Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:45:06

LOGOUT.hu

Megkésve bár, de törve nem végre bemutatkozott az LG várva várt zászlós hajója, az LG Optimus 4X HD.
Mint azt sokan tudjuk ebben az évben kicsit döcögősen indult el az LG hadjárata, kivételesen a HTC One X került először a piacra, ezután az Samsung csatahajója a Galaxy S3, majd ezt követően az LG 4X HD. Bár a bejelentés már ez év februárjában megtörtént, ami beszámolt a készülék specifikációiról is, és elhintett 1-2 fotót is, a megjelenésre ezúttal még sokat kellett várni.
De megtörtént, bár nem úgy ahogyan azt a Samsung tette a Galaxy S3-al, aminek persze visszhangja is volt, de lényeg hogy itt van, megvoltak az első tesztek, és már kis hazánkban is kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Alig várom már hogy megjelenjen. Megyek be egyből Tiszafüredre megtapicskolni. :)

(#702) Bossi


Bossi
őstag

Sziasztok,

hát én is várom a 4X-et nálam is jelenleg nyerő remélem lesz a Telenor-nál is.
Az ára pedig ugye boltokban átlag 145k akkor remélem előfizetéssel max. 110k-ba megáll...
Az S2-re ami van jelenleg én sem fizetnék +50-60k (SGSIII) de a 15-20k még nyerő lehet ami elméletileg lefedi a 4X árát :C

(#703) FragMaster válasza Bossi (#702) üzenetére


FragMaster
addikt

Ha már előfizetéssel nézed, akkor az s2-s3 közt sincs "+50-60k" különbség...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#704) Bossi válasza FragMaster (#703) üzenetére


Bossi
őstag

jogos 45-50k van az is sok....

[ Szerkesztve ]

(#705) tzsolesz válasza koxminator (#678) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A digitalversus tesztjéhez:

Igazából leírják a technikai paramétereket, a külsőt, és a szoftvereket.
Érdekes, hogy ők mondják először igénytelennek a krómcsíkot az oldalain. :U
A kamerát azt szidják ők is, bár annyira nem rossz. Azt mondják csak jó fényviszonyok mellett próbáljunk fotókat lőni. (ez szerintem minden új 2 és 4 magosra is igaz, de mindegy...)
Viszont az UI-t jónak tartják. A videólejátszót is, bár hozzáteszik, hogy az S3 többet tud, de ezt lehet orvosolni a Play segítségével.

A végszó pedig tetszik. Igen csak hanyatt vágták magukat, és erre nem számítottak.
Szerintük is csak attól függ a készülék további sorsa, hogy milyen lesz a támogatása.
Reméljük nem rontják el a végén.....

[ Szerkesztve ]

(#706) jooker82 válasza tzsolesz (#705) üzenetére


jooker82
nagyúr

A videólejátszónál,nem tudom miben jobb az S3 lejátszója :F zoomolni pl lehet a videót??Vagy úgy beletekerni,hogy közbe a kis képen mutatja az adott pont lejátszását..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#707) tzsolesz válasza jooker82 (#706) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem tudom. Azt mondjuk kiemelték hogy karaj a zoom benne. :K

Jaaah, bocs, csak a lejátszható formátumokra mondták, hogy az S3 többet tud, nem magára szoftverre. :B :K

[ Szerkesztve ]

(#708) JulesC válasza tzsolesz (#707) üzenetére


JulesC
tag

Engem már nem hatnak meg ezek a "tesztek". Újat nem mutatnak/mondanak..
Nekem így is, úgy is must-have készülék. Legjobban kinéző a 3 közül és a legjobb ár/érték aránnyal rendelkezik.

Kérdés:
Innen ki az, aki instant megveszi majd, ha elérhető lesz a szolgáltatójánál? T-Mobile/Telenor

[ Szerkesztve ]

(#709) Bossi válasza JulesC (#708) üzenetére


Bossi
őstag

Hát ha a közeljövőben kidobja a Telenor max.100-110k-ért 2-3 héten belül akkor azonnal megveszem

egyébként a Facebook-on ezt írták a kérdésre

"Sziasztok! Mikor lesz kapható szolgáltatónál (T-Mobile) ez a remekmű: LG Optimus 4X HD? ☺

LG Magyarország: Szia Zsolt! Július közepétől lesz elérhető a készülék a Telenor-nál és a T-Mobile-nál is!!"

