Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32501) Quqesz válasza SybenX (#32500) üzenetére


Quqesz
nagyúr

+1

Tirszin
Nézz szét és meglátod mit tud a topikban...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#32502) lela válasza lela (#32476) üzenetére


lela
aktív tag

Na a helyzet az hogy folyamatos hajszárítózás mellett életben tudom tartani a telót, nem indul újra.
Tehát aki belefut a bootloopba és esetleg nem mentett mindent le annak ezt javaslom.
Már mindent lementettem kivéve a naptárt...
Ezzel kapcsolatban kérdezném hogy az Acalendart aki esetleg használ hogyan lehet a bejegyzéseket lementeni valami fileba, mert nincs benne ilyen lehetőség...

(#32503) Snoky21


Snoky21
tag

Sziasztok!

A fekete bőr hátlapos G4 tulajoktól szeretném kérdezni, hogy a kopás mennyire szembetűnő?
Az enyém a barna verzió, de 1 év pár hónap használat után, minden figyelmem ellenére kezd vállalhatatlan lenni.
Bár Nekem a barna esztétikusabb, befektetnék egy feketére, amennyiben azon kevésbé látszódik a használat.

(#32504) neo_xperia válasza Snoky21 (#32503) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Nekem van mindkettő. A fekete sokkal strapabíróbb. A barna (azzal vettem) alig van fent, de a négy sarka már fekete. A feketét fél éve vettem, de azon semmi nem látszik.

(#32505) neo_xperia válasza tirszin (#32499) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

Akkor nálad valami nem kerek. Én is G2-ről váltottam. Nem volt rossz, de ég és föld a különbség a G4 javára.

(#32506) SharpSA válasza lela (#32502) üzenetére


SharpSA
veterán

Mert nem a gugli naptárba mentetted a dolgaidat?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#32507) lela válasza SharpSA (#32506) üzenetére


lela
aktív tag

Nem, hanem a telefon naptára van beállítva...
Össze lehet valahogy szinkronizálni..?

(#32508) SharpSA válasza lela (#32507) üzenetére


SharpSA
veterán

Nincs abban a programban exportálási lehetőség?
Egyébként meg nézd meg pc-n egy böngészőben, hogy a gugli naptárban van-e valami.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#32509) Aryon87 válasza Mikemend (#32495) üzenetére


Aryon87
félisten

Kosz a tippet. G5-re is jo a V10 app, sot a fotozason is javit. Manualis beallitasnal a zarido 2x annyi mint a G5 gyarija.. Hm...
Manual video is mukodik. Csak az a francos SD-re mentes..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#32510) mivan80 válasza Mikemend (#32494) üzenetére


mivan80
aktív tag

Szerintem meg semmi köze az ES-nek hozzá.

Én memóriakártyára fényképezek alapból, nálam is az első fotó lassan készül el. Lehet át kellene állnom a belső memóriára? Akkor nem lassú az első fotó? Mert sokszor szívok e miatt.

Szóval Ha az ES-sel (nálam is fent van) semmit sem buherálok, csak simán USB-n rádugom a gépre a telefont és másolni szeretnék, szintén 0 byte-os fájlokat kapok, mint te...

Én ezért(meg egy korábban egy hónapnyi mentettlen kép memóriakártya halál miatti elvesztése miatt) beállítottam a Google Fotók alkalmazáson belül az automata mentést Google drivera, wifin keresztül, mikor töltés alatt van a telefon, és onnan másolok, mentek mindent le a gépre.

A másik lehetőség, hogy microusb-s pendrivera mentek, a másolást szintén ES-vel végzem, de itt szintén előfordul mondjuk húsz képből egy 0 byte-os, vagy egy egy sérült lejátszhatatlan videó. Ezeket újra szoktam másolni, másodszor általában már nincs hiba. Itt én is szívtam már , mikor áthelyezésre böktem, és a hibás fájlokat nem tudtam többet újra másolni.

