Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) tesopapa válasza vasn (#5350) üzenetére


tesopapa
aktív tag

http://www.mediafire.com/?jzzjmmrvwkz

Csak ezt tedd be az URL ablakba!

A számítógépen legyen. Ezt a file-t kell betallózni az RSD-be.

A linkelt CM7 rom az alapja a többi MOD-nak. HO!NO, Iceandfire...stb.

Nálam ez is jó. A HO!NO! jól ki van pucolva, beállítgatva, elvileg több RAM marad szabadon. Ha gondolod, tedd fel azt.
Az eljárás UA. A letöltött ZIP mehet az OpenRecovery\updates mappába.

[ Szerkesztve ]

(#5352) tesopapa válasza tesopapa (#5351) üzenetére


tesopapa
aktív tag

Jó nagy hülyeséget írtam megint.
Pont a HO!NO! ami nem update-s. Azt az SD kártya Nandroid\openrecovery mappájába kell bemásolni kibontva könyvtárastól. A könyvtárba kell lennie az img fájloknak.
A recovery menü nandroid pontjában restore all-al kell telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5353) vasn válasza tesopapa (#5351) üzenetére


vasn
tag

Köszi. És ebben már van magyar nyelv?

(#5354) pappgaba


pappgaba
tag

Más is észrevette hogy a kamerával készített fényképe mintha zajosabbak lennének.

(#5355) tesopapa válasza vasn (#5353) üzenetére


tesopapa
aktív tag

Van. Rögtön indulásnál, vagy később a beállításoknál is ki lehet választani.

(#5356) petipetya válasza Rickazoid (#5345) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elég érdekes hozzáállás az, hogy egyre jobban lezárják a rendszert. Ez a dolog is arra mutat amit említettetek, miszerint így akarják kikényszeríteni a Milestone2 megvásárlását.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#5357) Shrike7973 válasza petipetya (#5356) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Ugyan melyik cégnek érdeke az, hogy root-oljad a telefonját, saját romot tegyél rá, és overclockold a CPU-t?

(#5358) petipetya válasza Shrike7973 (#5357) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az XDA Dev Corporation-nek. :D

"nincs rá lezsóidő"

(#5359) Seraf723


Seraf723
csendes tag

újabb problémám adódott (micsoda meglepetés :D ) "felraktam" a scriptet ami itt van http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991276 . nos azóta nem indul be a dolog csak tölt csak tölt de nm jön be a főképernyő már nyomtam dalvik cachet is de semmi, szóval van rá mód h vhogy "uninstalláljam"?

(#5360) Rickazoid válasza Shrike7973 (#5357) üzenetére


Rickazoid
addikt

Igazából mindegyiknek érdeke lenne, ha kicsit gondolkodnának. Az okostelefonok egyre okosabbak, de sokan mégis próbálják visszatartani ezt a folyamatot, szándékosan, azonban a hozzáállásuk miatt sok vásárló (ha nem is a többség, de sok) elpártol inkább egy másik márkához, amivel megint nem lesz elégedett. Emellett sok a hiba, amit nem javítanak ki, sok a botrány, sok az elégedetlen felhasználó, ez senkinek sem jó. Szimplán azt kéne csinálniuk, amit a PC és notebook iparban már régóta tesznek és nagyon is bevált, hogy hagyják a felhasználót eldönteni, hogy milyen rendszerrel használja a telefont. Illetve állást foglalhatnának, de szabadon lecserélhető vagy frissíthető maradna, ha a júzer úgy dönt. Itt a gyártónak csak drivereket kellene írnia, a ROM-ba nem nyúlhatna bele, az a fejlesztőjének a felelőssége lenne. A legtöbb problémánk megoldódna, ha nem mindegyik.

(#5359) Seraf723: Indítsd el az AndroidianiOR-t, lépj Console-ba és írd be a következőket:
rm -r /system/etc/init.d/99complete
rm /sys/module/lowmemorykiller/parameters/minfree

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5361) Seraf723 válasza Rickazoid (#5360) üzenetére


Seraf723
csendes tag

köszi szépen (közben amúgy kiderült h nem emiatt volt a dolog hanem mert belenyúltam és titanium backuppal kiszedtem a launcher pro-t mer ki akartam cserélni zeam-re :) )

(#5362) petipetya válasza Seraf723 (#5359) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mit is csinál ez a script?

"nincs rá lezsóidő"

(#5363) vasn


vasn
tag

A CM7 márc. 16-ai változatában már működik a GPS?

