Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) darvinya válasza morneo.it (#5500) üzenetére


darvinya
titán

Nem működik a gomb kombináció? :F

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5502) skul0 válasza morneo.it (#5500) üzenetére


skul0
aktív tag

Akkor ezek szerint mégiscsak megéri várni az ICS-re. Pár hét és mindenki megkapja, én már kivárom ezt a kis időt.
De a tapasztalatokat véssétek nyugodtan!

(#5503) morneo.it válasza darvinya (#5501) üzenetére


morneo.it
senior tag

Akkor lehet nem egyre gondolunk... te milyen billkombira gondolsz? :F

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5504) morneo.it válasza skul0 (#5502) üzenetére


morneo.it
senior tag

Hát nekem ez akkora feeling, mint mikor XP-ről Win7re váltottam. Totál más :) Szerintem már most fel lehet tolni, ez nem garivesztéses dolog, mert nekem is zárt a bootloader. Tehát CM továbbra sem lesz az enyémen, de ez az ICS... (L)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5505) darvinya válasza morneo.it (#5503) üzenetére


darvinya
titán

Oda írtam screenshot-om felé, de leírom megint.
ICS alatt a gyári ScreenShot power gomb+hangerő le

Egyszerre kell 1-2mp-ig nyomni a gombokat!

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5506) morneo.it válasza darvinya (#5505) üzenetére


morneo.it
senior tag

Ezt kikapták belőle ... Ha röviden nyomom, akkor ugye billzár. Ha hosszan, és volume-zok, akkor a hangerőt tolom fel és le... :U

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5507) morneo.it


morneo.it
senior tag

KÉPEK a NEO-m jégkrémjéről ;)

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5508) darvinya válasza morneo.it (#5507) üzenetére


darvinya
titán

Kíváncsi lennék, hogy az eredeti Nordic ICS-hez tennénk a Neo kamera fix az is működne?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5509) morneo.it válasza darvinya (#5508) üzenetére


morneo.it
senior tag

Szerintem menne ... igazándiból nem is tudom, ez az ftf amit linkeltem, mitől NEO-s :) Hisz a kamera sem ment rajta, és MTi11.et írt MTi15 helyett... Ezeket oldotta meg a FIX :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5510) darvinya válasza morneo.it (#5509) üzenetére


darvinya
titán

Benne van a file nevében, hogy Construmized.
Ez nem arra utal, hogy változtattak rajta valamint?

Rendszert app-ot nem szedtél ki?
Attól is lehet, hogy nincs screenshot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5511) morneo.it válasza darvinya (#5510) üzenetére


morneo.it
senior tag

De utal, de nincs semmi sehol, hogy mit is változtattak. Adobe Readertől nem lehet eltüntetni gyári funkciót. Bár sebaj, vannak ingyenes progik erre is, igaz rootolni kell hozzá a telót.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5512) morneo.it


morneo.it
senior tag

Vannak frankó ICS widgetek (visszaszámláló, stb.) Ha lenne rá igény, akkor az egész sys/app mappát RAR-ban kilinkelem, hátha akar valaki kísérletezni :K

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5513) darvinya válasza morneo.it (#5511) üzenetére


darvinya
titán

Én is dühömben leakartam szedni.
De kezdek megbékélni a„gyerekbetegségeivel”.
Nagyon tetszik a felhasználó barát kezelése.

A gyári böngésző mennyire lassú a hozzászolás írásakor billentyűzet?
Nálam eléggé belassúl, de ép hogy elviselhető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5514) darvinya válasza morneo.it (#5512) üzenetére


darvinya
titán

A visszaszámláló, mintha a konyhában. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5515) morneo.it


morneo.it
senior tag

Vannak benne gyári widgetek meg szoftverek is. Pl. galériából is kettő van, az egyik Xperia-s a másik nem. El tudnék képzelni egy CWM-es ZIP fájlt, mely megöli az Xperia szoftverbeütéseket, és full ICS-t ad vissza :C

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5516) morneo.it válasza darvinya (#5514) üzenetére


morneo.it
senior tag

Pontosan xD

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5517) cucinho válasza darvinya (#5474) üzenetére


cucinho
aktív tag

A Honeycomb (3.0, 3.2) miért lenne visszalépés a Gingerbread-hez (2.3) képest? ...

