hanem a jegyzetek! Akkor ezért van nálam zoom, na de a kettőnek mi köze egymáshoz és főleg hogy jöttél rá? :D

#517 laci_csk: Senki nem mondta hogy ez normális, valószínűleg ez egy bug!
De inkább örülj neki, hogy F_Peter rájött a megoldásra, még ha nem is 100% -os a dolog de legalább lesz zoomod!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#517) laci_csk válasza F_Peter (#515) üzenetére


laci_csk
senior tag

Es szerinted ez a normalis? Buheralni a telot? Az a gomb nekem jol jott hogy beinditsam vele a kamerat, szoval azt mondod hogy az a normalis, ha kell valasszak, hogy vagy ez vagy az? Nekem mind a ketto hasznalata lett volna a normalis. Akkor bocsi,10-bol egyet megoldottunk. Koszi.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#518) F_Peter válasza nickedez89 (#516) üzenetére


F_Peter
őstag

Megnéztem én is, hogy nekem van e ilyen menüm, és nem volt. Logikusnak tűnt, hogy a beállítások - gomboknál lehet hogy kell valamit engedélyezni vagy állítani és ott nagyjából csak ez a lehetőség volt. :)

laci_Csk: Egyrészt ez nem buherálás, ez egy menüpont. Ilyen eseteke tették be, a te opciód. A másik, hogy nem kötözködést éreznék csak, akkor sokkal szívesebben segítenék megoldani az összeset, mert eddig nem volt igazán olyan problémád ami valóban úgy van mint te állítod (játékok futása; hangerőgomb nem zoomol, hibás a telefonod mert nincs olyan menü, nem csatlakozik a tv-hez, stb. ).
Mond azt hogy neked nem megy és ennyi, de ne azt "hogy rossz a telefon, mert én nem tudom".

Ezt akartam írni segítségnek de nem írom. :DDD
Mondjuk egy photo alkalmazást megteszel kedvenc alkalmazásnak és azt rendeled a gombhoz hogy indítsa?

[ Szerkesztve ]

(#519) laci_csk válasza F_Peter (#506) üzenetére


laci_csk
senior tag

"A megoldása a játékaidnak a következő. Belépsz a fejlesztői beállításokba ott lemész arra hogy mindig a GPU dolgozzon a 2d-s megjelenéseken, plusz bekapcsolod a legalul is hogy minden esetben a GPU-t használja. Ezután az összes általad felsorolt játék jó lesz. (Ha kell csinálok képeket.)"

A GPU 2D-s reszet megoldottam, de az a masik dolgot nem tudom melyik az nem talalom ugy ahogy megnevezted, es nem tudom melyik az. Nem tudom hol van az a "legalul". Ott egy (VR) valami van az lenne?

Sajnos kameragombnak eppen a kamera appot nem lehet tenni, mert logikus is, ha kulon be lehet allitani. Szoval nem megy elso nekifutasra mas kamera appot meg nem akarok hasznalni, mert a gyarinal ugysincs jobb.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#520) F_Peter válasza laci_csk (#519) üzenetére


F_Peter
őstag

Bocs, úgy keresd itt, hogy HW fedvények letiltása, de ezt csak akkor kapcsold be, ha az előző állítás nem oldotta meg. Én bekapcsoltam, amikor kipróbáltam, de nem feltétlenül kell bekapcsolni szerintem.

A fényképező gombra visszatérve: Azt se felejtsd el, hogy ha kikapcsolod a baloldalon levő fotó gombot és a photo appban beállítod a zoomolást a hangerő gombokra, akkor a hangerő gombok tudni fogják azt a funkciót is, hogy elindítják a fényképező módot.

(#521) nickedez89 válasza F_Peter (#520) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ja tényleg!
Lezárt képernyőnél két LE kattintás a hátsó kamera, két FEL kattintás az első kamera!:K

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#522) laci_csk válasza F_Peter (#520) üzenetére


laci_csk
senior tag

Koszi ez hasznos valasz. Te egy zseni vagy. :R

Csak Sony-m volt, ott van dedikalt kameragomb, es nincs szukseg ennyi macerara a kamera korul.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#523) F_Peter válasza nickedez89 (#521) üzenetére


F_Peter
őstag

jaja, de ha valaki nagyon ragaszkodik a baloldali gombhoz, akkor egy külső photoappot kell szerintem hozzárendelni mint Kedvenc alkalmazás és akkor az is megmaradhat.

