Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:48:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) palesz53 válasza SamS20 (#12349) üzenetére


palesz53
senior tag

én most azon tesztelem az intellidemand 3.2+-t (simán intellidemand-nak nevezik csak a progin)...
nem semmi az a governor! :C pokoli keveset fogyaszt alvásban, képernyőhasználattal jobb, a fogyasztás, mint a pegasusq-é, igaz pöppet akadozósabb, lassabb a rendszer (lehet, hogy egy másik scheduler-rel jobb lenne - most row-val megy)... :C

zola - innen letöltheted a legfrissebbet (mai)...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#12352) palesz53 válasza palesz53 (#12351) üzenetére


palesz53
senior tag

hűha! bfqv5-tel nagyon kemény ez az intellidemand 3.2+! :Y :R
ha jó lesz a fogyasztás is, verhetetlen páros lehet belőle! kopp-kopp... :DD

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#12353) agyhalal válasza SamS20 (#12307) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Én szívem szerint az ICS boot animációt tenném vissza. Ahogy elnéztem az eddigieket, annál szebb még nem volt.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#12354) slice14 válasza zola- (#12348) üzenetére


slice14
veterán

Most tettem fel én is. megírom a tapasztalatokat, 1 pár nap múlva.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12355) SamS20 válasza palesz53 (#12351) üzenetére


SamS20
senior tag

a purity-t teszteled vagy a v518at ? csak mert a purityba nincs benne az intelidemand governor.

amúgy ha már kerneleknél tartunk (megint :D) akkor valaki mondja már meg azt hogy amikor a telefon kikapcsolt képernyővel van, és bevan kapcsolva a wifi high performance ( meg mellette ugye a wifi és a sync is) , akkor miért csak akkor kapok értesítést (pl facebook üzenet vagy akármi) amikor a telefont felélesztem ?

mondjuk eddig még nem nagyon volt alkalmam letesztelni,csak eddig úgy tűnik :) hogy ez a jelenség állt fent.

(#12356) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Aki mindig főzött romot használt és 4.1.2ről 4.2.1re akar váltani az vagy tegyen felegy gyári 4.2.1et vagy xdaról tegye fel a legfrissebb radio romot mert az úgy fog szívni mint én.

Ha rom akkor cm10.1, ha kernel, akkor ne nyúlj hozzá, vagy hotplug governor, ez lekapcsolja a 2. magot ha nincs rá szükség és ha fekete téma kell akkor ThyrusHolo black theme, playen fentvan, ingyenes :D Ha herélni is akarjátok akkor app remover :D

(#12357) zola- válasza mgTerminator (#12356) üzenetére


zola-
őstag

Tehat ugy mondod, ahhoz hogy jo legyen tegyem fel a gyari stock 4.2.1 romot, erre toljak egy cwm-et utana erre tegyem a cm10.1 romot aminek fasza az eredeti kernele ne nyuljak hozza? Ha fekete temat akarok, akkor toltsem le a megadott temat a playrol?

(#12358) Zolesz007 válasza mgTerminator (#12356) üzenetére


Zolesz007
őstag

Mert mit szívtál? :F Én csak felraktam a régebbi AOKP-ra az újat és semmi gondom nincs.

Fold 5

(#12359) slice14


slice14
veterán

Felbontásilag a play-ből letölthető témák elég khm... cm-hez. Ki is írja hogy a téma felbontása nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12360) zola-


zola-
őstag

Adnatok egy linket nekem a cm 10.1 romhoz? Kell ehhez is gapps?

(#12361) ntomka válasza zola- (#12360) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link] [link]

ツ Headphones on - World off

(#12362) zola- válasza ntomka (#12361) üzenetére


zola-
őstag

Koszonom. A cm10.1 kernele ki tudja loni az egyik magot a procibol ha nincs ra szukseg? Vagy rakjak ala masik kernelt?