(#5364) Seraf723 válasza petipetya (#5362) üzenetére


Seraf723
csendes tag

nos az elsőböl azt veszem ki h több memóriát engedélyez felhasználni az egyes app-oknak mert az alap irreálisan alacsony és ezáltal gyorsabban futnak a cuccok... nos ezt nem tudom megmondani, hogy így van-e mer most raktam fel elöször a CM7-et szóval nem tudom alapból milyen :D ezt a "szupertöltés" dolgot viszont abszolút nem értem h most akkor mér is jó meg h minden alkalommal ezt kéne csinálni, szal ezt inkább meg se próbáltam :D
a második meg szimplán megakadályozza h újra kelljen indítani a launchert... nos ilyen még tényleg nem fordult elő amióta felraktam a free ram-om meg ugyanúgy 35-50 között mozog mint ahogy másoknak is ahogy eddig olvastam.

ettől független rendkivül idegesít engem ezaz adw launcher, számomra szimplán csúnya, szal ha van vmi biztonságos módja lecserélni (úgy h utána újra is induljon a telefon :DDD ) akkor ne fojtsátok magatokba. köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#5365) Babss válasza Seraf723 (#5364) üzenetére


Babss
csendes tag

Én ugy szoktam lecserélni hgoy feltelepítem esetemben a launcherpro-t, utána nyomok egy home gombot itt megkérdezni hgoy melyiket akarom használni adw- vagy pro. kiválasztom alapértelmezettnek a prot, utána recovery módban elinditom a telefonom és a systemappokból kitörlöm az adw-t.

Tévedni emberi dolog, másra kenni még emberibb...

(#5366) addamka válasza vasn (#5363) üzenetére


addamka
őstag

RC1 óta működik nekem a GPS

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5367) Seraf723 válasza Babss (#5365) üzenetére


Seraf723
csendes tag

köszi, nyomok is egy backupot :D

(#5368) optikus


optikus
senior tag

sztetek mi ertelme van hogy a bongeszoben elo lehet varazsolni az egerkurzort? sot meg valami kijeloles fele is megy vele bar nem jottem ra mikent lehetne masolni is. mondjuk a d=pad-el eleg nyomorusagos mozgatni.

Buy books not gear.

(#5369) Phami


Phami
tag

Fuh ez eléggé tömör ami van itt a gyári 2.2-ről, de felteszem tesztelem, aztán, ha nem jó akkor vissza a miui-ra :) Még mindig a legjobb amit eddig használtam :)

Cheap Rap Beats, Buy Beats Online - www.ThisIsPhami.com /Trium Mars - Alcatel OT 557 - Sagem My 411V - Samsung L700 - Motorola Milestone - Samsung Galaxy Note 2/

(#5370) petipetya válasza optikus (#5368) üzenetére


petipetya
nagyúr

Hogy jön elő az egérkurzor? Valamelyik rom-on már én is láttam, de csak véletlenül bukkant fel, mert megnyomtam valamit..

"nincs rá lezsóidő"

(#5371) Phoenixy


Phoenixy
senior tag

Most érkezett meg az update (MSU-n keresztül), nekem eddig nagyon tetszik, abban csalódtam csak, hogy a menüt meghagyták a régire, mondjuk visszarakom a GO Launchert és meg van oldva. :)
1 kérdésem lenne:
Van 1 állati király dolog, hogy 3G Mobile Hotspot
Csak az a baja, hogy cannot configure data link, please contact your service provider.
A Vodafone lehet, hogy letitja ezt? Ha igen, lehet valamit tenni, hogy ne tiltsa?

Motorola Edge 20 Pro

(#5372) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Én is most telepítem fel a Froyo-t.
Valaki, aki már "huzamosabb" ideje teszteli ezt a gyári kiadást, alá tudja támasztani azt a neten talált kis bejegyzést, miszerint a játékok meg egyéb alkalmazások szarabbul futnak ezen a kiadáson?

[ Szerkesztve ]

(#5373) Djuree válasza Shrike7973 (#5372) üzenetére


Djuree
félisten

sztem ez marhaság...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5374) tesopapa válasza Shrike7973 (#5372) üzenetére


tesopapa
aktív tag

Órajel 550 mHz.
Egyébként mihez képest? 2.1 vagy valamelyik CM/MIUI ROM.
Én alapórajelen nem is toltam még a masinát. A főzöttek mind OC-sek. Azokon hibátlanok a játékok.

(#5375) tesopapa válasza Seraf723 (#5364) üzenetére


tesopapa
aktív tag

Tedd fel ezt a HO!NO! CM7 mod 7.0.0-RC3-0.08-11.03.16-t Ebben alapból az LP van integrálva.

