Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12601) M0RGI válasza klasszsrac (#12583) üzenetére


M0RGI
őstag

Ezen már tegnap túl voltam. Sajnos nem működik. :(

(#12602) zola-


zola-
őstag

Es romjat...Bocs ez kimaradt.

(#12603) RJocó


RJocó
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami jó tokot a nexushoz? Ilyen beletolós,kihúzósra gondoltam. Ha valaki használ hasonlót légyszíves dobjatok már egy linket ami tuti jó!
Köszi! ;)

(#12604) SamS20 válasza RJocó (#12603) üzenetére


SamS20
senior tag

linket nem tudok, de az örsön a sugárban, az emeleten a bowling pálya mellett van egy mobilos én ott vettem 2000ftért. Vissza lehet hajtani a tokra a tépőzáras fület szóval a telefon nem csúszik ki belőle. :)
nem igazi bőr, de legalább tartja a telefont.

igaz eredetileg s3 volt a zacskón, de univerzális tok. fekete és körök vannak rajta.

(#12605) RJocó válasza SamS20 (#12604) üzenetére


RJocó
tag

Köszi szépen! ;)

(#12606) iOnizer válasza RJocó (#12603) üzenetére


iOnizer
tag

Betolós kihúzósból rengeteg fajta van, ha fehér Nexushoz kell, akkor arra figyelj, hogy ne fekete legyen a kihúzós szövet, mert az befogja a Nexit (tapasztalat)

Alá bizony

(#12607) RJocó válasza iOnizer (#12606) üzenetére


RJocó
tag

Az szép. Kösz a jó tanácsot. Egyébként igen, fehér. Te mit használsz? Hogy véditek? Egy motorola defy+ ról váltottam. Az elég strapabíró volt. Viszont úgy nézem a nexusra nagyon kell vigyázni.
Anno a kis moton járt mindenféle rom. Úgy gondoltam ismerkedek a telóval, utána olvasgatok a dolgoknak egy-két hétig. Nem szeretném letéglázni. Van esetleg a fórumon meg az xda-n kívül olyan hasznos oldal, ahol van mindenféle leírás az ilyen dolgokról? (root, rom telepítés,romok lelőhelye, proci húzás,stb) A motorolás fórumban nagyon jó kis közösség volt ilyen téren. Biztos vagyok benne, hogy itt nálatok is sokat lehet okulni. ;)

(#12608) klasszsrac válasza M0RGI (#12601) üzenetére


klasszsrac
tag

Mi nem müködőtt rajta?
Én gond nélkül használom. Teszi a dolgát, mimden rendben vele

Oneplus 6

(#12609) palesz53 válasza RJocó (#12607) üzenetére


palesz53
senior tag

én a saját régi defymet - amit épp apám nyúz quarkx 4.1.2-es romjával - máig karbantartom, így kb képben vagyok az ottani fórummal...
szerintem az a romolós külön rész itt felesleges lenne... annyira egyszerű itt egy romcsere, vagy egy kernelcsere... zip fájl, wipeok - ennyi...
szerintem kérdezz bátran, a legtöbb romot/kernelt úgyis kipróbálta vmelyik fórumtárs...
xda-n fenn van minden, választék bőséges, frissítések gyakoriak - kánaán van...
lehet toolkittel bootloadert nyitni, rootolni, lehet másképp, pofonegyszerű történet... téglázni szinte lehetetlen...

slukk kernelek - szerintem a .5–ös kíméletesebb az akksival, a .6–os viszont nagyobb teljesítményt, nagyobb sebességet ad, vmivel rövidebb üzemidővel... sod egyáltalán nincs... :-)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#12610) wardemi válasza palesz53 (#12609) üzenetére


wardemi
senior tag

Én ma kaptam az első sod-omat reggel xlyon + slukk kernel TSM-el. amúgy minden fasza és eddig egy volt ( az egész nexus életcikus alatt kb hónap eddig :) )

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#12611) zola-


zola-
őstag

A cm romban hogy lehetne megcsinalni, hogy az erintogombok kisebbek legyenek? Ezt hianyolom belole.

