Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) nickedez89 válasza nagy@gmx.com (#448) üzenetére


nickedez89
senior tag

Hogy érted hogy nem tudja?
Most próbáltam ki és igen csak sztereónak tűnik!
Ráadásul RDS-es és a hangszóróra is át lehet váltani, hogy onnan szóljon! (Csak azért írom így, mert nem minden telefon tudja ezeket!)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#452) F_Peter


F_Peter
őstag

Nekem határozottan úgy rémlik valahonnan, hogy a hátsó üveg is gorilla glass, de lehet csak rosszul emlékszem. Valakinek valami infó erről?

(#453) dreta


dreta
tag

Sziasztok!
Pár észrevétel néhány nap használat után: iszonyat csúszós az egész készülék, már várom hozzá a tokot, amit a voda boltban ígértek hozzá ("saját" márkás cucc, voda logós dobozban vannak a smartokhoz a tokok). Kb. 2 hét mire megjön a tok, jobb híján kivárom.
Második nap reggel megijesztett rendesen a ketyere, töltőtől leveszem, képernyőzárat feloldom, majd néhány színből álló, inverz kép fogad. Újraindítás óta nem produkálta.
Ami viszont többször is előfordult, hogy a kijelző bal oldala, kb 1 centis szélességben néha nem érzékel.
Remélem felhagy ezen szokásával.
Nekem nagyon zavaró, az értesítési sáv felét elfoglaló "Vodafone HU - vodafone HU" felirat. Egyáltalán nem lenne ott szükség rá.
A minimum hangerő nagyon hangos, a néma és az első lépcső közötti hangerőemelkedést legalább 2 vagy 3 felé még lehetne osztani.
A 2 főképernyőn kívül hol tudok még hozzáadni egyet? Sehol nem találom az opciót.
A menüben csak ABC elrendezés választható? Mert így az általam telepített alkalmazásokat "beszórja" a többi közé.
Egyelőre ezek jutottak eszembe, 2 és fél évig egy S4 Active-ot használtam, 4.2.2-vel. Amire sokan azt mondták mennyire elavult, nos most hogy 6.0.1-et használok, egyáltalán nem érzem az előrelépés ízét.
Persze a rendszer nagyon gyors, ami nagyon tetszik, a kidolgozása a telefonnak perfekt. Ja, még egy, a hangszóró lyukacskái szépen gyűjtik a piszkot.

(#454) nickedez89 válasza dreta (#453) üzenetére


nickedez89
senior tag

Üdv.!
A képernyő nem érzékelése mindenképp furcsa, sosem tapasztaltam ilyet, remélem nem vmi hibásat kaptál!:F

Neked is melegen ajánlom, hogy telepítsd a Nova Launcher -t a play áruházból mert a gyári igencsak szegényes! Ha telepíted mindjárt eltűntethető a google sáv pl. meg hozzáadhatsz akárhány kezdőoldalt illetve rengeteg egyéb beállításod lesz!

Az egész felület Samsung illetve egyéb telefonok után nem csodálom, hogy puritánnak tűnik mivel a szűz android igencsak szegényes, viszont cserébe nem terheli semmi "felesleges" a telót a háttérben! Ha pedig valami extra igénye van valakinek, az általában a play áruházból megoldható. :)

Ja igen, tok az valóban kell rá szerintem is, a hangszóró pedig valóban gyűjti a port, dehát mi nem? :D

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#455) F_Peter válasza dreta (#453) üzenetére


F_Peter
őstag

Hű, szerencsére nálam ezekből semmi nem jelentkezik, kivéve a csúszás. Pedig nálam két ilyen készülék van.
A bal oldali 1cm-s dolgot is megnéztem most, nem volt, de majd figyelem, hátha nem egyedi.
A hangerő nálam még a harmadik nyomásnál is olyan amit igazán csak akkor hallok, ha fülemhez emelem a készüléket. Nincs bekapcsolva hangszínszabályzó?

A menüre és a vodafone feliratra én csak launchert tudok javasolni, az megér egy próbát.
Amúgy a 6os droid abból indul ki, hogy a menüben csak ritkán jár az ember, az alkalmazásait a főképernyőről vagy azon található csoportokból éri el.
Új oldalt egészen egyszerűen úgy tudsz létrehozni, hogy egy ikont elviszel a meglévők legszélére és akkor létrehoz neki egy újat. Ha pedig valahonnan eltűnik az összes ikon, akkor az oldal automatikusan megszűnik.

