Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) sugarforce válasza dezs520 (#1799) üzenetére


sugarforce
őstag

portforward, ha az sem megy, akkor szolgáltatónál kéne érdeklődni, hogy natolt ip-d van -e.

(#1802) Keksz


Keksz
senior tag

Sok esetben ilyenkor is elérhető
Itt:
https://app.plex.tv/web/app

Nálam egyik helyen ipv6 van, nincs dedikált IP cím, nem elérhető kintről, de a web app-on keresztük szokott látszani

https://support.plex.tv/hc/en-us/articles/216766168-Accessing-a-Server-through-Relay

[ Szerkesztve ]

(#1803) Keksz válasza Keksz (#1802) üzenetére


Keksz
senior tag

És ahogy olvasom vannak korlátai a dolognak (csak arról tudtam h lassabb, ami igaz is -- free user 1Mbps, fizetős 2Mbps)

(#1804) paizinho


paizinho
tag

Sziasztok!
OMV-re telepített Plex 1.9.4.4325 verziót használok.
Van arra mód, hogy ugyanazon sorozatot, különböző gépeken nézve megjegyezze, hogy az egyes gépen melyik résznél tart?
Köszönöm:
Paizinho

(#1805) #56573440 válasza paizinho (#1804) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mulri user az plex pass kiváltság.Nem gepenkent hanem userenkent vezeti.

Plexpass vagy más lejátszó lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#1806) paizinho válasza #56573440 (#1805) üzenetére


paizinho
tag

Köszi a gyors választ! :K
A más lejátszónál a Kodi-ra gondolsz? Ott működik ez a funkció (ha esetleg tudod a választ)?
Köszönöm.

(#1807) #56573440 válasza paizinho (#1806) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akár. Van plexkodiconnect addon, és annyi.

(#1808) #56573440 válasza paizinho (#1806) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akár. Van plexkodiconnect addon, és annyi. Ha úgyse, akkor natúr megosztasbol...

(#1809) foresz válasza enginev3.0 (#1798) üzenetére


foresz
tag

Köszi a port továbbítása megoldotta

(#1810) foresz


foresz
tag

Nem,sajnos tévedtem. Most sem jó! Hiába forwardolom akkor sem jó

(#1811) enginev3.0 válasza foresz (#1810) üzenetére


enginev3.0
félisten

port szabad amit használ?

http://canyouseeme.org/

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1812) #56573440 válasza foresz (#1810) üzenetére


#56573440
törölt tag

De akkor most melyik? Egyszer jó volt legalább? Mi történt közben? Ha jó lett, aztán pár napra rá rossz, akkor első blikkre tuti azt az ip-t kapta a szerver vissza amire forwardoltál? Ugye fix a szerver ip.

(#1813) foresz válasza enginev3.0 (#1811) üzenetére


foresz
tag

Több porttal is próbáltam. Igazából csak egy pillanatig hittem, hogy jó. A plexben kikapcsoltam a távoli elérést és vissza és nem jelzett gondot de ha újra megcsináltam megint hibát irt

[ Szerkesztve ]

(#1814) MarKoo


MarKoo
őstag

Plex szervert használok egy ideje, 720p 1080p filmekkel természetesen nincs baj, de mivel 4k-s tv-m van, szeretnék olyan tartalmakat is nézni. Van olyan 4k-s tartalom ami elindul, de szétesik a kép, van amelyik teljesen normálisan megy, van olyan ami pár perc múlva szaggat, elmegy a hang. 20-75GB-os fájlokról van szó, wifin, vagy kábelen. Van rá esély, hogy ezeket a méretű filmeket le fogom tudni játszani szaggatás nélkül, vagy ne éljek álomvilágban és ne is töltsek el órákat a gép előtt a megoldásokat keresve? :)

(#1815) enginev3.0 válasza MarKoo (#1814) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kábelen is :F ? Gondolom hardveres korlátok nincsenek hálózat téren

Gigabites portok routeren?