(#710) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

T-Mobile-nál már kapható

Valamit nagyon elnéztek a T-Mobile-nál. 158K listaáron, és 115K előfizuval. Az előfizus kezdőár még csak hagyján, mert abból nagyon hamar lesz 105K is, ami nagyon-nagyon rendben is lesz. De az a lista ár valahogy nem jön ki. Még sufni boltokban is, függetlenül 130-140K között van. Nem vették be reggel a gyógyszerüket. :N

[ Szerkesztve ]

(#711) JulesC válasza tzsolesz (#710) üzenetére


JulesC
tag

Sajnos nem kapható sem fehérben, sem pedig Domino feltöltőkártyásan. =/

(#712) FragMaster válasza JulesC (#711) üzenetére


FragMaster
addikt

High-end készülékeket úgy látszik "nem divat" mostanában ténél feltöltőkártyával adni...

tzsolesz: jah, 1 év zuggaris németből belopott készülék árát tényleg mérvadó idevenni. Expansys ebből a szempontból inkább mérvadó, ott 150-155ezer között mozog árfolyamtól függően.

Más: ténél mostanában a listaáron menüpont alatt újabban két ár van minden telefonnál, egy ami eddig volt (5%-os kedvezményes) és egy ami mindenféle kedvezmény nélküli és rohadt magas. Ez miben különbözik?

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#713) tzsolesz válasza JulesC (#711) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, ez a másik. A dominós ár is érdekes lesz. Így nagyjából úgy kezd mint a One X. Pedig a 4X eleve olcsóbban lett kidobva. Nagyon kíváncsi vagyok most már erre a blamára, mert valami nagyon el van cseszve. Elmehet a T-Mobil a sunyiba. Azt hiszi hogy az emberek nem olvasnak fórumokat, vagy nem tájékozódnak a neten? Irreálisan magasra tették az árát a többi sokkal drágábban bejelentett 4 magoshoz képest.
Félre értés ne essék, most is olcsóbb mint egy Prada, vagy mint egy S2 volt nem rég, nem erről van szó. Csak hát szépen rá van pakolva a 4 magos hájp a gyártó ajánlásaival szembemenően, csak ez így szemétség.
Pontosan az olcsóságával kellene reklámozni ezt a készüléket, ők erre kiteszik a lehető legbrutálisabb árcédulával, hiszen új, és 4 magos, meg 1280x720p kijelző. Rossz üzletpolitika.
Ebből a telóból eladhattak volna egy vagonnal, akár az első 2-3 hónapban is már.
Így leshetik magukat. :W

(#714) FragMaster


FragMaster
addikt

Észrevettem, hogy a webshopos kedvezmény több mint 10% több konstrukciónál is. Az akciók menüpont alatt már látható, hogy "LG okostelefonok 20-50% kedvezménnyel", de még rákattintva semmi nem elérhető. Lehet most kell ebből bevásárolni akit érdekel, mert előfizuval az akció után megdrágul.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#715) tzsolesz válasza FragMaster (#712) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

jah, 1 év zuggaris németből belopott készülék árát tényleg mérvadó idevenni. Expansys ebből a szempontból inkább mérvadó, ott 150-155ezer között mozog árfolyamtól függően.

Hát végül is..... Igaz. De ez így akkor is drága.......

(#714) FragMaster Nah, igen, ebben is van valami.

[ Szerkesztve ]

(#716) FragMaster válasza tzsolesz (#715) üzenetére


FragMaster
addikt

Drága. Persze sok pénz telefonért, de ez relatív (összehasonlítva tés árakkal). S3-hoz képest drága lett? Nem. OneX-hez képest? Sem. A magyar árképzéshez képest jó a nyitóár szvsz főleg most az akcióval.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#717) spawn21


spawn21
veterán

ez igen. undorító amit művelnek.
láttátok, hogy a one s tavalyi soccal majdnem annyi kedvezményesen mint a 4x???? nem mintha a 4x olcsó lenne :DDD

iPhone 13p

(#718) tzsolesz válasza FragMaster (#716) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor is drága, így rablánccal, és nem is független. Ne legyünk már ennyire kishitűek. Külföldön sokkal olcsóbban adják ezeket a must have cuccokat is elő fizuval, mert ott ér valamit a hűség.....