(#12363) obZen válasza zola- (#12362) üzenetére


obZen
tag

Miért nem nézed egyszer meg, hogy mit produkál azzal, ami érkezik a ROM-mal? Aztán ha valami nem smakkol, feldobsz egy másik kernelt, azt annyi.
Meg egyáltalán mekkora üzemidőt remélsz/vársz ettől a telefontól?

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#12364) slice14 válasza obZen (#12363) üzenetére


slice14
veterán

"mekkora üzemidőt remélsz/vársz ettől a telefontól?"

Hát nem hozza az amit várok tőle. (1 hét) :D

Szép volt az az időszak, mikor még ment egy telefon 1 hétig töltés nélkül. Na de ez az okostelóktól még se várható el ( 2 mag, tepsi kijelző stb.).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12365) wardemi


wardemi
senior tag

esetleg tud valaki jó kis forumozós app-ot? tapatalkot néztem faja csak a prohardver forum nem támogatja :\

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#12366) zola- válasza slice14 (#12364) üzenetére


zola-
őstag

Hat lehet az a baj, hogy note2rol valtottam......Ma vettem le reggel 5kor a toltorol 20%-on van most. Igaz hard user vagyok. A note2 estere meg 30%korul mozgott.

(#12367) obZen válasza zola- (#12366) üzenetére


obZen
tag

Akkor van erre több megoldás is:
- pót akksi;
- még több pót akksi;
- hordozható vésztöltő.
- stb.

:)

"Nice car, must be fast but I don't give a fvck, and will laugh if you get stuck under a truck!" *http://www.dongatto.com* *http://www.facebook.com/itoldu.hu*

(#12368) slice14 válasza zola- (#12366) üzenetére


slice14
veterán

Tök mindegy hogy estére 20 vagy 30%, a következő napot már nem bírja ki.

#12367: Esetleg egy hordozható atomerőmű. :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12369) mgTerminator válasza zola- (#12357) üzenetére


mgTerminator
veterán

Pontosan, de folyamatos nyomkodással sehogysem fogsz tudni több üzemidőt elérni, egyébként mire használod?

Zsolesz007: a RIL és a baseband nem egyezett, a baseband a "telón van", a RIL meg a romban. A baseband régo volt, a RIL meg új és ha hívni alartam akkor lefagyott, még a restart sem segített, csak aksi levétel. De más problémát is okozhat.

slice14: az a téma amit írtam, az a galaxy nexushoz tökéletes!

(#12370) zola- válasza slice14 (#12368) üzenetére


zola-
őstag

Na jo, jelenleg nem birja az 1napot sem nalam. En csak azert kwrdeztem, hogy melyik rom lehet a jo melyik kernellel. Melyik kombobol tudom kihuzni a legtobb izemidot. Amugy nem bantom a telot, semmi bajom vele nem azert irtam. :)
MgTerminator: sok internet, es telefonalas. Napi 4-6 ora kijelzo ido.

[ Szerkesztve ]

(#12371) slice14 válasza zola- (#12370) üzenetére


slice14
veterán

Akkor vagy pót aksi, vagy egy 2000 mA telep.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12372) Benex válasza palesz53 (#12352) üzenetére


Benex
senior tag

Kérdésem lenne h ondemand és ondemandX között mi a különbség? És melyik I/O-Vál ajánlatos?

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#12373) mgTerminator válasza zola- (#12370) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát akkor én azt javasolnámm hogy cm, hotplug governorral (bár most tesztelem) lite-os gapps és kiheréled a romot. Utána ThyrusholoBlack téma, automatikus fényerőn. Böngészni én a dolphint használom és csak 2G-t használok mert mindenhol van wifi, amikor nincs meg bőven elég. Netezni amúgy lehet jobban járnál egy Nexus 7-el....

