Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16601) szkutyi válasza Arolotifar (#16600) üzenetére


szkutyi
őstag

Ha megmondaná valaki, nem vinnék bele felesleges energiát ;)

(#16602) markyskus válasza szkutyi (#16599) üzenetére


markyskus
újonc

azt nem tom, nincs lg tv-m :D

(#16603) szkutyi válasza markyskus (#16602) üzenetére


szkutyi
őstag

:R :R :R :R

(#16604) markyskus válasza Imi1981 (#16598) üzenetére


markyskus
újonc

nálam magyar, beállítás kérdése, tmdb legyen a sor elején utána jöhet a tvdb (nálam a plexiben is ugyanígy van a sorrend)

[ Szerkesztve ]

(#16605) Arolotifar válasza szkutyi (#16601) üzenetére


Arolotifar
őstag

Szóval lustaság :B

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#16606) blakey válasza szkutyi (#16571) üzenetére


blakey
titán

Konkrétan Plexen lehet probléma, OS-től függetlenül, ahány OS, annyi Plex, hogy egyszerűbb legyen. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16607) Imi1981 válasza markyskus (#16604) üzenetére


Imi1981
veterán

Nagyon kösz! :R Hazaérek beallítom így!

(#16608) markyskus válasza Imi1981 (#16607) üzenetére


markyskus
újonc

meg állítsd be azt is az embyben h időről időre vizsgálja át a már letöltött metaadatokat is, amit most nem találok hol van, de tuti most láttam nemrég :D vmi 30-60-90 napos intervallumok voltak, ez azért jó mert ha pl a daryl-nél még nem csinálta meg senki magyarra a címet-leírást akkor később újra próbálja és cseréli ha van elérhető magyar (elvileg, legalábbis én így értelmeztem a leírást)

(#16609) ACE- válasza szkutyi (#16599) üzenetére


ACE-
addikt

Biztos nem, LG alapban nem szereti az mkv-ba ágyazott DV-t, csak mp4-ből megy.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16610) szkutyi válasza ACE- (#16609) üzenetére


szkutyi
őstag

Most próbáltam épp...nem viszi...LG c1 visz mindent...sajnos azóta se építettek olyan tökéletes lejátszót...na mind1...

(#16611) ACE- válasza szkutyi (#16610) üzenetére


ACE-
addikt

nekem LG C3 van és MKV-ból az sem viszi a DV-t semmivel... Ezek szerint a C1-nél még ez is megy?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16612) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok,

Ebben tudnátok segíteni?

(#16613) szkutyi válasza ACE- (#16611) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem is c3 van..
C1 mkvbol viszi a dovi Mel-Fel-t is!!

(#16614) ACE- válasza szkutyi (#16613) üzenetére


ACE-
addikt

Gondolom valami jogszabályi téma miatt nem működik már C2-3-ban sajnos...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16615) gringoka


gringoka
aktív tag

Tisztelt fórumtársak!
A pc-mben hamarosan új ssd lesz és új win telepítés , azt meg lehet valahogy oldani , hogy a plex kliensből valahogy kimentem a beállításokat , hogy utána csak visszamásolom és minden a régi legyen, beleértve a beállításokat meg hozzáadott filmek , sorozatok időrendjét illetve , látott nem látott , folytatás innen stb.
Fontos lenne nekem.
Kösz, hogy elolvastad.
Szép napot

(#16616) markyskus válasza gringoka (#16615) üzenetére


markyskus
újonc

a kliens beállításokat nem tudom át lehet e vinni vhogy, a megnézett stb-t pedig nem a kliens tárolja, hiszen ha belépsz máshol a profiloddal pont ugyanazokat látod, azokat nem kell átmentened

(#16617) ugyes válasza gringoka (#16615) üzenetére


ugyes
aktív tag

Google a te barátod :) A leírás itt.
És minden, amit írtál az szerver adat.

(#16618) gringoka válasza ugyes (#16617) üzenetére


gringoka
aktív tag

Igen bocsi szerver újratelepítés lesz.

(#16619) enginev3.0 válasza gringoka (#16618) üzenetére


enginev3.0
félisten

Regeditet is mentsd ki
Meg az appdata mappa lényeges részét

Win telepítés után ezeket vissza rakod
Olyan lesz mintha hozzá sem nyúltál volna

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16620) szkutyi


szkutyi
őstag

Megoldva!
Mkvból m2ts muxolas és Máris doviban viszi az LG tv az anyagot :)
Akinek kell segítség írjon.

