Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Dany007 válasza Ivanovich (#449) üzenetére


Dany007
veterán

"Meteor nem fog jönni még sok sok ezer évig, mivel ezt előre látjuk elég keményen."

Sajnos nem így van. Valójában a Föld pályáját keresztező aszteroidákból csak 50-70% amit előre látunk.Ráadásul ha tényleg méretes aszteroida jönne, a felkészüléshez 5-10-15 év kellene minimum.

Jó példa 2004-ből:

"A 2004 FH kódnevű aszteroida 2004 tavaszán 43 ezer kilométerre húzott el mellettünk (vagyis tízszer közelebb volt, mint a Hold). Három nappal a megérkezése előtt sikerült észrevenni. Igaz, csak 30 méteres volt, valószínűleg felrobbant volna a légkörben. Pár hét múlva a 2004 FU jelű társa még közelebb jött, 6500 kilométerrel vétette el a bolygót. Csak néhány órával sikerült előre jelezni. A 2002 júniusában a Földközi-tengeren, Líbia és Kréta között a légkörben megsemmisült, nagyjából tízméteres aszteroidát egyáltalán nem látta közeledni egyetlen rendszer sem. A robbanás energiája a hirosimai atombomba duplája volt. "

Forrás

(#452) yerico válasza Ivanovich (#449) üzenetére


yerico
senior tag

"Meteor nem fog jönni még sok sok ezer évig, mivel ezt előre látjuk elég keményen."
Baromság, nem látjuk előre, sokszor csak pár nappal látják meg korábban. A legtöbb meteor pályája a következő visszatéréskor már nem ugyanaz.

"Mágneses mező babrálással mi a baj? Eddig csomószor felcserélődött az északi és a déli és mégis maradt az élet." Alap, kihalnak a költöző madarak. Bár ez semmiség, de azért mégis csak valami.

"Ami vissza tud röpíteni minket ismét a középkorba az egy napkitörés"
Gyakorlatilag hetente van egy.

"A második vh egy kis pite volt. Nem is volt világháború csak annak volt nevezve, mert hát a "fejlett" országok lengették egymásnak a faszukat és várták azt akinek nagyobb mint nekik."

Ez olyan gyönyörűen megfogalmazott, csak éppen értelmetlen "menő duma", hogy garantált dicséret járna érte az ovis nagycsoportban. Azért az a II. vh csak 6 földrészen zajlott, ami azért markáns eltérés az addig 2-3 állam között zajló háborúktól.

(#453) Kassadin válasza tvamos (#428) üzenetére


Kassadin
addikt

Afganisztán rendelkezik atombombával, valamint a szükséges technikai háttérrel ahhoz, hogy megpaskolják az USA-t? :F

[ Szerkesztve ]

(#454) frescho válasza Ivanovich (#449) üzenetére


frescho
addikt

A napkitoresnel erosen tulzol. Max megbolondul par elektronyika, de a lenyeg mukodni fog. De meg ha azt tetelezzuk fel, hogy kiutjuk az elektromos halozatot, az sem jelent az emberiseg nagy reszenek gondot. Pl. indiai nagyvarosban a 80%-nak nem gond, ha nincs aram. Igaz az eletszinvonaluk kb. az itthoni 30-as evekbeli zsellerekehez hasonlit. Persze a nyugati ertelemben vett civilizaciot erosen hazavagna, de a termeles (fokent a mezogazdasagi) tovabb tudna folyni.

https://frescho.hu

(#455) dezz válasza Dany007 (#406) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem elég egyértelmű a helyzet... Vagyis butaságot írt a srác (valószínű egy kissé túlbuzgó, de nem túl művelt műszaki tanár mondta neki). Hacsak nem gondolod, hogy a Tudományos és Köznyelvi Szavak Magyar Értelmező Szótára is rosszul tudja... (Persze a "relatíve páratartalom" ugyanúgy hibás [talán ezt tette volna szóvá a tanár], mint az aránylag helyett használni a relatívot.)

[ Szerkesztve ]

(#456) Ivanovich válasza Kassadin (#453) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Nem, de van sok sok mákja.

(#454) frescho : Nem a mostani napkitörésekre gondolok, mert azok nullák. Hanem egy valódi, nagy napkitörésre, ami bármikor bekövetkezhet és az ezzel foglalkozók szerint, ennél nagyobb veszély jelenleg nincs a mostani társadalomra.

Az meg, hogy ki hogyan él te meg én sem látod át. Mi azt tudjuk ami itt van semmi többet.

(#406) Dany007: Ja meg se kottyanna, csak éppen Kína 1 db katona nélkül is be tudná dönteni az USA-t, mivel övé az államadóssága :D

[ Szerkesztve ]

(#457) Kassadin válasza Ivanovich (#456) üzenetére


Kassadin
addikt

És megdobálják az amerikaikat majd heroinnal? :DDD

Imádom, amikor valaki minden további nélkül megeszi azt, amit a média tálcán elé rak.

(#458) Ivanovich válasza Kassadin (#457) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

???

(#459) Kassadin : Akkor jó :R

[ Szerkesztve ]

(#459) Kassadin válasza Ivanovich (#458) üzenetére


Kassadin
addikt

A második mondat nem neked ment, hanem az illető úriembernek, aki szerint Afganisztán jól lebombázza majd az USA-t.

[ Szerkesztve ]

(#460) wolfman válasza Crystalheart (#450) üzenetére


wolfman
veterán

Most se azért csökken a lakosság mert nem születik elég gyerek, hanem mert kivándorolnak sokan és le is telepednek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#461) frescho válasza Ivanovich (#456) üzenetére


frescho
addikt

A napkitorest is tulzonak tartom. jelenleg egy igen aktiv idoszakot elunk, de nem fog katasztrofat okozni.

