Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) dreta válasza F_Peter (#619) üzenetére


dreta
tag

Az Idol 4S-en is van ujjlenyomat-olvasó.

(#652) gkatona válasza dreta (#651) üzenetére


gkatona
csendes újonc

Ööö.... hol?

(#653) dreta válasza gkatona (#652) üzenetére


dreta
tag

Itt:

(#654) F_Peter válasza dreta (#653) üzenetére


F_Peter
őstag

Tudtommal az amin van, az nem európai verzió.

(#655) dreta válasza gkatona (#652) üzenetére


dreta
tag

És itt:

(#656) gkatona válasza dreta (#655) üzenetére


gkatona
csendes újonc

Van Neked?
Rendelted?
Amerikában élsz?
:U

(#657) oroszpeter_f válasza dreta (#655) üzenetére


oroszpeter_f
tag

A töltő aljzat is arra utal, amit F_Peter ír:

"Tudtommal az amin van, az nem európai verzió."

Halk kérdés: mivel másabb egy amerikai telefon? Nincs benne pl. magyar nyelv, más frekvencián működik, stb?

(#658) gkatona


gkatona
csendes újonc

Ha ez alapján tovább gondoljuk a dolgot, akkor európai 4s-ben is van. Csak nem úgy van anyakönyvezve, hogy Alcatel...

(#659) Darellus92 válasza F_Peter (#644) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Igazából megoldottam úgy, hogy kiválasztottam hangfájlt ami jellegéből adódóan emelkedő :D.

HTC = Help This Company

(#660) dreta válasza gkatona (#656) üzenetére


dreta
tag

F_Peter: igazad van, nem európai model.

gkatona: Nincs nekem, nem rendeltem és kedves, vidéki parasztember vagyok. (:

(#661) dreta


dreta
tag

Végre sikerült vennem egy harmadik voda boltban szilikontokot. Jó sokat kellett utána autókázni. Utolsó darab volt. Nem rossz, de inkább az s-line tokok jutnak róla eszembe minőségileg. Vagyis nem prémium minőség, inkább csak jó. Messze van a Samsung protective cover+ minőségétől. Mindenesetre örülök, hogy most már valamennyire védi valami.

(#662) zita79


zita79
csendes tag

Nekem több mint 1 hete van meg a tok és az üvegfólia. Tok nem zöldül, fólia sem jött fel a szélén. :-)

(#663) oroszpeter_f válasza oroszpeter_f (#632) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Üdv mindenkinek!

Visszajött a telefon.
Egyelőre úgy tűnik, hogy kb. a szoftverfrissítésen/hard reseten kívül mást nem csináltak vele, még az üvegfólia is rajta maradt. Persze a galéria lassú sebessége is változatlan.
Megszoksz vagy megszöksz elve lesz. Ha szökök, akkor addig járok a vodába, amíg valamit nem kezdenek vele. A srác szerint egy idő után "megunják" (ő fogalmazott így), és adnak egy újat vagy kicserélik a "belét".

Egyelőre próbálok tesztelni. Ja! Meg szokni. :)
Ami viszont fura, hogy SD nélkül is ugyan úgy fennállt a probléma, hát tudja a fene mi a baj.

(#664) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#663) üzenetére


nickedez89
senior tag

Próbáltad a QuickPic appot? Azzal nálam jó a sebesség!

Ja és megnéznéd légyszi a Beállítások -> A telefonról menüpontban, hogy mikori az "Android biztonsági hibajavító csomag szintje" illetve a "Build szám"? :)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#665) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#664) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Szia!

Nem próbáltam még más programot, a gyárit szeretném használni.
Én a csupasz android kedvelője vagyok, nem akarok 1 alkalmazásból kettőt. :) Ennek is jónak kéne lennie.

2016. június 1-i a frissítésem, ezzel nincs probléma.

(#666) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#665) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nem probléma miatt kérdeztem, hanem hogy raktak-e rá valami újabbat vagy ugyanaz van rajta ami jött OTA-n!?

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#667) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#666) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Teljesen ugyan az.

Sajnos ebben nem volt változás. Ahogy a galéria sebességében sem.