(#16621) ACE- válasza szkutyi (#16620) üzenetére


ACE-
addikt

Ez érdekelne engem is!

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16622) szkutyi válasza ACE- (#16621) üzenetére


szkutyi
őstag

Tsmuxer alkalmazásba be kell tenni az mkv file-t majd ts-be vagy m2ts-be át kell muxolni.(Szó szerint csak ennyit kell csinálni.csak azt kell kiválasztani hogy hova, és hogy m2ts vagy ts legyen a végeredmény)majd pár perc alatt megcsinálja és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#16623) ACE- válasza szkutyi (#16622) üzenetére


ACE-
addikt

Na valóban így jó lett, bár nem nagyon tudom hogy milyen különbséget kellene látni a HDR-hez képest... mert én nem látok...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16624) intuicio


intuicio
aktív tag

Sziasztok!
Én már teljesen elvesztem ebben az egész plex útvesztőben :(
Ott kezdem, hogy szeretnék összerakni egy kis HTPC konfigot, ami egyben egy nas is lenne csak filmeknek, azzal a céllal, hogy a Plex server ne a saját gamer-pcm-ről menjen, mert nem mindig van bekapcsolva a gép, és ha szeretnénk filmet nézni, akkor ne kelljen csak ezért be kapcsolni a számítógépet. A média lejátszó, ahonnan a filmeket indítjuk el, az egy nvidia shield pro 2019
Szóval:
Csináltam egy tesztet a mostani "gamer"pc-n. Ha a saját gépen indítom el a sample filmet, akkor ezeket az értékeket kapom:

cpu:11% gpu:3%
cpu:15% gpu:28%

Na már most. Ha ezt a két sample videót berakom a plex mappába, és a médialejátszó shield-ben indítom el, akkor kb mind a két sample cpu:1% gpu 1% használ.
ergo kb semmi erőforrást nem használ, mert ugye a shield erőforrását használja.

És itt nem értem a jelenséget. Bárki akit kérdeztem, azok azt tanácsolták, hogy vagy nagyon erős cpu-val szerelt htpc-t rakjak össze, vagy rakjak be egy vga-t, hogy arrol menjen a transcoding. Ezt írta egyik ismerősöm:
Ami itt inkabb fontos az az, hogy legyen valami kompatibilis gpu ami tud hardware transcodingot. En egy low profile GT 1030-al toltam igy nem volt gond a multi streamingel vagy 4K-val se.
Vagy még ezt:
A PLEX-el annyi a gond, hogyha nem olyan formátumba töltöd le a filmet, mint amit tud a lejátszó akkor a PLEX, lejátszás közbe fogja átkódolni a videót, nézhető formátumba ami elég nagy erőforrást használ. Főleg ha nagy felbontásban akarod ezt csinálni. Szal erre figyelni kell, de ezt sima NAS-sal úgy se fogod tudni használni, mert nem lesz elég erőforrás rá. Nekem is épített server gépem van erre. De pl egy 2k-s filmet már nem bír átkódolni a i7-4790K procim se. De ez függ a videó kódólásától is

Tehát akkor most tényleg vennem az épülő htpc-be vga-t, vagy most akkor mivaaaan? :D
Hisz a tesztből is kiderült, hogy mindent a shield megcsinál, hisz nem használ kb semmi erőforrást a cpu/gpu.
Valaki erősítse már meg, hogy akkor hogy nézzem ki a kis pc-t, milyen alkatrészek kellenek bele.
:R

(#16625) ACE- válasza intuicio (#16624) üzenetére


ACE-
addikt

Ha olyan filmeket töltesz le, amit az Nvidia Shield megeszik, akkor tök mind1 milyen HTPC-t raksz össze, mert a Shield lesz a lejátszó, a HTPC csak mintegy NAS játszik szerepet. Ha transzkódolni kell, az más, mert az eszi a hw-t rendesen, de akkor meg ha már HTPC, akkor azt kötöd a TV-re, nem a Shield-et, és arról játszol le, oda nem kell semmi spec.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16626) ACE- válasza ACE- (#16623) üzenetére