(#12374) kisfric


kisfric
csendes tag

Sziasztok!
Sajnos ma olyan szerencsétlenül esett az "arcára" a Nexusom egy lépcső sarkára, hogy berepedt a kijelző :( Pont a telefon kerete és a kijelző találkozásánál történt a becsapódás. Nem olyan vészes, de egy szép repedés van a kijelzőn keresztben is, illetve hát ahol a lépcső sarkával történő találkozás történt, ott most anyagfolytonossági hiány van... gondolom ez csak egyre nagyon lesz az idő előre haladtával... :W
Nem tudjátok, hogy lehet-e kijelzőt cserélni és ha igen, akkor az mibe kerül kb.?
Köszi előre is, üdv:

[ Szerkesztve ]

Frici

(#12375) zola- válasza mgTerminator (#12373) üzenetére


zola-
őstag

Nexus7-be van 3g? Mobilinternettel jöhetne csak szóba.

(#12376) mgTerminator válasza zola- (#12375) üzenetére


mgTerminator
veterán

Úgy tudom hogy van már...

(#12377) zola- válasza mgTerminator (#12376) üzenetére


zola-
őstag

Lehet veszek egyet, mert kiakad a szemem napi 4-6 óra netezés mellett. :U

(#12378) mgTerminator válasza zola- (#12377) üzenetére


mgTerminator
veterán

Rendben, de előtte mindenképp tájékozódj, és írj be a topikjába, mik a vélemények és milyen az aksiidő. Na meg előtte tapogasd meg a médiában :D

Nekem amúgy egy TF300T van, erről net, film, játék :D A laptopot már szinte csak apám használja :D

[ Szerkesztve ]

(#12379) zola- válasza mgTerminator (#12378) üzenetére


zola-
őstag

cm 10.1ben lehet állítani a navigaton bar ikonjainak a számát, és méretét?

(#12380) mgTerminator válasza zola- (#12379) üzenetére


mgTerminator
veterán

A kapcsolókra érted? Azokat lehet.

(#12381) slice14 válasza zola- (#12379) üzenetére


slice14
veterán

Beállítások -> Rendszer -> Navigation bar

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12382) zola- válasza mgTerminator (#12380) üzenetére


zola-
őstag

alul a 3érintőgombra gondoltam. Lehet e a méretét állítani és a számát?
Most így használom.

[ Szerkesztve ]

(#12383) slice14 válasza zola- (#12382) üzenetére


slice14
veterán

Az előző hsz-emben ott va válasz. Igen

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#12384) zola- válasza slice14 (#12383) üzenetére


zola-
őstag

oh, tényleg.Köszi.

(#12385) zola-


zola-
őstag

Raknám a cm10.1-et a gyári 4.2.1-re. Ha wipe-olok mindig csinál egy 0 mappát amib kerül a felrakandó rom is. Ez mire jó?

(#12386) mgTerminator válasza zola- (#12385) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez a felhasználói fiókok miatt van...

A kernel tunert nem próbáltátok még? Sokkal jobbnak tűnik mint a trickster mod, itt magonként is meg lehet adni a frekit meg a governort, ráadásul még kapcsolgatni is lehet őket! És lehet profilozgatni is, nagyon ígéretesnek tűnik :D

(#12387) zola-


zola-
őstag

Én ebben a cm10.1-ben nem találom a 3érintőgomb nagyságának állítását.
A 0 mappát törölhetem?

(#12388) palesz53


palesz53
senior tag

az 518-ast tettem fel este az ak-ból (előtte az 516 futott)...
érdekes módon ugyanaz jött elő, mint az eddigi ak-knál - 30% töltöttség alatt "megbolondul" minden... kb 20 perc alatt 14% alá esik, ha kikapcsol a képernyő, folyton sod lép fel... pedig most még csak profilt sem állítottam be... de ha jól sejtem, anarkia beprofilozza, mert a 2. és a 3. frekvencialépcső volt megadva min-max-nak, és csak 2. kísérletre engedte módosítani a setcpu-val...