Azt, hogy kulonbozo orszagokban hogyan elnek emberek megtudhatod, ha utazgatsz es olyan kornyezetben vagy, ahol a legkulonfelebb emberekkel vagy egyutt. Persze az sem art, ha erdekel a dolog es szeretsz komunikalni.

https://frescho.hu

(#462) Crystalheart válasza wolfman (#460) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem vándorolt ki egymillió hazánkfia. Sőt, még jobban is csökkenne a népesség, ha nem volnának bevándorlók. (Ez sajnálatos tendencia, mert általában a határon túli magyarok költöznek lassan az anyaországba, így csökken az ottani magyarság létszáma.) Tehát de, azért csökken a lakosság, mert kevesebb gyermeket vállalnak, mint amennyit korábban, így a halálozások aránya nagyobb. Ez a folyamat persze beállhat stagnálásra egy kisebb összlakosság mellett, ha ennél jobban nem romlik a gyermekvállalási kedv, de addig is lesz egy olyan időszak, amíg nagyon megugrik a nyugdíjasok száma a kereső fiatalokhoz képest. (Főleg majd most jön egy nagyobb hullám.)

(#463) sztanozs válasza Crystalheart (#462) üzenetére


sztanozs
veterán

+1

Az elmúlt tíz évben 1,28 és 1,35 gyermek közötti az egy nőre számított termékenység. Ez azt jelenti, hogy az évtized során született gyermekek száma mintegy 35–40%-kal maradt el a szülői nemzedékek létszámától.
Forrás :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#464) Dany007 válasza Ivanovich (#456) üzenetére


Dany007
veterán

Ja értem. Tehát most, hogy a katnai vízióiddal felsültél, benyomatsz valami újabbat...
Hát jó, de én ezt már nem kívánom kommenttálni.

[ Szerkesztve ]

(#465) Ivanovich válasza Dany007 (#464) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

?

(#466) Crystalheart válasza Dany007 (#464) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért az az államadósságos dolog is érdekes, és kétélű dolog. Oké, hogy Kína hitelez az USA-nak, így lényegében nagy befolyással bír a gazdaságára, és be tudná borítani a pénzügyi rendszerét, ám ez azt is jelenti, hogy annyival kevesebb van Kínánál, amit egyszer szeretne visszakapni, vagy legalábbis a törlesztőrészleteket szeretné látni. Egy esetleges konfliktus, legyen az katonai vagy gazdasági, pedig nagy valószínűséggel leállítaná a törlesztőrészletek fizetését. Erről is beszéltem, hogy egy háború ebben a globalizált világban senkinek nem érné igazán meg jobban, mint a jelenlegi állapot, kiváltképp nem a nagyhatalmaknak. Dicsőségért vagy sértettségből pedig már rég nem háborúzik senki.

(#467) cyklon válasza Dany007 (#437) üzenetére


cyklon
csendes tag

A 18 már csak 14. Az első 4 hordozót átépítik cirkálórakéta-hordozóvá (264db Tomahawk/hajó).
Célszerű rakétánként eggyel számolni, már évekkel ezelőtt voltak tervek arra nézve, hogy átállnak az 1 robbanófejes rakétákra. (START egyezmények) hogy most mennyi lehet, nem tudom (1-3 talán).
A MIRV kicsit olyan, mint a sörétes puska. Nem lehet vele szélesen tarolni. Egymáshoz (viszonylag) közel eső célokat lehet velük támadni. Pl.: Boston-NY szerintem működik, talán Washington is de mondjuk Miami, Denver nem.
A nagy magasságba felküldött robbanófej a FOBS. Az oroszok próbálkoztak a megvalósítással. (Vagy csak állították, hogy próbálkoznak. Lehet csak kamu volt az egész.) Ezek alacsony földkörüli pályán keringő robbanófejek voltak, amelyekkel váratlan irányból, meglepetésszerűen lehetett volna csapást mérni. A nehéz kezelhetőség, a rizikó és az amerikai felderítőrendszerek fejlődése miatt letettek róluk. Meg a MIRV olcsóbb és hatékonyabb volt. Ez a 60-as - 70-es években volt.
Az ICBM egy űrrakéta. Pl.: a Titan is ICBM ként indult, aztán műholdakat bocsátottak fel vele. Az orosz SS-19 részeit is használják műholdfelbocsátáshoz. Az R7 et meg használták "civil" és katonai célra is.

[ Szerkesztve ]

(#468) Dany007 válasza Crystalheart (#466) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, épp ez a zagyvaság az ami zavar. Döntsük már el miről vitázunk. :)
Pontosan az a lényeg, hogy a jelenlegi gazdasági helyzetben egyik félnek se érné meg megtámadni egymást. Egyszerűen jobban járnak egymás kölcsönösen előnyös kihasználásával gazdaságilag.

De, ha már valaki felveti a háború ötletét, akkor ne jöjjünk már ilyenekkel, minthogy adósság... A németeknek vajon mennyi adósságuk volt Anglia és Fr. o. irányába a háború előtt? Hát brutálisan nagy. Hatalmas jóvátételt kellett fizetniük ami tökre is cseszte az országot. Aztán? Érdekelt valakit amikor Hitler úgy döntött, hogy nem fizetjük tovább? Senkit. A háború az háború. Hiába volt adósság az ország nyakán mégis lerohanták Európát.

Úgyhogy én is azt mondom, hogy semmi értelme nem lenne nekik háborúzni. De ha már mégis ezt feltételezzük akkor arról beszéljünk és ne keverjük bele pont azokat a gazdasági egységeket amiért pont nem kéne hogy háborúzzanak.

Úgyhogy biztosak lehetünk benne ha a helyzet valami csoda folytán odáig fajulna - amit a fórumtárs felvetett korábban - , hogy 4 atomot kap az USA és készül a válaszcsapásra, eszükbe nem fog jutni az adósság. Magasról le fogják szarni. Attól még a hadigépezet tökéletesen működőképes. Olyan tartalékaik vannak kifejezetten a hadsereg számára, hogy mindenféle utánpótlás nélkül is képesek lennének működni még féléveken át gond nélkül.
Arról nem is beszélve, hogy mivel az USA Nato tag, így ha őt közvetlen támadás, agresszió éri - ahogy azt a fórumtárs felvázolta - akkor Kínának nem csak az USA-val kell szembenéznie hanem Kanadával, Angliával, Franciaországgal, Németországgal meg úgy a komplett Natoval. Így együtt meg aztán elég brutális haderőt képviselnek.

@cyklon:

Igazad van, már tényleg csak 14. Régen olvastam már ezekről... : ) Lényegében még az is több, mint elég.

