Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) nylontacsko válasza enginev3.0 (#13000) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Jó lenne ha javítás tartalmazná azt a hibát is, hogy:
- ugyan be van állítva, hogy frissítse a könyvtárat ha változás történik benne, de ezt nem teszi meg.

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#13002) mgTerminator válasza oroszlan12 (#12999) üzenetére


mgTerminator
veterán

Azt már csináltam én is de nem lett jó, most megint eltűntek.

(#13003) enginev3.0 válasza nylontacsko (#13001) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam nincs ilyen gond

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13004) Multibit válasza nylontacsko (#13001) üzenetére


Multibit
veterán

Ez jól működik, korábban is jó volt.

(#13005) sugarforce válasza nylontacsko (#13001) üzenetére


sugarforce
őstag

Ott nem plex gond lesz. A plex valamilyen csomaggal (lehet pl inotify) nezi a mappa/fajl muveleteket, viszont nem lat ilyen muveleteket, ezert nem fogja fel, hogy valtozas tortent. Min fut a plex?

(#13006) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!
Van egy plex media server-em ami egy raspberry pi 4-en fut, van hozzá 2db 4tb vinyó csatlakoztatva.
Az egyiken csak animék(hd vagy fhd minőségben) vannak, amiket csak én nézek, a másik vinyón filmek(csak sd minőség) vannak, amiket 2 további személy nézhet rajtam kívül.

A hiba az, hogy film nézése közben random helyeken egyszer csak megáll a lejátszás, és bekerül egy végtelen töltési ciklusba, amin soha nem fog továbbugrani. Ilyenkor vagy visszatekerem a filmet, és aztán simán lejátssza azt a szakaszt is ahol megakad, vagy a filmből azt a pár percet soha nem fogja lejátszani, és túl kell ugranom azt a szakaszt. Ha más megnézi ezt a filmet, neki sehol nem akad meg, vagy épp fordítva, ami másnál megakad, nálam egyszer sem akad meg. Egy film többször is meg tud akadni.
A net sebességem nem túl acélos (40 megás), de akkor is csinálja, ha egy eszköz sem lóg neten és csak egyedül nézek egy sd filmet. Olyan is van, hogy mind a 3-an nézünk különböző filmeket és egyikünknél se akad.
Tehát nem hiszem hogy a netsebesség lenne a hiba, az erőforrás sem fogy el (kb 80-90%-on pörög ha 3-an nézzük egyszerre), mert akkor mindig akadna ha 3-an nézünk valamit egyszerre, és a filmek letöltésében sincs hiba, mert akkor mindenkinél és ugyan ott megakadna. Több eszközről nézve is van ez a hiba: laptop böngésző, lg tv, pc kliensből, ps5 és telefon.
Ja ami még kimaradt, hogy az animék még sosem akadtak meg nálam, semmilyen eszközön.
Én már kifogytam az ötletekből...valakinek valami tipp?

(#13007) nylontacsko válasza sugarforce (#13005) üzenetére


nylontacsko
senior tag

Monterey 12.4

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#13008) mgTerminator


mgTerminator
veterán

A Tautullit hogy lehet frissíteni? Jelzi hogy van új verzió, rámegyek hogy download és valami hülye oldalt dob be...

(#13009) enginev3.0 válasza mgTerminator (#13008) üzenetére


enginev3.0
félisten

githubot dob fel, onnan kell letölteni és manuálisan tölteni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13010) mgTerminator válasza enginev3.0 (#13009) üzenetére


mgTerminator
veterán

Esetleg tudnál adni egy linket? Nem találtam githubon :U

(#13011) enginev3.0 válasza mgTerminator (#13010) üzenetére


enginev3.0
félisten

https://github.com/Tautulli/Tautulli/releases

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13012) Elemental válasza enginev3.0 (#13011) üzenetére


Elemental
addikt

Véletlenül lett válasz.

Tautullinál ez az üzenet mi a picsóka lehet?

[ Szerkesztve ]

(#13013) mgTerminator válasza enginev3.0 (#13011) üzenetére


mgTerminator
veterán

Köszönöm szépen :)

(#13014) Patice válasza Elemental (#13012) üzenetére


Patice
nagyúr

Én átmeneti névfeloldás problémára tippelnék.
Plex szerverei figyelik a te szervered elérhetőségét és ha bizonyos időn belül nem kap választ felőled, akkor gondolom dobja ezt a hibaüzenetet.
Routeredben van/lehet saját értéket megadni DNS-hez?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13015) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus RT-AC66U B1 DIGI nettel.

