Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dany007 válasza adalbert1 (#99) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem nem olyan rossz ötlet.
Meg lett mondva, hogy az S a mindenes. A P az a videós, felvevős középkategória. Az U pedig a zenélésre szánt darab. Ha ezeket figyelembe vesszük és mindenki a saját igényének megfelelő terméket válassza nem lehet gond.

Hiszen ha csak zenét akarok hallgatni, akkor a 8GB bőségesen elég. Egy hétre való zenét fel lehet rá pakolni és még akkoris marad hely kis videónak meg képeknek.
A 16GB meg - kompromisszumokkal - de elég videóknak, videófelvételeknek, zenének ésszerű mértékig. A 32GB meg szerintem bőven.

A probléma akkor szokott lenni, amikor valaki megveszi a legalapabb készüléket, mert az óccsó, aztán meg megy a siránkozás, hogy ez ezt se tudja meg azt se tudja stb..
Ha az Apple-nél ez "bevált", így is sikeres tudott lenni, akkor itt is van rá esély.

(#102) kolosanyi válasza mkRoland (#100) üzenetére


kolosanyi
veterán

Most, hogy mondod tényleg hiányzott valami tipikus marhaság, amivel általában fel szokta dobni Bog a dolgokat. :DDD

(#103) Maxentius


Maxentius
addikt

Jó gép lett, nekem egyedül ez a gombmegoldás nem jön be, hogy a csíkon vannak a piktogramok, de felette kell érinteni.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#104) adalbert1 válasza Dany007 (#101) üzenetére


adalbert1
veterán

Eddig pont hogy hatalmas előny volt az Apple készülékeivel szemben a bővíthetőség. Jelenleg ugyan nekem is csak 8 GB-os sd kártya van az E72-ben (amiből kb. 3-4 jut a zenéknek), de én ezt elég soványnak érzem, mindig jut eszembe olyan amit épp szívesen meghallgatnék, de nincs a kártyán. Cserélgetni lusta vagyok :), és akkor biztos épp az hiányozna ami most rajta van. Persze ezek az én egyéni preferenciáimat tükrözik. Ebből kiindulva, ha cserélek majd szeretnék olyan telefont venni ami bővíthető és esetleg a belső tárhelynél se fukarkodtak annyira.

(#105) randras


randras
veterán

Egészen tetszik képről, habár még nem olvastam végig, kár, hogy nem Sense-el van. ;]

(#106) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Bog: Már a kocsidnak is külön telefonszáma van? És még fekete is, hívhatnád KITT-nek :)

Szerintem korrekt telefon, S2 nél sokkal jobb. A zöld szürke logo a hátulján meglepett...

(#107) JR.CSé válasza adalbert1 (#104) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Ebben teljesen igazad van h ez egyéni igény.Nekem pl: 2gb is bőven elég. De én csak zenehallgatásra használom.Abból meg annyi is elég.De mondjuk aki egy komolyabb filmet akar nézni annak bizony elkel valóban egy nagyobb memkari vagy a nagy beépített memória.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#108) Bavid


Bavid
senior tag

Miért kell ez a telefonház zártság? Se aksi cserélhetőség, se micro sd, egyébként nagyon tetszik, de így tuti nem fogok Sony telefont venni.

(#109) Zolesz007


Zolesz007
őstag

Mondjuk amíg csak microSDHC támogatás van, addíg 32Gb-nál nagyobb kártyát úgyse lehet a készülékekbe rakni. Így a konkurenciához képest átlag 4-8, max 16Gb-ot veszthetünk.

Nyílván a kisebb típusoknál azért ez már nagyobb gond lesz...

Fold 5

(#110) Dany007 válasza adalbert1 (#104) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen. Nekem most csak 2GB-van. Zenét nem hallgatok, filmeket nem nézek telefonon.
Fényképekre és VGA videófelvételekre kell :) De szűkös.

Fullos igényhez szerintem továbbra is elég kell legyen a 32GB. Mondom az ésszerűség határáig. A lustaság meg nem jó : ) A bővíthetőség tényleg pozitívum lenne, de talán ezt sem lehet egyértelműen negatívnak felállítani. Inkább olyan elmegy kategória.