[ Szerkesztve ]

(#469) VS461


VS461
tag

Nagyon jó írás, az egyik legjobb, amit a Logouton valaha is olvastam - mind tartalmilag, mint stílus szempontjából.

Két észrevételem lenne csupán: az egyik, hogy elmebetegnek nevezni a japán öngyilkos taktikát (úgy a kamikaze repülők, mint az utolsó bevetésre induló hajóraj kapcsán) kissé sommás dolog. Japánban, bár a háborús kétségbeesés szülte, ez egy legfelsőbb szintről támogatott eljárás volt, ahol az érintett repülőalakulatok neve is Különleges Támadó Egység volt magyarra fordítva (Tokubetsu Kogeki Tai, 特別攻撃隊). Ennek szellemi, filozófiai alapjai nagyon mélyen gyökereztek, illetve gyökereznek a japán történelemben és kultúrában. Javasolnám inkább úgy fogalmazni, hogy a nyugati, európai értékrend, kultúra stb. szemében érthetetlen és elfogadhatatlan taktikát alkalmaztak. Számtalan írás született már arról, hogy az egyén, a tizenéves kamikaze-pilóta ezt hogyan élte át, hogyan tudatosult benne saját halálának elfogadása, vagy éppen el nem fogadása, s ennek a hátterét mi, "nyugati" emberek valószínűleg soha nem fogjuk megérteni - elmebetegségnek nevezni viszont szerintem tiszteletlenség a kultúrával és az abban önként vagy kényszerrel részt vett egyénnel szemben is.

A másik, hogy használod a japán szavak, nevek "angolos" (Iwo Jima, Nagoya) és "magyaros" (Nagaszaki) átírását is - pontosabban a Hepburn átírást, illetve annak magyarított változatát is. Igazából jó lenne, ha egységes lenne az írásmód, bár a két, atomtámadás sújtotta város neve valószínűleg akaratlanul is átment a magyar írott nyelvbe.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#470) AssAssynn válasza Crystalheart (#447) üzenetére


AssAssynn
őstag

Több szabadság van most? Jó, de mire? Nézzünk már szét, homoszexuálisok vonulgatnak fel, nincs jogod megvédeni önmagadat (bár ez utóbbi kicsit módosult a napokban), Magyarországon idegeneket részesítenek előnyben. Ez utóbbira példa: Magyarországon a magyar földbe néhány növényt csak külföldiek ültethetnek. Továbbá: internet nyújtotta szabadságok. Ez növeli a legnagyobb mértékben a "ma" szabadságát. Viszont ezzel is sokan, hogy élnek. Mindenféle szenvedélybetegek vannak -nem csak az internethez köthetően. Vagy megint más: gondolom tudod, hogy miért emelkedtek fel a tojás árak az elmúlt időben.
Ellenben például a két világháború között, tisztességes munkával, mezőgazdasággal foglalkozva egy szép birtokot tudtál létrehozni, ahol mindened megvolt.

A közvetlen életveszélyről annyit, hogy de, a legtöbb ember most is nagy veszélyeknek van kitéve.
(Kis közbevetés az elején: a bűnözés olyan mértékben van jelen, s annyira nem foglalkoznak vele, hogy sokaknak rettegniük kell, idősek, fiatalok nem mernek kimenni este az utcára, stb...)
A fentebb említett dolgok egyébként mind csak kis halak az igazi veszélyek között. Ez az, amit már az eleje óta is írok, hogy a szellemi züllés, a morális leépülés akkora, hogy egész Európát fenyegeti. S ez mind abból következik, hogy az embereket tudatosan leépítik, próbálják elszakítani Istentől, ami lássuk be, nagy sikerrel halad. Ennek meg is van a következménye, aminek például egyik velejárója, hogy a legtöbb ember nem vállal gyermeket, s így Európa nemzetei a kihalás szélére sodródnak.
Az "Isten, Haza, Család" jellegű, építő elveket valló embereket gyakorlatilag üldözik.
Röviden: az embereknek ma nem a testét ölik, hanem a lelkét, ami, mint írtam is, még veszélyesebb, mint az első.

Az meg, hogy a háború a bankoktól, oligarcháktól független tévedés. Gondolj csak Irakra, Afganisztánra.

Abban igazad van, hogy nem tapasztaltam meg a saját bőrömön azt, amit mondjuk a kommunizmus tett, viszont másokon megtapasztaltam, illetve a családban is vannak érintettek. Mint mondtam, nem ezeket akarom védeni, hanem azt megmutatni, hogy a mostani, "nagy békeidő", valójában a rombolásnak egy másik formája.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#471) Ivanovich válasza AssAssynn (#470) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

"Nézzünk már szét, homoszexuálisok vonulgatnak fel, nincs jogod megvédeni önmagadat"

Are you faggot?

.
.
.

:(

[ Szerkesztve ]

(#472) Crystalheart válasza AssAssynn (#470) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jól van, mindegy. Mikor megláttam "Istent", rájöttem, hogy a vaskalapos vallásos szempontoddal úgysem lehet dűlőre jutni. Mindenesetre ne keverjük már ide, úgyis elmentünk eléggé offba. (Hogy jönnek ide a melegek? Sehogy.)

(Ha tudnád, mennyivel több okom volna nekem panaszkodni.)

"Az meg, hogy a háború a bankoktól, oligarcháktól független tévedés." - Félreértettél, azt mondtam, hogy ezek a reformkor óta jelen vannak, és jelen lesznek a jövőben is.

És attól még béke van. Nagyobb béke sohasem volt. Még a Monarchia boldog békeidejében is kizsákmányolták a bankok a tudatlan embereket, manapság felfoghatatlan méretű nyomornegyedek húzódtak a gyártelepek körül a városok szélén, az emberi jogokról pedig épp csak "tárgyaltak", hogy mik legyenek. És akkor Franciaország, vagy Anglia azonos időszakáról ne is beszéljünk. Azelőtt meg? A jobbágyot szinte emberszámba sem vették. Miről beszélünk? Kétségkívül valami sosemvolt utópiához méred a jelent.