Laci_Csk: Szívesen, máskor is. :)

[ Szerkesztve ]

(#524) nickedez89 válasza F_Peter (#523) üzenetére


nickedez89
senior tag

Még a végén egész családias lesz itt a hangulat! :DD

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#525) laci_csk


laci_csk
senior tag

Akkor most oldjuk meg hogy a fulesem hangosito/halkito gombjai is mukodjenek. :R

(#524) nickedez89: mindig is az volt.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#526) F_Peter válasza laci_csk (#525) üzenetére


F_Peter
őstag

Ez egy összetettebb probléma. LG-nél tudok hasonlóról.
A megoldás nehezebb sajna.
Egyik lehetőség: a szoftverben le van tiltva ez. Ez egy elég nagy hülyeség lenne, mert a jackdugó kialakítása pont ugyanolyan és ugyanúgy meg van rajta az érintkező az opcióhoz. Ha esetleg mégis ez lenne, akkor ezen valami feloldókód vagy szoftver frissítés tud segíteni.
A másik feltételezésem, hogy a headset által küldött jellel van baja a telefonnak és ezért nem reagál rá. A legbiztosabban erről csak úgy tudsz meggyőződni, ha bemész egy boltba mint vásárló és megkéred hogy kipróbálhass egy headsetet. A legjobb az lenne nyilván ha az Alcatelét tudnád kipróbálni.

Végül is androidra már olyan dolgok léteznek amikre nem is gondolunk, így nem tartom kizártnak hogy létezik olyan app, ami megvizsgálja hogy kap e a fülestől hangerőszabályzásra valami jelet vagy sem. Ha kap, akkor ugye a szoftver gátja van.

Elsődlegesen viszont arra tippelek, hogy itt semelyik eszköz nem hibás, hanem kompatibilitási problémák vannak. Ezt onnan gondoltam, hogy ha a googleben rákeresel akkor amazonon, ebayen árulnak a telefonhoz headseteket, amikről azt állítják hogy szabályozzák a hangerőt. (Persze ezt nem próbáltam, de simán írhatsz az egyik árusítónak, hogy biztos hogy működik e a Platinum 7-el.)

Hozzáteszem, hogy értem én hogy nem akarsz új headsetet venni, viszont ha nem működnek össze az bármelyik cégnek a hibája lehet.

(#527) laci_csk válasza F_Peter (#520) üzenetére


laci_csk
senior tag

"HW fedvények letiltása" ezt is be kell kapcsolni. Megegyszer koszi a turelmedet. :R

Viszont en nem "utalom" ezt a telot, de elegedetlen vagyok vele tovabbra is, ugyhogy ha talalok dolgokat, azonnal elohozakodok veluk. Sajnos en perfekcionista vagyok es ebbol kifojolag keresem a hibakat.

Miert vegyek uj headsetet? Az amit vele adtak az jo, de azon nincsenek is hangeroszabalyozo gombok ugyhogy ebbol kifojolag biztos a telo nem tamogatja azt. Masik fulesem pedig van 3 darab a Sony-tol, azok mind jok szoval nem az a problema. A csatlakozo pedig kivulrol ugyanaz de van ket fajta, ahol a szalak elosztasa kulombozik, de ez mas teszta.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#528) F_Peter válasza laci_csk (#527) üzenetére


F_Peter
őstag

Az új headsetet arra értettem, hogy a Sonyé és az Alcatelé különbözik és ezért nem működik vele.
Amit árulnak headsetet hangerő és mikrofon controllal, mély kiemeléssel, stb. ahhoz azt írják hogy jó ehhez a telefonhoz. Ha valóban jó (megkérdezed az eladót, kipróbálod egy boltban, stb.) akkor tudja a szotver is meg a hardver is, de nem a sonys headset nem tud neki jelet adni. És akkor hiába küzdünk a telóban bármit, mert a headsetben kellene küzdeni.

Amúgy az M3-as headsetje nekem nem működött az LG-n, csak akkor volt sztereó ha benyomtam a mikrofon gombot. Ott is voltak eltérések valamiért. (Ezzel a telóval még nem próbáltam.)