Én 105K környékére vártam a többi teló árából kiindulva. Végül is még lehet annyi. :K
Gondolom úgy lesz mint a One X-nél. Volt egy idő amikor 15 vagy 20K-val olcsóbb volt, de az a megjelenést követő 2 héttel később. Tehát a nyitó ár az magasabb volt. Azután jó drága lett az is. A S3-hoz képest majd nem 30K-val olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#719) FragMaster válasza tzsolesz (#718) üzenetére


FragMaster
addikt

Hát erre mit mondjak. Nekem se tetszik, de akkor lehet kimenni külföldre ;] Írtam, hogy magyar árképzéshez képest jó, hisz olcsóbb az összes többi 4 magosnál ami most itt kapható. Azért meg nem lesz olcsó, mert Te úgy gondoltad.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#720) NoMagix


NoMagix
addikt

Rohadjon rá a T-re a bunda, 16 éve vagyok előfizus, a jelenlegi csomagommal 133.990,- Ft lenne (ebből mínusz a pontok), de egy új belépőnek már 110.000,- Ft-ért is odaadják... :W

(#721) tzsolesz válasza NoMagix (#720) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van kérlek szépen. Ezt már kérdeztem tőlük hogy miért van régebben is. Azt mondták nem ők tehetnek róla. Ezeknek nem számít hogy ki a régi, ki az új. Az új a lényeg, te már nem, hisz téged már behálóztak, és szerződésed van velük.
Köcsög üzletpolitika. Nem sül le az arcukról a bőr. :( :(((

(#722) FragMaster Igen. KI. :( :W

[ Szerkesztve ]

(#722) FragMaster válasza NoMagix (#720) üzenetére


FragMaster
addikt

Na inkább ez az undorító. Ezek szerint a régiek ki vannak hagyva az akcióból...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#723) NoMagix válasza tzsolesz (#721) üzenetére


NoMagix
addikt

Már hívtak telefonon, hogy augusztusban lejár a hűségem...
Inkább kivárok, megnézem, hogy a 4. szolgáltató mennyire zavarja fel az állóvizet.
Tudom csodák nincsenek, de már jönnek az infók a háttérből.
(több közeli ismerősöm is dolgozik olyan cégnél, ahol a 4. szolgáltatónak fogják építeni a hálózatot)

FragMaster: így van

(#724) spawn21


spawn21
veterán

Most megyek dojtcslandba hozzak? :D

iPhone 13p

(#725) FragMaster válasza spawn21 (#724) üzenetére


FragMaster
addikt

Nekem nexus kell max €300-ért, de csak ha itthon is jó a gari :DDD

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#726) spawn21 válasza FragMaster (#725) üzenetére


spawn21
veterán

Tényleg ha kint mondjuk media marktban vagy ilyesmi helyen veszem garancia jó itthon is, ugye?

iPhone 13p

(#727) FragMaster válasza spawn21 (#726) üzenetére


FragMaster
addikt

Na ez a jó kérdés. Passz.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#728) Psytech válasza spawn21 (#726) üzenetére


Psytech
senior tag

A magyarországi LG-nél kell rákérdezni, mert pl az EU-ban vett Samsungokat az EU bármelyik országában tudod gariztatni gond nélkül ha megvan a számla (a számla a külföldi vásárlás miatt kell ez esetben) és a garlevél.
Ez elvileg igaz a HTC-re is, egyik ismerősöm rákérdezett az angol HTC kapcsolattartónál erre.

[ Szerkesztve ]

(#729) koxminator


koxminator
senior tag

Na, akkor innentől kezdve kezd érdekes lenni a történet, mert ha T-nél már van, akkor lassan lesz Telenornál is talán (bár ez inkább elvi szinten érdekel engem. Bár ha jó áron lenne feltöltőkártyás, amiben kevésbé hiszek, azt elég olcsón függetlenítik, úgy még talán érdekes is lehet), és megjelenik kártyafüggetlenül, hivatalosan, nem németből behozott cucc képében, kártyafüggetlen árral. Úgyhogy most én elkezdem ezeket az árakat vadászni. Különösen érdekel az LG Mobil mintabolt :)

Azt tudom, hogy Expansys-nál rendelt LG telefonokat itthon elfogadja gariztatás szempontjából a hivatalos LG szervíz, ezt írják is az oldalukon.

