Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) duvi válasza consono (#700) üzenetére


duvi
nagyúr

Miért nem lepődök meg ezen? Ugyan azt csinálják, mint a Samu, LG, Apple...

(#702) TomWexX válasza consono (#700) üzenetére


TomWexX
addikt

Lejárató kampány a nagy mobilgyártók jóvoltából. :W Nem kell mindent elhinni, szimplán a biztonsági mentésről van szó hogy az mindent lement a MI felhőbe. Na és? :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#703) Aryes válasza TomWexX (#702) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az jó dolog, feltéve, hogy Te is szeretnéd. De mi van, ha nem?
Engem már az is zavar, hogy állandóan látom, hogy vmit forgalmaz a telefon, mindig villog a wifi vagy a mobilnet ikonja. Amíg miui-t használtam, nyugodt voltam, mert tudtam, hogy Kínába küldi az adataimat, ahol úgy se tudnak mit kezdeni velük. De a Samsung hova küldi? :)
Régi szép idők, mikor egy 3mbyte-os csomag úgy elég volt egy hónapig, hogy napi több órát neteztem (opera minivel) és emaileztem. Természetesen mindezt symbian alól, ami csak akkor ment a netre, ha én akartam...

(#704) consono válasza TomWexX (#702) üzenetére


consono
nagyúr

Engem az IMEI meg még a saját számom elküldése sem zavarna, de azért az sms partnereim számához semmi közük. Teljesen más dolog, ha én akarom a felhőben tárolni az adataimat, mint az, hogy a megkérdezésem nélkül, egy általam hozzá nem férhető helyen valaki más (akár a készülékem gyartoja) teszi ezt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#705) TomWexX


TomWexX
addikt

A Redmi Note topikjában bővebben lehet erről olvasni. Egy kis átfutással megtalálható az erről szóló rész.
Én a többiek véleményével értek egyet, ez egy szimpla lejárató kampány. ;)
Ha meg mégis nézegetik az sms-eimet, akkor sem zavar. Nem ott rendelem a bérgyilkosokat és a qrvákat. ;]

(#703) aryes: Ha a xiaomi Kínába küldi az adatokat akkor a samu értelemszerüen Dél-Koreába, ami meg tudjuk hogy messzebb van mint Kína. Ne izgulj, kevés az esély arra hogy a NIS rád rúgja az ajtót. :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#706) Aryes válasza TomWexX (#705) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na jó, de amíg az ugyebár nyílt titok, hogy a kínai kormány politikai okokból gyűjti az adatokat, addig fogalmam sincs, hogy egy kereskedelmi cégnek mik a tervei az én adataimmal.

(#707) TomWexX válasza Aryes (#706) üzenetére


TomWexX
addikt

A személyre szabott reklámé a jövő...Gondolom ez a terve minden kereskedelmi cégnek.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#708) Aryes válasza Aryes (#667) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ma elértem a mágikus 5,5 óra kijelzőidőt az s2+-al, ebben még úgy 20 perc skype is volt. A régi telóval 6-6,5 óra volt a rekord, szóval alakul ez. :)
Már csak arra kéne rájönni, hogy mi okozza azt, hogy kb 3 nap után beakad vmi, és elkezd nagyon durván merülni. Újraindítás után visszaáll a rend.
Csak azért írtam ezeket, mert túl nagy volt a csend. :DDD

(#709) duvi válasza Aryes (#708) üzenetére


duvi
nagyúr

-Nagyon küzdelmes neked minden új teló :N Az 5,5 óra kijelzőidő már tényleg jó.
Mindig 3 nap után akad be az ismeretlen "bűnös"?
-Ha jól számolom, akkor már csak ABal barátunknak kéne egy új versenyző ;) !

(#710) Aryes válasza duvi (#709) üzenetére


Aryes
nagyúr

A 4.2.2-re több panaszt olvastam már, hogy többet fogyaszt a 4.1.1-nél. Nemcsak nálam. :)
A 3nap az csak sacc, de annál tovább még nem bírta beakadás nélkül. A futó folyamatok közt semmi új nem volt, szóval vagy egy rendszerfolyamat, vagy az egyik Google szolgáltatás a bűnös. Próbáltam ezeket kilőni, hogy megszűnik-e tőle a merülés, de nem segített. Azt már viszont megfigyeltem, hogy ha semmi sincs megnyitva, 300-400mega közt van a foglalt ram. Mikor ez felmegy 450 mega körülre, akkor tudom, hogy be fog kattanni. :) Valami memóriaszivárgás lehet még a háttérben. Az s3 minivel tudom csak hasonlítani, azon olyan stabil volt a rendszer, hogy 300-400 órás uptime-okat produkált. Persze az meg máshogy volt hulladék. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#711) duvi válasza Aryes (#710) üzenetére


duvi
nagyúr

Szűz rendszernél is ez van?

