Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:45:06

LOGOUT.hu

Megkésve bár, de törve nem végre bemutatkozott az LG várva várt zászlós hajója, az LG Optimus 4X HD.
Mint azt sokan tudjuk ebben az évben kicsit döcögősen indult el az LG hadjárata, kivételesen a HTC One X került először a piacra, ezután az Samsung csatahajója a Galaxy S3, majd ezt követően az LG 4X HD. Bár a bejelentés már ez év februárjában megtörtént, ami beszámolt a készülék specifikációiról is, és elhintett 1-2 fotót is, a megjelenésre ezúttal még sokat kellett várni.
De megtörtént, bár nem úgy ahogyan azt a Samsung tette a Galaxy S3-al, aminek persze visszhangja is volt, de lényeg hogy itt van, megvoltak az első tesztek, és már kis hazánkban is kapható.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Konyika válasza hanics (#23995) üzenetére


Konyika
senior tag

Na. Feltettem az IGO-t szinte azonnal talál jelet. A gyárinak 20-25 mp volt az átlag. A GPS nekem jobb lett. :)

Akku? Nálam egy éjszaka 7% esett. Gyári az 3%-tól 23% volt. Mikor milyen kedve volt :((

Ennek tényleg van lelke :Y

[ Szerkesztve ]

(#24002) hanics válasza Konyika (#24001) üzenetére


hanics
aktív tag

igen ebbe már kicseréltem a pár héttel ezelött kunyerát gyári 4.0.3-s GPS.TEGRA.So filet :D

Merülés meg mindenkinél random. Sajnos telefon még mindig nem egy atomerőmű...
De már javítgatom a kernel illetve az időzítéseket,próbálom minimalizálni a felesleges energiaveszteség miatt.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24003) Konyika válasza hanics (#24002) üzenetére


Konyika
senior tag

Jó lesz ez!! Már 20 perce nyomkodom meg zenét hallgatok és csak 2%-ot esett!!

Az LG nem keresett még?

(#24004) Konyika válasza hanics (#24002) üzenetére


Konyika
senior tag

A 3G-vel is csináltál valamit? Nekem a CM alatt elég hektikusan müködött itt meg hibátlan :)

(#24005) hanics válasza Konyika (#24004) üzenetére


hanics
aktív tag

igazából rohadt kezdő vagyok. Alapvetően ismertem a dolgokat és tesztelgettem öket de ez az első rom összerakásom.

Annyi a változás, hogy a legfrissebb forrásodból raktam össze, valamit fent a githubon fent van a stabil android 4.4.2 (CM11) Ami ugye szép és jó de csupasz mint egy meztelen csiga ergo semmire se jó.
Na én ezt használtam alapnak meg is szenvedtem vele, és erre húztam rá pár dolgot a Cyanfoxból, mivel Cm után nekem az vált be a legjobban.

Ergo a forráskod a lényeg az androidnál nem is a külső.
Cm romok azért annyira ilyen lassúak a fejlesztések, de szerintem ezt észrevettétek, hogy ők kb az összes telefonra szétosztva gyúrják a romokat, igy meg nem foglalkoznak vele annyit amennyit kellene.
Nekem ez kompletten alig alvásokkal még bent a munkahelyemen is távoli asztallal ezt csináltam.
5 tejes nap ráfordításával ilyen lett.

De folytatom a frissítését, csak találtok benne eget verő hibát :)

Stable CM11 ha valakit érdekel :)

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24006) Konyika válasza hanics (#24005) üzenetére


Konyika
senior tag

Hiba van. De nem egetverő.

A képernyő nyitás ha USB-n van hibátlan, de egyébként elsöre csak a gombsor villan fel.(az elöbb 10-böl 10x usb-n volt)
A képernyő lezárása lehetne kultúráltabb(mintha egy 20 éves TV-t kapcsolnék ki)

De ezekkel együtt lehet élni, persze ha van rá megoldás örömmel fogadom :)

(#24007) hanics válasza Konyika (#24006) üzenetére


hanics
aktív tag

ajánlom neked is cseréld ki a Kernelt az Iodak9.5-re

Amíg nem készülök el a saját kernellel hozzá.

a CRT animációt is cseréni fogom hamarosan mert van más lehetőség is csak hát ez alap android baromság. Én meg még azt hittem, hogy ez csak cm hülyeség. de az Android Open Source ba is ez van sajna :D

Iodak9.5 Kernel p880-ra

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24008) Zool1981


Zool1981
tag

Sziasztok!Eléggé amatőr vagyok telefon ügyekben,úgyhogy kérném a segítségeteket:a telón 4.1.2 android van és szeretném frissíteni az LG szoftverrel.Ki is írja,hogy új szoftver érhető el(600 MB).Ez ilyenkor mit frissít?Mert ha jól tudom,nincsen 4.1.2-nél frissebb verzió(gyári).Érdemes letölteni?Előre is köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#24009) hanics válasza Zool1981 (#24008) üzenetére


hanics
aktív tag

hehe:) ezek szerint neked V20a szoftvered van
lefrissíted lesz belőle 4.1.2 V20B :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24010) Zool1981 válasza hanics (#24009) üzenetére


Zool1981
tag

Köszi a választ.És érdemes letölteni?A legnagyobb gondom a telóval,hogy néha nagyon belassul.Amikor kilépek a Play-ből,vagy 20 másodperc,mire magára talál...Marhára idegesítő...