benex - a kissé még nyers szöveg, majd finomítom, pontosítom... egyenlőre a governorokról... (wheatley-t még pótlom, meg pár ritkább madarat még majd beleveszek...)

ondemand – a fejlesztők által legkedveltebb vezérlő, mert régóta a „piacon” van, magyarán igen alaposan megismerték, letesztelték...
lényege, hogy a frekvenciát azonnal az engedélyezett legmagasabbra emeli, amint erre szükség van... ha az adott feladatot a cpu elvégezte, fokozatosan csökkenti a frekvenciát a legalacsonyabbra beállított értékre...
ebből adódóan a legfinomabb (értsd ezalatt az oly kedvelt smooth kifejezést), legsimább élményt, teljesítményt adja, cserébe nem igazán kíméletes az akkuval (a frekvencia sokszor szinte „pattog” a minimuma és maximuma közt – ez leginkább multi-taskingnál fordul elő)...

ondemandx – gyakorlatilag megegyezik az ondemand-del, annyit kivéve, hogy kikapcsolt képernyőnél a frekvencia 500 MHz-ben maximalizálva van... ezzel némileg akkukímélőbb annál...

mindkettő finomsága, teljesítménye erősen függ a használt schedulertől...

conservative – ez is ondemand verzió: lassabban állítgatja a frekvenciát annál, így kíméletesebb az akksival, viszont a finomsága is kevesebb...

scary – a conservative egy továbbfejlsztése: közepes frekvenciáról indít, vizsgálva, hogy alacsonyabb, vagy magasabb frekvenciára van-e szükség, majd ezek alapján választ (ennek a bővebb leírásához ki kéne tárgyalni a threshold fogalmát) ... kikapcsolt képernyőnél 245 MHz-n maximalizálja a frekit, és ha az magasabb ennél, akkor a minimumot 120 Mhz-re állítja... gyakrabban használ alacsonyabb frekvenciákat, kímélve ezzel akkut, miközben a teljesítmény az átlag feletti...

lionheart – a samsung conservative alapokon nyugvó fejlesztése, átírt értékekkel, annál sokkal agresszívabb frekvenciamenettel, előtérbe helyezve a teljesítményt, az üzemidő rovására...

lionheartx – némileg átírt lionheart, ötvözve a smartass governor alvó üzemmódjával...

performance – a telefon folyamatosan az elérhető maximális frekvenciát használja (abból kiindulva, hogy a felhasználóknak a teljesítmény/finomság fontosabb az üzemidőnél)...

powersave – az előbbi ellentéte: az elérhető legalacsonyabb frekvenciát használja a készülék...

intellidemand – (intelligens ondemand) ha a gpu (nem a cpu!) nagyon leterhelt (játék, navigáció), akkor ondemandként viselkedik, ha a gpu kevésbé terhelt, vagy épp tétlen, akkor a frekvenciát eggyel alacsonyabb szintre veszi vissza, kímélve ezzel az akkut... (kikapcsolt képernyőnél nem használja az elérhető max frekvenciát...) játékhoz ajánlott...

intellidemand 3.2+ - anarkia által továbbfejlesztve, többmagos procikra optimalizálva, egyenlőre én még csak az ak kernelekben találkoztam vele (ott csak intellidemand néven található meg a programokkal) ... (row-val picit lassú, bfq v5-tel begyorsul, de így meg kissé sokat fogyaszt; vr-rel is gyors, de itt hajszállal jobb a fogyasztása, mint a bfq-val...)

lagfree – optimalizált ondemand: sokkal finomabban vált frekvenciát, nem hagy ki egyetlen frekvencialépcsőt sem, kevesebbszer használja a max frekvenciát, ezzel kímélve az akkut... (videozásnál a kép szaggathat emiatt...)

