Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) mycso válasza Robertoq (#1596) üzenetére


mycso
veterán

No kipróbáltam egy elég extrém esetet.
Telenoros, XXALE8 futnak:
galéria, fájlkezelő, beállítások, player pro, market, opera mini 4 lappal, gyári böngészô 2 lappal, tune in radio itt fut egy adás is, navigon itt fut a navigálás, gmail és közben elindítottam a samurai 2vegance játékot. RAM 671/780MB.
Vidáman váltogathatok közöttük, fut minden flottul.

Bezártam mindent, ürítettem memót 438/780MB.

Egyébként megjegyezném, hogy hasonló mennyiségű/tipusú megnyitott appal az 512MB ramos galaxy tab p1000-em is elboldogult.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1602) bigdigit


bigdigit
addikt

ma tesztelgettem a kamerát...
sajnos részemről elég csalódás de én egy panasonic SD90-hez viszonyítok.a képminőség még aránylag elmegy bár nagyban most fogom megnézni de aki ezzel nem remegős ugrálós videót tud készíteni annak külön gratulálok.

(#1603) zeroo5ux válasza bigdigit (#1602) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

rosszhoz viszonyítod! próbáld ehhez inkább, hátha nem csalódsz akkorát...

[ Szerkesztve ]

(#1604) Gold_fish


Gold_fish
tag

Első Samsung telefonom, így néhány bizonyára magától értetődő dologra sajnos nem sikerült rájönnöm.

Még mindig nem tudom, miért nem tördeli a böngésző a sorhosszt az adott nagyítási szinthez.

Nem tudom, hogy a névjegyzékben (google névjegyeket használok természetesen) miután a névjegyeimet társítottam a facebook ismerősökhöz is, miért nem rendeli hozzá a facebook profilképeket is a névjegyekhez. HTC vonalon ez így volt, társítás, és ennyi. Ott volt a facebook profilkép a névjegynél.

A telefonban nincs sd kártya egyelőre, csak a saját memóriát használom. Ha csatlakoztatom a számítógéphez, vagy valamiféle mediaplayerként látja (első lehetőség), vagy valami fényképek átvitelét lehet választani (második). Csak töltés nincs. Hogy van ez? Alapból windowsból nem tudok képeket, zenéket, videókat másolni? Nem engedi ugyanis, és nem derül ki, hogy miért. Ha sd kártyát teszek bele, akkor sem fog menni? Sd kárgyát újabb meghajtóként fogja látni?

(#1605) zeroo5ux válasza Gold_fish (#1604) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

a gyári böngésző helyett próbáld ki az operát, az tördeli normálisan a szöveget.

(#1606) nggabi válasza Gold_fish (#1604) üzenetére


nggabi
nagyúr

névjegyekre: a facebook appban lehet vmit bűvészkedni de passzolom :)

böngésző: marketről az ics stock + browser, abban állíthatod a tördelést, meg sok mást.

az usb mass storage módra gondolsz, alapból nem így kapcsolódik a teló a géphez. xda-n kéne szétnézni, van rá vmi apk amitől jó lesz.

"szenyor dzsíííí"

(#1607) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Én elégedett vagyok a telefonnal, de van néhány zavaró dolog amit nem várnék az elméletileg csúcs androidtól. Ha kilépek a gyári böngészőből rendszeresen fekete lesz a háttér és az élő háttérkép vagy 1-1,5mp késéssel jön be vagy épp be sem. Aztán van olyan amikor egyszerűen alig reagál az érintésre. A Youtube mobilos felületén a menüpontok alig észlelik az érintés a gyári böngészővel a chromemal meg normálisan megy. De a chrome a legidegesítőbb. Egyszerűen laggol a telefonon főleg zoomolásnál.

(#1608) thork


thork
csendes tag

Megrendeltem ma az SGS3-at , fehérben , remélem jó választás volt ! :)

Ha megkapom , kell-e ezekhez még formázó töltés ? vagy nem ? mert mindenki mást mond , akit eddig kérdeztem , és egy ilyen telefonnál nem mind1 hogy az elején jól "sütöm-e" ki az aksit , mert nekem fontos az üzemidő.

(#1609) csabicska válasza thork (#1608) üzenetére


csabicska
senior tag

Honnan rendelted?

-Galaxy S20 - The best-

(#1610) Eli577 válasza thork (#1608) üzenetére


Eli577
senior tag

Csinálj egyet, biztos ami biztos. Kikapcsolva csináld, felrakod este tízkor, reggel már jó is.

