Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Xaels válasza donceleger8 (#249) üzenetére


Xaels
félisten

Ha csak telefonlásra használnám akkor nem is vennék ilyen telefont. De mivel egy ilyen kütyüt kényelmesebb magammal hurcolászni egész nap mint egy alaptelefont plusz még egy laptopot/tabletet így ezért ez van. Majd ha kijönnek az olyan táblák amiket a farzsebembe össze tudok hajtogatni akkor lehet az lesz a felállás de addig maradnak az okostelefonok.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#252) zack válasza donceleger8 (#249) üzenetére


zack
nagyúr

Részben igazad van. Egy okostelefon, bár sok minden másra is alkalmas, elsősorban kommunikációs feladatokat lát el, hogy a felhasználó útközben is online maradhasson a technika segítségével.
Ezt alapul véve kalkulálják ki az átlagos használatot és az üzemidőt. Nyilván mindent letiltva repcsi üzemmódban 3 napot is elmegy a GS2-öm, de túl sok értelme nem lenne.
De ha megkérdezik meddig bírja, azt mondom átlagosan 17-19 órát, és ebben minden benne van, tehát semmi sincs kikapcsolva a jobb készenléti idő miatt. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#253) Recon666 válasza Integra (#52) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Egy Zagg karcálló fólia, ami nem látszik azért nem épp ótvar. Ráadásul a Gorilla Glass is karcolódik, hiába véd a kés meg a kulcs csomóktól, ha egy porszem meg tudja karcolni, nekem van is egy két kis karc a kijelzőn pedig folyamatosan tokban van.

[ Szerkesztve ]

(#254) donceleger8 válasza Youri (#250) üzenetére


donceleger8
őstag

Nem kezdődik itt semmiféle baj. Direkt leírtam, hogy semmi rosszindulat nincs benne! Melyik szót nem érted? Vagy rajzoljam le folyamatábrán?
Amúgy nekem is egy mindent tudó okosmobilom van és szeretem is, nem mennék vissza az időbe hogy régi mobilokat használhassunk, csak pusztán érdekességként írtam le.
Nem tudom mi az "mibil" ami kuriózum lehetett :P ;] , de a postagalambig sem kéne visszamenni.

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#255) Scoobyka


Scoobyka
addikt

ne haragudj meg Bog,de sztem a Sony Xperia S kameraja pocsek...nagyon zajosak a kepek ...a beeges is elege ott van...ezek a kepek sztem max a kijelzon nezhetnek ki jol...lattam mar sokkal jobb kepeket lovo fenykepezot is,amit fogalmam sincs miert de lehuztatok ehhez kepest.

(#256) Dany007 válasza donceleger8 (#249) üzenetére


Dany007
veterán

Korábban én is így gondoltam.
Aztán rá kellett jönnöm, hogy ezek ma már nem telefonok, hanem multimédiás kommunikációs eszközök. Aminek mára már a legkevesebb köze a telefonhoz van.
Inkább úgy mondanám, hogy olyan multimédiás kommunikációs eszköz, amivel lehet telefonálni is! Ez a helyzet.

(#257) donceleger8 válasza Dany007 (#256) üzenetére


donceleger8
őstag

Úgy van, és én ennek örülök is. Imádom a technikai újdonságokat. Nagyon jó, hogy a telefonomat tudom telefonálásra használni, navigálásra, tévével összekötve mediaplayerként használni, játszani és internetezni......
Ez mind jó dolog, és fantasztikus hogy egyetlen készülékbe bele lehet sűríteni.
Csupán megjegyeztem, hogy érdekes, hogy az elsődleges funkció a háttérbe szorult.
Nem vagyok maradi, nem akarom a régi értékeket. Peace :R

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#258) freemanone válasza zack (#238) üzenetére


freemanone
őstag

"13mb/s írás meg 24Mb/s olvasás mire nem elég (MicroSDHC Class 10) ? "
Sony Xperia S belső tár: R: 30MB/s / W: 14MB/s (közel azonos, de lesz ez még jobb)

idézek magamtól, abból a postból:
"az emberek nagytöbbsége nem nézi meg, hogy Class2-es vagy épp Class10-es karit vesz"