lazy – ezekeel (glados kernel (volt?) fejlesztője) által optimalizált ondemand: van egy meghatározott idő, míg a cpu alacsonyabb/magasabb frekvenciára kapcsol az éppen használtról (ezzel csökkentve az ondemand-nál említett pattogást)... ezen kívül egy opcióval kiválasztható, hogy kikapcsolt képernyőnél a cpu a megadottak közül mindig a magasabb frekvenciát használja...

adaptive – egy teljesítmény orientált ondemand változat...

min-max – vagy a legalacsonyabb, vagy a legmagasabb frekvenciát használja...

userspace – a felhasználó maga állíthatja be a frekvenciákat egy erre alkalmas szoftver segítségével (szervereknél és asztali gépeknél használatos igazán, mobilon nem nagyon...)

hotplug – igen hasonlatos az ondemand-hez, ám annál sokkal precízebben használja a frekvencia visszaléptetésnél a kernelben található frekvenciatáblát...
képes 'hotplug(ging)'-ra, vagyis a nem használt cpu mago(ka)t lekapcsolja...

hotplugx – fejlesztett hotplug, optimalizált alvási móddal...

abissplug – akkubarátabb hotplug...

pegasusq/pegasusd – ondemand alapú, négymagos/kétmagos procikra optimalizált, a samsung által kifejlesztett, hotplugging képes governor... (a 2 magosra a gokhanmoral nevű fejlesztő írta át, az ő siyah nevű galaxy s2-re készült kernelében megtalálható...)

interactive – gyorsabban emeli az órajelet a maximumra, mint az ondemand, másrészt sokkal érzékenyebben reagál annál; ennek következtében sokkal többször fut maximális órajelen a cpu... beállítható, hogy mennyi ideig tartson egy -egy frekvenciát, kiküszöbölve ezzel az ondemand-nál említett „pattogást” (pl a képernyő bekapcsolásakor feltételezhető, hogy a felhasználó vmit csinálni fog, így ehhez azonnal egy magasabb frekvencia áll a rendelkezésére, kvázi gyorsabban fog reagálni a készülék)...
ezzel természetesen jobb teljesítményt biztosít, mint az ondemand (talán a legkiemelkedőbbet a governorok közt), viszont az üzemidő elenyészően különbözik csak...

interactivex – imoseyon által továbbfejlesztett, és finomított beállításokat tartalmazó interactive, mely a felhasználó által beállított legalacsonyabb frekvencián tartja a cpu-t kikapcsolt képernyőnél...

dyninteractive – ez is egy továbbfinomított interactive (dinamikusabb reagálással)...

smartassv2 – erasmux fejlesztette, interactive alapokon nyugvó governor, mely folyamatosan egy ideális frekvenciához (ki és bekapcsolt képernyőre ezek külön értékek) való igazodásra törekszik; az elérhető frekvenciák teljes skálája elérhető mind ki, mind bekapcsolt képernyőnél...

smoothass – smartass továbbfejlesztés, annál jóval agresszívabb, viszont kiemelkedő az üzemideje...

brazilianwax – ez is smartass továbbgondolás; agresszívabb frekvenciahasználat, jobb teljesítmény, rövidebb üzemidővel...

savagedzen – smartass alap, a brazilianwax-nál jobb üzemidő/teljesítmény arány...

lulzactive – tegrak által fejlesztett governor, az interactive és a smartass kettős ötvözete, rengeteg frekvenciabeállítási lehetőséget kínálva a felhasználónak (mikor emelje/csökkentse az órajelet)...
(ezzel nagyon-nagyon óvatosan!!! nehéz jól beállítani! ha nem sikerül, nagyon hamar lemeríti az akksit!)

az összes 'x' végződésű, a pegasusq és a wheatley kernel hotplugging képes...
az 'x' végződésűek mindenben megegyeznek a sima verziókkal, kibővülve az alvási funkcióval, és a hotplugginggal...

többmagos procival szerelt készüléket természetesen ajánlott hotplugging képes governorral használni...

