Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) muveszur válasza rankesz (#1748) üzenetére


muveszur
addikt

Tökéletesen mondod...és kb 5-féle intelligens, természetből vett hangokból lehet választani...amúgy szerintem nagyon hasznos, én a Világítást szoktam használni, mióta megvan a telefon...sokkal jobb, mint bármilyen más hang, a lehetőségekhez képest kellemesen ébreszt fel téged.

Geryson: Rankesz kolléga kifejtette, hogy mit takar... nem az ébresztési hang fog erősödni. olvasd el, amit írt... vagy amit én írtam...

Egyébként kb 2 perc alatt kipróbálható, hogy mit is takar az intelligens ébresztés... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1752) bigdigit válasza Geryson (#1739) üzenetére


bigdigit
addikt

intelligens jelzés= nokián az emelkedő hangjelzéssel.
egyébként én is ma ébredtem először erre és először néztem is nagyot mi a ...... van már mert 3 percem lett volna még.
kipróbáltam az állapotjelzéses ébresztést is de az asszony azt mondta kivág ha ez itt elkezd hajnalban géphangon karattyolni.meg hát minket kihagytak a hírszolgáltatás kiválasztásából is.

létezik valami alkalmazás amivel ki tudja mondani a teló a hívófél nevét?

(#1753) Geryson válasza rankesz (#1748) üzenetére


Geryson
addikt

Ááááá, megértettem! :) :R

Mondjuk akkor sem értem, hogy miért jó ha 30 percig szól azelőtt az idő előtt, mielőtt fel akarnék kelni... :)

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1754) muveszur válasza bigdigit (#1752) üzenetére


muveszur
addikt

"intelligens jelzés= nokián az emelkedő hangjelzéssel."
Srácok, ne csináljátok mááááárr...Biztos vagyok benne, hogy nem egyenlő... :W

(#1755) adamho


adamho
tag

Művészúr!
Érdemes S2-ről váltani?

(#1756) Geryson


Geryson
addikt

Jól van, az intelligens ébresztés egy hülyeség. :) Rakták volna inkább bele, hogy bekapcsol a telefon ébresztésnél! :)

Használati kérdés: ki használ hozzá valamiféle tokot? Én baromi sokat telefonálok, az S8000-em kapott is szegényke az elmúlt 2 és fél évben. Nem igazán tudom elképzelni ehhez a tokot, de lehet ekkora képernyőnél már vigyáznom kéne rá...

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1757) bigdigit válasza muveszur (#1754) üzenetére


bigdigit
addikt

Az intelligens jelzés bekapcsolása esetén a hang néhány perccel korábban halkan bekapcsol, és lassan erősödik.
A nokiához képest az a különbség nem kapcsol be korábban és nem választható ebben a periódusban más hang.
De az viszont tartalékol annyi erőt ha le is merül éjjel még ébreszteni fog.

(#1758) donceleger8 válasza kelzsoca (#1745) üzenetére


donceleger8
őstag

"Ha minden igaz a symbianos telefonok sem voltak "teljesen" kikapcsolva, ezért tudott működni az ébresztés funkció."

Már pedig teljesen ki vannak kapcsolva és mégis tudnak ébreszteni! Igazán megvalósíthatnák már ezt android vonalon is, mert ez így nagyon gáz!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#1759) muveszur válasza adamho (#1755) üzenetére


muveszur
addikt

Szia!
Én váltok...már megrendeltem volna az S III-t, de 15-én akarták kihozni, viszont akkor meg nem vagyok itthon, jövőhét keddre fogom kérni.
Nekem van pár ok, amiért megéri, kinek mi az igénye...elsősorban a nagyobb kijelző, nagyobb akksi, wolfson DAC, és az új szolgáltatások miatt (igen, valószínűleg mindet lehet portolni S2-re), na de én újra vágyom. Ráadásul pont jól alakultak az előfizuim.

bigdigit:
Tehát nagyon nem egyenlő. Itt az intelligens hangnak van emelkedése, hamarabb bekapcsol, választható hanggal, és a normál ébresztő hang viszont teljes hangerőn kezd, ha jól emlékszek. Szóval ez már itt 4 különbség.

A többieknek:
A Symbian nem "tartalékol" annyi erőt magában, hogy be tudjon kapcsolni, hanem úgy van megírva az oprendszer, hogy nem kapcsol teljesen ki, ahogy Kelzsoca kolléga is írta. Szóval ott nincs teljesen kikapcsolt állapot.

És az, hogy az androidnál mekkora gáz ez az dolog? Tessék repülőmódba tenni, arra való. Ilyenkor óránként <1%-t fogyaszt a telefon az akkuból. Ez az a nagyon nagy probléma?