(#111) kolosanyi válasza Dany007 (#101) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, de mondj még egy gyártót, aki ezt le tudja nyomni a userek torkán. 16 giga szerintem alap kéne legyen 2012-ben. Én is annyin vagyok, és mindig tele van. Nem tudom mennyi lesz a legkisebb modell ára, de tegyük fel, hogy pont annyi pénzem van. Na már most én szeretek sok zenét magammal cipelni, mert ha teszem azt egy álmos hétfő reggelen a tömegközlekedést használva épp suliba (melózni, akárhova) tartok, akkor kellemes dolog mondjuk Joe Bonamassa, vagy BB King, Gary Moore számai közül válogatni (amúgy is kellemes, csak most ez ugrott be). De mondjuk délután, edzés mellé valami ütős kell, így berakok egy kis Chimairat, vagy Pheripheryt, utána hazafelé menet meg mondjuk egy nagy ugrással Tommy Emanuelt teszek be lazulni. Esetleg ha hazaértem és olyanom van, akkor lejátszok egy kis Chopint, vagy Wagnert, de ha nem is komolyzenét, akkor mondjuk Dream Theatert, vagy Transatlanticot majd estefele egy kis könnyed Phil Collins kerül lejátszásra, esetleg szemezgetek valami klasszikus rockot, pl Queent, Deep Purplet stb. Szóval mindig épp amilyen kedvem van. Ezekből következik, hogy nagy tárhelyre is szükségem van. Történetesen Sonyt akarok venni, de mivel nincs több pénzem, vagy nem szánok rá több pénzt (nem csak itthon fordul ez elő, az usákoknál, meg a "fejlett nyugaton" se mindenki mászkál méregdrága telefonnal) és az általam kiszemelt gyártó meg smucig volt a memóriával, ráadásul idióta marketingszöveggel megindokolja, hogy ne is akarjak többet, jobbat ezért másik gyártónál is körbe fogok nézni. Nem biztos, hogy ott nagyobb tárhelyet kapok a pénzemért, de ha ott van bővítési lehetőség, akkor tuti azt fogom választani, mert egy memóriakártya "filléres tétel" manapság. Ezzel a hozzáállással a Sony saját magát szívatja meg, mert így elveszít egy vevőt biztosan. Monjduk amúgy se tervezem cserélni a telefonom egy jó ideig még, de pl az új droidos kütyük közül a Sonyk tetszenek a legjobban, illetve tetszenének, ha nem ilyen barom mód alakították volna ki a tárhely kérdéskört.
Ja és azt már csak nagyon halkan merem megjegyezni, hogy mi van akkor, ha lossless formátumokat szeretek hallgatni?

[ Szerkesztve ]

(#112) szentkuti11 válasza Bavid (#108) üzenetére


szentkuti11
addikt

Jobb összeszerelési minőség, szétszedhető házzal sohasem olyan tökéletes az összeszerelés.

(#113) Lirion válasza JR.CSé (#107) üzenetére


Lirion
addikt

A magam részéről jól elkülönítettem a belső és külső memóriát:
Belső: ide kerülnek a kamera képek és videók, egyéb filmek/sorozatok, valamint a telepített programok.
Külső: ide jön minden program telepítője, a zenéim, a külsős helyről származó képek, dokumentumok, egyéb fájlok és itt vannak a telefonról készült biztonsági mentéseket.

Nincs keveredés, nincs katyvasz, minden a helyén. :)

(#114) Keki


Keki
csendes tag

Érdekes hogy sokan csak fikázzák a telót pedig eléggé meggyőzőnek tűnik annak ellenére hogy nincs ájfón kamerája, nincs amoledje, nincs 86 processzora, 500Giga tárhelye meg hogy nem 4,159" -os képernyője, meg amúgy is rohadjanak meg hogy nem a minden igényt kielégítő vasat csináltak :)
Szerintem nagyon jó kis gépet sikerült összerakniuk, simán felkerült a listámra : hardware teljesen jó, mai szintnek megfelel, a design is eléggé tetszetős, egy okos telefonhoz képest pedig használható kamera van benne, a dedikált kioldó gomb és a lezárt telóval való fotózás kombo meg visz mindent (legalábbis nálam, tökéletes lenne bicajozáshoz). Az ára meg úgyis lejjebb megy egy pár héten belül.
Csak két dolog zavar, a microsim és a kicsi akku.... Ezért nem rögtön boltba rohanós és megvevős, egyébként minden elismerésem a Sonynak.

