Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Aryes válasza duvi (#500) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most előre menekülök inkább, KK WIUI-val. :)
Majd írok, amúgy meg is hirdettem a készüléket, ha elmegy árában, eladom, ha nem, akkor megszokom. :D

[ Szerkesztve ]

(#502) s4tch válasza Aryes (#501) üzenetére


s4tch
veterán

Ez gyorsan ment :) Én meg ma vettem meg a nagytesót, egyelőre haverkodunk. Tényleg nagy :DDD

(#503) TomWexX válasza s4tch (#502) üzenetére


TomWexX
addikt

Grat! :C Irigy vagyok! Beszámolót minél előbb!

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#504) duvi válasza s4tch (#502) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak azt tudom mondani amit előttem Tom is. Gratula hozzá, irigy(pedig nem szokásom :N )vagyok, kérünk tesztet! :DD Melyik változat lett? A 64-es?

(#505) s4tch


s4tch
veterán

:C köszi! Délben hoztam el, 16 gigás, ezüst, aprón találtam, pár hetes, egy apró bibi van rajta, gyakorlatilag új. Majdnem annyiba került, mintha megrendeltem volna újonnan Kínából, de nem kell rá várni (jövő szombaton utazunk, már az új telefont akartam vinni), és nem kell azon parázni, vámolják-áfázzák-e. Egyelőre ismerkedünk, annyit tudok róla mondani, hogy kurvanagy :DDD és elég gyors. A minőség kifogástalan, ennek nagyon örülök, háklis vagyok rá. Tényleg leginkább plasztik a fogása, egyáltalán nem fémes, de ettől még olyan, mintha egy tömbből faragták volna. Szép vékony, nem villantós, de elég mutatós cucc. Hiba egyelőre nincs, telefonálni kifogástalan, root gyárilag megy a fejlesztői multilang ROM-ban, a titanium backup mentéseimet pár perc alatt áthoztam az Xperia P-ről, úgyhogy bye-bye Sony, welcome, MIUI!

A mérete egy ideig problémás lehet. Hatalmas, nekem meg kicsi a kezem. Ha már kézbe vettem, semmi gond, nem is csúszik a hátlap, nem is nehéz a telefon, de maga a felvétel, a kézbe vétel mozdulata elég necc, mindig az az érzésem, hogy leejtem. Meg ez már farmerban sem épp apró, figyelni kell majd rá. Ja, és beszéd közben nem tudom a vállamhoz arccal odaszorítani, mint a korábbi telefonjaimat, pedig tényleg nincs különösebb súlya.

Fura a P után, hogy az akksi % kijelzése nem egy folyamatos visszaszámlálás. :Y :C

CPU-Z szerint Snapdragon 801 van benne, hoppá.

(#506) Aryes válasza s4tch (#505) üzenetére


Aryes
nagyúr

Gratulálok! Én vagyok az egyetlen, aki nem irigykedik. :DDD
A beszédhívásnál nincs robothangja? Nem a te oldaladon, hanem a túloldalon! Az mi2-vel már csak ennyi gondom van, a jelenlegi rommal egyelőre a "fantomujjak" probléma nem jött még elő (kip-kop).
A kézbevételnél nálam is ugyanaz a gond, ugyanis az oldalai nem párhuzamosak, hanem a kijelző felé összetartanak! Ezért ha nem nyúlok alá, és szorítom erősen, kicsúszik a kezemből. Képzelem, még szélesebb készülékháznál ez még rosszabb lehet. Nálad is összetart a két oldal? Nekem most szilikon tokban van, így kevésbé rizikós.

(#507) consono válasza Aryes (#506) üzenetére


consono
nagyúr

Mi lesz helyette, ha elmegy?

S4tch: gratula :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#508) s4tch válasza Aryes (#506) üzenetére


s4tch
veterán

:DDD

Ezen a képen látszik, hogy lekerekített szélei vannak a tepsinek. Számomra inkább a méret a gond, nem a forma. A P-t egyértelműen könnyebb kézbe venni.

A szilikon tok sokat biztos sokat segít. Nem olcsó kütyük ezek, lehet, hogy veszek rá én is valami színes-szagos szirszart, hogy kíméljem.