Nekem sem viszi a 4k-t a telefon, pedig a telefon bírná, és wifi 100Mbps még telefonon is
Furcsa, hogy mindenképp transzkódol a szerver és 100%-on megy a proci, pedig felirat ki van véve, és originre van állítva a videó minőség telefonon, a 4K-t még is transzkódolja

HEVC-H264-re, most nézem, akkor ez itt a gond, ezt a HEVC codeket a telefon nem szereti

Nézd meg Te is hogyha elindítasz egy filmet, akkor transzkodol-e a szerver

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1816) #56573440 válasza MarKoo (#1814) üzenetére


#56573440
törölt tag

Végig kéne menni kb mindenen. A szerver min fut, az mivel csatlakozik mire. A tv saját lejatszoja vagy external? Anyag bitráta? Amikor szaggat a szerver hogy áll procival? Ha direktben pl usbn eteted meg a tv le tudja játszani gond nélkül? Ha pl kikerulod a plexte és dlna, smb, akármi file megosztás alatt tv lejatsza?

Ki kéne zárni sok dolgot, mert a 4k az simán kiveri a procit a foglalatbol ha transzkodolni kell, a hálózati eszköz is beterdelhet, a lejátszó is akár, innen elég sok dolog lehet.

(#1817) #56573440 válasza enginev3.0 (#1815) üzenetére


#56573440
törölt tag

Telefonos plex appon kapcsolj external playert és válassz egy rendes appot alá. Telefonra kb mindennel gond van. Legalábbis nálam

(#1818) Keksz válasza paizinho (#1804) üzenetére


Keksz
senior tag

mit szeretnél elérni?
hiszen azt tudja a plex hogyha nézek egy sorozatot a tv-én, közben elmegyek wc-re, folytatom ott a mobilomon, majd a tévén befejezem...

ha azt szeretnéd hogy Te a telefonod, a csajod meg a laptopján nézzen vmit és mindkettőtöknek megjegyezze hogy ki hol tart, akkor ajánlom hogy hozzatok létre weben egy új usert (emailcímes regisztráció), majd a servered beállításaidnál add hozzá ezt az új usert a library-khoz amikhez szeretnéd (pl tv és film).

nálam az egész család és 2 haver így fér hozzá a tartalomhoz, mindenki akkor jelentkezik be amikor akar, plex trackeli ki hol tart, mit látott

nem kell hozzá plex pass (mert nem azt a "my home" funkciót használod), hanem a "friends" részt

settings/users/friends fül

INVITE FRIEND gomb jobb fent

(#1819) Strezi válasza MarKoo (#1814) üzenetére


Strezi
őstag

Én is pont most kezdek ebbe a helyzetbe lenni ;)

40 - 50 GB anyagokat 4K Dolby Aatmos néznék. Elvileg mivel a TV-nem tudja az Atmost, ezért transzkódol(na) a plex szerver.

Sajnos nem bírja izomból, pedig egy 4770R 3.2GHz, 4(8) magos proci van benne... Hang, kép jó, de pár másodpercenként [..] képpel vár a TV.

Próbálnám, hogy esetleg DLNA-n keresztül megy-e, de azt nem szereti a TV valamiért. Látja a Plex szervert, de "nem stabil a kapcsolat" hibával kilép ...

Vezetékes gigabites kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1820) Strezi válasza Strezi (#1819) üzenetére


Strezi
őstag

Megoldódott!!!

Mivel a Plex app vacak LG-tvken,
feltettem az XPlay-t, amivel pöccre megy a 4K HDR anyag a plex szerverről, kódolás nélkül :D

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#1821) enginev3.0 válasza Strezi (#1820) üzenetére


enginev3.0
félisten

De az fizetős

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1822) #56573440 válasza enginev3.0 (#1821) üzenetére


#56573440
törölt tag

És az miért baj? 2500 huf-ot helyenként lehet megér a történet annak, aki használná is. A többi alternatíva drágább (apple tv ~40k, rpi 10 + ház+ ha nincs otthon elfekvő töltő+ sd kártya). Jó persze oldja meg az LG és az ingyenes a legjobb, de én is simán megveszek droidra is appokat, vagy reklámmentességet ingyenes apphoz ha üzemszerűen használom azt.

(#1823) sugarforce válasza #56573440 (#1822) üzenetére


sugarforce
őstag

+1 :R

[ Szerkesztve ]

(#1824) enginev3.0 válasza #56573440 (#1822) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én is szoktam, telefonra is megvettem, csak eleinte örültem hogy ingyen használom, majd egyszer szólt hogy fizetni kell érte, de lehet jól meggondolva fizetek is, ha nem transzkódol

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1825) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok. Helyi hálóban használok egy Synology NAS-t, plex-el.
Több felhasználóval használom. legyen: 1-es és 2-es
Miért van az, hogy az 1-es felhasználóval minden szuper, akadásmentes a lejátszásom, a 2-es felhasználó pedig van hogy nem tud kapcsolódni, vagy ha kapcsolódik, szaggat.

