Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) leslieke válasza s4tch (#450) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kicsit nagyobb lenne a kijelzője (4,5") már valószínű meg is vettem volna.

De ennek és az egyéb igényeknek eddig csak a Lumia 925 tudott megközelítőleg megfelelni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#452) consono válasza s4tch (#450) üzenetére


consono
nagyúr

Jó a BB10 :) De droid appok nélkül azért nehéz lenne meglenni... Mondjuk pont ami idegesített mindig az Android alatt ,a telefonos stack, meg az üzenetkezelés az pont natív és ez így jó :K A gesztus vezérlés meg egyenesen isteni, el nem bírom képzelni, hogyan lehet enélkül élni...

leslieke: ott a Z30, de nagyon tartja az árát...

"In God we trust. All others must bring data"

(#453) s4tch válasza consono (#452) üzenetére


s4tch
veterán

A gesztus vezérlés az egyik legnagyobb faszaság a Jollában is. Sőt, a droidos gyári böngésző - amíg le nem cserélték Chrome-ra - tartalmazott kísérleti lehetőséget arra, hogy teljes képernyős működés mellett a kijelző oldalára húzott ujjakra bejöjjön egy lebegő menü, amivel irányítani lehet a böngészőt - na, azt imádom, nyugodtan lehetne standard az összes böngészőben.

A droid appok támogatásával nagyot húztak BB-ék. Igazából úgy raktak egy komplett működő szoftveres ökoszisztémát a rendszer mögé, hogy egyetlen fejlesztőt sem kellett meggyőzniük.

Cimborám egy dolgot nem szeret: a Z10 hamar merül, naponta kell etetni. Mondtam neki, ez nem bug, hanem feature okostelefonoknál. :DDD 15 év nokiázás és heti 2 töltés után nehéz megszoknia.

(#454) consono válasza s4tch (#453) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes ez a töltés dolog, kicsit hektikus nálam is. Én naponta etetem, már csak megszokásból is, de az esetek 70%-ban kibírna két napot is. A maradékban meg 20% alatt van, mire hazaérek, pedig igazából ugyan úgy használom... Leginkább a nyitva hagyott időjárás szokta megenni az aksit, legalább is arra jutottam.
Ja, persze mindez folyamatosan bekapcsolt, BT, GPS, Wifi, mobilnet mellet van. A kis kijelzőnek is van előnye ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#455) s4tch válasza consono (#454) üzenetére


s4tch
veterán

Ja, tényleg, neked a Nokia E71 BB-verziója van :DDD :C Ilyen felbontás mellett nincs sok kompatibilitási gond a droidos appokkal?

(#456) consono válasza s4tch (#455) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, itt, ott vannak gondok, de a legtöbb progi amit használok az gond nélkül megy (Navi, Lync kliens, játékok, ebook olvasó stb.). Fel is tettem a Snap-et (Google Play kliens), az Amazon appstore-t, meg az Apptoide-t, hogy ha valami kell ne legyen akadály ;) Egyedül a nyomorult Real Racing 3 Droidos verziója nem megy :/ Ez nem is fájna, ha a BB, mint cég nem lenne idióta, és az appworldből letölthető lenne Q5-re is, a BB verzió, nem csak Q10-re (ami majdnem teljesen ugyan ez belül, egyedül a proci kicsit gyorsabb).
Mondjuk az 1:1-es képarányt eleinte szokni kellett ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#457) Aryes válasza s4tch (#453) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha szereted a gyári böngésző gesztusvezérlését, próbáld ki a quick ics browsert, másfél éve azzal netezek, azt imádni fogod! Kicsit bugos, de annyit ad cserébe, hogy elnézem neki. :)
A greenify jó 5let, gyárilag rootolt romon vagyok, teszek egy próbát!

(#458) Aryes válasza duvi (#447) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na legújabb teszteredményem: végig energiatakarékos módban 4,5 óra használat után került töltőre, 5% volt még benne. Azért ez már jobb kicsit. Kilőttem a gyári időjárás widgetet meg még vmit, talán az segített.

(#459) TomWexX válasza Aryes (#458) üzenetére


TomWexX
addikt

MIUI-ra ezt az időjárás appot javaslom:[link]
Legszebb, legokosabb, legjobb és nem húzza az aksit. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#460) duvi válasza Aryes (#458) üzenetére


duvi
nagyúr

Alakul ez :K ! Lesz még jobb is, mivel még csak pár napja használod/töltöd.