Viszont szintén itt a Microusb-s pendrivenál kiemelném, hogy a telefon rendszeresen magától elveszti, leválasztja a pendriveot részben, ugyanis a másolás minden esetben végig megy (mégha van fent említett hiba is), de utána már nem tudom a pendriveot szabályosan leválasztani. Az ES még mindig látja, sőt kezeli, de a tárhelyek menüpont alatt már nem látszik, onnan nem lehet kezelni, szabályosan leválasztani. Ez akkor is fenn áll, ha a másolás alatt végig ébren tartom a telefont, és a műveletet az ES nem a háttérben végzi.

Ezek után minden egyes alkalommal, mikor a pendriveot bedugom a számítógépbe a windows 10 azonnal sikítva jelez, hogy a pendrive sérült és le akarja futtatni a scandisket.

Ez a korábbi romok és a korábbi alaplapom mellett is fennálló hiba volt nálam. A szervizben jeleztem is, mint hibát. Remélem is, hogy majd az új alaplap, vagy az új ROM megoldja, e sajnos nem.

Másnál van e ilyen hiba?

[ Szerkesztve ]

(#32511) Gyugyu1987


Gyugyu1987
tag

Sziasztok! Nálam is fenáll a másolási hiba Total Commanderrel. A windows 10 usb másolás közben nekem folyamatosan eldobálta a telefont, a telefon meg engedélyeket kéreget, hogy használhassa őt a windows. A jómultkorában sorozatot másoltam, hát ne tudjátok meg a kínszenvedést! Előtte frissítettem V20G-re, azt hittem azzal van a baj.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b@szódni, akkor meg kell b@szódni!!!!!!"

(#32512) slyowich


slyowich
csendes tag

sziasztok!

Valami miatt nem tudok screenshotot kesziteni! Power + volume down gomb kombinacio nem mukodik. Eddig semmi peoblema nem volt vele..... Valakinek valami ötlet?
Beallitasoknal nem talalok semmit sajna...

(#32513) Gyick válasza slyowich (#32512) üzenetére


Gyick
őstag

csinálj a quickmemoval..

Nekem olyan mostanában hogy a kábelt ha bedugom és tölteni akarom akkor nem tölt nem történik semmi,ha laptopba akkor se jön fel az a menü.Újrainditás után viszont jó.Szóval töltés elött mindig újra kell inditanom a telefont.Ilyenel találkozott már vki?

[ Szerkesztve ]

(#32514) Mr_Rob


Mr_Rob
tag

Sziasztok!

A V20g frissítés óta az autó és a telefon közötti Bluetooth kapcsolat hol stabil, hol pedig percenként ledobál. Még nem jöttem rá az összefüggésre, de van, hogy egy órás úton semmi baj és van, hogy folyamatosan bosszant. Újraindítás nem befolyásolja. A zenehallgatás (A2DP) alatt nem szakadozik, csak készenlétben és telefonáláskor. FR-t nem csináltam, mert amúgy nincs semmi más gondom vele és túl nagy macera, de találkozott bárki hasonlóval?

Robi

(#32515) morneo.it


morneo.it
senior tag

Nincs valakinek normális linkje valami független V20G ROM-hoz? Össze vissza keresem, de nem találok épkézláb linket...

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#32516) vigyori78 válasza morneo.it (#32515) üzenetére


vigyori78
őstag

(#32517) Technoman


Technoman
őstag

Ti milyen vírusirtót használtok a telóhoz?
Lassan kezd lejárni az ingyenes Kaspersky Mobil appom. Érdemes áttérnem fizetősre, vagy van valami jó/jobb ingyenes irtó?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#32518) Viktor0610 válasza Technoman (#32517) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Semmilyen vírusirtó nem kell. :)
Csak válogasd meg a programjaid beszerzési helyeit. ;)

Xiaomi 13T

(#32519) akos727


akos727
senior tag

Udv! Bootloopos lett a telefonom relative alacsony toltottseggel az akkuban. Még nem juttottam el a szervizbe és ez már egy hete áll a telefon. Ha visszarakom az akkut és toltőre rakom, fog bele tölteni vagy csak merülni fog tovább, mert erőlködik a bootloop közben?

