Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Strezi válasza tomi5244 (#1939) üzenetére


Strezi
őstag

Csak WebOS-re van XPlay kliens, ami Plex szerver kompatibilis, csak sokkal jobb a gyári kliensnél ;)
2100forint, de nagyon megéri! 4K HDRig minden megy vele transzkód nélkül(feliratmentesen).
Nomeg, LG-nek van OLED tévéje :)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1952) pixta78 válasza #56573440 (#1938) üzenetére


pixta78
senior tag

Kössz a válaszokat. Sajnos áram ingadozás miatt nem tesztelek, csak a mobilommal.
A router mellett 45mbps a sebesség 80-as előfizunál, a box mellett 2 fallal(kb50cm) odébb(kb6m) már csak 35mbps.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1953) sugarforce válasza pixta78 (#1952) üzenetére


sugarforce
őstag

az semmit nem jelent, hogy mobillal mennyit mérsz, csak egy támpont, a problémás eszközzel kéne tesztelgetni, meg kábellel kiszűrni mi lehet a gond, de persze értem, hogy áramingadozás van.

(#1954) #56573440 válasza pixta78 (#1952) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ahogy írják nem igazán mérvadó. A telefonodban biztosan más az antenna, annak más az erőssége, etc...

Ha lesz áram nézd meg alacsonyabb felbontású anyaggal... Én tuti lengőben is összelökném kábellel időszakosan mert az mondja a tutit, ha úgy is szaggat, és nincs transzkódolás miatti szenvedék, nos akkor az nálam vagy lejátszó vagy router.

Ha kábellel jó, és egy fázison vagy, akkor még egy power line adapteres móka alternatíva lehet, a jobbak azért tudnak értelmes sebességet is...

(#1955) pixta78 válasza sugarforce (#1953) üzenetére


pixta78
senior tag

Kössz Fiúk a tippeket.

Vettem egy TP-Link Archer 2-t, a helyzet jobb, már 55Mbitet mérek a box előtt közvetlen és a Boxban is 3/4-et mutat. Viszont nem tudom 5ghz ra áttenni az Xboxot, pedig elvileg tudja. Simán a tv kliensből jobb a helyzet mint az XBO Plex kliensben...
KB 10-es bitráta felett szaggat.
Ha a box kliensben átállítom eredetire, tehát transzkód nélkül akkor döcög csak...

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1956) Strezi válasza pixta78 (#1955) üzenetére


Strezi
őstag

Falakon keresztül nem feltétlen jobb az 5G. Oda inkább bika mimos 2.4G kell.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1957) #56573440 válasza Strezi (#1956) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#1958) tomi5244 válasza Strezi (#1951) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi, majd körülnézek, amúgy max 200k lesz a keret TV-re, szóval oled kilőve :) Amúgy meg közel lesz a pc is a TV-hez, szóval lehet egyszerűen csak rákötöm, és onnan használom a plexet. De megfogadom a tanácsot, hogy nem a TV szoftvere az elsődleges.

(#1959) pixta78 válasza Strezi (#1956) üzenetére


pixta78
senior tag

Az 5ghz hálót nem látja a box, pedig elvileg kéne. A 2,4 jelerőssége javult kb 30%-al az új Archer C2- nek köszönketően! Viszont csak 1 fokkal jobb a helyzet, kevesbbszer bufferel....
Eredeti tartalomban csak döcög a 18-as bitráta, ha 10-en megy akkor csak 8-10 percenként töltöget.
Továbbra sem értem...

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1960) Strezi válasza #56573440 (#1957) üzenetére


Strezi
őstag

Fizikát nehéz megcáfolni ;) Az 5G sokkal inkább fényszerűen terjed, azaz rálátással szuper, falon keresztül már kevésbé és visszaverődésekben is.

AD (biztos) szuper, de még AC rendszer meg kliensek sincsenek sehol. Pláne az említett esetben ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1961) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Problémám már szóba került másnál, de a megoldást nem láttam. Adott egy Synology DS 216j NAS, amin a Plex fut. TV-k-en az appal nem gond a lejátszás. Azonban ha telefonon vagy más PC-n szeretném távolról megnézi a filmeket, azt nem megy. A jól ismert, "A szerver nem elég erős a videók konvertálására." hibaüzenet ugrik fel.

Be tudom állítani, hogy mindegy milyen formában, felbontásban, de le tudjam játszani a filmeket? 720p-s filmek zömében, de ha 640*480-ban játsza le, az sem érdekel, csak menjen :DD

Netem 500/20-as ha ez számít.