Viszont! A 2-es felhasználó android tv/ kodi alatt a hivatalos PLEX alkalmazással minden gond nélkül tudja nézni.
Se xbox se TV se PC nem játsza le szakadásmentesen.

Az hogy távolról is ugyanez a helyzet már meg sem említem.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1826) #56573440 válasza laracroft (#1825) üzenetére


#56573440
törölt tag

A két felhasználó az két fizikai helyet jelent, vagy van egy felhasználó akivel megcsináltad a plexet, a felhasználó 2 meg barátként van felvéve és a mappák megosztva?

Egy buta kérdés lenne első körben a részemről: Ha user 2 bejelentkezik, és elindítasz egy filmet, majd kihúzod a netet akkor mi van?

(#1827) paizinho válasza Keksz (#1818) üzenetére


paizinho
tag

Szia Keksz!
A több családtag kontra ki hol tart helyzetet szeretném megoldani.
Köszi az infot. Kipróbálom.
Paizinho

(#1828) RazoR


RazoR
veterán

Miért transcode-ol? Hol lehet ezt kikapcsolni, mert akadozik a film?! LG Plex App!

(#1829) enginev3.0 válasza RazoR (#1828) üzenetére


enginev3.0
félisten

Feliratot kapcsold ki, ha úgy sem akkor xplay (fizetős) lg tv-re

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1830) #56573440 válasza RazoR (#1828) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem viccből szokott transzkodolni. Pl hanggal van baja... Xplay, külső lejátszó, más anyag.

(#1831) RazoR válasza enginev3.0 (#1829) üzenetére


RazoR
veterán

Nem webOS-es a TV, 2013-as modell.

(#1832) #42044160


#42044160
törölt tag

Sziasztok!

Bocs, ha volt már ilyen kérdés (ugyan nem találtam, beírva a keresőbe):
IOS 11 alatt az alkalmazás miért lép ki, ha le akarok menteni egy képet a telefonra (a mentés sem sikerül)?
Megvásároltam a korlátozás feloldását.

Köszi!

(#1833) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Plex szerver a Synology NAS-on fut, LG okostv-nkre (tavalyi modell, webos 3.3) megvéve és telepítve az XPlay, de nem vagyok vele elégedett.

Nagyon sokszor probléma van a hang vagy a felirat beállításával. (volt, hogy negyed óráig szenvedtem vele, míg végül feladtam, és inkább néztünk mást)

Sokszor tapasztalok olyat, hogy
- hiába váltom a hangsávot, nem történik semmi
- nem a beállított nyelven indul el a film, sokszor fel van cserélve (pl angolt választva magyarul szólal meg, és fordítva)
- teljesen mindegy melyik hangsávval indítom el a filmet, nem a kívánt nyelven szólal meg, és játszani kell vele egy csomót
- nem a megfelelő felirat jelenik meg, (pl forcedet kiválasztva mindenhol feliratoz), és a nyelveket tekintve is totális a kavarodás (a feliratokat kapcsolgatni már nem is próbálkozom, teljesen felesleges)

A felirathoz legtöbbször transzkódolni kellene (piros jelölés), ahhoz viszont gyenge a NAS-unk, de rövid időn belül cserélni fogom.

Azért vettem meg az XPlay-t, mert azt reméltem jól, megbízhatóan fog működni, de sajnos tévedtem. A kérdés az, hogy ezek ismert hibák, vagy nálam van valami bibi?

Bónuszkérdés: van jobb alternatíva?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#1834) RazoR válasza A_ScHuLcZ (#1833) üzenetére


RazoR
veterán

Kicsit fentebb írtam, hogy nekem is gondom van a gyári appal, igaz az 2013-as TV. Én erősen gondolkodom egy Rpi vételén, a másik TV-nél mivel nem smart az van és a RasPlex fut rajta teljesen hibamentesen!

