Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) csasaKKP válasza darvinya (#5149) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ez egy viszonylag új, vezeték nélküli kommunikációs szabvány, lassú (nem is nagy fájlok átvitelére találták ki), de keveset fogyaszt. Keress rá wikipédián, ha részletesebben érdekel. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5152) punky10


punky10
addikt

A Sigma és a Cateye is gyárt ilyan kerékpár kompjutereket,amelyik támogatja az ANT+ technologiát.Ezt leginkább arra találták ki,hogy egy tura adatait PC-n ki tud elemezni(táv,sebesség,egészségi állapot...stb)Ebben az esetben az az elöny,hogy több napos bringázás(vagy gyalogos tura,mert valamelyik Garmin is tudja)esetén nem kell megvárni a tura végét,vagy cipelni a laptopot,mert az adatokat ráteheted a telora.Hogy ezekkel mit lehet kezdeni azt nem tudom,én nem használom.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#5153) darvinya válasza csasaKKP (#5151) üzenetére


darvinya
titán

Jó, utánna néztem.
Ez az izé az űrhajós szenzor kábelek nélkül.

Egy jó kis kém progi és mindentudók róla.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5154) sir fg válasza darvinya (#5153) üzenetére


sir fg
aktív tag

:F Csak én nem értem?

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5155) punky10 válasza sir fg (#5154) üzenetére


punky10
addikt

Nem...
Szerintem megviccelte vqlamelyik fordito-progi...

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#5156) darvinya válasza punky10 (#5155) üzenetére


darvinya
titán

Nem fordító progi csak mivel nagyon fáradt voltam a többit nem írtam le.
Azaz a köret lemaradt.
Itt Wiki-ről másolt anyag.
heart rate monitors
speed sensors
cadence sensors
foot pods
power meters
activity monitors
calorimeters
body mass index measuring devices
blood pressure monitors
blood glucose meters
pulse oximeters
positions tracking
short range homing beacons (Disc Golf,
GeoCaching)
weight measuring
temperature sensors

Szerintem egyértelmű ez a lista.
Mikor az űrhajós(asztronauta) kint van az űrben akkor pontosan ezeket mérik.

Bocs még reggel van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5157) sir fg válasza darvinya (#5156) üzenetére


sir fg
aktív tag

Most belegondoltam az űrhajós Geocaching-be. :DD Izgalmas lehet, bár kicsit macerás.
Akkor a teljesség kedvéért, ha mást is érdekel: Wikipedia link.
Amit bemásoltál, az helytálló, így foglalják össze a lényegét:
ANT has been targeted at the sports sector, particularly fitness and cycling performance monitoring. The transceivers are embedded in equipment such as heart rate belts, watches, cycle power and cadence meters, and distance and speed monitors to form wireless Personal Area Networks (PANs) monitoring a user's performance.

Manufacturers such as Garmin,[4] Geonaute[5], Nike, Suunto, Fitbit[6] and Tacx[7] have used ANT technology in their performance monitoring products.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5158) csasaKKP válasza darvinya (#5156) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ez az NFC: [link] :K

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5159) csasaKKP válasza sir fg (#5157) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nem tartom valami hasznos dolognak ezt az ANT szabványt, vagy mit. Legalábbis nekem nincs szükségem rá... :N

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5160) Lasy válasza csasaKKP (#5159) üzenetére


Lasy
veterán

én sem használom, vagy igen? mindegy a market mondta, hogy frissítsem.

