Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) SpaceKombajn válasza ABal (#291) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Wave II-m van még mindig.
Z1c-t vártam/néztem én is, nem üveg a hátlap, csak a japán verziójé, a többié műanyag és gyári fólia van rajta (topikjában olvastam).

Úgy látom a Wave-esek szeretik a szép fém telefont, Xperia P-t is nézegettem annó, most meg a HTC One M8 ami tetszik, bár lehet túl nagy, élőben meg kell nézni.

spacetime

(#302) duvi válasza consono (#299) üzenetére


duvi
nagyúr

Egy kis felárért, rajtuk keresztül vásárolva máris nem neked kell foglalkozni a garanciás ügyintézéssel. A másik biztató hír, hogy tovább terjeszkedik a Xiaomi.

(#303) consono válasza duvi (#302) üzenetére


consono
nagyúr

"Kis felár", ja, $270 vs. 125eFt... :/ Majd a duplájáért adják.

Amúgy részemről a jövőben sem nagyon tervezem újra 100e környékén kiadni telefonért, elég volt a Wave annyiért ;) (mondjuk annak a felét a cég fizette legalább) A MI-3 270 dolláros ára mondjuk vonzó, az biztos. Bevallom én még mindig nem tettem le róla, hogy lesz egy Blackberrym újra ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#304) duvi válasza consono (#303) üzenetére


duvi
nagyúr

Ennyire lement már az ára :Y 270$ eredeti Mi3-ért? Hol, merre? Gondolom a 16GB-os verzió lehet (ÁFA és VÁM nélkül...), de akkor is! 60-ért iszonyat jó vétel! Lehet hogy nekiállok gyűjteni, pedig a P6 is nagyszerűen muzsikál :D

[ Szerkesztve ]

(#305) TomWexX válasza duvi (#304) üzenetére


TomWexX
addikt

Kínában ennyi, sajnos itthonról ennél legalább 30%-al többért lehet csak beszerezni. (és akkor lehet hogy keveset mondtam)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#306) s4tch válasza consono (#303) üzenetére


s4tch
veterán

Inkább a Mi2s kerül annyiba, Mi3 úgy tudom, 345 dollártól fölfelé van... Hol láttál 270-ért?

(#307) consono válasza s4tch (#306) üzenetére


consono
nagyúr

(#308) duvi válasza consono (#307) üzenetére


duvi
nagyúr

Már az Mi2 fórumán is írták, hogy nagyon sok a Xiaomi hamisítvány. Ennyire olcsón adni már egy kicsit gyanús. Persze nem kizárt, hogy eredeti csak elgondolkodtató ez az ár.
Mi3 topicból.

[ Szerkesztve ]

(#309) consono


consono
nagyúr

No, én léptem teló téren: a Lumiát elcseréltem egy BlackBerry Q5-re. Még szokjuk egymást, de pozitív az első nap :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#310) duvi válasza consono (#309) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új versenyzőhöz! :C Kérhetünk majd élménybeszámolót, ha belaktad az új gépet?

(#311) consono válasza duvi (#310) üzenetére


consono
nagyúr

Persze :) Ez lesz az első új generációs BB-m, amit hosszabb ideig fogok használni (Z10 volt rövidebb ideig már nálam), egylőre még egy kicsit fura a WP után, de pont abbn nagyon nagyon erős, amiben az gyenge: az értesítések nagyok jók, ügyesen van megoldva a HUB. A másik ami nagyon egyedi, az az, hogy nincsenek kezelőgombok, csak gesztusokkal lehet vezérelni, de szerencsére egyértelmű a dolog. Ami még kicsit furcsa, hogy gyakorlatilag nem zár be alkalmazást a rendszer, csak minimalizál mindent, szóval a bezáráshoz minimalizálni, majd ki-ikszelni kell a progikat. Szerencsére van 2 GB RAM, amibe minden belefér, aminek kell :) Az Android emuláció is jónak néz ki eddig (Waze, Sygic, GT Racing2), a kocsival BT-n gyorsabban kapcsolódik mint előtte a WP vagy a Droid. Ami fura még, az a jóval kisebb képernyő, de a felbontás (720x720) kárpótol, nagyon szép a képe.
Egyelőre ennyi, bővebben majd pár hét múlva.