[ Szerkesztve ]

(#473) Ivanovich válasza Crystalheart (#472) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Pedig olyan vicces amikor valaki istenről úgy beszél mint egy valós dologról és nem mint egy mesebeli lényről :D

Jókat szoktam derülni :)

(#474) #84221696


#84221696
törölt tag

Nem tudom mi az a nagy para a napkitörésekkel kapcsolatban. Mint gyakorló amatőrcsillagász (tehát nem ez a szakmám) mondhatom, hogy ránk és a földi életre alig van hatása, akár a legnagyobb, legerősebb kitöréseket vizsgáljuk. A Föld magnetoszférája és légköre megvéd minden földi élőlényt a Napból áramló töltött részecskék ellen. Amire veszélyes lehet, az a Föld körül keringő mesterséges holdak illetve az űrben tartózkodó űrhajósok. Viszont van az űrben egy STEREO nevű Napkutatószonda páros, amik a Föld előtt illetve a Föld mögött haladnak, így egy nagyobb kitörésről meg tudják mondani annak a térbeli terjedését. Ha a Föld felé irányul, akkor a műholdakat és az űrállomást a Föld túloldalára irányítják.
A legnagyobb napkitöréseket X-el jelölik. legnagyobb napkitörés 2003. november 4-én következett be. Olyan erőteljes volt, hogy a GOES műszerei már nem is tudták mérni erősségét.
A napkitörések, ha eltalálják a Földünket, egy nagyon szép hatásuk is van, ez pedig a sarki-fény. :)

A kisbolygó-becsapódásokról röviden.
1999-ben Torinóban elfogadták a később csak torinói-skála néven elhíresült veszélyességi indexet. A skála értékei 0 és 10 közöttiek.
Ime:
Nincs veszély, nincs következmény

0 - nincs veszély (ütközés esélye 0)

Figyelemre méltó objektumok

1 - ütközés valószínűsége nagyon kicsi, 1% alatti

Fontos objektumok

2 - közeli elhaladás, de az ütközés valószínűsége 1% alatti
3 - közeli elhaladás, 1%-nál nagyobb az ütközés valószínűsége, amelynek lokális következményei lehetnek
4 - közeli elhaladás, 1%-nál nagyobb az ütközés valószínűsége, amelynek regionális következményei lehetnek

Fenyegető objektumok

5 - közeli elhaladás, 1%-nál nagyobb az ütközés valószínűsége, amelynek regionális következményekkel járhat
6 - közeli elhaladás, 1%-nál kisebb az ütközés valószínűsége, amelynek globális katasztrófával járhat
7 - közeli elhaladás, 1%-nál nagyobb az ütközés valószínűsége, amelynek globális katasztrófával járhat

Biztos becsapódás

8 - biztos becsapódás, lokális következményekkel (50-1000 évente)
9 - biztos becsapódás, regionális következményekkel (1000 - 100 000 évente)
10 - biztos becsapódás, globális következményekkel (0,1 - 0,5 milliárd évente)

250-szer nagyobb a valószínűsége, hogy autóbaleset áldozatai leszünk, minthogy becsapódásé, de ezek az értékek csak akkor reálisak, ha több millió éves időtartamot veszünk figyelembe.

Szóval megint csak Teller mondatai jutnak az eszembe: "Csak a félelemtől kell félni.." :)

(#475) Ivanovich válasza #84221696 (#474) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Nem magával a napkitöréssel van a baj. Hanem azzal, hogy minden elektronikával megy és az emberek 80%-a képtelen ez nélkül már csak életben maradni is. (a "fejlett" világban). Ergo ha elromlik minden, ismétlem minden amiben van fejlett elektronika akkor bye bye civilizáció.

(#476) #84221696 válasza Ivanovich (#475) üzenetére


#84221696
törölt tag

De nem romlik el minden, mert mint írtam volt, a földi légkör és magnetoszféra megvéd mindenkit és a ketyeréinket is. :)
Csak korrekten kell szigetelni a vezetékeket. :)

(#477) AssAssynn válasza Crystalheart (#472) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ehhez nem kell "vaskalap", pusztán tény.
A homoszexuálisok meg úgy jönnek ide, hogy ez jól példázza a mai kor "szabadságát", amit inkább szabadosságnak lehetne nevezni. (Nyilván nem pozitív értelemben említettem őket, hogy milyen jó, hogy ezt csinálják.)

Abban persze igazad van -mint írtam-, hogy Magyarországon most béke van olyan nézőpontból, hogy nem lövik egymást az emberek.
Amit írtam, az még mindig az, hogy lelki értelemben komoly háborúk zajlanak. Jóllehet eddig is megvoltak ezek a harcok, de az utóbbi években egyre jobban erősödnek.
Az emberszámba vételről annyit, hogy most sem leányálom egy átlagos ember élete. :(
Ismerek jó néhány embert személyesen, akik termelők, vagy kisvállalkozók. Úgy játszadoznak velük ahogy akarnak, gyakorlatilag csak a hallgatáshoz van joguk. Jó, persze, felszólalhatnak, de nem figyel rájuk senki.

Ivanovich: Írtad volna azt, hogy nem hiszel, mert ezt sajnálkozva ugyan, de ellehet könyvelni. Így viszont pusztán egy tárgyi tévedés az, amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#478) Ivanovich válasza AssAssynn (#477) üzenetére


Ivanovich
csendes tag

Mert nincs isten és ezért ez tárgyi tévedés mivel te ezt nem vagy hajlandó elfogadni?

Vicc. :P

Visszatérve: Amint megmondom melyik az igaz isten a laza 8000 közül és be is fogod tudni bizonyítani ezt, azonnal hívő leszek.

Kellett neked isteneskedést felhozni egy olyan topicban ahol eddig komoly dolgokról volt igazából szó :O

[ Szerkesztve ]

(#479) frescho válasza AssAssynn (#477) üzenetére


frescho
addikt

Szabadsag van, te is leirhatod a velemenyed es a gyermekeidet nevelheted az elveid alapjan. Ez viszont igaz a tobbi 9.6 millio magyar emberre is, akik meg mas elveket kovethetnek, mert mar nincs elnyomas, ahol belyegnek szamit az, hogy valaki meleg, vagy akar maskent hisz Istenben. Ez utobbit erdemes vegiggondolni, mert hosszu evszazadokig uldoztek embereket a vallasuk miatt.

