Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Dany007 válasza #84221696 (#388) üzenetére


Dany007
veterán

"Igen nagyfokú tévedés lenne azt hinni, hogy ha az amerikaiak nem fejlesztik ki a saját hidrogénbombájukat, akkor az oroszok sem teszik ugyanezt."

Köszönöm, én is pont ezt mondtam. :) Pörp kollega kérdezte hogy ugyan miért annyira biztos, hogy ha nem az amcsik akkor más.
Igazából már az is elég, ha nem Teller akkor más. Nem csak ő volt az egyetlen atomfizikus az USA-ban. Akkoriban pedig a fegyverkezés az egyre nagyobb és pusztítóbb fegyverek készítése elsődleges volt. A fúziós fegyver pedig adta magát.
Előbb utóbb Telleren kívül más is megoldotta volna a problémákat, de ha nem az amcsik akkor a szovjetek. Szal nincs értelme Tellert bántani ezért.

(#402) Crystalheart válasza AssAssynn (#400) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor azt kérdem, ebben a fene nagy harcban felrobbantják-e a házad/városod, szétlövik-e az utcádat, elszakítanak-e a családodtól, földig bombázzák-e a fél fővárosodat (ezt ma még az igazi háborús övezetben sem teszik), megerőszakolják-e a hozzátartozóidat az átvonuló seregek kiéhezett katonái? A valódi háborúk borzalmait ma a legtöbben elképzelni sem tudják, ezért aggatják a mindig is jelenlévő diplomáciára, nemzetközi tőzsdére, avagy a tisztességtelen spekulációkra a "nem fegyverekkel vívott háború" jelzőt, ami a korábbiak fényében kicsit nevetséges, legyenek bármilyen aljas eszközök is. Ha bármi olyasmi megtörténne, mint a II. világháborúban, azt hiszem, te magad is sírva könyörögnéd vissza a mostani "harccal átitatott" időket.

Budapest ostroma 102(!) napig tartott, több mint negyed év rettegés, mialatt az ostromgyűrűn belül a nyilasok és nácik, azon kívül pedig az oroszok kegyetlenségeit kellett elviselni. Senki sem volt biztonságban. Ajánlom A vád. c magyar filmet megtekintésre. Az akkori állapotokat össze sem lehet hasonlítani a mával - ma béke van. Nem a legvirágzóbb béke, sajnos nem olyan hatalmas gazdasági és kulturális fejlődéssel, mint a Monarchiában, de béke, és látszólag annál jóval tartósabb.

(#403) cyklon


cyklon
csendes tag

Az amerikai hordozókon csak a lőszerraktár volt páncélozva a fedélzet nem. Fenyőfarönkökből volt. A brit hordozók fedélzete viszont páncélozott volt, azokat nem lehetett 1-2 kamikázéval elsüllyeszteni.
Az Enterprise -t minden nagyobb hadműveletben bevetették (ha lehetett) és mindig javításra kellett vinni a kamikázék miatt.
A csatahajókat légvédelmi hajókként és parti bombázásra használták elsősorban. Az amerikai csatahajókon (a modernebbeken) 120 nál is több, különböző űrméretű lgv. ágyú volt (127- 12,7mm)
Roosevelt természetesen háborúba akarta vinni az országot. Persze hivatalosan talán sosem fogják bevallani ezt (így fenntartható a "Gyalázat napja"), de nem is szeretik őt érte odaát annyira, mint innen tűnik. Csúnyán elszámolták magukat; azt tudták, hogy a japok támadni fognak, csak azt nem, hogy hol. A Fülöp-Szigetekre gondoltak, mert az közel van és gyengén védett. Nem nézték ki belőlük, hogy Pearl ellen mennek. Lebecsülték őket. Pedig olcsón megúszták. A veszteségeket 6 hónapon belül pótolták, a csatahajókért nem volt kár, a 2000 ember volt igazából érvágás még az elején. De a kikötői berendezések, szárazdokkok, mólók, daruk és az olajtárolók épen maradtak. Volt japán terv az elpusztításukra, de nem hajtották végre "túlzott kockázat" miatt. Yamato tudta(!), hogy nem fogják elindítani a 3. hullámot, pedig ez volt az egyik fő ok, amiért odamentek (a másik a hordozók). Az amerikai flotta így Friscóból és San Diegoból kellett volna, hogy üzemeljen. Az 2000km plusz.

(#404) cyklon


cyklon
csendes tag

A B-29 esek repülési magassága volt a fő védelmük. 10000m fölött voltak képesek menni, de nem mentek ilyen magasan, ha nem volt muszáj. Túl sok üzemanyagba került az emelkedés. A japán vadászok csak nehezen tudták elérni őket. Az éjszakai vadászok ezért kaptak a német "Schraege Musik"-hoz (nincs umlaut sorry :( ) hasonó fegyverzetet (a törzsbe 30 fokkal előre-felfelé irányított gépágyú), hogy ne kelljen szintbe-fölé emelkedni.
Az atombombázók fegyverzetét és páncélzatát majdnem teljesen kiszerelték (kivéve faroklövész), hogy a gépek 12000m -re tudjanak emelkedni. Ott már csak a túlfogyasztás és a műszaki hiba tehetett keresztbe nekik.

A hidegháborúban NAGYONIS tervezték az atomfegyverek bevetését. Pontos ütemtervek és komplett bevetési tervek garmadája készült akkoriban. Az amerikai katonai doktrína alapja a 60 -as évek végéig az atomfegyverek tömeges bevetése volt, ha a VSZ erők áttörik a frontot és megközelítik a Rajnát. Ezért a szövetségeseket csöndben ellátták olyan eszközökkel, amivel képesek lettek volna bevetni ilyen fegyvereket. (lövegek, repülőgépek)
Persze nem mindet, de mivel kívülről egyformák voltak, nem lehetett megmondani, hogy melyik a hordozó. A NATOban dandárszinten már voltak ilyen eszközök, tehát egy dandártábornok megfelelő utasítás esetén (megfelelő eszközökkel) már bevethetett atomfegyvert. A VSZben csak hadseregszinten voltak ilyen eszközök (Frog, Scud).