Consono: köszi neked is :)

[ Szerkesztve ]

(#509) TomWexX válasza s4tch (#508) üzenetére


TomWexX
addikt

Nyugi, a mérettel is megfogsz barátkozni. Eleinte nekem is nagy volt a P6, sőt, ha visszább' emlékszem, mikor még a wave volt a fő telóm, haver SGS1-ét kézbe véve elszörnyedtem hogy az milyen nagy, most viszont már simán bevállalnám az 5"-t is. 1-2 hónap és az lesz furcsa ha egy SXP-méretű mobilt veszel a kezedbe. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#510) duvi válasza s4tch (#508) üzenetére


duvi
nagyúr

Minden telómra átlátszó szilikon tokot vettem. (Kivéve a P6-ot, mert ahhoz gyárilag adták) Valóban ront az esztétikai értéken, de inkább ez mint a sérült/halótt telefon ;) A méret kérdésre térjünk vissza egy hónap múlva. Vajon akkor is ilyen óriásinak fog még tűnni? ;]

(#509) TomWexX
Mire megírtam...
Nagyon megy ez nekünk :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#511) TomWexX


TomWexX
addikt

GoT rajongóknak:

Vajon a bada melyik család lehetett? :D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#512) duvi válasza TomWexX (#511) üzenetére


duvi
nagyúr

A bada a sárkányok családjába tartozik. Egyértelmű, mivel kihaltak :DDD

(#513) leslieke válasza duvi (#512) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

3 sárkány még van.. meg kb. annyi Bada user a fórumon. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#514) duvi válasza leslieke (#513) üzenetére


duvi
nagyúr

Az a három is már csak a mesében él ;)

(#515) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Badáról WP-re mi a legegyszerűbb mód átvinni a névjegyeket?

BT? :F

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#516) duvi válasza leslieke (#515) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem Google fiók szinkronnal.

[ Szerkesztve ]

(#517) leslieke válasza duvi (#516) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azt pont kihagynám.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#518) Aryes válasza leslieke (#515) üzenetére


Aryes
nagyúr

Exportálás vmi kompatibilis fájlba, aztán importálod az outlook vagy milyen fiókba, gondolom kb úgy működik, mint a google fiók.

(#519) s4tch válasza leslieke (#515) üzenetére


s4tch
veterán

Ha Samsung a WP-s telefon is, akkor csináld Kiesen keresztül.

Ha nem, akkor gmail sync :C

Ha az sem, akkor készülj fel egy csv header szerkesztésre, bő nyállal. ;]

Esetleg megpróbálhatod a Wondershare Mobiletrans nevű szoftvert. Hivatalosan sem badát, sem WP-t nem támogat, de ki tudja, talán bejön.

(#520) leslieke válasza s4tch (#519) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lumia 925.

Kies kiesett ezáltal.

A kékfog miért nem jó? Nem tudnak párosodni? :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#521) Tim82 válasza leslieke (#520) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem működnie kellene a kékfogas megoldásnak (+ a Lumián az Adatátvitel app).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#522) s4tch válasza Tim82 (#521) üzenetére


s4tch
veterán

Öcsémnél hasonló helyzetben Sony Mini Pro és Lumia 800 között nem működött. Gmail sync (vagy akár egy exchange fiók névjegyzéke) sima liba, nem tudom, minek bonyolítani.

(#523) Aryes válasza leslieke (#520) üzenetére


Aryes
nagyúr

Két telefon beszélget:
- Te tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk?
-Heeeeee?

(#524) leslieke válasza s4tch (#522) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ne már, neked bonyolult a BT? :F

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#525) leslieke válasza Aryes (#523) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#526) Tim82 válasza s4tch (#522) üzenetére


Tim82
nagyúr

WP7-es telefonnal annyira nem csodálom, milyen szerencse, hogy itt WP8-as telefonra kellene átvinni a dolgokat. :)

De amúgy igen, a Google sync lenne szerintem is a legegyszerűbb, de ha valamiért nem felel meg a telefontulajnak, én nem fogom erőltetni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#527) s4tch válasza leslieke (#524) üzenetére


s4tch
veterán

Nem a bt a bonyolult, hanem a gmail nélküli bármelyik másik megoldás.

(#528) consono válasza Aryes (#523) üzenetére


consono
nagyúr

LOL :D

Amúgy meg nem tudom megy e a BT számküldés, WP-n a BT eléggé limitált...

"In God we trust. All others must bring data"

(#529) duvi válasza consono (#528) üzenetére


duvi
nagyúr

A WP 8 már támogatja BT-on keresztül a névjegyek megosztását :K

(#530) consono válasza duvi (#529) üzenetére


consono
nagyúr

Ex-WP8-asként jó ezt tudni :) Bevallom csak füleshez/kihangosítóhoz használtam eddig BT-t. De én évek óta szinkronizálom legalább két helyre a kontaktjaimat, vállalok ennyi kockázatot. Meg ismerem már magam...

"In God we trust. All others must bring data"

(#531) leslieke válasza duvi (#529) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#532) duvi válasza leslieke (#531) üzenetére


duvi
nagyúr

;)

(#533) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Megérte várni... az edigitalnál már csak 94.900 a Lumia 925.. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#534) s4tch válasza leslieke (#533) üzenetére


s4tch
veterán

Izé, szerintem az még mindig elég drága... Mondjuk semmi gond azzal a telefonnal, csak annyi, hogy a rendszert nem tudnám rendesen belakni.