(#12612) RJocó válasza palesz53 (#12609) üzenetére


RJocó
tag

Köszi a választ!
Akkor pár kérdés:
1.Miért jó, ha kinyitom a bootloadert? A kernel cseréhez kell?
2.Miért nem elég a romot cserélni és kell kernelt is? Vagy a kettő egybe van gyúrva?
3.Jött a frissítés, engedélyeztem is, szval most 4.2.1 van a telón..már ezt is lehet rootolni?
4.Olvastam olyanokat, hogy van olyan telefon típus amit a google frissít meg van olyan is amit a samsung? A kettő között hónapok is lehetnek. Honnan tudom meg, hogy az enyém milyen?
5. xda-n miért veszik külön a verzion és sprint típusokat?

Egyenlőre ennyi. Bocs a sok kérdésért, csak mihamarabb képben akarok lenni.

(#12613) Viper26 válasza klasszsrac (#12608) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez AOKP akár jó is lehetne csak a gapps használhatatlan, full fc az összes app benne, playstore meg: "Error retrieving information from server RH-01"

Ilyenkor mi van? :F

iPhone 14 | FR955

(#12614) spuros


spuros
őstag

Köszi.. Tudnátok linket a fent említett Slukk kernelhez meg ahhoz a bizonyos Xylon romhoz? Hàla..(:

[ Szerkesztve ]

(#12615) SamS20


SamS20
senior tag

nem tudja valaki hogy a dolphinba hogyan tudnám beletenni a gépről lementett könyvjelzőimet ? bookmark to sd felejtős mert error-t ír ki

(#12616) wardemi válasza spuros (#12614) üzenetére


wardemi
senior tag

Xylon, Slukk dolgai

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#12617) obZen válasza RJocó (#12612) üzenetére


obZen
tag

palesz53 utólagos engedelmével válaszolok a kérdéseidre :):

1.)
Nyitás nélkül nem mókolsz. Meg különben is, miért ne nyitnád ki, ha nyitható? Defy+ fórumban még a mai napig is a zárt BL miatt nyígnak. (Mellesleg jogosan.) :)

2.)
Elég csak ROM-ot cserélni, de variálható a ROM + kernel párosítás. Ez igencsak megdobja a lehetséges variációk számát. Simán flash-elsz egy adott kernelt recovery-ből, akár egy ROM-ot.
Az, hogy neked mi kell, majd szépen kitapasztalod, de itt a fórumon olvashatsz véleményeket doszt.

3.)
Persze!
NEXUS TOOLKIT V10.1.0

4.)
Első HSZ. ;]

5.)
Szintén első HSZ. Röviden annyi, hogy neked totál mindegy, hogy mi a kettő között a különbség, mert Európában vagy, s nem az USA-ban. Mellesleg a kezedben a "maguro" nevű Nexus-t tartod, érdemes megjegyezned egy életre...

Itt pedig egy viszonylag naprakész lista a főzött ROM-okról (nyilván nem teljes a paletta):
Galaxy Nexus Index - ROMs, Kernels, MODs, Recoveries, Themes...

Szerk.:
Bocs. A 3. ponthoz annyit, hogy ha Linux-ot használsz, akkor EZ A TOOLKIT-szerű izé lesz a baró.

[ Szerkesztve ]

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#12618) klasszsrac válasza Viper26 (#12613) üzenetére


klasszsrac
tag

Fentebb linkeltem egy módosított gapps-t az eltérő dpi miatt.
Itt van újra: multidpi gapps
Érdemes csinálni utána egy adat törlést a play és google keretrendszerben

Oneplus 6

(#12619) spuros válasza wardemi (#12616) üzenetére


spuros
őstag

Köszönöm..(:

Üzemidőben milyen a páros?

[ Szerkesztve ]

(#12620) spuros válasza wardemi (#12616) üzenetére


spuros
őstag

Kicsúsztam.

Régebbi gyári romot is vissza lehet tenni a későbbiekben a Toolkit segítségével?