(#461) leslieke válasza consono (#452) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Z30 drága, ennyit nem adnék telefonért.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#462) consono válasza leslieke (#461) üzenetére


consono
nagyúr

Teljesen megértelek, én sem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#463) Aryes válasza TomWexX (#459) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én az időképet használom, sokkal pontosabb, mint a külföldiek, és most már szép is. :)

(#464) TomWexX válasza Aryes (#463) üzenetére


TomWexX
addikt

:K Valóban, most már nevezhető szépnek és tényleg a legpontosabb, viszont az én javasoltam dolgozik legjobban össze a miui-val. Pl. nekem élőképes időjárásjelző képernyőzáram van miui-n, ami csak a burgerz weather-rel kompatibilis..

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#465) TomWexX


TomWexX
addikt

Kb. 1 órája belém csapott egy fura gondolat, hogy nekem tabletet kell vennem. :U
Elkezdtem nézelődni és ezt találtam: Xiaomi MI Pad
Ez a 100$ valami vicc akar lenni? :Y

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#466) s4tch válasza TomWexX (#465) üzenetére


s4tch
veterán

Előrendelésnél ennyi az előleg. $350 dollár körül lesz a teljes ár (lásd step 4).

(#456) consono: egyébként a droidos appok sebessége kielégítő? Mégsem natív programként futnak...

(#457) aryes: köszi a tippet! ICS alatt ezt használtam, JB-n úgy emlékszem, vannak vele gondok.

[ Szerkesztve ]

(#467) TomWexX válasza s4tch (#466) üzenetére


TomWexX
addikt

Igen, közben én is átnéztem jobban, épp akartam is írni hogy vaklárma van... :B
Egyébként szerinted ez a tab jó ár/érték aránnyal bír? A 350$ egyelőre soknak tűnik, de 60k-ért már jó lenne....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#468) ABal válasza TomWexX (#465) üzenetére


ABal
őstag

Én több, mint két év telefon és tablet kombó után éppen azon vagyok, hogy megtaláljam mindkettő utódját egy készülékben. :)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#469) s4tch válasza TomWexX (#467) üzenetére


s4tch
veterán

Háát, véleményes. Ez a Tegra K1 állítólag brutálisan erős hardver. Ahhoz képest, hogy egy szirszar Samsung tablet 400 dollár, az induló ár is olcsónak számít - ezzel együtt szerintem sem érnek ennyit a tabletek.

(#468) ABal: na igen. Ezért nézem én is veszettül a Xiaomi Mi3-at: nagy kijelző, erős hardver, épp a két kategória határán, újonnan már 300 dodó alatt... A Note3 is bejövős, bár az drága, mint a dög.

(#470) Aryes válasza s4tch (#466) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vannak is, de eddig kevés gond volt vele az s3 mini-n. Sajnos mi2s-en már nagyon gázos, pont ma szedtem le és tettem fel helyette az aosp browser.apk-ját, a miui browser helyett, mert utóbbiból kiszedték ezt az oldalsó gyors menüt. Ez viszont FC-zik ha túl gyorsan törlök vissza egy szövegmezőben... Nehéz az élet. :)

(#471) s4tch válasza Aryes (#470) üzenetére


s4tch
veterán

Fel kéne dobni a chrome fejlesztőinek, hogy ez azért nem volt egy rossz feature a régi aosp böngészőben...

(#472) TomWexX válasza ABal (#468) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem meg egy 7-8-9-10"-os képernyő esne jól itthon kanapén vagy ágyban + munkahelyen, a többi alkalomra meg kiváló a 4,7"-os P6. :) 100ezreket nem vagyok hajlandó érte kiadni, de az se baj ha jó a vas, és ez a MI Pad nem tűnik gyengének. Sajnos T-nél elég karcsú a tab választék...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#473) consono válasza s4tch (#466) üzenetére


consono
nagyúr

Sebességgel nincs gond BB-n, gyakorlatilag natív sebességgel mennek a progik (ez mondjuk főleg a játékoknál látszik :) ). Az indulás tud lassabb lenni, de az sem olyan nagyon vészes. Mondjuk nekem nem volt soha high end droidos telóm, ott valószínűleg gyorsabb, de itt sem megy a felhasználhatóság rovására.

"In God we trust. All others must bring data"

(#474) consono válasza consono (#473) üzenetére


consono
nagyúr

Toltam egy Antutu X-et, 9738 pontot kapott a Q5, a CPU-ra mondja, hogy lassú. Ezek szerint mégsem annyira gyors az emuláció :) De nem is vészes.

