Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49251) radamsky


radamsky
senior tag

a régiek közül még én is ezt használom. Filoztam lecserélem, de aztán mondtam minek
2-3 naponta kell töltögetni, telefonálni jo vele meg sms-t irni, meg azért játszani is:D
amig el nem romlik addig marad

apropo
nem tud valaki előlapot ujat hol lehetne venni?? sajnos kicsit karcos lett mire kibányásztam ahova beesett
olcso kell és ha lehet fekete

(#49252) coyote55 válasza radamsky (#49251) üzenetére


coyote55
őstag

Ne finnyáskodj, a pink már nem is jó? :P ;)

Memento Mori!

(#49253) MR!!


MR!!
aktív tag

Hali !

Másodszor jelentkezik az a hiba, hogy kiveszem az SD kártyát és mikor visszateszem nem érzékeli. Egyszer már csinálta, akkor kártya foglalatot cseréltek de nem segített csak a fő panel csere (akkor még garis volt).

Most kikapcsoltam és úgy vettem ki a micro SD kártyát és tettem vissza egy másikat, amit érzékelt is. Leszedtem USB-n keresztül róla a cuccokat, majd vissza az eredeti kártya és azóta nem érzékeli.

Csinálta ezt másnak is ? Megoldás ? Ötlet ?? :F

miszter

(#49254) CoolBoy323 válasza MR!! (#49253) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mikor cserélték?

Az új alkatrészre is van garancia, ugyan annyi, mint az újra!

(#49255) wwenigma válasza CoolBoy323 (#49254) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sőt fődarab cseréje esetén újraindul.

Nézd meg az érintkezőket, lehet csak le vannak lapulva ha ugy raktad be az sd karit hogy megnyomtad. Rendkivul ovatosan meg lehet emelgetni oket.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49256) CoolBoy323 válasza wwenigma (#49255) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igen, ezt próbáltam én is kinyögni :D

2 év garis a telefon, ha jól tudom...

(#49257) 5150head


5150head
senior tag

Sziasztok! Eléggé haldoklik a topic, de azért kérdezek.
App2SD vel átpakolgattam az alkalmazásokat az sd-re, és azt is jelzi, hogy szépen átrakta, a belső tárhely mégis fullra betelik. Mi lehet a gond?
Régebben ment a dolog, és az sd átpartícionálásos link2sd téma is, de vmiért az utolsó néhány romnál nem akar menni. Régebben sok alkalmazás felment most meg alig...
Ötlet?

(#49258) quailstorm válasza 5150head (#49257) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az alkalmazásnak vannak darabjai, melynek a belső tárhelyen kell maradnia, az meg kevés.
Valamit nem úgy csinálsz ahogy régen, link2sd meg sdcard EXT2/3 partíció kell

(#49259) 5150head válasza quailstorm (#49258) üzenetére


5150head
senior tag

Olyan mintha nem is rakná át a cuccokat az sd-re. Most ahogy átszámoltam, kb annyi app van fent, amennyi a belső tárhely...
Link2sd is csináltam, de esetleg tudnál linkelni hozzá egy rendes leírást? Nekem az a gyanúm, hogy az sd kártya nincs jól partícionálva.

(#49260) quailstorm válasza 5150head (#49259) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az a helyzet hogy nekem nem volt annyi ideig droid használatban hogy ez kelljen.
De tudtommal annyi elég hogy csinálsz egy 2-es sorszámú ext2-es partíciót és azt a link2sd meg kell hogy találja. [link]

(#49261) coyote55 válasza quailstorm (#49260) üzenetére


coyote55
őstag

Fontos, hogy Primary legyen az is!

Memento Mori!

(#49262) quailstorm válasza coyote55 (#49261) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez igaz. Mondjuk amíg nem fogy el a négy addig fölös másodlagost csinálni.

(#49263) 5150head


5150head
senior tag

Köszönöm a segítséget! Nekiesek akkor megint, mert vmit tuti elnéztem.
Amúgy a belső memória átírásával próbálkozott vki? Arra leírás sesetleg?
Úgy érzem, hogyha lemegy a gépvásárlásos dolgom, akkor a következő kiadás egy új teló lesz... így három év után. :U

[ Szerkesztve ]

(#49264) coyote55 válasza quailstorm (#49262) üzenetére


coyote55
őstag

Nem tudom, tud-e egyáltalán a Link2SD kezelni másodlagos partíciót?