(#405) sh4d0w válasza Crystalheart (#380) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az oroszok a nukleáris technológiából nagyon sokmindent nyugatról loptak + voltak olyan információk, amelyek publikusak voltak.

Egyszerű példa a grafitmoderálású vízhűtéses reaktorok esete. Teller nagyon korán felismerte az ilyen reaktorok hibáit (40-es évek)és a reaktorbiztonsági tanács elnökeként mindig visszautasította az ilyen irányú engedélykérelmeket - ekkor ragadt rá a "reaktorellenző" titulus. Az ilyen reaktorok építése meglehetősen olcsó a többihez képest, ezért akart szinte mindenki ilyet építeni Amerikában.

Az ilyen reaktorok biztonságával kapcsolatos információkat azonban olyannyira szigorúan őrizték, hogy a ruszkik sehogy sem jutottak hozzájuk, így nekiálltak a saját ilyen reaktoraikat megépíteni (60-as évek) - igen, a típus neve RBMK, ilyet sikerült Csernobilban felrobbantani. Ilyennel voltak gondok Litvániában is, Ignalinában.

Más: vki említette, hogy a németeknek nem volt atomprogramjuk. Ennek némileg ellentmond, hogy norvég partizánok felrobbantották a német kézre került nehézvízüzemet, hogy visszavessék a német programot.

https://www.coreinfinity.tech

(#406) Dany007 válasza AssAssynn (#400) üzenetére


Dany007
veterán

Amit felvázolsz "háborúkat" valójában köze sincs az igazi háborúhoz. Ahogy Cristal is felvázolta előttem, egy igazi háború sokkal több annál minthogy elúszol a hiteleidben, esetleg elveszíted a lakásodat vagy épp felmennek az árak, esetleg értéktelenebb lesz a pénzed.

Háborúban mikor az országot bombázzák, ellenséges csapatok lépnek az országba az összes sem hasonlítható ezekkel a gazdasági problémákkal amik jelenleg vannak.
1-2 archív felvétel elég durván vissza tudja adni milyen is az igazi háború. Amikor a város széléről a tankok meg a tüzérség lő a már félig rommá bombázott városra. A városon belül meg házról házra katonák lövik egymást. A bent maradt lakosság meg nem tudja hova fusson a golyózápor elől. Mondjuk épp a szemben lévő menekülőket találja el pár golyó és te végignézed ahogy szétloccsan az fejük... Közben arra gondolsz, hogy csak mázli, hogy nem téged találtak el. Ami ellen igazából nem sokat tehetsz...
Szóval ezt össze sem lehet hasonlítani pusztán gazdasági problémákkal.

Az, hogy Iránnal kapcsolatban mi lesz viszont tényleg érdekes kérdés. Én úgy látom leginkább Izrael akar háborúzni. Legalábbis pár hónapja még pont az USA csitítgatta Izraelt, hogy ne fenyegetőzzön. Izrael meg az USA nélkül hát... hogy is mondjam annyira talán nem bátor és nem is képvisel akkora erőt. Mindamellett hogy persze nem elhanyagolható.

Az oroszok meg a kínaiak csak azért védik Iránt, mert gazdasági érdekeik fűződnek hozzá. Persze érdekes felállás lenne a Nato vs Orosz o. + Kína. Azért az már durván 3. vh gyanús helyzet. De ezt mindkét fél jól tudja. Bár hallottam olyan felvetést is, miszerint az USA-nak még Orosz o. + Kína meg se kottyanna. De azért ezt nem hiszem. :)
Én abban bízok, hogy a három országnak sokkal fontosabb a zökkenőmentes gazdasági kapcsolat, mint a háború.
A kínaiakat sokan istenítik, hogy mennyire fegyverkeznek meg minden, de valójában cirka 20-30 évvel le vannak maradva az Amerikaiakhoz képest. A tapasztalatlan gyengén képzett haderőről meg nem is beszélve. Plusz Amerika ugye végigháborúzta az elmúlt 20 évet, tehát a tábornokok és katonák hadi tapasztalata ilyen téren is jóval nagyobb, mint Kínának.
Szerintem Cifu tudna erről mesélni komolyabb szinten is. Én csak tippelgetek, elmélkedek... :)

De igazából a hidegháború idején közelebb volt egy totális háború esélye, mint most.

@Pörp:

Elnézést, hogy nem külön neked címezve, de leírtam a választ a #401-ben, plusz menuier a #388-ban részletesen is kifejti a miértet a kérdésedre.

@dezz:

Most akkor melyik legyen? :) Relatív vagy relatíve? :) Nem tartom magam nyelvtanhoz komolyabban értő személynek, ezért is hagyom a dolgot a korrektorokra illetve az itteni tanácsokra.

[ Szerkesztve ]

(#407) sh4d0w válasza Dany007 (#406) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Izrael valószínűleg csak nem akarja, hogy egy nyíltan ellenséges országnak tömegpusztító fegyvere legyen. Anno Irakban sem hagyta az Osirak erőművet felépülni, valsz most sem menne tovább, megelégednének, ha néhány méter rom temetné be az iráni atomlétesítményeket.

A kínaiak: noha technikában 20 évvel le vannak maradva az USA mögött, egy partjaiknál vívott háborúban, valószínűleg győznének - csak létszámfölényük okán.

https://www.coreinfinity.tech

(#408) #84221696 válasza sh4d0w (#405) üzenetére


#84221696
törölt tag

Azt hiszem én említettem. Volt atomprogramjuk Heisenberg vezetésével, de vagy szándékosan vagy véletlenül elkövetett egy sor számítási hibát, ami miatt nem azok az eredmények jöttek ki, mint az Oppenheimeréknek a tengerentúlon. Másrészt sok pénzbe is került, Hitler inkább ölte a pénzét a hagyományos fegyverekbe illetve Peenemündébe. 1943 elején leállították a további kutatásokat.