Üdv: Mocsokba

(#1962) xb12x válasza Mocsokba (#1961) üzenetére


xb12x
tag

Kényszeríteni kell a direct play-t interneten is, amennyiben tudja a kliens az adott codec-et lejátszani.

Szerveren:
Szerver beállítások - távoli hozzáférés - se sebesség, se bitrate limit ne legyen

Kliens PC:
beállítások - web - minőség - video quality -> maximum

Android mobil kliens:
settings - quality - automatically adjust quality -> kikapcs
limit celluar data -> kikapcs
internet streaming -> maximum

(#1963) #56573440 válasza xb12x (#1962) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vagy telon ha úgy se, akkor extrnal player.

(#1964) Mocsokba válasza xb12x (#1962) üzenetére


Mocsokba
tag

Köszönöm, telón már megy. Holnap megpróbálom PC-ről is.

:R :R :R :R

Üdv: Mocsokba

(#1965) Mocsokba válasza xb12x (#1962) üzenetére


Mocsokba
tag

A távoli PC-n sajnos nem megy, a már említett hibaüzenet jelenik meg.

Távoli hozzáférés részem így néz ki:

Rossz helyen nézem? Bár máshol sem találtam bitrátára való beállítási lehetőséget.

Üdv: Mocsokba

(#1966) xb12x válasza Mocsokba (#1965) üzenetére


xb12x
tag

Ez a szerver rész már. A távoli PC-n Beállítások, de maradj a 'Web' fülön és ott lesz bal oldalt középen a 'Minőség'. Az kell Max-ra állítani internet streaming esetén és ne legyen pipa az Adjust quality-ban sem.

(#1967) Mocsokba válasza xb12x (#1966) üzenetére


Mocsokba
tag

Csodálatos, működik! :DD :DD :DD

Köszönöm a segítséget! :R

Üdv: Mocsokba

(#1968) mobbo


mobbo
senior tag

plex server megosztás ("barátok") mennyire divat itthon? van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#1969) sugarforce válasza mobbo (#1968) üzenetére


sugarforce
őstag

én több barátommal is osztom az itthoni szerverem, meg velem is osztanak meg barátok. Teljesen jól működik. Mi a kérdés?

(#1970) lajos75 válasza sugarforce (#1969) üzenetére


lajos75
senior tag

Én szintén osztom több ismerősömmel, és ők is osztanak meg nekem. :)

(#1971) mobbo válasza sugarforce (#1969) üzenetére


mobbo
senior tag

nemtom mi a kérdés, talán hogy van e felület vagy fórum ahol lehet keresni "barátokat" megosztásra, mondjuk valakinek van nagy scifi gyűjteménye és cserélünk, mondjuk nekem nincs :U

(#1972) pixta78


pixta78
senior tag

Tudtok mondani szerver beállítási paramétereket(kinek mi vált be?), mert az új routerrel sem jobb a helyzet. Kb 10 mbps-től feljebb nagyon szaggat. Már minden opciót kipróbáltam de nincs lehetőségem kábelt használni. 2,4 ghz stabil jelem van, az 5 ghz sajnos gyenge az 50cm fal miatt.
Xbox One klienst használok, ott is próbáltam : eredetit, és transzkód beállítást is.

Azt nem értem, hogy ha a pc fullon transzkódol(make my cpu hurt) a box kliens csak 10 mbps-re van állítva és stabil wifim van akkor miért szaggat?

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1973) sugarforce válasza pixta78 (#1972) üzenetére


sugarforce
őstag

Egyaltalan egy proba erejeig tesztelted kabellel? Mar csak azert mert nagyjabol 4 5-en leirtuk itt is, de nem lattunk errol semmilyen reakciot, hogy ugy jobb e rosszabb stb.
Amiket irtam privatban, azokat kiprobaltad, megnezted?

(#1974) mobbo válasza pixta78 (#1972) üzenetére


mobbo
senior tag

egy barátomnál ugyanez volt, hetekig küzdött, alacsonyabb bitrate-es filmek simán mentek, nagyobbak akadtak, mindent próbált, a vége az lett hogy switch+utp
azóta stabil

(#1975) pixta78 válasza sugarforce (#1973) üzenetére


pixta78
senior tag

A csatorna legtisztábbon van, kábelt csak hétfőn tudok szerezni, addig sem szeretnék tétlenül ülni. Hiába lesz kipróbálva, filyamatosan nem megoldható. Legfeljebb látom, hogy milyen jó "lenne"!

