Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:56:21

LOGOUT.hu

LG Flex 2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) szabyka95 válasza Cingáriusz (#2048) üzenetére


szabyka95
őstag

Oneplus 3?

(#2052) Cingáriusz válasza szabyka95 (#2051) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nem QHD-s, G4 meg 25-30ezerrel olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#2053) orc88


orc88
őstag

Szerintem még más nem próbálkozott vele, de én most kíváncsiságból megpróbáltam visszarakni az LP-t.
Simán ment a dolog, semmi probléma nem volt, kb 5 perc volt az egész. Viszont mivel ez is downgrade, így töröl minden adatot.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#2054) Tawaga06 válasza orc88 (#2053) üzenetére


Tawaga06
csendes tag

Én már megcsináltam és le is irtam a folyamatot....
2014. hozzászólás.

Vissza DOWNGRADING..... MM ről LP re.

1. Elinditani az LGUP ot majd klikk az UPGRADEra, FILE PATHban kikeresni a .kdz filet.
2. Zárd be a programot majd nyisd meg ismét
3.Legyen megjelölve a REFURBISH és a BIN File
4. Majd start, néhányszor ujraindul!!!!
5. Öröm boldogság.

[ Szerkesztve ]

(#2055) orc88 válasza Tawaga06 (#2054) üzenetére


orc88
őstag

Uh, tényleg. Bocsi :B :W Este volt már... :DDD

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#2056) Kofka04


Kofka04
tag

Tegnap frissítettem én is, leírnám én milyen változásokat tapasztaltam. Nagyítóval vizsgálódtam :) Először a (számomra) negatív dolgokkal kezdeném. Az Alkalmazások menüpont fura lett. Az éppen futó alkalmásokat nem lehet látni/kezelni, szabad ramnak is az eddigi 7-800 helyett 3-400-at ír. Már nem lehet kiválasztani hogy milyen animációval zárjon le a képernyő, a retro tv nagyon menő volt :(. A korábbi fekete billentyűzet háttere tényleg fekete volt, amoled kijelzőn ez sokkal szebb volt, mint a mostani szürke, viszont billentyűzettel kapcsolatban már kezdem is a pozitívumokat. Kicsit "tágasabb" lett, könnyebb gépelni. A kamera kicsit jobb lett, ha belenagyítok látszik, hogy már nem olyan festményszerűen mossa el a dolgokat és gyorsabb is lett a váltás az első/hátsó között és még egy tetszetős animációt is kaptunk ezen kívül nekem nem indult mindig azonnal a hangerő le gombra a kamera, volt hogy több mint 5mp-et kelett várnom, ennek mostantól vége. Az 5.1.1-es rendszer nagyon bosszantó hibáját javították, a gyárin kívül csak két zenelejátszót találtam, amiben reagál a hangszínek állítására (Mixzing, Poweramp), mostmár viszont tudom újra használni a PlayerPro-t, mert reagál :) gondolom a többi lejátszó is. Tényleg kicsit gyorsabb lett a rendszer (nem mintha eddig lassúlett volna), kaptunk új animációkat és még a helyenként előforduló mikrolaggok is mérséklődtek, illetve megszűntek. A korábbi ikonok nekem jobban tetszettek, most minden négyzet alakú :( Összességében nem bántam meg hogy frissítettem, mert előnyére változott a rendszer.

Nekem még mindig nem villog 5% alatt a led pirosan :D

(#2057) Fail3D!


Fail3D!
addikt

Tudtok nehany bongeszot ajanlani ami kevesbe szivja az akksit? A gyari es chrome is tobbet eszik, mint a kijelzo.

(#2058) kelly416 válasza Fail3D! (#2057) üzenetére


kelly416
veterán

Én évekig csak az Operát használtam, de ezeknél a telefonoknál már nem kínlódok, annyira elenyésző a kevesebb akku használat, hogy nekem nem éri meg a bajlódást. Igaz, vagy két naponta töltöm a telóm (már z2, nem flex 2), vagy 45-50% körül teszem fel este, így érthető is, hogy nem mérvadó a böngető fogyasztása.