(#32520) Viktor0610 válasza akos727 (#32519) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Minek akarod tölteni? :)

Xiaomi 13T

(#32521) akos727 válasza Viktor0610 (#32520) üzenetére


akos727
senior tag

Hogy ne merüljön le 0-ra az akku.

(#32522) Viktor0610 válasza akos727 (#32521) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Hogy ne merüljön le 0-ra az akku."
De az miért fontos? :P A készüléked jelenleg nem működik, tehát teljesen mindegy, hogy mennyire van feltöltve.

Amennyiben az itt, korábban olvasottakat akarod kipróbálni (mélyhűtőbe tenni, majd lementeni az adatokat), akkor természetesen lehet értelme tölteni. :D

(Szigorúan saját felelősségre!!!)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#32523) akos727 válasza Viktor0610 (#32522) üzenetére


akos727
senior tag

Tudtommal lítiumos akku nem imádja, ha csontra lemerül. Amit ugye állás közben is meg tud tenni. Adatokat szerencsére nem kell lementenem 1 vagy 2 nappal előtte csináltam FR-t, így kb 1 kép veszik.

(#32524) Viktor0610 válasza akos727 (#32523) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben egy alkalommal merül le nullára, abból nyilván nem történik nagy baj.
A szervizbe küldéshez pedig felesleges feltölteni.

Xiaomi 13T

(#32525) Quqesz válasza Technoman (#32517) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Avira

Mr Rob
Ha párosítottad újra akkor is?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#32526) morneo.it válasza vigyori78 (#32516) üzenetére


morneo.it
senior tag

Szuper, köszönöm. :C :R

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#32527) brd válasza Viktor0610 (#32524) üzenetére


brd
nagyúr

Nem úgy megy az, hogy egy alkalommal lemerül 0-ra, oszt' az tovább nem baj, hanem az rossz, ha alacsony töltöttségi állapotban sokáig van. Szervizben lehet akár több hétig is, ameddig ők fel nem töltik (ha egyáltalán), így ez már biztosan nem tesz jót a batterynek.

The only real valuable thing is intuition.

(#32528) Viktor0610 válasza brd (#32527) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem kicsit túltoljátok a biciklit az aggodalmaskodást az akkuért.
Nem hinném, hogy a szervizben töltött idő annyira kihatna a 0-ra merült akkumulátor használhatóságára, ha meg ez tényleg fontos valakinek, akkor célszerű kivenni a készülékből az akkumulátort.

Xiaomi 13T

(#32529) Stauffenberg válasza tirszin (#32499) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A G2-t nem ismerem, de a G4 esetében RAW-ban nem kevéssel, hanem sokkal nagyobb a dinamika a JPEG-hez képest. Ami a JPEG-en már rég bebukott és kiégett, az RAW-ból még könnyen visszarántható.

A képzajban egyetértünk, én sem kedvelem. Főként a magas színzaj ami nagyon zavaró, még fényes nappal, alapérzékenységen is jól láthatóan jelen van RAW-nál. Nagyjából ez az egyetlen oka, hogy nem is lövök RAW-ban a telefonnal.

(#32530) tirszin válasza Stauffenberg (#32529) üzenetére


tirszin
senior tag

Így van, nagyon zajos ez a szenzor és a legzavaróbb, hogy nem találok olyan RAW szerkesztő progit hozzá (még a PC-re sem), ami legalább megközelítené a gyári szoftverének a zajszűrését. :(

Így tényleg igazad van: érdemes elengedi a plusz dinamikát és inkább jpg-ben használni.

Akik itt hivatkoztak a fotós fórumra, gondolom, szintén jpg-ben használják.