Szövegértelmezési problémáival forduljon kezelőorvosához... :U (no offense)

Egyszóval, nem az itt és más tech portálon fórumozók, hanem Józsi bácsi és barátai. Nem a paraszt földműves, akinek a "buta"mobil is max levélnehezék szerepét tölti be, hanem a városi bunkó. Főleg a síkhülye újgazdag verzió. Hívhatom vérpistikének is, tökmindegy. A legtöbb ember azt se tudja, hogy mit jelent az h class 2-4-6-10.
Járj már körbe az utcádban kis kérdőívvel a kezedben és kérdezd meg az embereket akinek okos telefonja, hogy vajon tudja-e mit jelent? Vagy hogy méretbeli különbségen kívül van sebességbeli különbség is a microSD kártyák között.... :(
Mindegy... én itt kiszálltam. Ez már csak flame lesz.

[ Szerkesztve ]

(#259) exelsior1 válasza freemanone (#258) üzenetére


exelsior1
senior tag

Ne aggódj, a többség nem tudja, de nem is sokat számít, az átlagfelhasználónak mindegy, hogy ha feltesz néha egy 700 megás filmet, az 1 vagy fél óra alatt megy-e rá :D A többségnek nincs szüksége a leggyorsabb kártyára, többszörös áron, akinek meg igen, az tökéletesen tudja, hogy milyen kártyát kell vennie. Viszont az, hogy nem bővíthető az új Sony-k memóriája, az vissza fog ütni szerintem. Főleg mivel a 16 giga belső memória, azért messze van a 16 gigától. Simán lefoglal 2 gigát a memória működése, majd 2 giga a programoknak, szal jó ha 12 marad minden másnak, ami lehet, hogy nem elég 2012-ben. A 32 gigás már bőven jó, annál tényleg nem kell több és nem is nagyon van. Most 16 giga van az SGS2-mben +16 gigás kártya, ami többé kevésbé tele van. De azért bajban lennék, ha csak ennyi lenne. Ha már okostelefon, akkor lehessen szükség szerint bővíteni, ez alap szerintem.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S10

(#260) zack válasza freemanone (#258) üzenetére


zack
nagyúr

Pontosan jól értelmeztem az irományodat.

Az első felében, a MicroSD vs. belső tárhely sebességére meg is kaptad a választ, hogy nem gyorsabb a belső tárhely, tehát egy normális MicroSD minimálisan lassabb ami csak papíron mutatkozik meg.

A második felében meg az, aki bemegy és leakasztja a polcról, majd azó nélkül megveszi, megérdemli hogy beszopja.
Ha valamihez nem értek, van annyi eszem, hogy odamegyek a szám. tech. boltban az eladóhoz, és elmondom neki, ehhez a telefonhoz szeretnék MicroSD-t 1080p felvételhez és kamerázáshoz, valószínű a Class10-es kártyát fogja ajánlani.
Tényleg felesleges a vita, mert alapvetően az emberek 80-90%-nak elég a 32Gb tárhely. ;)

(#259) exelsior1

Ez nem így van. Egy Class4 kártyának kevés az írási sebessége az 1080p-hez...És az sem mindegy hogy a 12Mp képeket mennyi idő alatt menti el kártyára.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#261) r4z


r4z
nagyúr

Csak egy kérdésem van: nyitható lesz a bootloadere? ;]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#262) freemanone válasza zack (#260) üzenetére


freemanone
őstag

"hogy odamegyek a szám. tech. boltban az eladóhoz, és elmondom neki, ehhez a telefonhoz szeretnék MicroSD-t 1080p felvételhez és kamerázáshoz, valószínű a Class10-es kártyát fogja ajánlani."