(#1611) Varszegig válasza Gold_fish (#1604) üzenetére


Varszegig
veterán

A böngész dupla tapira tördel.
thork: nem kell formázni az akksikat már sok éve.

[ Szerkesztve ]

(#1612) S_Fon válasza Robertoq (#1596) üzenetére


S_Fon
csendes tag

Ez a reload dolog elég zavaró lehet, nem csodálom, hogy idegesít. XDA-n többen panaszkodtak már launcher és apps újratöltésre..

2 külön thread is:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1692162&page=2
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1694508&page=3

2 különböző megoldáshalmazt is írtak:

1. Heap size/cache csökkentés:
To all of you, open build.prop with a root explorer and change
Code:
dalvik.vm.heapsize=256m
to
Code:
dalvik.vm.heapsize=128m
and all should be good.
Don't forget to reboot afterwards, otherwise the setting won't be applied.
yeah, it did work 

2. ötletcsoport, többen az S Voice kilövését preferálták:

Guys don't get frustrated. As per thread http://forum.xda-developers.com/show...1694508&page=3, just set the size of dalvik cache to 128MB and everything will be fine. My personal experience, just perform these two extra steps:
1. Use Nova Launcher or Apex, takes less memory
2. Use 2D rendering from developer options, It does not make it slow at all.
3. From developer option, limit background processes to 4. Trust me you will not notice it.
4. And yes, disable S voice after you are done with initial experiment. Its not useful for anything.

And my phone is working snappier as it was when I opened the box. I will update it after few day's use. Running smoothly for 2 days. Today is third.

Sajnálom, hogy a Samsung a (nemzetközi) csúcsmodellbe nem 2GB-ot rakott.. :(

Ha esetleg kipróbáltad, tedd puplikussá a tapasztalatokat, pls.

[ Szerkesztve ]

(#1613) mikike18


mikike18
csendes tag

Sziasztok! tudnátok nekem abban segíteni,hogy honnét tudnék letölteni az SGS3-ra IGO navigációt? mert 1280x720 felbontásban sehol sem találtam :( vagy ha nincs ekkora felbontású IGO akkor milyen navit ajánltok? Előre is köszönöm :)

(#1614) Picco válasza mikike18 (#1613) üzenetére


Picco
addikt

tudtommal nincs ekkora felbontasu igo jelenleg es ezen a forumon tilos a warez

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#1615) mycso válasza S_Fon (#1612) üzenetére


mycso
veterán

Hopp, mondjuk azt nem írtam, hogy nova launcherrel használom az elejétől fogva a telefont.
Lehet akkor nálam azért nem jelentkezik a ramelfogyós probléma.
Majd valamikor megnézem a samsung tw-vel mit ad.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1616) mikike18 válasza Picco (#1614) üzenetére


mikike18
csendes tag

Oké és akkor mit használjak?

(#1617) mycso válasza mikike18 (#1616) üzenetére


mycso
veterán

Google navi, Navigon, Sygic.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1618) mikike18 válasza mycso (#1617) üzenetére


mikike18
csendes tag

És ezek ingyenesek? köszi a gyors választ :)

(#1619) Varszegig válasza mycso (#1615) üzenetére


Varszegig
veterán

Akkor ez tw launcher hiba. Feltehetőleg orvosolják.

(#1620) zeroo5ux válasza mikike18 (#1618) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

a google ingyenes (de net kell hozzá) a többi fizetős

(#1621) mycso válasza Varszegig (#1619) üzenetére


mycso
veterán

Volt/van pár androidos samsung kütyüm és egyiknél sem használom a gyári tw-t (sőt a többi gyártó esetében sem hsználtam a gyári launchert, kivéve a htc esetében) így számomra lényegtelen, hogy milyen problémái vannak vagy javítják-e.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1622) pzstm válasza zeroo5ux (#1620) üzenetére


pzstm
titán

hamarosan jön az Offline is ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1623) thork válasza csabicska (#1609) üzenetére


thork
csendes tag

T-mobiltól , mind a 2 színben van most már náluk , like díjcsomaggal , 145e HUF-ra jött így ki , 2 éves hűség az előfizura.

