Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:45:06

LOGOUT.hu

Megkésve bár, de törve nem végre bemutatkozott az LG várva várt zászlós hajója, az LG Optimus 4X HD.
Mint azt sokan tudjuk ebben az évben kicsit döcögősen indult el az LG hadjárata, kivételesen a HTC One X került először a piacra, ezután az Samsung csatahajója a Galaxy S3, majd ezt követően az LG 4X HD. Bár a bejelentés már ez év februárjában megtörtént, ami beszámolt a készülék specifikációiról is, és elhintett 1-2 fotót is, a megjelenésre ezúttal még sokat kellett várni.
De megtörtént, bár nem úgy ahogyan azt a Samsung tette a Galaxy S3-al, aminek persze visszhangja is volt, de lényeg hogy itt van, megvoltak az első tesztek, és már kis hazánkban is kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) JulesC válasza jooker82 (#500) üzenetére


JulesC
tag

A kérdés már csak annyi, hogy mi is ilyen sűrűséggel fogjuk-e kapni a frissítéseket, mint német barátaink.

(#502) FragMaster


FragMaster
addikt

A bootloader vajon nyitott? Xda-n nem látok még sok aktivitást.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#503) jooker82 válasza JulesC (#501) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én nemrég egy olasz frissitést tettem az L7-re.... :) :K
Amúgy persze,h ilyen sűrűn...Nameg Ha csak egy tegyük fel Francia kdz-t adnak ki az egyik héten,azt is ugyanúgy feltolhatjuk...Mindegyikbe van magyar nyelv....
Az L7-nél már 5 verziószám van,ebből 3 magyar...2 hónap alatt...

Mit is takar az a botloader?? az apk fájlok??

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#504) JulesC válasza jooker82 (#503) üzenetére


JulesC
tag

Az nem olyan ugye, mint egy főzött rom felrakása?

(#505) jooker82 válasza JulesC (#504) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nem,ez hivatalos gyári....az LG adja ki. KDZ updaterrel lehet feltenni.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#506) Xaels válasza jooker82 (#503) üzenetére


Xaels
félisten

Nagy vonalakban a Boot Loader az OS betöltéséért felelős program. Ha az le van zárva akkor nem lehet Custom ROM-okat telepíteni, ha nyitott akkor igen.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#507) jooker82 válasza Xaels (#506) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ja,értem,előbb utóbb,biztos felfedik..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#508) JulesC válasza Xaels (#506) üzenetére


JulesC
tag

Lehet = nem veszik el a garancia?

(#509) Xaels válasza JulesC (#508) üzenetére


Xaels
félisten

Ez gyártó és márkaszerviz függő. Attól még, hogy nyitott és szabadon hagyják, hogy ROM-ot cserélj még rámondhatják, hogy nem rendeltetés szerű használat. A gyártó csak a saját szoftverére vállal garanciát, ha más szoftver okoz meghibásodást akkor megvonhatja a garanciát.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#510) FragMaster válasza Xaels (#509) üzenetére


FragMaster
addikt

Már ha be lehet bizonyítani, hogy mókolva volt. Olyan nincs, hogy rámondjanak bármit is, ha nincs nyoma módosításnak...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#511) Xaels válasza FragMaster (#510) üzenetére


Xaels
félisten

Ez így van, ha vissza tudod állítani a gyári állapotot nyom nélkül akkor nem ugrik a garancia, de ha véletlenül olyan hiba lép fel, hogy ezt nem tudod megtenni, akkor lehetséges a garancia ugrása. Sensation topikban volt olyan aki így járt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#512) FragMaster


FragMaster
addikt

LG Optimus 4X HD fails to impress in battery life test despite power-saving core and large battery

Ez szomorú :( Idle jobban áll a széna, mint a onex esetén valamivel, de ahogy elkezdi használni az ember alulmarad eléggé.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#513) JulesC válasza FragMaster (#512) üzenetére


JulesC
tag

Vajon a legrissebb verzióval tesztelték? :P

(#514) FragMaster válasza JulesC (#513) üzenetére


FragMaster
addikt

Erre nem találtam utalást, de kötve hiszem, hogy szoftverfrissítéssel "megkapnánk" a hiányzó akár több, mint egy órát (!).

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#515) JulesC válasza FragMaster (#514) üzenetére


JulesC
tag

Németek szerint pedig így van.