(#2059) Kofka04


Kofka04
tag

Egy furcsaságra lettem figyelmes, mióta frissítettem. A kijelző megvilágításával kapcsolatos. Ha a lezárt telefont felébresztem, miután felvillant a kijelző, kb.3-5 mp múlva sötétül egy kicsit, ezen kívül ha lapozgatom az oldalakat akár a menübe belépve, akár kint, elkezd a kijelző fényereje vibrálni de csak lapozás közben. Kérlek nézzétek meg ti is. Az 5. gyári háttérképnél (víz és hegy) jól látszik lapozás közben a kijelző tetején. Nálam van valami hiba vagy más is tapasztalja ezt? Nincs beállítva se az automata fényerő, se az a tónusos okosság.

[ Szerkesztve ]

(#2060) A-Bag


A-Bag
tag

Sziasztok! Használja valaki ezt a telót LG tv mellett ? Az LG TV Remote app valamiért nem működik... hang átjön, de akép nem! (Flex 1-el megy rendesen)

(#2061) LeadZeppelin válasza Kofka04 (#2059) üzenetére


LeadZeppelin
tag

Én is azt a háttérképet használom, de semmi ilyesmit nem tapasztalok, igaz nekem mindkét okos dolog be van kapcsolva.

(#2062) BlackTreff válasza Kofka04 (#2059) üzenetére


BlackTreff
tag

Szintén semmi!

(#2063) Kofka04


Kofka04
tag

Furcsa. Olyan mint valami effekt. Olyan mintha az ikonoknak lenne árnyékuk és függőlegesen a kijelző aljától a tetejéig látszik. Kizárólag az ikonok lapozgatásánál van jelen kint és bent a menüben.

(#2064) HeidBalu


HeidBalu
csendes tag

Sziasztok,

segítségeteket szeretném kérni. Nem tudok dönteni 5X, G4 és Flex 2 között.

5X pro: steril droid, még 1 év frissítés biztos, kompakt, nem 5,5" mint a másik kettő
5X kontra: nem bővíthető

G4 pro: QHD, 3GB RAM, bővíthető
G4 kontra: S808 tényleg mindenben elég a QHDnek? Játékok?

flex 2 pro: még több, mint 10e forinttal olcsóbb az 5Xnél is, S810 erőssebb, bővíthető memória
flex 2 kontra: A fórum beszámolók alapján annyira azért nem melegszik a S810, éppen most jött meg a 6.0, talán még nem OTA

Ezek alapján melyikkel járnék a legjobban, ha kb 2 évre tervezek?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2065) Cingáriusz válasza HeidBalu (#2064) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ha most vennék, akkor ezek közül a G4-et venném. 808 is elég annyira mint a 810, szóval ami döcög a 808-on, az nem lesz 810-sem teljesen tökéletes. Az mondjuk tény, hogy a 810-esnek csak FHD-t kell kihajtania, a 808-nak meg QHD-t.
Ha VR-ozni is tervezel, akkor Flex2-t felejtsd el. Sajnos teljesen alkalmatlan rá az LG foltos FHD AMOLED panelje. Jóval pixelesebb mint akár egy G2-es IPS képernyője VR szemüvegben.
3GB memória is a G4 mellett szól, főleg ha 2évre tervezel.

[ Szerkesztve ]

(#2066) Dealer95 válasza Cingáriusz (#2065) üzenetére


Dealer95
őstag

Azért grafikában a 808 vs 810 között kb 30-40% különbség van.
Kb. a Snapdragon 805 szintjén vagy az alatt van a 808 grafikában.
Ha ehhez még hozzávesszük a kijelző felbontását (1080p vs QHD), akkor már elég nagy lesz a különbség.

VR mobilon eléggé réteg dolog.
Minőségi VR-t még PC-n is nehéz megoldani 2 VGA-val.