"In God we trust. All others must bring data"

(#312) Aryes válasza consono (#311) üzenetére


Aryes
nagyúr

Grat, használd egészséggel! :)

Egy kérdés mindenkihez! Javasoljatok nekem egy - lehetőleg droidos (de elég, ha csak a programokat támogatja ;) ) - telót 70-80k körül, aminek nagy fényerejű kamerája van, beltérben jó minőségű fotó és max 720p videó készítésre, erős akksival, 4" körüli kijelzővel és esetleg CM támogatott SOC-el! :) A paraméterek fontossága a lista vége felé csökken. Váltanék én is, de semmi ötletem, hogy mire...

(#313) leslieke válasza consono (#309) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#314) duvi válasza Aryes (#312) üzenetére


duvi
nagyúr

4" körül én ezt javasolnám: Xiaomi MI-2 - lehetetlen küldetés
A fényképezőjével kapcsolatban egy idézet a topik Téma összefoglalójából:
"Hogy teljesít a telefon fényképezője?
A legjobbak között van, ezt minden tesztben kiemelik."

Itt olvashatsz egy nagyon részletes tesztet.
Itthon (drágábban de garival): Xiaomi MI-2S 16Gb 79.900 Ft
Kintről a 32GB-os verzió: kb. 56.000 Ft (plusz vám+ÁFA)

(#315) Aryes válasza duvi (#314) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! És a p6? Most egész este azt nézegettem.

(#316) duvi válasza Aryes (#315) üzenetére


duvi
nagyúr

A P6 nagyon jó telefon. Szép is, jó is, gyors is, DE... Mert ugye mindig van egy DE :D Ritka chipset van benne ami a játékok támogatásával hadilábon áll. Több népszerű játéknál is előfordul, hogy nem futnak vagy belassulnak. (mivel ez engem abszolúte nem érdekel ezért ez nem is gond). Ami viszont az egyetlen fájó pontom, hogy a fényképező rendkívül hektikusan "muzsikál". Szabadban, jó fényviszonyoknál szép képeket lő. Makróban megkockáztatom, hogy a legjobb a jelenlegi kínálatból. Viszont beltérben, gyenge megvilágításban már elvérzik :( Nálam rendszeres a fókusz probléma és a zajosodás. Ezért is nem javasoltam, mivel kiemelted a nagyon jó fényképezőt.
ITT egy kinti kép, amit nemrégiben linkeltem be a P6 topikba.
És beteszek egy beltéri képet is, hogy legyen viszonyítási alap:

[ Szerkesztve ]

(#317) Aryes válasza duvi (#316) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi, akkor megnyugodtam. :) Beltérben vaku nélkül fotózom a gyorsan mozgó gyerekeimet, ezért fontos a - mostaninál (s3 mini) jobb - kamera. Mi2 akár jöhetne is, de a bővíthetőség hiánya kicsit gáz, pont a videózás miatt. Videóban a wave volt az etalon, beltérben is, fotózni az se volt jó nálam, de csak mert vmelyik frissítés elb.ta a kamera fw-t. A videó érdekes módon nem romlott el.

(#318) duvi válasza Aryes (#317) üzenetére


duvi
nagyúr

"Beltérben vaku nélkül fotózom a gyorsan mozgó gyerekeimet"
Akkor tuti kilőve a P6! Fiamnak van egy Galaxy S3 LTE telója. Egész jó képeket és még jobb videókat készít. Persze a mérete miatt már túl nagy neked (4,8 hüvelykes) és egy kicsivel drágább is.
"Mi2 akár jöhetne is, de a bővíthetőség hiánya kicsit gáz, pont a videózás miatt."
A 32GB-os verzió nem olyan kicsi már :N De nem akarlak rábeszélni. Ebben az árkategóriában jó minőségű fotós droidos teló elég kevés akad. Talán még a Galaxy SII (apámnak az van és nagyon jó fotókat csinál vele), de az már nagyon régi darab és nem nagyon lehet hozzájutni normális áron garival.

