Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:45:06

LOGOUT.hu

Megkésve bár, de törve nem végre bemutatkozott az LG várva várt zászlós hajója, az LG Optimus 4X HD.
Mint azt sokan tudjuk ebben az évben kicsit döcögősen indult el az LG hadjárata, kivételesen a HTC One X került először a piacra, ezután az Samsung csatahajója a Galaxy S3, majd ezt követően az LG 4X HD. Bár a bejelentés már ez év februárjában megtörtént, ami beszámolt a készülék specifikációiról is, és elhintett 1-2 fotót is, a megjelenésre ezúttal még sokat kellett várni.
De megtörtént, bár nem úgy ahogyan azt a Samsung tette a Galaxy S3-al, aminek persze visszhangja is volt, de lényeg hogy itt van, megvoltak az első tesztek, és már kis hazánkban is kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) sdd2


sdd2
veterán

Megkésve bár, de törve nem végre bemutatkozott az LG várva várt zászlós hajója, az LG Optimus 4X HD.
Mint azt sokan tudjuk ebben az évben kicsit döcögősen indult el az LG hadjárata, kivételesen a HTC One X került először a piacra, ezután az Samsung csatahajója a Galaxy S3, majd ezt követően az LG 4X HD. Bár a bejelentés már ez év februárjában megtörtént, ami beszámolt a készülék specifikációiról is, és elhintett 1-2 fotót is, a megjelenésre ezúttal még sokat kellett várni.
De megtörtént, bár nem úgy ahogyan azt a Samsung tette a Galaxy S3-al, aminek persze visszhangja is volt, de lényeg hogy itt van, megvoltak az első tesztek, és már kis hazánkban is kapható.

A technikai specifikációk dióhéjban:

SoC:

1,5 GHz-es Nvidia Tegra 3 processzor, 1 GB LP-DDR2 RAM, a 3D gyorsításért pedig a GeForce ULP felel.

Idézet a Mobilaréna tesztjéből:

„A számítási műveletekért az NVIDIA legújabb lapkakészlete, a 40 nanométeres Tegra 3 felel. Az SoC egy négy plusz egy magos processzort tartalmaz, mely ARMv7 utasításkészlettel rendelkezik, a processzormagok az Cortex-A9 családba tartoznak. A lapkakészlet az aktuális terheltségnek megfelelően, adaptívan kapcsolgatja a magokat. Kis számításigényű feladatok esetén csupán az 500 MHz órajelű segédmag pörög, a további magokat (melyek egyenként maximum 1,5 GHz-en mehetnek) a használat intenzitásának függvényében aktiválja a rendszer. A megoldás jótékony hatással van a fogyasztásra, ám azt ki kell emelni, hogy tesztalanyunk hajlamos a melegedésre, mint minden eddig próbált Tegra 3-as gép. A grafikus számításokért egy GeForce ULP felel, négy vertex shaderrel és 8 pixelárnyalóval felvértezve, mely mellé 1 GB LP-DDR2 RAM memóriát kapunk. A belső tárhely kapacitása 15 GB, ezt microSD-kártyával lehet bővíteni.”

Kamera:

A készülék 8.0 MP-es BSI szenzoros főegységgel rendelkezik, ami az eddigi tapasztalatok alapján eléggé megosztott véleményezéssel bír. Sokak szerint átlagos, vannak akik azt mondják rosszabb mint egy SGS2 szint, és nem érdemes erre váltani, és vannak azok akik szerint még ha nem olyan jó, de majdnem az SGS3-mal van partiban. Ehhez hozzátartozik az is, hogy nehéz bármelyik álláspontot is könnyű szívvel képviselni, mivel eléggé részrehajlás függő sok esetben a megítélés.
Videofelvételt 1080p-ben készíthetünk, ami a gyártó szerint 30fps. Itt érdemes megjegyezni, hogy a kezdetekben itt is voltak gondok, még pedig a folyamatosan fókuszt kereső kamera szoftver hibája. Sok oldalon ezért le is húzták a 4X-et. Örömmel jelentem, hogy a topic lakók szerint a V10D frissítés ezt a hibát orvosolta.
Az előlapi kamera 1.3 MP-es, ami a videóhívásoknál jól fog majd jönni.