(#1624) Robertoq válasza S_Fon (#1612) üzenetére


Robertoq
őstag

Köszi, hogy Te is utánanéztél, én valahogy nem találtam az xda-n.
A 2. ötletcsoportból megcsináltam a 1-4 (Nova, 2D, 4 process, S Voice), de maradt a jelenség. Így úgy tűnik a kulcs a heapsize, csak ahhoz rootolni kellene a telefont, amit nem szívesen. Mondjuk szerencsére már van root, de valahogy nem terveztem hackelni :S
Hátha a koreai modellben lévő 2Gb-s memória azonos méretű, akkor már csak be kell szerezni és kicserélni :DDD Persze hamarabb lesz custom rom vagy frissítés :)

(#1625) mycso válasza Robertoq (#1624) üzenetére


mycso
veterán

Neked milyen rom van rajta?
Mert ez érdekes, hogy valakinél hibátlan, valakinél meg megvan ez a hiba.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1626) csabicska válasza thork (#1623) üzenetére


csabicska
senior tag

Én a Telenornál rendeltem pénteken kékben.
Csak itt állitólag akkor is engedi megrendelni ha éppen nincs készleten.
Szóval most várom,hogy értesitsenek .
Remélem a szerda nagy nap lesz. :)
Ja és két év hűséggel tarifamegtartás nélkül, okostarifa 180 csomaggal :142500ft.
Már régen előfizető vagyok ,talán még ez belefér.

-Galaxy S20 - The best-

(#1627) mikike18 válasza Robertoq (#1624) üzenetére


mikike18
csendes tag

De ha felrakok egy igo-t 800x400-at akkor az is fog futni rajta szépen,csak hagy majd egy fehér csíkot a kijelzőn nem? Én tegnap rendeltem a T-töl egy fehéret 118-ért hál istennek az aranykártyának :)

(#1628) Robertoq válasza mycso (#1625) üzenetére


Robertoq
őstag

Alapsáv: I9300XXLE8 Kernel: 3.0.15-554452
Ezért hoztam létre ezt a kérdőívet hogy mi derül ki, de eddig 1 ember töltötte ki :(( Szóval hajrá :K
Chromemal próbáltam, azt talán jobban eszi a memóriát, de hát akkor is...

(#1629) DeX| válasza Varszegig (#1542) üzenetére


DeX|
tag

nincsen rajta még semmilyen tok 3napos kb a telefon és több ismerösöm is jelezte miután beszéltem vele hogy szarul vagy vizhangosan hallott.

Gigabyte GA-P35C-DS3R|Core 2Duo e2180@3.00Ghz|2x4Gb DDR3 1333|Ati Radeon HD4850 1GB|Samsung Galaxy S5 ~ 4.4

(#1630) pzstm válasza Robertoq (#1628) üzenetére


pzstm
titán

ment válasz S2 topikban, remélem segít :B :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1631) Robertoq válasza pzstm (#1630) üzenetére


Robertoq
őstag

Köszi :R Akkor megbízható forrásból kiderült, hogy 128Mb és úgy tűnik, hogy SIII alatt ez a duplája, így ugyanannyi memória mellett ez gondot okoz(hat). Majd kipróbálom átállítást valamikor, kíváncsi vagyok mennyi segít, bár az továbbra se értem, hogy miért nem jelentkezik mindenkinél :F

(#1632) mycso válasza Robertoq (#1628) üzenetére


mycso
veterán

Egyébként valószínűleg, aki itthon vette, azoknak mind ez a szoftver van rajta.

Az alapsáv, az a modem verziót tartalmazza, az talán kevésbé befolyásoló tényező a problémádra, a build szám a rom száma. ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#1633) bordi10 válasza Robertoq (#1631) üzenetére


bordi10
senior tag

Lehet, hogy megvan a megoldás erre a redraw issue-ra, legalábbis nekem bejött. A fejlesztői beállításon belül eddig be volt pipálva a 'Nincs tevékenységmegőrzés'...pipa ki és egyből smooth minden. Már ahogy innen visszaléptem a home-ra egyből észrevettem, h nincs redraw, csak a megszokott ics fade animáció!!! Próbáljátok ki. Az a 4 folyamat engedélyezése nálam nem ért semmit, mert mire úrja beléptem ebbe a menübe, már visszaváltott normálra. LE8 stock, cf-sgs3 root van fent a vason.
Talán ezért lehet az is, h valakinél mutatkozik a jelenség, valakinél nem... :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1634) Varszegig válasza bordi10 (#1633) üzenetére


Varszegig
veterán

Hát annak nem szabad bejelolve lenni.