(#12621) Dzsuri89 válasza spuros (#12620) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Mindent vissza lehet varázsolni bármiféle nyom nélkül, ezért jó a Nexus élet! :)

(#12622) palesz53 válasza spuros (#12620) üzenetére


palesz53
senior tag

vissza... (közben megelőztek... :D )

obzen - semmi gond! sőt, ettől jó és működőképes egy fórum... :R

közben felcsaptam az új slukk romot, meg a legújabb kernelét tesztelgetni... :DD meg tölteni is, mert 1%-on nem tudok tesztelni... :DDD

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#12623) Dzsuri89 válasza palesz53 (#12622) üzenetére


Dzsuri89
őstag

Neked van még egy telefonod, amit telefonként használsz? :D
Elképesztő, amit művelsz nap, mint nap. :D :D

(#12624) RJocó válasza obZen (#12617) üzenetére


RJocó
tag

:R :R Köszönöm szépen a válaszokat! ;) :R :R

(#12625) iOnizer válasza RJocó (#12607) üzenetére


iOnizer
tag

Nekem egy bézs tokom van, bőr. Az esetek 10%-ában ha használom xD

Alá bizony

(#12626) mgTerminator válasza Dzsuri89 (#12623) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én épp hogy tudok egy kis tapasztalatot szerezni 1 governorról, ő addigra legalább 3 kernelt és romot végignyálazott xD

(#12627) FeRkE válasza Viper26 (#12613) üzenetére


FeRkE
őstag

Tedd fel az AOKP oldaláról a friss AOKP-t, hpzzá az utolsó Gapps-ot. Én ezt tettem tegnap, nagyon sima a rendszer, száguld minden :) Ma meg slukk uccsó kernelét is alátettem, megnézzük milyen :)

(#12628) RJocó válasza iOnizer (#12625) üzenetére


RJocó
tag

Az a baj a kijelző védő fóliáktól ellenségeskedek. Ha lenne rajta, mondjuk akkor tartanám simán csak zsebben. De a jelen helyzet szerint lehet, hogy az átmeneti zokni lakóhelyet lecserélem egy hasonló szűkebb szövet jellegű valami tartóra.

Más: wajk féle wiui nagyon penge volt a defy + on. Az a rom volt olyan, hogy a rom cserélgetés közben, próba után hónapokig rajta volt a telón.
Itt nexusra is látom kint van a miui oldalán a rom. Van aki azt tolta fel és azt használja? Vagy az itt labdába se rúg? Mik a vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#12629) M0RGI válasza RJocó (#12628) üzenetére


M0RGI
őstag

Miért ellenségeskedsz a kijelzővédő fóliáktól? Az enyém észrevehetetlen, semmilyen funkciót nem korlátoz sőt még a kijelző tapintása, csúszása is sokkal jobb.

(#12630) Dottore válasza M0RGI (#12629) üzenetére


Dottore
addikt

Nem meghazudtolni akarlak, csak rámutatni mennyire szubjektív az érzékelésünk.

Próbáltam kétféle Brando fóliát, és még két, három másikat. Minden esetben idegesített. Hol a tapintás lett rosszabb, hol pedig vizuálisan zavart.

Nem utolsó sorban nagyon nehéz elhinnem, hogy létezik olyan fólia amit ha rátesz valaki a Nexusra (az üvegén speciális bevonat van ami egyrészt minimálisan zsírtaszító, másrészt baromira sima), akkor jobb lesz a tapintása, vagy csúszása mint gyári állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#12631) mgTerminator válasza Dottore (#12630) üzenetére


mgTerminator
veterán

Létezik! Az ebayen lehet rendelni, és elől, hátul fólia védi. Gyári állapotban vastag, de ha lehámozod a védőrétegeket akkor hajszálvékony lesz. Igaz először a ragasztó miatt nem fog csúszni rajta az ujjad, de nagyon rövid idő alatt lekopik.

(#12632) Dottore válasza mgTerminator (#12631) üzenetére


Dottore
addikt

Had kérjek egy pontos linket. Kipróbálom.

(#12633) bodoraudio


bodoraudio
aktív tag

piszok jó az új slukk.

(#12634) spuros


spuros
őstag

Egy kis helpet kérnék.

Sehogy nem tudok recovery-t varázsoltatni a készülékemre. A bootloader nyitás és root megvolt.

Recovery-t eddig úgy próbáltam, hogy:

elindítottam a Toolkitet, fastboot módba csaptam a telefont, felcsatlakoztattam, kiválasztottam a megfelelő menüpontot (recovery flash), yes, yes. Utána mintha le is futna egy folyamat.. Valami történik de végül semmi. Utána próbáltam recovery módban újraindítattni a Toolkit segítségével de 'Device not found' parancs fogadott...
Persze kézzel sem tudtam belépni.. Nincs recovery.

Mit ronthattam el?