(#409) cyklon válasza sh4d0w (#405) üzenetére


cyklon
csendes tag

A grafitmoderátoros reaktorok köszönik, jól elvannak az atomtengeralattjárókban és az atomhajtású hajókban. Az RBMK ügy kicsit bonyolult, a lényeg az, hogy a reaktor magában hordta az esetleges meghibásodás esélyét. Ahhoz, hogy katasztrófa legyen belőle, ahhoz sok szabályt és technikai utasítást kellett megszegni. Pakson is az RBMK valamilyen változata van (RBEK?) és nem akar felrobbanni. Még...

(#410) cyklon válasza sh4d0w (#407) üzenetére


cyklon
csendes tag

Ezt 5 éve mondták róluk és azóta lefelezték a távolságot. Az is csak optimista becslés volt. Miközben még be sem fejezték az első 4. generációs repülőjüket már fejlesztik az első 5. generációsat, amit az oroszok után fél-egy évvel mutattak meg és a val.szeg fejlettebb prototípussal már előrébb is járnak. És közben már csinálják a következőt...
A fő gondjuk a "kékvízi" flottájuk, az sokba fog kerülni, de rajta vannak nagyon. Szereztek már meleg perceket az amerikaiaknak.
A hadseregük 15 év alatt 2(!) generációt lépett előre.
Kiváncsi vagyok, meddig bírják ezt a nagy tempót. Lehet, sokáig...

(#411) CaNNa3IS válasza #84221696 (#408) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Heisenberg : Rész és az egész. Érdemes elolvasni.
Heisenberg sajnos nem csinálta volna meg szerintem sem a bombát a német hadseregnek.

Az, hogy a jenkiknek nem kottyan meg Kína az érdekes lehet :-D
A ritkaföldfémek a csúcstechnológiás fegyverkben nélkülözhetetlen szerepet játszanak. USA már átengedte ezt a piacot és exportkorlátozások miatt szophat.
http://magyardiplo.hu/2010-november/313-a-ritkafoeldfemek-es-kina

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#412) #84221696 válasza cyklon (#409) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ez tévedés. Pakson nem RBMK reaktor van, hanem VVER.

RBMK = nagy teljesítményű, csatorna típusú reaktor.
Ez a reaktrofajta pozitív üregegyüthatójú.

VVER = nyomottvizes reaktor.
Ez pedig negatív üregegyütthatójú.

A kettő között az a különbség, hogy ha az RBMK elveszíti a hűtöközegét (pl. felforr), akkor visszafordíthatatlan reakciók miatt az erőmű megszalad.
A negatív üregegyüthatójú reaktornál, mint pl. a VVER, a hűtőközeg egyben a moderátor is, ami nem más, mint nagynyomású víz. Ebben az esetben, ha elveszik a hűtőközeg, a moderátor is elveszik egyértelműen, a gyors neutronokat nincs, ami lassítja, ezért a hasadási folyamat romlik (a lassú neutronok jóval hatékonyabban hasítanak atommagot, mint a gyorsak) és a láncreakció gyorsan leáll.

(#413) cyklon válasza #84221696 (#412) üzenetére


cyklon
csendes tag

Na igen mielőtt ugatok, meg is nézhettem volna. :U Tévedtem
Valóban ez volt vele a gond. Ha jól tudom, Kanadában építettek (vagy terveztek?) ilyen reaktort, de gyorsan megváltak tőle az említett ok miatt. Az RBMK mérete elvileg korlátlan lehet.
Ja és akkor a korábbi hajókra vonatkozó kijelentés sem áll. Kevertem a fékezőrudakat a moderátorral.

[ Szerkesztve ]

(#414) AssAssynn válasza Crystalheart (#402) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem robbantják fel a házamat, de sokaktól elveszik a bankok. Nem robbantják fel a városom, de olyan kezébe adják, akik nem az én(/mi) érdekeinket képviselik.
Egyébként úgy rémlik említettem, hogy ez a háború egy másik formája, itt nem kell, hogy azok megtörténjenek, amit írtál. Viszont történik más: elveszik az emberek földjét, s idegen ország fiainak kezébe adják. Olyannak fizetjük az adót, aki azt a maga hasznára és sok esetben az ellenség hasznára fordítja azt. Leányainkat nem az ellenséges katonák erőszakolják meg, hanem olyan egyének, akik ellen a hatalom nem enged, hogy fellépjünk. Továbbá, akár a médián keresztül is, olyan mértékben teszik tönkre az emberek lelkét, ami fontosabb, mint a test, mint eddig sohasem. Teljes morális és erkölcsi káoszt teremtenek, s így belülről mérgezik a népet. Gyakorlatilag a legveszélyesebb fegyver ez, hogy az embereket nem (csak) kívülről, hanem belülről bombázzák.

Az a felvetésed pedig, hogy "az ostromgyűrűn belül a nyilasok és nácik, ... kegyetlenségeit kellett elviselni" merő csúsztatás. Mondjuk akik elárulták Magyarországot, azok biztos féltek, de ott magyar embernek csak az ellenségtől kellett félnie.
Hasonló kategóriába sorolom az "(ezt ma még az igazi háborús övezetben sem teszik)" kijelentésedet is. Palesztinában civil lakónegyedeket, városrészeket és kórházakat bombáznak.

Dany007: Nem csak a gazdasági problémákról beszéltem: lásd ebben a hozzászólásomban feljebb.
Egyébként meg nem azt írtam, hogy mondjuk a második világháborús összecsapások nem voltak szörnyűek, ezt nem tudom honnan vettétek. Viszont úgy gondolom nem nehéz rájönni, hogy az semennyivel sem jobb, amikor nemzeteket tesznek tönkre belsőképpen. Ugyanis így nem csak egy generációt tesznek tönkre, hanem az utána következőket is. Továbbá ebből a helyzetből sokkal nehezebb felállni, mint amabból.

"Persze érdekes felállás lenne a Nato vs Orosz o. + Kína. Azért az már durván 3. vh gyanús helyzet." Igen, erről beszéltem. S ennek van valóság alapja.
Az USA haderejéről annyit, hogy 1v1-ben Iránnal is meggyűlne a baja. Nem azért, mert olyan gyenge, hanem mert Irán nagyon erős katonailag. Csak ezt elhallgatják előlünk, hogy ne féljünk tőlük, amikor a NATO-t belekényszerítik a háborúba. Továbbá Kína simán elbánna az USA-val, hiszen a dollárnak azért van még valami értéke, mert a kínaiak veszik azt. Amint Kína ezzel felhagy a dollárnak lőttek, s ha ezt pont egy háború elején teszik meg..kilehet találni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#415) Dany007 válasza CaNNa3IS (#411) üzenetére


Dany007
veterán

Kínáról ezt érdemes elolvasni. De nem akarok nagyon belemélyedni, nem az én területem.