Viszont a 2GB vs 3GB RAM már nagyobb indok lehet.
G4-ben jobb a kamera is.
Cserélhető az aksi.
Már nem nagy a különbség árban.

Én anno csak azért vettem a Flex2-t mert 30-40.000 Ft volt a különbség.
Most használtan 60-65 egy Flex2, 70-75 egy G4 (96.000 újonnan LG garival)

[ Szerkesztve ]

(#2067) Cingáriusz válasza Dealer95 (#2066) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Egyébként meglepődtem, hogy filmezésre mennyire életképes a mobilos VR.
Még QHD-s telóval nem volt szerencsém kipróbálni, de határozottan van fantázia a VR-os filmnézésben, főleg ha az ember nem rendelkezik egy jó nagy tv-vel.

(#2068) Dealer95 válasza Cingáriusz (#2067) üzenetére


Dealer95
őstag

Most leváltottam a Flex2-t. Lehet kipróbálom a CardBoardos VR-t megint hátha a 2K-n szebb lesz (LeTV Pro X800 64/4GB).
Ps4 VR-re leszek kíváncsi, arra biztos lesz megfelelő minőségi tartalom is.

(#2069) kelly416 válasza HeidBalu (#2064) üzenetére


kelly416
veterán

Én nem akarlak rábeszélni semmire, de ha a Flex 2 kontra az, hogy azért annyira nem melegszik, akkor annál nincs nagyon kontra. :D

Amúgy meg ha sok pénzed van, X5, ha kevesebb, G4, de tényleg az igényeid alapján kell eldöntsd, Neked melyik kell.
A Flex 2-t kizárnám azért, mer bazi sokat eszik a droid a belső tárhelyből, a memóriakártyára meg nem igazán tudsz telepíteni (kilókat tesz át a legtöbb alkalmazásból, a többi marad a belső tárhelyen), így ha sok alkalmazásod van vagy játékokat telepítesz, ráfaraghatsz. Ezen felül a foltos kijelző is eléggé sokaknak zavaró, illetve a kamerája sem igazán jó, azaz jó az, csak nem éri utol a G4-et. Egyébként ha ezekkel megbékélsz, bazi jó és olcsó a Flex2, a különleges kialakítása sok arcra kérdőjeleket csal, és ez megfizethetetlen sok esetben. :DDD

(#2070) BlackTreff válasza kelly416 (#2069) üzenetére


BlackTreff
tag

A kevés hely probléma a 6.0-val elvileg megoldódik csak kipróbálni nem tudom, mert jelenleg nincs SD kártyám.

(#2071) bwoay válasza kelly416 (#2069) üzenetére


bwoay
nagyúr

miért kell több pénz a Nexushoz? az egy olcsóbb készülék, mint az LG G4.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2072) kelly416 válasza BlackTreff (#2070) üzenetére


kelly416
veterán

És hogy? A 16-ból nem foglal el 8-at a rendszer? Vagy az alkalmazás áthelyezés már nem csak 32 kilót fog áttenni a több, mint 2 gigás NFS-ből?

Hihetetlen, hogy a belső tárhely felét megeszi a rendszer. Vagy inkább katasztrofális.

bwoay:
Igen? Akkor bocsi. Én csak arra emlékszem, hogy eléggé magasan kezdett... így viszont vissza vontam.

[ Szerkesztve ]

(#2073) bwoay válasza kelly416 (#2072) üzenetére


bwoay
nagyúr

azóta csúnyán bezuhant az ára, talán nem véletlenül.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2074) kelly416 válasza bwoay (#2073) üzenetére


kelly416
veterán

Uh, értem. Akkor csak jól logikáztam, hogy frissebb, mint a G4 és nagyjából egy áron nyitottak, akkor most drágább, csak éppen a piac mást csinált, nem logikázott.
És mi lehet az oka? A kis kijelzőt nem hinném, a kis felbontást már talán hamarabb, bár én még mindig el lennék HD-n is fHD helyett. A kevesebb memória meg a gyengébb kamera? Pedig a nexus az azért nexus, sokan bele is sárgulnak, ha nem elsők közt kapják az új rendszert...
De most komolyan kérdezem, mi lehet az oka? Épp G4-et szemeltem ki Z2 utódnak, de azért keresgélek alternatívák közt, viszont az 5X pl. eszembe sem jutott eddig, azt hittem, drágább.

