Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) TomWexX válasza s4tch (#850) üzenetére


TomWexX
addikt

:C
Kövi telóm nekem is nagy valószínűséggel kínai lesz, bár a P6 (igaz ez is made in china) miuival egyelőre tökéletes számomra, + ugye a közeljövőben tervezek beszerezni mellé egy nexus 9et is.
Mi3 mellé vetted ezt a csodát?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#852) duvi válasza s4tch (#850) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula hozzá! Kimondottan szép telefon :K A 4,5 inches méret pont ideális egykezes használathoz. Négymagos MTK chipset+Mali 400 GPU? Az ára meg egy vicc! 17K nem pénz érte :N ! Hazai 3G van benne?

(#853) s4tch válasza TomWexX (#851) üzenetére


s4tch
veterán

A P7 is marha jól néz ki... Épp a héten volt a kezemben, első ránézésre kifogástalan. Lassan ott tartunk, hogy kevés telefonnal lehet mellényúlni. Pár hónapot kivár az ember, megnézi az első reakciókat, és ha nincsenek olyan riasztó hibák, mint pl. a Oneplus One-nál, akkor szinte bármelyik márkából be lehet vásárolni.

Ezt meg ajándékba vettük a barátnőm egy kedves barátnőjének. A lány elképesztően sokat segít nekünk, szervezi a közös utazásainkat, a barátnőmet szem előtt tartva vásárol lakásba és babacuccokat, mestert kerít a kiadott lakásunkba, ha távol vagyunk, stb., meg egyébként is imádjuk. :) Butafonja volt eddig, ezzel meg legalább fognak tudni ingyen kommunikálni a barátnőmmel (viber ftw). Az üzemidőtől tartok kicsit, nehogy elvegye a kedvét az okostelefontól, de felkészítettük, hogy ezt naponta kell majd tölteni, úgyhogy nem lesz gond.

(#852) duvi: egyelőre egy kártyával próbáltam. Van 3G, működik is, de a menürendszerből nekem úgy tűnik, hogy csak az egyik kártyán lehet majd engedélyezni.

Az a vicc, hogy még ilyenek is vannak benne, hogy közelségérzékelő, vaku, GPS, előlapi kamera - ilyenek egy csomó belépő telefonból kimaradnak. A teljesítménye meg tényleg minden kritikán felüli, 512MB RAM ide vagy oda. Mivel nincs sok gyári szarral telepakolva, mint bármelyik Samsung, érzetre gyorsabb, mint pótapám Ace 3 LTE-je. Persze ha odateszi az ember a Xiaomik mellé, akkor sebességben érződik némi különbség, de a Hongmi bő 2x, a Mi3 meg 4x ennyibe kerül. Holnap beviszem megmutatni kollégáknak, kíváncsi vagyok, hányan rendeltetnek egyet a gyereknek, feleségnek. :D Meglátjuk, hogy válik be a gyakorlatban; a kezdés elég erős.

(#854) Aryes válasza s4tch (#853) üzenetére


Aryes
nagyúr

És arra lennék kíváncsi, hogy hol akadtál rá/mi alapján választottad ki stb. Én a gyerekeknek vennék egy filmnézős készüléket autóba, hogy ne az enyémet nézzék, ha várakozni kell vhol, mert addig én nem tudok netezni. :DDD
Betekintési szögre lennék kíváncsi, landscape módban jobbról-balról is jól látható-e a kép?

[ Szerkesztve ]

(#855) s4tch válasza Aryes (#854) üzenetére


s4tch
veterán

Volt egy teszt a mobilarenán, onnan indult az érdeklődés. Jó a kijelző, nem nagyon invertálódnak a színek, lehet rajta filmet nézni, míg le nem merül :D

Miért nem szerelsz kijelzőt a fejtámlába? Tablet nem merült fel?

(#856) Aryes válasza s4tch (#855) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sokba kerül, meg amúgy sem akarok célpontot csinálni a kocsiból. :) A tabletet meg túlzásnak tartom. :) Ha mondjuk több száz km-t utaznánk, akkor esetleg indokolt lehetne.

