Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#403) cyklon


cyklon
csendes tag

Az amerikai hordozókon csak a lőszerraktár volt páncélozva a fedélzet nem. Fenyőfarönkökből volt. A brit hordozók fedélzete viszont páncélozott volt, azokat nem lehetett 1-2 kamikázéval elsüllyeszteni.
Az Enterprise -t minden nagyobb hadműveletben bevetették (ha lehetett) és mindig javításra kellett vinni a kamikázék miatt.
A csatahajókat légvédelmi hajókként és parti bombázásra használták elsősorban. Az amerikai csatahajókon (a modernebbeken) 120 nál is több, különböző űrméretű lgv. ágyú volt (127- 12,7mm)
Roosevelt természetesen háborúba akarta vinni az országot. Persze hivatalosan talán sosem fogják bevallani ezt (így fenntartható a "Gyalázat napja"), de nem is szeretik őt érte odaát annyira, mint innen tűnik. Csúnyán elszámolták magukat; azt tudták, hogy a japok támadni fognak, csak azt nem, hogy hol. A Fülöp-Szigetekre gondoltak, mert az közel van és gyengén védett. Nem nézték ki belőlük, hogy Pearl ellen mennek. Lebecsülték őket. Pedig olcsón megúszták. A veszteségeket 6 hónapon belül pótolták, a csatahajókért nem volt kár, a 2000 ember volt igazából érvágás még az elején. De a kikötői berendezések, szárazdokkok, mólók, daruk és az olajtárolók épen maradtak. Volt japán terv az elpusztításukra, de nem hajtották végre "túlzott kockázat" miatt. Yamato tudta(!), hogy nem fogják elindítani a 3. hullámot, pedig ez volt az egyik fő ok, amiért odamentek (a másik a hordozók). Az amerikai flotta így Friscóból és San Diegoból kellett volna, hogy üzemeljen. Az 2000km plusz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.