Legújabb frissítés van fent amúgy a telón?

(#456) dreta válasza F_Peter (#455) üzenetére


dreta
tag

Igen, frissült a szoftver. A ZenUI-val próbálok megbarátkozni, tetszetős launcher. És köszönöm a gyors reagálásokat! Legalább 2 évig itt leszek, az biztos (:

(#457) nickedez89 válasza dreta (#456) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én is két évre tervezek, de sosem lehet tudni nálam!:D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#458) Darellus92 válasza nickedez89 (#454) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Én védem a portól amennyire tudom, de a hangszórók későbbi tisztítására jó lenne valamit agyalni, mert előbb-utóbb rontani fog a hangminőségen.

HTC = Help This Company

(#459) nickedez89 válasza Darellus92 (#458) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szerintem szétszedés nélkül nem nagyon lehet mit tenni, ha sűrített levegővel fújkálom sem jó, mert csak befelé "nyomom" vele a koszt!:(((

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#460) F_Peter válasza nickedez89 (#459) üzenetére


F_Peter
őstag

Kéziporszívó?

(#461) nickedez89 válasza F_Peter (#460) üzenetére


nickedez89
senior tag

Olyanom nincs és ezért nem veszek, de köszi, jó javaslat!:K

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#462) Halkow.


Halkow.
senior tag

Sziasztok! délután csatlakoztam a tulajok körébe, idol 2s-ről váltottam ami rengetek kellemetlenséget okozott nekem. Ennek ellenére adtam még egy esélyt az Alcatenek és azt kell mondjam megérte, ez a telfon egy álom ahhoz képest.
Korábban úgy gondoltam, a QHD felesleges pazarlás de nem, végre nem látok pixeleket csak a gyönyörű kijelzőt ami még tökre fura ips után. A telfon nagyon gyors, az üzemidő is jó 2óra:39perc 64%-on.alcsony fényerőn

A headset csalódás tipikus(rajra is van made in chine) a mélyek vannak,közép szinte semmi, magas hangok meg néha kellemetlenek, hanszín szabályzó valamelyest segít de egy jobb fülest mindenképpen vennem kell hozzá.

Egy problémám akadt a rádió valamiért nem hajlandó teljesen bedugott headsettel működni,de az mx player működik teljesen bedugott headsettel. Érdekes, hogy az idol 2s headsetjét beledugva ki se jelezte...

[ Szerkesztve ]

(#463) F_Peter válasza Halkow. (#462) üzenetére


F_Peter
őstag

Üdv!

QHD-hoz annyit, hogy én akkor döbbentem rá az ízére, amikor elővettem a régi a telómat, amivel anno semmi bajom nem volt...na de most. :)

Headsetes dologra. Én azt javaslom, hogy ne cicózz, menj vissza telóval és a gyári headsettel, mert ott valamelyikkel gond van.
Én próbáltam a gyárival, próbáltam egy másikkal és próbáltam sima fülhallgatóval is, minddel jó volt. Teljesen bedugva és ha kihúztam félig, akkor már átvált hangszórókra.
Én olyasmire gyanakszom, hogy a jack dugón az egyik "gyűrű" (van valami neve, de nem tudom mi, sorry :)) ) az antenna felelős és ha azt nem érzékeli akkor nem indítja el a rádiót, ha kicsit kihúzod akkor meg érintkezik és működik.

A lényeg hogy a gyárival minden gond nélkül működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#464) nickedez89 válasza Halkow. (#462) üzenetére


nickedez89
senior tag

Üdv köztünk!:)

A gyári headset-et én még ki se vettem a dobozból, de a Sennheiser fülesemmel azonnal működik a rádió teljesen bedugva!
Szerintem is valami gond lehet ott. Nincs lehetőséged kipróbálni másik fülessel?
Lehet a gyári headset-el van valami probléma, valaki (#448) már panaszkodott itt olyanra, hogy nem sztereó a rádió!:F Lehet neki is a gyári headset miatt!?

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#465) Halkow. válasza nickedez89 (#464) üzenetére


Halkow.
senior tag

Na sikerült kiprobálni egy ősrégi nyomógombos nokia és egy copy earpod headsettel mind a kettővel működik.

Google kereső widgetet valahogy nem lehetne törölni?