ACE-
addikt

Elkiabáltam, egy másiknál nem jó... Nem indul el a TV-n, csak teker. A TSmuxer ír valamit hogy az FPS-t konvertálni kéne. Megpróbáltam úgy, de úgy meg a felénél lefagyott a muxer... szóval nem olyan jó ez így, de mivel különbséget sem nagyon látok, ezért nem szívok vele.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16627) intuicio válasza ACE- (#16625) üzenetére


intuicio
aktív tag

Ha olyan filmeket töltesz le, amit az Nvidia Shield megeszik, akkor tök mind1 milyen HTPC-t raksz össze, mert a Shield lesz a lejátszó.
Na pontosan én is így látom!
Biztos hogy nem kötném a TV-re a htpc-t, mert low budget-ből akarom összerakni a htpc-nas-t :D
Erre a célra ezeket az alkatrészeket néztem ki:
- Alaplap: ASRock J3455-ITX
- Ram: Crucial DDR3 4 GB
- SSD win10: Silicon Power A55 2.5 128GB SATA3
- HDD: Még passz
- Táp: Gigabyte P450B
Szerinted ez elég lehet? :R

(#16628) szkutyi válasza intuicio (#16627) üzenetére


szkutyi
őstag

Vegyél egy tbao t8 minipc-t mint én...
N100 proci, 16gb ram, 512nvme SSD dual gigabit lan ..
Kb 60 volt kintről....
Ha kel transzkodolni mert a család épp 100km-el arebb szeretne nézni a filmet, az sem gond a gépnek...és keményen fogyaszt 12 wattot....usb-n van rajta nekem 4tb hdd, onnan olvas a plex.
Otthon nekem LG a fő tv, és két kis Samsung a gyerekszobában..az egyiken egy chromecast4k másikon pedig egy xiaomi tv box...otthon kb 300 anyagból meg nem találkoztam olyannal ahol transzkodolt volna a plex....mindig ment a direkt play!!!

(#16629) ugyes válasza intuicio (#16624) üzenetére


ugyes
aktív tag

Próbáltad-e már a Shield-et, mint Plex szerver? A Pro-n megy. Csatlakoztatsz egy HDD/SSD-t, első lépésben kiteszed a Plex adatbázist erre a HDD/SSD-re. Majd rámásolod a filmeket SMB-n keresztül. Felismerteted, stb.
FullHD átalakítás általában megy, kivéve speciális formátumú feliratok. A 4K több 10 GB Remux, DTS átalakítása nem megy. Viszont direkben, saját magán lejátszva, az is működik. Szerintem egy próbát megér. Hátránya, hogy a Shieldről költözés akár linux, akár windows irányába az adatbázis szerkesztését igényli. Nem elegendő csak átmásolni a metaadatokat és az adatbázist (és fordítva is igaz).
Ha mégsem ebbe az irányba mennél, akkor minimum intel 11th gen processzort vásárolj. A HDR tone mapping funkció (4K átalakításkor ajánlott) ettől a gentől kezdve jó, illetve windows alatt lesz majd jó (éppen béta teszten van). Ha tuti biztosra akarsz menni, akkor GTX 1050 alatt nem veszel dedikált kártyát és i3-as alatt processzort. Ez már elbír majd 2-3 db párhuzamos 4K átalakítást speciális formátumú feliratokkal együtt. 16GB-nél több memória nem kell bele, legalábbis a Plex miatt.
Ha nem nézel feliratos filmeket (anime-ékat), akkor szkutyi ajánlotta N100 is elég lehet. Asrocknak van m-ITX-es alapja, ebből építhetsz silent PC-t. Itt erről egy jó videó. A mini PC-k gyakran hangosak (az intel NUC-om pl. mindenképpen az).

(#16630) Patice válasza intuicio (#16627) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha tényleg ilyen gépet akarsz összerakni szervernek, akkor inkább fizess elő PlexPass-ra és akkor van hardveres gyorsítás a transzkódoláshoz.
Hardveres segítséggel egy Intel IGP is megbírkózik több stream átkódolásával.