+36702778032

(#5161) sir fg válasza csasaKKP (#5159) üzenetére


sir fg
aktív tag

Hát majd előbb-utóbb eldől, hogy van-e létjogosultsága, vagy elhal a technológia. Mindenesetre meglepett, hogy ilyen modul van az Xperiákban, főleg, hogy nem is tudtam, hogy van ilyen egyáltalán :). Valahogy nincs nagy dobra verve.
(Bár azért az SE-nél szerintem mindig figyeltek, hogy a rendszeresen sportolók igényeit is kielégítsék - volt már pár modell, amiben ez többé kevésbé megjelent).
Egyelőre nekem sincs szükségem rá, de szerintem jópofa dolgokra lehet használni. Szoktam néha futni, vagy bicajozni, és olyankor a telefonnal rögzítem (GPS segítségével) az útvonalat. Később PC-n nem csak, hogy meg lehet nézni az útvonalat pl. a Google Earth-ben, de nézheted, hogyan változott a sebesség, magasság, stb. az út során.
Ez volt eddig. Na most ez kiegészítve egy-két ANT eszközzel, lehetséges például, hogy:
- Egy ANT-os kerékpár-sebességmérőt használva a GPS adatok mellé sokkal pontosabb sebesség- és távolságadatok tárolhatók le.
- Egy ANT-os pulzusmérőt használva az eddigiek mellé letárolható az, hogyan alakult a pulzusod, így később visszanézheted, hogy pl. egy emelkedőn mennyivel emelkedett :).
stb.
Simán el tudom képzelni, hogy valakinek erre van igény, főleg, ha nem túl drágák ezek az eszközök (de szerintem igen).

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5162) darvinya válasza sir fg (#5161) üzenetére


darvinya
titán

Így nézve nem rossz, mert külön ilyen kütyü nem olcsó.

Ez kifejezetten a profi sportolónak tökéletes.
Nem kell egy kórházban méretni magát.
Egyszerűen át küldi az adatokat és kész a diagnózis.

Ha jól tudom a kapacitív erintővel mértheted a pulzusod és a vérből is tud bizonyos dolgokat kiszedni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5163) punky10 válasza sir fg (#5161) üzenetére


punky10
addikt

Igy van,itt az a lényeg,hogy nem csak a GPS-t,sebességet...stb rögzitheti,hanem a pulzusmérö,pedálfordulat-számlálo és egyébb speciális kiegészitök adatait is.Élsportoloknál hasznos lehet...
Egyik haverom bicoján van egy Cateye valamilyen3-as ora,annak a kézikönyvében(1 A4-es lap... :) )olvastunk tola,akkor néztünk utána.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#5164) csasaKKP válasza sir fg (#5161) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Igazad lehet. :) Én isz szoktam bicajozni, kerépár túrákat csinálni, nem tudom mennyibe kerülhet egy ilyen kiegészítő, de én igazából jobban örültem volna egy NFC chipnek. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5165) sir fg válasza csasaKKP (#5164) üzenetére


sir fg
aktív tag

Én azért majd utánanézek egy kerékpár-sebességmérőnek, a régi úgyis bedöglött.
De tény, hogy az NFC se lenne rossz..

Viszont félelmetes, mit bele lehet pakolni ma egy telefonba rádiós interfészek terén...

GSM, HSPA/4G, WiFi, Bluetooth (már 3.0), NFC, ANT...

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5166) csasaKKP válasza sir fg (#5165) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Tényleg elképesztő. És folyamatosan jönnek az újak. Mi lesz ennek a vége? :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5167) csasaKKP


csasaKKP
senior tag


Kicsit sokat fogaszt a kijelző. :F

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5168) csokiscsiga


csokiscsiga
csendes tag

Hello

Most vettem egy Neo V-t és azt szeretném megkérdezni hogy ha használok egy funkciót, pl: kamera, zene lejátszó stb, ezekből hogy kell kilépni hogy ténylegesen bezáródjanak. Kilépési lehetőséget nem találok, a vissza gombbal pedig nem záródnak be. Korábban Galaxy minit használtam, ahol volt feladatkezelő ahol mindig belehetett zárni ezeket. Előre köszönöm a válaszokat.

(#5169) darvinya válasza csokiscsiga (#5168) üzenetére


darvinya
titán

A vissza gombra bezárodnak a kamera, a zenelejátszó.
Ezek a futó alkalmások között nincsenek, ha így lépsz ki.

Ha meg mégis ott van akkor baj van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5170) Norbi001


Norbi001
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég lettem én is NEO V tulaj. :)
Tudnátok nekem egy video telefonáláshoz használható ingyenes programot (nem a skype-ra gondolok) ajánlani. Olyan program kellene, ami képes 3G-s hálozaton keresztül videóhívást kezdeményezni egy másik 3G-s nem androidos telefonnal.
Előző telóm egy Samsung Wave volt, amiben volt "Videóhívás" opció.
A TANGO Video Calls programot próbálta már valaki?
Köszönöm a válaszokat!