A bunozes sem nott radikalisan, csak 2 oran belul bekerul a hirekbe, ha Alsobuzgodoron valami tortent. Ez a technika, a felgyorsult elet es a kommunikacios vivmanyok hozadeka, na meg aze, hogy az emberek mindig is szerettek pletykalni, ma meg ezt igyekeznek media cimszo alatt szervezetten kielegiteni.

A megelhetesrol csak annyit, hogy a 30 evekben megszakadhattak a kisbirtokos parasztok, akkor is csak nyomorogni tudtak. Nagy valtozast az utalt TSZ-ek bevezetese hozott. Bar a szovetkezetesites is csak a 60-as evek vegere kezdte meghozni a gyumolcset es a 70-es evek vegere emelte ki a falut az addigi eleg eros nyomorbol.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#480) old rocker


old rocker
veterán

A cikkhez gratulálok, szépen megírtad a linkelt film alapján.
Én nem akarok mást, csak tűnődni.
Egyértelmű, hogy Japán... nem: konkrétan Hirosima és Nagaszaki fizette meg azt, amit sokan szükségszerűnek és elkerülhetetlennek titulálnak. Vae victis, jaj a legyőzöttnek...
Még akadt itt olyan vélemény is, hogy ez a kegyetlen mészárlás volt a kulcsa az emberiség későbbi atomreaktorainak... ha pikirt akarnék lenni, akkor hozzátenném, enélkül Csernobil se lett volna...de inkább egy idézettel válaszolok:

"Derűs lélekkel szentelem e könyvet a HÁBORÚNAK és a HADVISELÉSNEK; minden emberi erőfeszítés között a leghatalmasabbnak s a leghősiesebbnek. Soha ne szűnjenek meg számunkra a szükséges élvezetet, izgalmat, fokozott adrenalinszintet nyújtani, vagy hősöket, vezetőket és elnököket adni az emberiségnek; emlékműveket és múzeumokat, amelyeket a BÉKE nevében mi emelünk nekik." (James Jones: The thin red line)

Tovább tűnődöm, pro és kontra.

Sokan a második világháborús kegyetlenkedés etalonjának a náci haláltáborokat tartják, miközben megfeledkeznek a Bushido lovagjairól, vagyis a japán hadifogoly táborokban a japánok által elkövetett borzalmakról; Szingapúr ostromáról, elestéről és a hadifoglyok sorsáról.
Megfeledkeznek Pearl Harlborról, de megfeledkeznek arról is, hogy ennek ellenére a japánokat - pont az esztelen hősiességük miatt szinte lehetetlen mindezek ellenére csakis negatívan megítélni. Még akkor is, ha ezzel önmagamban is szembeállítom James Jones idézett cinizmusát egyes japánok példátlan katonai helytállásának önkéntelen tiszteletével. A japán törpe tengeralattjárósok, akik fellázadtak az ellen, hogy ki akarják hagyni őket a Pearl Harlbor elleni támadásból; mindenki tudta, hogy az öbölből nem térnének vissza élve. Mire a tisztek küldöttsége azzal válaszolt: "Semmi az, lehullunk, mint cseresznyevirág a földre." A szilaj japán, aki fejre állította a gépét és műrepülésben húzott el a midway-i kifutópálya felett, hogy így mutassa ki megvetését az amerikaiaknak; Hashimoto százados, aki tudta, hogy egy benzintankkal nem fog visszatérni a Yorktown elleni kétségbeesett támadásból, mégsem engedte kicserélni a Zeroját, amelynek egyik tankját kilőtték a harcok során.
A japán pilóta, amelyiknek a gépét szinte darabokra lőtték a Yorktown felett; mire ő hátrahúzta a pilótakabin ablakát és kezével egy utolsó istenhozzádot intett az ellenségnek, mielőtt belebukott volna a tengerbe.
De mindenek előtt ott volt Yamamoto tengernagy, aki a Hardware-on végzett s bár vállalta a harcot, tudta, hogy Japán hosszú távon sosem győzheti le Amerikát. Jól ismerte az országot, tudta, milyen kimeríthetetlen nyersanyag készlettel és gazdasággal rendelkeznek. Tudta, hogy egy hosszú távú háborúba Japán belebukik, ha nem sikerül rögtön az elején olyan csapásokat mérni a hatalmas országra, hogy fegyverszünetet írjanak alá, amely biztosítja néhány évre Japán hegemóniáját a térségben.

De közelítsük meg a számok oldaláról: Iwo Jimán még hétezer amerikai és 22 ezer japán volt azok aránya, aki meglátták a háború végét; (Csak a holtak látták meg a háború végét. Platon)
Okinawán ez az arány már 15 ezer amerikai katona és 100 000 japán.

Vagyis a veszteséglista arányai ijesztően nőttek a japánok oldalán.
Több regény, írás beszámol arról, hogy az elesett japánok csont és bőr voltak.
A világ legnagyobb hadihajóját, a több, mint 60 ezer tonna vízkiszorítású Yamotót, fedélzetén 2500, biztos halálba küldött tengerésszel, úgy süllyesztették el, hogy még csak nem is látta az ellenséget.
Japánnak már nem voltak repülőgép anyahajói, nem voltak nagy hadihajói - amiknek alkonyát pont a Midway elleni ütközet mutatta meg,- nem voltak csapásmérő erői, padlón volt ipara, alig volt nyersanyaga. Csak kamikázék voltak és egymillió hadra fogható ember, ha az amerikaiak partra szállnának. Tudomásom szerint ezek sem zabálták degeszre magukat. Kellett a Kisfiú és a Kövér Ember? Már sosem tudjuk meg. Minden csak feltételezés marad, bármennyit vitatkozunk róla. Mi lett volna, ha...? ( A kutya is utolérte volna a nyulat, ha nem jön rá közben a sz@arás ...Pat Garett és Billy, a kölyök)
A tény az, hogy Amerika amellett döntött, keresztre feszíti Hirosimát és Nagaszakit. Két várost, amelyik addig többé-kevéssé biztonságban érezte magát. Mi lett volna enélkül; jó volt-e ez abból a szempontból, hogy a hidegháború nem fajult 1962-ben atomháborúvá, ki tudja. Csak feltételezünk, fiktív dolgokat valószínűsítünk. Nem tudhatjuk, a megroggyant japán ipar egy embargót hogyan vészelt volna át, anélkül, hogy egyetlen amerikai katona partra szállt volna a fő szigeteken.
Csak a tényeket ismerjük. Ez pedig Hiroshima és Nagaszaki. Ez a két város fizetett meg mindazért, amit egész Japán cselekedett a World War Two-ban.
[link]