Elvileg portforward rendben.

Egy ideig azt írja: Teljesen hozzáférhető a hálózatán kívül

De pár perc múlva már "Hálózatán kívül nem elérhető" és mobilnetről távolról is csak indirect playbackel indúlnak a dolgok.

Valakinek esetleg volt hasonló gondja?

[ Szerkesztve ]

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#13016) Elemental válasza Patice (#13014) üzenetére


Elemental
addikt

A nasom ip-je van megadva dns-nek a routerben, amin fut adguard home.

(#13017) Patice válasza Elemental (#13016) üzenetére


Patice
nagyúr

Adguard esetleg bekavarhat, nem használtam még, de szerintem kellene benne olyan beállításnak lennie, hogy “fallback DNS”. És akkor ez lehet a szabadon választott pl. Gugli: 8.8.8.8 vagy 8.8.4.4, Cloudfire: 1.1.1.1, stb.
Hátha segít…

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13018) schferenc77


schferenc77
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom a library-kkal. Adott egy NAS, benne 4 db single disk, semmi raid. Az egyik diszkre elkezdett a smart panaszkodni, valami read error van. Átkopiztam az összes filmet egy másik hdd-re, de így ugye a Plex library-ben változik az elérési út.
Ez volt:
/share/CACHEDEV4_DATA/Filmek/Történelmi

és ez lett:
/share/CACHEDEV2_DATA/Történelmi-2

Most még csak 1 library esetében írtam át a tulajdonságoknál az új elérési utat, de ezt azt jelentette, hogy szépen újra beszkennelt mindent (és persze, amit korábban 3-4-5 filmet kézzel pontosítottam a felismerést, azt most újra meg kellett tennem).

Van még 4 library-m, amelyek nagyobbak ennél.

Mi a legfájdalommentesebb módja, hogy a plex tudomást szerezzen az új elérési útról, de de kelljen az összes filmet újra felismernie?

hosszabb távon megpróbálok valami olyan elérési utat választani, ami fix, és alatta max symlinkekkel tudatni, hogy éppen aktuálisan melyik diszken vannak a filmek (így plex szempontjából nem változik semmi, csak a symlinket kell frissítenem)m de most örülnék, ha megúsznám a 4 db library újrafelismertetését...

(#13019) Gawamatsu


Gawamatsu
senior tag

Hali,

van egy olyan problémám, hogy a Plex beállításainál ugye lehet engedélyezni a média törlést.
Működik is, de az így törölt állományok nem mennek be a Network Recycle Bin-be (ami be van kapcsolva) a NAS-on, hanem egyből mennek a nagy semmibe.

Van rá Asustor és Plex ticketem is és megy a bizonytalanság melyik a hibásan működő oldal.
Ugye nálam Asustor van, de érdekelne, ogy nálatok más kiszolgálón hogy működik ez (bekapcsolt kukánál), mert az támpontot adhatna, hogy holvan a kutya (vagy kuka) elásva.

(#13020) blakey válasza Gawamatsu (#13019) üzenetére


blakey
titán

A Plex egyből törli az anyagot, ha ez nem felel meg akkor használd a NAS féle törlést és akkor kukába fog kerülni ami később kerül ürítésre. A NAS-on "bekapcsolt qka" nincs kapcsolatban a Plex szerverrel

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13021) Biga123 válasza Gawamatsu (#13019) üzenetére


Biga123
addikt

Network Recycle Bin , gondolom nem share ként van becsatolva plex alá a media folder a nasról.
Azért nem működik.
[link] Ez ugyan Qnap de az elv szvsz ua.
"as plex has direct access to the mounts ..(not via smb/afp/nfs protocol..it's technically not a "network" access)"

Ergo nincs "hibásan működő oldal".

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#13022) Gawamatsu válasza Biga123 (#13021) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Ahha, akor nem hibásan működik, hanem így.