(#857) TomWexX


TomWexX
addikt

Hallottatok már a "szuper okostelefonról"? ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#858) duvi válasza TomWexX (#857) üzenetére


duvi
nagyúr

Kíváncsi voltam, hogy ki és mikor fog összelegózni egy kompromisszum nélküli telót. Úgy nézki, hogy ez lesz az :) Nagyon ütős, az előzetes paraméterek alapján! Azért várjuk meg a megjelenést... Ha más nem, az ára biztos brutális lesz. Én legalább 200K-ra tippelek, itthoni "valutában"

(#859) ABal válasza duvi (#858) üzenetére


ABal
őstag

Nettóban

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#860) duvi válasza ABal (#859) üzenetére


duvi
nagyúr

Csakis :K

(#861) TomWexX válasza duvi (#858) üzenetére


TomWexX
addikt

Számomra ez sem kompromisszum mentes, mert nekem bizony nem tetszik a kinézete. :N

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#862) consono válasza TomWexX (#861) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, az biztos, hogy a design küzd kihívásokkal :) Ráadásul nem is okcta-core, meg QHD, szóval... ;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#863) duvi válasza TomWexX (#861) üzenetére


duvi
nagyúr

Mivel a külsőt esztétikai alapon ítéljük meg, ezért ez eléggé szubjektív. Nekem pl. tetszik, de ahány ember, annyi ízlés :) Na jó. A hátlap tényleg elég gáz :D

[ Szerkesztve ]

(#864) ABal válasza TomWexX (#861) üzenetére


ABal
őstag

A kinézete nekem sem tetszik, de ha a többi igaz, akkor hajlandó vagyok áldozatot hozni. ;)

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#865) s4tch válasza consono (#862) üzenetére


s4tch
veterán

A QHD-nál nagyobb marhaságot régen csúfoltak innovációnak.

(#866) duvi válasza s4tch (#865) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez az akkumulátorok innovációja, álcázva ;] 5"-ra bőven elég a FHD, de én 720p-vel is tökéletesen elvagyok a P6-on.

(#867) Aryes válasza duvi (#858) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez akkor lesz kompromisszum nélküli, ha csinálnak belőle 4"-os méretben is és 30ezerért árulják 2 év házhoz jövős magyar garanciával. ;)

[ Szerkesztve ]

(#868) leslieke válasza TomWexX (#857) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem kellene ingyen se. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#869) TomWexX válasza leslieke (#868) üzenetére


TomWexX
addikt

Tudom, tudom, de Te más vagy. ;]
És ha a másik op.rendszer (mert ugye 2 lehet rajta) Ubuntu lenne? :U

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#870) s4tch


s4tch
veterán

Tizen saga, pt. 874 :DDD

consono, milyen a Jolla? Jól láttam, hogy most meg egy tabletet terveznek piacra dobni?

(#871) duvi válasza s4tch (#870) üzenetére


duvi
nagyúr

Jézusom :Y Ezen dolgoztak ennyi éven át??? Incredible! És igen, még mindig meg tudnak lepni samuék... Ott tartanak mint anno a badás készülékeknél? Inkább a fejlesztési költség 10%-át utalták volna el nekem! Azt hiszem, hogy mindketten jól jártunk volna :DDD
"4 hüvelykes, 480 × 800 képpontos kijelzővel, 3,2 megapixeles fő és VGA előlapi kamerával, 1,2 GHz-es kétmagos Spreadtrum SC7727S processzorral, ARM Mali-400 grafikus gyorsítóval, 512 MB RAM-mal"

(#872) consono válasza s4tch (#870) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, most crowfoundingolnak egy tabletet, szerintem pár óra és meg is lesz a pénz, ahogy látom :)

Milyen a Jolla? A rövid meg a hosszú válasz is az, hogy jó :) DE. Nem való mindenkinek, mert hiába 1.0.8.x már a verziószám, egy csomó mindent még mindig csak "hack"-ekkel lehet megoldani, illetve a natív programkínálat szegényes (finom voltam ;] ) Szóval anyukámnak még nem adnám oda, nekem viszont nagyon bejön a dolog!
Gyors a teló, a natív progik is azok, a multitasking nagyon rendben van, az Android kompatibilitás is OK, majdnem minden fut (igazán egy progi van, ami nem akar: a BBM), ráadásul jóval gyorsabban mint előtte a Q5-ön. Ez kicsit meglepő, mert a hardver kb. ugyan az, de pl. az Antutu is Q5-ön 10000 pont körül van 10.3.1-el, a Jolla meg 17000-et tol... Az akksi itt is kibír egy napot, ha nagyon akarnám kettő is menne, a telefon hangminősége jó, a fényképező jobb mint a Q5-é, bár nincsenek különböző scene módok, meg HDR, ami néha jól jönne.
A legtöbb "gond" szoftveresen van: az Exchange támogatás tud nyűgös lenni, mert nincs minden provisioninghez szükséges dolog még benne a kliensben, WPA2 Enterprise Wifi-t csak kézzel, a konfig file-t megcsinálva tudok kezelni, ilyesmik. De vicces dolog, hogy be tudok ssh-zni a telefonomra és ott mc-t futtatva piszkálni a rendszert :) Ja, magyar nyelv nincs a telefonban, ha ez esetleg érdekes valakinek, ha jól emlékszem 50%-on áll a közösségi fordítás.
Ami a baj, az az, hogy kevés a natív program, pedig igazán könnyen programozható a teló, de (egyelőre) nincs lehetőség fizetős alkalmazásokra a marketben, illetve, ha jól tudom reklám támogatás sincs az apiban. Ez a kettő eléggé elveszi a profi fejlesztők kedvét... Persze a fontos alkalmazások megvanak natívban (Twitter, Facebook, youtube, alternatív videolejátszó, időjárás, fájlkezelő, RSS, system monitor, stb). Van érdekes módon alternatív market is, az openrepos, itt sok érdekességet találni linuxos lélekkel, amik a hivatalos áruházba ilyen vagy olyan okok miatt nem kerülnek fel (kernel modulok, patchek, alkalmazások újabb verziói stb.)

