Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:14

LOGOUT.hu

LG G3 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20701) mike710 válasza samu100 (#20694) üzenetére


mike710
aktív tag

Mire van a fórum! Őő személyes tapasztalat cseréjére, vélemény megosztásra, kérdés feltevésre és annak normális hangnemben történő megválaszolására? Igazad van tényleg gáz hogy 3 ember hamarabb böfög be semmit mondó válaszokat minthogy leírja a személyes tapasztalatát de igazad van olvass sablon szöveget ezért jó supportnak lenni az ilyen korlátolt embereket el lehet intézni azzal is :)) " tényleg gáz"

[ Szerkesztve ]

(#20702) samu100 válasza mike710 (#20701) üzenetére


samu100
tag

Már körülbelül 300 alkalommal ki lett tárgyalva a laggolás téma. Elég lett volna nagyjából 50 hozzászólást végigolvasni, nagyjából ennyi időközönként kérdezi meg valaki ugyanezt és válaszolnak rá. De nem értem miért nekem írod amit írsz.

[ Szerkesztve ]

(#20703) vatomi válasza Zolio3 (#20698) üzenetére


vatomi
aktív tag

One Click ROOT+TWRP Recovery for Lollipop Stock Firmware

(#20704) Fitzgerald válasza bigsee (#20689) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nemtom hogy kerül rá a lolli, én is már azzal vettem. Azt se tudtam hogy van-e OTA lolli update (kdz-vel flasheltem mindig a gyárit), de akkor ezek szerint van. A szolgáltatók meg szinte biztos, hogy nem OTA teszik fel a legfrissebb rendszert, hanem vagy kdz-vel, vagy valamilyen általunk nem ismert módon.

[ Szerkesztve ]

(#20705) vatomi


vatomi
aktív tag

Én már a vásárlás előtt elolvastam az összefoglalót, ez is segített a döntésben...

(#20706) mike710 válasza vatomi (#20705) üzenetére


mike710
aktív tag

Jó neked, nekem meg az segített volna ha valaki elmondja aki az elejétől kezdve használja, hogy mennyit változott a dolog mert a forma mindig is tetszett ezért nem tudom kiverni a fejemből ezt a telefont. És oké le van írva felfogtam csak jobban adtam volna arra ha valaki olyantól hallom aki itt van jelenleg és amúgy is fórumozik ergo gondoltam nem fáradtság leirni.

[ Szerkesztve ]

(#20707) DJ. Ru$y válasza Zolio3 (#20698) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Stump-pal maximum KK-t rootolsz, Lollit nem lehet se a Stump-pal, se a Purple-lel.

mike710
Szerintem meg az a korlátolt aki nem tud 2-t kattintani kb. és elolvasni a "tapasztalatot", ugyanis a téma összefoglalót felhasználók írják, tapasztalat alapján, igen.
Akkor még egyszer, a téma összefoglalót "mi" (userek) írjuk és szerkesztjük, ezáltal a "mi" tapasztalatunk van benne. :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#20708) vatomi


vatomi
aktív tag

Kb négy napja van nálam, pont nem érdekel milyen volt csak, hogy milyen lett. S ez rohadtul meggyőző!

(#20709) mike710 válasza DJ. Ru$y (#20707) üzenetére


mike710
aktív tag

Dafuq felhasználók írják? Gondolom azt szeretted volna mondani, hogy a felhasználók véleményét figyelembe véve írják, de írj már oda valamit akkor gyorsan. Innentől kezdve sza**om le a véleményed meg hogy szerinted ki korlátolt.

(#20710) Fitzgerald válasza V.Dave (#20697) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Itt egy még nem teljesen kész teszt. Eszerint megmaradt a V-karakter, de erőteljesebbek a mélyek, és részletesebbek a közepek. Az izoláció viszont hurka.
Sokan használunk Piston 2-t (én november óta) nehéz rákontrázni ár/érték arányban. De úgy tűnik a 3 rátett még egy lapáttal.

(#20711) DJ. Ru$y válasza mike710 (#20709) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tessék okostojás: "Azt írást készítette: -FreaK-, DJ. Ru$y, Grawens" az egy dolog, hogy a moderátorok tudják betenni, de erre már képes egy topikgazda is, örülök, hogy ilyen jól ismered a fórumot és így tudsz ugrálni. Itt az eredeti, ami végül bemásolásra került.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#20712) mike710 válasza DJ. Ru$y (#20711) üzenetére


mike710
aktív tag

Renben, köszönöm szépen a segítséget.További szép napot.Elhiszem ha nem esik jól, hogy nem mindenki az összefoglalót olvassa mert sok munkád volt benne.Máshogy is lehetett volna mondani,de nem magyarázkodok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#20713) Misi1980