Memento Mori!

(#49265) quailstorm válasza coyote55 (#49264) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem kezel, és nem is kezelt sose. Azért nem írtam mert eszembe se jutna mást beállítani, de kösz hogy kiegészítetted, mert új partíció megadásnál a másodlagos az alapbeállítás.

(#49266) MR!! válasza CoolBoy323 (#49254) üzenetére


MR!!
aktív tag

2010. februárban vettem , májusban döglött először be, SD kártya cserénél. Root-olva volt úgy adtam be márkaszervizbe, kártyaolvasó csere nem segített ezért elküldték a központba, ott "főpanelt" cseréltek (3 hétig csere telót kaptam).

Most 3 évvel később kikapcsoltam a telót és úgy vettem ki a kártyát és tettem bele egy másikat. Azt még beolvasta, de mikor újabb leállítás és vissza eredeti memo kari, már semmi :(

Vettem egy új telót (Galaxy Ace 2), ami eddig a sok köpködős hozzászólás meg ijesztgetés ellenére kitűnően teljesít. Lehet másnál nem, de nekem eddig absz minden ok (jó 1 hetes kb :D )

[ Szerkesztve ]

miszter

(#49267) CoolBoy323 válasza MR!! (#49266) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ja, 3 év után már lóf.sz sincs, nemhogy gari :)

ace 2-t én sem vennék, bár én echte kínai telefon fan vagyok!!!!

(#49268) eami válasza CoolBoy323 (#49267) üzenetére


eami
addikt

attól függ mire :P volt már nekem 5 év garis egér gariztatva 4 év után :P

(#49269) CoolBoy323 válasza eami (#49268) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mivel a GT540 topikban vagyunk, igy erre vonatkozoan irtam irtam, h 2 ev a gari, es 3 utan mar nincs ra...

(Van sok ram pl, ami elettartam garis...)

(#49270) eami válasza CoolBoy323 (#49269) üzenetére


eami
addikt

közben rájöttem hogy azt hittem másik topikban vagyok :))

(#49271) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok..
Régen nem buhertam a telómat, mert bnőm megörökölte, viszont egyre többet panaszkodik, hogy már nem tud írni vele sms-t se, mert nagyon elmászott a kijelző....
ROM 2.3.7 és egy CWM 5.0.2.7 van most fent...
lehetséges erről a kombóról visszatérni a szűz gyári 2.1-re (igazából ki akarnám próbálni a kalibrálást, mert vagy elmászott, vagy meg kinyúlt a kijelző és szeretnék megbizonyosodni róla)
lehetséges ebből a CWM-ből telepíteni a gyári 2.1-et a kalibráláshoz vagy csak KDZ-vel lehet?
előre is köszönöm a válaszokat!
dicséretes még mindig ez a topic!! :C

Xiaomi 13 eu dev...

(#49272) coyote55 válasza retesz147 (#49271) üzenetére


coyote55
őstag

Joestone a blogjában részletesen leírja a teendőket, keress rá! :K

Memento Mori!

(#49273) retesz147 válasza coyote55 (#49272) üzenetére


retesz147
addikt

köszi!

tegnap átsiklottam felette, pedig körülnéztem ott...... ezekszerint, ahogy én értettem CWM 5.0.2.7-ből fel tudom flashelni a v20bhundeodexed ROM-ot?
mi kell előtte? (wipe és társaira gondolok)

köszi!

Xiaomi 13 eu dev...

(#49274) coyote55 válasza retesz147 (#49273) üzenetére


coyote55
őstag

Természetesen wipe kell, de ez is le van írva...
Melyik blogban nézted?

Kimásoltam neked:
Visszaállás gyári romra :

Elsőnek a recovery menüben minden particiót formázni kell.
format system
format boot
format cache
format data
majd wipe data/factory reset
utánna fastboot módban bekapcsolod a telefont. (Kamera gomb + bekapcs.) Kék képernyőnek kell megjelennie .
A következő parancsokat a számítógépen egy dos (parancssor) ablakban kell futtatni abból a mappából ahol a fastboot.exe is található .
fastboot erase boot
fastboot erase recovery
fastboot erase lgdrm
fastboot erase userdata
fastboot erase system
fastboot erase ""

Majd a hangerő le gombot nyomva tartva a következő parancs :
fastboot reboot
A telefon képernyőjén download feliratnak kell megjelennie. Ha nem ez jelenik meg indítsuk el megint fastboot módban és csináljuk végig a a fentebb leírt fastboot módra vonatkozó részt .

