Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) polberto válasza #86973952 (#33749) üzenetére


polberto
tag

Megpróbálom, köszönöm a tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#33752) cicaslany86


cicaslany86
aktív tag

MM-ban sajnos nem rögzítik imei szerint a készülékeket. Sajnos ez 100%
Ha van számla, utolag is lepecsételik a garilevelet, de anélkül nem, mert nem bizobyithato a származása. Milyen nyeremény volt ez? Nem rémlik olyan, ami V10-et érintett volna. De ha az eladó valoban nyerte, akkor biztos, hogy kapott valami papírt. Ott szigoruan dokumentálnak kindent. Csak a lopott cucc megy ki szüzen. Ráadásul a beérkező telefonokat 90%-ban fel is nyitják, ellenőrzik akik átveszik.

[ Szerkesztve ]

(#33753) OPiiPO válasza polberto (#33745) üzenetére


OPiiPO
addikt

MM-ben nem emléxem V10 nyereményjátékra? Biztos ez?

De nincs gond, mert a nyertes nyílvánvalóan kapott eredetet bizonyító papírokat, így csak azokat kell elkérned.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33754) #86973952 válasza cicaslany86 (#33752) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igen, MM papírnak mindenképp kell lennie. Különben a cég nem tud elszámolni vele, hogy átadta a telefont. Olyan nincs, hogy nincs róla papír.

LG nyereményjátéknál is az LG adja ki. Nem csak jótállási jegyet, ami 90% -ban a csomagolás része. K4 -nél például nincs.

[ Szerkesztve ]

(#33755) OPiiPO válasza polberto (#33743) üzenetére


OPiiPO
addikt

Bocs, de ez miért is bootlop hiba? Bootloop esetén be lehet kapcsolni a telót (logóig) csak ugye mindig újraindul.
Biztos vagy benne hogy az? Mi történik pontosan?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33756) polberto válasza OPiiPO (#33755) üzenetére


polberto
tag

Tehát, eleinte az android logo bejött majd kikapcsolt és semmi. Most már abszolut nem reagál a bekapcsológombra. Akksi jó megmértem. a töltésre nem reagál.

(#33757) Quqesz válasza polberto (#33756) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sanszos....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#33758) TeeJay


TeeJay
félisten

Mibe fogadunk h lopott telefont adtak el neki MM nyeremény játékban nyert telefonként... Őszintén
2016-ban ki az a dinka aki papírok nélkül vesz bármit is ilyen árban? Még féláron sem venném meg mert mivan ha 2 hét múlva elromlik? Én 2012-ben sprinter szülinapi játékban nyertem egy Dell laptopot és átvételkor Gari papírt és még számla másolatot is adtak ha bármi bajom lenne vele, igaz én 1 hét múlva el is adtam szintén minden papírjával

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33759) Tulku válasza TeeJay (#33758) üzenetére


Tulku
veterán

Én abszolút hamis élethelyzetnek ítélek meg egy olyan ügyet, amelyben bontatlan (!) készüléket és kitöltetlen papírfecnit átvennének nyereményként...

1. Mi van, ha hiányos, rossz a készülék? Nem kellene a nyertesnek legalább kipróbálnia?
2. Azt is dokumentálják multik, ha Irénke rendellenesen jár mellékhelyiségbe, nem egy 100+ ezer forintos nyeremény átadását-átvételét...pláne egy kitöltetlen garjeggyel...szerintem manapság kizárólag földönkívüliek nem tudják, mit ér egy darab kitöltetlen garjegy...

Eladó részéről ez a történet...erősen sántít....

(#33760) kelly416 válasza bghistvan (#33736) üzenetére


kelly416
veterán

Nem akarom védeni a Cordon-t, sőt, egy időben óva intettem bárkit, aki oda akart telót küldeni, de az utóbbi 1-1,5 évben szinte semmi panasz nincs rájuk, és z1c-t meg z2-t tuti javítottak már mindenféle papír nélkül IMEI alapján. Sőt, 1éves sufni garis eu régiós telót másfél éves korában ugyanúgy gariban szervizelték. A V10-es fórumtárs most a két kezét összetenné, ha a Cordonba kellene küldje a telefonját Sony garanciával. Szegényt sajnálom nagyon. Vastag tanulópénz.

(#33761) polberto válasza TeeJay (#33758) üzenetére


polberto
tag

Nem lopott, akitől vásároltam megpróbálja megszerezni a papírokat.
Ha lopott lenne, akkor MM dolgozó lophatta el csak mert így dobozostól nem férsz hozzá a polcokon.