Bocs, de megakadt a szemem ezen a részleten! Próbáltad már azt, hogy bemész egy ilyen helyre és hozzáértést egyáltalán nem mutatva kérdezősködj? :U
Tudom nem szép dolog, de én párszor már megtettem. Na ilyenkor vagy az annyira drága, hogy még az apple is sírhat miért nem neki jutott eszébe ekkora haszonnal eladni kategóriát ajánlják, vagy a legolcsóbbat, ami esetek többségében nem kielégítő az adott célra. Media/saturn stb nagyobb helyeken, sok a hozzá nem értő dolgozó is ráadásul és néha még azt se tudja elmondani neked ami a dobozon rajta van.
Ha adnának normális tájékoztatást egy szavam nem lenne, de így gáz. Lehet, hogy csak én, de nincs sok jó tapasztalatom ilyen téren. A másik kedvencem amikor mellettem vezetnek félre egy másik vevőt...

A többiben viszont egyetértünk.

(#263) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nagyon ízlésesen néz ki, nekem tetszik. Szeretem a kicsit baltával faragott dizájnt. :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#264) Xaels


Xaels
félisten

Engadget teszt

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#265) TomWexX válasza Xaels (#264) üzenetére


TomWexX
addikt

Ebben a tesztben lévő tesztképek azért elég jól néznek ki. :U

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#266) Integra válasza Xaels (#264) üzenetére


Integra
titán

hm azért ők kifogásolják rendesen a készülék összeszerelését, minőségét.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#267) Xaels válasza TomWexX (#265) üzenetére


Xaels
félisten

Hát a full méretet kritizálják rendesen ők is érdemes elolvasni amit írnak.

(#266) Integra: hát igen. Ez a teszt eldöntötte, hogy még sem ez a telefon lesz a folytatás. Lényegében 2 vékony műanyagból áll a hátlap csak az egyiket rácsavarozták az akkura, hogy ne tudd kicserélni. :(((

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#268) pit stop válasza zack (#237) üzenetére


pit stop
addikt

Hol vannak azok a négy magos telók amiket holnap után meg lehet venni (mert ezt elvileg akkor már árulják)? Kiszivárgott menetrend szerint év közepén ők is kijönnek majd négymagossal, de legkésőbb ősszel. Többi gyártó attól nemhiszem hogy azért előrébb van, mert most kiáll és közölte, hogy láttad? jól megnézted? mert fél éven belül nem látod újra... (kivétel szabályt erősít :) ). Tavaszra már tudom hogy jönnek az első fecskék, de ez meg most van arra próbáltam célozni csak.

Maga a telefon nagyon tetszik, musthave :)
Akku és tárhely negatívum, de többi apróság ellensúlyozza számomra szvsz :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#269) Integra válasza Xaels (#267) üzenetére


Integra
titán

a one x-re érdemes lesz odafigyelni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#270) Xaels válasza Integra (#269) üzenetére


Xaels
félisten

:K Én is arra várok, remélem nem nyúlt mellé semmivel a HTC. Bár itt van a Sensation küszöbén az ICS frissítés(elvileg az XE verzióra elindult az OTA 1-2 régióban már) és ahhoz mérten mérlegelek majd. Bár a nagyobb kijelző és a jobb kamera rendesen feszíti az érdeklődésem.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#271) szimike79 válasza zack (#237) üzenetére


szimike79
őstag

Szerintem erre a "miért csak két magos processzorra" elég egyszerű a válasz. A Sony olcsóbban hozzá juthat egy régebb óta gyártott kétmagos proci szetthez, mint egy újabb fejlesztésű négymagoshoz. Ez az előállítási költségek lefaragása szempontjából lényeges a gyártónak. A másik fele pedig a dolognak, hogy ezt a telefont már tavaly elkezdték fejleszteni, és akkor már egy bejáratott chipkészlet mellett tették le a voksukat. Ezen felül ki tudja hogy milyen beszállítói szerződéseket írtak alá előre, amihez tartani kell esetleg magukat. :U

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#272) exelsior1 válasza szimike79 (#271) üzenetére


exelsior1
senior tag

És, tegyük hozzá, hogy egy 1,5 ghz-s két magos proci vígan elég mindenre, és elég is lesz évekig :D

Galaxy S10

(#273) petymeg válasza Xaels (#264) üzenetére


petymeg
addikt

jó kérdés h miért lehet lehámozni az egész hátulját, miközben cserélhetetlen az akku?? ez eléggé átgondolatlan. elég lenne egy kis ajtó micro simnek és unibody ház.