@AssAssynn:

Az elso par bekezdéssel értem mire célzol és többé kevésbé egyet is értek. Az se szép dolog ami most történik, de ebbe azért van és lehet némi beleszólása az embereknek.

A máodik részre csak annyit - a fent linkkelt cikken kívül - hogy Kína is erősen függ az Usatól gazdaságilag. Nem olyan rossz nekik, hogy az Usa és szinte az egész világ nagy cégei náluk épít gyárakat, náluk dolgoztatja a kínai polgárokat és oda adózik... azert ez nem elhanyagolható.

[ Szerkesztve ]

(#416) #84221696 válasza cyklon (#413) üzenetére


#84221696
törölt tag

igen. Moduláris felépítésű, elvileg bármekkorát építhetnek. Csernobili is egy hatalmas plutóniumtermelő reaktor volt, amit atomfegyverekhez használtak fel, vagy sem. Olvastam olyat, hogy mire elkezdte a működését, a SzU már rendelkezett a megfelelő mennyiségű plutóniummal, az atomfegyver programjához.

(#417) cyklon válasza #84221696 (#416) üzenetére


cyklon
csendes tag

Ja a 70 es évekre már a robbanófejek számát növelték.

(#418) cyklon válasza Dany007 (#415) üzenetére


cyklon
csendes tag

Egy kicsit erős a "parti őrség". Többre képes az már.Elmenni a Fülöp-Szigetekre balhézni és zátonyra futni. :))
A többi nagyjából igaz. A J7 eseket gyorsan le fogják cserélni. Kis túlzással, amint valami használhatóvá válik, azonnal használják is. Ha meg közben meghal pár ember... Van elég feláldozható fiatal életük.

(#419) Ivanovich válasza Crystalheart (#364) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Akkorról volt szó.

Abban pedig biztos lehetsz, hogy az USA lakossága sokkal jobban le van butulva így háború szintjén mint Észak Korea-é. Enneka z az oka, hogy ÉK éhezik USA meg jólétben van, így a lakosság magasról szarja le kit támad meg az USA addig amíg nekik marad a szint, sőt jobb lesz

(#420) frescho válasza #84221696 (#398) üzenetére


frescho
addikt

Az elmeletben fej-fej mellett haladtak, de a technologiai fejlesztesben lemaradtak. Nagyon sok europai koponyaval parhuzamosan vontak le azonos kovetkezteteseket.

Magyaran az elmeletet az amcsik iszonyu sziszifuszi mukaval atultettek a gyakorlatba, amit a ruszkik jo reszt elcsentek. Erdekes modon ez sok esetben nem nuklearis technika, hanem mas, peldaul fizikai problema megoldasa. Jo pelda a "berobbantasos" elven mukodo bombaknal hasznalt elv, ahol az egyszerre begyujtott robbanoanyaggal a szilard anyagot nagy mertekben osszenyomtak. Ezeknek a lencseknek a kialakitasa, a robbanasnal kialakulo hullamok fizikaja es gyakorlati megvalositasa nagyon sok mernokorat es kiserletet igenyelt. A ruszkik ezt vazlat szinten megszereztek, amibol mar sokkal egyszerubb volt dolgozni.

Erdekes analogia vonhato a kesobbi urversenyfutasnal, ahol a vesztes nemetektol tortent agyelszivas. (amcsik: nekunk dolgozol es nem firtatjuk a multat. Ruszkik: malenykij robot)

Obnyinszk az elso atomeromu volt. Reaktor mar volt tobb is korabban.

Kina: Ok az elegseges elrettentes doktrinajat valljak. Azaz eleg ha akkora az utoero, hogy ne erje megtamadni oket. Nuklaris teren ez azt jelenti, hogy ugyan nem tudnak teljesen lerombolni mondjuk az USA-t, de a legfobb varosok, iparkorzetek lerombolasat meg tudnak tenni. Egy ilyen csapas utan mar nem lenne vezeto nagyhatalom.

https://frescho.hu

(#421) Alborosie válasza frescho (#420) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Kína és Amerika is elég hamar talpra állna egy komolyabb csapás után.
Kínára mondjuk jobban fogadnék, mivel rizsesék eléggé összetartóak ilyen téren. :)

(#422) Ivanovich válasza frescho (#420) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

USA-t azzal térdre lehet kényszeríteni, hogy rávágnak 1-1 bombát Washington-ra, New York-ra, meg még 2 nagyvárosra és bamm.

Se vezetés, se morál, se katonaság.

Nem kell annyira túlbecsülni, azért mert képes 10 évig háborúzni 10 évesek ellen, a világ egyik legjobban felszerelt katonaságával.

[ Szerkesztve ]

(#423) Dany007 válasza Ivanovich (#422) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe, azért lenézni se kéne.
Különben melyik országot ne kényszerítene térdre 4 atom négy nagyvárosára? Ugyanmár.
Ez olyan mintha azt mondanád, hogy a világ legerősebb embere semmit nem ér, mert kapna 3 golyót a fejébe meg egyet a szívébe azt nem ugrabugrálna többet. Ami nyilvánvaló.

Viszont valószínű, hogy az első atom után menne a válaszcsapás. Bombázókról, ballisztikus rakétákról, tengeralattjárókról... Az is valószínű, hogy 4 kapott atom után mondjuk 150 menne válaszként amolyan "mostmár minden mindegy alapon". Csúnya világ lenne. És az agresszor ország se járna túl jól.

Különben is fölösleges lenne a nagyvárosokat elpusztítani hiszen a katonai arzenál nem ott van elhelyezve. Ergo a morál biztos sokat romlana :D de hadászati szinten nem okozna különösebb veszteséget. De annyi bizonyos, hogy a válaszcsapásra bőven jutna lehetőség.