(#529) dreta


dreta
tag

Sziasztok! Kb, másfél hét használat után kezdek megbarátkozni vele. Kimondottan tetszik a készülék, gyors, nem indul újra, nem fagy le. A szoftveres puritánsága mindenképp értékelendő dolog, nem zabálják felesleges programok az akksit, mint pl egy samsungnál. Elég sokat játszom vele, tud is tőle melegedni szépen, főleg a hangerőszabályzó gomb feletti két centis rész. A tesztben két dolog szerintem nem állja meg a helyét:
" Néhány fotó, némi navigálás, pár perc levelezés, egy-két telefonhívás, és máris zuhannak lefelé a százalékok." Ez nem igaz, nagyon masszív akksija van. Az akksigyilkos játékokkal is sok óra kell neki, mire elér arra a szintre, hogy töltőért könyörögjön.
"Az ARMv8-as rendszerchip nyolcmagos processzorral bír, ebből négy darab Cortex-A53 pörög maximum 1,2 GHz-en, a másik 4 pedig Cortex A72, ezek 1,8 GHz-en vannak maximálva." Szerintem 4*1,4 és 4*1.8 a helyes adat.
Headset: a sajátja pár perc hallgatás után ment vissza a dobozába, nem próbáltam vele a rádiót, viszont samsung headsettel igen. A felvevő/letevő gomb indítja és megállítja a rádiót, és felfele lehet állítani a hangerőt a megfelelő gombbal, a lefele gombbal viszont nem hajlandó kommunikálni. Érdekes.
Annak a logikáját viszont egyáltalán nem értem, hogy ha beállítom az ujjlenyomat-olvasót, akkor miért kell mindenképp még hozzárendelni mintát vagy pint? Vagyis, ha éppen nem kívánom használni az ujjlenyomatos részt, akkor a feloldó gomb után mindenképp írogatni vagy rajzolgatni kell. Ez más ujjlenyomatos telefonoknál is így van?
Amúgy jó látni, hogy belendült kicsit a fórum. (: peace,love, unity, respect (:

(#530) laci_csk válasza F_Peter (#528) üzenetére


laci_csk
senior tag

Abbol indultam ki hogy a vele adott fulesen nincs csak egy gomb, ezert felteteleztem (miutan kiprobaltam es nem mukodott) hogy nincs is erre felkeszitve. De van egy regi sonyericsson fulesem ami az elso tipusu jack csatlakozoval van felszerelve, az talan megy ezzel.

(#529) dreta: hasznald egeszseggel.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#531) F_Peter válasza dreta (#529) üzenetére


F_Peter
őstag

Egy másik tesztnél volt ugyan, de lehúzták az aksiját, majd lett egy ott egy pontosítás, hogy a vodafone utána nézett és az egy hiba volt és korrigálták a dolgot.

Véletlen nem valami GPS-t használó játékot nyomsz? Mert én pont a hangerőszabályzó fölé tippelem a GPS antennát. :)

Az ujjlenyomathoz muszáj beállítani valamit. Igazából az ujjlenyomat arra szolgál, hogy neked ne kelljen mindig pötyögni vagy húzgálni, ez egy kényelmi szolgáltatás. Viszont a Smart Lockkal elég okosan beállítható, hogy máskor se kelljen.
Minden telón így működik, kell kód is hozzá.

Na itt is egy élő példa hogy fogja a jeleket a headsettől csak valami kompatibilitási problémái vannak a jelek értelmezésével, valami más kiosztásban van.

[ Szerkesztve ]

(#532) nickedez89 válasza dreta (#529) üzenetére


nickedez89
senior tag

Üdv. köztünk!:)

Az üzemidő nálam is nagyon jó, a soc-ban lehet, hogy igazad van, meg kéne nézni valami teszter app-al.

Ha Samsung headset-el lefelé megy a hangerő szabályozás, akkor tényleg valami kompatibilitási probléma van.
Ki kéne próbálni valóban egy szabályozós Alcatel headset-el!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#533) dreta válasza F_Peter (#531) üzenetére


dreta
tag

Nem, a gps ki van kapcsolva. Nektek terhelésnél nem melegszik ott ahol írtam?
A múlt héten írtam a bal oldalon nem érzékel dolgot, azóta egyszer sem jelentkezett ez a dolog, úgy ahogy a néhány színből álló, inverz megjelenítés sem. Fene tudja mi lehetett az. Vagyis jótállásos problémát azóta sem produkált. koppkopp

Cpu-z-vel néztem, de az snapdragon 650nek látja, viszont az első négy procinál felmegy 1401 MHz-ig. Ezért is, meg több oldal szerint is 1,4 GHz-es a proci négy gyengébbik magja.

(#534) Halkow. válasza laci_csk (#517) üzenetére


Halkow.
senior tag

És mi lenne ha eladnád a mostsni telfonodat és vennél egy Xperia Z5-t vagy X el?