(#24011) 75lion válasza hanics (#23995) üzenetére


75lion
tag

Már reggel kicseréltem, de igy is siralmas. 100%-ról, 9 óra alatt, 40%-ra esett, 1 óra kijelzővel.

Xiaomi 11t pro

(#24012) hanics válasza 75lion (#24011) üzenetére


hanics
aktív tag

na az igen. ez jó akkor :(
hmhm belehúzok akkor a kernel készítésbe is.

Habár először nálam is kellet olyan 24-48 óra mire be állt az akkum a romhoz.
Nálam most reggel 9 és 13között eléggé használtam. messenger viber meg itt a fórumon írogattam szinte egyfolytában és ugy merült olyan 53%ra

Lányeges hogy a fényerőt azt mindeni saját maga állítsa be. mert alapvetően az tényleg sokat zabál.

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24013) hanics válasza Zool1981 (#24010) üzenetére


hanics
aktív tag

ha le frissíted a 20másodperc lagg idő is vissza csökken, de ne várj tőle sokat.
20 jelenlegi másodpercről olyan 15-re esik vissza ha telepakolod :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24014) 75lion válasza hanics (#24012) üzenetére


75lion
tag

Akkor még várok, hátha megjavul az akku idő. Egyébként minden elég gyors :)

Xiaomi 11t pro

(#24015) hanics válasza 75lion (#24014) üzenetére


hanics
aktív tag

hát igyekeztem, de persze nem vagyok se én se a rom tökéletes :)
De javítom a dolgokat.
Annak is örülök, hogy elsőre ilyen lett :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24016) Konyika válasza Zool1981 (#24010) üzenetére


Konyika
senior tag

Vesztenei nem vesztessz vele semmit. Próbáld ki bátran.

Sajnos nem sokáig lesz gyorsabb :)

(#24017) Konyika válasza hanics (#24007) üzenetére


Konyika
senior tag

Ez nálam egy CWM touch 6.0.4.4 zip :)

(#24018) 75lion válasza hanics (#24015) üzenetére


75lion
tag

Elsőre ez így nagyon szuper, köszönet érte :)

Xiaomi 11t pro

(#24019) Zool1981 válasza Konyika (#24016) üzenetére


Zool1981
tag

Ok.Köszönöm!Még egy kérdés:ha lefrissítem,eltűnik valami a telóról(képek,programok)?

(#24020) hanics válasza Konyika (#24017) üzenetére


hanics
aktív tag

hoppp
bocs :)
javitom akkor :D

Na itt a kernel :D

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24021) hanics válasza 75lion (#24018) üzenetére


hanics
aktív tag

Hát szívesen de még dolgozok rajta :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24022) JoinR válasza hanics (#24020) üzenetére


JoinR
senior tag

Ez most a tied? Valami instrukciót adsz hozzá? Újra kell rakni mindent? Kb. mostra fejeztem be az újrarakás, alig várom hogy megint megcsináljam :DDD

(#24023) Konyika válasza hanics (#24020) üzenetére


Konyika
senior tag

Ez már OK :)

És ezt, hogy varázsolom rá?

(#24024) hanics válasza JoinR (#24022) üzenetére


hanics
aktív tag

nyugi semmit nem kell ujra telepiteni, fogod és recoverybe mint egy romot felcsapod. és menni fog

Nem ez még nem az enyém :)
sajnos.. :(

De igyekszem ilyet csinálni :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24025) JoinR


JoinR
senior tag

Közben észrevettem, hogy a SIM-kártya kezelésével van valami gebasz, pontosabban a kontaktokat nem látja rajta a teló. Hívásokat tudok indítani/fogadni, de a rajta lévő telefonszámokat nem látja semmi. Erre van valakinek ötlete? Ha akarok rá másolni netről leszinkronizált telefonszámokat, azt se tudok.

(#24026) hanics válasza JoinR (#24025) üzenetére


hanics
aktív tag

Alapvető android kézikönyv 2.s fejezet :)

Be mész a Személyek cimű programocskába
utána fogod magad és nyomsz neki egy 3 pöttyöt jobb alul a sarokba vagy fogod és a hardveres gombok közül a három csikot szintén a jobb alsó sarokba

Van ott olyan hogy import/export és ott kiválasztod hogy huzza be a kártyádról a számokat :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24027) JoinR válasza hanics (#24026) üzenetére


JoinR
senior tag

Na ja csak azt írja, hogy "No contacts on your SIM card." :)) Pedig a SIM-kártyán tárolom a telefonszámokat, meg mondom, másolni se tudok rá, azt azért tudnom kéne egyébként is.

(#24028) hanics válasza JoinR (#24027) üzenetére


hanics
aktív tag

Az igen. Az ugy erdekes.
Utana nezek csak nekem alapba a googli menti

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24029) cettlee


cettlee
őstag

azt tudja valaki, hogy tilthatnám le a gyári LG home launcherét? raktam fel helyette másikat amit használok.