Nandroid version

(#5376) _L_ válasza Shrike7973 (#5372) üzenetére


_L_
tag

Teljesen jól futnak, ugyan úgy, ahogy 2.1-el :) Február közepe óta van fent nálam a ROM :D

(#5377) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!
Van értelme froyot felrakni? CM6-om van, de eléggé bugis most nálam, valamit elbaszkuráltam sztem, és igyis ugyis ujra raknám az egészet.. Szóval maradjon cm6, vagy hivatalos Froyo?
Ha pedig netán froyo-t mondotok, valaki leírná nekem, hogy hogy kell a telepitett alkalmazásaimat ujra előhozni majd az uj rendszeren ( lépésről lépésre, gyökér vagyok :) )
Köszönöm!

• Honor Magic5 Pro •

(#5378) wolruf válasza _L_ (#5376) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem meg csak par napja van fent Froyo,de nagyon tetszik a gyari. Egyetlen dolgot leszamitva semmi,de semmi bajom vele. Akkor furcsaskodott/dik,ha elinditom a Mapset.Eddig ketszer igy ujraindult.Maskor,mas app alatt nem.remelem ez a google maps okan van es javitani fogja valaki/valami,mert maga a telefon igy (nem szetmoddolva) nekem nagyon tetszik. A wifi sokkal jobb(nem akadozik,nem dobja le a router,gyorsan fellep), akksi is jobbnak/realisabbnak tunik es ugy ahogy van,gyorsabb az egesz.

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#5379) tesopapa válasza fpatrik17 (#5377) üzenetére


tesopapa
aktív tag

Hali
Itt és a köv. pár hsz-ben leírtam a 2.3.2 CM7 telepítést, a bugos CM6 után nem rossz + magyar.

(#5380) addamka válasza wolruf (#5378) üzenetére


addamka
őstag

Azt hittem Maps csak CM7ben bugos, hogy újraindul, de megnyugodtam, hogy gyári froyoval is :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5381) r4pid


r4pid
tag

Mindig elfelejtem megkérdezni, most eszembe jutott:
Telefonbeszélgetés közben szoktak panaszkodni, hogy nem hallanak rendesen, halk, meg torz a hangom (amúgy normális hangom van :DDD ).
Próbáltam már mindenfélre crystaltalk beállítást, meg máshogy fogni a telefont (utóbbival tudok rajta javítani), de elég tré amikor pl vállammal tartom a telefont, és alig értenek...

szerk.: Ja igen, a kérdés :DDD Nektek is csinálja még ezt a teló? (mintha régebben többen írtátok volna)

[ Szerkesztve ]

(#5382) addamka válasza r4pid (#5381) üzenetére


addamka
őstag

Nekem nem. Crystaltalkra többen panaszkodnak, hogy csak ront. Se vele, se nélküle nem volt ilyen gondom, eddig mindenki azt mondja, hogy szép tiszta a hangja mindkét irányba. Modokba meg ráadásul nincs is crystaltalk :)

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#5383) szőröscica válasza r4pid (#5381) üzenetére


szőröscica
addikt

Szorosan az arcodhoz kell tartani, ez a megoldás.

(#5384) Kiki7809


Kiki7809
csendes tag

Sziasztok!

Feltettem a legujabb Miui-t es tenyleg eddig a legjobb, legszebb, leggyorsabb. Mondjuk launcherproval hasznalom. Viszont egy dolog idegesit: amikor homescreen-nel nyomok egy keresest kihuzott billentyuzettel, akkor nem fordul be a kereso ablak, hanem marad "fuggolegesen". Probaltam keresni erre vmi beallitast, de nem talaltam. Az a gyanum, hogy nem lehet, de remelem megis van erre vmi megoldas, es ez mast is zavar.

Elore is koszi!

(#5385) optikus válasza wolruf (#5378) üzenetére


optikus
senior tag

Nekem lasabb mint a 2.1 volt de a wifi telleg sokat javult, a regi allandoan eldobta de ez nem.

Buy books not gear.

(#5386) optikus válasza petipetya (#5370) üzenetére


optikus
senior tag

Shift+dpad.

Buy books not gear.

(#5387) spacer


spacer
aktív tag

A gyári 2.2-esre van valami rootolási lehetőség, hogy a motonav, és egyéb idegesítő szoftverektől megszabaduljak?

