Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-29 11:46:33

LOGOUT.hu

HTC ONE M8

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) stilo18


stilo18
addikt

Egyébként miért lett ennyire fontos, hogy egy telefon milyen fényképet csinál?
A felhasználói élmény nem fontosabb? Hogy milyen rajta zenét hallgatni? Internetezni?
100 emberbõl mennyi lehet aki többet fotôz, mint mondjuk bújja a netet? Mennyi az aki többet videókamerázik,mint mondjuk suliba menet zenét hallgat?
100 ember fényképeibôl mennyi megy facebookra, mennyi csalâdi kirándulás, fotóversenyre?

Kiváncsi lennék egy ilyen statisztikára...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#352) batai15 válasza stilo18 (#351) üzenetére


batai15
félisten

A felhasználói élménybe a fotozás is beleszámít, pont úgy mint a böngészés,vagy bármi más.

(#353) Kasya válasza boksz (#343) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ezek szerint te nem.
Mutatok egy peldat: 5Mpx-es kep (OFF)Sony Xperia 10 mini pro-tol(/OFF)
De itt egy kozeli kep is
Aztan bele ne nagyits, mert nem erdemes.

Vagy nezz meg egy masikat: Lumia 1020

Mindkettot en csinaltam. A masodiknak annyi a kulonlegessege, hogy a teljes meretbol kivagva (vagyis mondhatni "zoomolva") csinaltam. Nem a pixel a lenyeg valoban, de ne csak kozelit lehessen csinalni.

Ha csak a hangulat a fontos, hidd el, tok mindegy az utobbi 3-4 evbol milyen telefont valasztasz, csak tudd elkapni a temat. Mint fentebb is latod, a "gagyi" telefonnal is szvsz lehet jo kepet csinalni.

(#354) evermobile válasza stilo18 (#351) üzenetére


evermobile
csendes tag

A felhasználói élmény sok mindenből tevődik össze. Nem hinném, hogy például netezés terén a mai csúcsmobiloknál lényeges különbségek vannak. Kijelző méret és sebesség legalább is adott mindenhol. Az apple viszont elkezdhetne méretesebb kijelzőkkel előrukkolni, mert amit eddig letett az már kevésnek bizonyul.

Samsung, "Simple the best"

(#355) stilo18 válasza batai15 (#352) üzenetére


stilo18
addikt

Ez nem válasz a kérdésemre szerintem...
Vagy akkor máshogy:
Az,hogy egy telefon milyen fényképet csinál, tényleg a legnagyobb részét teszi ki annak, hogy milyen a felhasználói élmény? Ez teszi nagyobbá egyik telefont a másiknál?
Illetve amit statisztikát peccegettem az elôbb...mi lenne a végeredmény...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#356) batai15 válasza stilo18 (#355) üzenetére


batai15
félisten

Lényeges akár hiszed akár nem,ezzel fölös vitatkozni. Számít mert haver ha lő egy képet és te is,tied szemmel láthatóan gyenge,akkor rágod a kefét.
Csak ugy mint ha szaggat a játék,lassu a telefon etc.

[ Szerkesztve ]

(#357) FGyula30 válasza stilo18 (#355) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Egyetértek. Nálam a legutolsó szempont a kamera. Sötétben nem fotózok, hisz sötét van / :-) / vagy ha igen akkor dslr, ha lenne. Teljesen elfogadható képet csinálnak a mai mobilok, majd mindegy h mit vesz az ember, hétköznapi dolgokra elég mind. Nem, nem nagyítok bele a képekbe, az egészet nézem. A haverral sem versenyzek h ugyanazt fotózzuk, melyik a jobb??? Nem is értem amit itt írnak.

[ Szerkesztve ]

(#358) batai15 válasza FGyula30 (#357) üzenetére


batai15
félisten

Akkor valszeg a kevesek egyike vagy.kár is ezen rágódni,mert ettől igenis jo telefon az m8,de kamerába nem.

(#359) mumk1


mumk1
addikt

A temproot működik valakinek CID 001-el? Sajna nekem nem akaródzik.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#360) stilo18 válasza batai15 (#356) üzenetére


stilo18
addikt

Egyáltalán nem felesleges, mert ha más a véleményem, akkor nem fogom elhallgatni, csak mert a hater közeg szerint, ha egy telefonban rossz a kamera, akkor már rosszabb a telefon, mint a mellette lévő...