[ Szerkesztve ]

(#1760) kelzsoca válasza donceleger8 (#1758) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nokia készülékek esetén a kikapcsolt állapot egy hibernációnak felel meg inkább, ezért tudja "felkelteni" az ébresztő is a készüléket.

Egy teljesen lekapcsolt készüléket semmi nem tud felkelteni, mivel az Androidos készülékek teljesen kikapcsolnak, ezért értelemszerűen nem működik az ébresztés sem kikapcsolt állapotban. (persze ettől még a Nokia "megoldását" át lehetne emelni)

https://vertigostore.eu

(#1761) muveszur válasza kelzsoca (#1760) üzenetére


muveszur
addikt

Nem tudom, hogy SGS III-n működik-e már Chainfire NoMoarPowah! alkalmazása...(S2-n tuti működik). Ezzel ha ki van kapcsolva a telefon, DE töltőn van, akkor képes futni ez a program. Tehát még a rendszer betöltése előtt fut. Képes arra, hogy megadott idő előtt elindítsa a telefon rendszerét. Szóval lehet ez is egy megoldás, hogy telefon kikapcsolva, ébresztő beállítva, NoMoarPowah! időzítve, telefon töltőre dugva, és mielőtt ébresztene a telefon, bekapcsol magától. És kész is a megoldás. Igaz, jóval körülményesebb, mint repülőmódba tenni. Akkor sem ér el minket senki sem.

(#1762) pzstm válasza muveszur (#1761) üzenetére


pzstm
titán

én meg mindig éjjel rakom a töltőre, és még wifit sem húzom le róla :U

sőt néha elfelejtem repülőmódba is tenni, de lenémítva mindig le van...nem értem most mitől jött elő ez olyan nagy problémaként ez a dolog :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1763) Beri78 válasza Helló Kitty (#1721) üzenetére


Beri78
őstag

Helló Kitty!
Szerintem nagyon jó képeket csinál. Normál fényviszonyok között szerintem legjobb most a piacon. Egy párat már fel is tettem ide.
Az elején kell kísérletezni sokat - meg kell ismerni az optikát, a rengeteg funkciót.

A törlőkendő nekem simán a pólóm volt - nagyon túl van lihegve ez a dolog. Simán végighúztam egyszer a hátán a pólómon és tökéletesek a képek.
Amikor direkt megfogdostam a hátlapot, akkor nekem is produkálta a "fátyolódást".

A HOX sötétben jobb, de csak egy hajszállal.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#1764) muveszur válasza pzstm (#1762) üzenetére


muveszur
addikt

Én se értem, talán azért, mert jöttek többen nem androidról...
Egyébként én meg csak simán felrakom tölteni éjszaka, le se némítom, wifi is megy, szóval pont mindegy nekem, úgy is töltőn van...

(#1765) donceleger8 válasza kelzsoca (#1760) üzenetére


donceleger8
őstag

Próbáltam rákeresni, de nem találtam erről semmit! Egy linket légyszíves, már csak kíváncsiságból is!
Mert az előtted szóló hibernációs írása és az ilyenkor 1%-os energiafogyasztást megtaláltam egy másik forumban szinte szóról szóra!
Amúgy én nem hinném, hogy sok köze van az oprendszernek az ébresztéshez. A régi Nokia 3210-es is tudott ébreszteni kikapcsolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#1766) muveszur válasza donceleger8 (#1765) üzenetére


muveszur
addikt

Drága jóistenem...hát mi másnak lenne köze hozzá, ha nem az oprendszernek? Képzeld, a 3210-en is van oprendszer...

(#1767) Ricardo válasza donceleger8 (#1765) üzenetére


Ricardo
félisten

Bizony van köze az oprendszerhez az ébresztésnek.

A droidon, ios-ban, WP-n is így van. A lényeg az, hogy az ébresztő szerves része a rendszernek. Ha az nem fut (ki van kapcsolva a telefon), akkor az ébresztés sem működik.

A symbian (meg a meego is azt hiszem) az egyetlen okostelefon platform, aminél ez nem így van.

(#1768) kelzsoca válasza Ricardo (#1767) üzenetére


kelzsoca
félisten

Úgy tudom még a BlacBerry készülékek tudnak ébreszteni "kikapcsolt" állapotban.

(#1765) donceleger8

Fórumokban is beszélgetnek erről, így keress rá: nokia phone off alarm

Nekem még nagyon régen, egy Nokiában dolgozó hozzáértő emberke mondta egyébként.