(#5171) darvinya válasza Norbi001 (#5170) üzenetére


darvinya
titán

Video hívás mobil hálozaton, de nem interneten keresztül.
Így érted.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5172) Norbi001 válasza darvinya (#5171) üzenetére


Norbi001
csendes tag

Igen!
Sima "Video hívás"-ra gondoltam,
Wi-fi vagy mobilnet nélkül.

(#5173) blt.62


blt.62
őstag

Nagyon szeretem a NEO-m,csak a kijelző fényerejével nem vagyok kibékülve. Lehetne világosabb is.

MegtorloXp

(#5174) darvinya válasza Norbi001 (#5172) üzenetére


darvinya
titán

De miért akarsz kb. 150Ft/perc-ért telefonálni?
Mert a másik készüléken VIOP szolgáltatás, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5175) darvinya válasza blt.62 (#5173) üzenetére


darvinya
titán

Ki kell kapcsolni az automatta fényerőt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5176) Norbi001 válasza darvinya (#5175) üzenetére


Norbi001
csendes tag

Mert nem mindig vagyok Wi-fi közelben, vagy a mobilnet limitem már kimerült!
Csak érdekel, hogy erre az estre van-e program vagy valamilyen megoldás!
Köszönöm!

(#5177) darvinya válasza Norbi001 (#5176) üzenetére


darvinya
titán

Melyik szolgáltatónál vagy?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5178) Norbi001 válasza darvinya (#5177) üzenetére


Norbi001
csendes tag

Telenor.
Más jellegű kérdés:
Üzenetek kezelésére milyen programot ajánlanál?
GO SmS Pro-t esetleg próbáltad?
Köszi

(#5179) darvinya válasza Norbi001 (#5178) üzenetére


darvinya
titán

Ez itt nem a reklám helye, de el mondom.
Én nekem Telenor Online 100MB-m van.
E hónapra a forgalmam 2GB ez 1000Ft-ért.
Nem kellene váltani?

Én nekem nagyon jó a gyári is, mivel ritkán SMS-zek.
Skót vagyok és az internet bősége miatt sajnálom 41Ft/SMS.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5180) Damage401


Damage401
senior tag

Mellesleg mielőtt belemerülnétek. Semelyik NEo gyárilag nem támogatja a 3G telefonhívást ezt a telefonkönyvből kivették. Spkye, többi klienssel megy. De telefont telefont nem :D

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#5181) Norbi001 válasza Damage401 (#5180) üzenetére


Norbi001
csendes tag

OK!
Köszi a válaszokat!
Nem akartam reklámozni egyik programot se...!

(#5182) cucinho válasza Norbi001 (#5181) üzenetére


cucinho
aktív tag

Szerintem a reklámot nem rád értette, hanem hogy ő "reklámozta" a Telenor mobilnetet. De igazából szerintem sokszor sokszor sokmindent félreértünk tőle... :D

darvinya, egy utolsó off-adalék a mai naphoz: Az amerikai fociliga az NFL. (és nem NFC) :D

(#5183) Andre90 válasza darvinya (#5175) üzenetére


Andre90
tag

Nem kötekedésképp, de figyelj kérlek a helyesírásra, legalább egy kicsit, mert már kezd zavaróvá válni, hogy tele vannak a válaszaid (helyesírási) hibákkal.

(#5184) blt.62 válasza darvinya (#5175) üzenetére


blt.62
őstag

Hol tudom az automata fényerőt kikapcsolni? Ha kikapcsolom akkor erősebb lesz a kijelző fényereje? Mert az enyém most is maximumra van állítva,de nem elég.

Egyébként én nem találtam ezt az állítási lehetőséget sehol sem,szerintem nem lehet állítani.
Nagyon szeretem a Neo-m,de sokszor hiányzik az SGS2 kijelzője. A lányom Omnia2-jének is szebb a kijelzője mint a Neo kijelzője. Vagyis szép a kijelző,csak nincs elég fényerő.

[ Szerkesztve ]

MegtorloXp

(#5185) darvinya válasza cucinho (#5182) üzenetére


darvinya
titán

Kicsit olvas jobban utána.