Dinamika bajom lehet, hogy a Snapseed miatt van. Nagyon szerethető, de olyanokat csinál, hogy jpg-ben tökéletesen exponált a kép, de vele megnyitva kb. 1 teljes fényértékkel följebb van. Ma egy beltéri képnél pedig 1.5 FE-vel lejjebb. :O Photoshop Express-ben szintén ok, de az ugye nem tud felinyi effektet sem.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#32531) beccyboy


beccyboy
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok abban segíteni, hogy a google asszisztens hosszú home gomb nyomásra történő megnyitását hogy lehet visszaállítani? Mert egyszer fagyasztottam, és felolvagytás után nem tért vissza ez a funkció. Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Caffeine addict.

(#32532) Reinkz válasza akos727 (#32523) üzenetére


Reinkz
senior tag

valóban nem imádja sőt ha csontra lemerül nem lehet feléleszteni, de az 3v-t jelentene cellánként kb,
az elektronika 3,6-3,7nél kikapcsol, így hogy nem használod a telefonod is több mint egy év kéne hogy önkisülés következtében tönkre menjen, de inkább 2.

(#32533) akos727 válasza Viktor0610 (#32528) üzenetére


akos727
senior tag

Enyémből ki van véve. Ha egy kis töltéssel tudnék "menteni" az állapotán, tölteném, csak mondja meg valaki, hogy bootloop közben tölti-e :D

(#32534) Technoman válasza Quqesz (#32525) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi Quqesz:)

(#32535) Stauffenberg válasza tirszin (#32530) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem ilyet a Snapseed soha nem csinált még.

PC-re amúgy jó zajszűrő az Imagenomic Noiseware, ez egy Photoshop plugin és önmagában 80 dolcsiba kerül, de nagyon szép munkát végez (persze nem egyetlen csúszkán állítod a zajszűrés mértékét, mélyebben paraméterezhető a Photoshop saját zajszűrő megoldásánál).

A szenzor meg olyan-amilyen. A dinamikát nem bántanám, mert ebben élvonalbeli, de a képzaj tényleg túl erősen van jelen. De ez a többi vele egy idős Sony szenzorra is igaz. Az idei Sony szenzor garnitúra sokkal jobb. Legalább egy fényértékkel jobban bírják és színzaj helyett inkább csak világossági zaj van jelen, ami kevésbé zavaró a szemnek. Ennyit jelent egy eltelt év az iparban.

(#32536) #29810560 válasza akos727 (#32533) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem tölt rendesen a bootloopos LG G4. Sőt minél többet játszadozik vele ez ember - hogy megpróbáljon életet lehelni bele - egy kicsit mindig kevesebb lesz az akkuban. (Tapasztalat. Sajnos az enyém már megjárta a bootloop kálváriát.)

Nem érdemes szórakozni vele. Az LG központi szerviz a megoldás.

(#32537) TeeJay


TeeJay
félisten

megérkezett az ebay-en rendelt Samsung EVO Plus 64gigás microSDXC kártya
kicseréltem a 16gigásra és hasít keményen
aki kártyát tervez annak bátran ajánlom
courtesy és sinceritytrading ebay és 4700volt 1hét alatt ide ért szóval bestbuy és nem lassítja a telefont :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#32538) tirszin válasza Stauffenberg (#32535) üzenetére


tirszin
senior tag

Nekem kb. minden 2. kép szerkesztése úgy indul, hogy Expozíció: mínusz 0,3...0,6 FÉ. Aztán, persze kiég az ember háta még borús időben is. Íme:

Még egy tippem van: lehet, hogy a Camera FV-5 app okozza. Ki fogom próbálni a gyári kamera app-al is (bár az nem lesz jó használatra, mert nem lehet benne a hangerő gombbal fókuszálni).

Imagenomic Noiseware -t köszi, utánanézek.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#32539) Stauffenberg válasza tirszin (#32538) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem a Camera FV-5 nem vált be G4-en, pedig megvásároltam korábban a fizetőset. Az a baj vele, hogy csak a gyári kamera app fér hozzá a lézeres AF-hez meg a Color Spectrum Sensor-hoz, így a fókuszálás és a fehéregyensúly beállítása is sokkal lassabb (utóbbi akár pontatlanabb is lehet).