(#5518) blt.62 válasza sir fg (#5456) üzenetére


blt.62
őstag

Szio!
Tudnál erről a Handcent SMS-ről kicsit bővebben mondani? Marketről letőlthető? Magyar menüs? Bonyolult a menüje,lecseréli a gyári SMS felületet a Neo-n?

MegtorloXp

(#5519) sir fg válasza blt.62 (#5518) üzenetére


sir fg
aktív tag

Szia!

Marketről letölthető. Magyar lesz a menüje, csak ehhez a magyarítást szintén le kell tölteni a marketről. Amikor rákeresel a "Handcent SMS"-re, akkor az első találat ugye maga a program, de kicsit lejjebb lapozva megtalálod a magyar nyelvi csomagot is. (Hungarian van a nevében). Telepítsd azt is.
A gyári SMS felületet lecseréli, lényegében egy új programod lesz SMS-ezésre. A menüje nem bonyolult, csak sok beállítási lehetőség van. Így nagyon jól testreszabható. Viszont telepítés után érdemes végignyálazni ezeket az opciókat.
Pl. lehet olyat, hogy ha SMS jön, azt egy felugró ablakban megjelenítse, de lehet azt is, hogy csak az értesítési sávon jelez. Kiválaszthatod, milyen színnel villogjon a LED (Neo-ban van LED?), de ezt külön, minden egyes emberre is állítani tudod. Stb, stb,stb. És persze maga a kinézete is állítható, sőt, talán témák is tölthetők le hozzá. Ezzel már nem foglalkoztam.

Azt viszont magától tudja, hogy ténylegesen 160 karakteres SMS-t írhatsz, ehhez nem kell állítani semmit.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5520) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hol lehet beállítani, hogy magyar betűk is legyenek a virtuális billetyűzeten? Be van állítva, hogy magyar a beviteli nyelv, de nincsenek magyar betűk :(

(#5521) totyak


totyak
aktív tag

Valaki tudna segíteni?
Elolvastam az első hozzászólást, de nem lettem sokkal okosabb, hogy miben különbözik a neo, meg a neo v. Erre lennék kíváncsi.

Az rendben van, hogy a kamera kisebb a neo v-ben, bénább a fülese és kisebb kártyát adnak hozzá, de ez nem indokolja szerintem a kb. 12-12 ezer forintos árkülönbséget.

Telenornál láttam egy neo v-t, nagyon tetszett, de nem tudom, hogy inkább keressek-e sima neo-t és azt vegyem, vagy jó a v is.

Több magyar és külföldi teszte is elolvastam, de sehol nem mondják meg egyértelműen, hogy mi a különbség.

Olvastam olyanokat, hogy a V-ben nem ledes a háttérvilágítás, aztán, hogy abban csak a-gps van, míg a simában e-gps. Ilyet is írtak, hogy a v-ben nincs giroszkóp (amit kétlek), illetve, hogy gyengébb az adatátviteli sebessége.

Valaki tudna konkrétumokat mondani? Most már egy ideje piacon van minkét fajta, hátha tudja valaki.

Köszi

(#5522) Darth_Revan válasza totyak (#5521) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Csak ennyi a különbség, a mellékelt füles, memkártya és a kamera (meg szoftverven van még különbség, de felhasználói oldalról ennek nincs jelentősége), többiben megegyezik a két modell.

Sokáig ne gondolkodj rajta, mert a Telenor már nem forgalmazza se a Neo-t, se a Neo V-t, tehát amit láttál az már az utolsó darabok egyike volt. Ha valaki beelőz és elviszi előled, akkor lemaradsz.