(#33762) gipsztigris válasza polberto (#33761) üzenetére


gipsztigris
addikt

És MM dolgozó nem lehet tolvaj? :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#33763) polberto válasza gipsztigris (#33762) üzenetére


polberto
tag

De
Az LG szerviz nem tudja megállapítani IMEI szám alapján a telefon történetét?
Ha alaplapot kell cserélni esetleg nem csinálják meg papírok nélkül, mivel 2016-os a telefon és magyarországi LG által forgalmazott?

[ Szerkesztve ]

(#33764) morneo.it válasza polberto (#33761) üzenetére


morneo.it
senior tag

... ha lopott, ki mondta h a MM-bol van? Ha ok eszreveszik, tiltjak az IMEI-t. A MM-nek nem volt V10-es nyeremenyjateka. Megkerdeztem MM vevoszolgalatos haverom, aki meg megnezte a belso rendszerben...

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#33765) polberto válasza morneo.it (#33764) üzenetére


polberto
tag

És melyik cég árul még nálunk az LG Elektronics Magyar Kft által forgalmazott V10-et?
Illetve a MM-ban az IMEI alapján tudnak valamit mondani a telefonról?

[ Szerkesztve ]

(#33766) gipsztigris válasza polberto (#33763) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az IMEI alapján CSAK a gyártás idejét lehet meghatározni. A garancia pedig az eladástól szól. Ha nincs papír, sajnos nem javítják gariban! Egy LG okosórával szívtam meg. Finnországi vásárlás volt, a srác ott felejtette az eredeti papírokat Finnországban, viszont volt egy másolata a számláról .pdf-ben.
Ezt vittem a szervizbe (bőven lett volna még garancia az órára) és nem fogadták el. Csak eredeti számlát vagy garanciajegyet fogadnak el. És mindezek mellett 100%-ig készségesek és segítőkészek voltak, de azt mondták, hogy a rendszerük még nem olyan mint az Apple rendszere. Ott lehúzod az olvasón a telefont, mindenféle papír és dokumentum nélkül megjavítják, ha garis.......és ha tudod az iCloud fiók jelszavát . :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#33767) TeeJay válasza polberto (#33765) üzenetére


TeeJay
félisten

azért írtam lehet hogy a MM-ból van csak épp nem legális úton így erre szerintem keresztet vethetsz
bár szerintem valószínűbb hogy valami "kamionról leesett" példány a tied csak szép volt a körítés és elhitted és megvetted :K
én 96-ért vettem mobilker-től de ha 50ért adná valaki ugyanilyen mesével minden papír nélkül bontatlanul
akkor sem venném meg mert mint írtam ha 2hét múlva gáz van mihez kezdek?

hallottam már ismerős körökben hasonlóakat igaz azok tabletek voltak vagy laptopok és mikor baja lett lestek hogy mi legyen :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#33768) Tulku válasza morneo.it (#33764) üzenetére


Tulku
veterán

"A MM-nek nem volt V10-es nyeremenyjateka. Megkerdeztem MM vevoszolgalatos haverom, aki meg megnezte a belso rendszerben..."

Ha ez igaz, akkor miről beszélünk?....

Mert gondolom ha ebben a tekintetben hazudott az eladó, akkor....

(#33769) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!

Akinek vodás készüléke van,hogy tudja előhozni a hidden menüt?!
A szokásos számsort beírva a tárcsázóba nekem valamiért elutasítja!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#33770) Quqesz válasza Flayer (#33769) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Melyik rendszer, melyik kód? Nem függ szolgáltatótól a hidden menü(tudtommal)

gipsztigris
Meg hogy melyik régióba szánták.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#33771) vigyori78 válasza polberto (#33761) üzenetére


vigyori78
őstag

A dobozon lévő matricákról lőnél egy képet, persze az imei-t takard ki.

(#33772) MikeRenton


MikeRenton
tag

Ugye egy QI card integrálása a hátlapba azt is jelenti, hogy az NFC antenna is cserére kerül. Ez nem befolyálsolja a mobilfizetést? Tudtok erről valamit?

(#33773) cicaslany86 válasza morneo.it (#33764) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

MM nem tud tiltani/tiltatni sem, mert nincsenek a telefonok imei szerint regisztrálva. G4 promó volt, mikor okostévéhez adták ajándékba tavaly, de V10 játékról nálunk sem tudnak. Bárki kilophatt, belsős raktárból is. Már Samsung S6-ot is vittek ki saferben, amit aztán garázsban könnyedén leverhettek róla. Nem szabad papír nélkül vásárolni. A leggagyibb dumák között szerepel a "nyeremény volt", "kettőt kaptam ajándékba", "költözéskor elveszett a papír". Ilyenkor csak úgy vegye meg bárki is, hogy számoljon azzal, hogy garancia bukó, tiltás benne van a pakliban és lopott is lehet.