NFL rájátszás
NFC Keleti főcsoport, ha jól emlékszem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5186) darvinya válasza blt.62 (#5184) üzenetére


darvinya
titán

Ami most 100% az valójában csak 70%, mivel leszabályoz az automatta.
Minél nagyobb az értéket használsz annál jobban veszi vissza.

Van egy progi, de csak root? alatt megy.
com.hatcyl.android.Disable_Auto_Brightness.4.apk

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5187) darvinya válasza Andre90 (#5183) üzenetére


darvinya
titán

Ha nem tetszik ne olvasd!

Amúgy vannak dolgok ami kizárással jár.
Ha ezeket normálisan leírnám, mindekinek érhetően nem zárnának ki egyből?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5188) cucinho válasza darvinya (#5185) üzenetére


cucinho
aktív tag

Rosszul emlékszel.
Az NFL az nem a rájátszás, hanem maga a bajnokság. Ezen belül van két "csoport", a két konferencia, ami az NFC és az AFC.

(#5189) darvinya válasza cucinho (#5188) üzenetére


darvinya
titán

Kösz

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5190) Andre90 válasza darvinya (#5187) üzenetére


Andre90
tag

Ezt inkább offba kéne írnod máskor!

(#5191) Damage401


Damage401
senior tag

De gondolom ez a fényerő mizéria azért született meg, mert Grinhárt telefon. Jól emlékszem. Más: Kérdeztem, hogy majd az Ájszkrimszenyában lehet-e majd videótelefonálni telefonok közt külön kliens nélkül, de a válasz erre: Ilyen fajta "fejlesztésbe-beleprogramozásba" nem gondolkodtak, jelenleg másra kell fókuszálniuk" :(. Kicsit lehangoló, hogy egy másik gyártmányú készülékkel amely szintén Android powa, simán lehet :(

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#5192) darvinya válasza Damage401 (#5191) üzenetére


darvinya
titán

Én inkább örülök a költség hatékony megoldásnak.
Minek fizesek 10x pénz ugyanazért a szolgáltatásért.

De gondolom a másik viszont nem kezeli viop-ot?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5193) Damage401 válasza darvinya (#5192) üzenetére


Damage401
senior tag

Ha már megemlítetted a VoiP rendszert. Egy szolgáltatót írj már ami ingyénes. Normálisan kezeli a telefon is. Edgenet nem akarja az igazságot. Te használsz ilyent?

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#5194) darvinya válasza Damage401 (#5193) üzenetére


darvinya
titán

Ha csak EDGE van ott a sima video telefonálás nem lehetséges.
Viszont voip még elketyeg.

A voip szolgáltatáshoz mindkét fél egymást le kell csekkolnia.
Érsd mint a f. t. addig nincs csevej míg vissza nem vagy igazolva.

Google Talk, Viber(ez pont a három betűs fejlesztette), stb…

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5195) Damage401 válasza darvinya (#5194) üzenetére


Damage401
senior tag

Nem a programokra gondoltam, hanem szolgátatóra, mivel a telefonba is belehet állítani és ha netalántán hívást indítok egyből feldobja hogy Netes vagy hang hívás.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#5196) darvinya válasza Damage401 (#5195) üzenetére


darvinya
titán

A netes az a voip.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5197) Damage401 válasza darvinya (#5196) üzenetére


Damage401
senior tag

Darvinya,

Én ezt mind értem segítek rávilágítani:Erre
Ilyenre gondoltam. Szolgáltatót kérdeztem nem kliens progit

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#5198) sir fg válasza Damage401 (#5197) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ilyen a Skype is, nem?

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5199) Damage401 válasza sir fg (#5198) üzenetére


Damage401
senior tag

Nem egészen. Mivel itt ha van egy email cimed akkor az "ö vonalukat" használva net kell hozzá telefonálhatsz. Skypenál meg egyenleget kell tölteni.
Csak nem akarja szinkronizálni magát a teló vele :(. Van még 1 szolgáltató M betüvel kezdődik nem emlékszek a nevére

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#5200) blt.62 válasza darvinya (#5186) üzenetére


blt.62
őstag

Akkor a gyári programos (nem root-tolt) Neo-k világítása egyenlőre marad ilyen gyengécske. Pedig ez a szép kijelző megérdemelné,hogy nagyon jól meglegyen világítva.

MegtorloXp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.