(#5523) darvinya válasza morneo.it (#5516) üzenetére


darvinya
titán

Véletlenül letöröltem az időjárás widget-et.
Nem tennéd fel valahová, mert nincs kedvem ezért újra telepíteni az egészet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5524) morneo.it válasza darvinya (#5523) üzenetére


morneo.it
senior tag

Én is letöröltem, mert nem használom. Anno 22 Ft-ért megvettem a Beautiful Widgets-et, így a gyári időjárást letöröltem első körben. Esetleg azt tudom javasolni, hogy valami recovery-s ICS-t keress, s abból (mivel ZIP) ki tudnád szedni :K

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5525) csasaKKP válasza Darth_Revan (#5522) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Neo V már nem is kapható, nincs készleten, csak egy-két üzletben van még. :)

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5526) blt.62 válasza sir fg (#5519) üzenetére


blt.62
őstag

Szio!
Sikerült feltelepíteni,de hiába állítottam be mindent nem cserélte le a gyári sms-t. Úgy oldottam meg,hogy alól a "tálcán" kukáztam a gyári widgetet,és felraktam az újat. Csak félő,hogy ha bejövő sms-t kapok akkor szerintem a régi sms programot fogja megnyitni.
Mi lehet az oka,hogy nem cserélte le? Valami ötlet?

MegtorloXp

(#5527) morneo.it


morneo.it
senior tag

Eredeti ICS Naptár, Kezdőoldal és Menü, SMS alkalmazások Google Play-en keresztül. Sokkal jobb így a fagyim íze a NEO-n.
SMS - olyan mint a Gmail, alig lehet megkülönböztetni. KÉP
Kezdőoldal és Menö - Még a végén lecserélem a 23 Ft-os ADW Laucher EX-em. KÉP, KÉP, KÉP
Naptár - ez is eredeti ICS lett. KÉP

Ja, és beépült, azaz lecserélte az SMS és a naptáram, nincs kettő, hanem AZ ICS-s csak.

Teljes NEO ICS galériám.

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#5528) sir fg válasza blt.62 (#5526) üzenetére


sir fg
aktív tag

Hogy érted, hogy nem cserélte le? Ha te akarsz SMS-t írni, akkor a Handcent SMS-t kell elindítanod. És igen, ehhez jó ötlet, hogy a főképernyőn alul lecseréled a parancsikont, úgy, hogy a Handcent-et nyissa meg.
Hogy bejövő üzenetet is a Handcent nyisson meg, azt be kell állítani. De amikor elvileg először elindítottad, kérdezett olyat, hogy akarod-e, hogy a Handcent legyen-e a kizárólagos SMS kezelő (nem így volt megfogalmazva, nem emlékszem szó szerint). Ha nem is volt ilyen, de a beállításokban meg lehet találni a Handcenten belül. Ha ez megvan, akkor SMS érkezésekor csak a Handcent jelez.
Ha egy névjegyre nyomva akarsz üzenetet küldeni, akkor meg a telefon megkérdezi, hogy melyikkel akarod küldeni. Ott meg be tudod pipálni, hogy megjegyezze a választásodat.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5529) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Azt hittem heteket kell majd várni mire lesz valami megoldás a Neo V ICS rootolására, erre meg már napok óta van :DDD Lassan felrakhatnák nekünk is a PC Companion-ra az ICS-t...bár nekem a PC Companion már napok óta azt írja, hogy a "Kiszolgáló nem érhető el". :U

(#5530) blt.62 válasza sir fg (#5528) üzenetére


blt.62
őstag

Oké,köszi! Üzenet mentésére milyen mód van? A késleltetett üzenet küldést próbáltad? Az olvasási jelentés azt jelzi amikor a másik fél elolvassa az általam küldött sms-t?

MegtorloXp

(#5531) darvinya válasza Darth_Revan (#5529) üzenetére


darvinya
titán

Frissíteni kell a PC Companion.