Misi1980
senior tag

Annyiban védeném meg azokat akik ide látogatnak és a telefon laggolásról és egyéb hibákról kérdeznek hogy a ,,Milyen okostelefont vegyek" topikban nagyon lehúzzák a G3-at.Időnként elolvasom a hozzászólásokat és bátram kijelenthetem hogy a nem ajánlott kategóriába tartozik ez a készülék.Elképesztő hogy menny baromságot összehordanak róla.Ez persze nem ment fel senkit a témaösszefoglaló olvasása és a kereső használata alól.Ha a kérdezők jártak abban a topikban akkor valamilyen szinten jogossan állnak a kérdés előtt hogy most az összefoglalónak vagy az ott tanácsot adóknak hidjenek.Ilyen esetben engem is a telefont használók személyes véleményének hinnék.

(#20714) samu100 válasza mike710 (#20712) üzenetére


samu100
tag

Igencsak szépen írta le, hogy az összefoglalóban megtalálod a kérdésedre a választ, illetve jó eséllyel a következő 10 kérdésedre is. Te kezdtél el pattogni, senki nem vett bántó hangnemet veled szembe, amíg te nem kezdtél el hisztis gyerek módjára picsogni.

(#20715) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Egyszerűbb lenne kiírni 50-es betűkkel az első hsz elejére, hogy mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót, vagy sz###### lovat. Más topikokban is csinálják, meg kell kérni egy moderátort.

(#20716) Fitzgerald válasza Misi1980 (#20713) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Fel nem foghatom miért. Vannak hiányosságai a készüléknek az tény, meg szériahibák is (biztos lesz rev2, majd javítják ezeket). Repedés a mikrofonnál, ragasztófoltok a kijelzőn, stb.
De ahogy már többen írták: más, hasonló kategóriájú, de drágább készülékekkel is vannak hasonló problémák.
A Samsung Galaxykon pl. beég az amoled. Ha tokot teszel rájuk, leszedi a festéket a keretről...plusz mindennek a tetejébe ott a Knox ugye, amiről már itt is volt szó...
De ez csak egy példa.

[ Szerkesztve ]

(#20717) samu100 válasza Fitzgerald (#20716) üzenetére


samu100
tag

Azt azért be kell látnunk, hogy elég problémás a készülék. Kedvelem én is a telefont, de azért az tényleg nem túl márkahűségre ösztönző, hogy mindenféle extrém használat nélkül reped a keret (alul, felül is), és ez csak egy :(. Ez valószínűleg a legnagyobb hibája is egyben. De az összes apró és nagyobb hiba mellett, messze ezzel a telefonnal vagyok megelégedve a legjobban, pedig volt samsungtól kezdve iphone-ig mindenem. De aki nem ennyire türelmes, vagy nem szeret rendszereket cserélgetni, az nyilván kidobott pénznek látja, hogy ezt a telefont választotta. Mindenkinek szíve joga eldönteni, nem erőszakolhatjuk rá másra, hogy ez márpedig tökéletes telefon (am tényleg az :DDD).

[ Szerkesztve ]

(#20718) gusthy válasza Fitzgerald (#20716) üzenetére


gusthy
veterán

Azt gondolom, hogy az agyonbrandelt márkák hívői hinni akarnak abban, hogy nem hiába dőltek be a marketingnek. És ezzel ugyan az Apple-fanokat szokták jellemezni, de nem csak rájuk igaz. Szerintem a G2 / G3 ár - teljesítmény viszonyban köröket ver a versenytársak jelentős részére.

(#20719) zoleeno1 válasza Misi1980 (#20713) üzenetére


zoleeno1
addikt

Pontosan ezert megyek neha oda, rohogni :DDD Az ott ajanlok nagy reszenek fogalma sincs mirol beszél :)

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#20720) Just_Reboot válasza samu100 (#20717) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Na és? A galakszi s6-n meg karcosodik a GG 250-ezerért. És ugyan olyan erőhatásra ahol az iphone 6 hajlik az S6 törik. A G3 meg még a hibái ellenére is az év telefonja lett.

(#20721) Zolio3 válasza vatomi (#20703) üzenetére


Zolio3
senior tag

Köszönöm! Ha még KK van a telefonon, akkor először frissítsem LP-re, utána one click root? Gyári romot szeretnék egyenlőre, de rootoltat.

(#20722) TODI1111


TODI1111
addikt

CM 12 hogy áll mostanában? Érdemes feltenni?

(#20723) vatomi válasza Zolio3 (#20721) üzenetére


vatomi
aktív tag

Én két stock lollipopot is sikeresen rootoltam vele, mehet az upgrade és utána a one click melynek eredményeként mindjárt ott lesz a TWRP is.