Ha nincs hardveres transzkód, akkor mindent szoftveresen, azaz proci erőből kell megoldania a gépnek, ezért tud megenni egy erős gépet is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16631) ACE- válasza ugyes (#16629) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem nincs gond az Intel Nuc-al, nem hangos... (csak sokszor kell kifújni belőle a port, én azt vettem észre....) bár nem is kell szinte soha transzkódolnia, mert mindig Direct Play megy rajta. Nem csak erre van használva, az igaz.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16632) intuicio


intuicio
aktív tag

#16628szkutyi
Nagyon szuper lenne ez a kis nuc, viszont erre nem tudod csatolni a a sata3-as HDD-t. Ilyen külső hdd dockolós cuccokat meg nem akarnék rácsatlakoztatni usb-n.
Ezt ahogy írtam is egy nas-ként használnám 0-24-be. Ezért ez tényleg cuki, erős, gyors, nem nekem találták ki erre. :R

#16629ugyes
Mint ötlet nagyon jó! viszont
A 4K több 10 GB Remux, DTS átalakítása nem megy.
Na innentől nálam el is hasalt a dolog. Én minimum az 50 mb/s bitrátájú filmeket nézek meg, eredeti dts-hd-ma hanggal, ami olyan kb 3 342 kb/s. Így álltalában 60 GB filmeket szoktam nézni.

#16630Patice
és akkor van hardveres gyorsítás a transzkódoláshoz.
Még mindig nem értem. Miért kell nekem transzkódolni? Mindent a shield végez el. Ezért is mutattam a #16624 hsz-be.
Ha nincs hardveres transzkód, akkor mindent szoftveresen, azaz proci erőből kell megoldania a gépnek, ezért tud megenni egy erős gépet is.
A képeken is mutattam, hogy ha shield kezeli a lejátszást, akkor 1% megy a server pc proci+gpu-ból.
Kövezzetek meg, de tényleg nem értem.

#16631ACE-

bár nem is kell szinte soha transzkódolnia, mert mindig Direct Play megy rajta.
Na ezaz! Nálam is a shield mikor lejátszom a filmet, akkor az infóban azt írja, hogy (Direct Play) Soha nem használnék transzkódolást, hisz az "butít" a film minőségén.

(#16633) szkutyi válasza intuicio (#16632) üzenetére


szkutyi
őstag

Probléma megoldva ;) [kép]
Exos hdd-vel 270MB/S adatátvitel.....ezzel a WD blue-val 170....

[ Szerkesztve ]

(#16634) kis.zsolt válasza szkutyi (#16622) üzenetére


kis.zsolt
tag

Nagyon jó... én eddig mp4-be raktam át az ilyen fájlokat, inkább kevesebb, mint több sikerrel, de ezt ma kipróbálom. Köszi az ötletet!

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#16635) szkutyi válasza kis.zsolt (#16634) üzenetére


szkutyi
őstag

Sose sikerült úgy mp4be rakjam.hogy az jó legyen...így visz minden megmarad.es gyors is

(#16636) ugyes válasza intuicio (#16632) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem nem tűnnek konzekvensnek a soraid: nem ok a Shield, mint Plex szerver, mert 4K remux filmeket nézel DTS-sel és ezt nem tudja átalakítani, de ha a Shielden nézel filmet, akkor soha sincs átalakítás.
Ha semmi máson nem nézel filmeket, csak a Shield-en, akkor legyen a Shield a Plex szerver. Ha nem csak azon nézel , pl. mobilról és az otthoni feltöltési sebességed 50Mbit/s alatt van, valamint a mobilod nem tudja a DTS-t, akkor válassz másik megoldást, mert a Shield nem tudja átalakítani.
El kell döntened, hogy lesz-e/fontos-e az átalakítás, mint funkció. Ha nem, akkor remek és egyszerű választás a Shield. Ha igen fontos, akkor min. I3 11th gen processzor és dedikált NVIDIA GPU a legbiztosabb megoldás bármilyen operációs rendszer esetében (azért néha tud így is meglepetést okozni a Plex). Ha normál vinyókat akarsz használni, akkor egy SFF gép/ház és tłpus függően 2-3 HDD is beleférhet.

#16630Patice: a hardveres gyorsítás jelenleg nem vonatkozik a hang és a felirat átkódolására, azokat a CPU végzi el mindenkor. Ezért van az, hogy pl. egy J4125 vagy N100-as elvérzik egy 7.1 DTS + SSA egyidejű átkódolása alatt, mert a CPU ereje nem elég neki (Plex fórumon ennél erőseb processzorok elvérzéséről is beszámoltak). A feliratok kezelésének módosítását már beleígérték, de előbb az Intel iGPU-k windows alatti HDR tone mapping fejlesztését akarják befejezni, ami döcögősebb, mint hitték.