[ Szerkesztve ]

(#466) nickedez89 válasza Halkow. (#465) üzenetére


nickedez89
senior tag

Akkor mégis a gyári fülessel van valami!:(((

Tegyél fel egy másik Launcher-t, pl. Nova és máris törölheted! :)

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#467) Halkow. válasza nickedez89 (#466) üzenetére


Halkow.
senior tag

Sikerült működésre bírnom a headsetet az FM rádióval, kétszer megnyomom a gombot a headseten az FM rádióban egyszer elindul a google hangfelismerő keresője aztán leállítom és láss csodát a rádió utána bekapcsol :DDD

Egész jó ez a "Waves audio" hanzás javító cucc profin beállítja, a saját headsetjével szépen szól.

(#468) F_Peter válasza Halkow. (#467) üzenetére


F_Peter
őstag

Egyre biztosabb hogy hibás a headset, ez is arra utal.
Nekem akkor adja be a hangkeresőt ha csak a mikrofon érzékelőig dugom be a headsetet. Most próbáltam ki. Szerintem a gombbal kikapcsolod a mikrofon rész és ezért átváltja és megszólal.

(#469) nickedez89 válasza F_Peter (#468) üzenetére


nickedez89
senior tag

Minden esetre érdekes, majd én is kipróbálom akkor a gyári headset-et, kíváncsi vagyok nálam is furán "viselkedik"-e? :U

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#470) laci_csk válasza nickedez89 (#469) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nyomjal kerlek egy linket ezzel a Smart Suit-tel, mert sehogy sem akarodzik mukodni. Keri hogy inditsam el a telon de ott nekem nincs. Legyszives segits.

Amugy kiprobaltam a Sony fulesemmel a telot es sajnos ujabb csalodas, a hangero gombokat a fulesrol nem erzekeli a telefon. Ezert nincs is a sajat fulese'n csak egy gomb. Ez is egy minusz neki. A fules el lett pakolva, nem hasznalom tobbet, kipipalva.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#471) nickedez89 válasza laci_csk (#470) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én ezt a Smart Suite-ot töltöttem le PC-re, majd telepítettem és utána dugtam rá a gépre a telót!
Majd mikor rádugtam, engedélyeztem, hogy telepítse a telefonra is a Smart Suite appot, utána pedig már működött!
A play áruházban nem találom én sem a Smart Suite appot, tehát mindenképp a proginak kellene feltenni!

A fejlesztői beállítások menüben engedélyezve van neked az USB hibakeresés? Nekem igen.

A fülest nem nagyon értem, miért nem vezérli a hangerőt! Rá kéne kérdezni az android szakmai topic-ban, hogy mi lehet a gond illetve mit kellene tenni, hogy működjön!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#472) Darellus92


Darellus92
aktív tag

Ha lehet hinni a reddites HTC tulajoknak, akkor a hangszóró ragasztószalaggal és fogkefével is elég jól tisztítható.

Pl. így.

[ Szerkesztve ]

HTC = Help This Company

(#473) nickedez89 válasza Darellus92 (#472) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ez sem rossz technika! :D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#474) laci_csk válasza nickedez89 (#471) üzenetére


laci_csk
senior tag

koszi, ha hazaerek kiprobalom.

Hat a fules azert nem muxik ugy, mivelhogy a gyarinak nincs is hangerogombja, emiatt gondolom szoftverileg sincs megcsinalva. Egyfelekeppen logikus is, miert tudja a szoft ha nem tudja a fules?

Szoval megismetelnem/bebizonyosodott amit irtam az elso napokban, hogy ez a masik tesonak egy "lebutitott" kiadasa, absolut mindenben.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#475) F_Peter válasza laci_csk (#474) üzenetére


F_Peter
őstag

Melyik tesóra gondolsz?
Ha az Alcatelre, akkor nyilván vannak különbségek, de ezek kiegészítő szoftverekben elsősorban.
De pro és kontra is vannak.
Példa a pro-ra:
- itt van ujjlenyomat olvasó ott nincs
- ott (valószínűleg valami szoftveres dolog miatt) rosszabbak a kamera képei mint itt, de lehet hogy ezt javítani fogják
- tesztekben eltérnek, de nem mindenhol az Alcatel javára.

Szóval a "lebutított" és az "absolut mindenben" nem helytálló.