(#668) F_Peter válasza oroszpeter_f (#667) üzenetére


F_Peter
őstag

A nyers droidot éppen azért kedvelik általában (én is), hogy minél kevesebb gyári alkalmazás legyen rajta, mert azok gyakran nem szükségesek a felhasználónak, vagy nem megfelelő.
Már csak kíváncsiságból is kipróbálnék egy másik alkalmazást.

Amit még lehetne tenni, ha még nem volt:
- új formázást adni az sd-nek. Ha eddig telefonnal volt formázva akkor most számítógéppel kipróbálni.
- Az elsőt kiegészítve nem a teljes állományt feltenni egyből, hanem csak kisebb csoportokban és mindegyiknél tesztelni egyet. Ezt azért javaslom mert anno amikor ott felmerült hogy szaggat a videó lejátszó és kipróbáltam, akkor a régebbi sonyval felvett videókból volt olyan ami meg meg akadt (de csak a gyári lejátszóval a VLC-vel azok sem), viszont egy ilyen "akadós" videó lejátszás után néha megakadt a többi is. Szóval lehet a régi állományban van valami hibás cucc, ami okozhatja a galibát.
- Elvileg nincs ilyened, de ha mégis akkor kiiktatni az összes takarító, aksi és memória kezelő appot. Ha nincs is ilyen, akkor csak a gyáriakat kell.
- Sd lement és hozzád a belsőtárhoz. Általában ezt nem javaslom, de ez esetben egy próbát megér. Lehet nem is fogsz tapasztalni lassúlást sehol és még a galéria is gyorsul.

(#669) oroszpeter_f válasza F_Peter (#668) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Feltettem nickedez89 javaslatára a QuickPic-et, roppant gyors, azonnal tölt. Hibátlanul megy.

A fő probléma átalakult a tesztelések során, valami egészen más galiba lehet, mint az SD. Az SD-t kivéve a telefonon lévő 3 képpel is ugyan olyan vontatottan nyílik meg a galéria, mint a több gigányi SD-s képekkel.
- A fentebbikből okulva nem hiszem, hogy az SD formázásával van a gond.
- Az állomány mérete se lehet befolyásoló tényező, ha már szinte gyári állapotban SD nélkül is lassú.
- Nincs, ahogy mondod. Még az optimiser-t se indítottam el a szerviz óta.
- Áttölteni a dolgokat megint felesleges, hisz SD nélkül is lassú.

Fogalmam nincs mi okozza ezt és csak a galériánál, használom a QuickPic-et, aztán így marad. Ez szerintem a felderíthetetlen dolog esete :)

Ettől független őszintén köszönöm azt a sok segítséget, segíteni akarást, amit tőletek kapok!

[ Szerkesztve ]

(#670) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#669) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szívesen segítünk ha tudunk! A QuickPic-et egyébként úgy emlékszem F_Peter javasolta először, én is azért próbáltam ki!:)

A gyári appokat pedig valóban ne félj leváltani, nagyon sokszor jobb egy 3rd party app, pláne néhány fizetős!
Az ingyenesek hátránya is legtöbbször csak a reklám.

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#671) nicu71 válasza nickedez89 (#670) üzenetére


nicu71
addikt

nekem Idol3 van,de mint rokon készülék ezt a topikot is olvasom.
SZoval a Quickpicet első naptól fogva használom,nagyon okos ,és hasznos app,sokkalta jobb a gyári képnézegetőnél,tehát én is bárkinek melegen ajánlom,nagyon sok apró kis jóság van benne ,gyors is ,dehát aki ezt olvassa az bátran próbálja ki :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#672) oroszpeter_f


oroszpeter_f
tag

Kezdek beleszokni a QuickPic-be, de egy hibáját máris kiszúrtam:
a gyári appnak sokkal komplexebb, jobban használható szerkesztési menüje van. 1 kattintásra forgatom, szerkesztem, stb, míg a QuickPic-en nem találtam pl. kontraszt, élesség és társai állítási lehetőségeit. A vágás, forgatás se érhető el 1 menü alatt.
A szerkesztési menü így mindig a gyári appban nyílik meg.

(#673) F_Peter válasza oroszpeter_f (#672) üzenetére


F_Peter
őstag

Igazából a szerkesztésre is külön appot használok kezdetek óta. ☺

Amúgy kíváncsi leszek, hogy ha lesz nougat update az javít egy a gyári galériádon.