(#2075) BlackTreff válasza kelly416 (#2074) üzenetére


BlackTreff
tag

Adoptable Storage: Az SD kártyát belső tárhelyként tudja kezelni.

(#2076) Fail3D!


Fail3D!
addikt

62k van fent LG G4 de annyira nem erzem, hogy a roszabb akksi ido vs kijelzo felbontas, kamera paros megerne akar 1-1 be, hogy lecsereljem a telefont. Nagyon szeretnek gyors, szep es min 5 orast sot idot egy telefonnal... a 3 elvarast egy note 5 hozna, de azt meg dragalom egyenlore.

[ Szerkesztve ]

(#2077) bwoay válasza kelly416 (#2074) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem a piac szarul reagált rá, ugye 2 Nexus telefon jelent meg egyszerre, erre eddig nem volt példa, és a kettő közül a 6p az, ami a legutóbbi Nexus készülék megjelenése óta eltelt idő tekintetében érdemi előrelépést jelent, az 5X csak egy N5 utánérzés, nem túl minőségi anyagokból, 2GB RAM-mal. szerintem nem sok ember szívét dobogtatta meg az eredeti árcímke mellett. Expansyson nézem az árakat, a 16 GB-os változat most olcsóbb, mint a szintén 16-os G Flex 2 :)
én amúgy azt nem értem, hogy ha az LG anno a G2--nél még bele tudta préselni az 5,2-es kijelzőt egy 140 mm-nél rövidebb házba, akkor a Nexus 5X esetében mi indokolta hosszban a közel plusz 1 cm-t,
miközben nincs előlapi stereo speaker...

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#2078) Fail3D! válasza bwoay (#2077) üzenetére


Fail3D!
addikt

A g2 volt a best azert nemtudtak azota sem unatozni...:)

(#2079) Cingáriusz válasza Fail3D! (#2078) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Igazából a Flex2 azért jobb. G2 sokszor akadozott, Flex2 nem. Fényképezőben is sokkal jobb a Flex2.

(#2080) Catcan


Catcan
csendes tag

Sziasztok!

Csak gondoltam megírom,h ma reggel több hónapos látszólagos boldogság után a mélybe vetette magát a Flex2-m. Egészen pontosan 2m magasságból esett linóleumra úgy, hogy közben lekoccolt egy deszkát. Lett 4 baromi mély karcom a hátulján, kb 3mm darabja. Ezen kívül nem lett semmi baja :))

[ Szerkesztve ]

(#2081) aya válasza Cingáriusz (#2079) üzenetére


aya
addikt

Azért van pár év eltérés a g2 és a flex 2 között, g2-ről váltottam, azt is imádtam.
De a képernyőn megjelenő sárga ragasztó csíkot nehezen nyeltem be az lg-nek :(

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#2082) iMagic7 válasza aya (#2081) üzenetére


iMagic7
tag

Szerencsére semmi folt nincs nálam ,egyedül a minimum fenyero lehetne alacsonyabb :(
Amúgy nagyon pozitív ez a telefon ,pedig elegem lett az utóbbi időben a droidbol ,és ios mellett is meglepően stabil tud maradni ;)

[ Szerkesztve ]

(#2083) Kofka04


Kofka04
tag

Sajnos a frissítés óta nálam a töltési idő majdnem a kétszerese lett, illetve az a kijelző fényerő dolog még mindig jelen van. Valami automata fényerős marhaság lehet. Amikor mozgás van a kijelzőn addig nyugiba marad, de amint megáll a kép állít a fényerőn magától. Kb.10%-ot változhat pluszba vagy mínuszba. Elég zavaró hogy lapozok egyet vagy görgetek vagy akármi és folyton vibrál a kijelzőm és még szarul is csinálja, mert ha több a sötét a képernyőn akkor lejjebb veszi a fényerőt, ha világosabb dolgok vannak a képernyőn akkor emeli a fényerőt. Lehet szervízbe kéne vinnem? Elég valószínű, mert csak nálam van jelen ez a dolog, de nem hardveres a hiba az szinte biztos.