(#13023) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plex Media Server Kiadási jegyzéke

Verzió: 1.27.0.5897

Új
(Database) Improved startup performance by up to 70% when several migrations are run in sequence (#13541)
(Music) Modernized the metadata matching and refresh logic (#13539)

Javítások
(Bandwidth) In some cases downloads didn't respect bandwidth limits (#13545)
(Butler) Artists would get refreshed too frequently during the scheduled task window (#13575)
(DVR) Fix stream DVR/Live TV to Chromecast (#13205)
(EPG) Original air dates could be imported with incorrect time zone offsets for shows (#13533)
(Library) Setting items' originally-available dates to certain values in the distant past could fail (#13544)
(Library) The server could crash while searching for lyrics during metadata updates (#13622)
(LibraryGarbageCollector) Watched content scheduled for deletion could be removed prematurely (#13617)
(Metadata) Don't pull in ratings from legacy TVDB agent (these no longer exist)
(Metadata) Episodes could get incorrect dates set on them with "Prefer local metadata" enabled (#13580)
(Music) Artists would not save sort title from embedded tags (#13604)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13024) KaqXar19


KaqXar19
tag

Hello!

DVR/Live TV-nel ki milyen guide filet hasznal Digi Tv eseten?
Megtalalja a csatornakat, de elmenteni nem tudom, valami errort dob folyamatosan.
Az epg-re gyanakszom, de ha van valakinek otlete, vagy nala megy rendesen, akkor legyen kedves megosztani, hogy csinalta. Koszi

WEBASTO Pure Elektromos autó Fali Gyorstöltő (11kW, 4.5M Type2 kábel) eladó

(#13025) sugarforce válasza nylontacsko (#13007) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem ismerem a mac-eket, de ez pl?
Have you Added app "Plex Media Server" (PMS) to the list of enabled apps in:
System Preferences > Security & Privacy > Privacy > Full Disk Access & Input Monitoring & Files & Folders?
Try that and report back...

(#13026) masvilagx3 válasza KaqXar19 (#13024) üzenetére


masvilagx3
tag

valoszinűleg az a hiba hogy 2x(sima és HD) vannak bizonyos csatornák amihez azonos epg-t rendel.
Pl. rtlklub és rtlklub HD és ha mindkettőhöz ugyanazt rendeli nem engedi menteni.nézd át és amiből kettő van abbol csak egyet engedélyezz.

(#13027) nylontacsko válasza sugarforce (#13025) üzenetére


nylontacsko
senior tag

A teljes hozzáférés biztosítva.
Sajna ezzel kezdtem.

[ Szerkesztve ]

"A tett halála az okoskodás" /Az ember tragédiája/

(#13028) RI/OS


RI/OS
őstag

Sziasztok,

Valami ötlet hogy mi baja lehet?
Egy Asus Nason fut a plex, oda másoltam be a megfelelő könyvtárba a subzerot, a plexben látni is mint bővítmény, beállítottam az agentet is legelsőre, szolgáltatókat stb, de se kép se hang, nem talál semmit, de nem is keres sztem D:

https://data.hu/get/13325972/com.plexapp.agents.subzero2.log

(#13029) sagit


sagit
addikt

Kedves fórumtársak

Ha valakinek lenne a mai nap folyamán egy kis ideje teamvieweren nekem beállítani egy plex servert egy syno nason dockerben azt nagyon megköszönném. Természetesen nem ingyen.
Docker fent van, a syno nas szoftvere régi, ezért kell a docker. Korábban ment, de lehalt a nas és újra kellett húzni, aki pedig akkor besetupolta nekem nem elérhető. Privátot kb rögtön észreveszem. A beállításért cserébe 5k-ra gondoltam.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#13030) laracroft


laracroft
aktív tag

Sziasztok
bocs biztosan én vagyok béna, de lenne egy kérdésem. :)
Van egy Filmek és egy Sorozatok könyvtáram.
A Filmek mappában a metaadatok lekérése után magyarul jelennek meg a filmcímek, a Sorozatok mappában lévők viszont angolul.
Én azt szeretném, hogy mindkettő magyar legyen automatikusan.
Átnéztem a TVDB beállításait, de ilyenre utaló állítási lehetőséget nem találtam.
Talán rossz helyen keresem?
köszi ;)

(#13031) enginev3.0 válasza laracroft (#13030) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mappa beállításokban lehet állítani, hogy magyar legyen

De ha az adott ügynök weboldalon nincs hozzá magyar info, akkor hiába várod tőle

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13032) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok!

Plex beta-t használok androidon pusztán kategorizálásra. Az létezik h a Disney+ nem szerepel a választható streaming szolgáltatók között? De ha egy Disney exkluzív cuccra keresek rá (pl moon knight) akkor ott listázza h itt tudom streamelni. Ez vmi local korlátozás vagy mi?