Sokkal jobban rág a kefe, ha pl akad a főképernyőn a menü, a G2 13 mpx-éből 5-öt odaadnék ha lehetne fejhallgatóval sistergés nélkül zenét hallgatni, sokkal jobban örülök ha rendesen megvan írva egy szoftver és állásában nem merül a telefon a zsebemben, ha megfogom és nem szorodok el, hogy miér nincs jobb anyaga a telefonomnak....

És még lehetne sorolni a saját elvárásaimat(!) egy telefonnal szemben.

FRG-nak is mondtam, nekem nem fő szempont a kamera...

Facebookra lövök csak telefonnal, kirándulás, szülinap mindenhova ahol tudom, hogy fotózni fogok fényképezővel megyek...

De az egész onnan indult csak, hogy miért a kamera lett a legfontosabb tulajdonsága egy telefonnak?

De értem a véleményedet és tiszteletben is tartom, mások az elvárások, ennyi...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#361) FGyula30 válasza batai15 (#358) üzenetére


FGyula30
aktív tag

M8 lesz a következő telóm, az majdnem fix. Abban nem vagyok biztos, h a kevesek egyike vagyok, ide nagyon kevés ember ír be arányait tekintve. Lehetne jobb a kamera, de nem szar és teljesen vállalható 2014-ben. Én elvagyok az M7-tel is bőven.

[ Szerkesztve ]

(#362) boksz válasza Kasya (#353) üzenetére


boksz
senior tag

Erre csak annyi írnék :

„Ha nem elég jók a képeid, nem voltál elég közel”
Robert Capa

:)

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#363) batai15 válasza stilo18 (#360) üzenetére


batai15
félisten

Senki nem mondta hogy a kamera a legfontosabb,de az is butaság hogy nem számit. De igen ugyan annyira mint minden más. Akiknek nem számit állitásod szerint,azoknak a többise. Ezek az emberkék rohangálnak olcsó droidos cuccal ,alap zenelejátszóval meg ,800 forintos fülessel.
Felölem lehet szépiteni a dolgot a htc javára,de elkell ismerni hogy kamerában van jobb,nem szőnyeg alá seperni a dolgokat.
Simán kellene az m8,bár mág a dalvik miatt még mindig elriaszt a droid.
Szóval értem én,de nem tudok eggyet érteni.
A boomsound,sense stb többet ér mint az ip és a másolt ujéenyomat olvasó.

[ Szerkesztve ]

(#364) Kasya válasza boksz (#362) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mert ez csak ennyin mulik :D

(#365) boksz válasza Kasya (#353) üzenetére


boksz
senior tag

Jók a képeid egyébként ! :)

Itt vannak az enyémek :
[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#366) hemaka


hemaka
nagyúr

Szep ez a mobil, foleg a szalcsiszolt haz tetszik.

(#367) mumk1


mumk1
addikt

Ezért tartok én egy 1020-ast a HTC mellé. :D
A többi telefon fotózásban meg egyébként is egy vicc. Na jó, még egy 808-as jól jönne. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#368) S e t h válasza boksz (#365) üzenetére


S e t h
nagyúr

Na ez igen, szinte mindegyik kép felett el tudok időzni egy kicsit, nagyszerűen kaptad el a pillanatokat, gratulálok!Ezek One-nal készültek?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#369) boksz válasza S e t h (#368) üzenetére


boksz
senior tag

Ennyi, kell ennél több ?
( köszönöm :) )
Mind ONE M7 és most már M8 pont.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#370) Kasya válasza boksz (#365) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nagyon jo kepek, nagyon jo temakkal!
En viszont orulnek, ha ezeket ketszer ekkora felbontasban lennenek elerhetoek, mert akkor mar hatternek is kitudnam tenni. Nekem mondjuk a "nagy kamera" munkeszkoz es hobbi egyben, de ezen kivul szeretem, ha hatternek kitudom tenni, vagy tudom szerkeszteni az esetleges kepeket.
De megertem teljesen a te igenyedet is!

(#371) stilo18 válasza batai15 (#363) üzenetére


stilo18
addikt

Nagyjából egy dologról beszélünk...eggyet is értek.
Nekem is fontos a kamera, csak nekem már a One is megüti a "bőven jó" szintet...!

Lehet túlmagyaráztam...!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#372) boksz válasza Kasya (#370) üzenetére


boksz
senior tag

Ezeket is ki lehet tenni háttérnek, ugyanis a HD minőség 4x készültek.
Fotózás a hobbim és szeretem a kihívásokat !