Ha a telefon download módban indul és a kdz_updaterrel már fel lehet tenni a gyári v20c romot. Ne felejtsd el a kdz_updaterben az emergency vagy cs_emergency beállítást választani diag helyett , illetve wcdma helyett 3GQCT beállítani .

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#49275) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Kicseréltem az érintő kijelzőt. Jó lett, egy pici hibával, az értesítési sort nem tudom lehúzni. újra lehet kalibrálni? 2,3,7

(#49276) coyote55 válasza csongi (#49275) üzenetére


coyote55
őstag

2.3.7 alatt nem, a stock 2.1-ben van kalibráció.

Memento Mori!

(#49277) quailstorm válasza csongi (#49275) üzenetére


quailstorm
nagyúr

AOSP 2.3.7, miroslav féle ROM-ban is van kalibráció: [link]

(#49278) retesz147 válasza quailstorm (#49277) üzenetére


retesz147
addikt

ez telepíthető CWM 5.0.2.7-ből? menyire stabil megbízható a mindennapokra?

Xiaomi 13 eu dev...

(#49279) csongi


csongi
veterán

Nekem a CyanogenMod van fent.

(#49280) retesz147


retesz147
addikt

vennék új érintőt, tudnátok ajánlani megbízható eladót (akár magyart, akár ebay-ről vagy bármilyet)....aki már vett és esetleg tudja kitől, kérem küldje el nekem, nem akarok zsákbamacskát venni...

köszönöm!

Xiaomi 13 eu dev...

(#49281) quailstorm válasza retesz147 (#49278) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sajnos nem próbáltam, mert újra kellett partícionálni, arra meg azt írták, könnyebb ha egyből fastbootból rakom fel. Úgy viszont brickelt, és elment a kedvem tőle, 1,5 óra volt helyrehozni.

De igen, van CWM verzió, csak kell a /system-re 180mb+

(#49282) retesz147 válasza quailstorm (#49281) üzenetére


retesz147
addikt

közben megpróbáltam és sehogy se ment fel.....se recoveryből se fastbootból....

Xiaomi 13 eu dev...

(#49283) quailstorm válasza retesz147 (#49282) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az gáz...
és milyen partícióméretekkel?

(#49284) retesz147 válasza quailstorm (#49283) üzenetére


retesz147
addikt

nem emlékszem menyi volt az eredeti, de utánna 180al is próbáltam és 190el is és semmi.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#49285) CoRt3z


CoRt3z
tag

Sziasztok!
Nemrég adtak ide egy ilyen típusú telefont, amivel az a probléma hogy semmi rendszerrel kapcsolatos dolgot nem lehet rajta megnyitni. SMS, beállítások, böngésző, mind leáll indítás után.
Akartam csinálni gyári beállítások visszaállítását, de sajna ha beállításokra rámegyek, akkor "Beállítások (process com.android.setting) az alkalmazás váratlanul megállt. Próbálja újra"
Próbáltam frissíteni a szoftvert, de program szerint a legfrissebb van rajta (V20C).
Van valami egyszerű megoldás arra, hogy gyári resetet csináljak? Vagy van valakinek ötlete?
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#49286) quailstorm válasza CoRt3z (#49285) üzenetére


quailstorm
nagyúr

feltolsz rá egy 2.3.7-et, az az ötletem [link]

ebben elvileg van recovery is, de fastboot biztosan

(#49287) Smoker84


Smoker84
tag

Gt 540 bontodik !!! kinek mi kellene belöle ? olcsó !!!

aksi
alaplap (független ! )
érintö panel (karcos de tökéletes)

stb

irj mi kellene megegyezünk.

0670/208-5446

(#49288) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok.

Tudtok ajánlani, gyors, stabil, sallangoktól mentes és legfőképpen teljesen magyarított romot?
Most a Zoe féle CM 7.2 van fent, de ez néhol angol a beállításoknál.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#49289) H_arpi


H_arpi
csendes tag

Sziasztok,
2011.februárban vettem a telómat. Azóta olvasom az itteni sorokat. (49ezer... hmm... , az elején ráment pár éjszakám. :) )
Láttam sokan kikupálódtak itt, aztán továbbálltak, maradtak, vissza-vissza néznek.