>>>>>>>macbook air<<<<<<

(#5388) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Feltettem a Cronos Ginger 1.1.0-t. Jobb, mint a CM7, benne vannak ugyanazok a beállítási lehetőségek, viszont sokkal stabilabb, eddig kétszer fagyott le (egyszer TB visszaállítás közben, egyszer pedig amikor átállítottam charge only módra majd rögtön kihúztam a kábelt - CM7 viszont folyton random újraindult), a programok rendesen futnak, igaz két nagyobb programot nem lehet ezzel sem egyszerre futtatni, de még mindig jobb a helyzet, mint CM7 alatt, ahol egy hívást sem tudok fogadni 10-15 másodpercig készenléti állapotban sem, itt csak egy nagyobb program futása esetén kell várnom ~5 másodpercet, amire felvehetem. Mindezt 200 MHz-vel alacsonyabb órajelen teszi, mint a CM7. És a Market problémám is megoldódott, ez már látja az összes telepített programomat (kivéve a PowerAMP kulcsot, amit PayPal-en vettem és úgy kaptam a linket hozzá... de remélem ez nem okoz majd gondot a PowerAMP frissítéseinél).
Az alap szabad memória (ROM) pedig 199 MB volt, tehát memhack itt is alap.
GPS-t egyelőre nem próbáltam.

(#5387) spacer: úgy tudod rootolni mint az Éclairt, felteszed a vulnerable recovery-t, majd Androidiani OR-ben kiválasztod a Root phone opciót, esetleg letöltöd Marketből a Superuser programot, bár az nem tudom működik-e vele. De overclock az nem működik egyik sem.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#5389) Cashdroid válasza Rickazoid (#5388) üzenetére


Cashdroid
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Már 1 ideje (kb. 1-1.5 Hónapja) olvasgatom EZT a fórumot. Kb 1 hónapja ÉN is 1 Motorola Milestone tulaj vagyok. Ha nem baj pár darab észrevételt Én is megosztanék:
Pl: elsö, hogy a kamera szélén nálam is van kb. 2 pixel csik. 2. Fentebb olvastam hogy a beszélgetési minőségröl beszélnek, nekem azzal az lenne a problémém, hogy ha 1 bizonyos irányban/tartásban van a telefon folyamatosan vizhangzik, mindig visszahallom a hangom, de véletlenszerüen, érdekes megvan pl: melyik telefon márkával ha beszélek "nem szereti":)
3. Egy nagyon nagy fájó pont, h a Párom nem tud engem Hívni! (Ő Vodás én Telenoros Vok)
1-2 másodperc szünet nála és 1böl foglaltat jelez neki, de soha nem akkor ha éppen beszélek! Ami még érdekesebb, h nem is jelzi nekem, h lett volna nem fogadott hivásom, de a call log-ban természetesen be van jegyezve mint beérkezö hivás. Ebben tud valaki segíteni, h beállítási hiba vagy mi lehet? A Másik, h a teló tetején lévö állapot jelző LED milyen idöközönként villog? Mármint miket jelez, mert nekem pl: Teljesen véletlen szerüen müködik, valamikor jelzi, h volt nem fogadott hívás máskor nem, össze vissza! Hát igazából ez lenne a 2 fontos kérdésem illetve tapasztalatom, bárkinek hasonló? Köszönöm elöre is

[ Szerkesztve ]

(#5390) Zoku válasza Kiki7809 (#5384) üzenetére


Zoku
tag

A legújabb MIUI-nál mi ez: v0.2 phoneapp fix ??
Az xda dev oldalon a letöltési link alatt van. Mit kell vele csinálni?

(#5391) petipetya válasza Zoku (#5390) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem látok ilyet, be tudod linkelni az oldalt?

"nincs rá lezsóidő"

(#5392) pappgaba


pappgaba
tag

Valaki nem tudja hogy hogy lehene a gyári kamera alkalamzást a a cm7 be visszarakni. Mert az apk megvan be is másoltam egy pár módon de mindíg force close-t dob mikor elindítanám. Valakinek valami ötlete?

(#5393) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Sziasztok!

Pár, az újabb Froyo-hoz kapcsolódó kérdésem lenne, amit akár a android appz-nál is feltehetnék, de inkább itt.

1.) A 2.1 Éclair és az új kiadott Froyo mennyire "Motorolás"? Szóval egy alap google android rendszerről van szó, vagy van különbség speciálisan erre a milestone-ra nézve? (Azon túl, hogy belepakolta a Motonav trialt).
Ehhez kapcsolódóan meg lehet változtatni a virtuális billentyűn a lenyomás piros színét másmilyenre?