Kijelző:

Az LG jó szokásához híven most is egy gyönyörű IPS kijelzővel látta el a készüléket.
Ám ezúttal egy 4.7”-os, 1280x720 felbontással bíró un. True HD IPS-é látja el feladatát.
A kijelző természetesen kapacitív, és támogatja a multitouch érintésvezérlést.
Fontos tulajdonsága a technológiának, hogy nagyon nagy betekintési szög jellemzi, csak nem 180°, a pixelsűrűsége pedig ~312 ppi. Ezen kívül a riválisaival összehasonlítva (4 magos SoC-al szereltek) a 4X HD rendelkezik a legmagasabb fényerővel is.

Operációs rendszer:

A 4X HD gyárilag a legfrisebb főverziószámú android rendszerrel érkezett aminek a fantázianeve Ice Cream Sandwich, másképpen Android 4.0.
Valószínűsíthető, hogy a későbbiekben megkapja a Jelly bean (android 4.1) frissítést is, bár erről a gyártó mindezidáig hallgatott.
Ezen kívül mint minden valamennyire is magára adó gyártó az LG is a saját felületével kínálja az ICS-el ellátott készülékeit is.

Idézet a PH! tesztjéből:

„Az Optimus UI 3.0 nagy előnye a sokrétű testreszabási lehetőségekben rejlik. Megváltoztathatjuk a főképernyő animálási módját, saját gyorsindító ikonokat rakhatunk ki a képernyőzárra, átszínezhetjük a mappákat és átrendezhetjük az alkalmazások sorrendjét a megfelelő menüben. Saját szájízünkre alakíthatjuk a lehúzható állapotsávban található , négy eltérő ikonkészlet közül válogathatunk, illetve minden egyes ikont is le lehet cserélni, itt akár saját kép vagy fotó is felhasználható. Ezek mellett a Quick Memo névre hallgató jegyzetelő is integrálásra került: a hangerőszabályzó gombokat lenyomva tartva a rendszer képernyőfotót készít, melyet több színnel is összefirkálhatunk, az elkészült művet pedig meg is oszthatjuk ismerőseinkkel. A főképernyőn két ujjunkat összehúzva az egyes oldalak miniatűrjeit rendezgethetjük, az ujjainkat széttolva pedig a háttérkép tárul elénk; utóbbit nem tudtuk mire vélni. Jópofa extra funkció viszont a kezdőlap mentés és helyreállítás, mellyel elmenthetjük a készenléti képernyő egy adott összeállítását, melyet így később bármikor vissza lehet állítani.”

Itt érdemes megjegyeznem, hogy sok magyar, és külföldi tesztelő szerint az LG UI-ja nagyon jól sikerült, nem röcög, nem akad, és a legjobban testreszabható saját felület. Nincs launcher újraindulás, és memóriaelfogyás sem, ami nagy előny a riválisokkal szemben.

Akkumulátor, üzemidő:

Az energiaforrást egy 2150 mAh kapacitású SiO+ tipusú akkumulátorból nyeri a hardver, ami elég acélosnak számít a mezőnyben.
Üzemidőről sokan sok féleképpen vélekednek. Ez ugye felhasználó függő. Általánosságban kijelenthető, hogy 1 napot végig kibír vegyes felhasználás/terhelés mellett.

Szoftverfrissítés:

A 4X HD, mint minden LG készüléket saját felelősségre az LG Mobile Phone Support programmal frissíthető a legújabb szoftververzióra.
2013.02.13-án a legfrissebb verzió a V10H, ami nagyon sok hibát javít, és az üzemidő is csiszolva lett benne.

Ázsiai készülékek frissítése KDZ segítségével:

Csak saját felelősségre!!

1; Töltsd fel a telefont 100%-ra, és készíts biztonsági másolatot adataidról!!

2; Töltsd le a firmware-t, és a szükséges USB-illesztőprogramokat az LG Firmware Update Central-ból (Válaszd ki a készülék típusát és az országot).

3; Telepítsd az LG USB illesztőprogramokat a számítógépre.

4; Töltsd le az LG KDZ frissítő eszközt és telepítsd a számítógépedre.

5; Győződj meg róla, hogy a Microsoft XML parser telepítve van a számítógépre (elvileg fenn kell lennie). Ha nincs, telepítsd a .7z fájlból, amit a 4. lépésben letöltöttél, majd indítsd újra a számítógépet.