Integra. az is szép példány leszámítva a tejfelespohár hátlapot ami benyomkodható (a videók szerint)

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#274) szimike79 válasza exelsior1 (#272) üzenetére


szimike79
őstag

Valószínűleg bőven jó lesz, de ez majd akkor derül ki igazán, ha meglesz rá az ICS, ami ki is fogja használni a két magot. Ha jó lesz az optimalizáció, akkor azon is hasítani fog. És hála istennek mostanság ezen a téren jók voltak az SE-k. Ha a Sony sikeres akar lenni, akkor tovább viszi ezt a jó szokást. :K

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#275) Xaels válasza petymeg (#273) üzenetére


Xaels
félisten

A "P" ha jól emlékszem unibody alu házat kap csak ugye az relatív gyengébb és kisebb. A hátulját lehámozod és alatta van még egy műanyag burkolat pár csavarral rögzítve amit ha leszedsz cserélheted az akkut csak a garanciát utána próbáld meg érvényesíteni. :((( Szerintem ez a megoldás utólag lett kitalálva, eredetileg nem így akarták...

Polikarbonát hátlapja van a One X-nek mint a Lumia sorozatnak. Lehet csak az első szériát érinti ez a "rugalmasság".

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#276) zombinyul


zombinyul
addikt

Tetszik,kár hogy nem az én pénztárcámnak való árkategória...
Viszont kinézetre bejövős,tudásra meg pláne. Bár az akku,meg a méter nekem már túl sok volna...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#277) pap válasza zombinyul (#276) üzenetére


pap
senior tag

Szerintem is jól néz ki.

Asus RT-AC66U, HP Microserver G8

(#278) zso79


zso79
őstag

Azt hiszem eldőlt, hogy S lesz a következő, már csak azt nem tudom, hogy Xperia vagy One :)

(#279) AMD Power


AMD Power
titán

Tegnap volt nálam egy ilyen. Élőben jobban néz ki mint a képeken. A kijelző meg valami brutál szép. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#280) attika89 válasza r4z (#261) üzenetére


attika89
senior tag

Már márc. 2-án kinyitották :DDD

[ Szerkesztve ]

fountain pen is life | Samsung S22 Ultra | Hifiman Ananda Nano

(#281) Dany007 válasza AMD Power (#279) üzenetére


Dany007
veterán

Most azt akarod, hogy irigykedjünk? :D Sikerült... :P

(#282) Danielmagua válasza Dany007 (#281) üzenetére


Danielmagua
csendes tag

Akkor rám is lehet.... :)

Üzenem a fanyalgóknak, hogy nagyon egyben van a telefon, tényleg prémium érzést kelt.
Hibátlan termék pedig nincs és nem is lesz soha.

(#283) Dany007 válasza Danielmagua (#282) üzenetére


Dany007
veterán

Szuper, akkor erősítsd meg az értesüléseinket, miszerint az automata fényerőt ki lehet kapcsolni! :) Téháiksz!

(#284) Danielmagua válasza Dany007 (#283) üzenetére


Danielmagua
csendes tag

Nagyon titokban megnézhettem egy pár percig így erre nem volt időm.
Viszont néztem rajta videót: kijelző nagyon ott van
Fotóztam vele: nagyon gyors, tényleg 1mp körüli alvó állapotból lőve. Kijelzőn jól is néz ki, de a tesztfotókból ugye láttuk, hogy azért nem a legjobb(bár nekem ez nem számít, van fotózáshoz eszközöm)
Készülékház: nem recseg, nem ropog. Megfogod és simán érződik olyan masszívnak mintha egy tömbből lenne. Anyaga kellemes tapintású és fehérben is jól néz ki de ugye ez ízlés kérdése.