Plusz ha jóltudom az USA az egyetlen olyan ország amely folytat érdemi előrelépést ballisztikus rakétavédelmi rendszer területén. (volt erről egy cikk, egy 747-esbe szerelt lézerrel kísérleteztek sikeresen) Persze sok esélyük így sincs kivédeni, de az ellenséges országnak még annyi se lenne.

Ja, meg elhiheted, hogy a hidegháború évtizedei alatt bőven jutott idő kidolgozni a válaszcsapási terveket hasonló helyzet esetén. Tehát ha valamilyen ország lenne is ilyen hülye, hogy atomot indítson a városaik ellen, biztos, hogy már van kész terv a válaszcsapásra.

(#424) Ivanovich válasza Dany007 (#423) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Ez tény, de azt vedd figyelembe, hogy usa addig erős amíg a hátország támogatja és ez a házotszág addig fogja támogatni, amíg lesz mekdónác az arcba, 250 csatorna, meg tele minden jóval a szupermarket.

Amint ez megszűnik az usa katonasága a saját országában nem tudna fenntartani egy akármilyen nem önpusztító állapotot, nem hogy visszatámadni bárkinek is (persze ki lehet lövöldözni a bombákat, csak éppen az a válasz bomba nem 1 ország felett fog elrepülni és mivel már tudnak róla ezért több mint valószínű hogy minden ország ami felett elmegy neki fog esni hogy leszedje a vérbe azt mivel nem tudják a pontos célpontot.

Az első, meglepetés támadás a "könnyű" a válaszcsapás ezerszer nehezebb, arról nem is beszélve, hogy mi van akkor ha rossz országot támadnak meg? Konkrétan így 10 másik fog nekik esni akik a megtámadottnak az érdekszférájában vannak.

Míg teszem azt egy "fejletlenebb"Kína, tudna mozgosítani x millió katonát rövid távon +nem is ilyen szinten 1-2 város centrikusak éppen a "fejletlenségükből" adódóan.

[ Szerkesztve ]

(#425) Crystalheart válasza AssAssynn (#414) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Te most komolyan azt akarod mondani, hogy nekünk most rosszabb dolgunk van tulajdonképpen, mint a világháborúban? Vagy egyáltalán mint egy középkori embernek, aki tízévente ment háborúba az életét kockáztatni? Pheh. :D Fura egy analógia. Ha engem kérdezel, a hazai kultúra hanyatlását leszámítva (de ez ugye meg nem egy nemzetközi szempont) nem irigylem a régmúlt embereit.

Rohadtul béke van Európában, tök mindegy, hogyan csavarod ki.
Émile Zola: A hajsza, szintén tőle: Germinal, ha azt hinnéd, hogy ma olyan nagyon rossz körülmények vannak a polgárok kizsákmányolása terén.

[ Szerkesztve ]

(#426) Dany007 válasza Ivanovich (#424) üzenetére


Dany007
veterán

Mondom, azt ne felejtsd el, hogy a hidegháborúnak köszönhetően ilyen esetre, pont arra amit leírsz megvannak a pontos válaszcsapási tervek...
Hát gondolj bele, az USA voltaképp 50 éven át arra az esetre készült amit te most itt felvázoltál.

Amúgy a morálról annyit, hogy ez max mérhetetlen dühöt fog gerjeszteni az emberekben és szerintem még az 5 éves óvodás is jelentkezik katonának ezek után.
Láthattad, hogy a 9/11-es támadásokkal is csak azt érték el, hogy 2 országot gyakorlatilag leigázott az USA, és hirtelen a többség támogatni kezdte a háborúkat. Most tökmindegy, hogy olajért mentek vagy terroristákért.

Mellesleg 4 nagyváros elpusztítása egy USA méretű országban lószar. Jó, durva meg minden de attól még nem állna le az élet. Ha ilyen egyszerű lett volna a dolog, akkor az oroszok már rég megjátszották volna a hidegháború alatt... Hiszen nekik lett volna esélyük 4 atomot bevinni... De még ők se merték megjátszani pedig majdnem annyi atomjuk és felszerelésük volt, mint az amcsiknak (atomtengeralattjáró, ballisztikus rakéták, bombázók stb) Mindegy, az első bekezdésem a fontos. :) Ott a lényeg.

Szerk.: X millió kínai katona már nem számít. Hidd el, a modern háborúkban nem a létszám az elsődleges. A második vh idején még talán, de ma már közel sem.

Plusz hidd el, ha bármelyik ország - nem csak az USA - kapna egy atomot valamelyik városára, onnantól kezdve vége lenne az erkölcsi etikai gátnak. Egy olyan gátnak ami ma még visszatartja az országokat attól, hogy bevessék az igazán durva fegyvereiket. De ha kap egy atomot onnantól kezdve nem lesz etika / erkölcs emberség!
És onnantól kezdve az USA nem atomot küdne vissza, hanem H-bombát, vegyi, biológiai bomát... ami csak szem-szájnak ingere... :)
Tudod azt szokták mondani, hogy a sebzett vad a legveszélyesebb... Na ez pont ilyen helyzet lenne.

[ Szerkesztve ]

(#427) Kassadin válasza Dany007 (#426) üzenetére


Kassadin
addikt

"Láthattad, hogy a 9/11-es támadásokkal is csak azt érték el, hogy 2 országot gyakorlatilag leigázott az USA, és hirtelen a többség támogatni kezdte a háborúkat. Most tökmindegy, hogy olajért mentek vagy terroristákért."

Most már egy kicsit másképp állnak ehhez a kérdéshez az adófizető polgárok...

(#428) tvamos válasza Kassadin (#427) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na ja! Mert ennyi az emlekezetuk.
Azert ha 3-4 nagyvarosban robbantanak atomot, es meghal 20-30 millio amcsi, ugy letaroljak Afganisztant, hogy mindenki pusztul, aki aki nincs 100 meternel melyebben.
A valasztok meg ott unnepelnenek az utcan.

Szerinyem...