6; Vedd ki az akkumulátort, várj 30 másodpercig, majd helyezd be újra (ne kapcsold be a telefont). Néhányan megpróbálták a frissítést anélkül, hogy visszahelyezték volna az akkumulátort (a telefon csak az USB-kábelen kap áramot). Esetleg próbáld ki ezt az eljárást, ha a frissítés (a behelyezett aksival) nem működik nálad.

7; Tedd a telefont frissítési módba: A telefon ki van kapcsolva, tartsd lenyomva a "Hangerő LE" gombot, és csatlakoztasd az eredeti USB-kábelt (nekem másikkal is működött) a telefonhoz (csatlakoztasd a telefont a számítógéphez).

8; A Windows betölti az USB illesztőprogramokat, várd meg, amíg teljesen befejezi.

9; Futtasd a KDZ frissítő eszközt (a 4. lépésben letöltöttet) rendszergazdaként.

10; Állítsd a Type =CDMA-ra és a Phone Mode = DIAG -ra.

11; Válaszd ki a firmware-t (.KDZ) amelyet letöltöttél a 2. lépésben.

12; Kattints a "Launch Software Update" gombra, és várj amíg befejezi (ez eltart egy ideig, ne szakítsd meg ezt a folyamatot, mert lehet, hogy tégla lesz a telefonod).

13; Amikor a frissítés befejeződött, akkor egy "Kész" feliratot látsz majd a log párbeszédablakban a frissítő eszközön (Nekem nem volt "Kész" felirat, pedig már a telefon újraindult a frissített programmal).
A telefon majd újraindul az új firmware verzióval (az első boot a szokásosnál hosszabb ideig tarthat).

Ha eddig mindent megfelelően csináltál, akkor a telefonnak az új szoftver verzióval kell újraindulnia.

14; Érdemes "Hard Reset"-et, gyári visszaállítást csinálni minden manuális frissítés után, mert bizonyos dolgok a különböző verziók miatt összeakadhatnak.

Hard reset/factory reset vagy a gyári adatok visszaállítása:
Két módon lehet végrehajtani:
1; Bekapcsolt készülék -> Rendszerbeállítások menü (főképernyőn a menü gomb megnyomása után rendszerbeállítások kiválasztása vagy alkalmazások menüben beállítások kiválasztása) -> Biztonsági mentés és visszaállítás -> Gyári adatok visszaállítása

2; Kikapcsolt készülék -> Power gomb+ Hangerő LE gomb megnyomása és nyomva tartása egyszerre míg megjelenik az LG logó -> Ha megjelent az LG logó akkor mindkét gomb elengedése -> A néhány másodperc múlva megjelenő Android system recovery utility menüben a Hangerő LE gombbal ki kell választani a wipe data/factory reset menüpontot és a Power gomb megnyomásával jóvá kell hagyni

FIGYELEM!!!!

Az összes adat törlődik a készülék memóriájából, beleértve a rendszer és felhasználói, valamint az alkalmazások adatait és beállításait és a letöltött alkalmazásokat is.
A fontos adatokról mindig készíts biztonsági mentést!! A készülék visszaáll a gyári állapotba.

A folyamat nem törli a rendszer software frissítéseit sem pedig az SD kártya állományait (zenék, képek, stb.)

A folyamat után minden adatot újra meg kell adni, (wi-fi, fiókok, stb) mint az első használatba vételkor.

Soft reset (pl. lefagyott készüléknél):
Az újraindítás kierőltetése, a soft reset ami a power gomb kb. 10 másodperces nyomva tartásával vagy az akksi kivételével/visszahelyezésével érhető el.

Root:

Csak nagy sokára sikerült az XDA-s fiúknak összehozni, de végre ez is elérhetővé vált.

ROOT

Főzött romok:

Ide majd ti srácok……

LINKEK:

A Mobilaréna tesztje.

4X HD videólejátszási képességek (MA blog)

A 4X HD kijelzője (MA blog)

[ Módosította: radi8tor ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#2) defymoto válasza sdd2 (#1) üzenetére


defymoto
senior tag

Nagyon jó árban indul.:) Maga a készülék elég jól sikerült szerintem.