ha ajánlani kéne, akkor első körben pegasusq – row páros (vagy pegasusq – zen, de a zen scheduler újabban már a zen kernelbe sem kerül bele, helyette a nexus4-ben megjelent row szerepel ott is) – ez átlagos gyorsasághoz igen jó üzemidőt biztosít...

aki gyorsabbra, több teljesítményre vágyik (játékhoz pl), az az interactivex – row, vagy az intellidemandx – row párossal próbálkozzon – ez gyorsabb, látványosabb az előzőnél, igaz az üzemidő is kevesebb... (az intellidemandx hajszállal jobb üzemidő tekintetében!)

az ak-ban most már az intellidemand 3.2+ található, ez row schedulerrel néha hajlamos szaggatni, viszont jó a fogyasztása... bfqv5 vagy vr schedulerekkel viszont rendesen begyorsul, igaz ekkor – szokásokhoz híven – az üzemidővel fizetünk a sebességért...

aki kombinálni szeretne, annak ajánlom screen off-hoz az interactivex használatát...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#12389) wardemi válasza palesz53 (#12388) üzenetére


wardemi
senior tag

Nagy köszönet a szép kis összefoglalóért :)

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#12390) mgTerminator válasza palesz53 (#12388) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ne haragudj de ezt nem ide kellett volna bebaszarintani... Senki nem fogja látni és szerkeszteni sem tudod...

(#12391) spuros


spuros
őstag

Sziasztok!

Egy pár napja vagyok GNexus tulaj.. Az imént egy furcsa jelenséget tapasztaltam. Utánanéztem és mrTerminátor kollégának volt ilyen panasza, de ha jól olvastam nem volt rá egyértelmű válasz. Vagy csak elkerülte a figyelmem.

Nos, annyi a helyzet, hogy hívásindítás után 1-2 perccel újraindult a telefon. Utána megint tárcsázás, hívásindítás után.

Gyári 4.2.1-es rendszer. Semmi belepiszkálás nem volt. Mivel érdemes próbálkozni?

(#12392) mgTerminator válasza spuros (#12391) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia! Kapcsold ki, vedd ki az aksit és várj pár másodpercet, utána már nem fogja csinálni (elvileg). Nekem főzött rom miatt csinálta, neked meg gyári van, így kicsit fura...

(#12393) FragMaster válasza kisfric (#12374) üzenetére


FragMaster
addikt

Ez pont egy gagyibolt, de ez volt az első gúgli találat, nagyjából segít belőni az árát: [link]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#12394) spuros válasza mgTerminator (#12392) üzenetére


spuros
őstag

Köszönöm.. Megpróbálom. :)

(#12395) spuros válasza mgTerminator (#12392) üzenetére


spuros
őstag

Kicsúsztam..

Bocs, most látom, hogy elírtam a neved..(:

(#12396) Benex válasza palesz53 (#12388) üzenetére


Benex
senior tag

Köszönöm/jük ezt a hosszú összefoglalót biztos sok időbe telt megcsinálni. Sokat segít mindenkinek :)

Más: tudtok ajánlani egy helyet ahol tudok tokot rendelni? (max 2000-2500ft.m van rá) előre köszönöm

Proud owner of S21Ultra and Watch 4

(#12397) zola-


zola-
őstag

Az inverted gapps és a standard gapps között mi a különbség?

(#12398) Zolesz007 válasza zola- (#12397) üzenetére


Zolesz007
őstag

inverted: fekete alapon fehér betűk, normál meg fehér alapon fekete betűk

Fold 5

(#12399) zola- válasza Zolesz007 (#12398) üzenetére


zola-
őstag

Köszi! Felnyomtam ezt a romot, valami brutális állítási lehetőségei vannak.[link] Viszont itt van olyan hogy maximus gapps.....az mit takarhat? Rendesel raktam fel.

(#12400) TOZ válasza Benex (#12396) üzenetére


TOZ
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.