(#33774) htc07 válasza MikeRenton (#33772) üzenetére


htc07
addikt

nekem megy az nfc is a qi mellett, bár a mobilfizetést még nem próbáltam mert lusta vagyok elballagni az OTP-be, pedig az NFC SIM kártyám megvan hozzá

(#33775) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Úgy tűnik az én telefonom is megadta magát. 2015 decemberi vásárlás, akkumulátor alatt az s/n 505-el kezdődik. Épp a zsebemből vettem ki a telefont, mikor már csak az LG logót mutatta.

Jelenség: Van úgy, hogy az LG logónál újraindul, de van hogy ott le is fagy. kb két tucat próbálkozásból sikerült kétszer elindítani, de másfél perc után lefagy, újraindul és a logónál megáll.

.

(#33776) polberto válasza vigyori78 (#33771) üzenetére


polberto
tag

Valamiért nem tudok képet feltőlteni,

(#33777) Aryon87 válasza polberto (#33776) üzenetére


Aryon87
félisten

kephost.com vagy kepfeltoltes.hu oldalak egyikevel feltoltheted a kepet.

Viszont nekem erosen az az erzesem hogy lopott telefont kaptal. Erosen santit az ugy amit leszurtem mostanaig.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#33778) Balzak83 válasza Aryon87 (#33777) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szerintem is lopott lesz az, nekem az első dolgom, ha veszek egy új telefont, vagy bármi mást, hogy minden papírt, dobozt gondosan elteszek, komolyan, még a reklámfóliát a kijelzőről is, mert ez mindig jó pont a vevőnél, ha eladáskor átadsz neki mindent.(mert egyszer úgyis el fogod adni) Így akár még jobb áron is elmegy a cucc, ez pedig egy fillérbe nem kerül.

Ezt minden egyes prohardver fórum összefoglalóban ki kéne valami villogó bizbasszal írni, hogy "soha ne vegyél kísérő dokumentumok nélküli készüléket mert pórul fogsz járni, előbb vagy utóbb!" Sajnos minden fórumban látni 1-2 naiv embert, aki beleszalad egy ilyen üzletbe, utólag meg vakarja a fejét, hogy mi legyen. (Elnézést a kollégától ez úton is, nem személyes az indíttatás, csak a helyzetet próbálom vázolni)

Ha valaki (mélyen) a szokásos (használt)piaci ár alatt hirdeti a portékáját, az mindig azt jelenti, hogy nagyon gyorsan akar szabadulni a cucctól,

mert rejtett hibája van
mert bizonytalan az eredete
mert nagyon meg akarja venni a következő telóját, és már csak ennyike hiányzik hozzá (és ez az egyetlen eset amikor még jól járhatsz)

Miért adná el az eladó olcsóbban, ha többet is kaphatna érte?

[ Szerkesztve ]

(#33779) OPiiPO válasza Balzak83 (#33778) üzenetére


OPiiPO
addikt

én ugyanezt csinálom, amikor a telót eladom, minden gyári tartozékkal, papírral együtt kapja meg a vevő, mivel nagy fülest használok, a gyári füles az ki sincs csomagolva - jól szokott jönni az alkunál vagy épp ellene :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#33780) stickrs válasza Troy. (#33775) üzenetére


stickrs
senior tag

bakker nekem is ma ugyanez....lg logóig eljut és annyi, kikapcsol...... :W akkor alaplapcsere v mi? ha uk-ba vettem a készüléket attól a magyar lg elvállalja?

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#33781) Flayer válasza Quqesz (#33770) üzenetére


Flayer
senior tag

v20G van rajta és MLT tesztet akarom kikapcsolni!
3845#*815#
Erre gondoltam vagy itt mást kell használni!?

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#33782) Mikemend


Mikemend
senior tag

Csak egy amatőr kérdés: a V10 kamera appban van Steady és OIS lehetőség manuál videózásnál. Az OIS működik rendesen a G4 alatt (tehát van rá hardveres támogatás) vagy maradjak a Steady-nél? :U

(#33783) Sanya válasza gipsztigris (#33766) üzenetére


Sanya
nagyúr

El kell fogadja a számla másolatot is, mert az eredeti a könyvelőnél van, míg a másolat meg nálad. Céges esetben ez így megy.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33784) gipsztigris válasza Sanya (#33783) üzenetére


gipsztigris
addikt

Kár,hogy nem voltál velem! :DD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#33785) Quqesz válasza Flayer (#33781) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Itt nem jó, ezt használd:
*# 546368 # * 815 #
Belépsz Device/SAAT/LDB/LDB setting és itt lesz ha jól emlékszem.

stickrs
Kérdezd meg a szervizet.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#33786) Vikooo válasza Mikemend (#33782) üzenetére


Vikooo
addikt

Jol megy az OIS.