En is...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#429) wolfman válasza #84221696 (#399) üzenetére


wolfman
veterán

Persze annyira nem értek ehhez a dologhoz, de tudtommal nem egyformák a napkitörések és bármikor előfordulhat olyan ami hazavág minden elektromosságot a Földön, nem mellesleg a Föld mágneses mezejét is megbolygatja meg még ki tudja. Meg úgy eleve, jó lenne már máshol is megtelepedni, mert jöhetnek még meteorok is stb stb. ami kiírt minket hogy Bruce Willis se ment meg minket miközben átvérzi a szkafandert. De nem, mert feléljük ezt a sz@ros bolygót és nem csinálunk semmit, csak egymást öljök.

Viszont azon is el szoktam gondolkodni, hogy ha nem lett volna a II. VH, most mekkora lenne a túlnépesedés?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#430) bandiras2 válasza tvamos (#428) üzenetére


bandiras2
senior tag

Amerikát max 4 db 20 megatonnás bombával ki lehet ütni.
100-200 Km magasságban kell robbantani a kontinens belső részén, úgy. hogy az EMP elintézze a partvidékeket is, és BÁRMI ami bonyolultabb egy Lada személygépkocsinál, az máris nem indul el, mert minden tranzisztor megdöglik. Nem lesz Internet, TV, rádió, nem lesz áram, nem lesz autó, mert inteligens gyújtás és szelepvezérlés nélkül az sincs. Marad a hadsereg teherautóflottája, és az oldtimerek, amik még a tranzisztorkorszak előtt készültek. Már amíg lesz benzin benne, mert a benzinkútból villanyszivattyú hozza fel, és a finomítót is számítógépek vezérlik...
Nem halt meg senki, páran megvakultak akik belenéztek, közvetlen kár az elektronikát leszámítva semmi.
Mégis, a nagyvárosok halálcsapdává változnak, mert amikor minden irányban minimum 100km beton választ el a természettől, nincs hova menni, a boltok készletei pedig 2 napig ha képesek etetni a népet. Fosztogatás, éhséglázadás, káosz, anarchia, kannibalizmus, tömeges erőszakos halál. A szokásos drogok sem jutnak el a függőkhöz, elvonási tünetek, extrém erőszak. A városok széléről még van kiút, az éhező milliók sáskaként lerohanják a termőföldeket, a többit el lehet képzelni. A bankárok pedig megsüthetik a pénzüket, mert más nem lesz.
[Ott még van egy fa!]

[ Szerkesztve ]

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#431) tvamos válasza bandiras2 (#430) üzenetére


tvamos
nagyúr

Internet nekunk sem lesz! Meg azoknak se, akik a csapast merik.
Meg se VISA, se MASTERCARD, semmi.
Azt se tudnak a bankok, kinek mennyi penze van, meg semmit.
Es ez belathatalan kovetkezmenyekkel jarna a foldi tarsadalomra!
De legyen...

Hadihajo annyi van az oceanokon, hogy siman tudnak valaszcsapast merni!
Ez nem kerdes. Szerintem akkor is siman letarolnak az ellenseget.

"4 db 20 megatonnás bombát 100-200 Km magasságban kell robbantani "
Hat... ez maximum elmelet...

Ellenben, fellendulne a tranzisztor gyartas, az tuti!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#432) wolfman válasza bandiras2 (#430) üzenetére


wolfman
veterán

De mivel valószínűleg az atomsilók tökéletesen szétszórva vannak az állmban, valamelyikben lesz még áram, onnan kilőnek vagy 3-4 atomot vissza, aztán "Apa kezdődik"!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#433) frescho válasza Ivanovich (#422) üzenetére


frescho
addikt

Alborosie: Nezd meg, hogy egy atomeromu meghibasodas + cunami mekkora visszaesest jelent Japanban. A keleti es nyugati parti varosokbol 1-1 tucat lebombazasa utan az USA nem allna evtizedek alatt se talpra, meg ha a hadsereg "uzemkepes" maradna is.

Ivanovich: A masik vegletet kepviseled, ami szerintem szinten nem igaz. 1-1 bombavala hatalmas karokat es kiesest lehetne generalni, de ahogy Japan, ugy az USA is talpra allna. Minimum 2, de inkabb 3 tucat bomba kellene ahhoz, hogy rendesen kiussek oket.

Ha az USA-t megtamadja valaki, akkor ok zarjak soraikat es felreteve a belso nezeteltereseket lepnek fel a tamadoval szemben.

A vedelmi rendszerrol eleg zavaros az elkepzelesed. Tobb muhold is figyeli a kiloveseket, jellegzetes az infravoros kepe egy raketanak. A kiloves alapjan lehet ballisztikus palyat szamolni, valamit radar rendszerekkel kovetni az objektumot. A vedekezest vagy a kezdeti szakaszban, vagy a vegso szakaszban tervezik, aki felett atrepul nincs ideje, hogy reagaljon, raadasul magasan es gyorsan repul el felette a csomag.

wolfman: Elhanyagolhato mennyisegu ember halt meg a II VH-ban az osszletszamhoz kepest, meg ha faj is ezt kimondani. De ha a haborukat nezzuk, akkor osszeen egyutt sincsenek sehol egy-egy combosabb jarvanyhoz. A tulnepesedesert valojaban az orvostudomany felel, ugyanis regen a 6-8 gyerekbol alig par erte meg a felnott kort es akkor is barmikor johetett egy ujabb jarvany, ehinseg vagy haboru.

bandiras2: Amit irsz igaz a sima cuccokra, de nem a katonailag meretezettekre. Nem veletlenul van dizel es mechnaikus adagolo sok helyen, de az elektronika is tul van meretezve es tobbszorosen arnyekolva.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#434) Crystalheart válasza bandiras2 (#430) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért bírom az ilyet is, mikor sokan úgy képzelik, hogy az USA-nak nincs meg minden lehetséges támadás esetére a krízisforgatókönyve, városokra lebontva. Szó se róla, az amerikaiakról sok mindent el tudok képzelni, akár azt is, hogy katasztrófafilmek hatásvadász jelenetei alapján komplett őrültté váljanak, ha elmegy az áram.