(#3) Hlavacs76


Hlavacs76
csendes tag

Nem rossz. A hátlap kissé jellegtelen, de ezt egy tok megoldja. Jelenleg egy optimus black-em van, lehet megvan az utód? Feketében jobban tetszik, emellett szerintem kényelmesebb lenne, ha a bekapcsoló/kijelző feloldó gomb inkább oldalra került volna. Piros pont a cserélhető akksi miatt, fekete az eltúlzott méret miatt, 4-4,3 körül jobb lenne. Reméljük az LG ezzel a telefonnal már a szoftveres "mizériákat" már tényleg megugorja. Kíváncsi leszek a hosszabb távú tapasztalatokra.

(#4) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Nekem tetszik ez a szögletes forma. Tavaly megvettem a 2X-et is, amitől gyorsan meg is szabadultam... Remélem most tényleg komolyan veszi a gyártó a frissítéseket és a megfelelően működő szoftvert. Ha ez így lesz, akkor lesz egy ilyenem - feketében :)

(#5) Psytech


Psytech
senior tag

Ez egy jó készülék lett. Ha 2X után nem fogadtam volna meg, hogy soha többé LG, akkor simán befutó lehetett volna. A formaterv tetszik, a szoftveres apróságok (lehúzható notibáron a kapcsolók testreszabása pl) nagyon jó pont nálam, az új kezelőfelület szintén rendben van. Az árra is odafigyeltek (nagyon helyes, hogy rájöttek, hogy a megrendült bizalom miatt nem tehetik a másik két csúcsgéppel egy árba) . Sajnos egy pont van ami még mindig rizikós, hogy a jövőbeni frissítések mennyire fognak időben érkezni rá..

(#6) Picike8


Picike8
aktív tag

Na erre kivancsi vagyok...Mar olvasom is!

(#7) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nagyon jó lett a teszt, gyorsak voltatok. :C

A teló pedig hozta a szintet. A benchmarkokban nem is vészes a lemaradása az SGS3-hoz képest. :N Nem mintha ez annyira számítana.

Jelenlegi álláspontom szerint, ez eddig a legbevállalhatóbb 4 magos. :K

(#8) joey04


joey04
titán

Az ára jó, a rendszer friss, a kijelző remélem jó (nekem a one x csalódás volt ezen a téren, mind a kezelhetőség, mind pedig a minőség szempontjából, egy sensation xl-nek is szebb képe van szvsz), egyedül a kamera pocsék, szerintem a one x és az sgs3 is lekörözi, de nekem ez is elég mondjuk. Ami hatalmas plusz dolog nálam, hogy a lehúzható sávon végre lehet szerkeszteni, hogy milyen beállítási lehetőségeket akarok, mert ami nekem fontos, azok közül soha nincs kint mind a többi gépen, még a htc-ben sem. Itt ott van a fényerő is, viszont az lenne a kérdés, hogy erre rányomva mi is történik? remélem nem az, hogy váltakozik a maximális, a beállított meg az automata fényerő... számomra úgy értelmes, ha megjelenik a csúszka, és úgy tudom állítani. még a fülesre leszek kíváncsi, hogy távvezérlős-e. Ha ez mind igen, akkor 150 nyitóval megnyeri nálam ezt a kört droidvonalon, magasan. Ha nem, akkor is talán, de akkor még próbálgatnom kell.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) robiii


robiii
tag

(#5) Psytech

Ilyen fogadalmam nekem is van, kb. 3,5 éve... Szemezgettem ezzel a XXXX készülékkel a napokban, külsőleg nagyon-nagyon szép, szebb véleményem szerint mint az SGSIII. A menü nincs olyan szép és látványos, tehát belülről a Samsung viszi a pálmát. LG-t én valóban nem vennék és nem is igen fogok soha sem, amióta egy (akkor) 25.000ft-os LG 2 hét után megadta magát nálam is és néhány hónaposan ismerősnél is... Nálam emiatt nincs bocsánat... :) Na lássuk mit ír a teszt... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#10) spawn21


spawn21
veterán

Nahát-nahát :)

Nem kellett csalódnom. Ha nem lesznek gondjai, szerintem nagy sláger lesz!!

iPhone 13p

(#11) Atocha


Atocha
senior tag

Nincs itt gazdasági válság kérem! 150 magyar pénz és jó árban indul...