Viszont ha logikusan végiggondolod, másképp nem is lehet, a hibernálás (vagy mély alvás) funkciót egyszerűen átnevezte a Nokia kikapcsolásnak, és most meg megy a pislogás, hogy az okostelefonok nem ébresztenek kikapcsolt állapotban, de bezzeg a Nokia meg igen :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#1769) bigdigit


bigdigit
addikt

más fórumon felmerült az Allshare..

valaki el tudná magyarázni hogyan is működik?adott hozzá samsung tv is igaz 2010-es modell.
a tv ilyenkor mint hálózati háttértáron tárolt fényképeket és videókat tallóz be és jelenít meg vagy a telefon játsza le és a tv mint csak megjelenítő funkcionál?
tudom lesz hozzá valami usb adapter majd amin lesz hdmi kimenet is.gondolom csak majd abban az esetben lesz a teló a médiaplayer.

(#1770) Varszegig válasza Geryson (#1756) üzenetére


Varszegig
veterán

nem hülyeség az int. ébresztés, meghosszabbítja az életed. komolyan:)

más: az hogy a t-nél a dominós az független, az hiba, vagy feature, azaz várható, hogy később az is függő lesz?

[ Szerkesztve ]

(#1771) gstup válasza bigdigit (#1769) üzenetére


gstup
csendes tag

Nekem a telefon játszotta le(csak képet próbáltam,a kamera videót nem játszotta le,mármint a tv) és a tv csak megjelenítőként funkcionált.

(#1772) bigdigit válasza gstup (#1771) üzenetére


bigdigit
addikt

(#1773) babosmiki válasza lcee79 (#1730) üzenetére


babosmiki
addikt

Így van!
Most jött frissítés,
atomstabil és végre a menü már horizontálisan is görgethető!
Én a Note-on már fél éve használom, pedig kipróbáltam már egy két launchert...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1774) smoli


smoli
aktív tag

Szombaton a Váci úti Tescóban végre én is megnyomkodtam egy fehér S3. Már a képek alapján is nagyon tettszett, de élőben teljesen lenyűgözött. Majd a kérésemre kibontottak egy bontatlan dobozban lévő "kéket" is, hogy lássam milyen is valójában. Szép a fehér, (a párom odavan tőle) de nekem a "kék" (ami egyébként egyáltalán nem kék, inkább sötét szürke) sokkal férfiasabb benyomást nyújt. Eddig vacilláltam, hogy váltsak-e S2-ről, de így, hogy kézbe fogtam, próbálgattam, egyből elkapott az "must have" érzés. :U
Hazaérve első dolgom volt a T-s webshopot lecsekkolni, ahol immáron a "kék" szín is választható opció volt, így egyből ment is a megrendelés, (138K - (45K + a fentmaradó összeg 12hó kamatmentes részletre) ha minden jól megy holnapi szállítással érkezik. :DD
Tescoban egyébként a függetlent 200K-ért adják 10havi kamatmentes részletre (vagyis 20K/hó)

(#1775) donceleger8 válasza smoli (#1774) üzenetére


donceleger8
őstag

Nincs is ilyen ajánlat a T webshopban! Vagy legalább is én nem találom!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#1776) FragMaster válasza bigdigit (#1772) üzenetére


FragMaster
addikt

Kíváncsi vagyok mi változott az s3 mhl portjában, hogy új kábel kell hozzá.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#1777) smoli válasza bigdigit (#1769) üzenetére


smoli
aktív tag

Allshare alkalmazással a TV a megjelenítő. Elindítod az Allshare alkalmazást a telefonon, majd kiválasztod a lejátszani kívánt videót, képet vagy zenét, automatikusan csatlakozik a TV-hez és lejátssza rajta, úgy hogy a telefonról irányítod, a lejátszást mint egy távirányítóval.
Ugyan még csak S2-vel használtam, de gondolom S3-mal ugyanez a folyamat.

(#1778) smoli válasza donceleger8 (#1775) üzenetére


smoli
aktív tag

Nem egyéni előfizető vagyok, hanem céges, flottás, lehet azért nem találod :U

(#1779) muveszur válasza smoli (#1774) üzenetére


muveszur
addikt

Nekem meg csütörtöki szállítást ír állandóan a T... :( :(

(#1780) a.t.t.i. válasza muveszur (#1779) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Nekem meg múlt pénteki rendeléssel,15.ére ígéri a fehéret:(

(#1781) a.t.t.i. válasza a.t.t.i. (#1780) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Bocs lejárt a szerkesztési idő...
Most hívtak ,szerdán hozzák:)

(#1782) joefasalasso válasza muveszur (#1779) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Nekem 12-ét, pénteken 14-körül rendeltem a T-től. azt hiszem 13:00-kor kezdik kiszórni a futárcégeknek.

(#1783) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Hogy izgul mindenki, mint a gyerekek. :))

(#1784) muveszur válasza joefasalasso (#1782) üzenetére


muveszur
addikt

Én szombat óta próbálkozom, de sajnos mindig 15-ét ajánl fel... :( Szóval nekem jövőhét kedd lesz belőle leghamarabb, pedig jó lett volna most.