(#24030) JoinR válasza hanics (#24028) üzenetére


JoinR
senior tag

Felraktam a KitKat Mokee-t is, bár az is CM11 alapú, ugyanez a helyzet. A settings/about-on belül is a telefonszámomat nem mutatja, azt írja hogy "unknown". De sms-t mégis tudok kapni, szóval nem nagyon értem.

(#24031) Konyika válasza hanics (#24007) üzenetére


Konyika
senior tag

Kipróbáltam de nem látok eltérést.
Valamit észre kéne venni?

(#24032) hanics válasza Konyika (#24031) üzenetére


hanics
aktív tag

akkor valami nem okés nálam megy rendesen a kijelző. nem csinálja ezt amit írtál.
Annó kezdetleges cm11-l csinálta de ezzel nem

Azért írtam hogy próbáld ki ezt a kernelt mivel ez is okozhatja a képernyő nem bekapcsolását azonnal.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24033) hanics válasza JoinR (#24030) üzenetére


hanics
aktív tag

Ha jól tudom egyik se mutatja a telefonszámot :)

Illetve szerintem nézd meg hogy egyáltalán a kártyádon van-e telefonszám, mert lehet valamelyik akciód leszedte róla öket

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24034) Konyika válasza hanics (#24032) üzenetére


Konyika
senior tag

Lehet nálam van a gond. Néha a gyári rendszer is csinált ilyet a root után :(

(#24035) hanics válasza Konyika (#24034) üzenetére


hanics
aktív tag

rom felrakása elött biztoscsináltál egy fullll formatot ? Minden hogyan?? :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24036) Konyika válasza hanics (#24035) üzenetére


Konyika
senior tag

A telepités elött a recovery-ben csináltam egy ilyet:

wipe data/factory reset
-- Yes – delete all user data
7.2. Utána -- Wipe cache partition
-- Yes – Wipe Cache
7.3. Majd – advanced
--wipe dalvik cache
--Yes – Wipe Dalvik Cache
+++++Go Back+++++

utánna ment fel a Hanics 1.0

valami nem jó?

(#24037) hanics válasza Konyika (#24036) üzenetére


hanics
aktív tag

de ez igy tökéletes. Csak nálam pl rendesen kapcsolgatja a kijelzőt tehát nem szarakszik vele.

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24038) JulesC válasza Konyika (#24006) üzenetére


JulesC
tag

Megsúgom neked, gyári 4.1.2-n is a gombsor villan fel előbb, majd a képernyő..

(#24039) Konyika válasza Konyika (#24036) üzenetére


Konyika
senior tag

Most csináltam egy gyári adatok visszaállitását.

Na itt összeomlott az op. rendszer :W

(#24040) Konyika válasza JulesC (#24038) üzenetére


Konyika
senior tag

Az ok, hogy a gombsor az első, de a kijelző elsöre fel sem ébred.
Csak a második gombnyomásra. :W

(#24041) hanics válasza Konyika (#24039) üzenetére


hanics
aktív tag

Gratulálok :) Szépen teszteled a romot :)
Na most akkor húzhatod újra :)

De kis segítség de nem kérdezted ezt pont. Ha gyári adatozni akarsz elösször vissza kell rakni ART módból Dalvikra majd utána reteszeld meg a készüléket mert hát bent van a pakliba hogy rotty :)

De valakinél van még ez a probléma a Hanics rommal hogy először a gombsor majd a kijelző????

[ Szerkesztve ]

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24042) Konyika válasza hanics (#24041) üzenetére


Konyika
senior tag

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Bocs, ezért ne húzd újra. Csak gondoltam kipróbálom ezt is. Hátha javul a kijelző!!!!

[ Szerkesztve ]

(#24043) hanics válasza Konyika (#24042) üzenetére


hanics
aktív tag

nem én te fogod újra húzni ha tetszik neked :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24044) shunter válasza hanics (#24041) üzenetére


shunter
aktív tag

nálam is csinálta.

(#24045) hanics válasza shunter (#24044) üzenetére


hanics
aktív tag

csinálta vagy csinálja?

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24046) Konyika válasza Konyika (#24042) üzenetére


Konyika
senior tag

Ja, nem kelett újrahúzni. Újraindítás segített :)

(#24047) hanics válasza Konyika (#24046) üzenetére


hanics
aktív tag

fene nem sikerült :D

Na eddig senki nem tudta még megölni kenny-t :D

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24048) Konyika válasza hanics (#24047) üzenetére


Konyika
senior tag

user = hülye (magamból indultam ki)

Ne aggódj, találunk még hibát.

(#24049) hanics válasza Konyika (#24048) üzenetére


hanics
aktív tag

akkor én is user vagyok :)

---Nem leszel modder attól, hogy ki tudod cserélni a kész romban a háttérképet, a forráskód a lényeg! --- PS3 ID : hanics1985

(#24050) moltam


moltam
tag

Az, hogy nem minden gombnyomásra ébred a teló, minden CM11 alapú romra jellemző. Mondjuk nekem a gyárival meg magától felébredt, az sem jobb :d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.