[ Szerkesztve ]

(#319) TomWexX válasza duvi (#314) üzenetére


TomWexX
addikt

+1 a MI2S-re! :K

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#320) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Állítólag júniusban:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#321) Aryes válasza leslieke (#320) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kicsomagolják, azt' akkor derül ki, hogy megdöglött a dobozban... ;]

(#322) leslieke válasza Aryes (#321) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

LOL. :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#323) duvi válasza Aryes (#321) üzenetére


duvi
nagyúr

Vagy elfelejtik beletenni (ergo nem készül el időre) és üres doboznyitás lesz ;]

(#324) leslieke


leslieke
Jómunkásember

4 Tizen telefon is lehet a dobozban:

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#325) s4tch válasza leslieke (#324) üzenetére


s4tch
veterán

Hiánypótló lesz, az biztos :C

Egyébként hol tart most a tizen? Futtat majd androidos alkalmazásokat, vagy be kell tolni mögé nulláról egy alkalmazásboltot?

[ Szerkesztve ]

(#326) leslieke válasza s4tch (#325) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az előzetes videók szerint futtat majd droidos alkalmazásokat is, de lesz mögötte saját alkalmazás bolt is.
Az alkalmazások egy része a badából jön át, ami nem sok.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#327) Aryes válasza leslieke (#326) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én attól félek, hogy olyan jó lesz, hogy meg kell szegnem a fogadalmamat, miszerint soha többet nem veszek samsung telefont... :O

(#328) duvi válasza leslieke (#324) üzenetére


duvi
nagyúr

Kíváncsian várom a Tizent de a bada miatt már fenntartásokkal :U A Samu képes volt iszonyat pénzt beleölni a badába és utána egy tollvonással kikukázni az egész rendszert. Ezek után valami nagyon meggyőzőt kell felmutatniuk, hogy újra bizalmat szavazzak nekik.

(#329) leslieke válasza duvi (#328) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem az a bajom, hogy mindig felröppen 1-1 ilyen hír, ami után megint eltolom a következő telefon megvételét. :(((

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#330) Aryes válasza duvi (#328) üzenetére


Aryes
nagyúr

De NEM kukázta ki, beépítette a tizenbe. Ha volt egy kis esze, tanult a bada sztoriból, és a hibákat nem vette át, csak a jó dolgokat. Viszont van egy sejtésem: ez sem lesz "hekkelhető", úgy, mint a bada...

(#331) duvi válasza leslieke (#329) üzenetére


duvi
nagyúr

Amíg "lélegzik" a jó öreg Wave 3, addig van időd kivárni :) De az intő jelekre figyelj oda! ;)

(#330) aryes
"De NEM kukázta ki, beépítette a tizenbe."
Valamennyi szoftveres tőkét biztos felhasználnak belőle, de hogy a költségek jó része a kukába ment az tuti. Rengeteg népszerűsítő rendezvény és reklámkampány nem két filléres tétel. Másrészt a morális veszteség, amit a bada/Wave vásárlók cserbenhagyása is okozott (bár tudom, hogy ez nekik okozott álmatlan éjszakákat).

[ Szerkesztve ]

(#332) leslieke válasza Aryes (#330) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha volt egy kis esze, tanult a bada sztoriból

Szoftverellátottság növelésének terén nem tanult, itt is erőltetik az versenyeket, amiknek semmi értelme ebben a formában.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#333) ABal válasza duvi (#331) üzenetére


ABal
őstag

"...a morális veszteség, amit a bada/Wave vásárlók cserbenhagyása is okozott..."

Én ráadásul másodszorra is belefutottam ebbe a GT7.7-tel, úgyhogy minden kiállítóteremben automatikusan ugrom a Samu pultot.

Viszont ez a bizalomvesztés hozzásegített ahhoz, hogy egyéb - akár kevésbé neves - gyártók cuccait is megfontoljam. Most éppen a kínai csodákat vizslatom. Nagyot változott a véleményem tavaly óta.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#334) duvi válasza ABal (#333) üzenetére


duvi
nagyúr

"Viszont ez a bizalomvesztés hozzásegített ahhoz, hogy egyéb - akár kevésbé neves - gyártók cuccait is megfontoljam." Bizony ez is hozzásegített, hogy elfogulatlanul keressek új telót, aminek a P6 lett az eredménye :K

(#335) Aryes válasza duvi (#334) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudsz küldeni beltéri fotót, ami vaku nélkül készült? Privibe is jöhet. Annyira tetszenek a p6 szoftveres megoldásai, hogy lehet a kamerával kiegyezek, ha elfogadható. Más gond nincs vele, szériahiba, stb?