Gyorsan kb. ennyi. Nem bántam meg :) Ráadásul ma kellemes meglepetésként kaptam egy nagy borítékot Jolláéktól, amiben egy Aloe TOH lapult (ez 29 EUR lenne, ha venni akarnám), úgy tűnik valaki felhasználta a kuponomat :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#873) s4tch válasza consono (#872) üzenetére


s4tch
veterán

:C Hiánypótló leírás, elég kevés gyakorlati tapasztalatot lehet olvasni a Jolláról :R Ennyiért egyébként nem halálos a tablet, főleg, hogy ha jól sejtem, Európából szállítanák, így vám-áfa sem nagyon jönne rá. Egyedül az akksit tartom picit alulméretezettnek. Te rendelsz belőle?

[ Szerkesztve ]

(#874) consono válasza s4tch (#873) üzenetére


consono
nagyúr

Egyelőre nem, nincs szükségem tabletre a gép, telefon meg az ebook reader mellett :) Pedig tetszik, ahogy kinéz... Majd jövőre meglátjuk! Mondjuk 99%-on vannak egy bő óra után :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#875) Aryes válasza duvi (#871) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lero..dt volna a kezük, ha egy 5mp kamerát beletettek volna? Akkor pont lett volna egy új wave-em. :(

(#876) leslieke válasza s4tch (#870) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nagyon gyenge.. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#877) s4tch válasza leslieke (#876) üzenetére


s4tch
veterán

Screenshotok: [link]

Olyan izé. Nem indult be a nyálelválasztásom.

(#878) TomWexX válasza s4tch (#877) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha nem tudnám hogy ez tizen, akkor fogadni mernék hogy androidot látok... De abból is a gyengébbik fajtát. Full gáz, vagy nem tudom. :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#879) leslieke válasza s4tch (#877) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hát, olyan izé, semmilyen.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#880) TomWexX


TomWexX
addikt

Most hogy elolvastam a nexus 9 tesztet amiben felfedeztem a samu tab s 8.4 linkjét, felmerült bennem a kérdés. Kettő közül melyik a jobb választás? :F

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#881) leslieke válasza TomWexX (#880) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez se rossz: Jolla tablet

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#882) Aryes


Aryes
nagyúr


Most akkor mennyi az annyi? :DDD

(#883) duvi válasza TomWexX (#880) üzenetére


duvi
nagyúr

Én a Samsung Galaxy Tab S 8.4-re voksolnék :K . A Nexus 9 kijelzője szerintem a nyomába se ér a samuénak :( . Ehhez még hozzájönnek a technikai problémák is:
- "sötétben pedig elég komoly fényszivárgás látható, magyarul az IPS panel háttérvilágítása messze nem egységes"
- "alacsony fényerőn a kijelző néha vibrál"
Végezetül a RAM mérete megint csak a samu javára billenti a mérleget (2 vs. 3 GB) Árban kb. egy kategória a két készülék. Fényképek minősége is kb. ua. (talán a samu itt is jobb egy kicsivel) A szoftveres résszel mindkét gép jó el van látva. Ez megint csak egál.