"In God we trust. All others must bring data"

(#475) Aryes válasza consono (#474) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most komolyan gondolod, hogy a cpu-t emulálja? Nincs ott emuláció, csak alien dalvik. Lassú a cpu-d.;]

(#476) Aryes válasza s4tch (#471) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak visszament a quick ICS browser, rájöttem miért nem ment rendesen. :) Csak ez a legjobb. ;)

(#477) consono válasza Aryes (#475) üzenetére


consono
nagyúr

Az android emulációra gondoltam, nem a CPU-ra :) Felesleges lenne emulálni. (Persze valamilyen réteg itt is kell, hogy legyen a hardver és a droid között, nem sajátíthatja ki az AlienDalvik a procit). Két mag az csak két mag, nagy meglepetés nincsen :D Majd ha kijön a 10.3 újra mérek, videók alapján sokat gyorsul az androidos runtime.

"In God we trust. All others must bring data"

(#478) Aryes válasza duvi (#447) üzenetére


Aryes
nagyúr

No, legújabb fejlemény, hivatalos miui romok helyett feltettem egy custom romot (WIUI), vmi módosított kernellel és egyéb jóságokkal, underclocked cpu például (1,7GHz-ről 1,2GHz-re), kézzel kigyomláltam pár rendszerappot, ami nem kellett, és az akkuidőm durván másfélszer annyi lett, ha nem dupla, és már nem égeti a kezem az akksi. :C A legjobb, hogy szinte semmi lassulást nem hozott a dolog.
Most kezdem nagyon élvezni a gépet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#479) duvi válasza Aryes (#478) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula! Fura, hogy pont a MIUI-t kellett lecserélni jobbra. Eleve az MI szériához készült és optimalizált rendszer gyengébben muzsikál, mint egy főzött rom? A négy mag 1,2 GHz-en bővel elég a sima futáshoz. Ennél több már csak a HC játékoknak kellhet. A lényeg, hogy neked tetsszen és minden jól működjön :) !

(#480) Aryes válasza duvi (#479) üzenetére


Aryes
nagyúr

Több helyen olvastam már, hogy a miui pont a saját készülékeken nem annyira jól működik. :)

(#481) Aryes válasza Aryes (#478) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az milyen már, hogy a hivatalos, piszkálatlan MIUI rommal 19000 pontot adott az antutu, a WIUI-val, amiben korlátozva van a cpu 1,7-ről 1,2GHz-re, talán a feszültséget is csökkentették, kevesebbet fogyaszt a gép, nem is melegszik úgy, 22000 pontot kapott? :D

Viszont van egy probléma, amivel nemtok mit kezdeni: fantomérintések a kijelzőn. Gyári rommal nem vettem észre, a WIUI telepítése közben bolondult meg a kijelző (aroma telepítő), és azóta is néha előjön. Emiatt kicsit kétségbe vagyok esve, főleg, mert úgy olvastam, hogy elég sokan szenvednek tőle, és nem tudom, hogy ez fog-e rosszabbodni, mert most még elég ritkán jön elő, de most se tudom, mitől.

(#482) consono válasza Aryes (#481) üzenetére


consono
nagyúr

Tedd vissza pár napra a gyári MIUI-t, tesztből, hogy ott is jelentkezik e... Hátha csak a WIUI hibája.

"In God we trust. All others must bring data"

(#483) Aryes válasza consono (#482) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szűz gyári rommal is olvastam, hogy előjön, volt, akinek kijelzőcsere után szűnt meg... Egyelőre elég ritkán jön elő, ha sűrűsödik, majd megnézem gyári rommal.
Úgy sejtem, hogy vagy a műanyag tok okozza, vagy belül vmi rádiós zavar van (pl az antenna túl közel van a touch-hoz), vagy szimpla kalibrálás gond, alacsony treshold szint a zavarszűrésben...

(#484) TomWexX válasza Aryes (#483) üzenetére


TomWexX
addikt

Ez mindig előfordulhat, vagy csak akkor amikor töltőn van?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#485) consono válasza TomWexX (#484) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg, ez jó kérdés! Töltőn nekem is előfordult az LG -vel, ha nem a saját töltőjét használtam.

"In God we trust. All others must bring data"

(#486) TomWexX válasza consono (#485) üzenetére


TomWexX
addikt

Nekem meg P6-nál ha samu töltővel töltöm. :N De ez nem egyedi, elég sokat lehet erről olvasni hogy a töltés közbeni áramfelvételkor kicsit meghülyül a kapacitív kijelző. De hogy melyik telefonnal milyen töltővel jön elő, ez full random.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#487) duvi válasza TomWexX (#486) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak nehogy maradandó károsodást okozzon a kijelző elektronikában, a nem teljesen kompatibilis töltő!