Egy év gyári ROM használat után kicsit éni is próbálkoztam. Kipróbáltam, minden jónak mondott cuccot. Azt sem tudom melyik milyen volt. Annyi a variáció. De sajnos mindegyikkel volt valami gondom. Vagy Bt, vagy WiFi, vagy GPS, vagy éppen a fényképező nem ment rendesen. Vagy alig használva sem bírt fél napnál többet, többször kikapcsolt, újraindult. Mindezek felváltva, vagy kombinálva.
Most a - leg-optimálisabbnak mondott - quailstorm által ajánlott cucc van rajta. Néha elsötétül a képernyő, és csak akksikivétellel indul újra, de 30-45 Mega szabad memóriát fenntartva elég szépen ketyeg. Amit lehet rakosgatok a memkarira. Facebook, Skype, TVműsor, Navigáció, TeameWiewer, pár apróbb játék és a "gyárilag " benne lévő appokkal. (egy kettőnél azért nem a legújabbat használom, hanem a gondosan elmentegetett régebbi kisebb méretű változatokat.)

Egy probléma viszont mindenhol megvolt. A fránya kalibráció. A gyári ROM-mal be lehetett állítani. Szépen működött, de ugye azzal már semmi sem használható rendesen. A magasabb verzióknál már nincs "gyári" kalibráció. A letöltött appal, meg semmi eredmény.

Még a 2 éves garin belül bevittem a szervizbe, hogy a jobb oldal eléggé félrehord, de ugye oda csak 2.1-el vihettem, be, azon meg ott a kalibráció. Ott ugyan azt mondták, hogy az akku csere (repedt egy kicsit) mellett a "képernyőt" is kicserélték (a gombok is recsegtek kicsit, mintha elváltak volna a hátsó felületről, így a képernyőcserével elvileg ez is megoldódott). Szóval kaptam egy "új" telefont, de a kalibráció továbbra sem megy a 2.1 fölötti verziókkal. Ezzel ugye nem vihetem a szervizbe :(

Van valakinek ötlete, hogyan lehetne helyretenni szoftveresen a dolgot. (Ugyan már kezdem megszokni, de jobb lenne, ha nem kellene egy betűvel mellé nyomkodnom, "gépelésnél".)

ööö... izééé... ööö...

(#49290) quailstorm válasza H_arpi (#49289) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miroslav féle SDSL4-ben már VAN kalibráció. Igaz mókolni kell vele egy keveset.

(#49291) H_arpi válasza quailstorm (#49290) üzenetére


H_arpi
csendes tag

Köszi.
Most láttam, pár hozzászólással előbb az AOSP-s linket is nálad. Már töltöm is le. Ha lesz időm, kipróbálom. Nekem a "AOSP v2.0 Final Kernel 2.6.29 Miroslav_mm" volt meg még wwenigma ajánlásából, de azzal voltak gondjaim.
Hátha ez jó lesz: "Android 2.3.7 CM7 AOSP v2.0 Final Kernel 2.6.35.10 Miroslav_mm"
Aztán az SDSL4, bár asszem az már volt fent. Vagy kitudja. :D
Üdv.

[ Szerkesztve ]

ööö... izééé... ööö...

(#49292) Smoker84


Smoker84
tag

Gt 540 hálozat független alaplap eladó 2ezer ft + posta,vagy személyes átvétel Pécsett. ha valakit érdekel irjon privátba.

(#49293) sdavic01


sdavic01
tag

T mobilost lehet valahogy függetleníteni???

(#49294) quailstorm válasza sdavic01 (#49293) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Minden magyart lehet a vásárolt függetlenítókóddal a legfrissebb gyári oprendszeren. Illegális módszert nem ismerek.

(#49295) Smoker84


Smoker84
tag

amenyiért függetlenitik anyiba kerül a gyárilag független alaplap is :)

(#49296) quailstorm válasza Smoker84 (#49295) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Posta nélkül ;]

(#49297) Smoker84 válasza quailstorm (#49296) üzenetére


Smoker84
tag

igy van :C

(#49298) sdavic01 válasza quailstorm (#49294) üzenetére


sdavic01
tag

És hogy?? Help pls:))

(#49299) wwenigma válasza sdavic01 (#49293) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

2$ talán de passz mert ilyenekről nem beszélünk. :D

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#49300) quailstorm válasza wwenigma (#49299) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már átirányítottam, mert public ilyenről nem beszélünk :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.