It was new born and ten feet tall,
but they called it a little boy,
and C7, H5, O6, N3,
they called him T-N-T.
The fireball would dim the sun,
promising death in its cruelest form.
Oo,
Hiroshima mon amour,
as we beg to be forgiven,
do you spit in our face and curse us all?
The fireball that shamed the sun,
burning the shadows on the ground,
as the rain falls to dry the land,
leaving the desert for the thirsty man.
(Interlude/Guitar Solo/Keyboard Solo)
They all said it would end the war,
and they thanked Christ for the bomb,
and the priests and witches all agreed,
they should die to keep them free.
The fireball that shamed the sun,
burning the shadows on the ground,
as the rain falls to dry the land,
leaving the desert for the thirsty man.
Hiroshima!

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#481) tvamos válasza old rocker (#480) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jol beszeltel tesrver!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#482) old rocker válasza tvamos (#481) üzenetére


old rocker
veterán

uff én szóltam...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#483) Dany007 válasza old rocker (#480) üzenetére


Dany007
veterán

Üdv.

Köszönöm a véleményed. Valamint a hosszú kifejtést.
A sok hozzászólás alatt az én véleményem is formálódott. Igazából pont ezért szeretem megosztani a gondolatokat itt a fórumon, mert az ember mindig tanulhat más emberektől. Ami az évek alatt engem is sokat formált. Gondolatokban és gondolkodásmódban is.

A cikkben kifejtett véleményemet azért továbbra is tartom. Attól függetlenül, hogy azóta már többször is átgondoltam a dolgot.
Legfőképpen két okból zavarnak ezek a "ha ez lett volna meg az lett volna" és a "másképp is lehetett volna" lényegű vélemények.

Az egyik, hogy ugye a történelemben nincs "ha". Utólag könnyű kimondani, hogy ha ez meg az meg amaz történt volna... Ott abban a helyzetben 6 évnyi háború után nem lehet úgy gondolkodni, mint itt most a 21. században. Ami tényleg - ahogy Cristal is mondta - az elmúlt évszázadok legbékésebb korszaka összességében.
Plusz ilyen alapon gyakorlatilag az egész háborúra rá lehetne mondani, hogy "másképp is lehetett volna". Ilyen alapon bizony az egész háború megelőzhető lett volna, de legalábbis rövid időn belül lezárható lett volna. Hiszen több ponton is meglehetett volna állítani Hitlert és akkor az egész világ más irányt vett volna. Akkor lehet nem lett volna atombomba se, se német / orosz / angol mészárlások. Mert bizony az egész háborút "lehetett volna másképp". Csak az a volna ne lett volna. :)

Persze, elképzelhető, hogy a sima blokád segített volna. De lehet, hogy nem, és a japánok kitartanak amíg el nem viszi őket az éhhalál. Mint mondjuk Sztálingrádnál vagy Leningrádnál. Ott is blokád volt. Csúnya kiéheztetés. Közel 600 ezeren haltak éhen. Na szerintem ez semmivel se jobb, mint a két bomba. És miből gondoljuk, hogy a japánok előbb adják föl, mint az oroszok vagy németek a kiéheztetés hatására.

@VS461:

Köszönöm neked is a véleményt. Plusz az érvelést a japánok mentalitásával kapcsolatban. Azt hiszem át fogom akkor írni ezt a részt. Talán tényleg kicsit elragadtattam magam. :R

[ Szerkesztve ]

(#484) AssAssynn válasza Ivanovich (#478) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem, a tárgyi tévedés az az, hogy te azt írod, hogy nincs, miközben van. Viszont rajtad jól belehet mutatni azt az emberekben véghezmenő változást, amiről a fentebbiekben írtam.
Azt mondjuk nem tudom mi ez a 8000, ami írsz. Egy Isten van, akit bizonyítani belehet, jóllehet nem szükséges, mivel léte axiómaként értelmezendő.

frescho: Nem feltétlenül írhatom le, mondhatom el a véleményemet. Sok olyan tényt le lehet írni, amiért akár itt a fórumon, akár a valóságban megbüntetnek.
Azt a mondatrészt, azért megmagyarázhatnád, hogy "másként hisz Istenben". :B
Mi az, hogy másként? Istennek az egyik tulajdonsága az, hogy önkijelentő. Ő elmondja, hogy Ő milyen, s a szavából adódóan egyenes út az, hogy hogyan kell Őt követni, hogyan kell Benne hinni.
A bűnözés pedig öltött már kisebb méretet is a történelem során. A csendőrök idejében például nem úgy volt, mint most, hogy naponta lopnak mindenfélét a faluból.

A mezőgazdasággal kapcsolatos megjegyzéseidhez annyit, hogy nyilvánvalóvá lett, hogy nincs tapasztalatod arról amit írsz. Legfeljebb valamilyen "történelem könyvben" olvashattad ezt.
Az 1930-as években egyáltalán nem volt rossz sorsuk a földbirtokosoknak, azoknak akik dolgoztak. A téeszesítés pedig sokaktól ellopta azt, amiért évekig keményen dolgoztak. Nagyon sokakat "kulák"-nak bélyegeztek, elvették mindenüket, kirabolták őket.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#485) old rocker válasza Dany007 (#483) üzenetére


old rocker
veterán

helló.
Te ezt írod:
"Az egyik, hogy ugye a történelemben nincs "ha". Utólag könnyű kimondani, hogy ha ez meg az meg amaz történt volna... Ott abban a helyzetben 6 évnyi háború után nem lehet úgy gondolkodni, mint itt most a 21. században."