(#16637) ACE- válasza szkutyi (#16635) üzenetére


ACE-
addikt

Azért teszteljétek, nálam egynél működött, ahogy írtam egy másiknál már nem... és ahogy olvastam nézzétek meg a végét is a filmnek, mert hangcsúszások is sűrűn előfordulnak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16638) szkutyi válasza ACE- (#16637) üzenetére


szkutyi
őstag

En 3at teszteltem, mind remux volt. Nem tapasztaltam gondot..de majd megnézem tobbnél.
Igazából csak a sötét anyagokat akarom mert akkor van egy világosabb dovi módom is. :)

[ Szerkesztve ]

(#16639) ACE- válasza szkutyi (#16638) üzenetére


ACE-
addikt

Hogy érted hogy világosabb? Ha az OLED fényerő 100-on van, annál hogy lehet világosabb?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16640) szkutyi válasza ACE- (#16639) üzenetére


szkutyi
őstag

Úgy hogy kalibralt kepmod nalam doviban a mozi...és az otthoni mozi is az, viszont nagyobb a fényerő(LG c3)

(#16641) intuicio válasza ugyes (#16636) üzenetére


intuicio
aktív tag

Bocsi, ha érthetetlennek tűnők, de fogalmam nincs, hogy hogy működik ez a transzkódolás. Azért sem értem, mert: pl.: .mkv-t(53GB *37MB/s bitrate *2160p) néztem Direct Play lejátszáson eddig, ha a PC-n elindítom a plex szervert, és a Shield-en bekapcsolom a Plex appot, akkor ugye látom azt ami a pc-n van filmek. Na már most. Ha én elindítom a shield-en a filmet, akkor a pc-n az eszközkezelőben a cpu/gpu páros kb 1%-a megy. Ha mélyebben belenézek akkor a plex server cpu:0.7% gpu:0.3% -ment.
Tehát tételezzük fel.
Összerakok egy kevésbé combosabb házi NAS-t, amibe leírtam pl mint alternatíva, akkor miért ne tudná kiszolgálni a shield-et? Nem akarom hogy transzkódolja az eredeti fájlt! Nem akarom én mobilon se nézni, se senki máshol, se család, csak én otthon a helyi hálózaton!

Most vagy én nagyon nem látom a fától az erdőt, vagy nemtudom....

(#16642) szkutyi válasza intuicio (#16641) üzenetére


szkutyi
őstag

20e ftos laptop is kiszolgálja ezt amit te akarsz.! Csak gigabit lan legyen rajta azt csao....direkt play-en nincs terhelés...csak " streaming"

(#16643) ugyes válasza intuicio (#16641) üzenetére


ugyes
aktív tag

Akkor egyszerűen próbáld ki a Shielden a Plex szervert. Kb. 30 perc mindennel együtt feltenni és kipróbálni. Csak telepíted a Plex media server app-ot a Play Áruházból. Utána belépsz a megszokott Plex Player alkalmazásba és a bal oldali menüoszlop aljára lépsz a beállításokba és megkeresed a Plex Media Server részt, hogy fut-e a szerver és a mellette lévő adatbázis ikonra kattintás utána kiválasztod az adatbázis áthelyezést a Shieldre kötött HDD-re. Majd, de lehet ezek előtt jön az összekapcsolás ezzel a szerverrel a webappon. A lényeg az, hogy a könyvtárak kialakítása és a tartalom felmásolása az adatbázis áthelyezése után legyen inkább, akkor stabilabb. Itt egy videó a teljes folyamatról (mindennel együtt 22 perc).
A végén ugyanúgy indítod a Plex-et a Shielden, csak nem a laptopod/PC-d adja az adatokat neki, hanem saját maga.
Tudom, nem szeretnél külső házba tenni a HDD-t, de lehet ez olcsóbb megoldás.
Ha nem jön be, akkor két mozdulattal megszünteted a Plex szervert a Shielden és nézed tovább ugyanúgy, mint eddig amíg nem találsz más megoldást.