Sikerült a bluetooth-os megoldás, vagy még nem aktuális, csak próbálsz előre felkészülni?

Egyébként ti, ex-Wave-esek mikor vettetek utoljára telefont szolgáltatótól? Gondolom, a Wave onnan volt. Általában másfél-két évet használok egy telefont, sorrendben a Sony Ericsson M600i, a Nokia E71, a Wave, az Xperia P mind két éves hűséggel, szolgáltatótól jött. A P volt az utolsó egy darabig: nálam a kínaiak annyira felkavarták a mobilpiacot, hogy nem látom értelmét A-brandnek és egy szolgáltatónak adni a pénzem. Lehet, hogy 2 év múlva, amikor legközelebb telefont veszek, máshogy fogom látni, de pont nem arra megy az iparág, hogy egy Samsungot valaha újra vonzóbbnak lássak egy Oppónál, Xiaominál.

(#535) TomWexX válasza s4tch (#534) üzenetére


TomWexX
addikt

A P6 még a T-től van 2 éves részletre, amiből még van vissza 1 év. Ugye amikor a SXP-t lenyúlták, hirtelen ezt tudtam megvenni.
A jövőben hasonlóan hozzád én is Kína felé kacsintgatok, bár most nem telefonon hanem tabon agyalok. (mi pad) De ezt már 1x felhoztam itt...

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#536) consono válasza s4tch (#534) üzenetére


consono
nagyúr

Én, ha jól emlékszem a legelső telefonomat vettem utoljára szolgáltatótól (kb 15 éve), azóta mind független. Mondjuk én spec. eset vagyok, mert nincs előfizetésem, azt a cég adja már elég rég óta, csak a céges standard telefonokat nem szoktam kedvelni :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#537) leslieke válasza s4tch (#534) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem ennyit megér. Legalábbis, most úgy látom. Az idő meg majd eldönti. Ilyen árban nem kapok olyan telefont, ami jobban megfelelne nekem.

BT: csak készülök a nagy költözésre. Vásárlás a héten vagy a jövő héten lehet esedékes.

Szolgáltatói telefon: utoljára az SE K800i-met vettem a Vodától, előfizetéssel. Remek kis telefon, még mindig megvan, időként feltöltöm és csodálkozva nézem, hogy 5-6 nap mire lemerül.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#538) ABal válasza s4tch (#534) üzenetére


ABal
őstag

Utoljára 2005-ben vettem szolgáltatótól telefont, és ugyanúgy, ahogy te, én is kínaiban gondolkodom egy ideje.

Hogy mi lesz végül, azt nem tudom, de követem a OnePlus One-bohóckodást, mert ez a cucc pont megfelelne nekem. A terjesztési és eladási stratégiájuk jelenleg egy vicc, abból is inkább a bosszantó fajta, de lehet, hogy jó irányba fordul majd. Kivárok.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#539) duvi válasza s4tch (#534) üzenetére


duvi
nagyúr

Mi csak szolgáltatótól veszünk telefonokat, 1993 óta :) Akkor vettük az első telefont (Ericsson 198-at) a Westeltől. Az egész család azóta is egy előfizetői csomagban van, ezért folyamatosan járnak le a hűségek és emellett mindig kapunk kedvezményeket + hűség pontokat ;) . A kamatmentes részletfizetés + a családbarát csomag ingyenes beszélgetése számomra tökéletes párosítás. Jelenleg számomra a Xiaomi Mi3 a legvonzóbb készülék a piacon. Tehát én is a Kínai vonalat erősítem :D