(#516) koxminator válasza JulesC (#513) üzenetére


koxminator
senior tag

ki tudja.. ráadásul a kommentekben is kiakadtak páran, mivel nem normális az összehasonlítás, mert nem azonos nits értéken mérik, hanem 50%-on. csak ez az 50%-os fényerő jóval kisebb nits értéket ad a one-x-nél, mint az lg-nél, mivel az lg-nek alapból erősebb a fényereje. tehát kb. mintha dinnyét szőlővel, így viszont nem jön ki egy realis érték, mivel sántít az összehasonlítási alap.

más szempontból, de kb olyan, mintha egy színkalibrált monitort hasonlítasz össze egy gyári értékű kalibrálatlan monitorral színhelyesség szempontjából, ahogy a jól szituált albán mondaná: loál :K

igen, németek írták, hogy a v10b szoftverfrissítés jelentősen javított az akkuidőn. :K

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#517) tzsolesz válasza FragMaster (#514) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Még többet is. :K Nálam a Black-.en ennél nagyobb eltérések is vannak gyári szoftververziók között is. :K

(#518) FragMaster válasza koxminator (#516) üzenetére


FragMaster
addikt

Persze, mert az otthoni felhasználók luxmérővel belövik a fényerőt majd 50% helyett 32,65%-ra, hogy ugyan annyi nit fényerejű legyen. Nem reális egyáltalán.

Fórumon meg szépeket tudnak mondani, de mellé odaírják, hogy kb használtak másfél órányi képernyőt két nap alatt és ez hűdejó meg milyen jól fogyaszt amikor nem használod. Hát nem ezért vesz az ember ilyen telefont és sajnos ez a teszt igazolja a félelmeim :(

Pont ez a baj a onex-el is. Ott is frissítéssel kicsikartak még valamit az akkuból, de ha az ember kicsenget egy hatszámjegyűt akkor nem szeret várni, csak várni, hogy majd hű de jobb lesz egyszer. Főleg nem az lg-nél.

[ Szerkesztve ]

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#519) tzsolesz válasza FragMaster (#518) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Sajnos minden ilyen és hasonló hardverrel rendelkező telót egy alapos napi nyúzás után este mindképpen a töltőre kell rakni. Még az egy magos Black-et is, és társait. Sőt a 600Mhz-es ARMv6-okat is. :(

[ Szerkesztve ]

(#520) FragMaster válasza tzsolesz (#519) üzenetére


FragMaster
addikt

Ezzel nincs is gond, mind ilyen, csak bármit elé téve bírja ki estig, nappal ne jusson oda az ember, hogy lemerüljön a készülék.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#521) tzsolesz válasza FragMaster (#520) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát nem tudom. Ha valaki suliba jár, vagy melóhelyen van, azzal ez azért olyan sűrűn nem fordul elő. Ha valaki hosszú útra megy autóval, annak érdemes venni egy autós töltőt. Aki meg a szavannákra megy és tudja, hogy nem tudja feltölteni, vegyen hozzá még vagy 2 akksit. :D

(#522) FragMaster válasza tzsolesz (#521) üzenetére


FragMaster
addikt

Fel lehet fogni így is.
Lehet csak nekem voltak nagy elvárásaim, hogy az s3-hoz képest nagyobb akksival hasonló üzemidőt feltételeztem...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#523) tzsolesz válasza FragMaster (#522) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Más a két hardver.

(#524) FragMaster válasza tzsolesz (#523) üzenetére


FragMaster
addikt

Sajnos a tegra3-hoz rohadt sok a 40nm...

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#525) tzsolesz válasza FragMaster (#524) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igen, gondolom ez az egyik oka, hogy ennyit eszik. Képzeljük el ha nem ilyen kijelzővel jönne, hanem sima régimódi LCD-vel.
A másik az lehet, hogy nem veszi elég sűrűn vissza az órejeleket, vagy esetleg nem kapcsolja le elég hamar, vagy egyáltalán nem sok esetben. Ki tudja, csak találgatok, de nem kehet véletlen az sem, hogy a leggyorsabb, és leg lag mentesebb 4 magos a 3 közül. Talán ezért?

(#526) koxminator válasza FragMaster (#518) üzenetére


koxminator
senior tag

nem azt mondom, hogy mindenki luxmérőve lövögessen be bármit is, csak sokkal korrektebb lenne, ha legalább megpróbálnák a szilvát a szilvával összehasonlítani, mert ha csak annyit ír oda, hogy "heavy use" meg "jungle is massive", az éppen minden, csak nem segítség. egy bélának más lesz a masszív használat, mint géza néninek. :DDD

a mondandód utolsó 2 bejegyzésével egyébként egyetértek, ha már az ember kiad(na) ennyi pénzt egy ilyen kütyüért, jogosan várná el, hogy ne kelljen napjában 2x tölteni, hanem bőségesen kibírja késő estig még vagy 30-40%-kal. amúgy nem véletlen próbáltam először S4-es procis telefont keresni, pont a fogyasztás miatt.