De ami a legjobb benne hogy lehet kapni.... Szóval aki mostanában akar felső kategóriás telefont venni úgy tűnik hogy nyugodtan szétnézhet a Sony háza táján is.

(#115) Dany007 válasza kolosanyi (#111) üzenetére


Dany007
veterán

Jó, azt el kell ismernem, hogy hardcore júzereknek lehet problémája vele. Átlagos használatra szerintem még mindig elég.

Amit olyan részletesen leírtál zenéket, az nagyjából tegyük fel 20 órányi zene. Ami jobb minőségű mp3-ban is ~2 GB. De legyen 4GB és akkor még mindig ott a tárhely fele ha az U típust vesszük alapul.
Veszteségmentes zene tárolására tényleg nem jó. Ahhoz jóval több helyre van szükség. Na de mivan akkor ha a fél iTunes-t rá akarom tölteni? :P Akkor a 128GB se elég.
Szal érted, valahol azért meg kell húzni egy kompromisszumos határvonalat. De ha neked nem elég a 16GB - mondjuk a P esetében ami a középmezőnyt erősíti - akkor nyilván ezt nem neked szánták, nézel egy olyan telefont ami bővíthető.

Alapjában véve én sem értem, miért olyan nagy dolog memóriakártya foglalatot beletenni. Semmibe nem kerülne. iPhone-nál se értettem. De továbbra is tartom azt, hogy az átlag júzernek átlag felhasználásra bőven elég választék ez a 3 féle modell.

(#116) Sanyi.mTs válasza Dany007 (#115) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

szerintem: a micro SD kártya (hely) csak egy plusz hibalehetőség. (kompatibilitás, sebesség, stb.)

(#117) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Hát én ettől a kamera minőségtől egyáltalán nem vagyok elragadtatva :U Bár a videó nem rossz :)

De a telefon teljesen rendben van. Kíváncsi vagyok a P kijelzője és kisebb fogyasztású CPU-ja mennyivel eredményez hosszabb akkuidőt.

(#118) JR.CSé válasza Sanyi.mTs (#116) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Ez is egy meglátás de azért a megléte inkább pozitívum lett volna mint negatívum ezt azért el kell ismerned:)

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#119) joey04 válasza Dany007 (#115) üzenetére


joey04
titán

Alapjában véve én sem értem, miért olyan nagy dolog memóriakártya foglalatot beletenni. Semmibe nem kerülne. iPhone-nál se értettem.
Pedig ott világos, ahogy a wp7-nél is. Se mass storage mód, se bővíthető tárhely, se bt filetransfer. Egy olyan cégnél ahol van egy iTunes Store, ott teljesen érthető. Nem védeni akarom, mert akinél ez dealbreaker, és mást vesz, azt megértem, nem is kell, hogy érdekeljék az okok, ez tiszta sor. De egy Androidnál, ahol még ha csak papíron is, de szabadságod van, oda másolsz mindent ahova akarsz, a legtöbb esetben van ums, meg bt filetransfer na ebben az esetben nem értem miért kell kihagyni a lehetőséget. Mondjuk én ettől még simán megvenném az S-t, vagy talán még a P-t is, csak az okát nem értem.

Az U-nál már vannak gondok: [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#120) kolosanyi válasza Dany007 (#115) üzenetére


kolosanyi
veterán

Abban igazad van, hogy kell egy értelmes kompromisszum, mert a világon nincs az a tárhely, amit ha hülyén kezel a felhasználó, akkor nem lehet megtelíteni. Nálam ez a értelmes határvonal a 16 giga, lejjebb már nem adnám, hisz nem fogom ezért konvertálgatni a jó minőségű FLAC ripeket, amiket a gépemen tárolok. De mindenesetre tény, hogy átlagos felhasználóknak, akik nem ilyen zeneb*zik, mint én, azoknak elég lehet a 8 GB, még ha szűkösen is (alatta viszont szerintem manapság már tényleg nem lehet meglenni, pl ZTE Tania). Mindenesetre szerintem kell az a 16 giga, a legtöbb ismerősöm nagyon soknak találta a 16-ot, aztán aki szert tett ekkora tárhelyre az pillanatok alatt belakta (vagy iPhone-t vett, vagy csak simán memóriakártyát). Pedig ők közel sem úgy használják a készüléket, mint én. :)

