Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MongolZ


MongolZ
addikt

Nagyon érdekes teszt, még több ilyet!

Gratula :)

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Lájk!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) frescho


frescho
addikt

Tetszett a cikk. Jo latni, hogy az oreg vas mennyire megtaltosodik, ha negy maggal etetik.

https://frescho.hu

(#4) thomasvold


thomasvold
őstag

Nagyon jó teszt és tanulságos, érdekes volt olvasni ezt a vissza (?) tekintést :) Gratulálok.

(#5) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek cikk ! :C :R

Gratula ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó írás, köszönjük! :R

(#7) HeadKnife


HeadKnife
csendes tag

Esküszöm rég keresek ilyen cikkeket! Egyszerűen leírják a népek ezeket a régi szörnyetegeket hogy "neh, ezmiez...4 éves...sz@r", holott egy erősebb proccal tényleg hihetetlen dolgokra képesek! Nagyon sokat gondolkoztam rajta hogy veszek egyet, mert használtan vicc az áruk, de sajna 7850 lett amit már bánom, mert 2 fúriknyi pénzt megsprórolhattam, de már nem cserélek... :(
Na de nem ez a lényeg! Nagyon jó cikk, sok ilyet még! :C

Üdv!

(#8) RABBI


RABBI
csendes tag

:D A "régi-vas teszt"! 10 pont, kategóriát teremtettél! Komolyan le a kipámmal! Kb 4 éve nem borzongtam ekkorát "mit tud a vas" teszten. Kibekhúrtpitsamód benga pirospont! Maradok tisztelettel!

(#9) ricshard444 válasza HeadKnife (#7) üzenetére


ricshard444
veterán

A 7850 nem kicsivel gyorsabb, modernebb, időtállóbb, simán megéri a felárat, mondom ezt úgy, hogy volt GTX295-m is szépen meghúzva (2x GTX280) és 7850-m is.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#10) ghostmat


ghostmat
tag

Nagyon jó lett a cikk! Gratula! Jó volt olvasgatni! :K

Nosztalgikus élmény volt a 285 és a 4870-es rész az akkori tesztekkel...
Anno a GTX260-amat nagyon szerettem, az is remek kártya volt és pont ilyen hűtést applikáltam rá én is a ref mókuskerekes helyett :)

Jó volt látni ezt a régi nagyágyút hogy teljesít manapság! Lehetne itt is a ph-n egy minden kártyát ráteszünk a FramePerSec. táblázatra teszt! :D

:R :R

(#11) Menthirist válasza HeadKnife (#7) üzenetére


Menthirist
veterán

hát, azért 2013/14-ben, amikor az új konzolgeneráció megjelenik, és ezáltal végre ténylegesen dx11-re készülnek a játékok (minimumként), illetve az új játékok erősen építenek majd a szélsebes millió szálas gpgpu számításokra (amiben a kepler és a gcn nagyon sokat javított), mennyire fog még elfogadható maradni ez a kártya. A legtöbb, következő hónapokban megjelenő játéknak a dx11 minimum követelmény. Úgyhogy én nyugodtabban várnám egy 7850 (én esetemben várom egy 7970-re húzott 7950) birtokában a következő hónapok játékait.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#12) HeadKnife válasza ricshard444 (#9) üzenetére


HeadKnife
csendes tag

Tisztában vagyok vele hogy gyorsabb, stb...de azért egy GTX285 anno hihetetlen mekkora megfizethetetlen dolog volt, a mezei kis "júzer" inkább nem is álmodott róla...manapság meg tényleg sz.ré h.gyé lehet kapni, már szinte hajítják az ember után használtban, de véleményem szerint még mindig tekintélyt követel magának! A tudat pedig, hogy egy igazi szörny van a gépben...még 4 év késéssel is lázba tudja hozni azt aki valaha is álmodott ilyenről (mint pl Én)... :DD

Üdv!

(#13) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Nagyon jól sikerült kis íráshoz van szerencsénk :)

Nekem is volt 285-öm gyári hűtős MSI, nagyon utáltam :D újrapasztázás előtt könnyen felkúszott a gpu hőmérséklete 100 fok fölé is ilyenkor kb olyan hangja volt mint egy porszívónak :D
Egy ilyen hűtővel mondjuk azért már használhatóbb :)

(#14) mickemoto


mickemoto
őstag

Jók ezek a régi kártyák,nekem is volt egy gtx260-asom, rövid nyákos zotac.
Az új játékok amik megkövetelik a dx11-et akkor el sem indulnak már ezeken?

(#15) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Csinos teszt egy Q9550S 4,2Ghz-n istenesen kihajtja a kártyát, csak társuljon mellé egy kis víz :) Öregember, nem vén ember ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

Örömmel olvastam. :R
Külön köszönet a mikro-lag-os kitérőéért!