Ehh több adó kell ide vazz és hamarabb kimászunk a göndörből. :)
De hát nincs is gödör...:)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#12) NoMagix


NoMagix
addikt

Elég jó lett a telefon, szép a dupla króm csík az oldalán, de talán lehetett volna matt fekete is a két csík. :)
Teljesen friss az egész kívül és belül is, mostanában nem minden gyártónak sikerül elsőre.
Szerintem lehetne ebből egy kisebb variáns is, akkor az akku is jobban bírná!

(#13) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Most néztem a teszt videót. Nem semmi éles a képe. VLC szerint 1920x1080, és 30fps. Nah, jó ez.

(#14) Bog válasza Atocha (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezt nyilván fontos volt beírni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#15) sdd2 válasza Bog (#14) üzenetére


sdd2
veterán

Sok ilyen vagy rosszabb megnyilvánulás van itt a fórumon... :(((

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#16) Picike8


Picike8
aktív tag

Jó kis telefon ez...szép, gyors, de nekem túl nagy a kijelzôje. Ha nagyobb kezem és (sokkal) több pénzem lenne, akkor valószínûleg beruháznék egyre. :-)
Engem meggyôzôtt.

(#17) draco31


draco31
veterán

Mindjárt el is olvasom, kinézete tetszik!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Óóó de kár ezért az üzemidőért. Pedig nagy reményekkel vártam, hogy mit hoznak ki ebből az akksiból. A True HD IPS kijelző fele annyit fogyaszt, mint a SAMOLED, a mérete 0,1" kisebb mint az SGSIII, mégis rosszabb az üzemidő. :( A Tegra 3-at gyanítom a dolog mögött. Kiváncsi vagyok, hogy az LG-sek hoznak-e ki olyan üzemidő javító frissítéseket, mint a One X esetében tette a HTC.

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#19) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

szép, meg jó telefon. de! ha egy telefon egy napig bírja ekkora kapacitású aksival akkor a táblázatban én az üzemidőhöz nem 7-est, hanem kb. 4-est firkantanék. jó persze tesztidőszakban biztos többet nyomogatjátok a telefont mint az átlag user, de ha valaki okostelót vesz akkor az is nyomogatja rendesen. ne értsetek félre, minden tiszteletem a tiétek, de volt már olyan hogy 2 napos üzemidejű telefon kapott 5 pontot, igaz gyengébb kütyű, de az aksi kapacitása is biztos kisebb volt. szóval vagy nagyon rosszul van bekalibrálva a kis lg, vagy valami többet eszik benne a kelleténél, jóval többet. :R

(#20) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

a melegedés kapcsán jutott most eszembe.. egy kérdés elsősorban szakértőktől vagy a tesztelőktől egyenesen
miért nem próbálkozott még senki azzal hogy a 3,7 voltán magasabb feszültségen üzemeltesse a mobilokat? úgy kisebb lenne az ellenállás és talán kevésbé is melegedne...

tehát pl a duplájára növelt feszültséggel úgy hogy két részből állna az akku... sorba kötve.. így párhuzamos kapcsolásnál a szabványos töltés is megmaradhatna.. max igénylené az egyedi két amperes töltőt a gyorsabb töltéshez.

vélemény?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#21) tzsolesz válasza geccoblaze (#18) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Figyelj, egy biztos, a One x-től mindenképpen jobb lesz az üzemideje. A plusz 350mA azért már meghajt magában is kis klasszikus telefont.
Tehát az üzemidővel valószínű nem lesz gond. 4-5 töltési ciklus kell ahhoz hogy ez beálljon.
A One X is javult megjelenése óta.

Ezért szerintem az üzemidőt még nem érdemes elásni. Ennyi használat mellett egy SGS3, és bármilyen ekkora kijelzővel szerelt készülék megadja magát a nap végére.

[ Szerkesztve ]

(#22) kemdom


kemdom
tag

:O Emberek!
A SONY miért tudott 4.3"-ba belepasszírozni 1280*720 pixelt, és a többiek miért nem? :W
Én nem sírnék az ilyenek miatt, ha 4,6 alatt nem lenne HD kijelző a piacon, DE VAN!
Ha már annyira kell nekik a HD (ami szvsz hülyeség, 4"+qhd egy szuper kombó), akkor inkább kezdjék el kicsinyíteni, és ne ilyen tepsiket gyártsanak!

Egyébiránt, a készülék jónak néz ki a teszt alapján, pozitív csalódás volt így nekem. :)

(Gyerünk gyártók, "nanoizáljunk"!)