[ Szerkesztve ]

(#535) F_Peter válasza dreta (#533) üzenetére


F_Peter
őstag

Dehogynem melegszik, de GPS-nel detto. A GPSnél jobban éreztem és ezért gondoltam oda a GPS antennát.
Amúgy szerintem van ilyen hőfok figyelő, nem tartom kizártnak hogy nem melegebbek az alkatrészek csak ennek a házán jobban érezhető.

Proci Aida64 szerint is az amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#536) laci_csk válasza Halkow. (#534) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nem igy mukodik. 5,5" ala nem mehetek. A kepernyo merete volt egy fontos tenyezo, hogy megvettem ezt a telot, es a felbontasa is de az csak felig.

Melegszik mint a frasz, de nem zavar, meghogy jon a tel es majd jol fog jonni ez a "feature" :DD

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#537) Halkow.


Halkow.
senior tag

Ha akku kímélőbe teszem a telfont akkor, a négy nagy magból tetszölegesen ketőtt kikapcsol és a fényerőt is lejjebb veszi, kérdés ha ezt megspékelném a feljesztői beállilításokban lévő szintérszimuláció->monokrómmal akkor ez olyan lenne mint a samsungokon az ultra energia takarékos mód ? :DD

(#538) Halkow. válasza Halkow. (#537) üzenetére


Halkow.
senior tag

Amint bekaocsoltam a fenti két dologt elkezdet forrósodni a telefon, inkább kikapcsoltam.

(#539) nickedez89 válasza Halkow. (#538) üzenetére


nickedez89
senior tag

Egy próbát megért!:)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#540) nickedez89 válasza Halkow. (#462) üzenetére


nickedez89
senior tag

Kipróbáltam most a gyári headset-et és szépen működik rögtön.

Majd ha járok olyan helyen, akkor kipróbálok néhány hangerő szabályozós fülest is, valamelyikkel csak működik rendesen!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#541) oroszpeter_f


oroszpeter_f
tag

Egy napig nem néztem ide és annyi hozzászólás érkezett mint máskor 1 hét alatt. :)

Én ugyan nem hiányolom a hangerő gombokkal való zoomolást vagy hangerőgombos headsetet, de fura volt olvasni és próbálni, hogy tényleg fel kell áldozni a gyorsgombot egy ilyen műveletért. Még akkor is, ha a hangerő gombokat is lehet kétszer nyomkodni.
Ha már kamera: a stabilizátor miért inaktív? Egyszerűen azért, mert nincs? Akkor igazán letilthatták volna ezt a funkciót.

Memóriakártya:
Én ezt használom háttértárnak, ide ment a fényképező, de sokszor tapasztalom, hogy bazi lassan, több másodpercig gondolkozik a galéria betöltésén. Gondoltam, hogy lassú a microSD-m, ezért cseréltem egy újabb samsung-ra, class 10, UHS1 stb., de ugyan olyan lassan tölt. Tényleg a foglalat lehet lassú? Ez viszont gáz, mert direkt használnám a memkártyát mentési helynek, hogy a telón több maradjon hely.
Eddig volt gondom a videóval is, mert 1 perc körül akadozott a kép vagy elcsúszott a hangtól, de ezt a gyorsabb kártya megoldja. Azt viszont nem oldotta meg, hogy egyes videókat visszajátszva megakad a kép, egyszerűen nem bírja lejátszani a saját videóit. Belső tárhelyen is jelentkezik hasonló hiba?
https://oroszpeter.smugmug.com/Privat/Eskuvo/Marcsi-es-Zsolt-2016082526/Mobil-videok/n-zNSS3n/
Nézzétek meg, mind a két videónál jelentkezett a képakadás, hangcsúszás. Bár ahogy említettem, ez talán megoldódik a gyorsabb írási sebességű kártyával - remélem.

(#542) laci_csk válasza oroszpeter_f (#541) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nekem nincs gondom a memkarival, pedig rajta van az elozo telokkal csinalt kep/video is, visszamenoleg 2010-ig, kb30 giga a 64-bol es a galeria villamgyorsan nyit es elohozza oket. (lagalabb ennyi jo, huh... :B )

Nallam nem inaktiv a stabilizator, sot be is van kapcsolva.