[ Szerkesztve ]

(#884) TomWexX válasza leslieke (#881) üzenetére


TomWexX
addikt

Valóban jó ez is, de én egyelőre maradok a jól bevált droid vonalon..

duvi: Igen, ezeket a különbségeket szúrtam ki én is. Azt hallottam hogy a tegra k1 baromi erős cucc, viszont a tab s-ben lévő prociról nem nagyon tudok semmit. :F Eddig ebből az exynos vs snapdragon vs nvidia harcból kimaradtam így nem tudom melyik a jó választás. De van egy olyan gyanúm hogy ez az audi vs mercedes vs bmw kategória. :)
A másik fontos dolog hogy a samu tabletjét cseppet könnyebb beszerezni itthon mint a nexus 9-et...jelenleg.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#885) duvi válasza TomWexX (#884) üzenetére


duvi
nagyúr

(#886) TomWexX válasza duvi (#885) üzenetére


TomWexX
addikt

Köszi! :R

Valakinek van tapasztalata a telenoros hipernetről?
Ezt most fedeztem fel, én amúgy Telekomos vagyok, de ez a testreszabható részletfizetés így első blikkre tetszik... :U
+itt ajándék tok is jár! :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#887) TomWexX


TomWexX
addikt

Ma megtapogattam ezt a Tab S 8.4-et egy Media Markt-ban, (az állam ott maradt a pulton) mérlegeltem, majd megrendeltem! Elvileg csütörtök délután már a kezemben lesz... :)
Megnéztem a többi tab-et is, agyaltam még a Xiaomi Mipad-en is, de akárhogy is nézem, jelenleg számomra ez a legjobb választás. El se hiszem hogy samsung-ot veszek. :D Remélem nem csalódok...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#888) duvi válasza TomWexX (#887) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula :C Tuti jól választottál :K

(#889) s4tch válasza TomWexX (#887) üzenetére


s4tch
veterán

Gratula! A kijelzője beszarás szép. Anno Samsunggal kezdtem a droidolást, azóta is kerülöm őket :DDD A hardver jó esetben hibátlan, viszont a touchwiz annyira behúzza a kéziféket, hogy általában az aktuális csúcsmodell sem tudja magát rendesen kifutni vele. Viszont szerencsére a legtöbb Samura elég aktív fejlesztés folyik, úgyhogy vész esetén teszel rá egy AOSP/CM ROM-ot, és jó lesz :P

(#890) leslieke válasza TomWexX (#887) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gratulálok! Kérünk majd beszámolót!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#891) TomWexX válasza s4tch (#889) üzenetére


TomWexX
addikt

A touchwiz-t nagy valószínűséggel pár hét után Nova-ra fogom cserélni. ;) Állítólag azzal, plusz pár felesleges samsung baromság letiltásával szárnyra kap az egyébként amúgy sem lassú rendszer. Ma egy 15 percet nyúztam, de a P6-om MIUI-val a fedélzetén elbújhat mögötte sebességben. És a kijelző, az büntet! :Y Hiába pentile, a mellette lévő 10.5-ös Tab S ugyan RGB, de kb. nagyítóval kell keresni a különbségeket.
Egy valami zavar: Nincs rá root (illetve van, de akkor buktam a knox kulcsokat és így a garit is)... De legalább ez féken tart majd engem, és több időm marad másra. ;]

leslieke, duvi: :R Bár még nincs a birtokomban...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#892) s4tch válasza TomWexX (#891) üzenetére


s4tch
veterán

Na ja, van vagy két év a két hardver között.

A touchwiz egyébként friss telepítéssel egy ideig szépen elketyeg. Van a családban egy kvázi véletlenül bevásárolt (szolgáltatótól ingyen jött...) Ace 3 LTE, jópofa kis telefon, de 2 hónap után 2 e-mail fiókkal a fedélzeten seggre ült. 65 éves a tulaj, semmit sem telepít, csak mailt néz rajta, fényképez és telefonál, júzer error kizárt. Rootoltam a telefont, letiltottam az összes tw fost (könyvespolc, újságos, ilyen-olyan asszisztensek, jegyzetek, stb), azóta másfél napig bírja az akksi a korábbi fél (!!!) nap helyett, és a sebessége is tűrhető. Egy csupasz droiddal jó cucc lenne.

A tabod nem lesz egyébként ennyire vészes, az egy igen erős kütyü. A kijelző miatt én is elgondolkodtam rajta, az csodás.

(#893) Aryes válasza s4tch (#892) üzenetére


Aryes
nagyúr

JB és afölött root nélkül is tiltható az összes "tw fos". :) Én 4.2.2-t rootoltam ugyan, de azon kívül, hogy betettem egy adblocker host fájlt, semmit se módosítottam a telón, amihez kimondottan root kellett volna. Galaxy S2 plus-om van. Maga a tw viszont annyi pluszt ad nekem személy szerint, hogy gyári rendszerrel (és más custom rommal se) már nem érezném jól magam a telefonon.

(#894) s4tch válasza Aryes (#893) üzenetére


s4tch
veterán

Milyen pluszt? Ez komolyan érdekel.