(#476) laci_csk válasza F_Peter (#475) üzenetére


laci_csk
senior tag

jol van, az abszolut mindenbent atvaltoztatom tobbnyire-re. ;)
Az ujjlenyomat olvaso tok felesleges.
A kepek, az relativ.
Ott biztos lesz szoftverfrissites itt, talan az N ha lesz, egyebb szoftverfrissitesrol nem is merek almodni. Pl jo lenne kijavitani a felbukkano orat, mikor megy mikor nem.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#477) oroszpeter_f válasza laci_csk (#476) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Kinek a pap, kinek a paplan. :)

Én mondjuk az ujjlenyomat leolvasó miatt (is) vettem ezt.

(#478) laci_csk válasza oroszpeter_f (#477) üzenetére


laci_csk
senior tag

Elso dolog ami meghokkentett, amikor beallitottam az ujjlenyomat olvasot, azt irta, hogy nincs annyira biztonsagos mint egy jo PIN, vagy egy "Pattern", akkor mire jo az ujlenyomatolvaso? Csak mellet verni vele?

Xperia XZ3

(#479) F_Peter válasza laci_csk (#478) üzenetére


F_Peter
őstag

Az ujjlenyomat olvasók esetében ezt mindenhol közlik. Nem csak telefonnál, hanem mondjuk egy beléptető rendszernél is.

Ettől függetlenül a biztonságot szolgálja, csak tovább kell gondolni.
A legtöbb ember nem azért nem használ bonyolult jelszót a telefonjához és összetettebb védelmeket, mert elég idegesítő és (összeadva napi szinten) sok idő mindig megadni; ugyanígy a vásárlásoknál is. Inkább le se védi a telefonját.
Az ujjlenyomat olvasó pedig a kényelmet szolgálja, hogy nyugodtan adjál bonyolult védelmet, mert nem kell megadnod mindig mivel csak hozzáérsz és nyílik is a telefon. Emiatt sokkal többen kezdenek el használni rendes védelmeket a telefonjainkon.

Szoftver frissítés:
Már volt itt frissítés, szóval nem "csak" az N lesz. De azért az N nem hinném, hogy "csak", mert az a legnagyobb ami jelenleg jöhet.
A szoftver frissítést pedig jó eséllyel nem a Voda intézi, hanem az Alcatelen keresztül történik.

(#480) nickedez89 válasza laci_csk (#478) üzenetére


nickedez89
senior tag

Mondjuk arra, hogy kb. ezerszer kényelmesebb a telefont feloldani mint bármit írogatni, huzogatni, vagy kopogtatni!
Ez egy érintés és kész, nagyjából 0,5másodperc!

Biztonságosnak nem biztonságos, de semmi nem az maximálisan! Talán a BlackBerry féle kép/szám feloldás a legbiztonságosabb.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#481) laci_csk válasza nickedez89 (#480) üzenetére


laci_csk
senior tag

Annyira gyors es komotos, hogy mindig azutan jut beszembe, hogy megnyomtan a gombot es keri a mintat, es akkor hamar eldontom, hogy megcsinalom e a mintat vagy "megkeresem" az ujjlenyomat lyukat. Szoval minimum dupla ido. :D
Az a jo, hogy be lehetett allitani hogy otthon ne kerje.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#482) nickedez89 válasza laci_csk (#481) üzenetére


nickedez89
senior tag

Bocs, de ez már kimeríti a "user error" fogalmát! :D

Én még a lezáráshoz sem nyomnék soha gombot ha megoldható lenne!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#483) F_Peter válasza nickedez89 (#482) üzenetére


F_Peter
őstag

Nekem általában már ahogy a zsebembe megfogom rákerül az ujjam és mire az arcom felé fordítom már feloldott.

(#484) laci_csk válasza F_Peter (#483) üzenetére


laci_csk
senior tag

es ha az asztalon fekszik elotted, a kepernyovel folfele?