(#17) siriq válasza mickemoto (#14) üzenetére


siriq
őstag

BF4 beta megy rajta.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#18) Ádyka


Ádyka
őstag

"E8400 a 450 MHz-es FSB-vel, és a 12 MB L2 cache-sel máig megállja a helyét." Brutál kis E8400-es :B

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#19) joysefke válasza Ádyka (#18) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az intel szerint 6MB L2 van benne (ami kissé érthetetlen, így utólag, hogy miért nem inkább egy méretes közös L3 van benne)
és jól jellemzi az újabb procikhoz viszonyított teljesítményét, hogy kb 4GHz-en ér be egy Pentium G850-et, ami 10 körül megy aprón. (és fele annyit sem fogyaszt mint a húzott E8400).

J.

(#20) kpal válasza joysefke (#19) üzenetére


kpal
veterán

jo teszt es cikk! :) jo latni van aki nem az uj vga-t nyomja .
Nekem 285 Matrix van i7 mellett amennyit jatszok arra jo :) van benne meg játek idő .

(#21) mickemoto válasza siriq (#17) üzenetére


mickemoto
őstag

Na ugye.Szerintem amik most jönnek majd dx11-es címek is játszhatók lesznek régebbi kártyákon, már ha bírják majd szuflával, de az hogy csak dx9 vagy dx10-et tudnak az nem lesz akadály.

(#22) PeL


PeL
addikt

Fasza teszt, csak még mindig ott a tény hogy egyre több játék lesz aminek DX11-es HW kell és az alatt nem is lesz hajlandó elindulni. A Crysis 3 csak az előfutára volt ennek de tuti hogy ezt ki fogják terjeszteni egyre több címre, csak azért hogy az ember kényszerüljön rá a váltásra.

(#23) mepet


mepet
addikt

Érdekes cikk, anno ilyenem nem volt, csak 295-ösöm, de azt utáltam (hangos volt, idő kellett neki, míg "bemelegedett", sok játék nem szerette a 2 gpu-t...)
Anno én is csináltam prociösszehasonlítást a 6870-esemhez. Érdekességképpen. ;)

(#24) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Jó cikk, de sajna nekem is egy hasonló kártyát kellett lecserélnem a Dx11 (Crysis 3) miatt.

Live poor, die ritch.

(#25) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szuper írás, köszi! Az olyan paraszt is megérti, mint én! :K

(#26) F e Z o


F e Z o
veterán

Az E8400-nek 6Mbyte a másodlagos gyorsítótára. ;)
Egyébként korrekt iromány.

H2O über alles!

(#27) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"Az Olvasók között biztosan van, aki tapasztalatból meg tudja mondani, valójában melyik az optimális (szükséges és elégséges) CPU a GTX285 kihajtásához, hiszen egy korábbi generációs processzorral is elérhető a GTX285 kvázi kihajtása"

gtx280 AMP!, (ami nagyjából ezzel egyenértékű), dirt2, dx9, 1680*1050: kb. E8500@4.6-4.8 ghz.
alatta egyértelműen cpu limites volt.

ebben az időben sok vga-t próbáltam, és a dirt2 volt mindig az alap.
280AMP! - gtx 295 - 470 - 480.
ebből egy ár/érték borzalom volt, az a 470. :(((
az E8500 hiába volt szénnéhúzva, nem jött javulás, mert hát cpu limit volt.

akkor tanultam, meg, hogy inkább vga limit legyen, mint cpu limit. mert a cpu limit egy igen bossazntó dolog. a vga limit kevésbé, és beállítással orvosolható.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#28) cskamacska válasza gyáliSanyi (#24) üzenetére


cskamacska
addikt

Nem véletlen amiatt, mert nem volt elég gyors? :P

No meg a fenti "kényszerüljön rá a váltásra" konteók. :DDD

szab.tam: CPU limit mocskos dolog. :( E7300 proci mellett beröffentettem HD4850 CrossFire-t, és vártam a megváltást Witcher 2 és Battlefield 3 alatt. Nem jött el. De olyan szinten, hogy meg sem lehetett érezni a második kártya meglétét. ;] Phenom II procival nem voltak ilyen gondjai.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) kpal válasza PeL (#22) üzenetére


kpal
veterán

Én estleg ha muszáj lesu akkor 580 vagy 680 lesz.

cskamacska : e7300+285 en is igy jartam , aztan i7 920 kicsit masabb lett :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Köszönet a cikkért, én is a végigérők közt lettem végül :D

Ami feltűnt: "Battlefield 3 (megjelenés: 2010. március)" - ez 2011. október. :R

(#31) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Jó írás!

Tetszett hogy 2 procival teszteltél!
Jöhet a következő! :R

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#32) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Nagyon jó írás!

Az akkori kártyák számomra olyan szintűek voltak mint egy Maserati Quattroporte, azaz elérhetetlen!

Később viszont sikerült szereznem egy gyárilag tuningolt Gigabyte GTX 275-öt.
Úristen de szerettem te jó ég a könny is kicsordul a szememből ha rágondolok.

Hatalmas volt, sokat fogyasztott, de cserébe nagyon durva teljesítményt tudott leadni és gyönyörű volt!

Nem volt gondom a melegedéssel, mert az akkori házban 5 ventilátor dolgozott a gépház folyamatos szellőzésén amiket potméterről tudtam szabályozni.
Olyan légáramlást tudtam csinálni, hogy ha elvettem a gépház oldalát és beraktad a kezed elkezdett fázni egy idő után :D

Imádtam... sőt a mai napig imádom azt a kártyát pedig csak műanyag és fém semmi más...