(#336) duvi válasza Aryes (#335) üzenetére


duvi
nagyúr

Persze, küldök képeket, de hidd el, hogy nem akarsz a Wave után fotózásra P6-ot venni :(
Típus hiba néha előfordul de főleg a fehér modelleknél. Hátlap púposodás az aksi miatt, illetve a szélén lévő fémkeret deformálódik. Ez utóbbi még nem tiszta, hogy miért. Van aki leejtette, az tiszta sor. Viszont egy-két embernél úgy is jelentkezett, hogy végig tokban volt és soha nem esett le. Szoftveresen néhány készüléknél ötletszerűen eldobja a wifi jelet. Kb. ezek az ismert hibái és ezek is ritkán fordulnak elő. Ha mégis a P6 mellett döntenél, akkor csak garisat és csak feketét vegyél! A képek priviben...

(#337) duvi


duvi
nagyúr

Tizen cikk bevezető a MA cikkben:
"Szolgáltatói támogatás hiányában az olcsóbb kártyafüggetlen mobilok iránt nyitott régiókban kezdhet a Samsung és Intel közös fejlesztésű platformja."
Ez nem sok jót sejtet ... Nem tudtak megállapodni a szolgáltatókkal? Szerintem így hatalmas hátrányból indul szegény Tizen :(

(#338) Aryes válasza duvi (#336) üzenetére


Aryes
nagyúr

Fehéret soha nem vennék. :)
Nem wave után vennék p6-ot, hanem s3 mini után. Ennek olyan hányadék a kamerája, hogy a a múltkori képed egész jónak nézett ki. :) Az is elég, ha értékelhető 720p videót tud gyenge fénynél.

(#339) leslieke válasza duvi (#337) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sokáig tartott (és még mindig tart) a Tizen fejlesztése, a szolgáltatók meg megunták.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#340) ABal válasza leslieke (#339) üzenetére


ABal
őstag

A legtöbb időt a jövendő vásárlók kifejlesztése veszi el. Az agymosás, hogy ez jobb és hosszabb életű lesz, mint a bada, elég hosszadalmas és drága eljárás. :D

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#341) leslieke válasza ABal (#340) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hihi. :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#342) Aryes válasza ABal (#340) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tévedsz, ezt még csak nem is ígérik... :DDD

(#343) ABal válasza Aryes (#342) üzenetére


ABal
őstag

Már ígéretek sincsenek? Akkor így tényleg hosszadalmas lesz...

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#344) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Nos, úgy néz ki, hogy tovább teljesít szolgálatot a Wave 3.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#345) TomWexX válasza leslieke (#344) üzenetére


TomWexX
addikt

Sehol semmi? :N

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#346) leslieke válasza TomWexX (#345) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem igazán. Meg amire kell, arra ez a telefon is megfelel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#347) s4tch válasza leslieke (#346) üzenetére


s4tch
veterán

A fém ház és a gorilla glass jó nagyot dob egy telefon életciklusán. A műanyag telefonjaim korábban rendre kopásnak indultak, karcos lett a kijelző, egy-másfél év után használtnak néztek ki. A Wave (és a P) a fém házzal sokáig újszerű tud maradni. Ha alapfunkciókat használ az ember, akkor egy Wave (1-2-3) akármeddig jó lehet.

(#348) leslieke válasza s4tch (#347) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valóban jól bírja. De nem az a nem-váltás oka. Egyszerűen nem találok megfelelő telefont, ami többet adna, mint a W3.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#349) duvi válasza leslieke (#348) üzenetére


duvi
nagyúr

Akkor csak szurkolhatunk, hogy sokáig bírja még a jó öreg W3 :)

(#350) leslieke válasza duvi (#349) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A néha előforduló szoftveres hibát leszámítva nincs vele baj. Azt meg 1-1 újraindítás orvosolja.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.