Neked ICS van a telodon?
Nem tudnád kimásolni waether app-ot és feltenni vagy a névjegyemnél lévő mail címre átküldeni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5532) Darth_Revan válasza darvinya (#5531) üzenetére


Darth_Revan
veterán

A legújabb PC Companion van fent.

Én még nem raktam fel, arra várok, hogy PC Companion-on is megjelenjen.

(#5533) sir fg válasza blt.62 (#5530) üzenetére


sir fg
aktív tag

1. Elvileg regisztrálhatsz olyan Handcent szolgáltatásra, amivel lementheted őket. Ezt nem próbáltam, én myphoneexplorerrel mentem le őket (ez program PC-re + telóra).

2. Nem próbáltam, de nem hinném, hogy ne működne.

3. Elvileg igen. Van kézbesítési jelentés (ha megérkezett a telefonjára), és van olvasási. Ez utóbbit stintén nem próbáltam :-)

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5534) darvinya válasza Darth_Revan (#5532) üzenetére


darvinya
titán

Az a gond, hogy teljesen más mint az eddigi és elég nehéz megoldani felrakása.
Ma pont lecsekkelni akartam a ICS-t erre frissítette magát a PC Companion és után elkezdte a javítást.
Én hibámból nem tudta, pontosan.
Mivel nekem csak mobil netem van a telon evvel így elég nehéz.
Amikor a telot átkapcsolt flash módba, evvel a másik usb is lekapcsolta amin volt s net és meg állt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5535) totyak válasza Darth_Revan (#5522) üzenetére


totyak
aktív tag

Azért ennyire nem vészes a helyzet. Ha Telenornál nem kapok, veszek függetlenül üzletből.

Egyébként köszönöm a felvilágosítást, így már nyugodtabban tudom választani a Neo V-t. Nekem nem igazán számít a kamera és egyébként is, gondolom az 5-ös is szép képeket csinál. Már csak azt nem értem, hogy akkor mi a 12 ezer Ft differencia?

Egyébként arról van valami infó, hogy a szolgáltatós (mondjuk Telenor) és a független készülék között felszereltségben mi a különbség? Láttam jutubon unbox videót, magyar cég csinálta. Az ő csomagjukban pl. volt hdmi kábel, de memóriakártyát nem láttam. Viszont, ha jól rémlik, akkor a Telenornál oda volt írva, hogy 2Gb-os kártyát adnak mellé (hdmi kábelről nem tudok nyilatkozni).

Mellesleg nagy általánosságban mi a vélemény a telefonról? Nem olvastam el a több ezer hsz-t, csak azért kérdezem. Nekem külsőre tetszett meg nagyon, de tudásra is elég korrekt kis telefonnak tűnik. Van valami hibája esetleg?

(#5537) blt.62 válasza #53955904 (#5536) üzenetére


blt.62
őstag

Szio!
5519-es hozzá szólást olvasd el,mert nekem is ez volt a gondom,de a fórumtárs segített egy jó programmal ami ráadásul magyar menüs.

MegtorloXp

(#5538) blt.62 válasza sir fg (#5533) üzenetére


blt.62
őstag

Szerinted ha alapértelmezett a Handcent sms,akkor a gyári sms programban is megjelenik a kapott sms?

MegtorloXp

(#5539) csasaKKP válasza totyak (#5535) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Szia! Bátran választhatod ezt a telefont! A sima neo sokkal szebb képet csinál, mert ExmorR szenzor van benne, egyébként a neo V is szép képeket csinál, telefonon visszanézve a képeket a Bravia Engine feljavítja. 16:9 képaránynál 3 Mp tud, én így használom. A Telenor nem ad sajnos HDMI kábelt, a memóriakártya helyett inkább azt adtak volna. Ajánlom, hogy legalább 8 Gb memóriakártyát vegyél (Class 6, vagy a felett, ha gyorsat akarsz, ezzel az Appok gyorsabban betöltenek, stb.), nekem ez is hamar megtelik. A gyári kettes kicsi és lassú. Összességében jó választás ez a telefon. :)

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5540) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm

A SONY fórumról Nabeel elküldte a waether widget-et.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5541) darvinya


darvinya
titán

A hivatalos ICS felrakása Nabeel leírása sony
fórum support 2011 család ICS részben
található.
A lényeg, hogy az eljárás végén PC
Companion-nal régióra kell javítani.
Ekkor megvan előbb a frissítés.
PC Compaion azt is kell frissíteni! ez
könnyebben akkor teszi meg, ha telefont
érzékeli.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5542) Darth_Revan válasza darvinya (#5541) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Tudnád ezt a fórumot linkelni?