(#19) V.T.CS.:
Megerősítésként: én a SE LwW-met is reggel leveszem 100%-on a töltőről, majd délután 4-kor felteszem rá 15-20-nál... Ha valaki HASZNÁLJA az "okostelefonját", akkor nem bír ki egy napnál többet, a mai trendek miatt. ( megjegyzem, szépen össze van préselve az lww is, de azért belefért volna egy ~ 1500 mAh-os akksi... Legalábbis egy 1420-as, amit az ég tudja melyik telefonban láttam, és max 10%kal volt nagyobb, mint ebben ez a kis "kockacukor"...)

[ Szerkesztve ]

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#23) RaveForce


RaveForce
veterán

megkéne még hesszelni élőben is hamarosan, de úgyérzem, az SIII és OneX mögött még pont felfér a dobogó 3.fokára :)

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#24) defymoto válasza kemdom (#22) üzenetére


defymoto
senior tag

Igen, én sem értem.... Szerintem egy telefonhoz a 4,3-as a legoptimálisabb....

(#25) tzsolesz válasza RaveForce (#23) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Szerintem ha ár/érték arányt is beleszámítod, akkor ez az első. Hiszen az SGS3 is csak annyival jobb hardveresen mint amennyivel többe kerül. Ráadásul ez több embernek tetszik külsőre is, nem beszélve az anyagminőségről, IPS kijelzőről. :K

(#26) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Nájsz, frankó kis telefon. És 30 ezerrel a konkurencia alá lőtték... le a kalappal. 1-2 hónap és megjönnek a tartós használat, ill. a terméktámogatás tapasztalatai, az lesz még döntő. Illetve szoftveresen ha lehet, az akkuidőn még csiszolhatnának. One X, vagy ez... nem tudnék dönteni :)

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#27) mryocee


mryocee
csendes tag

Nem rossz, de az LG Arenám és a P970-em SW fiaskói miatt nem sok bizalmam lett az LGben.
A legszebb, hogy egyiknél sem a plusz featureök nem mentek, hanem a telefonálásnál volt a gond. Most a P970-nél 3s késés felvételkor, illetve a hang elmegy pár másodpercre hívás közben is.
Szóval lehet itt beszélni Benchmark eredményekről, ha a SW támogatás ill. hibajavítás a gyártó részéről alszik...

Mindezek ellenére jó teszt lett, grat! :)

Haai!

(#28) CabalX válasza tzsolesz (#21) üzenetére


CabalX
aktív tag

Egyrészt valószínű hogy az LG is patchelni fogja a telefont az üzemidő miatt ahogy a HTC is tette/tesz. Másrészt pedig azért azt is vegyük figyelembe hogy a kapott telefon még nem a végleges, bolti - szóval ilyen téren még egy pici szoftveres finomhangolással még lehet javítani.
Ha 1,5 - 2 napot elmegy egy ekkora kijelzős négy (5) magos telefon akkor az szerintem elfogadható.

Az összes gyártó közül most úgy érzem az LG csinálta meg legjobban a 4 magos telefonját.
Samu esetén a kijelző, borítás a problémás - prociban, design-ban erősebb.
A HTC pedig a külső terén domborít illetve szoftveres oldalról - meglátjuk mit hoz az LG.

Én még kíváncsian várom az újonnan érkező S4-es telefonokat (Droid Razr HD, Hayabusa) és azok árát, ha egyik sem hozza azt amit szeretnék akkor az LG lesz szerintem a kiválasztott, mert (várható) ár - tudás tekintetében nagyon jó.

(#29) NoMagix válasza defymoto (#24) üzenetére


NoMagix
addikt

Szerintem is 4,3 jobb lett volna, de akkor az Ő zászlóshajójuk lemaradt volna a többiektől!

(#30) defymoto válasza NoMagix (#29) üzenetére


defymoto
senior tag

Szerintem nem maradt volna le, csak mert nagyobb.... inkább jobb lett volna :)

(#31) tzsolesz válasza mryocee (#27) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ha neked ezek hatalmas szoftveres problémák, akkor inkább ne olvass bele 1-2 rivális gyártó topic-jába mert el megy a kedved örökre az androidtól. A Black a jobb szoftverű telókhoz tartozik a mezőnyben.

(#32) NoMagix válasza defymoto (#30) üzenetére


NoMagix
addikt

igen, de ez a trend manapság!
és még nem is a legnagyobb, ugye!