Én eredetileg ezt írtam:

"Mi lett volna enélkül; jó volt-e ez abból a szempontból, hogy a hidegháború nem fajult 1962-ben atomháborúvá, ki tudja. Csak feltételezünk, fiktív dolgokat valószínűsítünk. Nem tudhatjuk, a megroggyant japán ipar egy embargót hogyan vészelt volna át, anélkül, hogy egyetlen amerikai katona partra szállt volna a fő szigeteken.
Csak a tényeket ismerjük. Ez pedig Hiroshima és Nagaszaki. Ez a két város fizetett meg mindazért, amit egész Japán cselekedett a World War Two-ban."

Ennek az a lényege, hogy utólag sem lehet megmondani tuttira, mi lett volna, ha... Mégis, mindenki levon egy konklúziót, ennyi meg ennyi ember halt volna meg; nem lettek volna atomerőművek; a hidegháború idején egymásnak küldik az atomot, a két nagyhatalom, ha nem ismerik Hirosima és Nagaszaki példáját. Vagyis: fikciókra építkező vélemények.
Drezda, Lipcse stb. példáját is ismerjük. Ismerjük a második nagy háborúban szanaszét lőtt, bombázott, porig égetett városokat. Mégis, pl. a volt Yugoszláviának egyes frekventált helyeit szépen szétcseszték. Az ember semmiből sem tanul.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#486) frescho válasza AssAssynn (#484) üzenetére


frescho
addikt

A harom nagy egyistenhivo vallas ugyanahhoz az Istenhez imadkozik. Mind a harmat uldoztek mar, egymast sem toleraljak ellentetben a Konyvben leirtakkal. Raadaskent meg az azonos vallasban hivok is kialakitottak sajat iranyvonalakat. De nem csak egymasra, acsarkodnak, hanem ott vannak a belso ellentetek is. A katolikus-protestans vagy szunnitak-siitak egymas kozotti leszamolasai megernek egy kulon topicot.

A videki eletrol nem konyvekbol nyilatkozom, a csalad a foldbol elt/probal megelni. A foldbirtokosoknak nem volt rossz, csak annak a 80%-nak, akinek par holdja volt, vagy meg annyi sem.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#487) Crystalheart válasza old rocker (#485) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért arra elég nagy biztonsággal lehet saccolni, hogy a japánok inkább éhen haltak volna - mi több, sokan öngyilkosok lettek volna -, mint hogy olyan simán engedjenek. Az egyértelműen vesztes háborúban még Magyarország is több mint három hónapig ellenállt a Budapestet ostromló szovjeteknek, egészen míg az utolsó téglát is el nem foglalták, és szét nem lőtték a végső bástyát, a Királyi Palotát - pedig itt aztán nincsenek szamurájok.

(#488) AssAssynn válasza frescho (#486) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az, hogy "három nagy egyistenhívő vallás ugyanahhoz az istenhez imádkozik" tévedés. Ez a mai kor nagy vallásösszemosó szövegének az egyik kedvelt mondata.
Mondjuk kezdjük ott, hogy ez a mondat már csak logikusan elgondolva sem igaz sehogy sem. Ha ismernéd a "vallásokat" nem is mondtál volna ilyet.

A "katolikusok és protestánsok közötti leszámolások" érdekesen hangzanak. :DDD
Eltekintve attól, amikor a reformáció kezdetén néhány ember olyat tett, amit nem kellett volna, ez a mondatrész erős túlzás.
Ha viszont az ellenreformáció idején véghezvitt katolikusnak mondott vezetők által kiadott helytelen utasításokra gondolsz, akkor erre válaszképp nézd meg, hogy kik voltak ezek: valójában a felső, uralkodó réteg hatalmat megerősíteni kívánó néhány tagja, akik parancsait katonák hajtották végre.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#489) sztanozs válasza AssAssynn (#488) üzenetére


sztanozs
veterán

A "katolikusok és protestánsok közötti leszámolások" érdekesen hangzanak.
Eltekintve attól, amikor a reformáció kezdetén néhány ember olyat tett, amit nem kellett volna, ez a mondatrész erős túlzás.

Írország?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#490) wednesday válasza sztanozs (#489) üzenetére


wednesday
őstag

Vagy a 30 éves háború.
Bár tény, hogy nem csak vallási ellentétek voltak ott, sőt a vége felé már egyre kevésbé ez játszott szerepet (inkább hatalmi versengés). De Európa egyik legpusztítóbb háborúja volt.

(#491) sztanozs válasza wednesday (#490) üzenetére


sztanozs
veterán

Sehol sem "csupán" vallási háború dúl(t) - ezek inkább kultúrák (és hatalmak) háborúi.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#492) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nehogymán elmenjünk vallásvitába. :D

(#493) tvamos válasza AssAssynn (#484) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Egy Isten van, akit bizonyítani belehet, jóllehet nem szükséges, mivel léte axiómaként értelmezendő."
Neked!

Csak nem ertem, hogy jon ez ide!

Khmmm... hanyadik napon teremtette aaaaaazzzzz atombombat?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#494) Alborosie válasza tvamos (#493) üzenetére


Alborosie
aktív tag

Noé bárkája után lehetett, mert azon csak állatok voltak! Tehát a pontos napot nehezebb lesz kiszámítani, mint gondolod. :D

(#495) AssAssynn válasza sztanozs (#489) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mire gondolsz vele kapcsolatban? Arra, hogy egy kormányzó mit tett a seregével?
Ezt nem nevezném a hívők közötti leszámolásnak.

tvamos: Nézz utána a fogalomnak.
Továbbá olvass vissza, hogy megtudd, hogy kerül ez ide.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#496) frescho válasza AssAssynn (#488) üzenetére


frescho
addikt

Miert is osszemosas? Az Isten kozos. Az, hogy ki milyen tanitasban hisz es hogyan aldoz neki, vagy imadkozik hozza ter el.

Nem merem allitani, hogy ismerem, bar tobbszor lapozgattam az O es Ujszovetseget is tobbszor. Termeszetesen a Korant is olvasgattam. Erdekes beszelgeteseim is voltak ket melyen vallasos ember tarsasagaban, akik vallasaban tobb a hasonlosag, mint a kulonbseg, meg ha itthon nem is ezt mutatjak az embereknek. (fanatizalas ellenuk???) Az egyik asztali aldast mond, mig a masik miatt csak naplemente miatt mentunk el vacsorazni.