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1976) sugarforce válasza pixta78 (#1975) üzenetére


sugarforce
őstag

Legtisztabb. Hany wifi van azon a csatornan, mert az sem mindegy.
A szervered miert van a legerosebb transcodera allitva? Allitsd at autora, ha nem halozati gond lenne, akkor meg a laptopod hal bele a kodolasba. Nekem automatara van allitva es ha valamiert transzkodolni kell, semmi bibi nem szokott lenni vele, a szerverem se hal bele a kodolasba.
Ertem en hogy nem akarsz kabelezni, de igy meg mindig nem zartunk ki semmilyen hibaforrast, csak a problema korul ugralunk es nincs elorelepes. Nem is csodalom, hogy problemazik a szetszennyezet wifin az adatforgalom ugy, hogy a laptopod is es a kliens is azon keresztul tolja le es fel az anyagot. Egy optimalis kornyezetben talan mukodne igy is. Sokaknak beletort mar a bicskaja ebbe a temaba, a wifi nagyon erzekeny es a mostani archer routered klasszisokkal jobb a 741nel, ez nem is kerdes, de ha van ezer masik wifi akkor azon semmi nem segit csak a kabel. Tudom semmi kozom hozza, de miert nem tudsz kabelezni?

(#1977) pixta78 válasza sugarforce (#1976) üzenetére


pixta78
senior tag

Kb 10 wifi jelet látok 2.4 es tartományban. A tanácsodra wifi analyzerrel megnéztem a lakás -2szint- több pontján, h melyik csatorna a legkevésbé telített és ezt állitottam be. A kábelezést meg... a frissen festett lakást nem akarom szétfúrni meg falon kivül kábelezni. Ezért is vettem az új routert de csak egy hajszállal jobb a helyzet.
Mondjuk a régit mindenmépp cserélni akartam, mert a sàvszél emelgetések miatt úgyis kellett volna már.

[ Szerkesztve ]

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1978) #56573440 válasza pixta78 (#1977) üzenetére


#56573440
törölt tag

Powerline...Csak a cél vagy legalább a forrás is wifin ül?

[ Szerkesztve ]

(#1979) pixta78 válasza #56573440 (#1978) üzenetére


pixta78
senior tag

A pc kábelen csatlakozik, csak a box és tv van wifin.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1980) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Ami a vinyóról lett törölve videók de a plexen még megjeleníthető de "nem elérhető" piros körben "kukával" jelzett hivatkozásokat hogyan lehet aut törölni?
Úgy értem, ha a vinyón törlök, töröljön a plexen is aut :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1981) sugarforce válasza makoss (#1980) üzenetére


sugarforce
őstag

Ennek automatan megkene tortenjen. En folyamatosan torlom az anyagokat a hddrol es nem szokott ott maradni, esetleg 1-2percig. Regen jartam igy enis, de a plex egyik frissitesevel ez megszunt. Ez vt kb masfel ket eve.

(#1982) Biga123 válasza makoss (#1980) üzenetére


Biga123
addikt

Beállítások - szerver - könyvtár , jobboldalt a két fölsőt pipáld be.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1983) pixta78 válasza sugarforce (#1973) üzenetére


pixta78
senior tag

Összekötöttem kábellal, eredeti tartalommal hasít, nem gondolkodik semmit! Még a box telepített is közben.

Viszont a 3D tartalmat nem jeleníti meg, csak 2d-ben. Nem találtam egyenlőre beállítást.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1984) totopad


totopad
senior tag

Hali!
Találkozott már valaki Plex-en shaka1001-es hibakóddal? Egy hete nem hajlandó lejátszani semmit se (azóta már egy frissítés is kijött), próbáltam újrarakni a rendszert, a plug-in-okat frissíteni, még a k-lite-ot is újraraktam, de semmi, és igazából egy reddit-es fórumot leszámítva más infót nem találtam róla, az ott szereplő ötletek, meg nem hoztak javulást

(#1985) sugarforce válasza pixta78 (#1983) üzenetére


sugarforce
őstag

Ahogy sejtettem.. A 3dt makd kiprobalom a boxon este aztan leirom mi volt, de pl blurayrol viszi a 3dt a box.

(#1986) xb12x válasza totopad (#1984) üzenetére


xb12x
tag

a hivatalos plex fórumon is van pár említés
általában a fileok elérési útvonala vagy a jogosultság hibás:
https://forums.plex.tv/discussion/282416/what-does-the-error-shaka1001-network-mean/p7

az elérési útvonal ellenőrzése, ill a scan/analyze néha megoldja

(#1987) totopad válasza xb12x (#1986) üzenetére


totopad
senior tag

ezt végigtoltam, újrascanneltem mindent, de semmi

(#1988) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Valahol komoly plex pass akció nem szokott lenni? Bevallom engem a zenei része érdekelne felhőből, ezért akarnám kipróbálni, de jelenleg elég húzós az ára

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1989) pixta78 válasza sugarforce (#1985) üzenetére


pixta78
senior tag

Bd az megy, csak valamiért az mkv-t nem szereti, bár pár frissítéssel ezelőtt még nem volt gond.
A boxon belül milyen beállításaid vannak?