Hogy kicsit témánál maradjak, a japánok ez esetben sorban állnának a kajáért. :D (Ajánlott néznivaló a témában: Tokyo Magnitude 8.0)

(#435) tvamos válasza frescho (#433) üzenetére


tvamos
nagyúr

"1-1 tucat " Az mar 24! Ember! Jo hogy nem szonyegbombazas hidrogenbombaval!

Csak viccelek! :))

Egyebkent szerintem az emberi "butasag" (felelotlen, nemtorodom viselkedes) inkabb okozhatja az USA, vagy az emberiseg vesztet, mint egy tervezett es vegiggondolt atomhaboru.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#436) wolfman válasza frescho (#433) üzenetére


wolfman
veterán

Ez a túlnépesedés megint egy másik téma, de szerintem minél több ember fog élni, annél kevesebbet ér az egyén, a lélek. Sokan vagyunk, lehet küldeni mindenkit háborúba. Meghaltak 100.000-en? Kit érdekel? Ott van máris 2-3 milliárd, küldjünk másik 100.000-et!

Az orvostudomány csak közvetetten tehet róla, mert így valamennyire a természet rendjét át lehet hidalni orvosságokkal, műtétekkel, nem halnak meg annyian ahogy az a természetes szelektálódás akarná, de ez ellen annyi a dolgunk, hogy egy család ne szülhessen 2-3 gyereknél többet, vagy ezt nem értem miért nem akarják bevezetni. Gondolom ez is ellene van a fogyasztó társadalomnak. Több vevő, nagyobb profit, de ez így már orbitális mocsokság!

Látjuk, tudjuk, érezzük, mondják, hogy ez a föld már most nem nagyon bír eltartani ennyi embert, de nem teszünk semmit! Kínában van tán valami rendelet, de ott meg nem tartják be, mert egyszerűen nincs bejelentve a gyerek, ennyi. Nem kell öldökölni, csak megtiltani hogy az ember megszülessen!!!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#437) Dany007 válasza tvamos (#431) üzenetére


Dany007
veterán

"Hadihajo annyi van az oceanokon, hogy siman tudnak valaszcsapast merni!
Ez nem kerdes. Szerintem akkor is siman letarolnak az ellenseget."

Ehhez hadd adjak annyi megerősítést, hogy az USA-nak 18db Ohio osztályú atom-tengeralattjárója van mindegyiken 24db interkontinentális ballisztikus rakétával melyek egyenként is több nukleáris robbanófejet hordozhatnak és képesek a rakétákon lévő hordozófejek külön-külön városokat célba venni.

Most akkor számoljunk kicsit? 18x24 az a minimum. De ha egy rakéta nem csak egy hanem mondjuk 2-3 robbanófejet hordoz már sokszorosa ez a szám. De eggyel számolva is 432 db nukleáris robbanófej a tengeralattjárókon. Amik jórésze folyamatosan szeli az óceánt bármikor bevethető állapotban...
Namármost ha csak ezek felét(!) vetik be az agresszor ellen, már akkor csúnyán ledarálják. Az atomsilók meg értelemszerűen védettek az ilyennel szemben. Hiszen épp atomháború ellen készítették fel őket. Hogy még akkor is lehessen válaszcsapást mérni ha a közvetlen közelükben robban egy atom. Na ezekben a silókban meg mégtöbb atomfegyver van...
Ha meg már megfigyelés akkor ott a NORAD. Aminek szintén meg se kottyanna egy atom, EMP meg főleg nem. Ezt is pontosan azért hozták létre, hogy az ballisztikus rakétaindításokat fél perccel az indítás után észrevegye.

A 200km magasra felbocsájtott atom meg nettó baromság. Ezen a pályán mozog kb az ISS! Úgyhogy max űrrakétával lehetne odáig fellőni egy atomot.

Szóval lehet itt dobálózni 20MT-ás atommal meg mindenféle hangzatos szöveggel, csak érdemes lenne ismerni a hátteret meg a részleteket.

(#438) Crystalheart válasza wolfman (#436) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A világ fejlett részén nem probléma a túlnépesedés, a népességcsökkenés annál inkább. Egyes helyeken, ahol probléma - pl. Kína -, ott meg már bevezették.

(#439) frescho válasza tvamos (#435) üzenetére


frescho
addikt

Kell ennyi, mert nagy a foldrajzi kiterjedes. Egy esti Boston-NY repulolouton vegig kivilagitott terulet folott repulsz, de Washington-ba is ilyen az ut. Gyakorlatilag az elo-alvo es mas varosok osszernek.

A VSz tervek szerint a Po siksagig is hasonlo modon juttot volna ki a Deli HS csop.

wolfman: Az orvoslas kozvetlenul tehet rola. A megfelelo elvart eletszinvonal es elorejutas lehetosegenek kilatasba helyezese hatekonyabb lehet, mint a tiltas. Persze ez a tradicionalis csaladmodell feladasat jelenti sok helyen.

Crystalheart: Miert is problema? Marmint problemanak allitjak be, de megfelelo gepesitessel egy ember termelekenysege meghaladhatja egy regi komplett brigadet. A felszabadulo emberi eroforras miatt volt mar tultermelesi valsag parszor, most meg szolglatato iparba terelik.

https://frescho.hu

(#440) Crystalheart válasza frescho (#439) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mert a csökkenő népesség egyre kevesebb fiatalt és hozzájuk képest túl sok nyugdíjast jelent. Ekkora termelékenységre nem lehet alapozni. Például az ég óvjon a jelenleginél is nagyobb monokultúrázástól és a százötvenmilliós kombájnoktól. Az ideális a stagnáló népesség, pláne Európában, ahol még ésszerű méretű települések vannak.