(#5543) darvinya válasza Darth_Revan (#5542) üzenetére


darvinya
titán

[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5544) darvinya válasza Darth_Revan (#5542) üzenetére


darvinya
titán

2011 sony talk support forum

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5545) sir fg válasza blt.62 (#5538) üzenetére


sir fg
aktív tag

Igen. Ha belépsz a gyári SMS programba, ott lesznek az SMS-ek. (Ennek az az oka szerintem, hogy a telefon az SMS-eket egy adatbázisban tárolja, ami független az alkalmazásoktól. Az alkalmazások (legyen az akár a gyári üzenetküldő program, akár a Handcent) csak ezt az adatbázist írják, olvassák.) De ezzel nincs is semmi baj.

Ha arra gondolsz, hogy fog-e jelezni egy érkező SMS-ről mind a két program (és így dupla értesítést kapsz, ami idegesítő), akkor nem a válasz. Azaz csak a Handcent fog jelezni, HA úgy van beállítva. (Handcent --> Beállítások --> Alkalmazás beállítások --> Alapértelmezett üzenetküldő).

darvinya: Mi az, hogy régióra kell javítani?
Ha felrakod a flashtool-lal, már a Nordic régiós kerül fel, ergó hamarabb jönnek majd a frissítések. A végén a javítás a SUS-szal vagy PC Companionnal csak azért kell, hogy 1000%-ig biztos legyél benne: eredeti, módosítás nélküli gyári Sony firmware kerül a telefonra. (Ez a művelet nem változtatja meg a régiókódot).

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5547) darvinya válasza sir fg (#5545) üzenetére


darvinya
titán

Hogy régiós lesz.
Mert miután a PC Companion-nal elkezded frissíteni a telo fw-t akkor megkérdezi, hogy törölje a felhasználó adatokat.
Ez az egyik.
A másik, hogy az egész fw-t újra rakja.
A harmadik pedig, hogy az Alapsávú Verzió
GB xxxx-xxxxxxxxxxxx-64 volt.
Most xxxx-xxxxxxxxxxxx-70 frissítés után xxxx-xxxxxxxxxxxxx-64 ami megfelel a wotan-non lévő ICS 4.0.2.A.0.62-nek

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5548) sir fg válasza darvinya (#5547) üzenetére


sir fg
aktív tag

Mi sz, hogy "régiós lesz"?
Másrészt a ICS 4.0.2.A.0.62 buildszám GB-hez tartozik, nem lehet ICS-é. Szóval ez kicsit zavaros...

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#5549) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Igazat megvalva én is belezavarodtam egy kicsit. :F

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#5550) totyak válasza csasaKKP (#5539) üzenetére


totyak
aktív tag

Nagyon köszönöm neked is a választ.

Így szerintem már egyértelmű, hogy inkább függetlenül veszem meg, már csak a HDMI kábel miatt is. Memóriakártya van itthon, bár csak 2-es és én is éreztem, hogy az karcsú lesz. Viszont 8-ast meg lehet már kapni olcsón pl. hardveraprón.

Ritkaság, hogy jó is egy telefon, meg még kinézetre is nagyon bejön.

Ez az ExmorR dolog mire is jó, nem vagyok otthon a témában? Nagy érvágás, hogy az nincs a Neo V-ben?
Illetve még azt kérdezném, hogy az új android, az icecream sandvich, az hivatalosan ráfrissíthető?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.