(#895) TomWexX válasza Aryes (#893) üzenetére


TomWexX
addikt

Miket használsz a touchwiz jóvoltából? Kíváncsi vagyok hogy mi mennyire hasznos, igazából ez lesz az első samu+droid párosom...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#896) Aryes válasza TomWexX (#895) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát sok hasznod nem lesz belőle, mert majdnem mind híváskezeléssel kapcsolatos dolog, amivel tableten nem nagyon fogsz találkozni. Majd írjátok le, ezek közül mi az, amit más fw/telefon is tud!
Ami nem hívással kapcsolatos: a tw launcher tud olyat, hogy ha bedugom a fülest, előjön egy rejtett oldal, amin csak zenei dolgok vannak: rádió és zenelejátszó widgetek, és az összes média alkalmazás indítóikonja. Így alapesetben ezek nem foglalnak helyet a home-on. Ha aktív a zenelejátszó Vagy rádió, a lezárt kijelzőn is kint van a widgetje, de ezt tudom, hogy ma már talán az alap droid is tudja.

(#897) Aryes válasza Aryes (#896) üzenetére


Aryes
nagyúr

Híváskezelés: amit csak a Samsung telók tudnak: hívásfogadás a fizikai home gombbal. Csukott szemmel, kesztyűben stb.
Amit Ti is ismertek még a wave-ről: kontakt listában, sms-nél a néven jobbra húzom az ujjam: tárcsáz, balra húzom: sms.
Hívás blokkolás üzemmód: nagyon egyszerű beállítani, a státuszbáron gyorsgombbal ki-be tudom kapcsolni. Ez konkrétan a miui-ban olyan komplikáltan van megoldva, hogy alig tudtam beállítani.
Ha aktív a hívásszűrés, vagy némán van a telefonom, és a zsebemben van, minden nem fogadott hívás után rezzen egyet, akkor is, ha nincs beállítva rezgés (sosem használom, nem szeretem), viszont ezzel nagyon sokszor sikerült már fontos hívást NEM elmulasztanom. :)

Ezek tetejébe nekem pont tetszik az egész tw kinézete, a vidám színek a tw alkalmazásokban, a csiricsáré ikonok. Ebből a szempontból a miui is bejött.
Most ezek jutottak eszembe, majd írok még, ha jön valami.

(#898) Aryes válasza Aryes (#897) üzenetére


Aryes
nagyúr

A legfontosabbat majdnem kihagytam: a kijelzőzár feloldása! Az, hogy nem egy kis kört kell eltalálni, majd elhúzni egy adott irányba, hanem bárhonnan bárhová húzhatom az ujjam és feloldja a kijelzőt, na ez hiányzott a legjobban miui alatt. :D
Azt más teló is tudja, hogy bejövő híváskor, ha megnyomom a hangerő gombot, rögtön elnémul a telefon, és egész addig csendben van, míg fel nem veszem a hívást? Ha pl nem akarom rögtön fogadni, mert épp beszélek vkivel, vagy alszanak mellettem, így ki tudok menni a szobából és ott felvenni? Szerintem ezt más telók is tudják, de gondoltam leírom (a miui pl pont nem tudta, illetve hosszan kellett nyomni a hangerő gombot, ami nem pont ilyen hasznos).

(#899) s4tch válasza Aryes (#898) üzenetére


s4tch
veterán

A hívás-, üzenetkezelés tényleg jó a Samukon. A listából húzással történő küldés/hívás a Sonyn is hiányzott, bár mondjuk ez a legkevesebb, +1 pöttyintést ki lehet bírni.

A lockscreen widgetek az 5-ös androiddal úgy rémlik, el fognak tűnni. MIUI6-on már nincs is ilyen, v5-ön viszont van.

A MIUI6 új záróképernyője (ami egyébként v5-re is elérhető) hasonlóan bárhonnan indított húzással feloldható. Annyiban különbözik a Samsungétól, hogy fölfelé kell indítani a mozdulatot.

Szintén MIUI: hangerőgombok némítják a hívást, nem kell hosszan nyomni. Ezt is lehet konfigurálni úgy, hogy a hangerő gomb némít, a kikapcs gomb Samu-módra hívást fogad. A blocklistet nem használom. Viszont van alapban a MIUI-ban hívásrögzítés. A kínai ROM-ok öröksége, ilyet Európában asszem nem nagyon engednek a gyártóknak.

(#900) anrab


anrab
addikt

ezt rendeltem a gyereknek ma 68.000 ft.-ért az egyik Magyar web shopban.
egy év garival. görgess az oldal aljáig.
szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.