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#373) Kasya válasza boksz (#372) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nekem a flickr csak 960*540-ben engedi letolteni, mint original :(

[ Szerkesztve ]

(#374) boksz


boksz
senior tag

És aki azt írja itt, hogy nem lehet jól fotózni a HTC-vel, az semmilyen géppel nem tud igazán jól fotózni, mert nem az a lényeg, hogy fotózol, hanem, hogy hogyan és mit !

https://www.flickr.com/photos/boksz/

(#375) batai15 válasza stilo18 (#371) üzenetére


batai15
félisten

:-)

(#376) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megnyomkodtam Veletech-en, és azt kell mondjam, hogy gyorsabb mint az M7, pedig azt sem akasztottam még meg sosem, de érezhetően gyorsabb
Kamera javult, és nagyon szép a telefon, sokkal szebb mint képeken, nagyon vissza kell fognom magam hogy ne vegyem meg

Május első hetében lesz kapható nálunk

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#377) Bar1


Bar1
aktív tag

Újabb M8 vs S5 kameraösszehasonlító teszt: http://androidandme.com/2014/04/devices/htc-one-m8-versus-the-samsung-galaxy-s5-camera-shootout/

(#378) Bar1 válasza stilo18 (#351) üzenetére


Bar1
aktív tag

Nekem pl. a kamera fontosabb, nem a zenehallgatás csúcsminősége. És egy valamit nem lehet figyelmen kívül hagyni: a felmérések szerint egyre több ember nem visz már magával fényképezőgépet, Amerikában is drasztikusan csökkentek a fényképezőgép eladások, amióta egyre javul a mobilok fényképezőgépminősége, az átlagembernek lassan elég ez a szint. Ezért nem mindegí, milyen a kamera.

(#379) Bar1 válasza Kasya (#353) üzenetére


Bar1
aktív tag

A túl alacsony felbontás nem jó példa. Szerintem a mai aranystandard kb. 3 méterről, egy min. 40 colos FHD-tévén hogy mutat a kép vagy egy kb. 15 colos notebook monitoron. Ha jó fényviszonyok mellett két telefon egyforma jó képet csinál, akkor már nem érdekel, hogy 4/8/16 megapixeles a kép, mert azért a belengyítás ritkább. De egyelőre a HTC még le van maradva napfényes képeknél, kevesebb a részlet, mint az S5-nél.

(#380) stilo18 válasza Bar1 (#378) üzenetére


stilo18
addikt

Értem azt a fajta vásárlói véleményt is...!

Nekem pl a zene a sokkal fontosabb, lefekvés előtt mindig hallgatok egy kis zenét, fejhallgató fel, relax fotelbe csüccs...

Nem vagyunk egyformák, nekem elég lenne az M8 szint is!

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#381) HUTCHDB válasza Bar1 (#377) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No hát ezeknél a képeknél azért közel sem látszik az, hogy 4x jobb a samsung ...vagyis az M8 4.1 MPX, míg az S5 16 MPX.
Továbbra is azt mondom, hogy teljesen vállalható képeket készít a hTc, kissé elmaradva egyes helyzetekben a "csúcsandroidtól"....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#382) Lacy6 válasza HUTCHDB (#381) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nappali képeknél kevés a részlet. Makróba és kevés fénynél készült képeknél alig van különbség. Nekem is kellene a jobb kamera melóhoz is, de mindenképp meg akarom venni. Minden másban túl jó ahhoz h ne kelljen :D Még egy Sony DSC-QX10 kombon is gondolkodok.
Melóba sok mindent fényképezéssel dokumentálunk és ha van vmi gubanc muszáj nagyítani a képekbe. Mivel a céges fényképező megdöglött a főnök meg rájött h ott vannak a mobilok így maradt az oldjuk meg valahogy mobilos fényképezés.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#383) HUTCHDB válasza Lacy6 (#382) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Tavaly nyáron a sima one-al fényképeztem nyaraláskor.
46"- os tv-n is teljesen jók a képek, semmi hiányérzetem nincs.
Monitoron belenagyitva 5 cm-ről már felfedezhetõ a kisebb felbontás.
De akkor nem a képet nézem, hanem a hibát keresem...., ami nem egy természetes viselkedés.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#384) Lacy6 válasza HUTCHDB (#383) üzenetére


Lacy6
senior tag

Félek kamerába visszalépés lenne a HOX-hoz képest. Mármint részlet gazdagságba.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#385) Pistakiss válasza babkukta (#254) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Csak a fényképező tulajdonságához szeretnék egy kis adalékot.
Nem minden a szenzor felbontása, ezt csak a tudatlanok tartják elsőszámú mértéknek. Az én DSLR- m felbontása 12 mp, 4/3-os szenzorral, azaz a teljes képkockás szenzorhoz képest negyed felületen. A NIKON legújabb, teljes képkockás gépének szenzora 16 mp-es, tehát sz..abb mint az enyém? Vagy egy középformátumú profi gépé, kb 10x nagyobb szenzorral "csak" 35-60 mp-es, hülyék ezek a gyárak, hogy nem 120-200 mp-es szenzorokkal készítik a gépeiket?!

