Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#414) AssAssynn válasza Crystalheart (#402) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem robbantják fel a házamat, de sokaktól elveszik a bankok. Nem robbantják fel a városom, de olyan kezébe adják, akik nem az én(/mi) érdekeinket képviselik.
Egyébként úgy rémlik említettem, hogy ez a háború egy másik formája, itt nem kell, hogy azok megtörténjenek, amit írtál. Viszont történik más: elveszik az emberek földjét, s idegen ország fiainak kezébe adják. Olyannak fizetjük az adót, aki azt a maga hasznára és sok esetben az ellenség hasznára fordítja azt. Leányainkat nem az ellenséges katonák erőszakolják meg, hanem olyan egyének, akik ellen a hatalom nem enged, hogy fellépjünk. Továbbá, akár a médián keresztül is, olyan mértékben teszik tönkre az emberek lelkét, ami fontosabb, mint a test, mint eddig sohasem. Teljes morális és erkölcsi káoszt teremtenek, s így belülről mérgezik a népet. Gyakorlatilag a legveszélyesebb fegyver ez, hogy az embereket nem (csak) kívülről, hanem belülről bombázzák.

Az a felvetésed pedig, hogy "az ostromgyűrűn belül a nyilasok és nácik, ... kegyetlenségeit kellett elviselni" merő csúsztatás. Mondjuk akik elárulták Magyarországot, azok biztos féltek, de ott magyar embernek csak az ellenségtől kellett félnie.
Hasonló kategóriába sorolom az "(ezt ma még az igazi háborús övezetben sem teszik)" kijelentésedet is. Palesztinában civil lakónegyedeket, városrészeket és kórházakat bombáznak.

Dany007: Nem csak a gazdasági problémákról beszéltem: lásd ebben a hozzászólásomban feljebb.
Egyébként meg nem azt írtam, hogy mondjuk a második világháborús összecsapások nem voltak szörnyűek, ezt nem tudom honnan vettétek. Viszont úgy gondolom nem nehéz rájönni, hogy az semennyivel sem jobb, amikor nemzeteket tesznek tönkre belsőképpen. Ugyanis így nem csak egy generációt tesznek tönkre, hanem az utána következőket is. Továbbá ebből a helyzetből sokkal nehezebb felállni, mint amabból.

"Persze érdekes felállás lenne a Nato vs Orosz o. + Kína. Azért az már durván 3. vh gyanús helyzet." Igen, erről beszéltem. S ennek van valóság alapja.
Az USA haderejéről annyit, hogy 1v1-ben Iránnal is meggyűlne a baja. Nem azért, mert olyan gyenge, hanem mert Irán nagyon erős katonailag. Csak ezt elhallgatják előlünk, hogy ne féljünk tőlük, amikor a NATO-t belekényszerítik a háborúba. Továbbá Kína simán elbánna az USA-val, hiszen a dollárnak azért van még valami értéke, mert a kínaiak veszik azt. Amint Kína ezzel felhagy a dollárnak lőttek, s ha ezt pont egy háború elején teszik meg..kilehet találni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.