De ahogy most nezem azt irja, hogy 33,2 foglalt az 58,6 gigabol. Miert csak 58,6-ot lat? Mintha 60 folott lett volna eddig.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#543) laci_csk válasza oroszpeter_f (#541) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ha a videonal UHD van kivalasztva akkor inaktiv lesz nalam is, nem birja.
En a FullHD 60-at hasznalom. 4K-ban csak probakeppen csinaltam par videot, de mivel azt csak a telomon nezhetem meg, egyelore nem filmezek igy.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#544) F_Peter válasza oroszpeter_f (#541) üzenetére


F_Peter
őstag

Az hogy nem működik olyankor a gomb alapból fölösleges korlátozás valóban, de ahogy írtam ez több módszerrel megoldható hogy működjön.

A memória kártyával most nincs gondom, de anno másik telóval volt. Volt egy papíron nagy sebességű kártyám, ami szaggatta a videókat néha, de lecseréltem egy márkás de papíron lassabbra ha jól emlékszem, amivel pedig megoldódott a probléma.

(#545) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#541) üzenetére


nickedez89
senior tag

A galéria lassú betöltését én is tapasztalom időnként, de nekem egy komolytalan 8GB-os Kingston kártyám van, úgyhogy betudom annak! (Bár class 10-es de az nem feltétlenül gyors is!)

Videóval viszont nem volt gondom.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#546) oroszpeter_f válasza F_Peter (#544) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Ahogy említettem, egy vadi új 32GB-os Samsung kártya került bele, class10, UHS1. Az nem rossz márka terén se, és még mindig hosszú a várakozás a galériára, meg-meg akad egyes videók visszajátszása mobilon.
Lehet, a kártyaolvasó lassú.
Tesztből valamelyik nap átállítom telefonra a tárhelyet. Félek akkor se lesz gyorsabb mert a kártyáról is be akarja olvasni az adatot.

(#547) laci_csk


laci_csk
senior tag

Hat nekem nincs gond vele, amit csinal nagyon jol csinalja, nem is ezzel volt soha a gondom, mindig arra panaszkodtam amit nem csinal. :K

Xperia XZ3

(#548) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#546) üzenetére


nickedez89
senior tag

Esetleg ha lesz kedved/időd ezzel szórakozni, akkor megpróbálhatnád, hogy az SD kártyát kivéve, csak a belső tárhelyet használva és arra videózva/fotózva is fennáll-e a probléma?!

Mert ha úgy minden oké, akkor nem marad más mint több kártyát kipróbálni ha van rá lehetőséged és ha mindegyiknél gond van, akkor sajnos a foglalat lehet a ludas.
Ami viszont garis történet!:(

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#549) F_Peter válasza oroszpeter_f (#546) üzenetére


F_Peter
őstag

Megnéztem a lassabb kártyával és még azzal sem akadnak a videók. Bár nekem rövidebb, 2-3 perces videóim vannak csak. A galéria pedig pattan egy pillanat alatt.
Este megtudom nézni a másik készüléket is, hogy annál jelentkezik e valami.

Még egy új formázást tudok a javasolni, akár pc-vel.
Ha ez sem, akkor voda.

Még az ugrott most be, hogy én se galériára se videó lejátszásra nem a gyári appot használom. Ezzel is tehetsz egy próbát, ha még nem tettél volna.

[ Szerkesztve ]

(#550) dreta


dreta
tag

Sziasztok!

Beleraktam egy 32GB-os Transcend microsdhc I class 10 1-et és belső tárhelyként szerettem volna megformázni, de ezt írta ki: "Ez a(z) SD-kártya lassúnak tűnik. Folytathatja a folyamatot, de az erre a helyre áthelyezett alkalmazások akadozhatnak, az adatátviteli műveletek pedig hosszú ideig tarthatnak. Gyorsabb SD-kártya használatával javulhat a teljesítmény."
Ezután mindenáron át akarta pakolni rá az alkalmazások adatait, de mondom minek, ha előbb pont ő mondta, hogy lassú?!? Úgyhogy maradtam a cserélhető adathordozónál.

Másik dolog: nektek a mobil adat sebességével minden rendben van? Mert nálam hiába mutat H-t, H+-t vagy 4G-t, szinte használhatatlan az egész. Akár játék, akár weboldal, de még a saját Mobil Vodafone alkalmazásuk is csak "pörög-pörög", de nem hajlandóak normális sebességgel működni. Átkapcsolok wifire, aminek nevetséges sebessége van, azzal meg minden megy normálisan. Mi lehet a gond? A lefedettségi térképük szerint beltéri 4G van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.