[ Szerkesztve ]

(#441) wolfman válasza Crystalheart (#438) üzenetére


wolfman
veterán

miért ne lenne probléma?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#442) frescho válasza Crystalheart (#440) üzenetére


frescho
addikt

Mindezt jellemzoen 10-15%-os EU-s munkanelkuliseg mellett. Inkabb visszadnad a kapat a parasztok es a munkasok meg esztergaljanak kezi modszerekkel CNC helyett? A gond inkabb az, hogy a nepesseg hirtelen felfutott, majd hirtelen elkezdet esni. Ha lassabb utemben csokkenne, akkor nem okozna gondot.

https://frescho.hu

(#443) Crystalheart válasza frescho (#442) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Előbb-utóbb úgyis ez lesz, ha nem jön egy új energiaforrás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#444) AssAssynn válasza Crystalheart (#425) üzenetére


AssAssynn
őstag

Egyeseknek most sincs jobb dolguk, mint a világháborúk idején. A legtöbb emberre pedig az igaz, amit írtam, hogy ugyan a testüknek lehet jobb dolguk van, mivel pl.: többet ehetnek, azonban a lelküknek, a folyamatos támadás miatt rosszabb dolguk van, mint a háború előtt. (Ami közben volt, az persze más tészta, mert a testi harcban más nehézségek érik a lelket.)
A középkori emberről annyit, hogy inkább mennék 30 éves koromban a harcmezőre úgy, hogy tudom, hogy az otthoniak mellettem állnak, akik épeszű emberek, mint most, amikor egyrészt kiképzést sem kapok, s így jobban ki vagyok szolgáltatva, de ami a lényeg, hogy még ha otthon is vagyok, azt látom, hogy a nemzetem agyát gyakorlatilag mossák, s szó szerint saját magunk ellen fordítják. Továbbá olyan környezeti behatásoknak teszik ki, amiben elfelejtik, hogy kik ők, kik vagyunk mi, s hogy hová tartozunk.

A hazai kultúra tényleg hanyatlik, ahogy említetted, viszont akkor mit mondjuk a többi európai nemzet kultúrájáról? Hollandia, Anglia, Franciaország? Nézd meg, hogy hová jutottak. Őseik sírnának, ha látnák, hogy hová jutottak.

A "békéről" még néhány szót. Szlovák nyelvtörvény? Székely Mikó kollégium? Délvidéki (vagy bármilyen) magyar verések? Mind a békét hirdetik, nemde?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#445) Ivanovich válasza wolfman (#436) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Ezzel a Kínával mindenki tévhitben van nagyjából.

Már ott is rég eltörölték az 1 gyerekes dolgot, mivel rájöttek, hogy így nem lesz ki dolgozzon mikor kiöregszik a társadalom.

A túlnépesedésünkre pedig csak a háború a megoldás semmi más. Jelenleg ennél jobbat senki nem tud mondani, csak ezt nem szabad mert jaaj milyen gonosz vagyok ha kimondom.
De ez hogy jött ide ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#446) Ivanovich


Ivanovich
csendes tag

Indítsak egy topicot, aminek a címe lenne, a világ ahogyan a fórumozók látják [kötetlenül bármiről] címmel? :D Most komolyan

(#447) Crystalheart válasza AssAssynn (#444) üzenetére


Crystalheart
senior tag

El vagy tévedve, nem tudok mást mondani erre. A világon ennél csak kevesebb szabadság volt ezelőtt. A reformkorokban sokat építettek sokat fejlődött minden, a városok, a kultúra, a liberalizmus, de a népesség 70-80%-a nélkülözött. Persze ez a korábbi koroknál jobb volt, és mindig egyre elfogadóbbá is vált a társadalom (leszámítva a világháborúk közti stresszt). Nagy kár, hogy ezt a fejlődést derékba törte az I. VH. De az emberiség nonstop háborúban lévő, sőt háborúból háborúba lépő korszakát ne hasonlítsuk össze a mával, mikor a legtöbb európai nincs közvetlen életveszélyben. Mert a kultúra felvirágzása még eljöhet, de az atomfegyverek adta sakkhelyzet voltaképp a további öldökléstől óvja meg a világ jelentős részét. És erre írtam, hogy nekem mindegy, hogy emberbaráti szeretetből vagy afélelemből nincs-e háború, ami ráadásul bankoktól oligarcháktól, tőzsdétől még független is - mert azok évszázadok óta vannak (a mainál akár durvább szinten is, erre javasoltam A hajsza c. regényt), és valószínűleg mindig is lesznek.

Igazán nem rád förmedni akarok, de majd akkor nyilatkozzál a jelenlegi szenvedésekről ilyen határozottan, ha megtapasztaltál valami hasonlót, mint a régiek. Szerintem az itt fórumozók nagy többsége már azt sem bírná ki, ha az én életszínvonalammal kellene beérnie, nemhogy egy háborús időszak megszorításai közepette.

(#448) sztanozs válasza Ivanovich (#446) üzenetére


sztanozs
veterán

Ne, ha nem muszáj. Van már egy csomó offtopic topic :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#449) Ivanovich válasza wolfman (#429) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Meteor nem fog jönni még sok sok ezer évig, mivel ezt előre látjuk elég keményen.

Mágneses mező babrálással mi a baj? Eddig csomószor felcserélődött az északi és a déli és mégis maradt az élet.

Ami vissza tud röpíteni minket ismét a középkorba az egy napkitörés, ez egyben elő idézné azt is, hogy a népesség vissza csökkenne úgy 500 millióra mert a maradék 6 milliárd 500 millió vagy teljesen életképtelen ha nincs szupermarket vagy felzabálnák egymást a rivaizálásba.

De mivel én sok Ultimate Survivor-t nézteme zért én zabálok fel mindenkit :DDD

(#447) Crystalheart : Történelmi távlatból minden megszépül a mai korra is másképp fognak emlékezni, ha nem irtjuk ki magunkat. Ellenben én is szívesebben éltem volna olyan 1200 környékén valahol keleten :)

(#450) Crystalheart : A második vh egy kis pite volt. Nem is volt világháború csak annak volt nevezve, mert hát a "fejlett" országok lengették egymásnak a faszukat és várták azt akinek nagyobb mint nekik. Az lenne a vh ha minden ország benne lenne, maximum 1-2 kivétellel

[ Szerkesztve ]

(#450) Crystalheart válasza Ivanovich (#445) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A háború nem megoldás a túlnépesedésre. Legalábbis egy ilyen II. világháború szintű kis izé nem. Szemléltető ábra: Magyarország népességének alakulása a 18.-20. században

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.