(#540) s4tch válasza TomWexX (#535) üzenetére


s4tch
veterán

Tényleg, neked ellopták a P-t. Az mekkora szívás... Egyébként a P6-on is agyaltam az utolsó pillanatig, főleg, miután írtad, hogy a MIUI csodásan megy rajta. Hatalmas királyság ez a rendszer. Csak néhány olyan praktikus megoldást hadd említsek, amiről esetleg nem tud mindenki, és megkönnyíti a hétköznapokat:
- az egyik kedvencem, hogy be lehet lőni időzített, szelektív némítást. Beállítod, hogy este 10-kor néma legyen a telefon, reggel 7-től ismét hangos - ez eddig nem nagy cucc. Viszont be lehet állítani, hogy a néma időszakban is legyen olyan telefonszám, aki hangosan csörög. Csodás figyelmesség.
- Eleve az időzített profilok jópofák. Sonynál erre segédprogram kellett, itt gyárilag a rendszerbe van építve.
- Gyárilag több processzor-üzemmódot lehet beállítani. A Mi3-nak van takarékos, kiegyensúlyozott, teljesítményre hangolt módja. A takarékos is bőven elég gyors, úgyhogy azt használom; így viszont az akksiidő jobb vagy 20%-kal. Ez más telefonokban általában segédprogrammal megy.
- Gyárilag, menüből egy kattintással bekapcsolható root. Viccesen egyszerű. Más telefont jellemzően flashelgetni kell.
- Alkalmazásonként egyedileg lehet kezelni az engedélyeket, kezdve a telefonkönyv elérésétől a helymeghatározáson át egészen a hálózatelérésig. Még azt is be lehet állítani alkalmazásonként, hogy adott app kimehet-e a mobilnetre, vagy csak wifin keresztül csatlakozhat. Barátnőm Hongmiján előző hónapban a youtube és a play store megzabálta a havi 200 megás céges netcsomag felét, tanultunk belőle, ez a két app nem megy mobilnetre.
- Gyári backup, root nélkül. Jó a titanium backup, sőt, jobb, mint a MIUI-é, de root kell hozzá, és a fizetős verzió az igazi. Ez meg ingyenes, teljesen használható, telepíteni sem kell, és több MIUI eszköz között is lehet vele adatot, beállítást, szoftvert mozgatni. Ezt kötelezővé tenném minden mobilon.
- Híváskorlátozás, ami tudja azt, amit egy fizetős program.
- Hívásrögzítés gyárilag. Tudom, hogy az EU-ban erre jogi korlátozások vonatkoznak, ezért hiányzik a nagyobb gyártóktól, de nem bánom, hogy itt létezik.
- A MI2/3 tud dual bootot. Két, független rendszer egymás mellett, közös adattárral. Egy telefonon. No comment. :DDD
stb. Rengeteg hasonló apróság van, és gyakorlatilag semmi nem hiányzik, ami más gyártónál rendelkezésre áll. Ja, de: nincs koppintós lezárás-feloldás.

(#537) leslieke: 4-5 nap megvan egy okostelefontól is, ha kikapcsolod a netet, és minimálisat telefonálsz vele. ;)

(#538) ABal: az egy jó hardver, de szoftveresen nincsenek egyelőre a spiccen a srácok.

(#539) duvi: hajrá, MI3 uralkodik. :C A méretén kívül nehéz belekötni.

[ Szerkesztve ]

(#541) leslieke válasza s4tch (#540) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

4-5 nap megvan egy okostelefontól is, ha kikapcsolod a netet, és minimálisat telefonálsz vele.

Na de akkor minek az okostelefon? :F :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#542) s4tch válasza leslieke (#541) üzenetére


s4tch
veterán

:))

De fordítsuk meg: vajon a régi, "ebben még volt anyag, nem merült le naponta" butafonok meddig bírnák, ha egész nap a neten lógnának?

(#543) leslieke válasza s4tch (#542) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tovább, mert a kijelzők is butább. :P

De amúgy jogos és értelek. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#544) s4tch


s4tch
veterán

Tessék, jön föl csájna.

(#545) duvi válasza s4tch (#544) üzenetére


duvi
nagyúr

"a teljes árbevétele „csupán” 149 százalékkal bővült" Hát ez lol :DD
És ez még csak a kezdet! Mi lesz itt, ha elkezdenek hivatalosan is terjeszkedni világszinten.
El is kezdték már, pár országban a hídfőállások kiépítését. Sajna Magyarország nincs a tízes listában, de ez nem is meglepő tekintve országunk és piacunk nagyságát :(

(#546) leslieke válasza Tim82 (#521) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Működött!
3 perc alatt átment minden névjegy(117 db) és üzenet (658 db).

Köszi a megoldást!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#547) TomWexX válasza leslieke (#546) üzenetére


TomWexX
addikt

Hoppácska! :C Grat és sok sikert az újonchoz.

(#540) s4tch: Bizony szívás volt, és mivel én nem tartozom a felső réteghez, így esélyem sem volt hogy az a telefon valaha is elő kerül? :N
Egyébként úgy van ahogy mondod, a MIUI nem csak egy szimpla launcher, ez merőben átszabja a droidot, és amiket leírtál, azok csak töredéke a többi "apróság"nak amit nyújt. Egyébként nekem a miui backup is bőven elég, az a témákon kívül mindent lement majd visszatesz. Ikonok, mappák helyzete, híváslista, sms, appok, stb.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#548) leslieke válasza TomWexX (#547) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#549) TomWexX válasza leslieke (#548) üzenetére


TomWexX
addikt

Tőled is várjuk a beszámolót. :K

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#550) leslieke válasza TomWexX (#549) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Lesz. Eddig rendben van a rendszer.

Az adatok korrekt másolása hatalmas pozitívum.
A szöveg bevitel is korrekt,pontos,gyors, a T9 jól dolgozik.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.