[ Szerkesztve ]

(#20724) DJ. Ru$y válasza Zolio3 (#20721) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, így, ahogy írod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#20725) Zolio3 válasza vatomi (#20723) üzenetére


Zolio3
senior tag

Rendben! Köszönöm, Srácok!

(#20726) samu100 válasza TODI1111 (#20722) üzenetére


samu100
tag

Meglepően jól, mondjuk eddig sem volt vele különösebb probléma. Én tegnap este váltottam rá Cloudy 2.2-ről. Eddig abszolút bejön. A hangzás számomra kicsit sivár, ha valaki tud valami jó modot akkor kérem jelezze, nagyon hálás lennék érte. Eddig csak az eXtremeBeats sound modot sikerült működésre bírni (azt hiszem), de ez sem az igazi. A kamera problémára már született több megoldás is, reggel felraktam egy Jishnu által portolt HTC M9-ről portolt kamera appot, nem volt rossz, de inkább leszedtem, később jobban utána nézek. Justreboot korábban linkelt egy kamera appot (Motoroláról lett portolva, amin elvileg a 4k videófelvétel is megy). 1 napi használat után nem nagyon leltem benne kivetni valót, úgyhogy csak bátran. :K

(#20727) TODI1111 válasza samu100 (#20726) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszi, akkor lehet, hogy ma feldobom.

(#20728) Just_Reboot válasza samu100 (#20726) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én is néztem szóval akkor M9-ről lett át portolva? Én meg azt hittem M9-re való. :D

(#20729) Typhoon47 válasza Fitzgerald (#20716) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ezek csak egy bizonyos gyártási hónapig jellemezték a készüléket, azóta (ahogy nálam is) ezek már megszűntek.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#20730) samu100 válasza Just_Reboot (#20728) üzenetére


samu100
tag

Igen, arról lett portolva. Elvileg abban is kell lennie 4k supportnak, de én nem leltem, amúgy tényleg jó. Annyi volt számomra zavaró, hogy az előnézeti kép nagyon darabos volt (low fps), illetve lassabban fókuszált a megszokottnál. Az utóbbi lehet a lézeres fókusz support hiánya is, vagy csak én nem leltem meg a megfelelő beállítást. De még az is fent állhat, hogy még nem lakta be a CM magát. :)

(#20731) Zolio3 válasza vatomi (#20723) üzenetére


Zolio3
senior tag

Még annyit szerettem volna kérdezni, hogy pontosan melyik kdz verziót telepítetted? Mindbe benne van a 855, de van még bőven benne betű, szám, stb. A legfelső a legfrissebb ADEUD85510H_00? Frissítésnél feltételezem, hogy nem normal flash-t kell választani, mivel nem sima frissítés lesz, hanem új rendszer KK-ról LP.

(#20732) Fitzgerald válasza Typhoon47 (#20729) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Hol van erről valami stabil adat, hogy mikortól készülnek a rev2-es készülékek? Én nem találtam semmi erre utaló infót...

(#20733) samu100 válasza Fitzgerald (#20732) üzenetére


samu100
tag

Egy ekkora méretű cég nem fogja világgá kürtölni, hogy bocs, elk*rtuk, jön a LG G3 2.0 verziója (lásd Apple: iPhone 4 -> rosszul fogod). A fórumon még korábban volt téma, hogy a szervizes kollégák szerint a november (vagy talán október, nem emlékszem) utáni készülékek mentesek már a keretrepedéses hibától. Illetve még az ezután garanciában cserélt keretekre már jó eséllyel nem fog visszajönni a repedés (mégis előfordult néhány embernél).

(#20734) Just_Reboot válasza samu100 (#20730) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nálam el sem indul folyton leáll.

(#20735) Misi1980 válasza Fitzgerald (#20716) üzenetére


Misi1980
senior tag

Azért húzzák le a telefont mert a többségnek gyakorlati tapasztalata nincs.Szerintem rendben van ez a készülék.Nem azt mondom hogy hibátlan de a többi gyártónál is vannak hiányosságok.

zoleeno1:Akkor Te tudod miről beszélek.Gondolkodtam már azon hogy beírok hogy fejtsék már ki bővebben hogy miért is rossz ez a telefon de aztán rájöttem hogy teljessen felesleges vitáznom.Jó ez a teló és kész.