(#16644) kis.zsolt válasza kis.zsolt (#16634) üzenetére


kis.zsolt
tag

Sajnos már az 5., 10. perctől csúszik a hang az összes tesztvideónál. Némelyiknél pedig pár másodperc múlva leáll hibával a muxolás. Ezt használtam: Network Optix tsMuxeR 2.6.12. Esetleg van más progi?
Addig is ugyanezt a HandBrake-kel újrapróblom holnap, annak idején kedvező tapasztalataim voltak vele. Hátha most is...

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#16645) szkutyi válasza kis.zsolt (#16644) üzenetére


szkutyi
őstag

Tsmuxer. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16646) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom testreszabni a plex kliensek felületét?
Azt szeretném elérni, hogy a continue watching kerüljön az első helyre minden könyvtárban.

(#16647) enginev3.0 válasza TeebyKay (#16646) üzenetére


enginev3.0
félisten

Itt

Plex server, beállítások, kezelés, könyvtár, javaslatok kezelése

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16648) kis.zsolt válasza szkutyi (#16645) üzenetére


kis.zsolt
tag

Igen, ezt töltöttem le.

Ne kérdezd: LEGÁLIS!!!

(#16649) TeebyKay válasza enginev3.0 (#16647) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi, itt tényleg mindent testre tudtam szabni, kivéve azt az egyet amit szerettem volna, a continue watching rész nem szerepel ezek között, és bárhogy rendezem a TV Shows-nál nem kerül első helyre.

(#16650) enginev3.0 válasza TeebyKay (#16649) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tényleg nincs
Pedig eskü ott láttam :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16651) blakey válasza TeebyKay (#16649) üzenetére


blakey
titán

A kezdőképernyő tetején van a "Megtekintés folytatása", filmek és sorozatok egyaránt. Több eszközön is ellenőriztem, MacBook, iPhone, Apple TV, Android TV (Homatics, Dune, Mi Box, TCL TV, Fire TV, bár ez FireOS), LG TV (3 különböző). Te hol szeretnéd ezt a menüpontot megjeleníteni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16652) TeebyKay válasza enginev3.0 (#16650) üzenetére


TeebyKay
őstag

Variálják ezt is folyton, lehet az aktuális plex verzióban kivették/áthelyezték valahova?

(#16653) TeebyKay válasza blakey (#16651) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nálam a kodi plex addonról van szó (ami kinézetre azonosnak tűnik a sima plex klienssel, mert azt is használtam egy ideig), és ebbe ha belépek van ugye a főmenü és van egy Movies meg egy TV Shows fül. A TV Shows fül az ahol legfelül a többi menüpont jelenik meg (legutóbb nézett, legutóbb letöltött, legfrissebb megjelenés) és csak 3-4. helyre sorolja be a megtekintés folytatását, ezért folyton le kell léptetni sorozatoknál.

(#16654) blakey válasza TeebyKay (#16653) üzenetére


blakey
titán

Jó, az egy másik "múfaj".. Gondolom a PM4K-t használod és nem a sima Plex kiegészítőt (ami tulajdonképpen nem is működik). Egyébként használd inkább a PlexKodiConnect-et, beépül a Kodiba és a Kodit úgy paraméterezed, ahogy csak szeretnéd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16655) divan válasza kis.zsolt (#16644) üzenetére


divan
senior tag

A HandBrake az újrakódolja, az nem ugyanaz mint a muxolás. Sokkal tovább is tart.

(#16656) TeebyKay válasza blakey (#16654) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ezt már egyszer javasolta valaki, lehet pont te, de számomra teljesen szörnyű volt a plexkodiconnect. Nagyon szeretem a plex kliens kialakítását, és sokkal jobban működik mint a kodi bármikor is működött. Ha a pm4k más mint a sima kliens és nem lehet beállítani a felületen a listák sorrendjét azt el tudom fogadni.