A mai napig a GTX 275/285 az a 2 kártya amit még mindig valami oknál fogva akarok birtokolni.
Tök mindegy melyiket csak legyen egy az általam használt asztali gépben... jelenleg a GTX Titan-nal van ez a helyzet :DDD

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#33) ruti


ruti
Közösségépítő

Örülök, hogy tetszett az írásom, köszi a "dícséreteket" :B

ricshard444:
Az i5 konfigban eredetileg éppen egy 7850 OC volt. De már nincs benne, mert extrém terhelés alatt előjött a ventilátor ciripelése.

Ha már itt tartunk, felvetném a kérdést, hogy ki mit tart "értelmesnek" a PCIe 3.0 kártyák közül betenni az i5-3470 mellé. Tehát ár/értékben a konfig többi eleméhez illő, használt kártyákat "ajánljatok". HD7870? HD7950? GTX670? ...? vagy 256 bites mem.vez. alatt is vannak csodák?

sephi, joysefke: persze a Wolfdale L2=6 MB egyesített cache, köszi, javítottam, rosszul emlékeztem

Mi5i: a BF3 megjelenés javítva, köszi (a BC2-é volt odamásolva)

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#34) joysefke válasza ruti (#33) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Tehát ár/értékben a konfig többi eleméhez illő, használt kártyákat "ajánljatok". HD7870? HD7950? GTX670? ...? vagy 256 bites mem.vez. alatt is vannak csodák?

Amire pénzed van. Egyébként pedig vannak csodák, nekem egy 660 OC volt /i5 3550 mellett/, meg voltam vele elégedve, kihasználatlanság miatt elpasszoltam.

-Apróban nagyon jó az ár/érték arányuk szvsz 40 körül vagy kevéssel alatta jutsz hozzá, bár egy további áresés sem kizárt. Mindenképpen gyári OC verziót vegyél, mert húzni ezeken nem nagyon lehet/érdemes. Természetesen kiskergarral vedd

-Kicsit drágább és játéktól függően kicsit gyorsabb a HD7870 GHz. Ha veszel, mindenképpen újabb modellt vegyél sok hátralévő garral (az öreg Sapphire-okkal volt gond), az új reviziót javították azt nagyon dícsérik, és általában jobban húzható mint a GTX660. Egy további áresés az új Radeon széria miatt szintén nincs kizárva (ugye a 7870-et újracsomagolják R270X néven)

-Másik ár/érték bajnok a HD7950 Egy áresés az új Radeon széria miatt szintén nincs kizárva (az R280X és a 7870 alacsony árai miatt)

Többi GTX 660-on kívül a többi Nvidiáról nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy a 660Ti egy picit gyorsabb volt a 660OC/HD7870GHz-nél, kb a 7950 szint alatt van kicsivel, de az árát nem követem...

J.

(#35) kpal válasza Puma K (#32) üzenetére


kpal
veterán

Titan unikum :DD

(#36) Armagedown


Armagedown
őstag

Ennek az árából tudtál volna egy DirectX 11es kártyát is

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#37) cskamacska válasza ruti (#33) üzenetére


cskamacska
addikt

Leginkább olyat amit kihasználsz, és egy forinttal sem drágábbat. :)

Nekem HD5850 maradt az i5 2400 mellett, és egyelőre még szépen kiszolgál, még a BattleDooty 4 is meglepően jól fut vele. Amíg így lesz, addig nem költök jobb vasra, akármit is akar elhitetni velem Abu TressFX, TrueAudio, vagy Mantle témában, illetve az nVidia bármilyen játékot töm tele exkluzív ujságröptető PhysX effektekkel. :P

Ha viszont a procihoz kellene általános játékra kártyát ajánlanom a nextgen korszak hajnalán, akkor HD7870/GTX660 környékén ajánlanék. Szigorúan a várható árcsökkentés után persze, 40 ezer körül már megérik az árukat. :K
AMD GCN cuccai jobbak lehetnek, ha ez a Mantle dolog tényleg elterjed, és a konzol cuccokat tényleg általános nVidia párti DirectX 11-hez igazítás(butítás :DDD ) nélkül adják majd ki, de jelen pillanatban nem adnék erre, a jelen játékaihoz tökmindegy melyik gyártótól van a kártya, ha nem izgat a TressFX vagy a PhysX.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#38) Mokó


Mokó
aktív tag

Jó bevezetés,jó fogalmazás,KIVÁLÓ téma :R
Kössz,és gratula a 295höz,jómagam is vágyom egyre :K

(#39) Kaci84


Kaci84
őstag

Jó cikk! Ritkán jut valakinek ilyesmi eszébe. A régi emlékek amikor még olyan vasakról és játékokról álmodoztunk amiket most lazán tudunk/tudnánk futtatni maxon.

(#40) kona005 válasza szab.tam (#27) üzenetére


kona005
senior tag

Ez nagyon igaz, én is ebben a cipőben járok most :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.