(#285) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Tapsot a Sony-nak. Tudják ők mitől döglik a légy :D :D

All→M8

(#286) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

meseszép :Y

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#287) AMD Power válasza Dany007 (#281) üzenetére


AMD Power
titán

Nem kell...:) Mindig hozzák bemutatni az új cuccokat a gyártók.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#288) exelsior1


exelsior1
senior tag

Milyenek a feketéi a kijelzőek?

Galaxy S10

(#289) Danielmagua


Danielmagua
csendes tag

Ha az számít akkor az x10-emhez képest jobbnak tűnt.

(#290) zsoleer


zsoleer
senior tag

T-nél várhatóan mikor jelenik meg?? :R

(#291) TomWexX válasza zsoleer (#290) üzenetére


TomWexX
addikt

Várhatóan márciusban. Pontosabb dátum nincs.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#292) szimike79 válasza zsoleer (#290) üzenetére


szimike79
őstag

Elképzelhető, hogy napok kérdése, mert már hamarosan kapható státuszban van. Aztán ki tudja? Pontosabb infót csak belsős ember tudna adni ezzel kapcsolatban.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#293) Dany007 válasza zsoleer (#290) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, de ahogy néztem a T-nél (is) mocskosul magas árak vannak. Plusz ha az ember magasabb előfizetésre vált akkor is csak minimálisan olcsóbb a készülék.
Ja, hát az új havi 20k-s csomaggal már egész olcsó, de ki tudja azt megfizetni havonta? :S

(#294) szimike79 válasza Dany007 (#293) üzenetére


szimike79
őstag

Én is pont a T-s áraktól tartok. Sima két év hűséggel lassan olyan áron adják a készüléket, mint a kártyafüggetlen ár. Díjcsomagra is csak akkor éri meg aláírni a hűséget, ha olyat választasz, amilyet amúgy is használnál. Drágábat nem érdemes, mert nem kapsz akkora kedvezményt a készülék árából, hogy jobban jönnél ki összeségében.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#295) simonlaci55 válasza szimike79 (#294) üzenetére


simonlaci55
tag

gsm boltban kell vásárloni ilyen drága árak melett és itt nincs is hűség

Simon László

(#296) TomWexX válasza simonlaci55 (#295) üzenetére


TomWexX
addikt

Azért a T-nél ott van a kamatmentes részlet, ami 100+k-s tételnél szerintem nem hülyeség... :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#297) simonlaci55 válasza TomWexX (#296) üzenetére


simonlaci55
tag

attól függ, ha megbirod venni kp-ra akkor inkább függetlent veszek, nem sokkal drágább, de ha hitelre akarsz mobilt ugy megéri, de ott a 2év hűség :W

Simon László

(#298) szimike79 válasza simonlaci55 (#295) üzenetére


szimike79
őstag

Egy érv azért maradt a két év hűség mellett. Van kamatmentes részletfizetési lehetőség, így nem kell egy összegben kifizetni az egészet. Szolgáltatót meg amúgy sem tervezek váltani. De azért jól, esne ha megbecsülnék hogy lassan 14 éve előfizetőjük vagyok, és nem egy előfizetéssel.

TomWexX: Látom megelőztél. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#299) simonlaci55 válasza szimike79 (#298) üzenetére


simonlaci55
tag

nem akarlak megbántani, de sztem leszärják, hogy ki mennyi ideje van náluk, nem nagyon adnak oriási kedvezményt , mert 14 éve vagy 3 éve vagy erlőfizus, mindegyik szolgáltato egy fos, de a TESCO az a menő :DD

Simon László

(#300) szimike79 válasza simonlaci55 (#299) üzenetére


szimike79
őstag

Megbántani? Ne nevettes! Nem vagyok T fun. Maximálisan igazad van, teszem hozzá sajnos. Ennek nem egészen így kellene működnie, de sajna ilyen világot élünk. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.