(#20736) bigsee


bigsee
addikt

Az összefoglalót nem olvasók védelmében: egy kicsit - nagyon - mélyvíz szerű a topik, sok olyan dolog van itt, ami oda mehetne. Nem mindig egyszerű átscrollozni tizenezer hsz-t, hogy megtaláljuk a választ valamire. Tényleg miért nincsen mélyvíz a g3-nak, hogy ott romolhassanak a kedves fórumtársak, talán kihalna ez a topik, vagymi...?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#20737) ranlomadi válasza Misi1980 (#20735) üzenetére


ranlomadi
tag

Akkor sem engedheti egy cég sem meg magának (főleg egy ekkora), h x %-ban gyárilag 'gyengébb' (-> értem a törésekre) készülékeket bocsásson ki. Nem hordhatjuk vissza 2 hetente a gariba.. így ilyen értelemben jóh fél tőle az ember, több mint 100e kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#20738) Fitzgerald válasza samu100 (#20733) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ebben nem látom a logikát.
Sokan készítenek "revisited" reviewkat hónapokkal a megjelenés után, amelyekben már előkerülnek azok a problémák is, amelyekről megjelenéskor nem is tudhatott még senki. Ha fontos, hogy a későbbiekben is vigyék a cuccomat, akkor én nyilván teleugatom a sajtót, hogy drága tedzsvéreim, azóta ezeket a problémákat elhárítottuk...szerintem.
Majdnem mindegy mekkora a cég, ha a konkurencia olyan nevekből âll mint a Sony, a Samsung, az HTC..

[ Szerkesztve ]

(#20739) samu100 válasza Fitzgerald (#20738) üzenetére


samu100
tag

De ez egy fajta beismeréssel is jár, hogy ők bizony tényleg elrontottak 1-2 szériát és ez minden, csak nem jó marketing. Egyébként egyetértek, de nekik a pénz az első.

(#20734) Justreboot: A resolution patchet felraktad? Rögtön másnap kiadta hozzá a javítást.

[ Szerkesztve ]

(#20740) zoleeno1 válasza bigsee (#20736) üzenetére


zoleeno1
addikt

Mégis mi köze a topik tartalmának ahhoz, hogy elolvassa e valaki az összefoglalót? :U + utána meg ott a kereső, beírja a címszavakat amire kíváncsi és nem kell átolvasni az egész totyikot...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#20741) Just_Reboot válasza samu100 (#20739) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Én csak azt raktam kellett volna mást is?

(#20742) samu100 válasza Just_Reboot (#20741) üzenetére


samu100
tag

Igen, mivel a kettő együtt jár. Először a fullosat (V1), utána a patchet kell. :)

(#20743) SlyChocolate válasza Misi1980 (#20713) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Maximálisan egyetértek veled.
Van ott egy kolléga aki olcsó ócska kínai műanyag hatású a hátlap emlegeti a telót.
Pedig épp ettől egyedi no meg a dizájn, össze nem téveszthető semmivel.
Akkor nem volt még neki pl SGS5 a kezében, annak oldal keretéről nem is beszélve?
Arra mit mondana?
Tényleg nem szabad olvasni a sok baromságot...

Őszintén bevallom annó samú telóim voltak és azokat is szerettem/szeretem.
De a G3 más kategória!
Kuva jó a készenléte 50%-os akkúval reggeltől estig elvan...persze ha nem nyomom sz..rá.
A szoftver problémák talán csak annyi ha kilépek egy progiból kb 1/2mp mire elő jön a home screen.
És akkor mi van?
A többi említett kín elkerült szóval nekem bevált és ha az LG folytatja a mobilozást lehet a következő is tőlük lesz jövőre...
A kínai no name vasakat soha nem vennék!!!

(#20744) Fitzgerald válasza samu100 (#20739) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ebben is van igazság. Szerintem elsősorban az időzítéstől függ amúgy, hogy mikor mi a jó marketing.

(#20745) Just_Reboot válasza samu100 (#20742) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Sehol nem találom. Dobnál egy linket?

(#20746) samu100 válasza Just_Reboot (#20745) üzenetére


samu100
tag

Tessék: V1, V1.1

És ezt most leltem: 4k patch , elvileg ez működik G3-mon is.

(#20747) gusthy válasza SlyChocolate (#20743) üzenetére


gusthy
veterán

Pedig azok a kínai vasak nagyon jók ám ma már. Egyelőre nekem is az LG a legjobban bejövős a csúcskategóriában, de középkategóriában pl teljesen feleslegesnek látom a márkajelzés miatt kidobni pénzt.

(#20748) Just_Reboot válasza samu100 (#20746) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi :R

(#20749) samu100 válasza Fitzgerald (#20744) üzenetére


samu100
tag

Ja, tudni kell jól meglovagolni a nép hangulatától keletkező hullámokat. :DD

De egyébként örülök, hogy egyet értünk végre valamiben. :))

Justreboot: Szívesen. Esetleg tudsz valami jó audio modot? az eXtremeBeats van most fent nekem, de nem az igazi. Viper4Androidot nem sikerült működésre bírnom. :(

(#20750) Just_Reboot válasza samu100 (#20749) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Sajnos nem, nekem jó ahogy van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.