(#119) joey20
Hát azért droidon tényleg szabadon másolgatsz mindent. Pl most a legújabb ROM alatt, amit próbálok, nem tudom kábellel csatlakoztatni a géphez a telefont, de helyette egy kis app segítségével wifin keresztül pikpakk átmásoltam 5 FLAC albumot a telóra úgy, hogy közben mindent tudtam mozgatni, nézegetni. Jó, nálam rootolva van meg minden, de anélkül is látod a tárhelyet, még ha a teljes fájlstruktúrát nem is. :) Persze nem életbevágó, mert gondolom iOS alatt nem szórakoznék ROM-olgatással, így működne a kábeles, vagy akár vezeték nélküli kapcsolat (nem tudom, hogy van-e ilyen funkció az iTunesban) és kész.

[ Szerkesztve ]

(#121) Zolesz007 válasza Dany007 (#115) üzenetére


Zolesz007
őstag

Mondjuk FullHD kamerával vesz fel az ember pár videót és azért az már zabálja a tárhelyet.
De azt tartom hogy az S esetében elég a 32 giga. Ha bővíthető lenne akkor max szerintem 8 gigás lenne.

Az U és a P már más tészta ott érthető a háborgás.

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#122) freemanone


freemanone
őstag

A memóriakártya elhagyásának nagyon egyszerű oka van. Sajnos az emberek nagytöbbsége nem nézi meg, hogy Class2-es vagy épp Class10-es karit vesz. Árban is van különbség, főleg a hülye azért nem vagyok-kénál. Namost, Józsi bácsi bemegy a kék szolgáltatóhoz és vesz egy ilyen telefont 20huf-ért jövőre 5éves hűséggel. Tegyük fel, hogy nincs belső memóriája, csak SD kari. Ez legyen 8GB-os. Józsi bácsi úgy gondolja, hogy ez neki kevés, ezért bemegy a boltba, ahol leemeli a Class2-es 32GB-os karit, mert az olcsóbb mint a másik gyártó kártyája, ami ugyan class 10-es, de ez neki amúgyse mond semmit. Beleteszi a telefonba, majd olyan lassú lesz, hogy megy szervízbe, mert nem így működött eddig. A story innen pedig mindenkinek ismerős gondolom, amikor visszajön, hogy hiba nincs. Itt lesz Józsi bácsi szemében a sony egy olyan telefon amit nem veszünk többet. Nem egy ismerősöm futott bele ebbe a hibába... technikához nem értenek szinte semmit és ezeket nem mondja el nekik senki.

A másik oldala meg olyasmi, mint a HDD vs SSD pc esetében. A belső memó sebességével még egy CL10-es memkari sem versenyezhet.

[ Szerkesztve ]

(#123) Xaels válasza joey04 (#119) üzenetére


Xaels
félisten

Ha van Usb OTG, akkor egy pendrive kiválthatja a mSD-t, bár nem teljes egészében.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#124) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Uhh, nagyon jól néz ki! [a teszt is kiváló! :R ]
És az ára is egész elfogadható! (pláne hogy még esni is fog az elkövetkezendő hónapokban! :)

Mentalita'

(#125) KoPy89


KoPy89
tag

Csak a Glitch Mob! :)

(#126) Prof01


Prof01
veterán

Mennyi ismerős kép visszaköszön a kamerafotókon... :K
De szép is Barcelona! :))

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#127) Demens


Demens
tag

Erre vártam már nagyon! :D
Nagyon kell nekem ez a telefon. A külseje egyből elkapott, a felbontás is "retina" ( :DDD ), a mérete éppen megfelelő nekem, jó kis proci. Amúgy a tesztvideóban kicsit néha tényleg akad, de szerintem az ICS-el már "smooth" lesz, mivel az támogatja a 2 magot. A 32GB nekem egy kicsit sovány, de ha minden igaz, akkor van benne USB On-The-Go és egy pendrive-al már lehet is "bővíteni". Ebben mondjuk nem vagyok biztos, mert a GSMArenán először ki volt írva a támogatás, most meg nincs. A kijelző lehetne Gorilla Glass, bár ha a karcálló üveg van olyan jó, akkor mindegy. A kamera nekem tökéletes, semmi extra, de jó.
Szóval nagyon bejön, de még úgyis várok, még lesz rá ICS és kiderül a kijelző mit bír, illetve, hogy van-e USB On-The-Go támogatás benne. :)

(#128) Dany007 válasza joey04 (#119) üzenetére


Dany007
veterán

iPhone-os részben hadd ne menjek bele, főleg ne veled szemben :P

Az U-nál lévő gondokat én is néztem. Most láttam a sony oldalán: [link]

Aszondja: Internal phone storage: 4GB

szerk.: ez a P esetében csak 13GB

S esetében olyan van, hogy:

Internal phone storage: 1 to 1.5GB
Flash memory: 32GB eMMC

Tehát ha jól értem az S esetében tisztán megkapjuk azt a 32GB-ot.