(#16657) blakey válasza TeebyKay (#16656) üzenetére


blakey
titán

Igen, a PM4K más.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#16658) markyskus


markyskus
újonc

sziasztok, technikai jellegű kérdésem lenne
Jelenleg 3-3 mappában vannak a filmjeim és sorozataim, a user-eknek 2 címkével van beállítva h mit látnak a könyvtárukban, szeretném ezt a struktúrát és beállítást megtartani, viszont szeretném automatizálni, pl ha a FilmekMese mappába kerül új tartalom, automatikusan kapjon egy Kids címkét.
Erre van vkinek kész megoldása? Vagy ötlete merre induljak el?
Tautullihoz találtam egy scriptet, de nem igazán akar működni, elméletben lefut, blogjában hibát nem dob, sőt kiírja h elvégezte a módosítást, aztán plex-ben ennek nincsen nyoma :(

(#16659) markyskus válasza TeebyKay (#16649) üzenetére


markyskus
újonc

nálam az automatikusan van a kezdőoldalon is és ha megnyitom az adott könyvtárat is ott van, ha az ajánlott fülre megyek

(#16660) ACE- válasza kis.zsolt (#16648) üzenetére


ACE-
addikt

Én is, hiába, a legtöbbnél nem működik, az LG le sem játsza, a gépen pedig csúszik a hang.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16661) szkutyi válasza ACE- (#16660) üzenetére


szkutyi
őstag

Milyen tv?nálam c3 plex, hibátlan bakker.xdd

(#16662) ACE- válasza szkutyi (#16661) üzenetére


ACE-
addikt

Szintén C3 Plex, de mondom, volt egy film aminél működött, de amit utána próbáltam annál egyiknél sem. Privátban megírod neked melyik virágbolti filmnél működött? ;)

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16663) szkutyi válasza ACE- (#16662) üzenetére


szkutyi
őstag

Inkább azt melyiknel nem.koszi :)

(#16664) dm1970


dm1970
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne.
Mi lehet a különbség mkv és mkv között a plexen. Természetesen az intézőben nézve van fájl a mappában, a plex mégis azt írja ki, hogy üres mappa. Mit nézzek meg?
Természetesen a filmet szeretném :C

Köszi

(#16665) markyskus válasza markyskus (#16658) üzenetére


markyskus
újonc

Filmeknél megoldva
tautulli script: https://gist.github.com/JonnyWong16/4cfcf8ea50dab1b720b4d30e9a01835c
megoldás, feltételnél file+contains+(mappa neve)

sorozatoknál sajnos nem működik, de annyi baj legyen, azt úgyis manuálisan teszem a helyére
+a gyűjteményeket továbbra is manuális kell címkézni, de ez is belefér még

(#16667) ACE-


ACE-
addikt

Olyat lehet valamit automatizálni, hogy a 4kUHD filmeknél a forced magyar feliratot kiszedje automatikusan az mkv-ből, és rakja a film mellé, és onnan játsza le? 4K filmeknél ugye alapvető probléma (legalábbis LG TV-ken) hogy ha az mkv-n belül van a felirat, olyankor akadozik a lejátszás bizonyos időközönként. Ezt kéne kikerülni úgy, hogy szarakodni kelljen egyedileg különböző progikkal a felirat kiszedéséhez.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#16668) burgatshow válasza ACE- (#16667) üzenetére


burgatshow
veterán

Szerintem nem, mert ez tipikusan nem a média szerver feladata. Tipikus tévé gyártói hülyeség, mert pl. a Panasonic TV-k meg kimondottan nem látják az MKV mellé rakott feliratfájlt, csak ha benne van az MKV-ban...

(#16669) Biga123 válasza ACE- (#16667) üzenetére


Biga123
addikt

Régen nagyon frankó pluginok voltak plex hez.
Ha nem is mkv ból szedte ki a feliratot, de pl a subzero plugin le tudott kapni feliratot a médiához, és a film mellé rakta.
De sajnos a plex úgy döntött hogy ezt megszünteti , így már nem működnek a pluginok. :(

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#16670) ugyes válasza Biga123 (#16669) üzenetére


ugyes
aktív tag

Most is működik, hogy feliratot tudsz a Plexből indulva keresni és letölteni.

@ACE-: A Jellyfinnek van olyan pluginja, amelyet te keresel. Plexnél, csak keresés/letöltés van (Opensubtitles.org-ról).

(#16671) Biga123 válasza ugyes (#16670) üzenetére


Biga123
addikt

Igen de azt nem teszi a film mellé , hanem a DB ben tárolja .
Ergo felhasználófüggő. :o

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#16672) dm1970 válasza markyskus (#16666) üzenetére


dm1970
tag

Szia!

:W , jó a szemem vagy nem? iso a kiterjesztése.
Így egyértelmű.

Köszi!

(#16673) markyskus válasza dm1970 (#16672) üzenetére


markyskus
újonc

hát nincs mit :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.