(#674) oroszpeter_f válasza F_Peter (#673) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Ez az, amit én s várok. :)

A Vodafone-os srác egyszerűen letudta: "óóóó, az még vagy másfél év" :)

(#675) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#674) üzenetére


nickedez89
senior tag

Az biztos, amilyen ütemben jönnek a frissítések!
Eddig 1 darab összesen! :D

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#676) oroszpeter_f


oroszpeter_f
tag

QuickPic használók!

Mi a megoldás arra, hogy a (gyári) fényképező alkalmazást használva a kép a készítés után azonnal megnyitható maradjon bal lent az elkészült miniatűrre kattintva?
Én hiába bökök rá, nem tölti be a képet, visszaugrik fényképezőre. Gondolom zavarja egymást a két program.

(#677) F_Peter válasza oroszpeter_f (#676) üzenetére


F_Peter
őstag

Nálam ilyen nem jelentkezik. Lehet hogy a galéria appod problémája kihat ide is. Viszont erre pontosabb választ kaphatsz valami alkalmazás kibeszélő esetleg (ha van) quickpick topicban.

(#678) F_Peter válasza nickedez89 (#675) üzenetére


F_Peter
őstag

Csak emlegetni kellett. ☺

(#679) oroszpeter_f


oroszpeter_f
tag

Sziasztok!

Van galéria problémám. Ez egy dolog.

Arra viszont elég fura választ találni, hogy a telefonom Play áruház használata, alkalmazás frissítés közben szó szerint meghal. Fekete (nem világító) képernyő, se gombokra, se ujjlenyomatra, se bekapcs + hangerő fel gombra nem reagál.
Ez most történt 5 perce.

Még láttam a villanást (pont ettem, a telefon mellettem az asztalon) ahogy a képernyő kikapcsol, simán, mintha lejárt volna a beállított idő.
Töltőre dugva felvillan a LED az előlapi kamera mellett, majd 1 tizedmp után elalszik. Reakció továbbra sincs.

Szerintem veszem a sátorfám és megkérem a Vodában szépen őket, hogy ugyan nem terveztem visszahozni, de legyenek szívesek az agyával kezdeni valamit...

(#680) nickedez89 válasza F_Peter (#678) üzenetére


nickedez89
senior tag

Jé tényleg! Új frissítés érhető el! :C
322MB, még nem raktam fel, majd estefelé talán! :)

#679 oroszpeter_f: Azt jól teszed, nálad valami nincs rendjén az biztos!:(

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#681) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#680) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Nálam is elférne egy nagyon alapos frissítés :)
A legjobbkor adta be az unalmast...

[ Szerkesztve ]

(#682) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#681) üzenetére


nickedez89
senior tag

Neked nem jelzi?
Telepítsd fel, hátha megoldja a gondot! Bár nem hiszem, de hátha mégis!?:U

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#683) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#682) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Ahogy írtam, be se kapcsol, sötét kijelző, semmire, semmilyen gombkombinációra nem reagál.
Egyedül a töltésnél villan fel egy pillanatra a LED.

Egyik pillanatról a másikra, Play áruház közbeni frissítés közben ez nem hiszem, hogy normális. :)

(#684) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#683) üzenetére


nickedez89
senior tag

Mondanám, hogy lépj be recovery-be és csinálj egy FR-t, de a mostani állapotában legalább csinálnak is vele valamit ha beviszed mert elég egyértelmű!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#685) oroszpeter_f válasza nickedez89 (#684) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Igen, most érzékelhető lesz bárminemű változás :)
Beleírattam a szervizlapba, hogy alaposabb átvizsgálást kérek, mert a szoftverfrissítés nem oldott meg semmit, ráadásul most teljesen elnémult a telefon 8 nappal a szerviz után.

(#686) nickedez89 válasza oroszpeter_f (#685) üzenetére


nickedez89
senior tag

Helyes, jól tetted!

Más:
Felraktam a frissítést, a biztonsági hibajavító csomag szeptember 5.-i lett, mást egyelőre nem veszek észre!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#687) dreta


dreta
tag

Sziasztok!
Azon kívül én sem fedeztem fel új dolgot, pedig kettőt nagyon reméltem ettől a frissítéstől. Nem lett dupla koppos feloldás, plusz továbbra sem működik a dobozon hirdetett Quick Charge 3.0. :/

Off: oroszpeter, a vodánál milyen készüléket kaptál csereként?