Xperia XZ3

(#485) nickedez89 válasza laci_csk (#484) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ez az egy hátránya van a hátul lévő szenzornak!
Meg az autós tartó, tehát minden olyan helyzet ahol a teló hátulja nem hozzáférhető azonnal!
Viszont ott meg lehet trükközni a smart lock-al!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#486) F_Peter válasza laci_csk (#484) üzenetére


F_Peter
őstag

Akkor nem kéri. :)

(#487) laci_csk válasza F_Peter (#486) üzenetére


laci_csk
senior tag

:DD

Xperia XZ3

(#488) F_Peter válasza laci_csk (#487) üzenetére


F_Peter
őstag

Még mielőtt valami hibát feltételeznél: A Smart Lock miatt nem kéri. :)

(#489) AS


AS
félisten

Jó az ujjlenyomat olvasó :) Hangszóró igen oda kell majd valami tisztítás.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#490) Halkow. válasza laci_csk (#476) üzenetére


Halkow.
senior tag

Hát figyelj 15-16 tagból aki idáig hozzászolt és csatlakozott ezen telfonhoz, mindössze két tag nem elégedett.(eléggé semmis dologok miatt)

Ez is azt bizonyítja, hogy ennek a telfonnak bizony helye van a maga kategóriájában és korrektül, problémamentesen használható.

Ujjlenyomat olvasó pedig igenis hasznos dolog és remekül kézre áll egy idő után.

Idol 4s pedig donornak jó volt, de a vodafone jobbat hozott ki belőle a gombok elrendezése, ujjlenyomat olvasó a szebb desing szerintem mindent elmond.

(#491) F_Peter válasza Halkow. (#490) üzenetére


F_Peter
őstag

Egyébként nekem tetszik az Alcatel is. Viszont se a szuper headset se a vr nem érdekel, viszont az ár igen. ☺️

(#492) nickedez89 válasza Halkow. (#490) üzenetére


nickedez89
senior tag

Egy kollégámnak is ajánlottam ezt a telót és nagyon meg van vele elégedve ő is!
Na most ő biztos, hogy nem fog ide írni és még ki tudja hányan vettek már ilyet!
Ahhoz képest pedig eléggé "pang" a topic tehát nem igazán lehetnek gondok eddig, mert panaszkodni előbb jön bárki mint kifejezni az elégedettségét.

#491 F_Peter: Engem sem érdekel a headset, sem a VR!
Örültem is neki mikor megjelent a teló, hogy ebbe inkább FPS-t raktak mert anélkül nem is vettem volna meg, hozzászoktam már.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#493) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#492) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Én is ajánlottam ismerősnek, ő szerintem egy nagy kivétel:
A telefonjával nagyon nem békél. Hamar merül, sokszor újraindul tök random, a hosszabb telefonhívásokat (értsd hosszabb, mint 5-10 perc) magától bontja, nem játssza le az online rádiókat, stb.
Mondtam neki, hogy szaladjon vissza a kereskedőhöz mert fals képet kapott a telefonról (szinte csak szenved vele), mert nézze meg az enyémet, zéró probléma.
Sajnos kiszúrta azt az egy hibásat.

(#494) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#493) üzenetére


nickedez89
senior tag

:Y Az szép, ilyesmikről ha jól emlékszem nem is panaszkodott még senki, biztos hogy ott valami nem stimmel!

A frissítést feltette? Ha igen előtte is volt probléma, vagy utána kezdődött?
Recovery -ből nem próbált esetleg wipe cache -t és/vagy factory reset -et?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#495) laci_csk válasza Halkow. (#490) üzenetére


laci_csk
senior tag

Ez relative amit irsz, mert attol fugg hogy kinek mi az elvarasa es, hogy mihez viszonyitja.
Hidd el, ezt csak muszajsagbol vettem, es masodjara nem fog megtortenni. Nem rosz telo, es a vas is benne tobb mint kellene, csak mashoz viszonyitva nagyon keveset tud, ugyanebbol a kategoriabol, mielott megvettem ezt nem tudtam, azt hittem hogy legalabb annyit tud mint az elozo kozepkategorias telom, ami mar ket eves volt akkor. Amiket felirtam mint minusz (szamold ossze az egeszet) az abszolute nem elenyeszo es nem is kell ugy tenni mintha nem letezne. Ez van, telefonalni lehet vele, vegulis ezert van egy telefon. Legyen pozitiv a befejezes. ;)

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#496) nickedez89 válasza laci_csk (#495) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nézd, világos, hogy te azóta utálod ezt a telefont mióta megvetted. Nincs is ezzel semmi baj, de ne mondd hogy keveset tud mert nem igaz!
Ez gyári android, mindenféle sallang és extra nélkül!
Minden egyebet neked kell telepíteni a play áruházból ahogy azt már mondtuk itt neked párszor!

Gondolom kamera appot sem kerestél másikat és a szakmai topicban sem kérdezted meg, hogy mit kell megpróbálni ahhoz, hogy működjön a hangerő szabályozós fülesed!?