(#33) defymoto válasza NoMagix (#32) üzenetére


defymoto
senior tag

Igazad van..... Azért remélem, hogy a gyártók majd kiadnak 4,3-ast is. :)

(#34) kemdom


kemdom
tag

Megjegyzés:
"A telefonon az Android 4.0.3-as, Ice Cream Sandwich névre hallgató verziója fut, így a frissességgel sincs probléma. Zárójelben jegyezzük meg, hogy a 4.0.4-es variáns is elérhető már, ám az nem hoz túl sok újdonságot a rendszerbe; további információért az Android fejlődéstörténetét bemutató irományunkat ajánljuk."
Ühümm. Nézd csak meg azt az irományt, Kind! :DD

(#30) defymoto:
Jobb? Nem biztos. Kelendőbb? Szemszögemből nézve IGEN. Persze itt meg alapból ott van a buktató, hogy LG, és ez nagyon sok embert alapból eltántorít tőle. :( Engem MÉG nem.

[ Szerkesztve ]

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#35) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szép is, jó is, ára se rossz kezdésnek... Valahogy a "három csúcs" közül ez fogott meg legjobban. Az más kérdés, hogy nem venném ezt se a nagy kijelző miatt. Ha most kéne új droidot választanom, tuti a One S lenne az, de ez a telefon alapvetően tetszik. Szép munka LG.

(#36) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

A tesztekhez:
Allitolag a 1X mar magasabb ertekekkel bir a szoftverfrissites utan.
Arra lennek kivancsi, hogy az LG megtartotta e jo szokasat es Wolfson chipet rakott-e a telefonba (bar ez a dolby mod valoszinusiti, hogy nem...)
Valahogy csalodas nekem ez a telo. Az ara nagyon jo, de a melegedes es a nagyon alacsony uzemido gaz.

Dr Kind!
Az AMOLED savosodas alatt mit ertesz? A szinatmeneteknel lehet ezt latni? (Nalam pl a HTC Desire-n siman lathato sajnos (AMOLED), de nemtom, hogy a kep vagy a megjelenito hibaja-e?)
Mert ha igy savosodik akkor koszi nem kell SGSIII (pentile SAMOLED), de a tegra 3 sem jo, hiszen tulmelegszik, keves az uzemido. Marad a remenykedve varakozas a Huawei Asced D Quadra:)
Mondjuk abban sem hiszem, hogy wolfson chip lenne...

+kerdes:
A fenykepezogep fokuszalasa, elsutese hasonloan gyors, mint az sgsIII illetve a 1X eseten?

[ Szerkesztve ]

(#37) JanFe


JanFe
aktív tag

Sikerult keszulek, koszi a tesztet :)

"There is nothing permanent except change"

(#38) RaveForce válasza tzsolesz (#25) üzenetére


RaveForce
veterán

Ráadásul ez több embernek tetszik külsőre is, nem beszélve az anyagminőségről, IPS kijelzőről.

na :D külsöre azért az LG elég jellegtelen, anyagminöségben az sgs III Gorilla Glass 2 + full karcálló, könnyü hyper-glaze borítás, kijelzőben meg világbajnok, az LG-t kutya se vinné ha drágább lenne, szal ez szabályszerű már, h olcsóbbnak kell lennie

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#39) Picco válasza geccoblaze (#18) üzenetére


Picco
addikt

ezt honnan veszed h az ips kevesebbet fogyaszt mint az amoled? szerintem ezt csunyan benezted/elirtad :)

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#40) ThorsHUN válasza Picco (#39) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A fekete/sotet hasznalattol fugg.
Ha feher a hattered a SAMOLED tobbet fogyaszt, az IPS kevesebbet. Ha fekete, akkor az IPS eszik tobbet, a SAMOLED kevesebbet. Azert az IPS felefogyasztasa eros csusztatas:)

(#41) FragMaster


FragMaster
addikt

Tetszik! A szoftverre úgy látszik most odafigyeltek. Ráadásul, ahogy a matv-ben mondva volt még nem is végleges ebben a formájában a készülék. Sok apróságot nyújt alapból. Végre a kamera sem lóg ki a hátlap síkjából, ezt a rücskös matt felületet meg szívesebben fogadom, mint a onex sima mattját, illetve az s3 hyperglaze-ét.
Csak átszaladtam a tesztet, de nem láttam leírva, hogy a 4x (illetve az L széria) hangerőgombjai használhatóak fotó módban, mint dedikált kameragombok!