(#688) F_Peter válasza nickedez89 (#686) üzenetére


F_Peter
őstag

Nézd csak meg az értesítési sávot. ☺

(#689) oroszpeter_f válasza F_Peter (#688) üzenetére


oroszpeter_f
tag

Mi lett vele?
Képernyőfotót tudsz betenni a változással?

(#690) F_Peter válasza oroszpeter_f (#689) üzenetére


F_Peter
őstag

A sokszor szidott hosszú vodás felirat összement.

[ Szerkesztve ]

(#691) dreta válasza F_Peter (#690) üzenetére


dreta
tag

Most néztem a korábbi screenshotokat, ugyanakkora a voda felirat, mint volt.

(#692) F_Peter válasza dreta (#691) üzenetére


F_Peter
őstag

Ha kell holnap teszek be képeket. Nekem is vannak screenshotok és most fele akkora lett a felirat. Biztos hogy rendben lement a frissítésed? Újra indítás?

Pontosítok! A fele azért túlzás. Amivel rövidebb lett az az, hogy eltűnt a végéről a "—vo..." rész. De ez így elég jelentős javulás azért.

[ Szerkesztve ]

(#693) dreta válasza F_Peter (#692) üzenetére


dreta
tag

Jó reggelt!

Persze, rendben lement a frissítés, újraindítás is megvolt. A "- vo ..." felirat van, hogy ott van és van, hogy nincs. 5 perce még ott virított, most miközben ezt írom, nincs ott.

(#694) nickedez89 válasza F_Peter (#690) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nekem is eltűnt a vo... rész!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#695) dreta válasza nickedez89 (#694) üzenetére


dreta
tag

Beállítások -> Mobilhálózatok -> Preferált hálózattípus
Ha itt a 3G/2G van kiválasztva, akkor ez van az értesítési sávban: vodafone HU.
Ha a 4G/3G/2G, akkor ez: Vodafone HU - vo...

(#696) F_Peter válasza dreta (#695) üzenetére


F_Peter
őstag

Kipróbáltam. Nekem mindig vodafone HU van bármit állítok.

(#697) nickedez89 válasza F_Peter (#696) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nekem is a frissítés óta!

Más:
Használja valaki kijelzővédő nélkül a telót? Mennyire karcálló? Ezt a vodafone-os üveget nagyon le kéne már vennem, de félek, hogy hamar tele lesz hajszálkarc-al a kijelző védelem nélkül!? :F

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#698) nicu71 válasza nickedez89 (#697) üzenetére


nicu71
addikt

Nekem az az első hogy azonnal leszedem a kijelzővédó szirszart .Egyszerűen allergiás vagyok rá,rontja a kép minőségét,szerintem még az érintést is .Emiatt még soha nem volt egy hajszálkarcom sem,igaz vigyázok a telefonjaimra.
Tehát szerintem szedd csak le :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#699) F_Peter válasza nickedez89 (#697) üzenetére


F_Peter
őstag

Természetesen én is úgy gondoltam, hogy a frissítés óta. :)

Nálunk mind a két telefon teljesen csupasz. Anno az LG és a Sony is az volt; ha lehet hinni az infóknak, akkor ez is ugyanolyan GG-vel van szerelve.
Nem karcolódtak hétköznapi használat során és ez sem karcolódots t eddig, de nem néztem meg nagyítóval, viszont ha gondolod megnézem majd (melóban van jó nagyító, itthon erre csak telefont használom :)).
Az én telefonom 3 repült le normál magas asztalról, ebből kétszer padlókőre, de szerencsére semmi kár nem született rajta.
Viszont, az asszony telefonja a női táskában sikeresen megkarcolódott, de nem a kijelző hanem a hátlap. Anno ezért is kutattam hogy a hátlap is GG vagy sem. A karc nem hajszál, hanem egy rendes mélyebb karc kb. 1 cm, fene se tudja hogyan sikerülhetett.

(#700) nickedez89 válasza nicu71 (#698) üzenetére


nickedez89
senior tag

Köszi, F_Peter neked is! Akkor ráveszem magam és leszedem róla!:)

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.