mindenesetre szerencsére a tatár nem hajt, nincs a pisztolycső a halántékomhoz téve, hogy márpedig nekem most azonnal kell új telót vennem, szóval bőségesen ráérek nézelődni, olvasgatni, érdeklődni, fontolgatni és morfondírozni. "legrosszabb" esetben megvárom a november-decembert, mert lehet, hogy a gugli 5 fajta nexus telóval fog kirukkolni tényleg, vagy addig nálunk is kapható lesz 2Gb RAM-os LG LTE2 vagy valami hasonszőrű megoldás

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#527) tzsolesz válasza koxminator (#526) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

2Gb RAM-os LG LTE2

Azt már sokan várják. :K

(#528) JulesC válasza tzsolesz (#527) üzenetére


JulesC
tag

Megkérdeztem, hogy sacperckábé mikor lesz rendelhető a T-mobile-nál. 5 nap után megkaptam a választ:

Tájékoztatjuk, hogy az LG Optimus 4X típusú készüléket 3-4 héten belül fogjuk forgalmazni. Pontosabb információval nem tudunk szolgálni. Megértését és türelmét köszönjük.

Pedig reménykedtem a heti/jövőheti megjelenésben. Most nagyon elgondolkodtam egy független beszerzésén..

[ Szerkesztve ]

(#529) jooker82 válasza FragMaster (#512) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ezt a 4 órás videólejátszást azért is furcsállom,mert ennyit a 2x-em is lejátszott HD felbontásban,max fényerőn.. és akik már használják a 4x-et,egyértelműen jobbnak tartják az aksiját,mint a 2x-nek...
Nem lehet,h ők is azzal a gyengébb aksival tesztelték,mint itt a mobilarenán??
Mindenesetre,ha meg lesz,a 4x-em elsők között fogom ezt letesztelni..

Nemhogy megrendelnéd németből... 130 körül már van és ugyanúgy szervizelik itthon is.... Ha hivatalos garit kapsz...

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#530) JulesC válasza jooker82 (#529) üzenetére


JulesC
tag

Linket dobnál PÜ-ben? :D

(#531) batai15 válasza jooker82 (#529) üzenetére


batai15
félisten

már az l7 nem is adja? xD nha jó énis cserélném a 4xre de nincs keretem és nem bírtam várni rá..:(

(#532) jooker82 válasza batai15 (#531) üzenetére


jooker82
nagyúr

Jó telefon az L7,de azt csak átmenetnek vettem a 2x és 4x között..
Bár,ha a 4x túl nagynak bizonyul,akkor még lehet,h marad az L7... :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#533) JulesC


JulesC
tag

Németek szerint, egy éjszaka 8%ot esik IDLE-ben az akksi. Majd amikor 21%-on lefeküdt, 21%-on kelt fel. Vannak itt még kalibrálási hibák..

(#534) fogtunder válasza jooker82 (#532) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az L7 szerintem már túl kevés hardverben, akkora kijelzőhöz nagyon kicsi az SOC teljesítménye.

a 4x amúgy jelentősen jobban bánik az akkuval, mint a 2x valóban, de ez sokkal inkább a 2x hibája. nekem ez egy átlagos napom: kb. 1,5-2 óra zenehallgatás stereo bluetoothon keresztül, 30-60perc beszélgetés, kb. 1 óra netezés, adatkapcsolat, wifi, bluetooth, szinkronizálás folyton bekapcsolva, tegnap este 8kor így volt 12 óra üzem után 30% körül.

ezzel igazából nem is lenne baj, csak a galaxy s3 ugyanilyen feltételekkel kibírt 2 napot konnektor nélkül. ahogy látom, az nvidia még mindig nem tanult meg rendesen fogyasztást optimalizálni sajnos.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#535) jooker82 válasza fogtunder (#534) üzenetére


jooker82
nagyúr

Az l7-nél,az,hogy a kijelző mekkora,nem oszt,nem szoroz... a Telefon úgy jó ahogy van....
A tegrának meg még valóban van mit fejlődnie...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#536) fogtunder válasza jooker82 (#535) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a méret valóban nem, csak a felbontása. használtam pár napig, nekem speciel lassúcska volt néha.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#537) jooker82 válasza fogtunder (#536) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mivel az ICS,alapból több helyet foglal ,mint a GB,igy a kevesebb memóriából is,ha fogy,akkor reális,h lassulás,akadozás jöhet,512mb ramon...de van egy nagy előny az L7-ben,hogy tiltani lehet az appkoat,amik feleslegesen zabálják a memóriát,ezáltal lassitja a telefont....
Nekem most folyamatosan 3 app fut és se több,se kevesebb,egyszerűen kilövi magától,ami el akarna indulni feleslegesen,...igy jelentősen gyorsul a telefon....
Nézd meg ezt én csináltam,szerintem semmi hiba nincs benne...[link]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#538) Medley


Medley
tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja, jövő héten megjelenik-e a T-nél?