(#1785) schawo


schawo
titán

Sziasztok!

Van már valami tapasztalat a kütyü hangminőségéről?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1786) smoli válasza gstup (#1771) üzenetére


smoli
aktív tag

Én az Allshare PC-s verzióját is felraktam a gépemre és onnan is simán lejátszom a filmeket úgy hogy a TV a megjelenítő. (mkv-s akár 50GB-os fájlok is akadás nélkül mennek).
TP-LINK N-es routerem van.
TV - UE40D6500

[ Szerkesztve ]

(#1787) bigdigit válasza smoli (#1786) üzenetére


bigdigit
addikt

én egy gátat azért látok a dologban.
a teló wifin csatlakozik a hálózathoz nem?kérdés elég-e 1080p-hez.Igaz N-es a routerem is...
hazaérek próba.

(#1788) joefasalasso válasza muveszur (#1784) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Most néztem az állapotot: szállítás alatt, tehát holnap. Csak azt nem tudom, hogy fogok a szerdai államvizsgámra készülni? :)

(#1789) babosmiki válasza smoli (#1777) üzenetére


babosmiki
addikt

Már akinek van erre alkalmas tv-je...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1790) Geryson válasza Varszegig (#1770) üzenetére


Geryson
addikt

Ezt kifejtenéd nekem, hogy miben hosszabbítja meg az életed az intelligencs ébresztés? :)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1791) rankesz válasza Geryson (#1790) üzenetére


rankesz
veterán

Gondolom nem kap szívinfrastruktúrát a hirtelen zajra korán reggel :D

(#1792) a.t.t.i. válasza muveszur (#1784) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Amit kiír az a maximum,a futárral tudod lebeszélni,a pontos napot.Még az ő számát is megadják.

(#1793) muveszur válasza a.t.t.i. (#1792) üzenetére


muveszur
addikt

Komolyan? Akkor megpróbálom, hátha sikerül a holnaputáni napra kérni a szállítást. :R

(#1794) a.t.t.i. válasza muveszur (#1793) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Én péntek késő este rendeltem (8.án),15.ére ígérte a webshop.Ma hétfőn hívtak és szerdán hozzák.
De ez leghamarabbi időpont,kérheted más napra is.

(#1795) muveszur válasza a.t.t.i. (#1794) üzenetére


muveszur
addikt

Most felhívtam őket, egy nagyon kedves és segítőkész Hölgy azt ajánlotta, hogy rendeljem meg a telefont, és hívjam fel utána az illetékeseket, és azt mondja, menni fog szerdára a kiszállítás...fél óra múlva hívjam őket, akkor bent lesz már a rendelésem biztosan a rendszerben. :R

(#1796) zack válasza Geryson (#1753) üzenetére


zack
nagyúr

"A különlegessége az alkalmazásnak a "korai ébresztés" funkció, ami arra alapoz, hogy a kevésbé mély szakaszban való ébredés esetén frissebbnek és kipihentebbnek érezzük magunkat.
Az alkalamazás az általunk beállított ébresztési idő előtt 20 perccel (ez az időintervallum is testre szabható) egy "pre-alarm" ébresztéssel próbálkozik. Ez az ébresztés igen halk, csak akkor halljuk meg, ha éberebb állapotban vagyunk. Ha nem nyomjuk meg az "ébren vagyok" gombot (és oldjuk meg az esetlegesen beállított ellenőrző feladványokat), akkor a megadott időtartam után abbahagyja a "korai ébresztést" és csak a valóban beállított időpontban ismétli meg az ébresztést, ekkor már a hangosabb verzióval.
A "korai ébresztés" az alvási ciklusok periódikusságára épít, mely szerint megközelítőleg 20 percenként követik egymást a mélyebb és éberebb állapotok."

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#1797) Geryson válasza zack (#1796) üzenetére


Geryson
addikt

Hát ez tényleg összefoglalóilag és nagyon szépen meg lett fogalmazva! :) Köszönöm! :R

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1798) Varszegig válasza zack (#1796) üzenetére


Varszegig
veterán

köszönöm doktor úr :R

én csak arra gondoltam, hogy a hirtelen ébredésnél magas a vérnyomásod, és szapora a pulzusod. Sokkal egészségesebb fokozatosan ébredni.

[ Szerkesztve ]

(#1799) muveszur válasza muveszur (#1795) üzenetére


muveszur
addikt

Ájj ez nem igaz, azt mondták, hogy nem fogják tudni szerdára szállítani, legkorábban péntekre...úgyhogy töröltettem a megrendelést.

[ Szerkesztve ]

(#1800) a.t.t.i. válasza muveszur (#1799) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Jövő hét miért nem volt jó?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.