2.) Olvastam, hogy a gyári Froyo natívan tágoatja az App2SD-t. Ebből én azt szűrtem le, hogy a telefonon alapból rajta lesz az alkalmazás, de nem volt. Ezért feltettem marketről a free version-t; mert azt olvastam, hogy csak ad-free lesz a megvett verzió. Érdemes szelektálgatni, hogy melyik programot tesszük telefonra memóriába, vagy SD-re? Az elején filózgattam, hogy mondjuk ez egy játék, ez interaktív, akkor maradjon telóban; amelyik meg nem annyira kell, hogy gyorsan menjen, az menjen SD-re... De nincs tapasztalatom ezzel, egyáltalán van észrevehető különbség az SD-n tárolt programok futtatása (sebesség) közben?

3.) Van észrevehető sebességkülönbség a telefon rendszerén akkor, ha az általam ismert, nem rendszerprocesszusokat (facebook, poweramp, stb.) valamilyen taskmanagerrel (advanced task killer) kilövögetem, vagy csak az akksiidő nyújtható meg vele? Azt olvastam, hogy maga a rendszer, ha kell a memória, akkor kilövi a memóriából ezeket, ez oké. De ezek a processzusok most memóriát esznek csak (blokkolt processzus?), vagy néha a CPU-t is dolgoztatják?

(#5394) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Kiegészítés:

4.) Az App2SD program minden indításnál felajánlja pár száz KB, pár MB cache fájl kitörlését. Érdemes ezeket a fájlokat törölgetni?

5.) Van olyan köztetek, aki megvette a Motonav programot a trial 60 nap lejárta után? Következő hónapban szeretném aktiválni. Nézegettem az oldalt, csak a térképeknél láttam árat. Akkor keretprogramot nem kell venni, csak térképet?

[ Szerkesztve ]

(#5395) Djuree


Djuree
félisten

mi az istenért nem lát a telóm semmilyen frissítést? ezekszerint még erre mindig nincs hivatalosan :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5396) Shrike7973 válasza Djuree (#5395) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Thanks for your patience as we roll out Android 2.2 for Motorola Milestone. Many of you have asked when it will arrive in your country and so here is a schedule which lets you know when to expect it.

Froyo is now available for Milestone in: UK, Romania, Singapore, Thailand, South Africa, India, Taiwan, Malaysia, Philippines, Hong Kong, Indonesia and Vietnam.

The following countries can expect to receive Froyo by the middle of next week:

Germany, Austria, Switzerland, France, Spain, Italy, Poland, Hungary, Croatia, Czech, Slovakia, Slovenia, Netherlands, Greece and Canada.

The following countries can expect to receive Froyo by the end of this month: UAE, Nigeria, Kenya, Australia and Turkey.

(#5397) szőröscica válasza Shrike7973 (#5393) üzenetére


szőröscica
addikt

Az app2sd-hez nem kell marketes program, hanem a telepített programoknál tudod mozgatni őket.

Felesleges a task managerrel cigánykodni, a rendszer jobban tudja, hogy mikor mit kell lelőni.

A Motonav megvásárlását NEM javaslom, mivel nagyon ritkák a térképfrissítések hozzá. Persze, a lelked megnyugtatása végett megveheted a licencet, de úgyis az lesz a vége, hogy rootolod a telefont, és felteszed az okosított változatát, ami minden iGo térképet megesz, és így lesz friss térképed.

[ Szerkesztve ]

(#5398) szőröscica válasza Cashdroid (#5389) üzenetére


szőröscica
addikt

Szia!

Kellene csinálni egy szoftverfrissítést, vagy hard resetet, remélhetőleg a pároddal való telefonálási problémák, megszakadások megszűnnének. Kiegészítő program nélkül a led csak az sms-eket jelzi zöld villogással, illetve ha merül az aksi, akkor pirosan villog /email kliens nem tudom jelez-e, nekem a yahoo mail kliens igen/. A nem fogadott hívásokat csak külső programmal lehet led villogáshoz kapcsolni.

A készített képek szélén nekem is van csík, nem tudom mi az oka.

[ Szerkesztve ]

(#5399) Zoku válasza petipetya (#5391) üzenetére


Zoku
tag

Hát valamit elnéztem.
Légyszi linkeld már be a legújabb MIUI-t.

(#5400) Shrike7973 válasza szőröscica (#5397) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Miért akar ebben a forumban "mindenki" warezra rávenni? :U
Azt kérdeztem, hogy a keretprogramnak van e külön licenszdíja, vagy csak a térképnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.