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#42) tzsolesz válasza RaveForce (#38) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

GorillaGlass, hagyjad már lassan minden telón az lesz, ezen is, és a Black-emen is az van. Gondolom a mostaniakon meg újabb.
Anyagminőséget nem én állítom, hanem aki a kezében is fogta már, és nem elvetemült Samsung FAN, persze itt is megoszlanak a vélemények.
A kijelzőhöz, ha az SGS3-é világbajnok, akkor ez mi, az űrmindenség bajnoka?

az LG-t kutya se vinné ha drágább lenne, szal ez szabályszerű már, h olcsóbbnak kell lennie
Erre itt senki nem kíváncsi, kérlek fáradj vissza a saját topicodba, ahol erre vevők. :R

(#43) kolosanyi válasza ThorsHUN (#36) üzenetére


kolosanyi
veterán

A Wolfson jó lenne, de remélhetőleg nem k*ták el úgy, mint a 2X-ben. Sajnos ott nagyon nem sikerült jól a dolog, a Wolfson önmagában nem garancia semmire. Érdekes egyébként, hogy a One S mennyire jól sikerült ilyen téren, pedig a HTC nem nagyon fektetett hangsúlyt eddig erre. Mondjuk a One X elég tré... Na mindegy, egy mérést megnéznék a 4X-ről, tényleg kíváncsian várom az eredményeket.

(#44) Napfénysüti

Tetszik ez a készülék, jobban mint az SGS3 de a legnagyobb bajom ugyanaz vele: ez már nekem túl nagy. Ha úgy fél collal kisebb kijelzőjű és méretű lenne akkor igencsak bejönne.

Més que un club!

(#45) koxminator


koxminator
senior tag

Asszem megvan az Galaxy S1-esem utódja :)
Már csak meg kéne tapogatni élőben, hogy az asszemből tutira legyen :K

ha minden igaz, ennek is (Magilla) Gorilla Glass-os a kijelzője >> itt

erősítsétek meg plz, de ha jól látom vagy gondolom, az érintős gombok nem foglalnak le területet (pixeleket) a hasznos kijelzőméretből

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#46) WiZARD


WiZARD
addikt

érintőbillentyű rulz :DDD :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#47) RaveForce válasza tzsolesz (#42) üzenetére


RaveForce
veterán

GorillaGlass, hagyjad már lassan minden telón az lesz, ezen is, és a Black-emen is az van.

mégegyszer. Gorilla Glass II.

Anyagminőséget nem én állítom, hanem aki a kezében is fogta már, és nem elvetemült Samsung FAN
aha. ehhez képest csak végig kell olvasni az SGS III tapizós esemény kommentjeit, szinte mki azt írta h élőben sokkal minőségibb mint az a képeken átjönne ;)

A kijelzőhöz, ha az SGS3-é világbajnok, akkor ez mi, az űrmindenség bajnoka?
?

Erre itt senki nem kíváncsi, kérlek fáradj vissza a saját topicodba, ahol erre vevők.
savanyú az a szőlő, elhiszem, de te nem vagy itt senki, h ilyenekre utasíts :P

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#48) sza75


sza75
csendes tag

Szép telefon,meg okos is de hogy az életben nem adnék ki ennyi pénzt érte az tuti. :N
Inkább hurcolászok a tárcámban ekkora összeget mint,egy telefontartóban.

(#49) kungzi


kungzi
veterán

miért csak júliusban jön, mikor a németeknél már 10-én(tegnap előtt) megjelent

(#50) ThorsHUN válasza kolosanyi (#43) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Lasd az SGShez a voodoo-t:) Abban is hiaba volt wolfson, a samu nem krealt megfelelo drivert hozza es tessek:)

OFF (ha tudnam hogy kell offba rakni tok jolenne:D)
A negymagosok kozul kivancsi leszek melyiknek lesz jo hangminosege...
A samu talan most mar jol csinalja es mintha wolfson lenne benne. A ONE X-ben tuti nem az van, ebben meg a huawei cuccban sem valoszinu hogy az lesz (akkor altalaban nem mennek ra a doby, meg bass meg ilyen szavakkal valo parasztvakitasra...)
ON

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.