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#730) Sca


Sca
csendes tag

Nem olyan rossz az az ár. Sokan dicsértétek, hogy mennyivel jobb mint SGS3 vagy HOX. Mégis miért gondoltátok, akkor hogy prémium készülék olcsóbb lesz? Még így is olcsóbb mint a konkurencia.

(#731) spawn21 válasza Psytech (#728) üzenetére


spawn21
veterán

akkor szétnézek kint..

iPhone 13p

(#732) Psytech válasza spawn21 (#731) üzenetére


Psytech
senior tag

Azért kérdezz utána az LG-nél, az a tuti ha van róla minimum egy e-mailed, hogy ők pedig ezt mondták mikor érdeklődtél :) A mai világban sosem lehet tudni, tízszeresen sem kevés bebiztosítani magad.... (sajnos.... :( )

[ Szerkesztve ]

(#733) Bossi


Bossi
őstag

Ha valaki venne A T-mobil-nál kérem jelezze, hogy független-e?
Mert az ötletem a következő ha valakit érdekel jelentkezzen:)

adok 1db Galaxy s 2-őt makulátlan gyári független + Case mate dupla tok + EMC bőr tok + minden tartozék gyári garancia majdnem 2év + megbeszélés alapján valamennyi kp. ezért valaki megveszi nekem a 4X HD-t a T-mobil-nál
Természetesen adásvételi stb. oda-vissza!
Érdeklődni privátban:)

(#734) spawn21 válasza Bossi (#733) üzenetére


spawn21
veterán

az a valamennyi kb 75 ezer kp? :DDD

iPhone 13p

(#735) Bossi válasza spawn21 (#734) üzenetére


Bossi
őstag

mire 75? jó vicc akkor boltban megveszem függetlenül okoska

(#736) spawn21 válasza Bossi (#735) üzenetére


spawn21
veterán

láttad te mennyibe kerül?

Ha 80 ba beszámolja valaki (amit persze kétlek), akkor már reális ez az összeg :P

iPhone 13p

(#737) Bossi válasza spawn21 (#736) üzenetére


Bossi
őstag

láttam mennyi, de nem listaár amire gondolok, hanem ha valakinek kell az s2 és nem akarna új készüléket venni, akkor akár 50000 forintért is el tudná ezt hozni persze díjcsomagtól függően.
Mindezt én úgy képzelem, hogy jelenlegi előfizetését hosszabbítva a jelenlegi díjcsomagjával
megvenné én pedig adom az S2-őt + kp.
tehát a 75k amit írtál az nem reális sőt... :R

[ Szerkesztve ]

(#738) Eli577


Eli577
senior tag

Nah,egy pár dolog:

- a T-nél a listaárak általában eléggé elrugaszkodottak a földtől és magasabbak, mint a gyári garanciás függetlenek (ez azért van, hogy vegyed előfizuval)

- valaki írta, hogy az újaknak odaadják 110-ért, neki meg 16 év után 133 ezer....ez valószínűleg azért van, mert nem járt le a hűségideje még az előfizetésnek. Hűségidő alatt is lehet új készüléket venni, de nem az ún. "akciós" áron

- A T-nél mindig drágák voltak a készülékek (volt olyan időszak, még amikor az S2 futott újként, hogy 2 éves előfizetéssel majdnem annyiba került, mint a MediaMarkt-ban függetlenül)

- a Telenornál kezdem figyelni az árképzést, mert egyre jobb ajánlatokat adnak (pl.: Galaxy S3 két évre havi 16 ezres előfizuval Telenornál 19.000, T-nél ugyanilyen árú előfizuval 80.000!!!). Ha ezt a kisebb összegű csomagokra is átviszik valamennyire, akkor közelíteni fognak a "nyugati" szolgáltatók árszínvonalához.