[ Szerkesztve ]

(#12635) zola- válasza spuros (#12634) üzenetére


zola-
őstag

Mit tettél rá? Gyárit flasheltél?

(#12636) spuros válasza zola- (#12635) üzenetére


spuros
őstag

Gyári állapotban volt még... CWM Recovery-t akartam...

(#12637) slice14 válasza spuros (#12634) üzenetére


slice14
veterán

Toolkitből nekem sem indul a recovery, ha fastboot módba van a telefon.

Kikapcsolt álapotba nyomd meg a Vol +/- és a Power gombot. Majd Vol +/- al válaszd ki a Recoivery mode-t.

Ja akkor passz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12638) mgTerminator válasza Dottore (#12632) üzenetére


mgTerminator
veterán

Kerestem, de nem találtam. Vagyis a fóliáról nem volt kép csak a telóról vmi reklámkép, ettől függetlenül lehet hogy olyan volt.

(#12639) zola- válasza spuros (#12636) üzenetére


zola-
őstag

Úgy megy ahogy Slice14 írja?

(#12640) RJocó válasza M0RGI (#12629) üzenetére


RJocó
tag

Hát az az igazság, hogy azért idegenkedek mert egyszerűen még nem találkoztam olyan tuti fóliával amin szépen siklott volna az ember keze. Plus vizuálisan zavaró, rontja a képet minimálisan. Ettől függetlenül lehet hogy létezik tuti fólia. Bár 3-4ezer forintokat nem akarok kiadni valamiért amiről nem is tudom hogy jó lesz e..Szval ha van valami tuti típus, akkor a pontos megnevezését és hogy hol lehet megvenni szívesen fogadom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#12641) slice14 válasza spuros (#12634) üzenetére


slice14
veterán

Ha nem megy sehogy se, akkor backupod ki gépre a cuccaidat. És toolkittel dobd fel a factory image-t.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12642) klasszsrac válasza spuros (#12634) üzenetére


klasszsrac
tag

Ha rootolva van a teló akkor ezzel meg tudod csinálni: Flash Image GUI
Mindössze tedd az img fájlt a telefonra, add meg a programnak a fájl helyét és megcsinálja :)

Oneplus 6

(#12643) Dottore válasza RJocó (#12640) üzenetére


Dottore
addikt

Ezért írtam, hogy nagyon szubjektív dolog ez.

Találkoztam már emberrel aki megesküdött, hogy az invisibleSHIELD rohadtul nem látszik. Aztán látszott mikor páran vettel belőle. Mit lehet erre mondani? Hazudott? Nem hiszem.

Nem vagyunk egyformák, neki a nem látszik ezt jelentette. :)

(#12644) spuros válasza slice14 (#12641) üzenetére


spuros
őstag

+klasszsrac

Köszönöm. Egyébként ha netán valami balul sülne el és tégla lenne, vissza lehet hozni?

(#12645) klasszsrac válasza spuros (#12644) üzenetére


klasszsrac
tag

Ezt nem tudom, mert még soha nem csinált belőle téglát :)
Már csináltam vele jó párszor és mindig teljesen jól működött. Még anno s2-n is használtam, minden gond nélkül.
Szerencsére a program van olyan intelligens, hogy hibás fájl esetén nem hajtja végre a kért műveletet.

[ Szerkesztve ]

Oneplus 6

(#12646) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Csicseregték a madarak, hogy fólia ügyben elkelhet a segítség. Akit érdekel, írjon privit! :DD

üdv:
jack

(#12647) Rem-X válasza bodoraudio (#12633) üzenetére


Rem-X
senior tag

Csak megerősíteni tudom! Slukkica testvérünk folyamatosan fejlődik a mi legnagyobb örömünkre!

Ezennel el is indítom a mozgalmam: Magyar telefonra, MAGYAR ROMOT! :)

Hajrá Slukk!! :D

Try again, fail again, fail better!

(#12648) spuros válasza klasszsrac (#12645) üzenetére


spuros
őstag

Sikerült, köszi..(:

(#12649) klasszsrac válasza spuros (#12648) üzenetére


klasszsrac
tag

Nincs mit :DD

Oneplus 6

(#12650) spuros


spuros
őstag

A tiszta CM nightly-k mennyire jók a mindennapikra? Van valami gond velük?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.