Izé, na ez így már tényleg necces. Nem mondom, hogy nem lehet elég, de ez már tényleg nagyon szűkíti kört aki megelégszik ezzel is. Mire ez a telefon kijön, lesz vagy nyár eleje. 2012 fele ez már nem elég.

@kolosanyi:

Én is a 16GB-os verziót néztem ki magamnak. Gondolom az ára is kellemesebb lesz. A design is tetszetősebb, mint az S-é bár az S is tetszik.

Egyébként a telefonpiac még nem tart ott, hogy FLAC-ban tárolj rajta kismillió zeneszámot. Sőt, talán az audiófileken kívül (elnézést) mást nem is érdekel, hogy mobilon veszteségmentesben hallgasson zenét egy mezei fülessel.
A FLAC kezd bejönni a köztudatba bár egyik ismerősöm se tudja mi az (a kockák kivételével). De még mindig csak otthoni gépen HTPC-n tehát valami asztali cuccon.

@Zolesz007:

Ahogy nézem 3GPP-be vagy Mp4-be vesz fel full HD-ben. Fogalmam sincs mennyit foglal. De itt is szem előtt kell tartani, hogy van hozzá adatkábel. Egyik telefon se arra lett kitalálva, hogy a teljes családi multimédiát - zenéktől kezdve a 12Mp képeken át a full HD családi videókig (hogy a filmekről ne is beszéljek) - a telefonon tárold.
Nekem most kb 800 kép (köztük pár VGA videó) van a telefonon, de mindegyikről van backUp a gépen. Sőt a gépen lévő fényképes mappáról is van backUp egy másik vinyón. Szóval, amiket készítek képeket azok max pár napig maradnak a telefonon utána másolom át a vinyóra. Így is 1,2GB szabad hely van a 2GB-ból. De ha csökkenne gondolkodás nélkül törlök, mert minden megvan a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#129) Dany007 válasza Xaels (#123) üzenetére


Dany007
veterán

Nem rossz elképzelés! :R Anyám 40k-s Wayteq tabletjén van ilyen lehetőség! És egy 256GB-os pendrive is elfér a zsebben ha szükséges. Bár tényleg nem ugyan az, de sokat segíthet azokon akiknek nem elég az alap tárhely.

(#130) JR.CSé válasza Dany007 (#129) üzenetére


JR.CSé
senior tag

A tapasztalat szerint valóban helytálló a mindennapokban de sajna vannak korlátai.Pl: Nálam N8-on a 250-es külső HDD-t nem vitte el sajnos. De nyilván nem vagyok telhetetlen. Egy mezei pendrive nem okoz neki gondot.

[ Szerkesztve ]

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#131) Zolesz007 válasza Dany007 (#128) üzenetére


Zolesz007
őstag

Persze, hogy kell menteni nem arról van szó, csak hogy azért kihasználhatatlanul soknak nem mondanám a 32 GB-ot. Bár mint említettem, bőven elég kell, hogy legyen, a konkurencia is max 48 GB-ot tud...

[ Szerkesztve ]

Fold 5

(#132) petymeg


petymeg
addikt

heló!

ennek a naptára tud olyat, mint a htc-k, hogy összekapcsolható a google névnap-ünnepnap naptárral, valamint a facebook eseményekkel (szülinap, évforduló) és widgetként esetleg kirakható?

am. nekem nagyon tetszik és nagyon sanszos h ez lesz a régi jó dhd-m utódja. egyedül ez az átlátszó csík nincs ínyemre, főleg ha még villog is...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#133) Dany007


Dany007
veterán

Most olvasom a specifikációt a Sony oldalán.
Azt tudja valaki ez mit jelent konkrétan?
"- PlayStation® Certified
- TV launcher"

@JR.CSé, Zolesz007:

Szerintem sikerült közös nevezőre jutni! :K

(#134) MrTwister


MrTwister
őstag

Nagyon bitang telefon! Kell! :DD

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#135) joey04 válasza Dany007 (#128) üzenetére


joey04
titán

nyugodtan belemehetnénk, mert egyetértenénk. :)
csak a pénz miatt vannak a korlátozások, hogy a cégnek még több bevétele legyen. Ennek megítélése... na abba ne menjünk bele szerintem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#136) kolosanyi válasza freemanone (#122) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hát akkor Józsi bácsi megszívta, majd amikor a harmadik telefonjával is ugyanaz lesz a hiba, akkor rájön, hogy nem ártana kicsit utánaolvasni a dolgoknak, hisz minden információ elérhető a neten, ráadásul ez nem is egy olyan marha bonyesz dolog. (Egyébként maradva ennél a készüléknél, egy C2-es kártya tuti elég lenne, mert a videókat, fényképeket mondjuk mentené a beépített memóriába, az adataidat meg tárolhatod a memóriakártyán, azoknak nincs okvetlenül szüksége gyorsabbra.)

(#128) Dany007
Ja, mert 2 lesz a rendszernek, 2 az appoknak, és 4 lesz a felhasználói tárhely. Elég sovány...
Én egyébként nem vagyok audiofil, hogyan is lennék, hisz akkor nem telefon lenne a forrás, de ha már van egy jó DAC a telefonomban, van egy egész korrekt fülesem és van viszonylag nagy tárhelyem is (14 giga multimédiás tárhely a Nexuson), akkor miért ne?

Egyébként most jut eszembe, ezzel a 4 gigával is ki lehet jönni. A Google Musicra fel lehet tolni 20 000 zeneszámot (trükközni kell a regisztrációnál, mert itthonról még nem elérhető hivatalosan, de majd én is meglépem egyszer, mert piszkálja a csőröm), a Google Docs meg valami 1, vagy 2 GB helyet enged, ahova fel tudod töltögetni a legfontosabb dolgokat. Mellé ott a Gmail, az is valami 8 giga, illetve a Picasa is segíthet, szóval ezekkel a felhős dolgokkal megtámogatva azért el lehet lenni, de ehhez meg nem árt olyan netcsomag is, vagy állandó wifi kapcsolat.

(#137) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Dafuq ??? Mondom benézek a fórumba, mennyien éltetik a telefont mert szerintem gyönyörű és nagyon is használható cucc. Erre megy a fikázás orrba-szájba, hogy nem elég a teljesítmény ? I don't want to live on this pla....

(#138) CS_D


CS_D
senior tag

Egy Nokia N8 vs Xpreria S kamera összehasonlítást szívesen megnéznék.

A teszt képek annyira nem győztek meg... Pedig lecserélném az N8-amat egy megfelelő kamerás Androidos telefonra... Az Xperia S eddig jónak ígérkezett, de a képek láttán nem győzött meg.

(#139) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Részemről must have kategória :)

(#140) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Most őszintén, ti mi alapján értékelitek a fotós képességeket?

Eddig is sántított a dolog a többi tesztnél a tesztképek és azok értékelései, de most ezeket nézve...

Őszintén, ki szerint szuperek ezek a képek?

Zajos, életlen, kontraszttalan. Csak a szín jó talán, kicsiben.

Kérdés a szerkesztőkhöz:
Nem lehetne egy olyan fotó összehasonlításra átállni, mint a példakép gsmarena.com ?
Nagyjából ugyanazt fotózni ugyanabból a szögből?

Tudom, hogy nem mindig ugyan ott nyílik alkalmatok tesztelni, de azért ez így nagyon nagyon nem objektív és főleg nem reális amit a mobilok fotózási képességeiről írtok.

Simán kéne egy olyan összehasonlítási rendszer, mint az említett oldalnál.

Mert nem hiszem, hogy az a cél, hogy a fotózásról, szóló részt átugorják az olvasók.

[ Szerkesztve ]

(#141) Ricardo


Ricardo
félisten

Ez bizony gyönyörű lett. Nincs azzal semmi baj hogy nem szállt be a Sony a dinnyetepsi (nagy tepsi ezer maggal) gyártásba. Majd szerintem lesz olyan telefonja is.
Nekem szimpatikusabb az a hozzáállás, hogy nem kell megvennem a legnagyobb kijelzőt ha rendes vasat akarok. Több méretben jönnek a normális vasak, és mindenki megtalálja a neki megfelelőt.