(#739) Eli577


Eli577
senior tag

Még valami:

- a T-nél a mostani akciós árak, amiket írtatok az webshop-os és 20% !!! kedvezménnyel. Ez vissza fog menni majd 10%-ra és az még egy bő tízest dob az árán....meg kell várni a Telenor-os árakat is :K

(#740) FragMaster


FragMaster
addikt

Xda-n szinte semmi változás. Ez a telefon a 20% körüli akcióval szvsz rohadt jó, de rom-támogatás, vagy legalább egy megveszekedett root nélkül -legalább is nálam- ez bukó :(
Ennyire elpártoltak az x2 után az emberek az lg-től?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#741) NoMagix válasza Eli577 (#738) üzenetére


NoMagix
addikt

Én voltam az a valaki! :)
kb. 3 hét múlva jár le a 2 évem, de már a 18. hónap után is lehetne venni megint hűségre telefont, de, akkor persze nem adják meg a teljes "kedvezményt", amit egyszer mondtak erre, ez kb. 10K lenne.
Tehát 18 hónap után valami - 5K, 24 hónap után valami -15K lenne.
Én így értelmeztem.

(#742) Eli577 válasza FragMaster (#740) üzenetére


Eli577
senior tag

Érdekes....főleg annak a tudatában, hogy az első készülék, amire működőképes CM-es 4.1-es port volt, az a 4X. Furcsa, mert mintha már korábban lett volna az XDA-sn 4X-es topic, sőt, mintha root-ot is olvastam volna a telóval kapcsolatban. Most viszont nem találok semmit én sem. :U :F

(#743) FragMaster válasza Eli577 (#742) üzenetére


FragMaster
addikt

A CM10 nagyon korai alfája egy nyitott fejlesztői készüléken futott. Nem hogy használhatatlan még de egy mezei 4x tulaj fel se tudná rakni. A roottal kapcsolatban meg hadonásztak párat de semmi áttörés nincs még csak találgatás.

Az ilyen baromságok készítenek ki, itt a jó telefon de a ki tudja milyen lg supportra vagyunk egyelőre hagyatkozva. Onex-nél hasonló a téma, megöli az s-off, de ott legalább van támogatás xda-n dögivel. Ebből a szempontból azért a samsung behozhatatlan.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#744) Eli577 válasza FragMaster (#743) üzenetére


Eli577
senior tag

Az SGS1-es teremtette ezt meg a samunak. Sokat köszönhetnek a dev.supportnak, a nagy fórumok nélkül nem biztos hogy olyan nagy sikerre tudták volna vinni a Galaxy szériát.

(#745) JulesC válasza Eli577 (#739) üzenetére


JulesC
tag

Ha Telenornál lesz fehérben, instant megveszem. Feketén kell a halálnak.. :P

(#746) Bossi válasza JulesC (#745) üzenetére


Bossi
őstag

Jó lenne tudni mikor lesz a telenornál...

(#747) koxminator válasza JulesC (#745) üzenetére


koxminator
senior tag

Akkor én vagyok a halál ;] , mert nekem csak feketében kellene. Viszont root nélkül és kártyafüggetlen jó ár nélkül egyelőre nálam is bukó..

Beszéltem ma az LG ügyfélszolgálattal. Én kicsit lemaradtam, de már állítólag jó ideje nincs nyitva a Mammut2-ben az LG Mobile szaküzlet. Nem is tudják, lesz-e még valaha nyitva. Azt mondta az ember, hogy a Rightphone-nál nézzem (most Bravophone-de itt még nincs), meg 1-2 számtech nagykerben (az egyik nem árul LG-ket még, a másikban még nincs listában). De ha már élőben legalább valamelyik T-ben meg lehetne tapogatni élőben, már az is jó lenne..

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#748) sdd2


sdd2
veterán

Kapható a T-nél [link]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#749) tzsolesz válasza sdd2 (#748) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Vót má. :D :K

[ Szerkesztve ]

(#750) Eli577


Eli577
senior tag

Tudom, hogy OFF, de láttam, hogy a One S-t is berakták az árlistába. A jellemzőknél az van feltüntetve, hogy 1,5 ghz, két magos proci. Na most ekkor ez mégiscsak az S4-es változat (merthogy az S3-mas az 1,7 ghz-en megy)? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.