(#33787) Stauffenberg válasza Sanya (#33783) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

+1

Csak könyvviteli, adóügyi szempontból lényeges, hogy eredeti vagy másodpéldány a számla. Garanciánál nem lényeges.

(#33788) Balzak83 válasza Sanya (#33783) üzenetére


Balzak83
senior tag

Itt gondolom arról volt szó, hogy beszkennelte az eredeti számláját, és úgy volt meg neki pdf-ben, nem pedig elektronikus számlát kapott. Tehát volt egy másolat az eredetiről, ami nem az eredeti másodpéldánya volt. Az meg szerintem nem bizonyító erejű.

(#33789) Reinkz


Reinkz
senior tag

Valaki számolta amúgy már össze a fogyasztást? 51% áll az akku ma nem nyomkodtam, poénból össze adtam mindent 484mah, tudom hogy ez csak szoftveres de azért akárhogy is nézem az akku felé az valahol 1500mah körül kéne hogy legyen.
Mondjuk alaphangon meleg a telo szóval lehet a fűtést nem számolja.
Csak nem értem hogy nekem ezek a 6os droidok miért nem klappolnak ez is meleg, zene lejátszásnál jobban merül mint amikor spotfyal streamletem 4G-n. Ha nem lesz bootloopos mielőtt lejár a gari biztos beviszem.

(#33790) gipsztigris válasza Balzak83 (#33788) üzenetére


gipsztigris
addikt

Tökéletes meglátás! :C
Jó,hogy nem nekem kellett elmagyarázni, mert csak vita lett volna belőle. ;]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#33791) ToniSoprano válasza Reinkz (#33789) üzenetére


ToniSoprano
addikt

hanyas 6.0 van rajta volt telepítés előtt hard reset gombokkal?

(#33792) Reinkz válasza ToniSoprano (#33791) üzenetére


Reinkz
senior tag

v20g, nem volt hard reset lg uppal ment fel a nullarol

(#33793) ToniSoprano válasza Reinkz (#33792) üzenetére


ToniSoprano
addikt

akkor maradok még az 5.1-en nagyon megbízható az üzemidő és ami sok+, hogy szinte egyáltalán nem melegszik a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#33794) Flayer válasza Quqesz (#33785) üzenetére


Flayer
senior tag

Sikerült köszi!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#33795) kocsij


kocsij
tag

Lg válasza a tmobilos frissitésekre.

LG Support: A frissítést mindig a szolgálatóknak küldi meg az LG, és ők a saját felhasználói felületüknek megfelelően változtatnak rajta, és ezt követően küldik ki a felhasználóknak.

LG Support: Ezeket egyszerre kapja meg minden szolgáltató.

Valamit csinálni kellene a tmobil-al mert ez vicc hogy folyamatosan vissza tartják az LG frissitéseket.

Galaxy S23 Ultra

(#33796) ToniSoprano válasza kocsij (#33795) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Itt leírtam a történetem: [link]

(#33797) natë


natë
nagyúr

Kollégám g4-én a következő ikon jelent meg (az a jack dugó szerű). Mit jelent?
Semmi nincs rádugva.

(#33798) Quqesz válasza natë (#33797) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ha a jack dugóba nem fülest dugsz, hanem sima jack dugós kábelt és mondjuk rádugod erősítőre, akkor mint egy vonalkimenetként érzékeli. Ez annak a jele. Ha nincs bedugva semmi a jack dugóba, akkor vszínű kosz került bele(v víz esetleg) , tisztítsa ki pl fogpiszkálóval, sűrített levegővel.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#33799) Busterftw válasza natë (#33797) üzenetére


Busterftw
veterán

Restart után is? Lehet érintkezési hiba is.

(#33800) Balzak83 válasza kocsij (#33795) üzenetére


Balzak83
senior tag

Szerintem ne várd meg, hogy kiadják, hanem tedd fel a legfrissebb függetlent, (pl. V20H, az egész jó). Garanciális ügyintézésnél nem számít, hogy szolgáltatós-e a szoftver, csak az a lényeg, hogy az általuk kiadott hivatalos legyen fent.

Tavasszal frissült a G3 MM-re a T-nél, de azt az első verziós szoftot adták ki "saját márkásként" ami már kint volt 3-4 hónapja függetlenként. MM-ből addigra már kiadtak rá három új verziót.

Nekem a G3 is T-Mobilos volt, és portugál szofttal adtam be kijelzőcserére. Szóba sem került, a javításnál,hogy mi van rajta

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.