Ha nem megoldható akkor ez van, de ha meg sem próbálod ne mondd hogy nem tudja!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#497) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#494) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Frissítette már mindenhogy, resetelte is, de kezdettől fogva hibás.
Én csak egyet kérdeztem tőle: mi az istenért nem vitte még vissza, miért szenved vele több, mint egy hónapja?! :D

(#498) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#497) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ha ezeket mind próbálta akkor tényleg butaság vele szenvedni! Valami hiba van!
Adnak csere készüléket, egy hét kb. és kész. Kár húzni valóban!

Sajnos egyelőre más módszerről nem tudok, se root nincs még a telóhoz se semmi, még gyári rom-ot sem láttam sehol!

Bezzeg a forráskód már fellelhető, csak nincs dev (fejlesztő) aki fordítson belőle egy CM-et végre mert réteg készülék!

Persze nekem nem is hiányzik, tökéletesen megfelel így is, csak azért jó lenne a lehetőség a játszadozásra! :D

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#499) AS


AS
félisten

Milyen MikroSD vel használjátok ? Most akarok venni egy 64 vagy 128 ast
Samsung microSDXC kártya 64GB EVO Class10, UHS-I Grade1
vagy Samsung microSDXC kártya 128GB EVO Class10, UHS-I Grade1
.48 MB/s írási sebesség mind a 2 nek . A Pro verziónak már 90 ,nem tudom érdemes e azt van e értelme de jóval drágább is. Azért is fontos mert itt lehet mikroSD-re telepíteni nem árt a sebesség.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#500) F_Peter válasza laci_csk (#495) üzenetére


F_Peter
őstag

A nagyon keveset tud azért vicces, mert akkor a te nézőpontod alapján szerintem a Nexusok is keveset tudnak.
Ami hiba van azokra van megoldás.
Például: az optika könnyen karcolódik. Nem egyedi eset. Iphonról van ugyanilyen tapasztalatom, de szerintem máshol is előfordul. A dolog javítható pár ezer forintból, ha annyira elvadulna a dolog.
És igen van még pár hasonló dolog. A fotónak a vakuja is valóban zavarható lehetett valakinek, de ezt javították.
Amiket te írtál problémának azok meg sajnos nem a telefon hibája, mert vagy a másik eszköz is lehet hibás, vagy esetleg egy alkalmazás körül kell keresni a megoldást.
- Nem tudod telepíteni a suitot
- A te tv-dre csatlakozik, de az ismerősére nem tud (nyilván a tv-re kellene telepíteni egy alkalmazást ehhez)
- Nem tudsz kihozni belőle annyi SoT-ot mint mások (erről kértünk képet hogy segítsünk, de csak egyet küldtél, amiben 3 perce lehúztad a töltőről és még semmi adat nem volt benne).
- A te headseteddel nem működik a hangerő szabályzás.
- Tárcsázott a szebedben, pedig "rajta volt az ujjlenyomat olvasó amivel minden irányból megvizsgáltattad az ujjad (megjegyzem feleslegesen, mert 360 fokos az olvasója).

Félre értés ne essék, olvashattunk olyan hibákat másoktól amik valóban a telefon hibájára utalnak, mint mondjuk a bal szélen nem érzékel az érintőképernyő, vagy a jackdugós eset, de ezek meg garanciás esetek.
A többi hiányosságra vagy zavaró dologra pedig (pl. vodafone felirat az értesítési sávban és hasonlók) vannak megoldások csak élni kell velük.

Oroszpeter: Én valami olyasmit gyanítok, hogy vagy vissza lett állítva neki az előző telóról az alkalmazások és adatok ; vagy az SD kártya nem üresen került be, hanem régi cuccokkal és valami onnan okozza a galibát. de persze ez csak tipp. Ha "teljesen szűz" telefonnál is ugyanezek a jelentkeznek akkor irány a voda.

AS: Nekem azt mondták, hogy szinte teljesen mindegy milyen SD lesz benne, árt a sebességnek ha belsőtárnak használjuk. A képek, videók és dokumentumok tárolására valók elsősorban. A belsőtárhelyként használat inkább a kis belsőtárhelyes telefonoknál egy kényszer helyzet. Szerintem amíg nem ütközöl tárhely gondba, addig inkább csak tárolóként használd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.