(#1635) manokaki válasza Varszegig (#1634) üzenetére


manokaki
őstag

Nekem alapbol nincs kipipálva !!!
De nekem idáig semmi Ram elfogyás nem jelentkezett, pedig direkt kinyitottam mindent..

Ès ugyanugy ment minden,semmmit nem zárt be !!

Attila

[ Szerkesztve ]

(#1636) Varszegig válasza manokaki (#1635) üzenetére


Varszegig
veterán

Thats it

(#1637) Robertoq válasza mycso (#1632) üzenetére


Robertoq
őstag

Jogos :K

bordi10
Ez a nevéből adódóan tényleg azt eredményezte, hogy minden esetben újratölt az app. de azért köszi :R

(#1638) Geryson


Geryson
addikt

Segítsetek már legyetek oly szívesek. A régi S8000-ből a Samsung PC Studióval kiszedtem a 960 névjegyemet, ott figyelnek. Rádugom az SIII-at és csak kétféle USB kapcsolati módot ajánl fel: zenék átvitele és fényképek átvitele. Nincs már olyan, hogy PC Studio mód (a réginél volt).

A PC Studió látja is a telefont, de csak az említett 2 dolgot tudom másolgatni. Nem ismerem az Androidot, de hogyan fogom tudni a névjegyeket átszedni? Itt van 3 napja a telefonom és egyszerűen nem tudom használni... :((

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1639) bordi10 válasza manokaki (#1635) üzenetére


bordi10
senior tag

Ramleak nekem sem volt, csak launcher redraw, de most már nincs :D
(na ezt jól megfogalmaztam, csak ne kelljen pittel rootolni :)) )

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#1640) CivicEsi válasza Geryson (#1638) üzenetére


CivicEsi
aktív tag

Hello.
Lehet nem nagy segítség lesz, de anno, amikor az első androidos telefonomat vettem (HTC Desire), akkor a néjegyeimet a régi telefonomból (Ami most meg nem mondom milyen volt...) ki exportáltam outlookba, majd onnan egy csv fájlba.
Csináltam egy google fiókot, és a csv-t importáltam, majd onnan már úgy rendezgettem ahogyan jólesett (Csoportokba, több szám egy névhez, stb...)
Aztán megvettem a telefont, és az letöltötte az előre elrendezett névjegyeket, és azóta boldogság van.

ASUS G75VX-T4080H, Asus ROG G503 Strix, Asus ROG G733 Samsung Galaxy Tab 2, Samsung fold3 5G, Xbox One Gamertag: mikibuza

(#1641) pzstm válasza CivicEsi (#1640) üzenetére


pzstm
titán

pontosan így csináltam mikor nokia 6300-ról S2-re tértem át :B :K

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1642) bigdigit válasza CivicEsi (#1640) üzenetére


bigdigit
addikt

én az n95-ről simán BT-én küldtem át a névjegyeket S3-ra egyben kijelölve.teljesen jól vette az akadályt pedig féltem tőle.

(#1643) Eli577 válasza Geryson (#1638) üzenetére


Eli577
senior tag

A jövőre nézve: szinkronizáld a névjegyeidet a gmial-es fiókoddal, minden információt elment, és azonnal vissza is tölti, ha valami gebasz folytán újra kellene rakni a rendszert, vagy új telót vásárolnál. :C

(#1644) Geryson válasza Eli577 (#1643) üzenetére


Geryson
addikt

Hát akkor ha jól látom tényleg kell csinálnom egy Gmail-es fiókot. Nem igazán akartam, ill. nem akartam ilyen információkat tárolni a telefonon... :(

Most akkor hogyan induljak el? Csinálok egy Gmail-es címet. A 950 névjegy most 2 helyen van még:

- kicsit rendezetlenül (mert belepiszkáltam) az S8000-emben
- rendezetten a PC Studióban, ahonnan át tudom tenni Outlookba

Hogyan (és honnan) toljam át a Gmail-re?

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1645) pzstm válasza Eli577 (#1643) üzenetére


pzstm
titán

és ráadásul tudtommal ha másik platformra térsz majd át akkor ott is simán meglesznek a névjegyeid (tudtommal WP7 is tud google fiókkal névjegyeket szinkronizálni)

Geryson: CSV fájlformátumba exportáld ki a névjegyeidet első körben

ÍGY tudod majd utána importálni

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1646) gedemmm


gedemmm
csendes tag

Srácok, nagyon nagy és összetett témában kérdezem a véleményeteket. Biztos nem csak egyféle véleményt fogok kapni, de minél több hozzászólást kérek, amennyiben lehetséges. Nagyon sokat! Profi véleményeket is várok.
Talán lehetne új topicot is indítani erről. De kezdjük itt.