Szeretem nagyon a Camera FV-5-öt, mert egy jól kezelhető, jól paraméterezhető kamera app, de G4-en nekem a gyári kamera vált be (pedig annak is bőséggel vannak hiányosságai, például nincsenek fénymérési módok és expozíció kompenzációért manuális módra kell kapcsolni, de ott meg nincs HDR... fuck logic).

(#32540) brd válasza TeeJay (#32537) üzenetére


brd
nagyúr

Kérlek, oszd meg velem, hol találtál te 4700 HUF-ért 64GB-os Samsung EVO Plus kártyát?

The only real valuable thing is intuition.

(#32541) Stauffenberg válasza brd (#32540) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Memóriakártya topik

Vannak megbízható Ebay eladók, akik eredetit árulnak pofátlanul olcsón. Ott majd segítenek. Egyébként TeeJay is leírta kiket kel keresni.

(#32542) Mikemend válasza mivan80 (#32510) üzenetére


Mikemend
senior tag

A lassú fotózáshoz nincs köze az ES-nek, de a 0 bájtos fájlméretnek igen. Tegnap direkt eljátszottam többféleképp is a trükköt: fotóztam a gyári kamerával memóriába, majd ES-sel tettem át párat, a maradékot meg a gyári fájlkezelővel. Amit az ES tett át az 0 bájtos lett, a gyárival meg mind jó méretű lett. Valószínűleg a fájlméret nem íródik be a fájlrendszerbe/indexbe. Írtam nekik, még válasz nem jött.
Alapból sosem volt 0 bájtos fájlméretem, csak az átmozgatottak esetében.

Az első képnél úgy láttam, még ébredezik a telefon, amint belövi a fókuszt és a fényiszonyokat (tehát hagysz neki pár másodpercet és aztán fényképezel), akkor már jól lő. Ez független a belső memóriától vagy memóriakártyától.

lela: ha már hajszárítózol, pontosan hová fújod a levegőt? Kijelzőre vagy hátulra, a kamera magasságában vagy alulra? :U

Stauffenberg: Én meg a Cinema FV-5-öt vettem meg a manuális videózás miatt, de azt meg nem frissítették hónapok óta. Aztán jött a V10 kamera app és az vitt mindent.

[ Szerkesztve ]

(#32543) Mikemend válasza Gyugyu1987 (#32511) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nálad inkább kábelgond lesz vagy másik USB aljzatba dugd be. De gyanús az előbbi hiba. Meg van törve az a kábel.

(#32544) bghistvan


bghistvan
senior tag

Sziasztok!
Azt vettem észre , hogy a lézeres távolságmérő burkoló fedél merő mikrokarc.
A kamerán és a villanón semmi , hozzáteszem tokban hordom és vigyázok rá.
Vajon befolyásolhatja a kamera működését fotó vagy videó készítésénél ez a karcosodás,illetve nektek is könnyen karcolódik?
A készülék 4 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#32545) ch.lac válasza bghistvan (#32544) üzenetére


ch.lac
tag

Az enyém is tiszta karc és már kamera lencsét is cseréltem, szerintem nem befolyásolja......bár én általában manuálisan fókuszálgatok.

(#32546) Cry0


Cry0
őstag

Bőr hátlapra érdemes tokot rakni ? vagy nem tesz jót neki ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#32547) ch.lac válasza Cry0 (#32546) üzenetére


ch.lac
tag

Nem hiszem, de a műanyagra mehet. Spigen pl írja is, hogy a tokjai a bőrrel nem "kompabilitisek"

(#32548) Psychlo


Psychlo
tag

Sziasztok!

Ezt olvasta már valaki? Érdemes ezzel foglalkozni?

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#32549) slyowich válasza Cry0 (#32546) üzenetére


slyowich
csendes tag

Nekem bőrhátlappal van egy spigen tok 4 hónapja teljesen rendben van....

(#32550) Vikooo válasza Psychlo (#32548) üzenetére


Vikooo
addikt

Igen. Elso, szinte kotelezo lepes uj LG G szeria beuzemelesenel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.