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#386) stilo18 válasza Lacy6 (#384) üzenetére


stilo18
addikt

Olvasd el ForRedGlory sima One tesztjét, ott is leírja,hogy egyértelműen a legjobb HTC-s fényképezô...akkor az m8 csak jobb lehet.

Ne aggódj, nem lenne rosszabb...:)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#387) ForRedGlory válasza stilo18 (#386) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Szolitottal? :DDD

(#388) stilo18 válasza ForRedGlory (#387) üzenetére


stilo18
addikt

Csak idéztelek Mester! :D

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#389) Loboda válasza mumk1 (#359) üzenetére


Loboda
senior tag

Nem se megy!

(#390) Loboda válasza Loboda (#389) üzenetére


Loboda
senior tag

Ez ne sikerült! :B

Így akartam:
Nekem se megy!

(#391) stilo18 válasza Loboda (#389) üzenetére


stilo18
addikt

Nem csinálsz egy ilyen "mennyivel gyorsabb" videót az m7-rôl, m8-ról?
Egymás mellett a két teló,kiválasztasz 5-6 programot,aztán egymás után indítgatod ôket...!?
Youtubeon vannak fent hasonlók, de csak s5 vs M8...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#392) Loboda válasza stilo18 (#391) üzenetére


Loboda
senior tag

Ha lesz egy kis időm megcsinálom!
Előtte vissza kell állítanom az M7-est gyári állapotba, úgy lenne hiteles a teszt!

(#393) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

No tegnap Veletech-en megnyomogattam, azthittem fémesebb érzetű a ház, kicsit fura volt...
Hangszórók jók, bár nagy ricsaj volt... szóval, a Z2-n se találtam zenét youtubeot nyomtam be rajta hogy teszteljem :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#394) Xaels válasza stilo18 (#351) üzenetére


Xaels
félisten

Lényegtelenek ezek a statisztikák mert 100 emberből jó ha 2-3 az akit igazán érdekel annak a minősége amit csinál. Ott a zene, hány ember használja a fosabbnál fosabb gyái headseteket zenehallgatásra? De ha nem is a gyári headsettel szenvednek akkor is az elsődleges szempont a fejes/füles választásnál az, hogy tetszen és nem pedig az, hogy jól is szóljon. A kameránál ott van, hogy legyen sok megapixel de szarunk bele, hogy attól még nem értünk a fotózáshoz és csupa retekkel árasztjuk el a világhálót, használjuk a HDR-t mert az olyan trendi még akkor is ha nincs is értelme.

(#356) batai15: ha a "haver" ért a fotózáshoz én meg nem akkor lehet telefoncsere után is ő csinálná a jobb képet.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#395) tildy


tildy
nagyúr

m8, landscape mod, sleepbol volume down gomb-ra masnak is 5-10-bol egy esetben reagal a kamera app elinditasaval? Ugy vettem eszre, hogy a vizszinte snem eleg vizszintes neki sok esetben, es mozgatni kell, hogy eszrevegye, ami azert duhito kicsit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#396) grunge válasza tildy (#395) üzenetére


grunge
addikt

Ha leteszem lezárt kijelzővel a combomra, akkor 4-ből 3x elindult. Annál az egynél pedig nem volt vízszintben.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#397) tildy válasza grunge (#396) üzenetére


tildy
nagyúr

Roviden, vagy hosszan nyomod meg?
Nalam 10-bol egyszer indul el kb a kamera.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#398) Loboda válasza grunge (#396) üzenetére


Loboda
senior tag

Nálam is kb. ez az arány!

Felemelem, rövid nyomás és indul a kamera!

(#399) batai15 válasza Xaels (#394) üzenetére


batai15
félisten

Nem állok le egy htc_től meszebb nem látó emberrel vitatkozni.

(#400) tildy válasza Loboda (#398) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt ranezhettek...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.