(#712) Aryes válasza duvi (#711) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudom, nagyon korán elvettem a szüzességét. ;]
De első pár napban is csinálta emlékeim szerint, írtam is ide. Teljesen szűz rendszeren nem teszteltem, de ugyanazok vannak ezen is, mint a régin, visszaállította magát a felhőből.

(#713) leslieke válasza Aryes (#710) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Google média szkennelő szolgáltatása lehet a ludas (nem tudom mi a pontos neve), N7-en is ette az akksit nekem egy időben.
Most nem csinálja 4.3-on. Kopp-kopp-kopp.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#714) duvi válasza Aryes (#712) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha másként nem tudod kiszűrni a hunyót, akkor marad a jó öreg "kályhától való indulásos módszer." Gyári állapotban tesztelni, minden saját app nélkül. Ha ok, akkor egyesével feltenni a külsős progikat.

(#715) Aryes válasza leslieke (#713) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem a mediascanner szolgálatásra gondolsz? Az nem indul el, illetve nem látszik. Amíg a minden szrral telitömött 32g-s sd volt benne, viszont láttam sokat menni és meg is fogta a telót. Most 16g van benne, ezt jobban bírja.

duvi: ha egyszer nagyon-nagyon sok időm lesz, talán. De félek előbb cserélek telót, mint ez bekövetkezzen. :DDD

(#716) leslieke válasza Aryes (#715) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az lesz az.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#717) ABal válasza duvi (#709) üzenetére


ABal
őstag

-Ha jól számolom, akkor már csak ABal barátunknak kéne egy új versenyző

Én lettem a topik dinoszaurusza, aki nem akar kihalni...

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#718) duvi válasza ABal (#717) üzenetére


duvi
nagyúr

Amíg működik és elvagy vele, addig nincs gond. Főleg tabletes támogatással :) Nincs is tervbe véve csere? Gondolom, azért csak nézegeted a mobil piacot. Van már kiszemelt modelled?

(#719) Aryes válasza duvi (#718) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én irigylem, aki hajlandó egy tabletet cipelni magával, én a lustaságom miatt inkább az "amit lehet, mindent telefonnal csinálni" híve vagyok. :) Ha nem így lenne, talán nekem is megvolna még a wave...
Még az asztali gépemet se kapcsolom be, ha otthon vagyok se, inkább telóról netezek. :DDD

(#720) leslieke válasza Aryes (#719) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én csak hosszabb utazás alkalmával viszem magammal a kocsiban vagy a repülőn a tabletet. Amúgy mindig otthon van, hiszen minden másra ott a Lumia 925. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#721) Aryes válasza leslieke (#720) üzenetére


Aryes
nagyúr

Repülőn? Pilóta vagy? :)

(#722) leslieke válasza Aryes (#721) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Csak utas.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#723) Aryes válasza leslieke (#722) üzenetére


Aryes
nagyúr

Aztán hová szoktál repkedni? Üzleti út?

(#724) leslieke válasza Aryes (#723) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Legutóbb Barcelona, előtte Dublin. Jövőre talán New York. Magánutak.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#725) ABal válasza duvi (#718) üzenetére


ABal
őstag

Továbbra is ezzel szemezek.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#726) Aryes válasza leslieke (#724) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az igen. Jó neked. :)

(#727) ABal válasza Aryes (#726) üzenetére


ABal
őstag

Meg kell nézni, hogy csinálja, aztán lemásolni a technikáját. ;)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#728) leslieke válasza Aryes (#726) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az autós utakat már el se merem mondani.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#729) duvi válasza leslieke (#728) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha jól sejtem, még magánzó vagy. Teljesen jól teszed hogy most látsz világot :K . Gyerekkel már nehezen tartható fent a jelenlegi életvitel. Persze annak is megvan a maga szépsége, de az már egy másik történet :)

(#730) leslieke válasza duvi (#729) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Párosan utazom a leendő asszonnyal. :))

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#731) consono válasza duvi (#729) üzenetére


consono
nagyúr

Épp ezt akartam írni :) Én az idei nyaralás után könyveltem el végleg ezt. Meg azt is, hogy a nyaralás most jó pár évig nem a pihenésről fog szólni... Tavaly még kicsi volt a kicsi, a nagy meg már elég nagy ahhoz, hogy legyen egy kis nyugi, de idén a kiscsaj tett róla, hogy már ne így legyen :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#732) Aryes válasza leslieke (#730) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már megvan, vagy ilyenkor castingolsz is? ;]

(#733) leslieke válasza Aryes (#732) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:D megvan a jelölt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#734) anrab


anrab
addikt

ha már utazásról is szó van! :)
szerintetek melyik ingyenes offline navit érdemes letölteni és használni? mennék olaszba és addig kellene.
a sygic-et már elhasználtam horvátba. azért nem veszem meg mert még ez a nyaralás van és utána ki tudja mikor...
MapFactor, Navfree, BE-ON-ROAD

(#735) duvi válasza anrab (#734) üzenetére


duvi
nagyúr

A Route66 szintén ad egy hét(10 nap?) teljes használatot. Ingyen letöltheted a térképeket is hozzá.