(#2084) Fail3D! válasza Kofka04 (#2083) üzenetére


Fail3D!
addikt

Elotte azert csinalj egy factory resetet es ugy is probald ki.

(#2085) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Nézem minden nap PC Suite-al, hogy van e már frissítés, de még mindig nem dobja fel :(

(#2086) Weeman1 válasza Cingáriusz (#2085) üzenetére


Weeman1
veterán

Rakd fel magadnak,nem tart sokáig. :)

Xiaomi 11T Pro

(#2087) Cingáriusz válasza Weeman1 (#2086) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Nem tudom hogy kell és nem is merek nekiállni.
Le tudná valaki írni lépésenként, hogy kell? Honnan lehet leszedni az update-et?

[ Szerkesztve ]

(#2088) A-Bag válasza Cingáriusz (#2087) üzenetére


A-Bag
tag

Én [link] ez alapján csináltam, le van írva lépésről lépésre, és le is tudsz tölteni innen mindent ami kell hozzá.

(#2089) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Felraktam az LGUP-ot, elindítottam, telefon csatlakoztatva van, látja is a készüléket, de amikor kiválasztom, nem enged tovább és ezt írja ki:

Mi lehet a baj?

(#2090) Cingáriusz válasza A-Bag (#2088) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2091) Fail3D! válasza Cingáriusz (#2089) üzenetére


Fail3D!
addikt

Usb hibaelharitas pipa es lg usb drviert is fel kell rakni a gepre.

(#2092) Cingáriusz válasza Fail3D! (#2091) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Felraktam az LG USB drivert, de ugyan úgy nem enged tovább az LGUP.
A készüléket látja a windows és a PC Suite is.

[ Szerkesztve ]

(#2093) A-Bag válasza Cingáriusz (#2092) üzenetére


A-Bag
tag

usb hibaelhárítást kipipáltad a telón ? (A fejlesztői opciókban)

(#2094) Cingáriusz válasza A-Bag (#2093) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Azt hogy kell előhozni? Hol található?

(#2095) A-Bag válasza Cingáriusz (#2094) üzenetére


A-Bag
tag

(#2096) Cingáriusz válasza A-Bag (#2095) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Megvan, bekapcsoltam az USB hibaelhárítást, újraindítottam a gépet (kérte). Továbbra sem enged tovább az LGUP.

(#2097) A-Bag válasza Cingáriusz (#2096) üzenetére


A-Bag
tag

Lehet nem jó drivert szedtél le, én innen töltöttem: [link]

Szoftverfrissítést lenyitod, és ott az usb meghajtó windowsra

(#2098) Cingáriusz válasza A-Bag (#2097) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Leszedtem most innen, nincs változás.

(#2099) A-Bag válasza Cingáriusz (#2098) üzenetére


A-Bag
tag

Fogalmam sincs mi lehet. Ennyit találtam most hirtelen:

ARE YOU HAVING TROUBLE WITH LGUP NOT SEEING YOUR MOBILE?
Try this....... take the back off your mobile so you can get at the battery. Connect your mobile via USB. Start LGUP, if it does not see your phone DO NOT DISCONECT, DO NOT RESTART OR TURN OFF LGUP. Take out the battery and then put it back in.......let the phone restart on its own. LGUP should now see it.

Mivel akku kiszedés itt nem lehetséges, próbáld meg egy kikapcs-bekapcs-al.

(#2100) Dealer95 válasza Cingáriusz (#2098) üzenetére


Dealer95
őstag

Windows 7,8 vagy 10, amin próbálod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.