(#13033) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plex Media Server Kiadási jegyzéke

Verzió: 1.27.1.5916

Javítások
(Library) When media was deleted it could leave behind its sidecar files (#13479)
(Music) Album year and date fields could differ when preferring local metadata (#13591)
(Transcoder) Audio could drop out partway through playback when remuxing videos with very long keyframe intervals to DASH (#13411)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13034) mgTerminator válasza enginev3.0 (#13033) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én azóta nem mertem frissíteni hogy állandóan kilépkedett :))

A the valet-hez miért nincs még mindig semmilyen magyar nyelvű adat? Még imdb sincs...

[ Szerkesztve ]

(#13035) enginev3.0 válasza mgTerminator (#13034) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerkeszd a tmdb-t

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#13036) blakey válasza mgTerminator (#13034) üzenetére


blakey
titán

Pedig van, tmdb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13037) mgTerminator válasza enginev3.0 (#13035) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mit szerkesszek? Plex Movie ügynököt használok ki se lehet választani mást.

(#13038) Multibit válasza mgTerminator (#13037) üzenetére


Multibit
veterán

Leírta: TMDB-t.

(#13039) mgTerminator válasza Multibit (#13038) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha még 10x belinkeled ugyan azt akkor sem fogom tudni hogy miről van szó ;)

Nekem így néz ki az adatlap és mást esély sincs kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#13040) Arolotifar válasza mgTerminator (#13039) üzenetére


Arolotifar
őstag

Regisztrálsz a TMDB oldalán, szerkeszted a film adatlapját, beteszed a magyar infókat és voilá, már magyar is lesz nálad :P Ennél egyszerűbben nem tudjuk elmagyarázni. :DDD Erre utaltak a kollégák :C

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13041) blakey


blakey
titán

Srácok, linkeltem, hogy a tmdb-n magyarul van, nem kell szerkeszteni csak ha hiányzik valami, valahol van egy téves beállítás és máshonnan szedi le az infókat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13042) mgTerminator válasza Arolotifar (#13040) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ja hogy kézzel szerkesszem meg magamnak a Plex adatlapot... Dehát szinte minden filmnek van magyar adatlapja, ennek miért nincs? Így nem látszódik az imdb értékelés sem ha én szerkesztem.

(#13043) mgTerminator válasza blakey (#13041) üzenetére


mgTerminator
veterán

De akkor mit kell csinálni? Nem találkoztam még ilyen problémával...

(#13044) Arolotifar válasza mgTerminator (#13042) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szerinted a magyar adatlapok csak úgy teremnek a semmiből? :U Valaki megcsinálja őket. Én is megcsináltam párszáz sorozat és film adatlapját TVDB-n, TMDB-n, stb...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#13045) mgTerminator válasza Arolotifar (#13044) üzenetére


mgTerminator
veterán

De a TMBD oldalon magyar a film adatlapja. Akkor nálam miért nem lett az?
Gondoltam hogy nem magától keletkezik....

Van valaki aki el tudja magyarázni hogy működik?

(#13046) Gawamatsu válasza mgTerminator (#13045) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Ha az a beállítás, hogy a Library nyelve angol, akkor az összes leírást angolul szedi össze.
Ezt a Settings, Manage, Libraries alatt lehet állítani, de akkor az összes benne levő film/sorozat leírásnyelve módosul.

(#13047) blakey válasza mgTerminator (#13045) üzenetére


blakey
titán

A Plex beállításával lesz a gond, valahol angolra van állítva esetleg nem a TMDB-ről szedi le, mint elsődleges forrás. Kezd az alapoknál és részletesen nézd át, hogy hol lehet a hiba, mert maga a leírás megvan magyarul is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13048) mgTerminator válasza blakey (#13047) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezen kívül minden más magyar, és ami az elején angolul van cím és leírás később ahogy frissül a metaadat, magyar lesz. Próbáltam a "találatokat pontosítani", de a magyar címére nincs találat, és a The valet-ra is csak ezt az egyet hozza ki. Ügynököt is csak a Plex movie-t lehet választani.
Ha pedig a magyar címével keresem:

(#13049) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Elő lett fizetve a Disney+ , ha felmegyek app.plex.tv-re akkor a streaming szolgáltatások alatt látom is. Netflix,HBO Max,Disney + igaz pipa nincs mellette. TV-n a beállításoknál is látom. De ha elinditom a Plexet akkor semmi, nem látom a bal oldalon a menübe sehol a stream szolgáltatókat. Merre kéne keresni?

(#13050) Patice válasza petir (#13049) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezekben csak keresni fog tudni, Plexen belül asszem csak linkelni tudja, ha ugyanazon az eszközön van valamelyikhez app is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.