(#736) leslieke válasza anrab (#734) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

BE-ON-ROAD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#737) consono válasza anrab (#734) üzenetére


consono
nagyúr

Navfree, vagy a trial Route 66. Vagy ugye lehet választani a sötét oldalt is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#738) anrab


anrab
addikt

köszönöm a segítséget.
sötét oldal nem kell, viszont akkor az a 10 napos opció tökéletes.
köszi mindhármótoknak. :)

(#739) anrab válasza anrab (#738) üzenetére


anrab
addikt

az android alkalmazások topikban nem nagyon jön válasz a kérdésemre, ezért nektek is feltenném. még midig a gps navinál tartok. hétvégén utazom.
na a ROUTE 66 lejátszott és a BE ON ROAD lett helyette.
viszont abba van egy olyan opció hogy partner app. na ha erre rálépek akkor beadja a sygic lehetőséget többek között, ami le is van töltve. a sygic 7 napos verzióját már ugyebár elhasználtam.
ha használta már valamelyikőtök elárulhatná hogy mit lehet ezzel kezdeni és mire jó esetleg ez az opció?

(#740) duvi válasza anrab (#739) üzenetére


duvi
nagyúr

Mi volt a gond a ROUTE 66-al? Sajna a BE ON ROAD/Sygic párost nem ismerem.

(#741) TomWexX válasza anrab (#739) üzenetére


TomWexX
addikt

Waze-t nem próbáltad? Vagy ahhoz net kell?

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#742) s4tch válasza TomWexX (#741) üzenetére


s4tch
veterán

Waze állandó netkapcsolatot igényel.

Ami ingyenes, offline és jó: vagy a navfree, vagy ez.

(#743) consono válasza s4tch (#742) üzenetére


consono
nagyúr

No, ezt majd én is kipróbálom, még nem volt hozzá szerencsém... Egy baj van az OSM alapú navikkal: a házszámok eléggé esetlegesek bennük.

"In God we trust. All others must bring data"

(#744) s4tch válasza consono (#743) üzenetére


s4tch
veterán

Külföldön általában ez a legkisebb gond... Nekem Belgiumban bejött, hasonlóan jó volt, mint a rég bevált Navigon.

Itthon szerintem a Waze a legjobb, mégpedig a forgalomfigyelés és a teljesen aktuális térkép miatt.

(#745) anrab válasza duvi (#740) üzenetére


anrab
addikt

nehézkes volt a tervezés és internet is kell az indításhoz, mert valahogy előre külön letölti a szakaszokat. valami ilyesmi volt vele. már nem emlékszem konkrétan.
TomWexX: mint ahogy írták, internet kell hozzá mert közösségi alapú információk alapján megy. ennyire emlékszem.
annyit végig olvastam már hogy azt se tudom melyik melyik?
de végül a be on road maradt. jó a kezelő felülete. egyszerű, ugyanakkor benne van minden mint a sygic-be.

(#746) leslieke válasza s4tch (#742) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kb. mekkora adatforgalmat generál?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#747) consono válasza s4tch (#744) üzenetére


consono
nagyúr

Én is azt használom a legtöbbet :) Tavaly nyáron más el sem volt indítva.

leslieke: nem igen nézegetem már egy ideje, de pár száz k - néhány mega max. Programon belül meg lehet nézni, de most csak 32k-t mond indítás után.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#748) s4tch válasza leslieke (#746) üzenetére


s4tch
veterán

Egy Gyöngyös-Budapest (+ városon belül tekergés a helyszínig) úton kb. 6-700 kB adat fogy. Múltkor Gyöngyös-Balatonfüred volt valami 2 MB. Nem vészes...

consono: kíváncsi leszek a véleményedre az OsmAnddal kapcsolatban. Novemberben megyünk Marokkóba, addig ki kéne találnom, milyen offline térképet vigyek. Egyelőre az OsmAnd vezet.

(#749) Aryes válasza s4tch (#748) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gyöngyösi vagy? :)

(#750) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Köszönöm a válaszokat. 500 MB-os csomagom van, abba ennyi adathasználat bőven belefér.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.