Szóval:
Mint tudjuk, a nemzetközi SGS3 négymagos procival és 1GB RAMmal van felszerelve. Van egy ún. LTE verzió Amerikában, ott 2GB a RAM - viszont a proci csak kétmagos.

Szerintetek melyikkel lehet hosszútávon jobban kijönni? Elég 1 GB RAM? A rendszer már önmagában elég sokat megeszik ebből + multitasking stbstb. Szerintem parás lesz.
Jó, MÉG nyilván elég, de én egy brutális csúcstelefont szeretnék venni, ami nagyon sok idő múltán is tökéletesen megállja a helyét. Emlékezzünk vissza a Galaxy S1re, az 512es RAMtól mindenki eldobta az agyát, hogy ez örökké elég lesz, és nem egy user kezdett panaszkodni belassulás, lag, memóriahiány miatt néhány update után, sokat használva a telót. (És még meg sem említettük a modolást, ROMcserét, Cyanogenmod, MIUI stb.)

Kezdem úgy érezni, hogy 2GB RAM-ra sokkal több szükség lesz később, mint a négymagos procira, ami jól hangzik persze, de egyszerűen nem lehet kihasználni.

Attól, hogy jelenleg zökkenésmentesen működik a rendszer 1GB memóriával és nem lehet kifutni belőle, tartok tőle, hogy az idő múlásával 2GB RAM többet jelenthet majd, mint egy Exynos proci.

Ráadásul bejelentették, hogy Koreában a négymagos proci 2GB RAMmal párosul. Nyilván ez árban is többet jelent, de nem érdemes figyelmen kívül hagyni.

Mi a véleményetek erről? Minden egyes gondolatot nagyon szívesen vennék, hogy valóban tisztán láthassak a kérdésben. Régóta szeretnék egy igazi csúcsmoblit, most jött el ennek az ideje, de tökéletes döntést szeretnék meghozni - minden szempontból.
Éppen ezért rendkívül fontos, hogy tanácsokat kapjak, és sokat, több nézőpontból. Előre is köszönöm, srácok.

Egyébként azért foglalkoztat ennyire ez a RAM-téma, mert van egy iPod Touch 4-em (jailbreakelve) 256 MB RAMmal, és kb kétóránként rebootolnom kell, mert egyszerűen meghal. Elfogy a memória, becrashelnek az appek. Nyilván közel sem említhető egy lapon a Samsunggal, de tapasztalatból tudom, milyen nagyságrendű gondokat okoz a memóriahiány.
Ne alázzatok meg, ingyen volt, nyertem, nem adtam rá ki pénzt. :)

(Ja, és mielőtt megkérdeznétek, hogy mi értelme van ezen filózni, simán lehet eBayen rendelni bármelyik Magyarországon nem elérhető Unlocked /kártyafüggetlen/ verzióból, gondolok itt az amerikai és koreai SGS3ra.)

Köszönök mindent előre is!
Ádám

[ Szerkesztve ]

(#1647) Varszegig válasza Geryson (#1644) üzenetére


Varszegig
veterán

Androidos telefont vettél, és nem akarsz gmailes fiókot? Akkor minek???? Nézegetni a menüt??

(#1648) csabicska


csabicska
senior tag

És a Nokia PC Suite programból pl .hogyan lehet a névjegyeket importálni?
Majd aztán az S3 -ra feltölteni?
:)

-Galaxy S20 - The best-

(#1649) Geryson válasza Varszegig (#1647) üzenetére


Geryson
addikt

Használni esetleg a telefont? :)

pzstm: Megvan a CSV, olvasom a segítséget az importáláshoz. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#1650) Eli577 válasza gedemmm (#1646) üzenetére


Eli577
senior tag

Szerény véleményem szerint bőségesen elég kellene, hogy legyen az 1 giga ram, onnantól csak az optimalizált memóriakezelésen múlik a dolog. Gondolom nem fogsz egyszerre 4-5 olyan alkalmazást futtatni, ami megeszik 100 mega ramot. Onnantól meg memory management, ami szoftveres, tehát javítható ha valami problémát érzékelnek a felhasználók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.