(#1835) enginev3.0 válasza A_ScHuLcZ (#1833) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekünk is LG tv van, smartos, de nincsenek ilyen gondok

Plex torles újra telepítés már volt gondolom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1836) Biga123 válasza A_ScHuLcZ (#1833) üzenetére


Biga123
addikt

LAN on használj DLNAt akkor nem kell transcodeolni.
Csak horror áron kapsz nast ami softwaresen képes lesz neked transcodeolni pl felirat miatt, az xplay is csak a külső feliratot tudja rátenni kódolás nélkül. Ami mkvba van ott már kódol.
Qnap nasnál már elérhető a HW transcode de az fizetős.

Én azt vettem észre h a transcodeolt anyag képminősége sem az igazi pl a dlnas lejátszáshoz képest.

Jobb alternatíva egy media player :D

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1837) RazoR válasza Biga123 (#1836) üzenetére


RazoR
veterán

Hogy tudom beállítani a DLNA-t a szerveren, mert lehet én is megpróbálnám?!

(#1838) Biga123 válasza RazoR (#1837) üzenetére


Biga123
addikt

PL serviio szinte minden platformra van . De nagyon sok megoldás létezik.
Letölt feltelepít konfigol használ.
letöltés

A nasok nak általában vagy saját gyári megoldásuk de azokra is tehető serviio.

dlna nál csak arra kell figyeli h egy subneten legyenek az eszközök (szerver,kliens).

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1839) sugarforce válasza RazoR (#1837) üzenetére


sugarforce
őstag

a plex-nek is van dlna szolgáltatása, lehet a szerver webes felületén külön be kell kapcsolni.

(#1840) RazoR válasza sugarforce (#1839) üzenetére


RazoR
veterán

Igen erre lettem volna kiváncsi, hogy hogyan lehet ezt beállítani?

(#1841) sugarforce válasza RazoR (#1840) üzenetére


sugarforce
őstag

nasip:32400/web
kis szerszám ikon->Szerver->DLNA->Enable the DLNA server

(#1842) szankorn válasza sugarforce (#1841) üzenetére


szankorn
csendes tag

Sziasztok,

Ha be van kapcsolva a DLNA, akkor egy Android TV-n kell még bármi beállítás vagy simán a Plex app érezni fogja hogy DLNA-n keresztül menjen? Vagy kell valami másik lejátszó?

Köszönöm!

Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít.

(#1843) Biga123 válasza sugarforce (#1839) üzenetére


Biga123
addikt

A plex dlna ja nem támogatja a külső feliratot :(
Legalábbis nálam nem viszi, szintén LG tv-n

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1844) maddionmax


maddionmax
aktív tag

Üdv!

Az utóbbi hetekben a régebbi felhasználóknak a küldtek ki hírlevelet és benne kupont, amely segítségével $75-ért lehet lifetime előfizetést vásárolni.

Ha valakinek akadna ilyen kuponja és nem szeretné felhasználni, hálás lennék érte, mert ma lejárnak és nagyon szeretnék előfizetni végre.

(#1845) Biga123 válasza maddionmax (#1844) üzenetére


Biga123
addikt

Ha ilyen van , engem is érdekelne.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#1846) justice84 válasza maddionmax (#1844) üzenetére


justice84
tag

3-4év alatt egyszer se kaptam ilyen emailt.(3 regisztráció van a családban) én csak Fb-láttam hogy rákérdeznek hogy ők miért nem kaptak.

(#1847) apezka válasza maddionmax (#1844) üzenetére


apezka
tag

Nekem csak 1 éve van premium előfizetésem, de én sem hallottam még erről az akcióról, de most alapból 120 dolcsi 150 helyett a lifetime előfizetés.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#1848) Pistivi


Pistivi
tag

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy a megjelenítő filmek nevét nem lehet úgy beállítani, hogy a fájlok eredeti nevét jelenítse meg, ne pedig azt amit címnek ő beír?
segítségeteket előre is köszönöm.

(#1849) Mormota72


Mormota72
csendes tag

Néhány napja a Windows alatt futó Plex szerverhez ha új filmet adok, a mellé másolt srt feliratot nem látja.
Szerintetek mit állíthattam el? A régebben hozzáadott filmeknél látszik.

(#1850) sugarforce válasza Biga123 (#1843) üzenetére


sugarforce
őstag

Hat hogy őszinte legyek, nem dlnaztam szinte egyáltalán pms-sel. A regi f6320as samsungomon feliratot nem probaltam, az uj m5502 meg tenyleg nem viszi a feliratot dlnan. Persze lehet, hogy valami szerver paramter segitene a dolgon, majd lehet utana nezek kivancsisagbol, en az appot hasznalom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.