Az Istenkep a konyvek kozott radikalisan valtozik, de ugyanarrol az Istenrol van szo. Az koztudott, hogy a zsido Jahve fia volt a megvalto, kit keresztre feszitettek -> keresztenyseg.

A Koran elismeri az elso ket konyvet, de Jezust, Abrahamhoz es Mozeshez hasonloan profetanak ismeri el. A keresztenyek es a Zsidok is a konyv nepenek tekintendok az utolso profetanak (profetak pecsetje), Mohamednek a szavai alapjan. Ha nem a fundamentalista agat nezzuk, akkor a bosszuallo es a konyoruletes Isten kevereket lehet latni a tanitasokban.

A trotenelmi ismereteidet erdemes lenne felfrissiteni. Vallasi fanatizmus cimszo alatt falvakat toroltek el. Magyarorszagon eroszakos terites, de erdemes megnezni mondjuk a francia belhaborukat is. Az, hogy ezt magasabb korok a sajat hasznukra is kihasznaltak termeszetes, mert ilyen az ember. A vallas neveben szornyu dolgokat kovettek/kovetnek el fanatikusok.

https://frescho.hu

(#497) dezz válasza AssAssynn (#488) üzenetére


dezz
nagyúr

Tudjuk, csak egy igaz Isten van: a miénk! (Mondja ezt mindegyik fél...) A többieket pedig csak a Sátán kísérti! Nem érzed, hogy ez milyen irdatlan ostobaság? És nem, nem vagyok elvakult ateista, de egy adott valláshoz ragaszkodó sem.

(#498) sh4d0w válasza old rocker (#480) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Csak néhány tárgyi tévedést helyretennék és kiegészíteném az általad elmondottakat:

Nem Hashimoto repült egy tankkal, hanem Tomonaga; pontosan azért, mert addigra a Hiryu összes tapasztalt pilótáját elvesztette rajtuk kívül Midwaynél. Noha korábban ők egy gépen repültek, itt két külön repülőre kerültek, hogy javítsák az esélyeiket a Yorktown elleni támadás során. Tomonaga repülője nem Zero volt, mert azok vadászgépek, ő viszont bombázópilóta volt és mire ők támadásba lendültek az amerikaiak ellen, addigra Zerók sem nagyon voltak.

A midwayi csata egyik epizódja: két amerikai pilótát a Makigumo romboló kimentett a vízből, hogy aztán kínvallatásnak vessék alá őket. Amikor mindent kiszedtek belőlük, megkötözve és betoncipőben a tengerbe dobták őket.

Midway után Japánnak még voltak hadra fogható tengeri erői, sőt, még hordozókat is képesek voltak építeni, valamint a pearl harbor-i veteránok közül ott volt a Shokaku és a Zuikaku. Sajnos stratégiában már nem voltak erősek, hatalmas tengeri erejüket szinte minden alkalommal szétforgácsolták, ahelyett, hogy összpontosították volna azokat. Ezenkívül sokszor előfordult, hogy egyes tengeri kötelékeket nem a megfelelő parancsnokokra bíztak: csatahajós tengernagyra hordozókat és vice versa.

Noha Yamamoto jól látta, hogy egy nyersanyagháborúban Japán alulmarad, szinte állandó jelleggel alábecsülte az amerikaiakat, amelynek sorozatos vereség lett a vége.

https://www.coreinfinity.tech

(#499) yerico


yerico
senior tag

"ott volt Yamamoto tengernagy, aki a Hardware-on végzett"

LOL, ROFL, etc. Ez most kiütött. :)

(#500) AssAssynn válasza frescho (#496) üzenetére


AssAssynn
őstag

Na, az írásom nagy részét privátban küldöm el, nehogy a nagy szabadság és szabad véleménynyilvánítás leple alatt kapjak egy bannt.
Van azért amit ide is beteszek:

Azért összemosás, mert ez nem így van. Az Isten egy, s, mint már írtam önkijelentő. Magyarán elmondja azt, hogy hogyan "áldozzunk" Neki és hogyan imádjuk.

A hozzászólásod többi részéből arra következtettem, hogy az előbbiekben "három nagy egyistenhívő vallás" alatt a zsidót, a muzulmánt és a keresztyént érted.
Elmondom tehát röviden(!) az ezek közötti különbséget, hogy értsd, miért nem jó az összefésülés.

Kezdjük a zsidóval. Bibliában ugye az Ószövetségben találhatjuk az ide tartozó részeket, s tekintve ezt a forrást, kitalálható, hogy a zsidóság és a keresztyénség között folytonosság van. Leszámítva persze a ma lévő "zsidó vallást", amit két részre oszthatunk. Az "ultraortodoxokra", akik az ószövetségi hagyomány szerint élnek, s a talmudistákra, vagy cionistákra, akik gyakorlatilag egy új vallást hoztak létre a régi névvel.

A keresztyénekről gondolom nem kell sokat írni. Ők azok, akik Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában(!) hisznek a Szentlélek által. (Szentháromság egy Isten)

A muzulmánokról sem kell sokat írni, hogy megértsük, miért téves összevetni őket a keresztyénséggel.
Egyrészt az iszlám vallás Krisztus után 600-ban kezdett kialakulni, jóllehet ez előtt 500 évvel lezárult a kanonizáció.
Másrészt az iszlám Jézus néven ugyan említ egy férfit, de csak, mint egy prófétát, azaz nem mint a Messiást, nem mint Isten Fiát, aki az egyedüli közbenjáró (amint a keresztyénségben az).

dezz: Nem mindegyik fél mondja ezt, kezdjük ott. (:
A másik az, hogy az Atya Isten maga tett bizonyságot a Fiúról, Jézusról, azáltal, hogy feltámasztotta. Ez a tény a biztosítéka annak, hogy amit Jézus mondott igaz, s ezzel itt is a pont. Az, hogy egyes "vallások" mit mondanak lényegtelen, mert az egy Isten, aki önkijelentő mondta meg, hogy mi a helyes út.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.