Üdv:

Medley

(#539) jooker82 válasza Medley (#538) üzenetére


jooker82
nagyúr

Jövő héten még nem,talán utána....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#540) JulesC válasza Medley (#538) üzenetére


JulesC
tag

Hétfőn kaptam azt a választ e-mail-ben az ügyfélszolgálatuktól, hogy 3 hét, talán 4 héten belül.

[ Szerkesztve ]

(#541) fogtunder válasza jooker82 (#537) üzenetére


fogtunder
nagyúr

küldj rá stereo buletooth zenehallgatást és egy temple runt egyszerre, ha egyik se szaggat be, akkor beszélhetünk tovább :)

I hate morning people. And mornings. And People.

(#542) jooker82 válasza fogtunder (#541) üzenetére


jooker82
nagyúr

ezeket nem alkalmazom,de azt tudom,h az olyan HD játékokat szépen viszi,melyeknél a Black már beszaggatott,v nem is vitte....meg azt is tudom,h a telenor oldalától sok telefon bedöglik,ez egész szépen kezelte....
Ne olyat kérj,melyet az átlagember nem használ...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#543) fogtunder válasza jooker82 (#542) üzenetére


fogtunder
nagyúr

idézem, honnét indultunk: "az L7 szerintem már túl kevés hardverben, akkora kijelzőhöz nagyon kicsi az SOC teljesítménye."

azért nem L7 kategóriájú telefonom van, mert nem azt várom el egy telefontól, mint az átlagember. nem a levegőbe beszélek, használtam a telefont, ez az soc ehhez a felbontáshoz kevés. ha nem futtatsz rajta semmit, akkor ok, de nem azért van okostelefonom, hogy a kezdőképernyőket nézegessem. és részemről itt ennek vége, mert már nagyon off.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#544) tzsolesz válasza jooker82 (#542) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Kérdés csak az, hogy CortexA5+Andreno200-on ugyan azok az effektek/felbontás vannak-e aktiválva, mint CortexA8+Power VR530-ra. Az andreno200 az eléggé harmatos tud lenni. Mondjuk kérdés hogy játékoknál melyik a fontosabb, cpu, vagy gpu? Mert ahol a cpu a fontosabb, ott mehet olyan szinten mint a Black-en, de ahol nem, ott elviekben csúnyán el kell hogy vérezzen.
Mondom, ha csak nem más profillal futnak az L7-en a játékok (magyarán picit butított formában).

(#545) batai15 válasza tzsolesz (#544) üzenetére


batai15
félisten

Ha ez segít quadrantba a legjobb pts 2100 volt.(l7)

(#546) tzsolesz válasza batai15 (#545) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A quadranttal nem lehet mit kezdeni. Össze vissza mér. A Black topicban is volt 3000, de 4000 körüli is, annyit is ér..... :(
Még a félreértéseket elkerülvén nem az L7 SOC-ját szidtam, de azért a Black hardvere erősebb. Az más kérdés, hogy ráadásul a két oprendszer sem egyezik. ICS vs GB. :(

(#547) jooker82 válasza fogtunder (#543) üzenetére


jooker82
nagyúr

Szerintem meg az én hsz-emtől indultunk,vagyis én csak megjegyeztem,h nekem jó teló az L7,errefel te ezt elkezdted megcáfolni...
És egyáltalán nem azt irtam,h az s2 vel veszi fel a versenyt....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#548) fogtunder válasza jooker82 (#547) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én eredetileg annyit írtam, hogy ahhoz a felbontáshoz kevés az soc teljesítménye, na pont erre nem reagáltál, a többi valóban szubjektív, de ez tény. a huawei g300 ugyanezt a teljesítményt hozza, közel nem ilyen áron.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#549) JulesC válasza fogtunder (#548) üzenetére


JulesC
tag

Kérhetném, hogy maradjunk a témánál? :((( Szerintem most már nagyon mindegy ki kezdte / folytatta, ez nem az a topic. :R

(#550) jooker82 válasza fogtunder (#548) üzenetére


jooker82
nagyúr

Már bocs,de te a kijelzőt méretére utaltál és én pont arra reagáltam...amúgy nem azt irtad,h már befejezted??

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.