Kipróbáltam az 5ghz-s wifit úgy, hogy a hosszú kábelre tettem a modemet és a routert kb 3 m-re a boxtól falak nélkül és akadozott eredeti minőségben a 3D mkv~17kbps film, amit csak 2D-ben volt hajlandó lejátszani a Plex kliens.😭

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#1990) Lenry válasza enginev3.0 (#1988) üzenetére


Lenry
félisten

engem spameltek ma a Cyber Monday alkalmából, hogy $29.99 az éves Plex Pass

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1991) enginev3.0 válasza Lenry (#1990) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engem is, de euro az, nem dollár, de bevallom valami nagyobb kedvezmény jobban vonzana :D

Főleg a lifetime-ra

vagy is hogy az email 29.99$ írt, az oldal meg már 29.99eurot :F

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1992) justice84 válasza enginev3.0 (#1991) üzenetére


justice84
tag

Én rákérdeztem Messenger-n ezt a választ kaptam:
As the email clearly indicates in the "*" footnote, the actual amount can vary for other currencies. The amounts you see are correct for subscriptions in Euros. Euro subscriptions are also inclusive of VAT, so they are not direct currency conversions. Apologies for any confusion.

Arra még nem válaszoltak ,hogy Szerbia,Ukraina,Russia,Nigeria miért 29.99$ ha Szlovákia, Szlovénia,Horvátország, Magyarország 29.99Euro

(#1993) makoss válasza Biga123 (#1982) üzenetére


makoss
addikt

Az már korábban is bevolt, új ötlet?
[link]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#1994) justice84 válasza makoss (#1993) üzenetére


justice84
tag

3.-ik Empty trash automatically after every scan PIPA be Majd a Könyvtárak - "Könyvtárak olvasása" lefut utánna Hulladék ürítése +Csomagok tisztítása

Update my library periodically elöl a pipát én kivettem nincs értelme szerinte ha a Update my library automatically be van kapcsolva (...changes to library folders are detected.) ha változást érzékel frissít.

[ Szerkesztve ]

(#1995) sugarforce válasza pixta78 (#1989) üzenetére


sugarforce
őstag

A boxon nem szoktam filmezni csak br lemezeket, a plexet tvrol es libreeleces medialejatszon hasznalom. Igy nincsenek beallitasaim a boxon csak a gyari.
Nalad nem a tavolsaggal vam a gond, hanem a kornyezettel es a teritettseggel. Gondolom mindenki 40mhz en b*szatja a wifit aztan a tobbiek levannak szarva.

[ Szerkesztve ]

(#1996) Biga123 válasza makoss (#1993) üzenetére


Biga123
addikt

Haladó beállítások mutatása. És úgy pipáld be a felső 2t.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1997) xb12x válasza makoss (#1993) üzenetére


xb12x
tag

Egy adott plex könyvtárhoz felcsatolt mappának az összes elemét törölted? Mert akkor annak a gyökerébe vissza kell tenni legalább egy 0bytes akármilyen txt-t vagy más filet. Különben azt hiszi hogy egy hálózati megosztás ideiglenesen nem elérhető és soha sem ürít.

(#1998) xb12x válasza totopad (#1987) üzenetére


xb12x
tag

Akkor még annyit próbálnék hogy adott teljes plex könyvtár törlése, aztán aztán könyvtárak - ... - hulladék ürítés - csomagok tiszítása - adatbázis optimalizálás. Aztán felvenni újra a könyvtárat a megfelelő mappákkal.

(#1999) totopad válasza xb12x (#1998) üzenetére


totopad
senior tag

köszi, teljesen legyalultam a plex-et, vagy 3gb szemetet töröltem, de még a system könyvtárban lévő file-okat is, a 0-ról raktam újra, de semmi, ugyanaz a hiba, miután beszkenneltem a könyvtárakat.
Viszont létre akartam hozni egy tök új account-ot, hátha azzal megoldódna, de úgy meg nem látta a servert, csak a régi account-tal...

már azon filózom, hogy újrarakom a windows-t, hátha

(#2000) justice84 válasza totopad (#1999) üzenetére


justice84
tag

A gép helyi IP címén is átjelentkeztél a másik acc-al? Lehet az kimaradt.
http://gép-ipcíme:32400/web/index.html itt is át kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.