(#488) consono válasza TomWexX (#486) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem is Samsung volt a töltő, amivel előjött :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#489) TomWexX válasza duvi (#487) üzenetére


TomWexX
addikt

Most épp egy 1,5A-s Sony töltőn lóg, ezzel nincs baja, a Samsung töltő csak 0,7-es. Nem hiszem hogy bármi baja lenne tőle, amint lehúzom megszűnnek a fantom ujjak. :)
Egyébként munkahelyen sony, hálóban samu, nappaliban a saját töltőjével töltöm. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#490) Aryes válasza TomWexX (#484) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez mindig előfordul, főleg, mikor NINCS töltőn. :/ Ma eddig egyszer. Fura, mert főleg a böngésző váltja ki, és előtte már furán viselkedett, scrollozás közben szétesett a kép. Be van kapcsolva a fejlesztő menüben az érintések megjelenítése, és mikor szaggatott a görgetés, akkor még nem voltak fantomérintések! Utána fél perccel jöttek a fürge ujjak. :DDD
Töltőn utoljára a wave-en fordult elő asszem, azon nem lepődtem volna meg.

(#491) duvi válasza Aryes (#490) üzenetére


duvi
nagyúr

Gyári MIUI-n, amikor nem a visszavett órajelen mentek a procik, akkor is jelentkezett már ez a hiba?

(#492) Aryes válasza duvi (#491) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem, írtam is, először CWM recoveryben, grafikus telepítő felületen bolondult meg a telefon. De előtte 2 vagy 3 napig használtam csak a készüléket. De írtak az ügyben teljesen gyári rendszerrel rendelkező tulajok is, akiknél előjön ez a bug.
Sztem hőmérséklettel is összefügghet, vagy páratartalommal, mert tegnap meg ma tán csak egyszer-egyszer jött elő, és nem volt meleg. Mikor először ez volt, a napon ültem a telóval.
Esetleg a csökkentett feszültség okozhat ilyen zavart hirtelen processzortehelésnél? De nemigen hiszem, hogy a touch vezérlése is a SOC-on belül lenne elhelyezve... Illetve nem tudom ez az undervolt dolog hogy működik. :) Lehet felteszem ugyanezt a WIUI romot gyári kernellel és tesztelem úgy ispár napig.

(#493) duvi válasza Aryes (#492) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak egy 5let, hátha... Visszatennéd gyári órajelre a jelenlegi WIUI romon és meglátod, hogy van-e összefüggés a hiba és az órajel között( a feszültséget nem hiszem, hogy instabillá tenne az órajel visszavétele, de ki tudja?).

(#494) Aryes válasza duvi (#493) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tulajdonképp megtehetem. De fura lenne, ha ettől múlva el.

(#495) Aryes válasza duvi (#493) üzenetére


Aryes
nagyúr

Átállítottam, tegnap óta ma egyszer volt "jelenség", de csak annyi, hogy magától zoomolt egyet a teló egy weboldalon. :)
Itt írnak megoldásról, talán végső megoldásként kipróbálom.
Itt egy egészen egyedi trükk van leírva, sztem ez amolyan placebo, de ki tudja, ártani nem árthat. :D
Valahol olvastam, hogy tényleg az antenna és a touch vezérlő közelsége okozza a gondot, jól sejtettem.

(#496) Aryes válasza Aryes (#495) üzenetére


Aryes
nagyúr

Update: most volt egy epizód, normál órajelen gyári governerrel.
Visszaállítottam takarékosra, és benyomtam a 2D hardver renderelést. Most várok. :) :W

Ha vkit zavar amúgy ez a téma, szóljon, mert nem akarom kiüríteni ezt a topikot... :Y

[ Szerkesztve ]

(#497) duvi válasza Aryes (#496) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem hiszem, hogy itt bárkit is zavarna ez a téma :N Több szem többet lát alapon, hátha tudunk segíteni egymásnak. Itt nem szólnak a modik se az offtopik miatt. Ezért is volt briliáns ötlet ez a topik leslieketől :)

(#498) Aryes válasza Aryes (#496) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hardver renderelés vuduzás úgy tűnik nem működik. Viszont most már egyéb bajaim is vannak, folyton panaszkodnak a beszédhívás minőségére.
Nem akar vki venni egy egyhetes mi2s-t? :DDD
Viszont a rendszert meg tényleg nagyon megszerettem, és a készülék is olyan fasza lenne, ha nem lenne ennyi gyíkja. :) Kezdem érteni, hogy a Samsung miért kér annyi pénzt a gyenge hardverű, ötlettelen vacak telefonjaiért...

[ Szerkesztve ]

(#499) leslieke válasza duvi (#497) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD

Köszi. :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#500) duvi válasza Aryes (#498) üzenetére


duvi
nagyúr

Pedig nem sokon múlott, hogy én is rendeljek egyet. VGA csere lett helyette.
Úgy gondolod, hogy szoftveresen már nem is tehetsz semmit?
Nem próbálod meg visszarakna a gyári MIUI-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.