"Ami nincs, az memóriakártya, lévén az új Xperia készülékek nem bővíthetőek. A Sony szerint azért, mert úgy tervezték meg a belső kapacitást, hogy az minden modellben elegendő legyen. Ezzel mondjuk tudnánk vitatkozni."

Ezt viszont remélem nem fogják erőltetni.

[ Szerkesztve ]

(#142) kolosanyi válasza Zamasun (#137) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nem erről megy a fika, hanem a kisebb modellről. :DDD

(#143) hallerlaller
Teljesen jogos.

[ Szerkesztve ]

(#143) hallerlaller válasza Dany007 (#101) üzenetére


hallerlaller
addikt

' Meg lett mondva, hogy az S a mindenes. A P az a videós,
felvevős középkategória. Az U pedig a zenélésre szánt darab'

ebbe már egyszer belebuktak..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#144) donceleger8 válasza CS_D (#138) üzenetére


donceleger8
őstag

Szerintem felesleges. Egyértelmű hogy az N8 a jobb. Carl Zeiss neve sokat számít, hiába 12-es ez is, azért a lencse minősége a nyomába se ér.
Meg aztán a symbian sokkal jobban kezeli a kamermodult is, feldolgozás terén is alul marad a Sony.
Várni kell még a minőségi fotós droidokra.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#145) freemanone válasza kolosanyi (#136) üzenetére


freemanone
őstag

Igen, de sajnos Józsi bácsi nem bújja az ilyen infókat a legtöbb esetben. A boltban meg nem árulják el neki, csak néhány esetben a normálisabb tájékozott eladó. Bár való igaz, hogy meg lehetne oldani okosan az adatok tárolását oprendszer szintű szortírozással. Besorolni, hogy melyiknek kell gyors és melyiknek lassú elérésű tár. Viszont a Class2-es karik a mai telefonoknál pici belső tárral, csúnya laggokat okoznak.

A felhő meg nagyon jó, de nem elég a net hozzá. Kéne egy rendes aksi is amivel kibír egy napot aktív használat mellett. Ez alatt értem, hogy több widget/app service frissíti az adatokat (mail, időjrás, naptár stb...). Online zene napi akár 8 órában, mellette böngésző, GPS és még játék is. Mert ezt a szintet nemigen ütik meg sajna.

[ Szerkesztve ]

(#146) JR.CSé válasza hallerlaller (#143) üzenetére


JR.CSé
senior tag

Igen ez így van már az elején le lett tisztázva a dolog:R

donceleger8 : Ezen felesleges is vitázni mert az N8 jelenleg a legjobb. az új Nokiát leszámolva.Viszont én is szívesen látnék egy összehasonlító tesztet. :U

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#147) gabancs válasza Sanyi.mTs (#116) üzenetére


gabancs
addikt

Ez azért elég buta dolog. Mindenki azzal van elfoglalva, hogy mennyi az elég. Senkinek nem jut eszébe, hogy mi van akkor, ha megáll a telefonban a belső memória? Mert miért ne tehetne ilyet? Ilyenkor mi van? Kidobjuk az egész telefont? Nem egyszerűbb egy pár ezer forintos SD kártyát kidobni?

(#148) Dany007 válasza kolosanyi (#136) üzenetére


Dany007
veterán

Ja az a 4GB így már nagyon sovány. Remélem nyomott árral jön majd ez is. Talán a P is.
A felhős részre meg te magad is leírtad az ellenérvet. Net + akksi. Jó ötlet lenne de így felejtős.

@gabancs:

Szerintem ez nem túl gyakori probléma.

[ Szerkesztve ]

(#149) FET-MEN


FET-MEN
veterán

nem rossz, tetszik de ezt is meg lehet akasztani.. :U képeknél ha nézitek a szoftveres videót , ott belép a képekhez és meddig tart mire megjelennek :( android :( , ezt mondom úgy hogy énis azt használok

Iphone 7

(#150) tomatos


tomatos
aktív tag

BOG: a zsákszámra osztogatott NFCből hoztatok? Nem lesz osztás belőle?

Ha nem írnék vissza 24órán belül adatok közt megtalálod a számom! Viberen üzenetekre is válaszolok! Email címemet használhatod Hangoutsnál!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.